Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) bcl válasza xy.zsolt (#39090) üzenetére


bcl
senior tag

Egy nagyon kedvező / kellemes tapasztalatról jöttem beszámolni :)

A sztori folytatása az lett, hogy végül egy amerikai cégtől megrendeltem egy ugyanilyen kábelt. Nem is volt sokkal több, 10 USD itt is, csak nem ingyen, hanem 5 USD a posta. Belefér :)
Szerencsére elég hamar meg is jött, még a dispute időablakon belül (oké, annyi picit csaltam, hogy pár nappal később kattintottam a "megérkezett"-re az Alin :) ) Május 26-i rendelés, 10-én a kezemben volt.
Tegnap kicseréltem, és készítettem róla videót, az új kábel tökéletes.
Indítottam egy refundot, azt választottam, hogy nem küldöm vissza, mert úgyse jó, de a teljes 10 USD-t visszakérem. Ma hajnali 1 körül.
Kb egy órája kaptam a mailt, hogy az eladó jóvá hagyta. Semmi lábrázás, időhúzás, semmi. Gondolom, rákattintott, hogy "oké", és kész.

Szóval jól sült el a dolog! :) :C

Kösz itt is mindenkinek a segítséget!

(#39902) viharhozo válasza KutyiHU (#39892) üzenetére


viharhozo
addikt

Marc. 18-i rendelesek meg nem jottek meg. A heten beesett egy marcius vegi. Tobbnel mar megkaptam a refundot, de olyan is van, aminel az Ali szerint keves volt 80 napot varni.

Az Energy Labon a kis kuponon kivul van esely barmit megszerezni?

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#39903) xy.zsolt válasza bcl (#39901) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Örülök, hogy siker lett a vége! Az ali egyértelműen alátámasztott dolgoknál egyből áldását adja a refundra......az eladó meg kénytelen elfogadni a döntést ha árulni akar továbbra is. Ott kő kemény szigor van :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39904) bcl válasza xy.zsolt (#39903) üzenetére


bcl
senior tag

Ezt nem tudtam. Én hosszú huza-vonára, alkura készültem...
Nagyon kellemes meglepetés volt ez a gyors döntés, különösen, hogy a teljes összeget vissza kaptam, úgy, hogy a reklamációba bele is írtam, hogy nem küldöm vissza.
Sokat nőtt a szememben az Aliexpress :)

(#39905) blu79


blu79
addikt

Sziasztok nem tudom jó helyre írok e , ip wifi kültéri kamerát szeretnék rendelni Ali-ról, van valakinek tapasztalata ezekkel a kamerákkal ? Illetve tudtok e ajánlani valamit ? Én eddeig ezeket néztem :

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#39906) #21795072


#21795072
törölt tag

Most kaptam meg egy 04.15-én rendelt, 04.20-án induló Ali Std vonatozós PostNL csomagot. Hollandiai elosztóban 2 napot töltött, 2 nap alatt ért el hozzám.. Tehát 60 napon belül megérkezett, még a vírusmizériával együtt is.
Az eladó tegnap hosszabbított védelmi időt (önszorgalomból) 25-ról 35 napra.

(#39907) KRoli92 válasza KRoli92 (#39839) üzenetére


KRoli92
tag

Ez már lehetséges hogy elveszett, vagy előfordul hogy ilyen sokára ér ide Németországból? Meesttel jönne egy küldemény de Június 3.-ától a nyomkövető csak annyit ír, hogy LEFT TRANSIT HUB. Itt a topikban a leghosszabb idő 5 nap volt amit találtam, átlag 1-2 nap. Volt akinek már több idő eltelt?

[ Szerkesztve ]

(#39908) fairi válasza Saccco (#39900) üzenetére


fairi
addikt

nekem is, valami hálózati probléma lehetett....

(#39909) csaba17 válasza blu79 (#39905) üzenetére


csaba17
senior tag

Helló!

Én ebből vettem 2dbot.
Ezt synology surveillance station-nel össze lehet hozni, szépen beállítani, vezérelni is tudom ebből.
Egyedül az élő hangátvitelt nem tudom megoldani de nem is hiányzik, ez a gyárilag javasolt ICSee nevű appal lehet megoldani ha szükséges, amúgy meglepően hangos a beépített hangszórója illetve a mikrofon része is érzékeny, hallom ahogy a kutya horkol :)
A synology nekem azért volt fontos mert egy ilyen szerver fut éjjel nappal és az ingyenes verzió pont két kamerát kezel, nekem ez elég is.
Nincs összehasonlítási alapom de éjjel is látható képe van, fogjuk rá, hogy nappal is szép:
[kép]
[kép]
Még nincsenek a végleges helyeken, ahogy megjöttek felraktam az egyiket a garázsra, tesztelem hogy bírja az időjárást illetve mi a tárhelyigénye, ez felett nincs féltető sem, ha zuhog akkor kapja a vizet, cseppállónak mondható.
Már 920 órája rögzítenek de a 30 napon felüli felvételeket automatikusan törli, a két kamera full HD-ben, 20fps-sel 600giga/hó adatot generál illetve a routertől messzebb lévő az hébe-hóba pár percre, fél órára elveszíti a wifi kapcsolatot, lehet, hogy pont bezavarja vmi, de erre nem jöttem rá de ez egyéni probléma.

szerk: az éjjeli képen ami fentebb van és olyan mintha vmi világítani, az a másik kamera infrája.

[ Szerkesztve ]

(#39910) djsunstealer válasza KRoli92 (#39907) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Szia!
Nekem a vírus kellős közepén volt egy RO434010816EE-s csomagom, május 8-án volt a LEFT TRANSIT Hub (Germany), 19-én rakta le a Sprinter a Pick Pack Ponton, vagyis át kellett kérnem egy másik ponthoz, mert a hozzám közel eső nem fogadta. 20-án vettem át.

[ Szerkesztve ]

(#39911) KRoli92 válasza djsunstealer (#39910) üzenetére


KRoli92
tag

Szia! Értem. Köszönöm a választ.

(#39912) UzziVp válasza blu79 (#39905) üzenetére


UzziVp
tag

Arra figyelj hogy kb minden kamera másik alkalmazást használ.
Én a CAMHI alkalmazásosat használom évek óta. Folyamatosan frissítik és nincs vele gond.
Kb 100db kamerán vagyok túl, vagy 2őnek szart be az infrája, piri pénzért lehet venni másik modult.
Némelyik mikrofon 1-2 év után recsegős lesz, de az is cserélhető.
A világítósakkal jó képet tudsz csinálni este.
A forgathatóak jók, csak sose arra állt éppen amerre neked kellett volna ;]

Javasolnám az 5Mp-es kamerákat már, lényegesen jobb a képe és ez a típus este is messzebb lát [link]

Ez az eladó [link] meg nagyon normális, rengeteget vettem tőle, ha infra beszart a következő rendelésbe rakott be pótalkatrészt 1-el többet is mint kértem.

[ Szerkesztve ]

(#39913) xy.zsolt válasza dzsi23 (#39802) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Van nálad változás azóta holland posta ügyben? Nekem még mindig "ready for shipment"....május 28. óta :W Azóta egy másik rendelésem is megérkezett oda....ha mázlim van akkor lehet együtt szállítják majd

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39914) kammler válasza xy.zsolt (#39913) üzenetére


kammler
senior tag

Dettó! PostNL oldalán:
"Delivery delays due to COVID-19. The situation is constantly changing. PostNL has no influence on this. We cannot guarantee a time of delivery. For business questions, please contact your account manager. Please note; we update this list regularly."

Most a koronavírus lesz az indok mindenre. Ha lesz oltás, akkor is. Késik valami, nem jó, stb. ezt fogjuk hallgatni évekig. Azt se értem mire fel késik ide hozzánk a kézbesítés PostNL irányából, meg még egy halom országba. Kínából közvetlen csak megérteném.

[ Szerkesztve ]

(#39915) kammler válasza xy.zsolt (#39913) üzenetére


kammler
senior tag

De a sima china registered... csomagok is tetvészkednek, de nagyon.

(#39916) Mr. V.


Mr. V.
tag

Nem tudom jelezték-e már mások is, de újabban az Aliexpress Standard Shipping nem szállít címre!!!

Még pár hónapja tűnt fel egy rendelésemnél, hogy azt előbb németbe szállították, majd egy MEEST nevű szállító cég új MSTxxxxx... csomagazonosítóval látta el és magyar nyelvű e-mail és SMS üzenteket küldött a csomag állapotáról.
Akkor (decemberben) a Pick Pack Pont -on keresztül Sprinter futárszolgálat juttatta el hozzám a csomagot.

Most ismét csomagom érkezett és NEM HOZTÁK HÁZHOZ!!! 5km-re egy benzinkútra tették le és írták az SMS-t, küldték a mail-t, hogy ott átvehetem.

BP melletti faluban lakom, ahol nincs pick pack pont (de posta azért van és korábban a Sprinter el tudta ide hozni), nem is pick pack-ra rendeltem, de ezek szerint a legközelebbi ilyen pontra tették le.

Szóval javaslom mindenkinek, hogy gondolja át milyen szállítási módot választ, mert bár lehet, hogy az Ali Standard épp ingyenes, de mire számolom a 10km-es utat autóval, jobban jártam volna, ha inkább házhoz hozzák némi összegért, mert kevesebbe jön ki.

Ja és ezt szerettem volna jelezni az Ali felé is, mert régen Chat-en minden problémát megoldottak, de már chat nem létezik élő emberrel, csak az automata Eva van, ami sablon kérdésekre ad sablon válaszokat, azaz egy interaktív súgó, nem pedig valós support.

Lassan 6-7 éve használom az oldalt, de a színvonal egyre jobban esik.
Régen egy keresett terméknél a valós ár volt látható, de lassan már 4-5 éve ha egy drága dolgot árulnak kiegészítőkkel (valami plusz töltő, kábel), akkor a kábel ára lesz a találatok között mondjuk egy ezresért, míg maga a valós termék (nem csak egy tartozék) ára akár 30e Ft, azaz árra szűrni lehetetlen.

Emellett bár jött már ezzel a szállítóval, most a 60 napos időkeret alatt nem ért ide... már a 90 napnál tartok, vissza is kaptam az árát. A szállító a "Cainiao Super Economy Global", tehát pillanatnyilag ez sem megbízható.

(#39918) JóGéza válasza Mr. V. (#39916) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Összefoglaló 11. pont?

(#39919) Wasp91 válasza Mr. V. (#39916) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Az a cainao egy rakás szar, március végén elhagyta Kínát 2 csomagom azóta semmi hír róluk. :U

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#39920) nyisziati válasza Wasp91 (#39919) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezért is mondom, nem szabad sajnálni azt a plusz 1-2 $-t.
Most egy aksit rendeltem ahelyett, amiről a fenti képeket csináltam (#39806), és nem is kínálta már föl az ingyenes küldést az oldal.

Egyébként a kereskedő elolvasta a panaszomat, de nem is reagált rá. :(((

(#39921) agroman válasza Mr. V. (#39916) üzenetére


agroman
senior tag

teljesen jo a PP szallitas. jobb mint a lusta, lopos posta.
raadasul nem kell felesleges adminisztracioval tokolni, a 10$-os biszbaszoknal amikre a posta afat akar kivetni...

------

(#39922) djsunstealer válasza kammler (#39915) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Áprilisi tétlenkedés után megindult egy CN regisztrált nálam, sőt meg is érkezett, igaz, csak a Kicserélő Központig. RE042798864CN, csak úgy érdekességként. ;)

[ Szerkesztve ]

(#39923) K53TA


K53TA
tag

Nekem is beérkezett egy CN postával szállított áprilisi rendelésem a posta kicserélő központba.
Egy másik meg már járt, repülővel, vonattal, háromszor megérkezett a rendeltetési országba, .......egyszer csak ide talál :)

(#39924) kdavid86 válasza Mr. V. (#39916) üzenetére


kdavid86
tag

Mikor BP cimre rendeltem PPP-re kellett bemennem, de videki cimnel szerencsere kihoztak hazhoz. Szoval ez sajnos terulettol fugg, hogy a Sprinter hova viszi

(#39925) nRu3 válasza kdavid86 (#39924) üzenetére


nRu3
addikt

Össze vissza hozzák, van amikor postás házhoz, van amikor sms jön hogy hol tették le és hová menjek érte, vagy egy külsős futár cég hozza házhoz.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#39926) szolnoki


szolnoki
csendes tag

Na még ilyet sem láttam nyokövetésben...
Budapestre rendelek mint mindig, most vettem észre:

2020.06.03. | 17:19
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
A bejövő küldemény szállítása folyamatban

2020.06.03. | 22:41
Országos Logisztikai Központ
A küldemény feldolgozása folyamatban

2020.06.04. | 03:05
Nyíregyházi Logisztikai Üzem
A küldemény feldolgozása folyamatban
(Pár ismétlődő sort, és az elejét kivágtam... irreleváns.)

Minek megy a csomag Nyíregyházára? Mi történhetett? Itt egyébként 8 napja meg is akadt..

Alis eladó elküldött nekem egy Nyíregyházára rendelő vevő tracking numberét... Jó lesz az nekem is alapon...

Vagy a Postás dolgozók új lopási módszert vezettek be, és a csomagot eltüntetés céljából átirányították?

[ Szerkesztve ]

(#39927) Inhouse


Inhouse
őstag

Nekem 1 hónapja semmi sem érkezett. Van 2db 90+naposom, meg 2db 60+-os. Előtte volt, hogy 1 nap 3-4 is érkezett, szinte minden héten jött valami. Piszok nagy csönd van most. Kérem a védelmi idő növelést, de semmi...ráírok, akkor talán réteszi.

Üdv Inhouse

(#39928) dethroner


dethroner
veterán

Hello! Most regisztrálnék az Aliexpressre. Az alipay-re nem enged regisztrálni, hogyan lehet fizetni akkor, csak kártyával?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39929) p.t.r válasza dethroner (#39928) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Igen. A védelmet így is megkapjuk. Paypal itt nem működik.

(#39930) V/ válasza dethroner (#39928) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Alipay-re is kártya kell, MC vagy Visa, de a fizetési kliens csak kártya esetén is az AliPay. Az nem az még mint a PayPal, magyar viszonylatban lényegében mindig kártyával fizetünk és az Alipay tárolja a kártya adatot. Nincs jelentősége már a külön regisztrációnak.

(#39931) fairi válasza Inhouse (#39927) üzenetére


fairi
addikt

nekem két 90+ napos U-s csomag elvileg beért hozzánk, de magyar posta 10 napja nem tudja a céges postafiókba juttatni...Még áprilisba is jobb volt felém a helyzet. Mi van mindegyik szabid vett ki, vagy ha már újra full műszak akkor jövedelem kiegészítésnek nézik a kínai csomagokat?

Mivel megérkezett hazánkba, nem hosszabbítottak védelmet és csak mondják menjek a postára. Mivel U-s csomag veszett ügy. Dispute lesz ebből.

(#39932) szolnoki


szolnoki
csendes tag

Nekem egyszer egy Postás ismerős mesélte hogyan mennek a finoman szólva csomag "eltűnések".... Már rég nem az van hogy zsebre teszik.. Hanem mikor már beérkezett, és még mielőtt szortírozárs kerül merre menjen tovább, egszerűen előre elkészített címzetti címkével a kedves dolgozó átragasztja a neki szimpatikus csomagot... Majd mehet tovább... Egy pillanat műve, nem feltűnő, és az üzemből sem kivinni a szajrét...Kiviszi azt a Posta :) :) :) Gondolom ez csak a nem könyvelt küldemények esetén működik, ahol nincs semmilyen adat átvéve a külföldi postai szolgáltatótól.

(#39933) szolnoki


szolnoki
csendes tag

Egy kis betekintés a kicserélő üzem működéséről... :)
https://www.youtube.com/watch?v=4Dsd6aoNlbI

(#39934) K53TA válasza szolnoki (#39933) üzenetére


K53TA
tag

Ott is csak belefásult dolgozok vannak, nem hibáztatom őket. Sőt ehhez képest egészen sok csomagom megérkezik, mert amiket nem kapok meg, azok általában be sem érkeznek az országba.

(#39935) jozsohaver


jozsohaver
tag

Sziasztok! Rendeltem egy terméket francia raktárból
De ezzel a számmal adták fel : CP72284622807DE
Valójában ez honnan fog érkezni ?
A vám miatt aggódok mert 41,25 USD az ára.
Köszönöm!

(#39936) xy.zsolt válasza K53TA (#39934) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én pedig hibáztatom őket!....ha nem tetszik amit csinál keressen más melót amit szivesebben csinál. Aki meg lop az költse gyógyszerre a szajré értékét....ennyi

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39937) dethroner válasza V/ (#39930) üzenetére


dethroner
veterán

Visa kártyám van, azt akartam az Alipay-re beregisztrálni, mert azt tudtam hogy itt a paypal nem játszik.
Ali regisztráció után próbáltunk alipay-ra is regisztrálni, megjött valami visszaigazoló email is, de amikor a linkre kattintva akartam aktiválni, akkor jött egy szöveg, hogy 2017-óta nem működik a szolgáltatás, vagy nem lehet regisztrálni, vagy valami ilyesmi.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39938) V/ válasza jozsohaver (#39935) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem jó azonosító, mert 9 szám lehetne csak, ha postai formátum lenne. El van írva.
Ha ez egy német postai azonosító lenne, ide Magyarországra Németországból fog érkezni, ha onnan jön akkor EU-s címkével (kék) fogják kezelni, tehát nincs áfa. Ha a német posta viszont kínainak minősíti, akkor piros címke és áfa.
De nem lehet eldönteni hogy mi ez, rá kell kérdezni.

(#39939) Ciccuka válasza szolnoki (#39933) üzenetére


Ciccuka
veterán

2013-as...
2018

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39940) V/ válasza dethroner (#39937) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a kínai Alipay számlatulajdonosoknak az üzenete volt hogy ürítsék le az egyenlegüket addig, mert megváltozik a rendszer.Alipay balance service külföldieknek sosem állt rendelkezésre, ez nem kártyás dolog, hanem ők akár banki utalással is tölthettek fel pénzt és csak egyenlegről is fizethettek kártya nem kellett. Most egységesen kártya van.
Én is így használom az Alipayt az AliExpress fizetésre a bankkártyával,, tehát a Visa az hozzáadható

(#39941) jozsohaver válasza V/ (#39938) üzenetére


jozsohaver
tag

Rendben, köszönöm a segítségedet!

(#39942) V/


V/
Topikgazda

Megint gyarapodnak a nem a topikba való posta és szállítási dolgok amelyek egy része nem időszerű és felesleges nem topik témába tartozó vitákat, beszélgetéseket generálhatnak.
Kérem leállni velük.
Vegyétek már figyelembe az ÁSZF előírásait és az itteni elvárásokat. Köszönöm.

(#39943) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#39873) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Az eladó magától hosszabbított +5 napot, de hamarosan az is lejár. (06.05-én rendeltem), többször is lehet indítani védelmet? Mert ha nem, akkor egyből 30nappal indítok majd. :D

Közben folyamatosan azt jelzi hogy raktáron a termék, sőt fogy is, már csak 7 db van belőle. Én viszont a mostani árhoz képest a feléért vettem meg. Szerintem arra játszik az eladó, hogy kifogyjon belőle aztán törli a rendelést.

Ilyenkor mit lehetne tenni?

(#39944) V/ válasza Zoli-bácsi (#39943) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudja törölni, legfeljebb nem állítja szállítottra és a rendszer lezárja a vásárlást, kérhetsz 30 napot is processing time növelésre.
A raktár készlete nincs összekötve a az AliExpress hirdetéssel, sőt mindig többet adnak meg mint ami van, hogy ne kelljen újból a hirdetést feladni ha elfogy a beírt darab mennyiség.

(#39945) Zoli-bácsi válasza V/ (#39944) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

De ha lejár a feladás védelmi idő, automatikusan törlődik. Valamilyen szinten csak össze van kötve, mert jelzi a darabszámot(ami folyamatosan csökken) Vagy az csak kamu?

Nem is lehet semmit tenni? Valahogy "kötelezni" hogy feladja?

(#39946) V/ válasza Zoli-bácsi (#39945) üzenetére


V/
Topikgazda

Az AliExpress tudja kötelezni azzal hogy automatikusan zárja ha nem adja fel, ezt te tudod késleltetni ha kéred a meghosszabbítást.
Eddigi tapasztalatom az hogy beírja hogy 100 db az eladandó darabszám, akkor is ha 10 van belőle. Te ennek a 100-nak a csökkenését látod, ez nem raktári készlet. A példa szerint 89 esetén már nincs belőle, de mivel nem futott 0-ra nem kell a hirdetést újból feltölteni, ha valaki megvesz egyet akkor rendel belőle.

(#39947) dethroner válasza V/ (#39940) üzenetére


dethroner
veterán

Tehát fizetéskor nyugodtan használjam a visa kártyám, ha bármi gond lenne a szállítással, az érkezett termék minőségével, az aliexpress vissza adja a pénzem, kompenzál?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39948) V/ válasza dethroner (#39947) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, nem kártya függő, az Alipay már nem segít ilyenben, 2018-ban ez az opció elszállt és nincs erre más opció, eleve az AliExpress vásárlói védelmei maradtak és vehetők igénybe.
Az első fizetésnél felajánlja hogy eltárolja-e a kártya adatokat, azt nyugodtan megteheted és nem kell mindig beírni és az Alipay rendszere tárolja biztonságosan.ami

[ Szerkesztve ]

(#39949) dethroner válasza V/ (#39948) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm a tanácsokat :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39950) t420s


t420s
aktív tag

Üdv

Aliexpress link, ahol az új Huawei P30 Lite New Edition-t (6/256) árulják EU Store-ból global version?
Ki tud ilyen aliexpress linket szolgáltatni nekem?
Huawei P30 Lite New Edition-t (6/256) árulják EU Store-ból global version?
Én nem találtam.
Csak ezt:
[link]

De ez nem a new version, ez a 19-esnek a 6 gb ram-os verziója.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.