Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) acsati válasza V/ (#38649) üzenetére


acsati
aktív tag

Ja értem, akkor csak elkerülte a figyelmemet. Jólvan, akkor marad így. Köszönöm a válaszaitokat. :)

(#38652) ANT válasza walakyb (#38641) üzenetére


ANT
őstag

Konkrétan nem is mindig a maszkok árán keresik gennyesre magukat, hanem pl. a hamis/nem létező raktárról történő feláras szállítással. Nekem is folyamatban van egy ilyen maszk rendelésem, elvileg cseh raktárról szállítást kértem 4-10 napos szállítási idővel, ami 2,32 USD-t kóstált pluszban. Na most ez még április 12-én történt, azóta se talált ide a csomagom. Amikor leadtam a rendelésem, még az értékelések 92%-a volt 5*, ez mára lement 72%-ra!!! És folyamatosan jönnek az újabb és újabb negatív értékelések: túl hosszú szállítási idő, miközben a vevő kifizette a pénzt az EU raktáras, rövid határidős szállításért. Mára már több száz ilyen értékelés van a termék oldalán. És ez csak egy terméke az eladónak. Mert amikor a spanyol vevőnek spanyol raktárról, vagy szlovák vevőnek cseh raktárról 5 hétig tart a kiszállítás, az egy picit már gyanús. Kb. én is ebben a cipőben járok, örülhetek ha majd egyáltalán megkapom a rendelésemet. Ma este 8-kor járna le a protection time, amit tegnapelőtt meghosszabbíttattam 10 nappal. Csak azért, hogy az eladónak ne sírjon majd a szája, ha dispute-ot fog látni részemről.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#38653) aliens1900


aliens1900
lelkes újonc

Sziasztok, szerintetek melyiket lenne érdemes megrendelni, hogy minél hamarabb itt legyen? Melyik terméknél melyik raktárat válaszam?

[1]

[2]

Előre is köszi a válaszokat!

(#38654) agroman válasza aliens1900 (#38653) üzenetére


agroman
senior tag

nekem ugy tunik mindket termek ugyanaz..
mindig nezd meg a review-kat..erdemes viszafele idorendben.
2 5csillagos magyar bejegyzes volt a kozelmultban mindketten a nemet raktarbol rendeltek..ettol persze meg semmire sincs garancia...

------

(#38655) V/ válasza aliens1900 (#38653) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg francia vagy német raktárat, de nézd meg a mobil app-ban hogy melyiknél mennyi a feladási idő, a processing time. Mielőtt fizetnél egyeztess az eladóval hogy garantáltan van abban raktárában belőle amit kinéztél.

(#38656) kinghaxor válasza V/ (#38620) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Asztali gépen chrome-ban az order status az awaiting delivery és azt írja alatta, hogy your order will be closed in 26 days. Tehát itt a hosszabbított idő van megadva. A mobil applikációban meg lezártnak írja ugyan itt és csak az eladótól kapott üzenetben látom a visszaszámlálót. Érdekes. Gondolom akkor az asztali verzió a jó.

(#38657) vandor01 válasza walakyb (#38641) üzenetére


vandor01
őstag

europat ne keverd ide! mikor mar itt kereskednek vele akkor mar mas a teszta.... en kinarol beszelek! a sebeszi mask ami meg Mo-on sok kézen atfutva is a kasza idejen nem volt tobb 200ft!-nal.... azt lattam Alis baratainknal 100db/200euroert! ezzel le is szerepeltek elottem ugyanolyan rablok mint barki mashol a vilagon.... a "piac" a "lehetoseg" megadja akkor szemrebbenés nelkul kerekitenek az arak vegere egy nullat! :DDD :D
szoval amit igernek postazas ekkor meg akkor meg torold legyszi other reason... hááát tudod mit fojjon meg sajat leveben..... vagy a szállitas ekkorra meg akkorra.... nincs itt??? disput ha meg megjon 1 honap mulva? hááát szaladjon a piizze utan a postanal reklamaljon miert nem az altalam fizetett postaval kuldte miert az occcossitott csigaval? nem erdekel a problémajuk amit igert nem tartotta be! :( :(

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38658) aliens1900


aliens1900
lelkes újonc

Köszönöm szépen a válaszokat, tényleg benéztem, kétszer tettem be ugyanazt a linket.
Ez lenne a másik.másik

Írtam mind a kettőnek, várom a válaszukat. :)

(#38659) V/ válasza kinghaxor (#38656) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, erre gondoltam én is, sajnos nem egyforma a kettő működése, de ennél a résznél a böngésző a pontos.

(#38660) ecaddsell válasza herrká (#38642) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Én azt vettem észre, hogy vsz. a megdrágult feladás miatt az olcsóbb csomagokon, pláne ami free shippingel van hirdetve (igen még van ilyen) sokat ülnek, esetleg el sem küldik (a sokat ülés kb. azt jelenti, hogy arra várnak, hogy vegyél még valamit és egybe rakják, visszamondod vagy valaki másnak a trackingjét adják meg). Kb. 20$ felett kezdenek el élni, ami lényegében azt jelenti, hogy alulról beszűkült az a sáv ami nem vámolós (OK, ÁFA fizetős kategória).
Legalábbis nem látom mi indokolja a 45 napos feladási határidőt most náluk.
Röviden: Nekem úgy tűnik az apróságok (pl. ezres alatt) vásárlásának az ideje lejárt, sőt a 10$-os tételekre sem ugranak.

(#38661) citkar


citkar
addikt

Sziasztok!

Egyik rendelésemnél észrevettem a fizetésnél egy kuponos összeget, de nem értem. Ott van a bő 33 USD, amit fizettem, alatta meg egy szűk 29 dolláros összeg és egy kb 4,5 USD kupon. Valaki érti, hogy mi az a kuponos összeg, amit fizettem?

(#38662) V/ válasza citkar (#38661) üzenetére


V/
Topikgazda

A kuponban az lényeg hogy az nincs fizetve :) annyival van csökkentve az ár. Volt egy AliExpress kuponod és felhasználtad, ha valami kupon elérhető azt a rendszer automatikusan hozzáadja. De te ténylegesen 28,95 $-t fizettél, a számla összértéke a 33,49 $ (Levonva a kupon)

[ Szerkesztve ]

(#38663) citkar válasza V/ (#38662) üzenetére


citkar
addikt

A banki tranzakciónál kb 30 Euro szerepel (konkrétan:WWW.ALIEXPRESS.COM 29,170EUR 360,3900), ami a 33 USD-nak felel meg szerintem. Úgy tűnik 33 USD-t fizettem.
Több mindent vettem, egyszerre fizettem, de ha jól nézem ez a hozzá tartozó fizetési kivonat. Sajnos egyértelmű azonosítást nem találok, de a többinél az Euro/USD átszámítás nagyjából korrekt, ezt kivéve.

[ Szerkesztve ]

(#38664) V/ válasza citkar (#38663) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel $-os terhelés ment el a bankod felé és az 28,95 $ volt, a bankod ennyit vont le ennél a vásárlásnál, hogy miként variál az €-val azt nem tudom.Többet nem kértek le, oda van írva hogy a kártyáról ennyi ment, ez biztos nem szokott hibás lenni.
A teljes márciusi banki kivonatot nézd meg, amit minden hónapban küldenek vagy töltesz le a netbankból. Illetve keres egy pár $-os vásárlást ami kiegészíti a 28,95$-t, ha a kettőt egyben fizetted.
És nézd meg hogy a bankod miként váltja a kártyás fizetésnél a $-t €-ra, a módszerét, lehet hogy drágán vált.
Március 29-én a Visánál és a Mastercardnál 28,95 $ az 26.43 € volt.
A 33,49 $-ra meg 30,58 €, a bankod ennél többet szokott könyvelni, így a 29,17 nem jó a 33,49-hez.

[ Szerkesztve ]

(#38665) citkar válasza V/ (#38664) üzenetére


citkar
addikt

Az is fura, hogy a többi rendelésem, ami szintén USD-ban szerepelt, a banknál a közleményben egy EUR alapú összeg szerepel, de nem tudom miért. Annyi, hogy a többinél megfelelő összeg.
Ugyanaznap, rendeltem például ezt. Itt a vége ugye 33 USD mint az order infó és mind a Financial fül alatt. Továbbá a banki levonás is megfelelő még Euróban is kifejezve.

A másiknál, amit furcsállok az order info alatt is 33 USD szerepel, mintha nem vonta volna le a kupon összegét, továbbá a Financial fül alatt is, de ugye a debit cardnál meg 28,95 USD és alatt egy kuponos összeg. A fenti rendelésemnél nincs ilyen zavar (számomra).

A számlakivonatban az egyik vásárlás
Tranzakció: 20.03.29, 31,91USD, WWW.ALIEXPRESS.COM -10.513
29,170EUR 360,3900

A másik: Tranzakció: 20.03.27, 33,04USD, WWW.ALIEXPRESS.COM -10.826
30,200EUR 358,4700

Az egyik ugye 33,04 USD a másik meg 28,95 USD, de a kivonaton is a 28,95 USD helyett mintha 33,49 USD szerepelne.

[ Szerkesztve ]

(#38666) citkar válasza citkar (#38665) üzenetére


citkar
addikt

Annyi, hogy a 27-i rendelésnél a banki közleményben az USD összeg jó, a 29-i rendelés a számomra kérdéses termék, ott 31,91 USD szerepel a számlakivonatban (legalább most megtudtam, hogy ott szerepel az USD összeg, már ezért megérte), de én elvileg 29,95 USD-s terméket vásároltam (ott nincs hasonló összegű termék, amivel össze lehetne keverni).

[ Szerkesztve ]

(#38667) citkar válasza citkar (#38666) üzenetére


citkar
addikt

Megleltem a megoldást. Ahhoz a fizetéshez hozzácsapott ugye 2,96 USD-t. Olyan összegű rendelés nem szerepel a listában, de ott ugye a kupon nélküli összeget írja, azokat is átbújva találtam egy terméket, amit épp ennyire sikerült lekuponoznom. Szóval kicsit zavaros volt, de kihámoztam és minden rendben.
Annyi a macera, hogy vámeljárás alá vonták a terméket (ezért is jártam utána), de a bankkivonaton így egy kicsit nagyobb összeg szerepel, amiből nem derül ki, hogy abban van egy másik termék ára is. Elküldtem a postára, nem tudom feltűnik-e nekik a különbség, végül is mindegy, de ha épp ezen múlna az ÁFA fizetési kötelezettség, akkor magyarázkodhatnék.

(#38668) V/ válasza citkar (#38666) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt válaszolok az előzőre. Az első képen azok a kuponok máshogy számolódnak, azért van a fenti listában és a 39,04 $-ból levonva mert arra a termékre vonatkozva lettek igénybe véve.
A második képen az AliExpress általános kupon amely a fizetendő végösszegből vonódik le és ezért van az alsó sorban.
A fizetendő tételeket te választod ki.

40,22 $-ig nem kell fizetned sem áfát, sem vámeljárási költséget. Lásd az Összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#38669) Lavar


Lavar
aktív tag

Sziasztok,
március 29-én rendeltem aliról 3 különböző eladótól. Abból az egyik ma megjött, de nem házhoz, ahogy kértem, hanem egy pickpack pontra, egy benzinkútra, amit megnéztem és még csak nem is a legközelebbi átvevő pont tőlem.
A kínai által rárakott matricán nem szerepel ez az átvevő pont, csak a címem. A sprinterfutár szállította a benzinkútra.

Számítsak rá, hogy a másik két rendelésem sem házhoz jön, hanem valamelyik átvevő pontra a kerületben? :N

szerk.: Vagy gondolom attól függ, hogy épp ki hozza ki.

[ Szerkesztve ]

(#38670) V/ válasza Lavar (#38669) üzenetére


V/
Topikgazda

Lásd Összefoglaló, 11. Egy rövid összefoglaló az AliExpress Standard Shpping szállítás észt postai nyomkövetési számra hasonlító és a Sprinter futárszolgálat által vagy Pick Pack Ponton vagy háznál kézbesítendő küldeményekről.

(#38671) Lavar válasza V/ (#38670) üzenetére


Lavar
aktív tag

Így értem már, köszi! :R

(#38672) peestike


peestike
senior tag

Ma reggel 7kor katam egy ilyen sms-t:
Nemzetközi küldeménye 4****1_0507_4_012 àtvehetö: **** 1 posta 2020.05.28-ig. Kérjük ezt az értesìtést hozza magàval. Magyar Posta
Papír délután nem volt a postaládában, a hét elején egy közönséges cn végű számnál jelent meg, hogy megérkezett a célországba. Még 03.07-én adták fel. Holnap délután kiderül, hogy mi is az valójában.
Ez az első ilyen sms-em, esetleg valaki képben van, hogy mi is ez?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#38673) Viktor0610 válasza peestike (#38672) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem mindig kapsz papír alapú értesítést.
A telóval menj a postára.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#38674) V/ válasza peestike (#38672) üzenetére


V/
Topikgazda

Spórolnak az élőerővel, van ahol már így váltják ki a cetlit. Ez nem is probléma és jó is. Akkor van gond, ha olyanért citálnak be ami belefért volna a postaládába. Te sem szereted koptatni a cipődet és 2 m-re egymástól álló emberek közt tölteni az idődet, ha egyébként a postás meg mindennap jár arra. Ha meg olyan lesz amit háznál kell kézbesíteni és meg sem próbálták, azért nekem elszokott borulni az agyam.

[ Szerkesztve ]

(#38676) csocsoszán válasza V/ (#38645) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm szépen! :R

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#38677) citkar válasza peestike (#38672) üzenetére


citkar
addikt

Nekem Budapesten általában az SMS-t követő 3-4 munkanap múlva érkezik postán is egy megbízás (az elmúlt években talán 3-4 ilyen esetem volt), de ha előbb töltesz le egyet és küldöd el nekik feltehetőleg hamarabb végeznek.

(#38678) peestike


peestike
senior tag

Urak! Köszönöm szépen a felvilágosítást! Ez volt az első ilyen értesítésem, azért értetlenkedtem, szerintem a postaláda egyébként belefért volna. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#38679) V/ válasza citkar (#38677) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem az a téma, itt egy postaládába nem kézbesítendő küldeményért kell bemenni a postára. Nem küldenek semmit utólag és nincs mit letölteni, a telefonon lévő sms-ben szereplő szám rá van írva a küldeményre és úgy veszik ki a kosárból vagy amibe a körzet küldeményeit gyűjtik.

(#38680) citkar válasza V/ (#38679) üzenetére


citkar
addikt

Oh igen, csak a magam vámkezeléses SMS-t "láttam bele", de összekevertem.

(#38681) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Volt egy csomagom, ami nem jött meg, visszakaptam az árát, majd mégis kiszállították. Megbeszéltem az eladóval, hogy "kártalanítom" 10 usd értékben. Üzenetben küldött egy "extra shipping cost" linket, ami megvehető (10usd/9,40 euro). A gond az, hogy az extra shipping cost csak az aliexpress standard shippinggel vehető, ami 7,8 euro, így több, mint 17 lenne, ha kifizetném. Várok az eladó válaszára, de érdekelne, milyen egyéb módon tudnám kifizetni a 10 dollárt, és nem bukni, mivel a 17 eur több, mint az eredeti rendelésem (az 13 volt). Köszi!

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38682) V/ válasza chopin42 (#38681) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem ez a hiba jön elő amit már többen észleltünk, gondolom nálad is mielőtt a kosárba tennéd az látszik hogy Free Shipping to Hungary, aztán ha kosárba kerül semmi free opció nincs

(#38683) chopin42 válasza V/ (#38682) üzenetére


chopin42
őstag

Nem, mielőtt kosárba tenném, akkor is 7.83-at ír shippingre, nem tudom máshogy betenni.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#38684) cof válasza chopin42 (#38683) üzenetére


cof
veterán

Egy pár országba Free shipping, pl. Francia, Spanyol, szerintem nem nézte meg, hogy hozzánk nem az, vagy arra ment, hogy hátha elsiklasz fölötte.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#38685) V/ válasza chopin42 (#38683) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem akkor vicces egy mókus, mert másnál is van ilyen extra szállítási költség vásárlás, de nincs a szállításra külön díj, hanem free. Esetleg van neki PayPal fiókja és arra elküldöd neki amiben megegyeztetek, arra is kérdezz rá..

(#38686) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Szerintetek ez most hol lehet? :R
RE061908960CN

(#38687) cof válasza bigdady (#38686) üzenetére


cof
veterán

Ó. 13 napos csomag? :D

Ez még úton van, nekem 50-60 napra jönnek a CN nyomkövetősek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#38688) bigdady válasza cof (#38687) üzenetére


bigdady
nagyúr

pont ezért kérdezem mintha azt írna magyar postánál van?
Csak meglepődtem de nem értem hogy lehet ezért kérdeztem nem azért hogy hol van már :D

[ Szerkesztve ]

(#38689) Flashy válasza peestike (#38672) üzenetére


Flashy
veterán

ha segíteni akarsz nekik, vidd kinyomtatva a nevedet és a címedet, told be a lyukon és mondd, hogy SMS-t kaptál nemzetközi küldeményről. én kinyomtatom a számot is, de úgy láttam, nem annyira fontos, bár volt már hogy az alapján vadászták össze hogy megvan-e mind (4 SMS jött egyszerre).
zárójel: nálunk ez rendszeres, megyeszékhely de elég szar a posta, ma kaptam kézbe biciklis postástól két olyan "aláírós" küldeményt, amelyeket már tegnap és tegnapelőtt beikszeltek a trackingben hogy átvettem...

(#38690) cof válasza bigdady (#38688) üzenetére


cof
veterán

Ja, még nem. :D

Küldemény átadása nemzetközi szállításra Még csak most indult el kínából.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#38691) V/ válasza Flashy (#38689) üzenetére


V/
Topikgazda

Kell az szám vége is ami az sms-ben van mert nem könyvelt küldeményre azt írták rá jó nagy számokkal hogy lássák

(#38692) vandor01


vandor01
őstag

azt veszem eszre hogy pl az Aprilis 25 en vasarolt free shipinges cuccot nem fullik a foguk ingyen postazni.... valszeg mar nem ingyen van nekik es a termeknel is ma mar 3.8ejro a posta..... arra jatszanak lejar a postazasi ido azt nem kell postazni.... majd megveszi a kucsaft szállitassal!.... szoval inkabb hosszabitom postazasi idot.... azt elobb utobb kis bukoval majd postazza "alijhoon"....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38693) bigdady válasza cof (#38690) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mert már benne a magyar posta rendszerében is azert volt fura. Kosz

Más: eladónak arat akart emelni meg Kínából postázni de nem fogadtam el ő meg nem küldte el viszont rendszerben shippedre állította. Most PayPal accountot akar a refund hoz. Miért? Nem tudja cancelre állítani vagy minek refund hoz PayPal? Vmi bűzlik

[ Szerkesztve ]

(#38694) walakyb válasza ANT (#38652) üzenetére


walakyb
aktív tag

Meg mindig nem vedeni akarok barkit is (a 4-5 hetes idok eubol sanszosan nalam is kivernek a biztositekot), de az euban is nagyon durvan lassu sok helyen a szallitas. Nekem 3 csomagom van, amik majd pickpackpontra fognak egyszer erkezni, aprilis 24en erkeztek nemetorszagba, majd aprilis 29-en tallinba, ahonnan tegnap indultak el, es ki tudja mikor kapom meg. A nemetorszagba erkezes ota eltelt 2 het, es ha a draga posta hozna, akkor jovo heten se kapnam meg

(#38695) walakyb válasza vandor01 (#38657) üzenetére


walakyb
aktív tag

Akkor lass csodat, es ezek meg csak a patikak, a bv altal keszitett maszkok brutalis aremelkedesenek tortenetere is rakereshetsz nyugodtan

[ Szerkesztve ]

(#38696) walakyb válasza bigdady (#38693) üzenetére


walakyb
aktív tag

A fel nem adott csomagra bunti van, es a kamu tn-re szinten. Ha paypalon visszakapod a penzed, es leigazolod az erkezest, akkor nincs bunti

(#38697) V/ válasza bigdady (#38693) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha shipped akkor nehéz lesz neked időben visszakérni a pénzt. Ha kimarad az AliExpress a probléma ügyintézésből, akkor nem lesz a minősítése, -ami alapján fizetni kell a jutalékot neki- alacsonyabb, ami után a költségei emelkedni fognak.
Szóba jöhet a PayPal, de ahhoz hogy te a kifizetett összeget kapd vissza, fel kell bruttósítani amit küld 5,4%+0,3 $ mert a PayPal-ra neked csak úgy tud pénzt küldeni hogy tőled jutalékot von a PayPal.

(#38698) vandor01 válasza walakyb (#38695) üzenetére


vandor01
őstag

szép.... kis rablobanda :DD

akkor Ali barataik meg rendesek is voltak velunk mert csak 10x-sere emeltek az arakat a kb 18-20 ejros 100db-os box arra hogy ne keljen sokat szamolni es varialni hozzacsaptak csak egy kis 0-át! voala mehet business.....
kozben irt a videki nagybacsinak hogy papa gyujtsbe a kozeli barlangbol a denvereket a szomszed CsingCsungtol kerj egy alaja friss tobozkas fialast tartsd oket egyutt 1 hetig azt irany a legkozelebbi piac lehet arulni es szorni a legujjabb virusokat.... mert KELL hasit a maszk business az egesz vilagon!! MeGGAZDAGSZUNK! :) :DDD

na igy szuletnek az ALi-n a nagy busisnesek.... meg a konteok! :DD :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38699) TMhun válasza walakyb (#38696) üzenetére


TMhun
tag

Nálam mostanában többen is bevállalják ezeket a büntiket. Hosszabbítgattam, erre bevágott egy szinte 100%-ra kamu tracking-et -> 0,36 USD összértékre registered trackinget. :)

(#38700) V/


V/
Topikgazda

Az állatkák és a vírusok nem ezen topik témája. :( Haladjunk más irányba. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.