Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38451) V/ válasza herrká (#38448) üzenetére


V/
Topikgazda

Várd meg hogy leteljen és meg nem érkezés, No tracking info

(#38452) bigdady válasza Makifeju (#38447) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sok az ilyen kamu, nem is Európából szállítanak csak kamuznak...
Nyilván okkal rendeltél onnan.

[ Szerkesztve ]

(#38453) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ez a csomag beérkezett már az országba ?
LT033694058NL

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#38454) herrká válasza V/ (#38451) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!

(#38455) V/ válasza Directors (#38453) üzenetére


V/
Topikgazda

Még korai lenne, hiszen 23-án igényelve a szám és 27-én került a szállítóhoz, elsőként megy Hollandiába és miután megérkezett onnan jön tovább, úgy 2 hét. Az sem biztos hogy már eljött onnan.

[ Szerkesztve ]

(#38456) Directors válasza V/ (#38455) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi!

Kíváncsi leszek megjön e időbe.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#38457) Makifeju válasza V/ (#38450) üzenetére


Makifeju
tag

Nem is ezzel van a gond,tudom hogy kellene kérni.
Írtam neki hogy most hogy is vagyunk,de semmi reakció a részéről.
A dilemmám hogy vajon kedvezzek e neki ezek után.

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#38458) Makifeju válasza bigdady (#38452) üzenetére


Makifeju
tag

Természetesen okkal rendeltem tőle.
Lengyel raktár,pár napon belüli szállítás,nincs áfa.
Erre jön kínából már lassan több mint 3 hete,valószínűleg a vámosok is megfogják,stb
Szerintem simán csak bepróbálkozott,én meg ezért simán ráverem a disputot.
Gyakorlatilag minden kamu lett a részéről,miért is várjak tovább ezek után? :P

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#38459) V/ válasza Makifeju (#38457) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ne várj, de ez szállítás alatt van, az állami megrendelések miatt a maszek csomagokat háttérbe szorították.
Volt aki úgy oldotta meg hogy reptéről átirányította vasúti szállításra.
Volt olyan aki megírta hogy nem tudja csak Kínából küldeni, mert Csehországból nem tudja eljuttatni ide. Lehet hogy nem szándékos az egész, van amit nem tud befolyásolni az eladó.

(#38460) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok! Lejárt a bankkártyám. A leírás alapján töröltem a régi bankkártyámat. Most viszont nem fogadja el az új kártyát, ma már fizettem vele, tehát aktiválva is van. Pontosan megadtam az adatokat, kétszer is próbáltam. Amúgy Paypalon sem jártam sikerrel, ez valami banki gixxer lehet? Új K&H VISA kártyáról van szó. :F

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38461) Digitalpimp válasza Real_Necro (#38436) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azért egy aljzat meg egy kapcsoló nem atomfizika... A múltkor vettem itthon boltban pár dolgot, dugó, kapcsoló stb., Legrand cuccok. Itthon mikor jobban megnéztem őket, majd sírva fakadtam milyen minőségűek. Ezek biztos nem fognak 30+ évet menni, mint amiket váltottak. Gagyi a billenésük, a szerelésük, bazári az összes. Ja, és nem is olcsó. :(

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#38462) Tüzi válasza Dolphine (#38431) üzenetére

Nekem volt olyan, hogy szerdán délután 5kor vették fel a csomagot németeknél, péntek reggel megkaptam.
Ezt már az EMS is megcsinálta párszor, csak akkor Japánból.
Ottani hétfő reggel 8kor felvették, szerdán reggel 9kor megkaptam :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38463) pibácsi válasza V/ (#38387) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia! Érdemes volt várni, csütörtökön megérkezett az árú, magyarban 3 hetet dekkolt, de befutott.
Ü. Pibácsi

(#38464) V/ válasza tranceplanet (#38460) üzenetére


V/
Topikgazda

A ma már fizettél az magyar valami volt és Netes? Lehet hogy külön kell engedélyezni. De az új cvv kódót írod be?

(#38465) tranceplanet válasza V/ (#38464) üzenetére


tranceplanet
addikt

Itthon fizettem. A kártya aktiválva. Természetesen minden adatot pontosan adtam meg, ezért is próbáltam többször is. Nem akarok vásárolni semmit egyelőre a neten, az új kártyát szeretném hozzáadni a rendszerben, mind ALIPay és Paypal rendszerben.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38466) V/ válasza tranceplanet (#38465) üzenetére


V/
Topikgazda

Eddig kerestem, de nem találom azt a hozzászólást amelyben a bank elfelejtett valamit beállítani a kártyához és ezért nem lehetett Internetes vásárlásra használni. Független attól hogy aktív volt már.
Amit írtam kódot az rajta van kártya hátulján? Az Alipayhez nem kell hozzáadnod, majd megjegyzi ha fizetsz, PayPal esetén lenni kell rajta pénznek amikor hozzáadod, hogy ellenőrizni tudja hogy az adatok jól vannak megadva, persze az Aliexpress fizetésnél és az AliPay regisztrációnál is lenni kell rajta pénznek, hiszen ott is történik ellenőrzés egy próbaterheléssel.

[ Szerkesztve ]

(#38467) tranceplanet válasza V/ (#38466) üzenetére


tranceplanet
addikt

Igen rajta van a CIV kód a hátulján az aláírásom mellett, azt adtam meg. Az alipay regisztrációm régi, most töröltem ki a régi kártyát az alipay accountomnál és adtam hozzá az új kártyát, de nem sikeres. Akkor lehet fel kell hívnom a bankomat mi a hiba oka. Új kártya hozzáadásnál is van próba tranzakció? OK, most sikerült, a tranzakciós limitem volt a gond. Megpróbálom a paypal-t is. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38468) tranceplanet válasza V/ (#38466) üzenetére


tranceplanet
addikt

Sikerült a paypal is! A virtuális tranzakciós limitem volt a gond, azt kellett átállítanom online banki felületen a kártya beállításoknál. Köszi a segítséget! :R

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38469) V/ válasza tranceplanet (#38467) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor csak valami banki móka. :N
Mindkét helyen 1 $-nyi próbaterhelés indul, ha azt a bank visszaigazolja abban a pillanatban sztornózva is van. A PP-n ne felejtsd el a banki váltást is végigfuttatni ehhez a kártyához.

(#38470) tranceplanet válasza V/ (#38469) üzenetére


tranceplanet
addikt

Rendben. A bankom dollár alapú. Mivel érdemes fizetni mostanában? Alinál ugye alap az alipay dollár. Nemsokára lesz egy holland rendelés euróval. Paypal vagy inkább a K&H bankom, most 364 az eladási nála. Jó gyenge a forint, azt hallottam duplázták a jegybanki alapkamatot, mi lesz itt? :(

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38471) V/ válasza tranceplanet (#38470) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha banki váltásra állítod akkor mindig az adott deviza a K&H-nál érvényes aktuális deviza eladási árfolyamával terhel, ez még a K&H esetén kevesebb mint a PayPal árfolyama. Most például a PayPal árfolyama 370,84 Ft/ 1 €, a $ esetén meg 336,65 Ft amit a PayPal felszámol. Bár ugye az AliExpressen mindig a bankod vált devizát ha kell.
De ha $ alapú akkor nincs forint a fizetésnél elméletben, mert $-ban megy ki a pénz, ha számla $ alapú, nem bank számít, a magyar bankok €-os elszámolásúak egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#38472) tranceplanet válasza V/ (#38471) üzenetére


tranceplanet
addikt

OK. Köszi az infókat!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#38473) vandor01


vandor01
őstag

csak erdekesseg kepen....
mostanaban az alirol a cuccok 80% belga postaval jon.... na jo belgiumba is rendelem :) de lehet ok meg jol mukodnek ilyen idoben is? nem kell a sok vedoeszkoznek a hely? hullanak is a zemberek 15%-os a halalozasi rata? :(

ezeket ma szallitottak ki! [link] [link]

Szombaton???
ilyent sem tapasztaltam meg??? delben kaptam az emailt hogy a "dragasag" aim distribution phase-re kerultek..... es nem a posta furgonjaval jott hanem egy sima magan emberek kocsival..... lehet nem birjak a sok szallitast azt kulsosoket alkalmaznak a hetvegere..... nem futott rossz idot kb 3 het ez nagyon jo az ilyen veszterhes idokben.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38474) qqzs


qqzs
őstag

Na ma olyat pattam amit eddig meg nem, remelem nem valami uj trukk lehetoseg ami ezentul altalanos lesz.
A termek lapon az osszes valtozatnal 30 cent a szallitasi koltseg es amikor kosarba rakom 3 dollar lesz belole ugy hogy se a termeklapon nem lehet mas postat valasztani se a kosarban.
lattatok mar ilyet?

Eladó: GTS450

(#38475) V/ válasza qqzs (#38474) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, a kosárnál már nincs az a szállítási mód amit a terméklapon látsz. Hiba vagy szándékos nem tudjuk.

(#38476) nyisziati válasza qqzs (#38474) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, többször belefutottam mostanában.
Valószínűleg az eladó nem akarja újra feltölteni a terméket emelt díjas szállítással, hanem fix összegként adja hozzá a checkout-nál.
Nem korrekt dolog, dehát én már hozzászoktam. Általában ilyenkor inkább másnál rendelem, vagy nem rendelem.

(#38477) vandor01


vandor01
őstag

vagy mar tesztelik az extra ado beszedesenek metodusat..... vegul is az is egy megoldas lehet, hogy kattint kattint rendel es a vegen a fizetesnel ha a célállomas HU akkor hozzacsapja a befizetendo adot amit minden honap vegen a magyar kincstarba utal az ALi..... ennyike :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38478) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Van két, Aliról rendelt termékem, amik AliExpress Standard Shipping szállítással érkeznek, és pár napja már Post office collection. státuszban vannak a 17track szerint. Értesítőt nem kaptam a postától, de már többször volt olyan, hogy a postán volt a csomag, minden értesítés nélkül.
Kérdés. Szerintetek volna értelme rákérdezni a postán vagy várjak még? :F

Samsung Galaxy A54

(#38479) V/ válasza Viktor0610 (#38478) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a nyomkövetési számuk mert ha észt postás akkor nem biztos hogy postai lesz. Nézd meg az ÖF. 11. pontot.

(#38480) V/ válasza vandor01 (#38477) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tesztelnek sehol semmit, benne vagyunk egy járványban meg minden ország gazdasági válságban, semmi nem úgy működik mint normál helyzetben. Emelkedtek a szállítási költségek, meg hibás is lehet a rendszerük vagy szándékos, az hogy eltűnik az olcsó szállítás fizetéskor nagyon egyedi beállítás. Kínában is emelték a posta költséget, nem mindegyik eladó vállalja be.

(#38481) Viktor0610 válasza V/ (#38479) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

RO....EE mindkettő.
Azonbam email nem jött az Európába érkezésről/érkezéskor.
Egyik:

alt="" title=""

Másik:

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#38482) pulutodurumo válasza Viktor0610 (#38481) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha jól gondolom ez most az észteknél van. Ezután fog eldőlni hogy posta, vagy pikk pakk.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#38483) Viktor0610 válasza pulutodurumo (#38482) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igazad lehet a transit country miatt.
Csak megzavart az egyiknél olvasható destination country.

Ja, és persze köszi az infót! :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#38484) rejtettlampa


rejtettlampa
tag

Sziasztok!
Április közepén rendeltem egy csomagot Aliról, Kínából. Április 15.-én lett elvileg feladva. Csomag nyomkövetés szerint április 20 óta nem történt változás a cuccal. Azt írja a nyomkövetés, hogy: Received by line-haul. Ez mit jelent pontosan? Hol járhat most a csomagom? És mikorra várhatom szerintetek? Amikor megrendeltem a terméket, ott 20-23 napot írt szállítási időnek. A 23 nap a jövő héten letelik. De gondolom már nem kapom meg ez idő alatt...
A rendszer szerint május 23 után indíthatok vitát!
Még sosem rendeltem aliról, ez az első. Megköszönném, ha adnátok pár hasznos infót a csomag szállításával és megérkezésével kapcsolatban! Köszönöm!

(#38485) Tüzi válasza rejtettlampa (#38484) üzenetére

bőven kínában van még.
ha mákod van, akkor május végén megkapod.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38486) V/ válasza rejtettlampa (#38484) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól is függ hogy mi a nyomkövetési szám, ha megadod lehet hogy lesz pontosabb információ. Ez azt jelenti hogy a helyileg szállítás alatt a kiküldési helyre.
Várható szállítási idő 20-23 munkanap.
Ha május 23-at ír a dispute indításra azt azt jelenti hogy a lejárat előtt 2 nappal kérheted a szállítási védelmi idő növelését vagy megvárod hogy leteljen és május 24-től van 15 nap a dispute indításra a meg nem érkezés miatt.
De késnek a szállítások, ha rögtön dispute-t indítasz és visszakapod a pénzed még befuthat, ekkor illik kifizetni.
Mivel postai szállítás lehet, ha nem veszed át az csak elmélet hogy visszaküldik a feladónak és ha megkapja nem lesz kára belőle.
Azt lásd, hogy a szállítási késedelem nem egészen az eladó hibája lényegében nincs ráhatása a folyamatra.

(#38487) rejtettlampa válasza V/ (#38486) üzenetére


rejtettlampa
tag

Több nyomonkövetési oldalon lekérdeztem, mindenhol ezt írja. Itt a száma: RO434806922EE
Hátha ti tudtok pontosabb infóval szolgálni...
Ha nem jön meg május 23-ig, akkor mit érdemes tennem? Hosszabbítani a védelmi idő növelést, vagy inkább dispute-t indítani?

(#38488) V/ válasza rejtettlampa (#38487) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez még lehet az a küldemény amit nem a posta szállít, hanem a a Sprinter és PPP-ra. Lásd Összefoglaló 11. pont. Egyenlőre várnod kell hogy Németországba majd Észtországba érjen és hogy kiderüljön ki fogja tovább szállítani. Majd 10 nap múlva térjünk vissza rá.

[ Szerkesztve ]

(#38489) KutyiHU


KutyiHU
tag


Még 115 nap :C
Nem is értem miért hívják Buyer Protectionnek. Ez inkább Seller Protection!!!! Gyakorlatilag addig hosszabítja ameddig akarja. Akkor lenne védve a vásárló, ha letelik az alap 60 nap, amivel hírdetve van a termék, és visszakapja a pénzét!!(regisztrált posta esetében)

(#38490) V/ válasza KutyiHU (#38489) üzenetére


V/
Topikgazda

Valaki itt írta -én nem vagyok benne biztos hogy van értelme- hogy lehet indítani dispute-t ettől függetlenül.

(#38491) Tüzi válasza KutyiHU (#38489) üzenetére

türelem, rózsát terem.
most meg van fordulva minden, nem kell csodálkozni :)
annak örülj, hogy jön, meg el tudták postázni...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#38492) cof válasza KutyiHU (#38489) üzenetére


cof
veterán

Vedd úgy, hogy dollárba fektettél. :D

Március 8-án, 295 Ft volt 1 USD, ma már 321 Ft, már csináltál kb. +8%-ot ha visszakapod a pénzed. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#38493) V/ válasza cof (#38492) üzenetére


V/
Topikgazda

Kár hogy az eladásival fizetünk és vételivel írják jóvá, szóval nem lesz nagy nyereség.
Az Ersténél 307.72 volt az eladási akkor, most pénteken meg 311.3 Ft a vételi

[ Szerkesztve ]

(#38494) cof válasza V/ (#38493) üzenetére


cof
veterán

Hát így tényleg nem. Na de ha kivárja a 115 napot, ki tudja mennyi lesz addigra.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#38495) V/ válasza cof (#38494) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos nem valószínű a forint erősödése.

(#38496) ANT válasza KutyiHU (#38489) üzenetére


ANT
őstag

Egyes kereskedők már rendelés leadáskor elébe mennek ennek az utólagos hosszabbításnak.
Ez pl. rögtön 90 napról indult.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#38497) vandor01 válasza V/ (#38495) üzenetére


vandor01
őstag

NA? csatlakozol gyuribacsihoz?
mar shortolod a forintot 115napra? :DDD
de KutyiHU nak ez csak jo tobbet kap vissza :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38498) fairi válasza V/ (#38490) üzenetére


fairi
addikt

Igen lehet, nekem egyszer kellett mikor maga a cainiao jelezte csomag visszatért, de az eladó tagadta. Nyomta a hosszabbítást és végül vitát indítottam és gond nélkül visszakaptam a pénzt. Csomag persze azóta se jött meg. Ez volt 4 hónapja.

(#38499) V/ válasza fairi (#38498) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem 4 hónappal ezelőtti dolog az aktuális, én mostanra gondoltam. Nem tudni hogy miként áll az AliExpress a dispute dolgokhoz a COVID-19 miatt.

(#38500) vandor01 válasza V/ (#38499) üzenetére


vandor01
őstag

nemtom de ha a vevok "feltoltak" az elvárási szintjeiket 2 honaprol 4 honapra..... akkor 120 nap korul szeretnenek valamit latni? terméket vagy piiz vissza? covid ide vagy oda!? pl itt van ez: [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.