Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) agroman válasza V/ (#39346) üzenetére


agroman
senior tag

mit cafolsz? masok tapasztalatait?! :W

------

(#39352) V/ válasza agroman (#39351) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt hogy ha valaki küldeményt keres akkor nem nézik meg, nem keresik meg.
Több alkalommal éltem ezzel a keresési lehetőséggel és sosem tagadták meg. Ha már tapasztalat.
Akkor nem cáfolom. Látom sikerült megint egy szóba belekötni. Szerinted miért gond hogy így fogalmaztam, ami megér egy hozzászólást?
Kiveszem azt a szót hozzászólásomból.
De a belső szabályozásuk alapján meg kell nézniük.

[ Szerkesztve ]

(#39353) V/ válasza ace22 (#39345) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van problémás küldemény, még ha nem nyomkövetős is, akkor bemegyek a hivatali kézbesítőkhöz (nálunk külön van) megadom a nevem címem és az hogy melyik kézbesítő körzet és megkérem hogy nézzék meg hogy van letétben küldemény. Mivel kézbesítő körzetenként vannak egy polcon vagy valami tárolóban áttudják nézni és meg is teszik. Mivel nem tudják garantálni hogy kapok értesítőt. Persze nem a csúcsidőben megyek oda. Nálunk Szegeden még a telefont is felveszik ezen a részlegen.

(#39354) agroman válasza V/ (#39352) üzenetére


agroman
senior tag

te kotsz bele mindenkibe, aki mast gondol, tapasztal mint te.
a magyar posta annyira szabalyozatlan es onjaro, hogy fiokonkent mas es mas hogy eppen hogyan kezelnek vmit. sot, meg attol is fugg hogy eppen ki foglalkozik veled.

------

(#39355) V/ válasza agroman (#39354) üzenetére


V/
Topikgazda

Megint kezdesz felesleges vitát generálni.
Ha leírom az én tapasztalatomat, ami ellentétes egy másik személyével, akkor azt lehet megcáfolásnak tekinteni.
Te kötöttél bele a megfogalmazásba, én lásd az előző mondatot, a saját tapasztalatomat írtam le.
Nem úgy működik a dolog, hogy én nem írhatom meg azt, ami egy adott szituációban velem történt, mert szerinted az egyenlő ezzel: te kotsz bele mindenkibe.
Egyébként erről nem kellene vitát nyitni, hogy én kibe kötök bele és más kibe köt bele. Tudom hogy van aki a figyelmeztetést, hogy kulturált megnyilvánulás az elvárás a hozzászólásban is annak veszi, de az nem érdekel. Van egy ÁSZF.

(#39356) Inhouse


Inhouse
őstag

Pénteken érkezett 2 csomagom. Az egyik áprilisi, ez okés. Nyitom a másikat és csodálkozok, hogy ilyet nem is várok... Ránézek a listámra és nincs ilyen. :F Egyébként 5db kis 2*3W-os végfok modul. Aztán eszembe jut, hogy volt valami ilyesmi, de az törölve lett, mert nem került szállítási státuszba (volt még mellette 2 tétel ugyanattól az eladótól, az sincs benne). Az IC-re rákeresve feladja ezt a rendelést, ahol ennek az IC-nek a neve is szerepel leírásban, mint helyettesítő, de nem így néz ki a panel, ez nem az. Február 8-as rendelés volt, de abból a panelból csak 2db lett rendelve. Ez megint egy olyan helyzet, amivel nem találkoztam még.
LVS2018933301381145N1 van rajta, meg egy olyan OrderNumber, amit be sem tudok ütni a az Ali keresőmezőbe, mert nem fér bele: EE10007270273040001020003E0N
Hogyan kaphattam ezt úgy, hogy nem rendeltem ilyet? Azt, hogy vontak-e ilyesmit, még nem néztem...
[kép] [kép]

Üdv Inhouse

(#39357) cof válasza Inhouse (#39356) üzenetére


cof
veterán

Ez nem az Alis ordernumber, hanem a szállító cégé lesz inkább.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#39358) csiki52 válasza V/ (#39348) üzenetére


csiki52
tag

köszi a tippet nagyjábol nézegettem, EU raktárt nem találtam, de mivel Dicola a fejegység igy más usb stickel nem garantált a müködés sajnos nagyon kényesek ezek a vackok

(#39359) V/ válasza Inhouse (#39356) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg más megrendelése lett neked küldve, mert összekeverték. Ha megpróbálod az alatta lévő címkét megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#39360) Inhouse válasza V/ (#39359) üzenetére


Inhouse
őstag

Ahha, leszedtem, régebben ez sem sikerült... :) Az alatta levőn is az én nevem van...
Le is vonhatják tőlem?
[kép]

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#39361) Inhouse válasza Inhouse (#39360) üzenetére


Inhouse
őstag

Sem a céget, sem a terméket nem találom (a csomagra írt néven)...

Üdv Inhouse

(#39362) V/ válasza Inhouse (#39361) üzenetére


V/
Topikgazda

Felül az IS ID az egy order ID lenne, a 286251.......
A dispute és törölt rendeléseknél is keress rá.
Utólag nem tudják levonni.

(#39363) Aramisz


Aramisz
lelkes újonc

Azt kérdezném, hogy rendezik a születésnapi kupont, adnak valamit? Mikor, meddig használható?

(#39364) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!

Ugreen és Baseus 100% megbízható márkák? Minden termékük, USB kábel, mobiltelefon töltő, mobiltelefon képernyővédő üveg, stb., mind OK?

Eddig USB kábelt rendeltem, azok jók voltak. Most erre a Baseus mobiltelefon töltőre gondoltam. Van CE minősítése, LG G4 töltéséhez elég a 2.1 Amper. Csak ez komolyabb mint réz drótokra szigetelést és USB csatlakozókat tenni.

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#39365) vandor01 válasza tknof1871 (#39364) üzenetére


vandor01
őstag

USB tolto teszt!
de most komolyan par euros tolton gondolkozni?
venni kell par darabot ilyent olyant aztan mehet használat :)
az IKEAs tolto egesz faja.... onnet beszerztem joparat azt nem nezegetem Alin...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#39366) nyisziati válasza tknof1871 (#39364) üzenetére


nyisziati
veterán

Baseus nekem nagyon bevált.

(#39367) V/ válasza tknof1871 (#39364) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindkét féléből van töltőm, mindegyik tudja a QC töltési módokat és semmi probléma velük.
Én olyanokat vettem amelyek a telefon szerinti direkt csatlakozósak, a micro USB-s az persze normál USB és kábel.

[ Szerkesztve ]

(#39368) fairi válasza tknof1871 (#39364) üzenetére


fairi
addikt

20 dollár alattiak elég problémásak.
nekem van AR-QC-03 típusú, kettőt is kaptam. Egyik eldurrant, másik még működik, de nem használom.

Rock QC 3.0 30W 3 USB is van nekem, első 3 perc után meghalt csendben, második még él, csak a gyorstöltés pusztult meg.

Van még TOPK 2 USB-s, az meglepően jól működik.

Ám a legjobb a Baseus Speed PPS 60W 5A
Tényleg OK,én is méregettem. Most a GaN változatot rendeltem be, szereztem jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#39369) weiss válasza fairi (#39368) üzenetére


weiss
addikt

Az a Baseus Speed PPS 60W 5A tud olyat, hogy pl. USB-C 20 V és az USB-A meg mondjuk 5V? Az az elképzelésem, hogy vennék egy olyat, és tölthetnék vele egyszerre notebookot meg telefont is.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39370) V/ válasza weiss (#39369) üzenetére


V/
Topikgazda

Segítek, de ezt leírták a terméknél.
BASEUS Speed ​​PPS három kimenettel gyors töltés PC3.0 / QC3.0 funkcióval 60W (C + U + U) – EU-csatlakozó
Gyorsan töltse fel laptopját ezzel a 60 W teljesítményű töltővel.Három portos kimeneti töltés egyszerre több eszköz töltéséhez.
A C típusú port 45 W teljesítményt nyújt, még ha egyszerre három portot használ is.
A PPS teljes gyorstöltési protokoll támogatja a gyors töltést az iP PD3.0, Android QC4 +, QC3.0, FCP, AFC, MTK stb. és Huawei SCP 5A szuper töltést.60 W nagy teljesítményű töltés a laptopjának.100–240 V és 50–60 Hz feszültség, amely garantálja a használhatóságot az egész világon.
A QC3.0 gyors töltés lefelé kompatibilis a QC2.0-tal.
Az USB1 és USB2 portok támogatják a Huawei 5A gyors töltési technológiát!
Műszaki adatok:
Név: Speed ​​PPS három kimeneti gyors töltő (C + U + U) 60W EU
Bemenet: AC 100–240 V / 50–60 Hz, legfeljebb 1,3 A
USB1 / 2 kimenet: DC 4.5V / 5A, 5V / 4.5A, 9V / 3A, 12V / 3A, 20V / 2.25A max
C típusú kimenet: DC 5V / 3A, 9V / 3A, 12V / 3A, 15V / 3A, 20V / 3A max
USB1 + USB2 kimenet: DC5V / 6A 30W max
A C-típusú + USB1 + 2 teljes kimenete: 45W + 15W, max 60W

De kalkulálj, hogy ez náluk megvéve itthon 9900 Ft és nem sok rizikó van benne, mert lesz garanciád is és nem fog elveszni vagy hónapokat utazni.
Megveheted 25 $-os áron ami 25 United States Dollar = 8,086.029500 Hungary Forint
Persze ha van jó kuponod lehet tornázni lefelé, de most a szállítás egy nagy 0 kategória lett.

[ Szerkesztve ]

(#39371) weiss válasza V/ (#39370) üzenetére


weiss
addikt

Kösz, de azért kérdeztem egy olyat, akinek van, mert nem egyértelmű a leírás, egy ideje már próbálok utána olvasni. Tehát 45 W-ot írnak, de az nem világos, hogy az 15 V * 3 A vagy 20 V * 2,25 A.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39372) V/ válasza weiss (#39371) üzenetére


V/
Topikgazda

USB kimeneten 20/2,25, a Type C-n meg 20/3, elektronikusan szabályozott. De a töltendő eszköznek támogatnia kell Az iPad Pro-val tökéletesen működik, bár az nem notebook, így az neked nem konkrét tapasztalat. :R

[ Szerkesztve ]

(#39373) Manus4


Manus4
tag

Vkinek van tapasztalata, hogy ha repülővel beérkezik a csomag a reptérre, onnan mennyi idő amíg megkapom? Ingyenes posta nem vámos, de azóta már több mint egy hete se kép se hang.

(#39374) V/ válasza Manus4 (#39373) üzenetére


V/
Topikgazda

Akár 10 nap is lehet most. 2 óra - 5 nap a jellemző. Az hogy nem fizetsz a szállításért nem jelenti azt hogy nem kerül vámeljárás alá, az is igaz hogy ha nem igazi nemzetközi postai nyomkövetőszáma van akkor a megérkezési bejegyzés nem minden esetben tekinthető valósnak.

(#39375) Manus4 válasza V/ (#39374) üzenetére


Manus4
tag

értem, köszönöm

(#39376) Inhouse válasza V/ (#39362) üzenetére


Inhouse
őstag

Erre a számra sincs találat. A törölteknél nekem nincs tétel. A refund&dispute-nál 3 tételem van és nincs köztük. Ha nem én rendeltem, akkor ezek szerint fizetni sem fizethettem érte?
Gondoltam írok nekik és rákérdezek, de ezt az eladót sem találtam. Egyáltalán hogy lehet eladóra keresni?

Üdv Inhouse

(#39377) szmyky


szmyky
aktív tag

Sose adjátok fel... Éppen ma érkezett meg egy olyan ajánlott küldeményem, ami két és fél hónapig állt a kínai reptéren.
A sors fintora, hogy éppen ma kértem rá vevői védelem hosszabbítást, erre ma megérkezik Budapestre.
Persze ez még nem azt jelenti, hogy meg is fogom kapni.
🙂
...csak azért, mert volt rá példa, hogy tavalyelőtt egy másfél méteres plüss mackóm veszett el a nemzetközi kicserélőben.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#39378) Csatravi


Csatravi
senior tag

Üdv !
Volt egy rendelésem majd egy hónapja. Semmi mozgás. Éppen írni akartam az eladónak és rögtön megjelent a Message centerben egy levél tőle.
"We are very sorry that item you ordered is out of stock at the moment. I will contact the factory to see when it will be available again. I hope you can cancel your order。Please select the reason for canceling the order as "other reasons", we will agree and refund to you as soon as possible. If there’s anything I can help with, please feel free to contact us. Thanks! "

Hogy tudom megszakítani és visszakapni a befizetett összeget ?

(#39379) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok! Szerintetek ilyenkor mi van? :F A csomagot nem kaptam meg.

(#39380) Zoli-bácsi válasza Sungoo (#39379) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha nem a mobilalkalmazásban nézed, akkor mit mutat? Van még rá védelmi idő?

(#39381) V/ válasza Csatravi (#39378) üzenetére


V/
Topikgazda

A rendelési tétel sor jobb szélén Cancel order és az egyéb ok (other reasons)

(#39382) V/ válasza Sungoo (#39379) üzenetére


V/
Topikgazda

A napokban többször írtam hogy nem jó a mobil app ezen része, a böngészőben nézd meg, jó eséllyel még bőven van időd a megérkezésre, egyébként is ezeknél a nyomkövetési azonosítóknál nagy eséllyel megáll a nyomkövetés mert ki jön az országból és sehol nem könyvelik valójában a mozgását.Egyébként ez a másik azonosítója: 9062457468306.
Ennél ezt írja, szerintem nem igaz, mert ennyi idő után csak vitte volna a Posta. Nem kaptél Sprintertől, Meestől sms-t vagy e-mailt?

Mar 20, 2020 09:52 SunYou Logistics Arrived at destination country airport
Hungary

(#39383) Sungoo válasza V/ (#39382) üzenetére


Sungoo
addikt

Böngészőben a 9062457468306 azonosítóra Március 20 az utolsó bejegyzés. De tényleg van még 27 nap. Nem kaptam semmit ezzel kapcsolatban. Köszi a választ, egyszer csak bevágódik.

(#39384) Csatravi válasza V/ (#39381) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nálam csak ilyen szöveg van ott.

(#39385) V/ válasza Csatravi (#39384) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nem lehet megszakítani mert szállítás alatt van, legfeljebb dispute-t a meg nem érkezésre. Az az üzenete amit kaptál az elkésett volt, mert amíg nincs feladottnak jelölve addig lehet szó cancel-ről.

(#39386) Csatravi válasza V/ (#39385) üzenetére


Csatravi
senior tag

Rendben, akkor várok "türelemmel." Az a baj, hogy fizetett Ali szállítást kértem nyomkövetéssel de csak ez írja ki az Ali Track Order-re
"Tracking information is temporarily unavailable."

(#39387) nfsu17


nfsu17
veterán

Üdv.

Megbeszéltem egy eladóval, hogy két terméket egy szállítási költségért el tud küldeni.

Azt mondta, hogy fizessem ki, ahogy van és informáljam őt, ha ez megtörtént.

Képet is csatolt, hogy:
1. "other payments methods"
2. confirm and pay

Ez szép és jó, de ez tényleg így működik? Nem úgy van, hogy addig az alinál van a pénzem és majd akkor kapja meg, ha nálam van és én rányomok? Ő látja, hogy mennyit fizettem? Mármint az utolsó részre tudom, hogy igen a válasz, rendeltem már, csak az mind 1termék/1szállítás volt.


V/
"Ha hajlandó rá akkor a fizetést megállítva tud új szállítási költséges árat megadni."

Ezt lehetne kicsit bővebben? Mit állít meg? Ha már kifizettem 2x3$ szállítást, akkor hogy jön majd vissza a 3$? Ali visszautalja?

Lemondott vásárlásnak (cancel order) van kezelési költsége? Vagy csak az árfolyamváltozást bukom?

(#39388) V/ válasza nfsu17 (#39387) üzenetére


V/
Topikgazda

Te nem viszed végig a fizetést, ezután ott lesz a vásárlásnál hogy Pay Now, ebben az állapotában az eladó tud szállítási költséget is módosítani.
Amit írsz hogy hol pénz az a kifizette tételekre vonatkozik.

(#39389) fairi válasza Sungoo (#39379) üzenetére


fairi
addikt

Nekem is van ilyen jelzés, és sok ember panaszkodik a SunYou csomagok hamar ideérnek elvileg, de valahogy sose lesz kézbesítve.
03.20 érkezett és még sehol semmi.
04.21-kor érkezett és kézbesítve valóságban 05.19

SunYou-val ez a jelenség krónikus, pér hete felhoztam én is a témát. Ki tudja mi van vele:ellopták, elhagyták, még mindig Biskekben (Kirgizisztán ban) van, és ottani ügyintéző bekamuzta a szállítást hogy megkapja a prémiumot..

(#39390) fairi válasza Sungoo (#39383) üzenetére


fairi
addikt

https://t.17track.net/en#nums=9062457468306,9062452578606

Én és a te csomagod egymás mellé rakva, te se én se kaptuk meg!

[ Szerkesztve ]

(#39391) nfsu17 válasza V/ (#39388) üzenetére


nfsu17
veterán

Nem értem.
Bent van a kosárban a 2 termék. Egy eladótól.
Rámegyek, hogy "buy".
Szállítási cím...alatta...Payment Methods...alatta: Order Review
Itt tudnék írni az eladónak...
aztán: Order Summary...kuponok...
Place order

Semmi olyat nem látok, amiről beszélsz, vagy az eladó beszél...az eladó által adott képnek köze sincs a jelenlegi felülethez.

(#39392) fairi


fairi
addikt

Én az ilyen ármódosítást egyszer úgy csináltan, hogy pay now helyett csak place ordert csináltam. Vagy törlöd a kártyád vagy olyan módot választasz fizetésnek amit nem tudsz elvégezni.
ha megvan akkor NEM lesz kifizetve a termék, de meg lesz rendelve. Van 24 órád a fizetésre. Itt kérsz az eladótól ármódosítás, "adjust price". ha megteszi olcsóbb lesz és onnantól fizethetsz.

(#39393) V/ válasza nfsu17 (#39391) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló, 14. Gyors tippek, 6. Az eladó általi vételár módosítás lehetősége.
Vagy ne legyen fedezet a bankkártyán és úgy fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#39394) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Üdv!

Ha volt mostanában a kérdés, akkor bocs, nem találtam...

Működik már a Kína-Magyarország légihíd?

Volt pár január-februári rendelésem, amit nem kaptam meg időben, illetve azóta már tudom, hogy egyáltalán nem kaptam meg. A refound-ra csont nélkül vissza is utalták a vételárat... Nem akarom feleslegesen fárasztani magam, a bankom és a Ali-t sem, ezért kérdezem:

Rendelhetek? Jönnek már rendesen az áruk?

Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#39395) szabi__memo válasza lacibacsi (#39394) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van légihíd, csak éppen horkolásgátkókat szállítnanak légzőkészülék néven ;]

(#39396) Space marine


Space marine
aktív tag

Csak, hogy valami pozitív is legyen, megjött 1hét alatt /hétfőn feladták - pénteken átadták/ fransziából az első aliexpress tételem :)

(#39397) lacibacsi válasza szabi__memo (#39395) üzenetére


lacibacsi
addikt

Jajj! :C

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#39398) V/ válasza lacibacsi (#39394) üzenetére


V/
Topikgazda

Van légihíd már hetek óta. Áruhiány van és nagyon lelassulva a szállítás, de akár 120 napos szállítási védelmi időt is biztosítanak. Az árak és szállítási költségek emelkedtek és ha forintról fizetsz a $ árfolyam nagyon rossz. Megnövekedtek a "téves" szállítások is.

(#39399) nfsu17 válasza V/ (#39393) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszönöm. Szerintem sikerült. :R Mármint a rendelés, a csökkentés majd holnap kiderül.
Azért nem jutottam be ebbe a menüpontba, mert nem volt egyértelmű nekem elsőre.
"Az eladó általi vételár módosítás lehetősége."
Nem gondoltam, hogy itt kell "töröltetni" a felesleges szállítási költséget. :U

(#39400) V/ válasza nfsu17 (#39399) üzenetére


V/
Topikgazda

Üzenj azért az eladónak amibe beírod azt amiben megegyeztél vele. Én jártam úgy hogy egy másik személy írt hogy miért nem fizetem már ki, aztán kiderült hogy az a probléma hogy a kollégája nem szólt neki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.