Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39801) V/ válasza Manus4 (#39800) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó nem tudja lezárni a vásárlást. Az AliExpress rendszere zárja, de ha emelte a szállítási védelmi időt, akkor nincs lezárva. A kézbesítés számít a delivered, az arrived a megérkezés nem jelent semmit, hiszen a küldeményt kézbesíteni kellene, akkor "fejeződik be" a vásárlás.
A mobil app egy kicsit keveri az információkat, lehet hogy most nálad is.

(#39802) dzsi23 válasza xy.zsolt (#39549) üzenetére


dzsi23
addikt

Nálad van valami fejlemény? Nekem azóta semmi... :(

(#39803) V/ válasza dzsi23 (#39802) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy hasonló május 30-i bejegyzésűt ma hozza a postás, szerintem a héten a tied is megjön.

(#39804) dzsi23 válasza V/ (#39803) üzenetére


dzsi23
addikt

Az tök jó lenne, de nem kellene valami jelzésnek lennie a holland vagy a magyar posta részéről, hogy mozog a csomag? Ezen a részen már nem él a nyomkövetés?

(#39805) rejtettlampa


rejtettlampa
tag

Sziasztok!
Múlt héten írtam ide a rendelésemmel kapcsolatban, hogy a feladó által törölve lett, pedig már elvileg fel volt adva, nyomkövetési szám is volt hozzá.
Június 5.-én írtam neki az aliexpressen keresztül, plusz privát e-mailt is, hogy miért törölte a rendelést, újra elküldi-e, vagy visszafizeti a pénzt. De azóta sem válaszolt egyik üzenetemre sem, sőt az aliexpresses üzenetet el sem olvasta a rendszer szerint. Ilyenkor mit lehet tenni?

(#39806) nyisziati


nyisziati
veterán

Egyre megbízhatatlanabbak a kínaiak.
Eddig a Nohon vitán felül állt, mint aksigyártó, erre felpúposodott aksit küldött. :(((
Ráadásul mivel nem nekem kellett, a megérkezett csomagot nem bontottam fel, csak továbbítottam a vidéki ismerősömnek a kollégámon keresztül. Mire odaért hozzá, már letelt a dispute. :(((

(#39807) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Május 29.én adtak fel egy csomagot és ma már az NPKK-ban van....szóval lehet ezt így is ha nem trükköznek mindennel mindenhol. Pl május 5. én feladott csomag 14 napja Hollandiában van :W

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39808) xy.zsolt válasza dzsi23 (#39802) üzenetére


xy.zsolt
őstag

most látom a kérdésed...az imént épp azt írtam, hogy még mindig semmi mozgás sajna :(

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39809) V/ válasza dzsi23 (#39804) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell bejegyzés, ha külföldi, más postai nyomkövetési számot adnak meg nem CN végű, pl: SE, NL, DE, LU akkor ezek akkor" élednek" fel ha az adott ország postája a logisztikai cég konténerjét megkapja és ott feldolgozzák a benne lévő küldeményeket.

(#39810) V/ válasza rejtettlampa (#39805) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítás lett törölve nem? A vásárlást nem tudja az eladó törölni. Ha nem reagál akkor indítasz dispute-t amikor megengedi a rendszer.

(#39811) Zoli-bácsi válasza nyisziati (#39806) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Erre garanciális hibát is lehet nyitni szerintem.

(#39812) rejtettlampa válasza V/ (#39810) üzenetére


rejtettlampa
tag

Igen, a szállítás lett törölve! Az előző csomagom is ettől az eladótól jött, akkor semmi gond nem volt. Érdemes újra megrendelni tőle, vagy inkább nem? Sajnos más eladónál nincs ez a termék.

(#39813) nyisziati válasza Zoli-bácsi (#39811) üzenetére


nyisziati
veterán

Ilyen menüpontot sehol nem találok.
Van egy "Contact seller", oda beírtam a problémámat, feltöltöttem 7 db képet, de csönd van.

szerk.: Ránéztem, megjelent a "read" (olvasva) felirat a képek alatt, de nem szólt hozzá senki semmit.

Ez a baj, hogy az Ali védelme lényegében megáll a 14 napos dispute-nál, innentől kezdve a többhónapos-éves garancia olyan, mintha nem is létezne.

[ Szerkesztve ]

(#39814) Zoli-bácsi válasza nyisziati (#39813) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Arra gondoltam. Gondolom előbb utóbb kell neki reagálni rá.

(#39815) hajkefe


hajkefe
újonc

Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy rátok találtam. :)

Szeretnék egy kis segítséget/információt kérni.

Tehát: azt szeretném kérdezni, hogy miért van az, hogy az LP kezdetű holmik szépen haladnak (a nyomkövető szerint minden ilyen kezdetű holmim már az országban van) de az S kezdetűekről rendszeresen az utolsó információ a "Departed from Yanwen facility"? [Mindegyik ilyen pár dolláros mütyűr. Azt kiderítettem, hogy ezekre külön, darabonként nincs ragszám, mert nem ajánlott küldemény, csak sima levél.]

Illetve, miután megérkeznek Magyarországra ezek az alis küldemények, a NAV ellenőrzi és úgy megy a Postához, ha vámköteles, ha nem? Körülbelül mennyi idő telik el az ilyen egyszerű küldemények tényleges kézbesítéséig, tapasztalataitok alapján?
A legkorábbi 2 ilyen jellegű holmim 05.15-én és 17-én érkeztek ide, de még nem hozta a posta.

[Tudom, most felborult a vírus miatt a szokott légi szállítmányozós rendszer (és csak mostanában tér csak magához), és vasúton ill. hajón is történik szállítmányozás.]

Köszönöm, ha valaki válaszol nekem! :)

(#39816) V/ válasza hajkefe (#39815) üzenetére


V/
Topikgazda

Lassú minden szállítás, az okát nem tudni.
A nem könyvelt küldemények egyszer megérkeznek, nem mindig igaz a logisztikai cég bejegyzése a megérkezésről. Hetekig nem várnak nálunk a feldolgozásra általában.
A postai küldemények a NPKK-hoz érkeznek, átveszik a szállítóktól és mivel egy helyen dolgoznak a Reptéri NAV Igazgatósággal a vámosokkal együtt ellenőrzik a küldeményeket. A feldolgozandó küldemény mennyiségtől függően általában 2 óra és 5 nap amíg náluk vannak a küldemények. ha feldolgozták átszállításra kerülnek az OLK-ba és onnan küldik a területi logisztikai központokba és onnan a helyi postákra kézbesítésre. Ez is lehet 1-3 nap és a helyi postán is lehet 1-3 nap.
Van mindig úgy 5-6% küldemény amire több idő esik.
Amelyeket vámeljárás alá vonnak azok addig ott vannak amíg nem küldöd be az igazolásokat és nem dolgozzák fel, az átlag itt is 1-5 nap, persze itt is lehet késedelem. Nekem már volt 1 napos és 22 napos vámolás is, pedig azonnal küldöm az igazolásokat.

[ Szerkesztve ]

(#39817) hajkefe válasza V/ (#39816) üzenetére


hajkefe
újonc

Értem. Köszönöm!

Azt hiszem, ebbe az általad említett 5-6%-ba esik az én holmim is 🤷‍♀️
Gondolom, a munkaerőhiány az ok itt is - a Posta is hirdet orrvérzésig. Emaileztem a Postával is, de a helyi postán (megyeszékhelyen lakom, az itteni főpostához tartozik a mi utcánk, oda kell menni az értesített dolgokért) még nincs.

Nem vámköteles holmik, pár dollár értékűek.

(#39818) V/ válasza hajkefe (#39817) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel ne tudhatják az értékét bármi vámeljárás alá kerülhet, persze gondolják hogy egy apró borítékban nem gyémántok küldenek, de azokat is ellenőrzik, hiszen kábítószert is próbálnak csempészni.

(#39819) hajkefe válasza V/ (#39818) üzenetére


hajkefe
újonc

Hát igen, sose lehet tudni. :K

(#39820) hajkefe


hajkefe
újonc

Tematikus fb csoportban mai hsz:

"A kicserélőben nincs személyzet, hegyekben állnak a szétválogatatlan küldemények. Mai postainfó. 😞" [link]

(#39821) TMhun válasza hajkefe (#39820) üzenetére


TMhun
tag

Baker, elég durva lehet a helyzet... :(

(#39822) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Rendelni szeretnék autóhoz cuccot.

Mindegyikből akarok rendelni több darabot. Erről lenne szó : [link]

Ha mindegyikből külön - külön rendelek, tehát a kosárba mindegyikből 1 darab van benne, akkor darabonként a szállítás csak 0.21 dollár.
Viszont, ha egyikből már 2-t rakok a kosárba, akkor annál a tételnél amelyikből 2-t raktam bele, tehát pl : kékből rakok 2-t bele, akkor a kéknél már a szállítás fel ugrik 9.valamennyi dollárra.
Nekem nem kell a kékből 2 amúgy. Ha mindegyikből csak 1-et rendelek, és 0.26 dollár a szállítás, az úgy jó?

Tehát , lényegében azt akarom kérdezni, hogy ha így rendelem meg mindegyiket külön - külön, akkor abba az Ali vagy az eladó nem köthet bele? Tehát úgymond a szállítás ki van kerülve, vagy hogy mondjam..Tehát akkor jó ez így, megrendelhetem mindegyiket ?

Gergő

(#39823) V/ válasza hajkefe (#39820) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszönettel venném ha az ilyen postázási téma ott maradna ahova való, ez nem az a Postázási topik és nem is Facebook megosztási portál. Kétszeresen is off topik.
Semmi alapja nincs, itt nem fogunk Facebook rémhíreket kitárgyalni. Ami FB az maradjon FB

[ Szerkesztve ]

(#39824) V/ válasza zeus_2k14 (#39822) üzenetére


V/
Topikgazda

Hibás ez rész egy kicsit, hozd be az oldalt, kattints képre és alul látod hogy 0,21 tedd a kosárba amiket meg akarsz venni mindegyik választható ezzel a szállítási költséggel, nekem az összesre 1,47-re jött ki.

(#39825) Directors


Directors
senior tag

Jövőbe jár a csomagom ? :DDD
Miért ez a dátum szerepel ?
[kép]

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#39826) V/ válasza Directors (#39825) üzenetére


V/
Topikgazda

Időzónák vannak. 2:50 2020. június 9., kedd (GMT+8) Pontos idő itt: Peking, Kína és természetesen hiába a MP szerepel ott nem Budapesten írták be az indulást.

[ Szerkesztve ]

(#39827) zeus_2k14 válasza V/ (#39824) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Így már nekem is ki hozta. Akkor ez így jó?

(#39828) V/ válasza zeus_2k14 (#39827) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#39829) nRu3


nRu3
addikt

Hogy lehet értékelést utólag + infót írni, mert látom hogy sokan + infót beleírnak,+ képeket raknak fel, de én nem jöttem rá ez hogy lehetséges.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#39830) Directors válasza V/ (#39826) üzenetére


Directors
senior tag

Ez a száma neki amúgy. LT033694058NL
Még 10 nap van a szállítási időből az Alin. Kérjek már most hosszabbítást ? Mert akkor gondolom ez a csomag még nagyon messze lehet. :W

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#39831) vandor01


vandor01
őstag

nekem ez erkezett ma 95 napra... februar 22-ei rendeles LP00164886620333

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#39832) V/ válasza Directors (#39830) üzenetére


V/
Topikgazda

Mozdulni fog mert ez már hollandiai elindulás lenne, ma kaptam én is egyet, az a nálad 9.-re írt bejegyzéstől a 3. nap itt volt. A következő bejegyzés a tényleges indulás 24 órán belül.
Elég ha a 7. napon kérsz hosszabbítást, de nem lesz rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#39833) Directors válasza V/ (#39832) üzenetére


Directors
senior tag

okés, köszönöm!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#39834) Zoli-bácsi válasza zeus_2k14 (#39822) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ha még akarsz kicsit spórolni, akkor beteszel 1-et a kosárba, majd felnyomod 3db-ra, így 0.42 a szállítás rá. :D

(#39835) nyisziati válasza nRu3 (#39829) üzenetére


nyisziati
veterán

Utólagos értékelést a "Leave additional feedback" gombbal lehet.

Az eladónál a "Contact seller" gomb megnyomásával tudsz reklamálni. Pontosabban üzenetet írni neki és fotót küldeni.

(#39836) MPM válasza cof (#39799) üzenetére


MPM
tag

Köszi, így már minden tiszta!

(#39837) Edem05 válasza vandor01 (#39831) üzenetére


Edem05
őstag

Kicsit betett ez a vírus izé.... Nekem is a februári rendelésem most érkezett meg május végén.😅

(#39838) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Üdv

Márc 18.-án rendeltem egy csomagot [link] Megnéztem a Global Package Tracking oldalon, és nekem elég furcsa amit ott látok, tudná valaki értelmezni hogy a magyar postáról miért megy még külföldre újra? LP00166920759468

(#39839) KRoli92


KRoli92
tag

Sziasztok! Aliexpress Meesten keresztül küld egy csomagot nekem, Június 3.-án indult Németországból, és még mindig nem kaptam értesítést hogy megérkezett volna Magyarországra. Ez normális, hogy még nincs itt, vagy már meg kellett volna érkeznie?

(#39840) cof válasza Diplomata (#39838) üzenetére


cof
veterán

Nincs gond. Most került a svéd postához, és 5-én elküldték hozzánk.

(#39839) KRoli92 Nyomkövetési szám?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#39841) Diplomata válasza cof (#39840) üzenetére


Diplomata
aktív tag

Értem, köszönöm!

(#39842) KRoli92 válasza cof (#39840) üzenetére


KRoli92
tag

RO439537238EE

(#39843) cof válasza KRoli92 (#39842) üzenetére


cof
veterán

Még belefér, talán ma vagy holnap elindul hozzánk. Itt [link] írja majd a PP Pontos nyomkövetési számot.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#39844) KRoli92 válasza cof (#39843) üzenetére


KRoli92
tag

Értem, köszönöm a segítséget!

(#39845) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, erdekes dologba futottam bele Aliexpresszel. Evek ota hasznalom (nem HC szinten) de ez nekem ujdonsag, vagy elvesztek a ter ido kontiniumban.

Ugreen official store-bol rendeltem par cuccot aprilis 12-en, masnap jott az ertesito, hogy feladtak. Azota semmi, egeszen ma hajnalig, mikor jott 3 email is, ugyanarrol a rendelesrol. Aliexpress shipping.

1. Bad news, your order confirmation expired
2. (ugy 4-5 ora mulva) Purchase protection has been extended
3. A masodik utan 1 perccel: Expect to see your package soon, order xzy has shipped

Belepve trackignal ez fogad, tehat elvileg 04/16-an elindult kinabol

Most ilyenkor mi van? Melyik a valos feladasi datum? Neadjisten 2x kuldik ugyanazt a pakkot vagy mi? Kicsit el vagyok veszve...

Koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#39846) V/ válasza Balinov (#39845) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a mobil appban olvastad az 1-3 üzenetet azzal ne foglalkozz, a böngészős felületen a vásárlásnál a szállítási védelmi idő számláló megy még illetve a View detail-nál milyen vége dátum van a Reminder 1. pontnál vagy le van zárva a vásárlás?

[ Szerkesztve ]

(#39847) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

volna egy csomagom Aliról, ami eddig elég fura :D ugyanattól az eladótól rendeltem egy boxot és egy távirányítót, rendeléskor a - legolcsóbb - kínai raktárt választottam ki. ez az első olyan rendelésem, amiben két cuccot rendelek ugyanattól, nem voltam benne biztos, hogy ez megoldható...de szerencsére egy csomagban küldi, tehát 1 db trackingID-t kaptam, melynek vége "NL" - bár 2-3 napig még nem szokott normális tracking info lenni, de ez ha jól sejtem, hollandiából fog érkezni....wtf? :D illetve ez nekem jó vagy rossz hír vajon? (elvileg gyorsabban kéne ideérjen, de meglehet, hogy nagyot tévedek)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#39848) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

pumpám tényleg meg jött ma 11 napra a feladástól (szerintem ez rekord) de a bringás mezemet tuti a hollandok fogják hordani.....régebb óta van ott a mezem mint ami alatt a pumpám megérkezett :W

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39849) ecaddsell válasza bepken (#39847) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Mostanában vsz. lehet jobban jártok ha az Ali std shipping ill. holland postás történetet kerülitek. Bár lehet, hogy majd lesz amikor megtáltosodik, de nekem áprilisi cuccaim még ott se tartanak, hogy bejöttek volna az országba...

(#39850) #21795072 válasza V/ (#39846) üzenetére


#21795072
törölt tag

Április 12-én rendelte, nem járhatott le a védelem. Rendesen meghosszabbították neki.

A panaszosoknak:
El kéne már felejteni az Ali nyomkövetőjét!
El kéne már felejteni a mobil app védelmi idejét!
A fórum motorja igazán tudhatna olyat, hogy csak akkor lehessen hozzászólni, ha az ilyen alap dolgokat tudomásul veszed. Az összefoglalót úgysem olvassák el.

(#39849) ecaddsell: Én is áprilisira várok, de már elindult Mo-ra. Hiába akarunk más szállítást választani, ha sok helyen csak Ali standard van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.