Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38701) Ilcsike


Ilcsike
újonc

Sziasztok!

Ma megjött a március 30-án, rendelt csomagom, RO431604387EE futár hozta.
Nagyon örülök neki, az UB-és, csomagom még nem jött meg, de ezt jobban szerettem volna! :R

(#38702) V/ válasza Ilcsike (#38701) üzenetére


V/
Topikgazda

Tehát neked a Sprinter házhoz szállította és nem PPP-ra adta le.

(#38703) vandor01 válasza V/ (#38700) üzenetére


vandor01
őstag

ne ma na viccelodni sem lehet..... :F :F
csak mindig a business.... :W :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38704) Ilcsike válasza vandor01 (#38703) üzenetére


Ilcsike
újonc

Igen, a Sprinter hozta, pedig Aliexpress Standard Shipping volt a szállítási mód, a rendelésnél. 🙂

(#38705) V/ válasza vandor01 (#38703) üzenetére


V/
Topikgazda

De lehet, de amit írtál az a természetvédelmi törvényekbe ütközik, még Kínában is és így már annyira nem vicces.
Inkább úgy közelíteném meg a dolgot, hogy ne igazán vág az itteni profilba ez a téma, inkább üzleteljünk és beszélgessünk a szállítási mizériákról.

(#38706) cof válasza V/ (#38705) üzenetére


cof
veterán

Beszélgessünk... :D

CN csomag, OLK-ból kijön 2 hete, és meglepetéssel tapasztaltam, hogy a következő bejegyzés Balatonszentgyörgy logisztika, ajjaj mondom, 56 napos csomag, és más számát kaptam meg, remek...

Kettő nap szünet, aztán visszaküldték OLK-ba, 2 nap szünet, és végre Székesfehérvár elosztó, erre tegnap az fogad, hogy postán átvehető. :C

Megjárta a fél országot kétszer, de már nehéz meló házhoz szállítani, pedig kellene ugye.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#38707) V/ válasza cof (#38706) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt már tisztáztuk a postával hogy felétek ez a szállítási járat útvonala, csak épp most őket is megkavarta valami. Bár lehet hogy sok felesleges km miatt csak átértékelik már.

(#38708) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok.
Elküldtem amikor kérték az adatokat a posta vámosainak a kérvényt is a többi papirral együtt,ennek ellenére kirótták a vámtrhet.Mit lehet tenni?????
Nem vettem át a postai futártól,most itt lesz a helyi postán 15 munkanapig.
40,14$ volt az áru szállitással együtt.Direkt figyeltem rá hogy pont alatta legyek. A vámteher 3514 ft lenne plusz 3500 kezelési. Mit tegyek? Elég ha irok egy emailt oda ahova az adatokat küldtem hogy tekintsenek el?De ha eddig nem tették akkor már direkt se fogják nem?Van valami felsőbb hely ahol lehetne reklamálni?Járt már így valaki?
Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#38709) cof válasza hevizms (#38708) üzenetére


cof
veterán

Hát ezt te is, ők is nagyon kicentizték. Az biztos, hogy 15 nap alatt nem fog megoldódni a helyzet, és vissza fogják küldeni az eladónak a csomagot. Viszont ha reklamálsz majd nála akkor lehet, hogy a pénzedet sem látod, mert mondhatja azt az Ali staff-nak, hogy hát ő leszállította csak nem vetted át.

Most a google nekem, 10.04 EUR-t ír a 3514 Ft-ra. Ugye a 10 Euró alatti vámterhet engedik el, ki tudja, hogy hol nézte az ügyintéző az árfolyamot.

De érdekes ügy, most a májusi határ 40.22 USD, kíváncsi leszek, hogy más mit mondd.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#38710) nyisziati válasza cof (#38709) üzenetére


nyisziati
veterán

De ez nem májusi rendelés.
Én úgy tudom, a rendeléskori érték számít.

(#38711) cof válasza nyisziati (#38710) üzenetére


cof
veterán

Igen? Én meg úgy tudtam, hogy az a hónap amikor ők vámkezelés alá veszik. Nem tudom, hogy múlt hónapba mennyi volt, majd talán V/ leírja, hogy van ez.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#38712) hevizms válasza nyisziati (#38710) üzenetére


hevizms
addikt

Tuti hogy a rendelesnel is alatta voltam,direkt figyeltem rá.

(#38713) nyisziati válasza cof (#38711) üzenetére


nyisziati
veterán

Tőlem mindig azt a képernyőképet/banki utalást kérték, amikor a tranzakció megtörtént.
Az volt a kiszabott vám/áfa alapja minden esetben, sose korrigálták aktuális árfolyammal.

(#38715) V/ válasza hevizms (#38708) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a gond hogy nem látod hogy milyen értékkel küldték át a papírokat a vámosoknak, lefelé kell kerekíteni ha kerekítenek, de akkor is 40 $ a kettő. De a 40,14 $ az 36,7 € így ha még felkerekíti 37-re akkor csak kerekítve lesz 10 € (9,9 €) az áfa.
Szóval szerintem 10 € alatti és nem lenne illendő kerekíteni, mert a fillér az elszámolásokban nincs eltüntetve. De ők meg azt mondhatják hogy ez 10 €, nem pedig 10 €-t meg nem haladó.
Nyelvészkedés. De azt látni kell hogy hogy lett belőle 10,1 €.
Akárhogy számolom mindig 37 € alatti az értéke így nem lehet az áfa 10 €-nál több.
Álláspontom szerint rosszul van számolva, de az tényleg problémás hogy 8 cent a különbség.
Elméletben lehet kérni a felülvizsgálatát a vámhatározatnak, de persze át kell venni.

Volt már vitám a postásokkal hogy ne kerekítsenek, hanem azt írják be ami az ügyfél igazolásán látszik. Ha ezt a sz.. programjukat használják, ott csak egész számok írhatóak be, így kénytelen kerekíteni, ami forint esetén még jó is lenne , de itt deviza értékek írandók.

Múlt hónapban 40,72 $ volt de nem a vétel időpontja hanem az országba érkezés, a vámkezelés megkezdése napján érvényes árfolyammal kell kalkulálni.

(#38716) vandor01 válasza hevizms (#38712) üzenetére


vandor01
őstag

7000 ft-ert ha fontos volt es KELL akkor ki kell perkálni es olom es bodogsag hetfotol....
ha nem veszed át?
nyersz 7000ft-ot...

es akkor kezdjuk pozitivan a sok HA ra?!
ha visszakuldik nem pedig bezzuzzak "elveszik"
ha az elado tud rola
ha az elado atveszi
ha az elado visszafizet?
(ez kb 3honap a mai postai sebesseg??)
ha meg van a lovi megveszed ujra!
kb 3 honap mire erkezik
szoval kellemes karacsonyi unnepeket!

7000ft rol es halom levelezes egyezkedes keres konyorges fenyegetozes! kell ez??

en fizetnek es atvennem.....
nalunk belgiumba csak a postai vamugyintezes 25-35 euro!
es nincs 22+ hatar azaz +10ejro elonyunk.... szigoruan 22 ejroert rendelek
mikor lehet? ha nem akkor futom a kb 50 euronyi extra fizetest....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38717) V/ válasza vandor01 (#38716) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a gond hogy sehogy nem jön ki a matekjuk. Ha az űrlapon jól kitöltve a két rovat, külön a vételár a táblázatban, külön a szállítási költség és a kettő összege egyezik az AliExpress oldalon és banki terhelésnél lévő 40,14 $ végösszeggel akkor ez áfa elengedéses kategóriába tartozik. Gondolom vámot nem számoltak, mert az csak 150 € felett kell figyelembe venni és az legtöbbször 0%. Akár elírás is lehet az oka.

[ Szerkesztve ]

(#38718) vandor01 válasza V/ (#38717) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem most már késo..... tudod az erosebb kutya? :DD

lehet a virushelyzetre tekintettel hatalyon kivul helyeztek mindenféle +10 ejros kerekitesi kivetelt! eldugva salatak koze :DDD :DDD

ja es mar nyugaton se szamoljak a centeket
az 1 es 2 centes fempiiz megszunt kerekites van! 5 centre vagy 10 centre .....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38720) hevizms válasza vandor01 (#38716) üzenetére


hevizms
addikt

15 napig itt tartják a helyi postán,van idő, még átvenni.Nyilván átfogom venni ha nem módositanak,de azért megpróbálnám a dolgot.Azért dühítő a dolog mert nyilván kiszámolható hogy a cucc maga cirka 13 000 ft és akkor fizessek még több mint a felét sarcnak úgy hogy abszolút nem jogos szerintem a követelésük. De átfogom venni nyugi ha nem sikerül elintézni.

(#38721) V/ válasza hevizms (#38719) üzenetére


V/
Topikgazda

Az elírást nem nálad értettem, :) a tied egyértelműen azonosítható számokat tartalmaz, megint más ha a postás kislány kerekít, de akkor is 40 a vége.

(#38722) vandor01 válasza hevizms (#38720) üzenetére


vandor01
őstag

en nem izgulok eleg nekem a sajatjaim miatt izgulni :DD

eddig tobbszor olyant fogtak meg ami 22 ejro alatt volt....
1x fogtak meg egy 70 ejros csomit de addig ment a tokoles a TN számmal
az elado kavart vagy a vamos volt vak? mire kiderult mi az igazi szam
addigra vissza is kuldtek..... szerencsem volt az elado fogadta
es -20% utan megkaptam a zsetont.....
Xnite... es VAM mentes (eu specialt) kértem... kamu volt....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38723) hevizms válasza V/ (#38717) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm :R
Első lépésként irtam egy emailt oda ahova küldtem a dolgokat.Meglátom mit válaszolnak,ha nem változtatnak rajt akkor átveszem azt fizetek. :R

(#38724) Lelahel


Lelahel
csendes tag

Sziasztok. Van itt valaki akinek sms jött hogy a csomag átvehető a postán és Digi mobilra?
Máshol azt írták, hogy nem érkeznek meg az sms-ek.

(#38725) V/ válasza Lelahel (#38724) üzenetére


V/
Topikgazda

Előfordulhat, ha valami sms szerverről küldik és valamiért el sem jut a DIGI központjáig, ők legalábbis ezt válaszolták, mert már én is reklamáltam. Azzal is beszéltem aki küldi azt állítják hogy tőlük elmegy.
De az igazi magyar postás számokról meg kell hogy kapd az üzenetet, nekem 30-asról jött és az a DIGI számra is megérkezik.

[ Szerkesztve ]

(#38726) Lelahel válasza V/ (#38725) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Köszi.

(#38727) Lelahel válasza V/ (#38725) üzenetére


Lelahel
csendes tag

Aki küldi akkor tudja, hogy a Digire nem érkezik meg. Talán van annyi esze, hogy nem sms-t küld hanem papír alapú értesítőt, legalábbis a posta. Remélem a 30-asról megjön majd.

[ Szerkesztve ]

(#38728) V/ válasza Lelahel (#38727) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos erről nem győztek meg. De jött 50-es számra.

(#38729) Digitalpimp válasza hevizms (#38723) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szerintem ilyenkor már közvetlen a NAV-nál kell fellebbezni, meg a postai ügyintézés díját is bukhatod. Akár a fellebbezés is lehet illeték köteles, szóval iinen már csak tologatod a számokat. Sajnos járt már így más is, aztán nem nagyon érdekelte őket, hogy pontosan zajlott-e az ügymenet.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#38730) V/ válasza Digitalpimp (#38729) üzenetére


V/
Topikgazda

Hibás határozat esetén nem kerülhet az ügyfél pénzébe, egyébként illetékmentes az elsőfokú eljárás, ha mégis kellene fizetni akkor visszatérítik, itt tény az hogy 10 €-ot nem haladja meg az áfa mértéke így ezt el kell engedni.

(#38731) Dayco


Dayco
tag

Sziasztok. A nálam tapasztaltabb Alisok tanácsát kérném.
Rendeltem egy terméket, éppen akciós volt, ingyenes szállítással. Pár nap múlva írt az eladó, hogy nem tudja ennyiért elküldeni, mert járvány van meg pandémia meg rendelési vám magasabb lett és ej de szomorúak vagyunk sajnáljuk meg satöbbi, de fizessek már rá még egy kicsit. Ha nem akarok fizetni, akkor mondjam le a rendelést (cancel order) és válasszam "other reasons" vagy "stocking period does not meet the buyer's expectations" :U
Én visszaírtam neki, hogy márpedig én ragaszkodnék hozzá hogy küldje el az eredetileg kiírt áron, már korábban is rendeltem tőle és akkor semmi gond nem volt, ha nem küldi el az eredeti feltételek szerint akkor meg megveszem mástól, más se nagyon adja drágábban. (a koronavírus meg már tombolt 2 nappal ezelőtt is) Nem hatotta meg őket, aztán sajnálkozó elnézéskérős körmondatos stílusról átváltott 1-2 szavas flegmára, meg azt írta hogy nincs is nekik, nem is tud küldeni belőle... pedig ez nyilván nem igaz, mert most is hirdetik, csak már drágábban. :(
Szóval lemondtam a rendelést, de azt jelöltem indoknak, hogy "The seller raised the price of this order." - nem tudom számít-e ez neki valamit, remélem igen. Elfogadta.
Igazából néhány dollárról lenne szó, meg tényleg meg tudom venni más eladótól is ugyanazt, de én még ilyennel nem találkoztam, és bosszantó. :((

Lehet ezt valahogy jelenteni, lecsillagozni vagy bármit, hogy nem volt korrekt az eladó, vagy ez teljesen általános és rendelés után is nyugodtan árat emelhet az eladó bármilyen kamu hülyeségre hivatkozva? :F

(#38732) vandor01 válasza Dayco (#38731) üzenetére


vandor01
őstag

ez van most.....
a fél évvel ezelotti akarmi ma minimum 2x annyiba kerul es az ingyenes szallitas helyett van a 3-4 euros szallitas ami jo esetben 60 nap is lehet de 90 napra kapsz vedelmet es talan 120-on belul megerkezik!

ha valami fontos azt vedd meg jovoheten vmi hazai szakboltban.... ami nem fontos mert 4 hét mulva kene? Na az nem fontos! ugyis most 3-4honap mulva is erkezhet... vagy marad a DHL!? szoval ha nem DHL akkor ez ráér.... akkor kell megvenni mikor konszolidalodik a helyzet..... csak aztan ezen nehogy vér-szemet meg tej-hatalmat kapjanak :)

Hiaba mondja a gore csak eljuk tul az a profit.... a "beosztottak" most azonnal akarnak profitot a tulélés raér mar mikor gennyesre kerestek magukat :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38733) Dayco válasza vandor01 (#38732) üzenetére


Dayco
tag

OKé, tudom hogy ez van.
De megcsinálhatja azt az eladó, hogy meghirdetek valamit akciósan X USD-ért, amit megrendelek és kifizetek neki, aztán meg közli 2 nap múlva, hogy fizessek rá még Y USD-t, (amennyiért mások is adják) mert különben nem küldöm el? :Y

(#38734) Flashy válasza Dayco (#38733) üzenetére


Flashy
veterán

megcsinálhatja. mondjuk meg is csinálta, nem? :)
van ilyen. ha fizetsz, általában elküldik. ha nem, néha akkor is (kisebb profit is több neki mint a semennyi). ha nem küldi el és lejár a feladási idő, nem lehet reklamálni és értékelni sem. lehet jelenteni az eladót, de szerintem nem olyan különleges ez, hogy bármit is tegyenek és csak lelki kárt okozott... engedd el a dolgot, itt nincs olyan hogy köteles bármennyiért adni, vagy a legkisebb kiírt áron kell adni, ha nem akarja elküldeni annyiért akkor úgysem fogja. bepróbálkozik azzal, hogy mondd vissza te, mert neki az jobb, de ha nem akarod, akkor befogja a száját egy hétre, lejár az idő és kész. ők is emberek, cégek, nem jótékonyság, ebből élnek, hibáznak is, és hát van hogy trükköznek... ha ugrálsz, bosszúból benyomja hogy feladta, te vársz 2 hónapot, nem érkezik meg, visszakapod a pénzedet ugyanúgy (ez a megoldás neki kicsit talán rosszabb).
nekem mindig az a tapasztalat ezekből (mert előfordult már párszor), hogy megint fölöslegesen töltöttem időt azzal, hogy megkeressem a több száz egyforma ár közül a még annál is olcsóbbat, mert az meg nem küldte el :)

(#38735) nyisziati válasza Dayco (#38731) üzenetére


nyisziati
veterán

Kínaiak ilyenek. Sőt, még ilyenebbek.
Nekem volt, hogy azt is megmondta, hogy csak akkor fogadja el a rendelés visszamondását, ha az "other reasons"-t választom.
Először próbáltam a korrekt indokot bejelölni (nincs raktáron a termék), hogy azért legyen már egy kis negatívja, de nem fogadta el.
Be kellett látnom, ha vissza akarom kapni a pénzem, akkor engednem kell neki.

Úgyhogy te örülhetsz, hogy elfogadta az indokodat, hogy áremelés miatt nem kéred a terméket, mert ez fekete pont neki.
Más lehetőséged sajnos nincs, hogy negatívot adj neki.

(#38736) Dayco válasza nyisziati (#38735) üzenetére


Dayco
tag

Köszönöm a válaszaitokat, hasznos volt. Jó lett volna benyomni neki valami negatívot feszültséglevezetés képpen, de mindegy, nem ugrálok, elengedem. ;)

"megint fölöslegesen töltöttem időt azzal, hogy megkeressem a több száz egyforma ár közül a még annál is olcsóbbat, mert az meg nem küldte el"
- egyébként pontosan erről van szó, jól írod. :K
Keresek egy másik eladót, ez meg kapja be a kis kínai nyalókáját.

(#38737) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Sziasztok!
Látni fogom ha elindul? (Mert ez nem mozdul!)
Magyar posta hozza ki? Aláírós? :F
(Ilyen lassan még soha nem jött! Nagyon kéne, fejhallgató kábel a fülesemhez!) :R

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#38738) mumtaz


mumtaz
senior tag

Azért ezek a kínaiak tényleg elég gyökerek tudnak lenni.

2 DIN fejegységet szerettem volna és inkább nem bízva a dömpingben a képembe zúdított jobbnál jobb(nak látszó) cuccokban inkább nézelődtem a neten összehasonlításokat, meg véleményeket és végül úgy döntöttem, hogy azt veszem meg, amit nem csak a kínaiak tartanak jónak és besorolták a jobb márkák közé. Így inkább veszek 80-ért olyat, ami sokáig kiszolgál, mint olyat, ami 50-ért egy év múlva mehet a kukába.
Így döntöttem az ATOTO A6 Pro mellett, mert sok Kínán kívüli országban is nagyon sokan jó véleménnyel voltak róla. És ezt is Ali-n inkább a gyártói "store"-ból rendeltem. De azt nem gondoltam volna, hogy egy ilyen populárisabb termék saját gyártói értékesítője is ennyire link tud lenni.

4.-én rendeltem és direkt EU-s raktárból. 5.-én már kaptam is üzenetet az eladótól, hogy a megadott 2-5 napon belül nem fog megérkezni. Ok, nem is reméltem, hisz azért mégis csak fel van most borulva a világ a korona miatt. 6.-án már kaptam is tracking Nr.-t UPS-hez. Na gondoltam is, hogy "fasza, legalább valami nagyobb csomagküldő". Igen ám, de egyik nyomkövető oldal sem dobott találatot. Tegnap végül már ráüzentem az eladóra, hogy valami nem stimmel a tracking-gel. Erre visszaírt, hogy véletlenül rossz számot adott meg, mivel a csomagomat még fel sem adták és sűrűn elnézést kéregetett. Király.

Olvastam már itt a fórumon, hogy szoktak ezzel szórakozni, hogy megadnak egy kamu számot, aztán ráülnek a témára és vagy csak marha későn, vagy el sem küldik a cuccot. De pont ezért rendeltem inkább a gyártói store-ból, mert gondoltam, azok csak nem linkeskednek. De tévedtem.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#38739) bigdady válasza Dayco (#38736) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sajnos nem tudod negatívan értékelni ha nem küldi el nem jön létre a megrendelés... :W
Számos alkalommal ezt csinálták nalam is sőt van aki megírta nem küldi ilyen áron és amúgy is csak Kínából drágábban ha kell mondtam akkor mondja le a rendelést de átrakta shippedre így most nem tudok refundot kérni amíg le nem jár az idő. (Ami egyébként mivel Európából rendeltem elvileg rövidebb bár a cseh 4-10 nap helyett május végén kérhetek csak refundot) Ennyit aliról...

[ Szerkesztve ]

(#38740) V/ válasza csocsoszán (#38737) üzenetére


V/
Topikgazda

Megy Svédországba, ha megérkezik oda akkor jön onnan tovább és posta kézbesíti.

(#38741) csocsoszán válasza V/ (#38740) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm szépen!

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#38742) vandor01 válasza Dayco (#38733) üzenetére


vandor01
őstag

sajnos ez ilyen....
az Ali nem kulonb mint a jozsefvarosi 3 sarkany business!
lehet alkudozni occo occo tuucaatot occcbb.....
Ha a piaci helyzet ugy alakul akkor emelik az árat naprol napra valtoznak a korulmenyek.... postazasig a 6-12 nap alatt sok minden valtozhat!!!
csokken a szallitasi kapacitas nincsenek repcsik.... amik vannak azok is tele vannak maskkal.... a kulonbozo postai szolgaltatok vagy legalabb is kinai ugynokeik.... nem tudnak kontenert berelni a cuccoknak igy ideiglenessen leallnak a szolgaltatassal... a free megszunik.... vagy horror ara lesz! pl az aksik tobb mint egy honapja a free bol 200euro lett :D :DDD

pl a 3 sarkanyban is ott ulnek a pofatlak mocskok bemesz.... 4db mar magyarnak valllo/utleveles es magyarul beszelo itt felnott fiatal tinedzser fel-kinyai ul tovabb nyomkodva a telefonjat.... valamit kerdezel tokeletesen érti es tokeletesenen ragozva valaszol..... azt bofogi vissza hogy ok csak nagyker kis lofaszt mennyiseget 1-5db-ot nem adnak!
a vasarlo ekkor keri a vasarlok konyvet.. nos ekkor felejt el magyarul..... :DDD

ilyen nics hogy nagyker/kisker..... nevezheted magadnak annak DE mindenkit ki kell szolgálni! az uzletterben kirakott aron! akkor is ha csak 1-et veszel!
volt fogyasztovedelmi eljarasom ez miatt!

Nos Ali val nem jatszod ezt meg :)
ugye ott is az Alibaba a nagyfiuknak...
az express meg nekunk!

DE szemrebbenes nelkul alkudozhatsz veluk!
persze nem MOST es nem egy darab eseten de akar akkor is!
kinezed ami kell abban a mennyisegben amit szeretnel megszakitod a fizetest pl olyan metodot valasztasz ami neked nincs..... ezekutan ott marad a fizetes nelkuli termek..... majd rairsz az eladora hogy ez neked kene de csak a felenek a felet adod erte :) irja at az arat utanna kifizeted! van mikor mukodik :) kinaiak ilyenek mint a jozsefvarosi piac! :)

nalam van most cucc 2 fajta termek... meg free shipinges volt 2hete.... nem fullik neki postazni azota a posta koltseg 4 ejro/termek lett...... most rairtam hogy latom nem szeretned elkuldeni! mitszolnal ha 2 dollart fizetnek azt postazd el! :D ha ujra meg kene rendelnem?
a 2cucc kedvezmenyes postazas eseteben 2x4ezuro=6euro....mas kereskedonel sem kulonb a helyzet!! es lehet igy meguszom 2dollarbol??? :F

mondom mint a kinai 3 sarkany jozsefvarosi piacon! :DD :DD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38743) tothferenc válasza vandor01 (#38742) üzenetére


tothferenc
senior tag

Ennel csak az a kulonbseg, hogy a 3 sarkanynal lealkudod, kifizeted, es nalad a termek. Alin meg alkudsz, kifizeted, es ha mazlid van, 2-3 ho utan meg is kapod.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#38744) vandor01 válasza tothferenc (#38743) üzenetére


vandor01
őstag

igen ez teny.....

de alirol olyan termekeket rendelunk amiknek a nagyon nagy resze nincs is a 3 sarkanyon..... vagy ha megis akkor nincs lehetoseg eljutni a jozsefvarosi piacra :)

viszont a kinai "lelelek" alkudozos busineses mint a marakesi piacon ugyanaz.....
itt is ott is...... csak mi ejropaiak nem ezt szoktuk meg es nem használjuk ki! :DDD
ruhellunk a felenek a felere alkudni...... mert az olyan "keleties" PC-en fogalmazva :DDD
nem szeretunk az isztambuli bazarban alkudozni amivel megsertjuk az eladot :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38745) nyisziati válasza vandor01 (#38744) üzenetére


nyisziati
veterán

Ők fogják megbánni hosszútávon. Egy idő után a gyorsan emelkedő árak és szállítási költségek, plusz az állami sarcok miatt csökkenni fog a forgalmuk és kirostálódnak elég sokan.
Én már alig várom, hogy tisztuljon a piac és a marrakesh-i szőnyegpiac mentalitása helyett tisztességes SZOLGÁLTATÓI légkör legyen.

(#38746) V/ válasza tothferenc (#38743) üzenetére


V/
Topikgazda

Most azért nem kellene túl ragozni a szállítási időket hogy 2-3 hónap, úgy hogy sajnos ez a speciális helyzet van most.
Én könyvelem a vétel és a kézhezvétel közti napokat és a szállítás napjait is, nem jellemző a több hónap.
Február 1-től mai napig 23 vásárlásra (27 vásárlás, abból nem szállítva és visszamondva 4 db) az átlag 39 nap, a szállítási idő meg 31,6 nap.
Ilyenek voltak:
26, 25, 25, 29, 19, 25, 24, 56, 11, 43, 44, 43, 34, 48, 44, 44, 38, 45, 53, 35, 68, 65, 53
Ezek pont beleestek a járvány miatti késleltetésekbe.
Visszanézve 2019 hasonló időszakát (24 vásárlás) az átlagok 28,41 nap és 26 nap volt.

(#38747) tothferenc válasza V/ (#38746) üzenetére


tothferenc
senior tag

Nem ragoztam tul, nekem a marcius elejen torteno rendeleseknel is atlag 45 nap volt. De abbol fozunk, ami van, nem?! 😂

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#38748) vandor01


vandor01
őstag

nekem sincs bajom a szallitasi idokkel mert Alirol kinabol a vasarlas ilyen ha vmi surgos arra ott van a helyi szolgalto ha mashol nincs arra meg a DHL..... viszont hogy vmi tobbxroseben faj es a free shipping 200ejrora nol? na jo ez nagyon extrem de hogy a nullarol 6eurora ugrik..... NOS ezek azert nagyon erossen fájnak! :W :W

de reménykedjunk benne a vilag legnagyobb kapitalista orszagara is igaz hogy a piac majd beszabajoz es visszajon a freeshiping-es felenek a feleert szép regi vilag :DDD :))

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38749) V/ válasza tothferenc (#38747) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy értetem hogy nagyon ne riasszuk el az új vásárlókat. Közben ma annyi történt hogy írta az eladó egy tegnapelőtti vásárlásomra, hogy ellenőrizte azt amit megvettem de olyan gyenge minőségű terméket kapott hogy inkább nem küldené el és javasolta hogy kérjem a vásárlás törlését. Azért vannak még tisztességes eladók, annak ellenére hogy mostanában azért az eladók "minősége" is hagy kívánnivalót maga után.

(#38750) vandor01 válasza V/ (#38749) üzenetére


vandor01
őstag

vagy csak okos minden hajjal megkent ravasz es furmanyos marakeshi elado :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.