Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39051) Ciccuka válasza Real_Necro (#39049) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha vidéki és nincs a közelben Pick Pack Pont akkor általában házhoz megy.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39052) rejtettlampa válasza Real_Necro (#39049) üzenetére


rejtettlampa
tag

Szuper! Úgyis PPP-ra szállítást akartam inkább! Köszi!

(#39053) rejtettlampa válasza Ciccuka (#39051) üzenetére


rejtettlampa
tag

Kisvárosban lakom, de két PPP is van itt. Illetve most csak egy, Mol kút. A másik Tesco immedio zárva van a vírus miatt. Akkor gondolom a Mol kútra viszik valószínűleg!?

(#39054) Ciccuka válasza rejtettlampa (#39053) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valószínűleg igen.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39055) xy.zsolt válasza Ciccuka (#39054) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ugyanilyen emailt kaptam én is 10.én....még nem jött meg, viszont a sprinter házhoz hozta a legutóbbi hasonlót....kis településen

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39056) xy.zsolt válasza V/ (#39026) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A 35 dolláros bruttó értékhatárba ami után elvileg nem kell Áfát fizetni a szállítás díja is beletartozik?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39057) V/ válasza xy.zsolt (#39056) üzenetére


V/
Topikgazda

38 $ most és a szállítási költséggel együtt kell számolni.

(#39059) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#39055) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Most, a Meest email-je után 5 nappal került be a csomagom a Sprinter rendszerébe....új kódot kapott amin lehet követni a hazai útját. 31napja van úton...ami még elfogadható szállítási idő.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39060) V/ válasza xy.zsolt (#39059) üzenetére


V/
Topikgazda

Örülök hogy te elégedett vagy, de én nem. Eleve nem ezt a szállítást fizettem mert nem akartam PPP-al vesződni.
Hiába állítottam be, nekem nem jött az értesítőjük, rákeresve az oldalukon azt írják hogy majd 05.16-án lesz valahol. Ez pont a 48. nap lesz. Egyáltalán nem vagyok elégedett.

(#39061) xy.zsolt válasza V/ (#39060) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, azért én sem vagyok minden csomagom informácioközlésével elégedett a szállítások alatt.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39062) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, általában nyomkövetés nélkül jönnek a csomagok, szóval nincs mit figyelni, de most látszódik a posta nyomkövetésében. Van valakinek tippje mi ez az utolsó két állapot, mert nekem elég fura, hogy 3 hét különbséggel adták át kétszer :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39063) pulutodurumo válasza weiss (#39062) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem annyira fura, sajnos. Próbálják felrakni egy repcsire, egyszer sikerülni fog. Vagy már sikerült, ez majd később derül ki.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#39064) weiss válasza pulutodurumo (#39063) üzenetére


weiss
addikt

OK, akkor türelmesen várok.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39065) V/


V/
Topikgazda

Nem is tudom hogy miként fogalmazzam meg az elégedetlenségem.
A koronavírus elleni védekezésben az AliExpress eladók miatt vesztésre állok.
1 vásárlás, annyiért nem tud szállítani, fizessek +5 $-t, kifizetve azután rájön hogy nem tudja Csehországból szállítani. Pénz visszakérés.
2. vásárlás Nagykanizsán kézbesítve. Pénz visszakérés.
3. vásárlás Győrben kézbesítve. Majd pénz visszakérés.
4. vásárlás Verne Gyula Nyolcvan nap alatt a Föld körül regénye jut eszembe róla a 24 órán belüli indítás és 14 napon belüli kézbesítés ellenére. Nem várható időt írt az eladó.

Itthoni helyzet meg az hogy, pofátlan 200-500%-os haszonkulccsal szerezhető be

(#39066) Space marine


Space marine
aktív tag

de drágák..
epidemic helyzet miatt késett a vámkezelés vagymi ezért kinából küldené sztenderd aliexpressesként.. jah, 5nap helyett 3hét.. DHL-t nem fogja be vállalni tripla áron :D
Mit tegyek? :F
Mert ilyenkor már vám, stb..

(#39067) V/ válasza Space marine (#39066) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is visszakértem a pénzt ilyen ok miatt

(#39068) Space marine válasza V/ (#39067) üzenetére


Space marine
aktív tag

még megyek velük egy kört, hátha van más felszereltségű eu raktárban.. ha más nincs pénz vissza..

(#39069) band


band
csendes tag

csak mondom, a remény hal meg utoljára: jan 27-i rendelésem most ért ide - ez kb 120 nap volt.

(#39070) Pgraph


Pgraph
aktív tag

Sziasztok!
Az alábbi csomagszámú pakkom megkaphatom még vajon, vagy a vírus megette a Nemzetközi Posta Kicserélő Központban?...
UW540439964CN
Mi most az eljárásrend ezekben a furcsa időkben?
Köszi!

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#39071) V/ válasza Pgraph (#39070) üzenetére


V/
Topikgazda

Folyamatosan írom, hogy mivel U-val kezdődik ez csak belföldi vonalon követhető (CN) , de nem hivatalosan könyvelt nemzetközi postai küldemény.
Nálunk az ilyen számú küldeményt nem kell könyvelni és ezzel az NPKK sem igazán foglalkozik, ahogy jön a feldolgozási sorban továbbítják.
Nekem szó szerint azt mondták hogy ők ezt nem írják be: A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
Tovább nem vizsgáltam a témát.

[ Szerkesztve ]

(#39072) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah szóval [link]
Ilyet keresek
Itt 12,5 dollár 7-25 napra szállítják
Ennél kellene jobb ár és szállítási idő. (vagy, vagy/és) :)

(#39073) Sungoo válasza INGJOKE (#39072) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez vajon mi lehet? PC-n, és telefonon is blokkolva az oldal.

(#39074) V/


V/
Topikgazda

Javítva.
Nah szóval [link]
Ilyet keresek..........

Vagy a normál böngészőben ez a link.

[ Szerkesztve ]

(#39075) pulutodurumo válasza Sungoo (#39073) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Egy nagyon hülyén formázott GearBest app link.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#39076) bcl


bcl
senior tag

Sziasztok!

Április 6-án rendelt RO...EE-s csomagom ma megérkezett a Frankfurt-Tallinn... a szokásos útvonalon, PickPack pontra :) - örültem is neki, csak éppen kiderült, hogy a rendelt alkatrész(kábel) nem jó... :(
Az még hagyján, hogy nem új, hanem egy kicsit koszos, láthatóan egy gépből kiszedett darab volt. Ha működne, mindegy is lenne, kicserélem, és úgyse látszik, mindenki boldog...
Amikor kibontottam, készítettem videót (mindig ezt teszem!), és külsérelmi nyom nem látszott rajta akkor se, meg azóta se.
Szerencsére van kettő, és a kábelek keresztbe cseréjével ki tudtam deríteni, hogy az nem jó, ezért is rendeltem, illetve most is így ellenőriztem, hogy a kábel nem jó, nem pedig más a gond.
De bizonyítani, hogy a kábel a nem jó, rettentő nehéz lenne, mert két tabletet kell atomjaira szedni, meg összerakni, hogy az eladó lássa. Lehetőleg videón, ugye.

A kérdésem: érdemes vitát indítani, vagy hagyjam a fenébe a 10 USD-t, és rendeljek máshonnan másikat? (igaz, máshol inkább 20-25 körül van). Visszaküldeni nem nagyon tudom, hogy megéri-e.
Bízhatok refund-ban, vagy próbáljam meg, és ne itt kérdezősködjek :)
Mit javasoltok?

Köszönöm!

(#39077) jozsohaver


jozsohaver
tag

Sziasztok! Én írtam pár napja hogy van egy ilyen csomagom, aminek ez a száma : 82044779.
Pénteken megkaptam, csak az eléjéről a WST lemaradt, ezért nem tudtam hogy feladták-e. Yun expressel jött, Belgiumi átszállítással.Asszem 39 nap volt a szállítás.
Másik. Volt egy S-el kezdődő untrackingem is. Az kerek 70 nap alatt ért ide. E-packet elég gyors volt, 28 nap.Igaz az még márciusban volt.
Most egy szingapúri postás van még vissza. De az kicsit megállt. Aprilis 29-i dátummal küldemény előkészítése szállításhoz-ez az utolsó bejegyzés. Szóval azért szép lassan jön minden!

(#39078) bigdady válasza bigdady (#39000) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ma indíthatnék disputot de tegnap este az eladó átállította shipment cancelledre a csomagot amit fel sem adott és megint 10 napot hadovál az app. Miért? :F

(#39079) bigdady válasza Space marine (#39021) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ne lepodj meg ha Kína lesz az...

(#39080) agroman válasza bigdady (#39078) üzenetére


agroman
senior tag

azert mert egy normalis elado ujra megprobalna feladni es akkor adna egy masik trackinget...

------

(#39081) bigdady válasza agroman (#39080) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem értem :F
(Elore megírta hogy nem ad fel semmit azon az áron és onnan ahonnan rendeltem mert nem fizettem többet. Azóta szivat...)

[ Szerkesztve ]

(#39082) xy.zsolt válasza bcl (#39076) üzenetére


xy.zsolt
őstag

open dispute és refund., mellékelve a videot. Azért is tedd meg, hogy nyoma legyen és mások ne járjanak így....és nehogy már jól érezze magát a csaló. Csak kidobja az ali az olyan kereskedőt akivel folyamatos baj van. És természetesen review -ba is írd meg a tömör storyt, kemény szavakkal

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39083) bcl válasza xy.zsolt (#39082) üzenetére


bcl
senior tag

Az a baj, hogy a video csak a csomagnyitásról, és arról van, hogy azzal a kábellel nem jó - és nem tudom, ez elég-e? :F
A csomag nyitása a működésről semmit nem mond, a másikon csak az látszik, hogy nem jó. De ennek ugye egy félig szétszedett tablet esetében millió oka lehet. Azt nem tudom megmutatni, hogy "keresztbe próbálva" a kábeleket az egyik tab megy, a másik nem

A nem megfelelő működést vagy 40 perces videóval lehetne demonstrálni, ami inkább csak azért baj, mert ezek a tabletek úgy vannak összerakva, hogy jobb minél kevesebbszer szétszedni őket... (hátlap műanyafgkörmei lepatannak, csavarok picik, elnyíródnak a fejek könnyen, csatlakozók elég fragilisek, és van pár, amit ki kell húzni, ilyesmik...)
...meg hát nem vagyok Zack... :DDD

(#39084) Space marine válasza bigdady (#39079) üzenetére


Space marine
aktív tag

Egyre inkább hajlok, hogy cancel order, 1napja meg se nézték az általuk indított csetet.. pedig még rugalmas is lennék, küldenének más felszereltségűt, csak csinálják már EU-s raktárból :D

(#39085) V/


V/
Topikgazda

Egy pillnatra visszatérve a Meest-es szállításhoz. Az elméletileg közelebb lévő PPP-ra vitték, de a gond az hogy megnézve a pontok listáját nálunk csak 8 db van már, március elején még 28 volt. Szóval így azért nem egészen jól működik ez.
Ma a 48. napon akkor át tudom venni, bár ugye nem ezzel a szállítással lett kifizetve.

(#39086) Real_Necro válasza V/ (#39085) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tegnap két pici csomagomat (öv, szemüveg tok) a postán helyezték el és kaptam smst, de csak egy számmal. A csomagok már össze voltak gumizva.
36 és 43 napra érkeztek.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#39087) V/ válasza Real_Necro (#39086) üzenetére


V/
Topikgazda

De ezk is a Meest-en keresztül jöttek? Mert van ami direkt észt postás és azt a posta kézbesíti és náluk követhető végig.

(#39088) walakyb válasza bcl (#39076) üzenetére


walakyb
aktív tag

Eloszor mindenkepp az eladoval beszelj, boven vannak normalisak is. Valami bizonyitekot biztos kerni fog, de azt az ali is, habokra nem adnak vissza penzt. Aztan az elado valaszatol fuggove tenni a folytatast. Ha 2-3 napig nincs valasz, dispute

(#39089) walakyb válasza V/ (#39085) üzenetére


walakyb
aktív tag

En is egy info Meestrol:
Sajnos valtozatlanul deliveredre valt a csomag egy ido utan, hiaba van meg mindig ppp-n a csomag :(
Es sajnos ez igazan problema, ha nem kapod meg a vegen a csomagot, akkor se penz, se cucc...

(#39090) xy.zsolt válasza bcl (#39083) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azt írtad hogy látszik a kicsomagolásnál is hogy egy használt máshonnan kiszerelt cuccot kaptál....már ez elég kell legyen a refund-hoz....csak legyen ott a video. Egy olyan eladóval egyből dispute kell aki képes használt dolgot eladni újként....erről tudnia kellett, ez nem rejtett hiba.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39091) TMhun válasza walakyb (#39089) üzenetére


TMhun
tag

Ez nekem is egy hasznos infó volt, köszi! :(

(#39092) xy.zsolt válasza walakyb (#39089) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nekem megjött a sprinterrel a Meest csomag....van a csomagoláson magyar, pesti elérhetőség....érdekel?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39093) V/ válasza walakyb (#39089) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem erre még most ez látszik, nyilván bekavar hogy eredetileg nem AliExpress standard volt, vagy ki tudja.

(#39094) walakyb válasza V/ (#39093) üzenetére


walakyb
aktív tag

(#39095) Real_Necro válasza V/ (#39087) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem, ezek most nem, de mostanában aliról jött mindenféle úton.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#39096) walakyb


walakyb
aktív tag

Egyebkent a kupon pals immaron appban kint van a fooldalon nekem is, ugyhogy megiscsak teljesen hivatalos. Sajnos mar 6x-os koltessel lehet felhasznalni, de igy se rossz

(#39097) pulutodurumo válasza walakyb (#39096) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Meg indítottak egy csomag szeletelős játékot is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#39098) INGJOKE válasza pulutodurumo (#39097) üzenetére


INGJOKE
veterán

Igen én is kipróbáltam. A lényeg hogy a bombát ne szeld szét :DDD :DDD :DDD :DDD

(#39099) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Május 1-én rendeltem egy műanyag bigyót. 75 nap 22 óra van hátra. A Track Orderben erre ezt látom: 05. 14. 13 óra..., Seller shipped your order. Alatta: Shipment cancelled. Akkor most törölte, vagy feladta? Köszi

(#39100) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Hol és hogy lehet customer review-et írni?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.