Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38351) V/ válasza cof (#38350) üzenetére


V/
Topikgazda

No nem kell azért messzire menni, 1 db KN95-öt 2500 Ft-ért is árulják nálunk, 400-500 Ft a kisker ár Kínában Ez amit te olcsónak gondolsz és úgy 980 Ft-ra jön ki a $-os darab ár, nálunk 2800 Ft 1 db. Szállítási költség nélkül. Sok a rárakodott költség, ami szerintem kamu.

[ Szerkesztve ]

(#38352) vandor01 válasza cof (#38350) üzenetére


vandor01
őstag

multkor 1,1grammos FPV kamerat vettem mindennel egyutt majd 20ejroert!
1gramm 14karatos tortarany 8000ft....
szoval aranyaron vesszuk a kinai szemetet :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38353) bigdady válasza V/ (#38349) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kb ötödik ilyen rendelesem esetében hadakozok ezzel elmúlt egy hétben. Küldjék még pénzt meg töröljem én a megrendelést, vagy auto küldi Kínából úgy hogy bele írtam onnan nem kell..

[ Szerkesztve ]

(#38354) kdavid86 válasza V/ (#38349) üzenetére


kdavid86
tag

Ertem en, hogy tavolkeleti csoport es itt csak kinat lehet szidni. DE! Miert nem a hazai kereskedoket szidjuk, akik meg nagyobb hasznot probalnak ezen huzni? Szerintem sokkal gusztustalanabb, ami a kozvetlen kozelunkben zajlik, minthogy kozos bunbakot keresve nekiessunk kinanak.

(#38355) atala


atala
addikt

Vámkezelés alá vették az egyik csomagomat. 26.67 USD az értéke. Így nem kell fizetni. Sokszor rendeltem már, soha nem fogták meg. Mindegy, nem ezért írtam.
A nyilatkozatban beírhatom az eredeti dollár értéket, vagy át kell számolnom Euroba?

(#38356) storm4 válasza atala (#38355) üzenetére


storm4
aktív tag

Üdv!
Mehet az eredeti valutával (USD)

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#38357) V/ válasza atala (#38355) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írd amit fizettél, de mivel ez meghaladja 22 €-hoz tartozó $ értéket (23,89$), járj úgy el ahogy az Összefoglalóban írtam, mellékeld a kérelmet is.

(#38358) V/ válasza kdavid86 (#38354) üzenetére


V/
Topikgazda

Abban a hozzászólásban nem az árakat kritizáltam, hanem nem korrekt kereskedői trükkök alkalmazását.
És nem szidtam, pedig átvert. Nem Csehországból és nem a meghirdetett áron kapnám meg, ha visszamondom eleve bukom a deviza árfolyamon a pénz egy részét.
A #38351 hozzászólásomban pont erre utaltam, hogy nálunk ugyanarra a dologra akár 300% haszont tesznek rá.

[ Szerkesztve ]

(#38359) atala válasza V/ (#38357) üzenetére


atala
addikt

Köszi, jó, hogy szoltál, a kérelem kimarad volna.

(#38360) cof válasza kdavid86 (#38354) üzenetére


cof
veterán

Ez nem új keletű dolog itthon. Szinte nincs olyan termék a piacon amin ne lenne több 100%-al drágább az ali árakhoz képest sajnos.

Ne csodálkozzanak ezek után ha mindenki kínából rendel, kénytelen vagyok még egy sz.ros jack csatlakozót is onnan rendelni, mert ott 20 FT, itthon meg 100 Ft. Köszönöm de nem akarok hozzájárulni a vállalkozó Audijához.

Majd ha kicsit kevesebbel is beérik akkor esetleg megrendelem itthon amire szükségem van...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#38361) Xantomas válasza V/ (#38313) üzenetére


Xantomas
őstag

Köszi!
Ez is lett. A Sprinter vitte pikk-pakk pontra.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#38362) tmarkee válasza cof (#38360) üzenetére


tmarkee
tag

Teljesen igazad van. Frissen megtörtént eset: telefon hazai webáruházból történő rendelésekor a kereskedő felhív (?!? ahelyett, hogy a vállalását tejesítené), hogy akarok-e üvegfóliát a telóhoz 4,5 eFt-ért. Természetesen hazai webáruházból rendelve is 800-900 Ft-nál indulnak, az aliról rendelve meg még olcsóbb (persze fél éves szállítási határidővel, az igaz), ahonnan egyébként ő is beszerezte. Nice try :) Persze mindannyian tudnánk holnap estig sorolni az ilyen és hasonló eseteket.

[ Szerkesztve ]

# apt upgrade

(#38363) INGJOKE


INGJOKE
veterán

"A Pénzügyminisztérium fontosnak tartotta külön megjegyezni, hogy „a külföldi online kereskedelmi multicégek (mint pl. az Amazon, a Wish, az AliExpress) sem bújhatnak ki a kereskedelmi adó megfizetésének kötelezettsége alól. A Nemzeti Adó- és Vámhivatalba befutó adatok alapján az adóhatóság tudja ellenőrizni, hogy ezek a külföldi óriáscégek eleget tesznek-e bejelentkezési és adófizetési kötelezettségüknek Magyarországon.”

loooool

Erre kíváncsi vagyok.

(#38364) Winne


Winne
nagyúr

Kezdjek izgulni? Mindig az jön meg később, ami sürgősebb lenne.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#38365) fairi válasza Winne (#38364) üzenetére


fairi
addikt

Tucat márciusi csomagom van ebben a státuszban, mindegy ajánlott vagy sem.
Kb a február végi és március első heti csomagjaim jöttek meg mind.

(#38366) pibácsi válasza hoby36 (#38314) üzenetére


pibácsi
senior tag

Szia! Ezt az infót hogyan tudod megnyitni? Nekem is hasonló bajom van, már három hete kaptam írásbeli jelzést és a track oldalon is az szerepel, hogy beérkezett Magyarba, de semmi hír róla. Disputát hiába nyitok, hogy nem érkezett meg és adják vissza a pénzemet, mert azt írja, hogy bent van a célországban. RAG számot viszont nem kapott.
Ezt én nem értem. Tényleg lehet, hogy itthon karanténozták, pedig egy apróságról van szó.
Ü. Pibácsi

(#38367) st3v3np3t3r válasza V/ (#38170) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Most hívtak az otp-től,megjött a pénz,mehetek be érte. Ilyen dilettáns bandát :W :(((

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#38368) V/ válasza INGJOKE (#38363) üzenetére


V/
Topikgazda

Helyből hibás, az AliExpress nem kereskedelmi multicég, hiszen olyan mint az eBay. Megint egy hülye aki írta.
Az Amazon meg EU-s, akkor nem kell külön bejelentkezni, de ha jól emlékszem nem látok még Amazon.hu céges oldalt és ugyan melyikre gondolt a sok EU-s Amazon közül a jó ember vagy asszony. Ha Németországban, Franciaországban , Angliában van bejegyezve a cég és onnan vásárolok akkor neki ott kell csinálni az adózási dolgokat, nem a vásárló telehelye a meghatározó.
Ez pedig nettó hülyeség ha ezekre értik: pl. az Amazon, a Wish, az AliExpress: A Nemzeti Adó- és Vámhivatalba befutó adatok alapján az adóhatóság tudja ellenőrizni, hogy ezek a külföldi óriáscégek eleget tesznek-e bejelentkezési és adófizetési kötelezettségüknek Magyarországon
Hogy számolják az Amazon megrendeléseket?
Szokásos parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

(#38369) Winne válasza fairi (#38365) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#38370) Manus4


Manus4
tag

Hong Kong után merre mehet a csomag? mert még nem ért ide repülővel :)

(#38371) atala


atala
addikt

Én ezt nem értem. Van egy csomagom aminél ezt a számot adták meg: UF096938542YP
Eszerint kapott egy DHL-es számot 00340434321008238883 ami szerint kézbesítve lett Németországban.
Most vagy nem az én csomagom volt, vagy most még Németországból küldik majd tovább nekem.
Az eladónak írtam, de még nem válaszolt.

(#38372) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Aliexpressen mit válaszoljak a refundos kérdésre?

nem jött meg egy termék erre dispute és jött a seller üzenete:

Seller’s/AliExpress’ Proposal
Seller's Proposal
Proposal:No return & No refund

New proposal provided
Comments:
Dear Customer You have submitted a dispute. Please wait for the investigation of AliExpress Logistics. If it is confirmed that the package was lost during transit. We will refund the full amount. Please rest assured that you will not bear any losses. have a wonderful day!

És két opcióm van Accept és Reject

Na most ha Accept akkor viszont:

Accept Proposal
If you agree not to receive a refund, your dispute will be cancelled. You will still be able reopen this dispute until the end of the Buyer Protection period. Are you sure you want to continue?
"f you agree not to receive a refund, your dispute will be cancelled.“

Magyarul ha accept-et nyomok én magam ismerem el hogy nem kérem a refundot? (de kérem!! vagyis akkor reject???)

(#38373) cof válasza atala (#38371) üzenetére


cof
veterán

Nem a te csomagszámodat adta meg az eladó.

Parcelsapp akkor is Hungary-t ír Destination-nál ha közben kap egy új számot.

@t420s Reject, persze.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#38374) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Mi van akkor ha nem jön meg egy csomag csehből (gondolom Kínából indították vagy megcsúszott) és dispute alapján visszajön a pénz, de később pl a GLS leszállítja mikor már lezárult minden?

[ Szerkesztve ]

(#38375) V/ válasza t420s (#38372) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit kérdezel benn az Összefoglalóban.

(#38376) V/ válasza bigdady (#38374) üzenetére


V/
Topikgazda

Illik kifizetni újból. Vagy nem átvenni, akkor talán, ha futár cég volt a szállító visszakerül az eladóhoz ha posta akkor nagy valószínűséggel veszteséges volt neki az eladás.
Bár a szerencsétlen nem tehet arról hogy Csehország vagy Magyarország lezárta a határait, karanténba helyezte azt a települést ahol a motyó volt és nem sikerült 8 napon belül eljuttatni.

Nem véletlenül írjuk itt többen hogy vegyünk már tudomást arról hogy a vírus járvány miatt nem úgy működnek a dolgok mint amikor nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#38377) fairi


fairi
addikt

Szerintetek megéri dispute-ot nyitni alábbi ok miatt vagy inkább nyeljem be és osszak ki 1 csillagot.
[link]
Innen vettem pár mágneses kábelt, korábban egy másik típust használtam, de ott a mágnes picit gyenge így gyakori a disconnect. de alapvetően az tud baj nélkül egy alap gyors töltést (klasszikus 9V 1,67A).

Ez az új meg 5A reklámoz meg QC 3.0. Igaz a leírás hiányos, de lényeg szerint nekem jó lesz.

megkapom, és nagy csalódás, klasszikus 5V 1,2A, magyarul lassú töltés. Kis matekkal kijön harmada a másik szettnek.

Írok neki, és ő lelkesen próbál nyomozni is, mert igazából fogalma sincs mit árul, igazi dropshipper.

Pár biztatás tőle: "Wire resistance is an important evaluation parameter. The wire material is poor, the wire resistance is large, and the loss during charging will be more" és "I found that even if a variety of brands are at the same voltage," de a lényeg "please do not open dispute , we will resolve well for you "
7 dolláros menet. Ezzel megéri foglalkozni vagy lenyelni jobb.

[ Szerkesztve ]

(#38378) atyca


atyca
senior tag

A Egér / RO434939570EE trackinges cucc visszakerült az eladóhoz.
A csomag visszafordításakor rákérdeztem, hogy mi a helyzet, "rákérdez a postára" volt a válasz.
Azóta nem válaszol a leveleimre, bár a csomag már több napja ismét nála van.
Jelen esetben nyithatok vitát?
Gondoltam, egy refund után megvenném mástól az árut.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#38379) V/ válasza atyca (#38378) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a hátralévő szállítási védelmi idő alatt nem tud ideérni az újbóli elküldéssel akkor nyugodtan.

(#38380) atyca válasza V/ (#38379) üzenetére


atyca
senior tag

Elméletileg ideérhet.
Ilyenkor nincs shpping time, amin belül fel kell adja újra?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#38381) V/ válasza atyca (#38380) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mert az alap szállítási idő megy mert szállításra jelölte. Nálam is volt hogy a vám visszaküldte az eladónak mert valami papírt lehagyott, de az szólt és megadta az új nyomkövetési számot, mert ami visszamegy hozzá annak a száma az "lejár".
Lehet hogy a te eladód még nem kapta meg, bár reagálhatott volna a jelzésedre.

(#38382) atyca válasza V/ (#38381) üzenetére


atyca
senior tag

4 napja írtam rá, csatolva a nyomkövetés utolsó bejegyzését.
Azóta csak egy automata válasz jött két napja:
"Dear friend, if we don’t respond to you in time, it means we are off work, please don’t worry,We will respond to your questions in time during work hours, thank you for your support."
Ezek szerint elég ritkán melóznak.....

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#38383) jozsohaver


jozsohaver
tag

Sziasztok!
van egy seller's shipping method-fr -es rendelésem. Lassan lejár az ideje, nyomkövetni nem tudom, úgyhogy ráírtam az eladóra, hátha tud valamit. Erre küld nekem egy ilyet :Dear, your order has been delivered in your country.
Meg egy képet. Nem tudom hogy honnan szedte ezt.

amúgy a tracking csak számból áll : 82044779.

Na most mit lépjek erre ? :)

(#38384) V/ válasza jozsohaver (#38383) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál mivel 1 nap alatt nem tud ideérni, 28-án indították. :( De az a szám egy március USA szállítás azonosítója is, ami valóban kézbesítve lett.
Delivered, Front Door/Porch. Your item was delivered at the front door or porch at 11:45 am on April 1, 2020 in STOCKTON, CA 95204. STOCKTON, CA 95204
Ami ezután Mexikóba ment április 20-án. EN PREPARACION Redpack Mexico
Nagyon furmányos egy csomag.

[ Szerkesztve ]

(#38386) pibácsi


pibácsi
senior tag

Kérdeznélek "V/Topikgazda", hogy a 38366-ban leírt dologban hogyan lépjek tovább a pénzvisszatérítést illetően, mivel a disputában a pénzvisszakérési lépést nem engedi tovább, mert arra hivatkozik, hogy átlépte a célország határát. Ténylegesen RAG száma nincs, így nem tudok utánanézni. Van egy nemzetközi kereső oldal (https://m.17track.net/hu), ahová az ő szállítási számukat beírtam, de ott meg Belgiumot jelez.Lehet, hogy téves infót adott a szállításról? Akkor most hogyan kérhetem vissza a pénzemet. A kör ezek szerint bezárult? Mit tanácsolsz?
Üdvözlettel: Pibácsi

(#38387) V/ válasza pibácsi (#38386) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg kell várni hogy lezárja a vásárlást a rendszer amikor elfogy a védelmei idő. Sosem a megérkezés számít, hiszen ha valóban megérkezne is még van néhány lehetőség arra hogy elvesszen és így a kézbesítés (ami a lényeg) nem fog megtörténni

(#38388) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Esetleg erről a tracking-ről tudnátok írni, jó-e, tényleg erre jár-e: LVS2016933313003974N1
Parcelsapp ezt írja. Ami furcsa, az a "Recipient VivienRkczi", ilyen egy másik csomagnál sincs. Illetve a bpost saját tracking-je szerint a cím nagyon nem az, ami az enyém. Ahogy nem is Rákóczi Viviennek hívnak.
A csomag vámköteles (24,3 euro), amihez elvileg nyilatkoznom kellene. Ezért érdekel, hogy a fenti info hülyeség-e.
Köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38389) Rainman05


Rainman05
tag

51 napja vásárolt cuccomra megint rá dobot 20 napot ez meddig teheti még meg tényleg semmi joga nincs a vásárlónak? Most járt volna le megint a védelem és már nincs szükségem a termékre vissza akartam igényelni az árát. Azért ez már átment egy pofátlan lehúzásba úgy érzem mert semmi olyasmit nem látok hogy mennének a ferde szeműek érdeklődni hogy mi a helyzet a feladott csomagjaikkal vagy ilyesmi és tudom hogy vírus meg ilyenek de ők behúzzák a pénzt és tájékoztatni meg elfelejtenek hogy ne is álmodj a csomagodról haver! Meddig várjunk fél évig? Lehet még fel sem adta és be se csomagolta 51 nap alatt! :W

(#38390) pibácsi válasza V/ (#38387) üzenetére


pibácsi
senior tag

Köszönöm a választ, akkor várok. Van még 15 napom, addig még meg is jöhet esetleg. Ha addig sem jön meg és lezárja az Ali, gondolom, akkor tudok disputát nyitni.
Üdv. Pibácsi

(#38391) V/ válasza chopin42 (#38388) üzenetére


V/
Topikgazda

Hol laksz? Ha Magyarországon akkor 37,04 €-ig el van engedve az áfa, csak kérni kell.

(#38392) Rainman05


Rainman05
tag

Előbb beszéltem ali ügyfélszolgálattal azt mondta hogy mindegy hogy hosszabbít vagy nem az eladó 60 nap felett akkor is lehet disputot nyitni ha nem hajlandó semmire az eladó hogy megoldja a helyzetet.

(#38393) V/ válasza Rainman05 (#38392) üzenetére


V/
Topikgazda

kérdés nem az hogy lehet nyitni, hanem az hogy elfogadják-e, nem lesz elutasítva az AliExpress részéről, mert hogy szállítás alatt van.

(#38394) Rainman05 válasza V/ (#38393) üzenetére


Rainman05
tag

Többször megígérte hogy segíteni fognak persze nekik nem lehet hinni. De szerintem sose fog váltani arra hogy megjött már.

(#38395) chopin42 válasza V/ (#38391) üzenetére


chopin42
őstag

Pécsett, ezért is fura a bpost tracking. Az alin az order details-nál jó cím van. Téved a bpost, vagy csak ott ért be az országba?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38396) cree válasza Rainman05 (#38392) üzenetére


cree
csendes tag

Ez igy igaz!
60 nap után nyitjuk az ügyet ha nincs rálátás a nyomkövetési mozgásra (áll) nem mozdul több hete sem!
Aki lelkizik azon az benyeli saját zsebre a vételárat! :DDD
Ne sajnálja senki az eladókat (Bőséges nyereséggel dolgoznak)! :K

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#38397) Inhouse válasza V/ (#38393) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez azt jelenti, hogy fejben kellene tartani, vagy számolgatni, hogy melyik eladó mennyi időre ígérte az érkezést, mert ha rádob még pár hetet (nekem volt, hogy 75 nap volt (szerintem nem is egyszer hosszabbított) még hátra úgy, hogy 45 napja már jött), és nem jön meg akkor ugrik a reklamálás lehetősége, mivel az eredeti idő lejárt? Ez elég gáz, hiszen csak egy számláló van, azt nézi az ember, nem fog számolgatni...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#38398) cree válasza Rainman05 (#38394) üzenetére


cree
csendes tag

Gyorsabb ha felületen kérsz segítséget (eva) elsö gép tesz fel alap kérdéseket de azt ki lehet ugrani aztán már élő ügyfél szolgálat lesz aki segít nagyon korrektek szerintem..... a sunyiságot (eladók) részéről tüzel vasal űzik persze jó ha 100% vevő vagy az sokat számít! :))

Tudás ingyen van csak a tudatlanságot kell megfizetni!

(#38399) vandor01 válasza chopin42 (#38395) üzenetére


vandor01
őstag

NEM......

az a helyzet hogy hozzad irtak be a vivien csomagszamat

ez lehet veletlen (49%) is de inkabb direkt (51%)!

csak a korrekt kommunikacio miatt ha ilyent latok azonnal rairok az eladora hogy ez nem enyem kerem adja meg a korrekt TN-t... aztan vagy megadja vagy nem... de mikor lejar a vedelem vagy mikor latszik hogy ki lett szallitva a csomag nalam volt olyan hogy Hawaira kebesitettek valamit de olyan is hogy a szomszed varosba....
de ez esetben Viviennek
mondjuk lehet az LVS... eseten lehet ez nem fog latszodni?
akkor marad a vedelem lejarata.....
szoval inditom a disputot
ha ugy alakul akkor az Ali latja hogy az elado sunnyogot vagy sem....
biztossabb az esely a lovii visszara!

Bpost kb 6 honapja vezette be hogy fel kell vinni a teljes nevet cimet es sulyt a csomihoz.... vagy eddig is fel kellett vinni csak nem volt lathato??? na mindegy keszulnek 2021 Januar 1 utani ado-kaszara :DDD :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38400) Rainman05 válasza cree (#38396) üzenetére


Rainman05
tag

Hát de nem? Még is meddig bizakodjunk még? Legalább látnánk hogy történik valami kapnánk infót hogy az eladó járkál a csomag miatt és keresi de semmi azon kívül hogy van egy sablon szövegük amit kitaláltak hogy jó lesz az a vásárlónak úgy is bevesz mindent. 10 rendelésem van semmi infó róluk hetek óta semmi sem frissül és ma is csak elbringázott a postás a ház előtt. Jobb lett volna bezárniuk és csak akkor eladni ha tudják hogy tudnak szállitani is! Egyébként sokan irkálnak ali facebook oldalára hogy ne is reménykedj és inkább ne rendelj tőlük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.