Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39551) szolnoki


szolnoki
csendes tag

Na ma nekem is lett egy kis jóhír...
Két Alis cucc, amit 05.15-én rendeltem, ma, azaz kevesebb mint két hét alatt az országa érkezett... Már csak két hét és a M.P. ki is hozza :) :) :) :)

(#39552) mzso válasza V/ (#39488) üzenetére


mzso
veterán

Ugye az ilyet nem zárja le automatikusan az Ali? Neken is van hasonlóm.

(#39553) cof válasza mzso (#39552) üzenetére


cof
veterán

Mindent zár automatikusan, track információt nem nézi a rendszer. Ha te nem Győrben élsz, akkor más számát kaptad meg. Jelezni kell.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#39554) mzso válasza cof (#39553) üzenetére


mzso
veterán

Oké. Csak nekem az rémlik, hogy volt hogy automatikusan megérkezettnek jelölte amikor az áktaluk használt nyomkövető kézbesítettnek jelezte. De az lehet aláírós csomag volt.

(#39555) cof válasza mzso (#39554) üzenetére


cof
veterán

Igen az PPPontos tracking, ez a Yun Express meg nem nemzetközi formátum. Legalábbis a Magyar postától 0 bejegyzés. Az is lehet, hogy totál kamu infók.

Ha csak... nem volt hozzá egy normális nemzetközi nyomkövetési szám is, de nem mutatja a Parcelsapp sem, és az alapján írta be a YE is az infókat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#39556) V/ válasza mzso (#39552) üzenetére


V/
Topikgazda

Neked is javaslom az Összefoglaló, 9. Teendők, ha máshol kézbesítik a nekünk megadott nyomkövetési számú küldeményt. Bár ezzel gond lesz ez nem postai könyveléses küldemény így nem tudni hogy ki írta ezt a kézbesítést be, mert a Magyar Posta az biztos hogy nem.
Ha csak nem volt még más postai nyomkövetési száma, de én nem találtam neki.

Akkor zárja ha lejár a szállítási védelem, mostanában csak értesítőt küld hogy kézbesítve és értékeld, igazold le.

[ Szerkesztve ]

(#39557) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, lenne egy kérdésem.

Van az egyik eladóval egy üzletem, és elvileg fizetés nélkül kapnék meg egy terméket, viszont kérdés ezt hogy lehet összehozni.

Ezt írja:

you can place this order,and let the order the atatus: waiting buyer to payment then i will change this for you thanks

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39558) pulutodurumo válasza Graphics (#39557) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Itten, a hatodik pont.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#39559) Digitalpimp válasza cof (#39514) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Passz. Tegnap reggel jött az sms, hogy mehetek érte a postára.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#39560) mastadoc1 válasza V/ (#39488) üzenetére


mastadoc1
tag

Szia! A tanácsod alapján becsatoltam a vitába a 9. pont alapján a fotókat, illetve hivatkoztam a megjegyzésben a rossz nyomkövetési számra. Erre ezt írta:
Dear, could you please help us cancel this dispute and reopen a dispute like this? Money will be returned to the card you used to purchase the product.
1.Please select "Return Goods & Refund". ( please don’t worry, we will not ask you to return the products you have never received, we will give up return the goods. )
2.Please select "Received Goods".
3.Please select "I want to return the goods."
4.please select the reason “i no longer need it “or “other personal reason”or “Shipping method was not as described”.
5.Please select a refund amount.
In this way, we will deal with your dispute in time and give up the return, Ali express will refund you automatically in 3-20 days. Thank you so much for your understanding and consideration. Have a good day!
Note: when you did as we said, please contact us in time, thank you.

Véleményed szerint megbízhatok benne? Azt kéri, hogy küldjem vissza a meg nem kapott csomagot, így le tudnánk zárni a vitát. Ha meg akarna vezetni, ezt az üzenetet az Ali is látja, tudja szankcionálni?

[ Szerkesztve ]

(#39561) V/ válasza mastadoc1 (#39560) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem figyelmen kívül hagyják hogy ezt írta. Sajnos 3 küldeményem amit a vírus védelem érdekében vásároltam, nem érkezett meg hozzám, az hozzájuk megadott nyomkövetési számokkal különböző városokban vették át, 1 próbálkozott ilyesmi dologgal mint ez én Reject-el léptem tovább, a másik két esetben szó nélkül jött vissza a pénz. Ez úgy 2 héten belül volt most.

[ Szerkesztve ]

(#39562) mastadoc1 válasza V/ (#39561) üzenetére


mastadoc1
tag

Akkor véleményed szerint ne higgyek neki, nyomjak reject-et, vélhetően az Ali a javamra dönt, és kötelezheti a visszafizetésre? Ezen a téren nulla a tapasztalatom, és nem szeretnék a tapasztalatlanságom miatt bukni 43 dollárt, ez még csak a második rendelésem volt.

(#39563) V/ válasza mastadoc1 (#39562) üzenetére


V/
Topikgazda

Tény az hogy te nem kaptál semmit és amit megadtak nyomkövetési számot annak nincs köze a te vásárlásodhoz. Én visszakaptam a pénzeket, a távolságos térkép és a nyomkövetésben a város nevek beszédesek. Az eladó nem tudja cáfolni. Nem hiszem hogy másként döntenének nálad.

(#39564) mastadoc1 válasza V/ (#39563) üzenetére


mastadoc1
tag

Még egyszer köszönöm a segítséged. :)

(#39566) V/ válasza #98320896 (#39565) üzenetére


V/
Topikgazda

A három közül melyiket jelölted ki? Mert a Color: résznél nem színt választasz. Az első vcsak az antenna szett, a második csak a 9260ac card modul, a harmadik komplett, a modul és antenna szett.
Én az utolsót jelöltem:

[ Szerkesztve ]

(#39568) K53TA


K53TA
tag

Ma sikerült beszélnem a Posta logisztikai központjával a vitatott és 03:05 Mar. 08 2020 feladott csomagom hollétéről.
A feladó váltig állítja, hogy megkaptam.
A posta illetékese közölte, hogy a magyar posta rendszerébe nem érkezett meg az említett csomag.
Ezt emailban is megerősítették, el is küldtem az Aliexpress levelezésében a feladónak, had nézegesse és természetesen nyitva hagytam és nem vontam vissza a reklamációt.
Tehát valahol parkoltatják a csomagokat, ami valószínűleg nem Magyarország.

(#39570) V/ válasza #98320896 (#39569) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kéne, szállítás azért nem úgy működik hogy repülőre fel és már itt is van. Gondolom nem járt még le a szállítási védelmi időd, így nincs miért idegeskedni.

(#39571) K53TA válasza #98320896 (#39569) üzenetére


K53TA
tag

Az enyém 2020 Mar. 08-óta, szóval türelem :-) Ezek lassú repülőgépek :D

[ Szerkesztve ]

(#39572) Digitalpimp válasza K53TA (#39571) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ezek léghajók, aztán mindig visszafújja őket a szél. :D Az egyik csomagom nyomkövetője alapján biztosan. 2 hónapon belül már harmadszor indul el. Vagy bezuhant a repülő egy fekete lyukba és időspirálba került.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#39573) mzso


mzso
veterán

Ehhh... Hogy az Ali miért nem küld e-mailt üzenetekről... Most nézem, hogy vannak üzenetek ehhez a furcsa csomagkövetéses rendeléshez:
Mondjuk ahhoz képest, hogy a sablon üzenetek mindenáron azt akarják, hogy töröljem a rendelést az állapota shipped...

04/05 12:32
Hi dear friend,
thanks for your order in my store.
for this product,some customers tell us there is some quality problem
we need to find new supplier
Please cancel this order and choose the reason for"the other reason"
In this way ,it is easier to get the refund.It is better for you and me.
Really very sorry for the inconvenience,Thanks for your cooperation in advance.
Have a nice day.
Your query has now been assigned to null null .
Hi dear friend,
thanks for your order in my store.
for this product,some customers tell us there is some quality problem
we need to find new supplier
Please cancel this order and choose the reason for"the other reason"
In this way ,it is easier to get the refund.It is better for you and me.
Really very sorry for the inconvenience,Thanks for your cooperation in advance.
Have a nice day.
12/05 03:07
Dear friend
we checked the parcel not pass checking by custom
it is returned back to us,but we have not receive it,
to save your time,can you cancel the order and choose "the other reason",In this way ,can help us refund as soon as possible.Really very sorry for the inconvenience,Thanks for your cooperation in advance.

The message come from order number 3004063904078662
14/05 07:58
Hi dear friend,
thanks for your order in my store.
for this product,some customers tell us there is some quality problem
we need to find new supplier
Please cancel this order and choose the reason for"the other reason"
In this way ,it is easier to get the refund.It is better for you and me.
Really very sorry for the inconvenience,Thanks for your cooperation in advance.
Have a nice day.

The message come from order number 3004063904078662

(#39574) V/ válasza mzso (#39573) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert ez sem jó. Célszerű a mobil app-ba benézegetni az üzenetek miatt a vásárlás után.

(#39575) fairi válasza K53TA (#39568) üzenetére


fairi
addikt

Mi a szám? Néhány logisztikai cég gyanúsan kamu adatokat küld ki.
NPKK nevében történt vagy valami gyanús kínai logisztikai cég írta azt?

(#39576) fairi válasza #98320896 (#39569) üzenetére


fairi
addikt

majd július végén kezdhetsz aggódni. Az a csomag még a reptéri raktárban pihen, igaz lehet 2 hónap múlva ha megunják felteszik vonatra.

(#39578) szolnoki válasza fairi (#39575) üzenetére


szolnoki
csendes tag

Nekem egyszer egy eladó, adott tracking numbert ahogy kell...
Teljesen egyetemes küldemény, tehát a Magyar Posta oldalán is nyomonkövethető volt...
És kézbesítették is idővel, ami persze nem én voltam. :)

Ott azzal trükközött az eladó, hogy valszeg küdött valakinek egy valsós küldeményt Magyarországra, de a tracking numbert pár vásárlónak még ellőtte... A hiba az volt amin bukott, hogy a kézbesítés más városba történt mint a címem :) És talán még a dátumok (feladás hamarabbi volt mint a megrendelés)... Refund lett a vége.

De amúgy tényleg vannak kamu logisztikai cégek. Vagyis oldalak. Eladó megadja a tracking numbert, és megdja hol tudod nyomon követni. Az meg azt ad vissza amit láttatni akarnak veled... De elég homály oldalak, kis szerencsével ki lehet szűrni...

(#39579) fairi válasza szolnoki (#39578) üzenetére


fairi
addikt

"standard" esemény ha más ember TN-jét adja meg, nekem is volt több esetem, nem értem miért csinálják, úgy tűnik megéri nekik és Ali nem lép fel ellene

pl sunyou tracking rendszeresen ad irreálisan gyors nyomkövetést és minden oldal eredetinek kezeli. sokszor yanwen adatai is hihetetlenek stb.

[ Szerkesztve ]

(#39580) szaki7


szaki7
tag

Úgy látom, az én csomagom nyerte az Ali csiga díjat.
Még nem érkezett meg, pedig egy kis levél nagyságú, könnyű csomag.

(#39581) V/ válasza szaki7 (#39580) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem nem, nekem van most 2 db 121 napos megérkezésű és más is jelzett ilyesmi időt.

(#39582) szolnoki válasza fairi (#39579) üzenetére


szolnoki
csendes tag

Valószínű az benna az üzlet, hogy a vásárlók közül 100%-nál biztosan kevesebb reklamál, vagy kér refundot. Amit visszavesznek tőlük pénzt, azon 0% a bukta. Az elmaradt refundokon viszont 100%-jutalék a nyereség. Tehát mindenképpen pozitív az egyenleg.

[ Szerkesztve ]

(#39583) V/ válasza szolnoki (#39582) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel nem értek egyet, ki az a hülye aki belenyugszik hogy "más kapta meg a csomagját" vagy ellopták a szállítócégnél ha nem kapja ténylegesen meg?

(#39584) cof válasza V/ (#39583) üzenetére


cof
veterán

Van ilyen hidd el, aki nem nézegeti állandóan, vagy soha a nyomkövetési oldalakat, és mire észbe kap már kifutott a védelmi időből is.

Pl. nálunk is a családban volt egy ebay vásárlás, és letelt az utolsó dátumtól a 30 nap. Csomag sehol, UK raktár, nyomkövetés semmit nem ad, és kártyával fizettek, Paypal-hoz sem lehet fordulni. Későn szóltak nekem, hogy nézzek rá, szóval de, vannak ilyen emberek a világon, sokan hidd el.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#39585) szaki7 válasza V/ (#39581) üzenetére


szaki7
tag

A 121 napos nem csiga, hanem lassú csiga díj! :)

(#39586) fairi válasza V/ (#39583) üzenetére


fairi
addikt

Több van mint hinnéd, regizz a facebook csoportba és ott találsz majd érdekes eseteket. Ez a hely sokkal geek-ebb.
Eladók azért próbálkoznak, mert a módszer működik. Megéri nekik a próbát.

(#39587) V/


V/
Topikgazda

Ha kapok egy nyomkövetési számot és tudom hogy ez arra szolgál hogy küldeményem nyomon kövessem majd azt látom hogy kézbesítve de egy másik városban és hagyom a pénzemet elveszni, mert nem ellenőrzök rá, az nem épp egy felelős magatartás a pénzem védelmében. Nem azt írtam, hogy nincs ilyen ember, sajnos van. Aztán FB csoportban meg szidja az AliExpress-t. Szerencsére mi ismerjük az ilyen témát és nem okoz meglepetést.

fairi kihagynám az FB csoportot :)) , mert ott olyan szörnyűségeket lehet olvasni, hogy csak na.
Prózai oka is van neki egyik napról a másikra fel lett függesztve az FB fiókom indoklás nélkül, annyit kell tudni hogy én inkább olvasó féle F rajongó voltam, a megosztásaim a 0-hoz közelítettek. Csak írtam már nekik, hogy ha nem csinálok semmit akkor mit követtem el, főleg hogy tavaly már igazoltam is magam mint valós személy, a válasz: ők sem tudják, a rendszer zárolt. Ezután meg én zároltam őket.

(#39588) K53TA válasza fairi (#39575) üzenetére


K53TA
tag

Rendes China post: RV362175606CN

(#39589) V/ válasza K53TA (#39588) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem jött ki a Sencseni kicserélő központból, hiába írják a repülőt, lenni kell még minimum egy bejegyzésnek az elindulásról. Ez bizony nagyon elveszett.

(#39590) xtremez


xtremez
aktív tag

Üdv! Nem találtam az összefoglalóban erre. Az ali premium shipping valóban gyorsabb ? 7-15 napot ír és valamelyik eladónál fele annyiba kerül mint a dhl. Melyiket érdemes ?

(#39591) V/ válasza xtremez (#39590) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudni hogy ez mi lenne EMS posta vagy valami más futár. Jelenleg az 7-15 nap csak elmélet, futáros szállítással tartható, de az sem mindig. Nem tudom mennyi az értéke amiot vennél, de ha DHL Express a futár szállít az drágábban vámol. De itt van DHL postai szállítás is, akkor viszont postai szállítás lesz. A futáros az elég drága.

(#39592) xtremez válasza V/ (#39591) üzenetére


xtremez
aktív tag

[link] vagy [link] ami szóba jönne, nem tudom, melyik opció lenne a legjobb ?

[ Szerkesztve ]

(#39593) V/ válasza xtremez (#39592) üzenetére


V/
Topikgazda

Az gond hogy az áfa alapba a szállítási költség is beleszámol.
Aki legutóbb ilyennel rendelt annak a DHL vitte és volt + költsége, de ez még a V-helyzet előtt volt, az hogy most a Caniao esetleg más partnerrel is dolgozik az előfordulhat és esetleg más a díjszabás.
Az is igaz hogy a AliExpress Standard Shipping az hosszabbnak van írva, de ha a lengyel Meest és a magyar Sprinteres a szállítás, akkor eddig nem volt +díj, valahol elmaradt a kanyarban, de lehet hogy Pick Pack Pontra kell menni érte.
Neked kell kalkulálni hogy a +költségekkel megéri-e és hogy mennyire sürgős. Nem tudom még megjósolni sem hogy a szállítási idő melyiknél fog a minimum értéknél teljesülni.

(#39594) vandor01 válasza xtremez (#39592) üzenetére


vandor01
őstag

ha vmi fontos?
businessbol lesz?
fizeto kuncsaft varja a vegerdeményt?

akkor 70 euro + 40 euro szallitas + AFA + vamugyintezes + munkadijjad + haszonod.... ha azt igeri hogy DHL 18nap? akkor rossz esetben 20-25 nap alatt csak itt lesz!? alapszinten igy szamoljál...
sima postaval talan atcsuszik de az lehet 1-2-3-4 honap is manapsag!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#39595) K53TA válasza V/ (#39589) üzenetére


K53TA
tag

Több Március / Áprilisi China Post csomagom is ebben a státuszban van.

(#39596) V/ válasza K53TA (#39595) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez azért veszett el, mert ennyi idő után az utolsó bejegyzéstől számolva valami másnak is lenni kell, 2-3 hét az még elfogadható.

(#39597) K53TA válasza V/ (#39596) üzenetére


K53TA
tag

dispute már két hete el van indítva, a többi már az Alin múlik. Ma azt kérték, várjak még 7napot. Lehet, hogy csoda fog történni?

[ Szerkesztve ]

(#39598) V/ válasza K53TA (#39597) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem. A hülye is látja hogy március óta semmi. Amikor erre dispute-t indítottál hány nap volt még hátra a szállítási védelmi időből? Amíg az le nem jár állandóan ezt fogják írni.

(#39599) t72killer válasza szaki7 (#39580) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:P, nekem április 10-én "hagyta el a származási országot", gondolom most a hajóroncs kiemelésére várnak...

A fószerre 2 hete ráírtam, hogy heló, a nejem maszkjai már egy hónapja itt vannak másik boltból, mi ez a turbós kiszolgálás - erre aszongya COVID. Tegnap ráírtam, hogy ejnyebejnye lesz, mert lassan a dispute időből is kifutok (a 60 nap shippingre már lejárt), megint mondja, h vájámántesó, COVID. Még be is venném, ha az asszony később rendelt maszkjai nem lennének már 3 hete itt...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39600) t72killer válasza szolnoki (#39551) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó látni pozitív híreket úgy, hogy mindenki visít a vírus által megtámadott repülők miatt... Épp készülök egy csomag 18650-es akksit venni és jó lenne, ha még Augusztus előtt ideérne.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.