Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) INGJOKE válasza havri1 (#38600) üzenetére


INGJOKE
veterán

20 fillérrel romlott az árfolyam egy dollárra vetítve, az nem olyan vészes. :D

(#38602) V/ válasza havri1 (#38600) üzenetére


V/
Topikgazda

Kolléga na ne már :) Ráadásul ha MC kártyád van rosszabb az elszámolás mint Visa kártya esetén. Egyébként a bankok közül már senki nem középárfolyamozik, a Revolut és Transferwise, Curve az igen, de ők nem bankok.
Már írtam, az Erste kártyásvásárlás elszámolási szabálya, a jóváírás nincs a képen, de az devizavételi árfolyammal megy.:

[ Szerkesztve ]

(#38603) INGJOKE válasza V/ (#38602) üzenetére


INGJOKE
veterán

Kivéve ha ez hitelkártya....

(#38605) INGJOKE válasza V/ (#38604) üzenetére


INGJOKE
veterán

Azért is szoktam a hitelkártyámmal vásárolni(erste max talán-visa kártya) külföldön, mert ne az erste árfolyamát használja, hanem a visáét. Körülbelül a rev árfolyammal van egy szinten, néha kicsit ez, néha kicsit az olcsóbb, de lényegi eltérés nincs. Visa ma dollár eladási (amit én fizetek, ha vásárolok) 322.85, a revé kb 323. (mivel folyamatosan változik így nehéz.)

(#38606) V/ válasza INGJOKE (#38605) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd, nem nézek utána minden banknak, de a forintios kártyák esetén általában így van. Mivel az Ertse bankkártya megfogalmazást használ, nem kategorizál, így szerintem ez alkalmazandó mind a hitel, mind a betéti kártyára, amelyek forintos alapúak.

Pontosítás: Deviza kártya esetén valóban a középárfolyamot használ a forint terhelés esetén:
a banki feldolgozás napján utolsóként jegyzett érvényes banki számlakonverziós devizaközép árfolyamon átszámítja a számla devizanemére (EUR / USD / GBP / CHF). A bank ezt az összeget a feldolgozást követő munkanapon terheli a Számlatulajdonos számláján.

Azért írtam hogy a Visa olcsóbb, de megint változtattak valamit az Ersténél, így kénytelen vagyok rákérdezni hogy miként is számolják a devizát, mert az új ÁSZF-ből mintha kihagyták volna.

[ Szerkesztve ]

(#38607) Becenick válasza V/ (#38586) üzenetére


Becenick
tag

Koszi. Hasonlokeppen jarnek el en is. Nem celom, hogy visszaeljek a helyzettel, de teny , hogy visszavonni se akartam volna. Mire fel kellene biznom benne, hogy most feladta?!
Koszi a linket. Csekkolom.

(#38608) havri1 válasza V/ (#38602) üzenetére


havri1
félisten

Sima Visa kártya.
Nem számoltam utána, de 29ft a tényleges különbség.

[ Szerkesztve ]

havri

(#38609) vandor01


vandor01
őstag

na ez ma jott RB683612565LA
Jan 21-en rendeltem az mai napig kicsi hillyan 4 honap de 3,5 biztos :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38610) V/ válasza havri1 (#38608) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos, csak épp nem pontos amit mutat, az eredeti kártyahasználat és a visszaírás napja számít mert Visa kártya esetén ezek a forint összegek:
ma 29435 Ft a 90 $, tegnap meg 291147 Ft volt, amit vásárláskor számoltak.
Valami nem stimmel mert ezek a mai árfolyamok az általad írt összegnél meg 292,27 jön ki

Bár rájuk kell kérdeznem mert az új ÁSZF-ben kimaradt a visszatérítési összeg árfolyam számítása mondat.

[ Szerkesztve ]

(#38611) havri1 válasza V/ (#38610) üzenetére


havri1
félisten

81.98 usd, rosszul emlékeztem:)

havri

(#38612) V/ válasza havri1 (#38611) üzenetére


V/
Topikgazda

Átszámoltam és a te példádban a visszaírási árfolyam itt az Ersténél a tegnap felszámolt €-os összeg a mai számlakonverziós € középárfolyamhoz közelit az 350.02 Ft volt 0:00-kor. Ez már megint egy másik számítás, ennél igazad van hogy középhez számol. Az 5-i levonás meg sehogy nem jön ki.

(#38613) fecus


fecus
őstag

Összekavarodtam. Ez van a megrendelés részletezésében:
"If your order does not arrive on 2020-05-07, you can apply for a refund by opening a dispute."
Nekem ez azt jelenti, hogy ha 7-ig nem jön meg, utána reklamálhatok. De 8-án már nem lesz buyer protection!?
Mit értek félre?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#38614) pulutodurumo válasza fecus (#38613) üzenetére


pulutodurumo
őstag

7-től van 15 nap még, amíg lehet reklamálni. A 60, vagy most már 90 napos védelmi idő után mindig van ennyi idő vitát indítani.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#38615) laleeee


laleeee
őstag

Rendeltem egy fülhallgatót az aliexpressről, De kétszer vonta le az árát ,most mit csináljak Nagyon mérges vagyok :(

(#38616) nyisziati válasza laleeee (#38615) üzenetére


nyisziati
veterán

Mondd vissza a rendelést.

(#38617) V/ válasza laleeee (#38615) üzenetére


V/
Topikgazda

OTP-s kártya? Csak zárolta egyébként és csak az egyiknél van igazi vásárlási könyvelés és az AliExpress vásárlási történetben is csak egy vásárlás van?
A bankkártya adatokat a fizetéskor pötyögted be?
Ugyan ilyen móka van más OTP-snél is, csak a PayPal-al fizetve, ott is két zárolás, de egy igazi vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#38618) kinghaxor


kinghaxor
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne az egyik rendelésemmel kapcsolatban, hogy mi van olyankor, ha a rendelés vásárlói védelmének lejárta előtt kértem 30 nap hosszabbítást mert nem érkezett meg a csomag. A hosszabbítást elvileg meg is kaptam, jött róla üzenet, viszont a rendelések között a nyomkövetés felett a visszaszámláló lejárt az eredeti idő szerint. Az üzenetek között pedig abban az üzenetben amiben megkaptam a hosszabbítást abban 30 napról számol vissza. A kérdés az lenne, hogy nyugodtan megvárhatom e annak a lejártát és annak a lejártától számítva 15 napon belül indítsak dispute-ot vagy az akkoris az eredeti lejárattól él csak 15 napon belül? Ennek a vásárlói védelem hosszabbításnak így kell csak látszania? Csak az üzenetben? Előre is köszönöm a segítséget!

(#38619) laleeee válasza V/ (#38617) üzenetére


laleeee
őstag

Erste és hozzá volt csatolva a bankkártya. A vásárlási történetben csak egy 'piece' szerepel

(#38620) V/ válasza kinghaxor (#38618) üzenetére


V/
Topikgazda

A böngészős oldalon a vásárlásnál mi látszik a Order Status oszlopban?

(#38621) V/ válasza laleeee (#38619) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha rákattintasz a zárolt tételekre az Erste vásárlási történetben ugyan az a szöveg látszik mindkettőnél a Részleteknél?

[ Szerkesztve ]

(#38622) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Azt nem lehet valahogy kiküszöbölni, hogy ha egy eladótól szeretnék 2 db terméket rendelni (két színben), akkor ne számoljon fel 2 szállítási költséget?

(#38623) V/ válasza acsati (#38622) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg kell vele beszélni hogy hajlandó-e rá. De mivel súly alapú a díjszabás előfordulhat hogy a kettő együtt magasabb árkategóriába kerül és nem sokat nyersz vele. Ha hajlandó rá akkor a fizetést megállítva tud új szállítási költséges árat megadni.

[ Szerkesztve ]

(#38624) acsati válasza V/ (#38623) üzenetére


acsati
aktív tag

Áh értem. Akkor írok az eladónak, bár akkor lehet nem fogjuk így bonyolítani, azt hittem van egyszerűbb módja is, végülis nem olyan vészes a szállítási költség, csak gondoltam minek fizessek érte kétszer, ha úgyis egy csomagban fog jönni (gondolom én). Köszönöm a válaszod! :)

(#38625) laleeee válasza V/ (#38621) üzenetére


laleeee
őstag

Sajnos igen, kétszer lett levonva, de csak egy rendelés látszik

[ Szerkesztve ]

(#38626) V/ válasza laleeee (#38625) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet levonva, zárolva van még pár napig.
De egyezik a könyvelési tételsor tartalma vagy különböző a bankban?
Küldök pü-t hogy mire gondoltam.
Az AliExpress felé csak egyet fognak utalni, mivel csak egy megrendelés van kérnek le.
Felhívhatod a bankot mert valami gond lehet náluk.

(#38627) walakyb válasza TMhun (#38595) üzenetére


walakyb
aktív tag

Szerintem jar, mert nem veletlen, hogy eddigi (5 ev, firka 400 csomag) alis tapasztalataim alapjan SOHA nem volt olyan, hogy irt az elado, hogy bocsi, de nem tudom feladni a cuccod xy okbol, es torli a rendelest, ellenben tolem cancelt kunyeralo levelet kaptam szep szammal, es erdekes modon az is other reasont kert, akinek pl elfogyott a keszlete, es hasonlot se tudott adni, arra pedig van out of stock reason is. De olyan is akadt, aki meg azt is bevallalta, hogy kamu TN-nel feladottnak jelolte.
Szvsz jar ezert is fekete pont a vetkesnek.

(#38628) walakyb válasza acsati (#38622) üzenetére


walakyb
aktív tag

Erdemes megnezni, hogy mi lenne, ha fizetnel, mert vannak boltok (nem tudom mennyire altalanos a dolog), ahol tobb termek eseten automatice kapsz belole kedvezmenyt.

(#38629) V/ válasza walakyb (#38627) üzenetére


V/
Topikgazda

Járna, de te nem tudsz adni, azt pedig hogy az AliExpress mit tűr el nem tudjuk.

(#38630) TMhun válasza walakyb (#38627) üzenetére


TMhun
tag

Igazából azért kérdeztem, mert most 2 eladó is van, akiknek még 1 napjuk van, hogy feladják... Különböző eladók, különböző termékek.

(#38631) V/ válasza TMhun (#38630) üzenetére


V/
Topikgazda

Én is most emeltem meg 5 nappal a holnap lejárót.

(#38632) TMhun válasza V/ (#38631) üzenetére


TMhun
tag

Hmm... Azt hiszem, hogy én is ezt fogom tenni.

(#38633) walakyb válasza V/ (#38629) üzenetére


walakyb
aktív tag

Pont azert irtam, hogy szvsz, mert nem tudjuk, de szerintem sokatmondo, hogy egy kb automatice elfogadott dispute vonzobb, mint egy idobol kifutott rendeles :) mindenesetre pont emiatt en kb mindig azt mondom az eladonak, hogy ha nem tudja, vagy nem akarja kuldeni, akkor torolje maga...

(#38634) V/ válasza walakyb (#38633) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, viszont az már fekete pont neki, azért nyavalyognak hogy egyéb ok vagy nincs szükségem rá legyen jelölve és én kérjem mert akkor csak a vevő kívánsága szerint jár el, ő nem hibás.

(#38635) vandor01


vandor01
őstag

ja ismeros habitus.... nem hibassak semmiert a fizetett draga posta helyett az occcoval kuldik.... EUs raktar helyett veltlenul kinabol de legalabb kernek meg egy kis extra loviit..... beeteto 10 napbol 10 hét lesz :) elszabadul a virus de azert az amcsik a hibassak de ok megmentik a vilagot.... kozben a filleres maszkokkal gennyesre keresik magukat..... disput! :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38636) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Kérdés.
Ha nem bírok magammal, és rendelek egy cuccot Spanyolországból (21% ÁFA), akkor lesz valami ÁFA-fizetési kötelezettségem a mi, magasabb ÁFÁ-nk miatt? :F

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#38637) havri1 válasza Viktor0610 (#38636) üzenetére


havri1
félisten

Eu-n belül semmi sincs.

havri

(#38638) V/ válasza Viktor0610 (#38636) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem , de mielőtt kifizetnéd kérdezz rá, hogy biztos van nekik ott és a megadott időben fel is adják. A mobil app-ban látható a hozzátartozó processing time és ha az 5-7 napnál több akkor legyen fenntartásod a szállítási idővel kapcsolatosan.
Többen jelezték hogy problémás még most a spanyolból történő AliExpress-es vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#38639) Viktor0610 válasza V/ (#38638) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tehát akkor a Processing Time Ship out within 30 days-t kezeljem fenntartással.
Köszi.

Neked is köszi, havri1.

Samsung Galaxy A54

(#38640) V/ válasza Viktor0610 (#38639) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen azoknál előfordulhat hogy nem China->Espana-> Magyarország az útvonal, hanem direkt ide küldik, mondva hogy nem kell annyit várni. Gond az, hogy ez a végén többe kerül.

(#38641) walakyb válasza vandor01 (#38635) üzenetére


walakyb
aktív tag

Azert ezt a filleres maszkokon gennyesre keresik magukat szoveget kicsit erdemes atgondolni. Ki is keresi gennyesre magat rajta, amikor a kint 4-500 forintert megveheto maszkot itthon 1500 alatt sehol se kapod meg? Meg amikor meg az elejen szitkozodott a patikus, hogy a szemet nagyker 600ert adja a korabban 10 ft-os maszkot, de azert o is rapakolta a maga 200 forintjat (cirka 4000% haszonemelkedes....).
Nem vedeni akarom oket, csak ramutatni, hogy kozelebb nem ritkan sokkal nagyobb gyokerek vannak...
Egyebkent a jelen helyzetben draga postaval vasarolni konkretan hulyeseg, max dhl, vagy ilyennek van ertelme. Minden repulovel jon, ergo minden lassu. De messze nem csak kinaban. 3 ROxxxEE csomagom dekkolt 9 napot tallinban, de mas helyeken is vannak acsorgasok, nem is keves.

(#38642) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Még mindig lassan őrölnek az ali kerekei? A meg nem érkezett és követhetetlen biciklitáskámmal kapcsolatban 4 napja indítottam vitát, a meg nem érkezés és kamu tracking miatt. Lejárt a szállítási idő és hiába kértem az eladótól hosszabbítást napokkal korábban, nem reagált. Így kértem a teljes visszatérítést. Eltelt 4 nap és semmi visszajelzés. Ez normális? Köszönöm!

(#38643) V/ válasza herrká (#38642) üzenetére


V/
Topikgazda

A dispute vásárlási listában mutatja hogy hol tart a dolog, ott kellene ránézned. My Orders, ezután bal oldalon Refund & Disputes és az adott vásárlás középen View details

(#38644) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Sziasztok!
Megtudnátok mondani, hogy ez LM.........SE nemzetközi nyomkövetési szám?
Posta nem látja. Március 22-én fizettem, a parcelsapp látja,
de piszkosul nem mozdul.
(Ha nem aláírós, a postások sajnos mindent lenyúlnak! És már kezdek ideges lenni. Hosszabbított így van még 33 napom.)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#38645) V/ válasza csocsoszán (#38644) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez előbb elmegy Svédországba és onnan küldik ide, két érkezési bejegyzés lesz, de ezt április 20-án indították oda, ne márciustól számolj. Napokba várható hogy könyvelik ott. Nézd meg itt is, lehet hogy lesz frissebb bejegyzés

(#38646) V/


V/
Topikgazda

A március 30-án elindult és menet közben vonatra áttett csomagjaim május 4-n megérkeztek a NPKK-ba, most ott várják hogy továbbítsák a kézbesítő postára, szóval lassan de megérkeznek a küldeméynek ezen az útvonalon is.

(#38647) herrká válasza V/ (#38643) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!

(#38648) acsati válasza walakyb (#38628) üzenetére


acsati
aktív tag

Azt néztem akkor, nagyon kis minimális engedményt írna jóvá 2 termék rendelésekor. Írtam az eladónak tegnap, ezidáig még nem érkezett válasz. Ha nem jön a nap folyamán akkor rendelem aztán kész, tényleg nem olyan nagy összegről van szó szerencsére. :)
Eddig nem nagyon rendeltem Aliról csak Ebayről és ott emlékeim szerint nem szorozza a szállítási költséget, ha egy eladótól rendelek több terméket.

(#38649) V/ válasza acsati (#38648) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott is így van, hiszen a különböző színű vagy más módon eltérő azonos termék külön vásárlás. Itt is működik az, hogy ha ugyanabból többet veszel (a szín azonos) akkor arányosan emelkedik a darabszámtól függően a szállítási költség, nem duplázódik. Persze van akinél nem így van beállítva a szállítás.

(#38650) TMhun


TMhun
tag

Rendeltem egyszerű USB-s microSD olvasót, kemény 0.36 USD értékben. Erre most beírt egy regisztrált küldemény azonosítót, aminél a célország egyezik.
Van egy olyan érzésem, hogy ez az azonosító nem az én küldeményemhez fog tartozni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.