Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) herrká


herrká
senior tag

Néztem a posta topikot, még hasonló problémát sem találtam. Ezért bocs, hogy itt kérdezem! Van egy csomagom, ami a nyomkövetés szerint május 17-én, Magyar Posta szállításra előkészítve - ez az utolsó bejegyzés... Az normális, hogy még nem érkezett meg? Köszi!

(#39952) cof válasza herrká (#39951) üzenetére


cof
veterán

Persze, normális. De az nem itthon van előkészítve szállításra, hanem kínában.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#39953) herrká válasza cof (#39952) üzenetére


herrká
senior tag

Köszi! Az zavart meg, hogy a bejegyzés mellett a MP van megadva. :)

(#39954) V/ válasza herrká (#39951) üzenetére


V/
Topikgazda

Száma?

(#39955) herrká válasza V/ (#39954) üzenetére


herrká
senior tag

RE073745711CN. Köszönöm!

(#39956) V/ válasza herrká (#39955) üzenetére


V/
Topikgazda

Az látható hogy az ottani kicserélő központot elhagyta, jó eséllyel úton van már ide.

(#39957) herrká válasza V/ (#39956) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm szépen!

(#39958) enesbcs válasza herrká (#39951) üzenetére


enesbcs
tag

Van posta topic? Hol?
Nekem is érkezett egy LP -s csomagom Hungary Airportra márc.25-én, aztán kapott egy új 13 számjegyű tracking számot, azóta semmi infó róla. Az eladó azt válaszolta, kérdezzem meg a "local post office"-t, nem érkezett-e meg.

[ Szerkesztve ]

(#39959) V/ válasza enesbcs (#39958) üzenetére


V/
Topikgazda

Többször linkeltem, azt itt találod meg: Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás

Ez nem valós bejegyzés és azt is csak annak lehetne venni hogy a Nemzetközi Kicserélő központba érkezett meg, az még nem postai kézbesítés mert az azután van még.
De ha reptér az érkezés, azt akkor a szállítónak át kell adni a Kicserélő Központnak az pedig ebből a bejegyzésből nem derül ki, tehát nem adták át, hiányzik az a bejegyzés.
Ha megadod esetleg ránézek, de nem könyvelt küldemény, vagy elveszett vagy megkapod még ebben a hónapban.

(#39960) Zoli-bácsi válasza V/ (#39946) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

És többször is tudok hosszabbítást nyitni? Nem kezdenék egyből 30nappal, mert akkor tényleg nem adja fel. :D

(#39961) V/ válasza Zoli-bácsi (#39960) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott van jobb oldalt és nem 30 nappal kezdjük, 5-10 nap. Közben azért azt is megkérdezném hogy mi az oka a késedelemnek, de COVID-19-el ne jöjjön, hanem az igazat írja.

(#39962) Zoli-bácsi válasza V/ (#39961) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Meghosszabbítottam 15 nappal és rákérdeztem hogy mi a probléma, miért nem küldi, erre szinte azonnal jött egy válasz, hogy jövő hét kedden tudja elküldeni, meg tudnám-e hosszabbítani 3 nappal a védelmi időt. Gondolom automata üzenet. :D

(#39963) fairi válasza enesbcs (#39958) üzenetére


fairi
addikt

ez a sunyou logisztika lesz, nekem március 20 van ott, és nem érkezett meg.akár 1 millió Ft is tennék rá, hogy valójában még mindig Biskekben van az a csomag a raktárban. ez a csomag hihetetlen gyorsan megjön elvileg és mégis hihetetlen sokat késik, és nemzetközi tapasztalat.

(#39964) vandor01


vandor01
őstag

kiraly az ali.....
varom a sale-t.... adnak kb 20 cent kedvezmenyt a termekbol aztan 2nappal az akcio elott radobtak +1 ejrot a szallitasra..... hááát k....ak be! :W :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#39965) cof válasza vandor01 (#39964) üzenetére


cof
veterán

Ez így szokott itt menni. Tavaly is kinéztem jó pár dolgot 11.11 alkalomra, hát... előtte való 1-2 napban mindegyiknek az árán emeltek, és a kinézett ár lett az akciós, vagy még drágább mint előtte.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#39966) fairi válasza vandor01 (#39964) üzenetére


fairi
addikt

sale nagy kamu, tavaly se is volt ilyen, most még gyakoribb. Szépen szállítási költségbe teszi a hasznát.
Ali továbbra is felület a kis kínai eladók trükköznek.ez az év ilyen.
coupon pal-lal lehet csak értelmes kedvezményt összeszedni.
Energy lab is szívás, túl sok terméket nem tettek bele.

Kb a Brandekben adnak csak értélmes kupont.

(#39967) Manus4


Manus4
tag

lejár az egyik sunyou post-os küldemény védelmi ideje, (ami sose érkezik meg , elvileg a bejegyzés szerint itt van a reptéren, mondtátok h gyakorlatilag ki tudja) nekem kellene ez a termék, kérjek védelmi idő emelést, itt mennyit lehet max, ha most megrendelném megint ugyanezt a terméket már 90 nap lenne.

(#39968) Manus4 válasza Manus4 (#39967) üzenetére


Manus4
tag

sőt amit én figyelek ott mindkettőt emelik akciókor, és az akciós ár lesz a régi ár, és emeli a szállítási költséget is :(((

(#39969) Aramisz


Aramisz
lelkes újonc

Van egy rendelésem, a nyomkövetésben azt látom, hogy körbe-körbe jár. Erről kérhetnék véleményt? Mi történik tulajdonképpen?:
LZ106084063CN
Itt egy másik:
LX120684386CN

[ Szerkesztve ]

(#39970) V/ válasza Aramisz (#39969) üzenetére


V/
Topikgazda

Az első nem tudott még kijönni a Kantoni Kicserélő Központból, a második már a Sanghaji Kicserélő Központban van. Hogy miért lassú nem lehet tudni.

(#39971) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok,
Egy ideje nem rendeltem semmit, most összeválogattam pár cuccost, és mikor fizetnék látom hogy több a szállítás mint a termékek ára.
Mióta kell külön szállítást fizetnem minden egyes termékre amit ugyan attól az eladótól vásárolok?
Mekkora baromság már ez? Ráadásul ha egynél megváltoztatom a szállítási módot a többi nem változik. Ez valami új szabályzás, amivel az eu ki akarja szorítani a kínai cuccokat? Így tényleg abszolút semmi értelme onnan rendelni ilyesmiket, mert 5 terméknél ha akarok trackinget már 20 dodó a szállítás, de ugyanúgy 1 hónap alatt ér ide mint eddig.

Kösz a felvilágosítást

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#39972) nyisziati válasza trialboj (#39971) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem a jobb nyomonkövethetőség érdekében van. Meg hogy egy termék - egy dispute lehetőség legyen.
Nehogy az legyen, hogy egy cuccod elvész, vagy hibás, aztán az egész pakkra dispute-ot indítasz.

(#39973) xy.zsolt válasza trialboj (#39971) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Több sebből vérzik most az alis rendelés.....az eladók covid utáni mohósága, a szállítás megbízhatatlansága, itthoni vámolás mizériája....stb

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39974) V/ válasza trialboj (#39971) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez eddig is így működött nem egészen értem a felháborodásodat. Mivel a járvány és a gazdasági válság miatt növekedtek a szállítási díjak, (Pl. a Magyar Posta ebben az évben július 1-től 4-jére emel árat) az eladók már nem vállalják át, ezért kevesebb a free shippinggel eladott termék egyszerű gazdasági oka van. Nem szállít ingyen a kínai posta sem, az eladó fizet.
Ezt az eladó adja meg, az EU szabályozási elméleted megdőlt emiatt, közük nincs hozzá.
Egyébként a több darab rendelés miatt már eleve van szállítási díj kedvezmény, 6,19 $

Ha egy eladótól vásárolsz megbeszélheted vele hogy egyszerre adja fel és adjon külön árat a szállításra, az hogy ez miként lehetséges többször írtuk már itt és az Összefoglalóba is benne van a leírás, 14. Gyors tippek-ben

[ Szerkesztve ]

(#39975) V/ válasza xy.zsolt (#39973) üzenetére


V/
Topikgazda

Válság van és költségek emelkedése, nem mohóság. Tényleg nehéz ezt elfogadni, hogy megváltoztak a dolgok a járvány miatt az egész Világon?

(#39976) trialboj válasza V/ (#39974) üzenetére


trialboj
őstag

Jaj ne vicceljetek már, hogy működött volna eddig is így? Tévedtem, pár napja megrendeltem egy régen összeválogatott csomagot (ezért nem emlékeztem rá) a lényeg hogy ott EGYszer fizettem ki a szállítást, az összes termékre. És most visszanézve, én még sosem fizettem 2x a szállítást ha ugyan attól az eladótól vásároltam.
Még normális világban sem szeretek postára járni, ez az (számomra mindenképp) új rendszer azt jelenti, hogy egy 7db-os vásárlásnál 7 darab külön kis csomag fog érkezni, ami valószínűleg nem egyszerre jön, mert miért jönne, és minimum 3x kell majd érte menni?

Mert ha ez így van / lesz akkor egyértelműen felejtős a legtöbb eladó, számomra ez nevetséges.

"Nehogy az legyen, hogy egy cuccod elvész, vagy hibás, aztán az egész pakkra dispute-ot indítasz."
Ezt sem értem, ha egyszerre küldi az összeset, akkor ha 1 elvész a többit sem kapom meg, mert 1 db csomag kellene jöjjön. / Gearbestről rendeltem, van biztosítási díj, pár dolcsi, ha elvész küldenek másikat, nem ma találták ezt ki/

"Ezt az eladó adja meg, az EU szabályozási elméleted megdőlt emiatt"

Úgy értettem hogy az eu tovább szigorítja a kínából érkező termékek vámköteles értékhatárát, és esetleg emiatt csomagolnak mindent külön hogy átcsússzanak az ellenőrzésen.
Nálunk Romániában, is van állítólag valami határ, de ha nem túl nagy a csomag, és nincs benne valami egyértelműen drága cucc, nem kell fizetni semmit, 32 dolcsis banggood számlát is mutattam, és intettek hogy mehetek. Ha ez szigorodik, akkor a kínai eladóknak érdekük hogy minden külön menjen, kisebb csomag, stb, fenét meg érdekli hányszor jársz érte a postára.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#39977) V/ válasza trialboj (#39976) üzenetére


V/
Topikgazda

10 € az ÁFA fizetési határ nálatok ez kb 11,3 $. 2021 januártól meg nincs kedvezmény.
Ennél is egyszerre fizeted a 6,19 $-al kevesebb 21,41 $ szállítási költséget. és egy csomagban kapod meg, az hogy külön tételként látod nem őrült meg hogy külön-külön adja fel, ezért javasoltam hogy egyezkedj vele mert lehet hogy 8-10 $ a maximum ezekre a postaköltség.
Viszont mindegyiket külön veszed meg és a termékere egyesével vonatkozik a vásárlói védelem, így ha nem kapod meg, akkor 13 db dispute-t kell indítanod, ezt meg az AliExpress oldotta meg így.
Ha a kosárba van még más eladó terméke akkor ha azt is kijelölöd a bolt neve előtti kocka jelölésével, akkor mindent egyben fizetsz, nem változott semmi a költségek emelkedésén kívül.
EU raktárak a megoldás vagy beszedik az Áfá-t az eladók és továbbítják a magyar és román adóhatósághoz, vagy te fogod kifizetni, nálunk saját elektronikus vámoltatás lesz, ha nem bízzuk meg a szállító céget a hercehurcával, de az is elektronikus lesz.

[ Szerkesztve ]

(#39978) trialboj válasza V/ (#39977) üzenetére


trialboj
őstag

Köszönöm a válaszodat. :R
A román postáról annyit hogy az én városomban az én postámon teljes mértékben figyelmen kívül hagyják ezt a nevetségesen alacsony értékhatárt, legalább ennyi haszna van hogy le vagyunk maradva a világtól :B
Az eladónak írtam, és megkérdeztem most akkor mi van, de továbbra sem értem, azt a részét, hogy az utolsó linkelt vásárlásomnál és az összes eddiginél, miért nem sarcoltak meg ilyen keményen.
De mind1 is, megleszek valahogy bóvli vackok nélkül is :P Éljen a hazai ipar, meg az amazon :DD

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#39979) nyisziati válasza trialboj (#39978) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem valahol nem is baj, hogy leszokunk a 2-3 dolláros rendelésekről, legalább előtérbe kerülnek az értékesebb dolgok. Plusz a postának is kevesebb terhelést jelent a kevesebb csomag, ha minden visszaáll a régi kerékvágásba, akár gyorsulhat is minden a vírus előttihez képest.
Plusz talán a kínaiak számára is egy lökést jelent ez a minőségibb termékek előállítása felé.

(#39980) galaxys80 válasza nyisziati (#39979) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem valahol nem is baj, hogy leszokunk a 2-3 dolláros rendelésekről

Tudod, hogy a vásárlások hány százalékát teszik ki az ilyen termékek? :U
Ha erről leszokna mindenki, akkor kb Ali sem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#39981) Inhouse válasza nyisziati (#39979) üzenetére


Inhouse
őstag

Szinte kizárólag apróságokat rendelek. Sőt inkább 1$ körülieket, ez az egyetlen hobbim manapság. Persze hasznosakat inkább, itthon csak 5-10-szeres áron kapnám meg postával együtt ugyanazt, ha egyáltalán kapható.

Üdv Inhouse

(#39982) Tüzi válasza galaxys80 (#39980) üzenetére

Hát a globális co2 kibocsátás csokkene 2-3%al...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#39983) galaxys80 válasza Tüzi (#39982) üzenetére


galaxys80
veterán

Biztosan.... Greta Thunberg mondta? :D

(#39984) Flashy válasza trialboj (#39976) üzenetére


Flashy
veterán

Teljesen eladó függő volt eddig is, csak sokkal több volt az ingyenes és az olcsó és nem kellett annyira figyelni. Van amikor 2 termék postája kétszer annyi mint 1 terméké, van amikor kicsit több vagy kicsit kevesebb, mint kétszer annyi és van, amikor 2 termék postája egyenesen kevesebb mint 1 terméké. Van, amikor sávosan nő, pl. az ötödik termékig nincs posta, onnantól van. Van, amikor egy adott darabszámon felül bizonyos postázási módok el is tűnnek és csak drágábbat lehet választani (és ha visszacsökkented a darabszámot, nem áll vissza a legolcsóbbra).
Igen, néha ezzel trükköznek vagy növelik a profitot, de nem egy terméklapon láttam, hogy egyenesen az eladó írta ki hogy figyeljünk, három után nő a posta, inkább rendeljem két részletben (neki az a lényeg, hogy sokat rendeljek, de ilyen postázási lehetőségei vannak).

(#39985) xy.zsolt válasza V/ (#39975) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Elqrvult világot élünk....ami igazából a népesség 1 ezrelékén kívül senkinek sem jó. A fogyasztó mindig a sor végén áll és rajta csapódik le az összes kavarás.... Ez az alis vásárlásokra is igaz, de minden másra is. És igen, nehéz ezt elfogadni!!!

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#39986) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!

lejárt a visa kártyám május végén, közben megjött az új,
az előbb vásároltam alin, természetesen észlelte de csak a lejárati dátumot kérte, a hátul lévő 3 számjegyet nem pedig megváltozott.
miért?
nem kellett volna?

(#39987) aliens1900


aliens1900
lelkes újonc

Sziasztok!
Van egy ilyen csomagom RE056763335CN. Szerintetek ez még ide érhet, vagy mondjak le róla?
A "parcelsapp"-nál This is the final status. Carrier doesn't provide further tracking updates. ezt írja az utolsó bejegyzése.

(#39988) Tüzi válasza galaxys80 (#39983) üzenetére

A színtiszta logika.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#39989) V/ válasza csaba17 (#39986) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj de nem értem ha új kártyád van akkor a régit törölni és az újjal fizetve eltároltatni, mivel a CVV kód a netes fizetés egyik kötelező eleme és az mindig változik ha a régi értéjk van elküldve akkor a fizetés problémás lesz.
Arról nem is beszélve hogy a kártyatársaság letilthatja kártyát mert jogtalan fizetésnek tűnik és igényelheted a saját költségeden az újat.

(#39990) galaxys80 válasza Tüzi (#39988) üzenetére


galaxys80
veterán

Értem. Jobb lenne, ha a tehenek sem pukiznának többet. 1-2%-ot simán elvisznek ők is. :DD

(#39991) V/ válasza aliens1900 (#39987) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ott ezt látod akkor megnézed a Postal Ninja-án is, május 15-én Shanghajban repülőre tették és még csak 30 nap az idő, várd türelmesen. Mennyit van még hátra a szállítási védelmi időből?

(#39992) MPM


MPM
tag

Helló!

Március elején rendeltem egy csomagot, ami azóta se jött meg, kérésemre 60 nap letelte után hosszabbított az eladó újabb 30 napot. Amikor az is lejáróban volt, megint igényeltem (2-szer is) hosszabbítást, amit nem kaptam meg.

Ezután írtam neki, hogy én megpróbáltam mindent, megértem a helyzetet, de így hogy nem hosszabbított, nem maradt más mint a dispute. A válasz az volt, hogy elnézést a lassú kiszállításért, de még tracking alapján útban van a csomag, és kéri a türelmem. Korábban erre a számra azt írtátok, hogy Kínán kívül amúgy sincs követve, így ebből nem lehet megtudni semmit.

Mindenféleképpen indítsam a dispute-ot, igaz?

(#39993) aliens1900 válasza V/ (#39991) üzenetére


aliens1900
lelkes újonc

A szállítási védelmi idő már lejárt, meg lett hosszabbítva 30 nappal. Akkor várok türelemmel, köszi szépen a választ.

(#39994) Zoli-bácsi válasza MPM (#39992) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Persze, ilyenkor én is indítom, sőt bele is írom a szövegbe, hogy kértem a hosszabbítást, de az eladó nem működött együtt.

(#39995) csaba17 válasza V/ (#39989) üzenetére


csaba17
senior tag

De pill, ha hibás cvv kód van megadva akkor nem is lehetne sikeres a vásárlás nem?
sms is megjött a vásárlásról, szerintem amióta alin vásárolgatok én még nem töröltem kártyát a rendszerből, ha lejárt az aktuális kártya akkor csak megadtam az új adatokat és vásároltam tovább.

(#39996) V/ válasza csaba17 (#39995) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbáld meg egy közüzemi számla kifizetésekor rosszul megadni. ;] Biztos a sikertelenség.
NE PRÓBÁLD csak hülyéskedtem.
Ha itt érvényes a vásárlás akkor az némi védelmi hiba lenne. Én mindig törlöm és újból hozzáadom hiába egyezik kártyaszáma, az akkor is másik kártya.

(#39997) cof válasza csaba17 (#39995) üzenetére


cof
veterán

Én egyszer elírtam véletlenül és írta a hibaüzenetet, hogy CVV incorrect vagy valami ilyesmi. De ez lehet bankfüggő is, és összeg, hogy mikor veszi figyelembe. Mint a PIN kódnál kb. bizonyos vásárlás fölött kötelező.

Pl. Amazon sem kér CVV-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#39998) bcl válasza V/ (#39996) üzenetére


bcl
senior tag

Most neked válaszolok, de inkább a témához szólok :)
nekem is az volt a tapasztalatom, hogy mikor lejárt a kártyám, valahonnan tudták a rendszerek, hogy új van. Ha jól emlékszem, a paypal-re se kellett semmit se újra regisztrálnom, se állítanom, se sehova máshova. Csodálkoztam is...
Legutóbb két éve volt, most elvileg napokon belül kapom az új kártyámat, majd odafigyelek, hogy mi hogyan lesz.

(#39999) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok,

Adott egy LT153261575NL rag számú küldemény, amit a tracking oldal is úgy érzékel hogy Hollandiából küldték (origin of country) és Magyarország a végállomás (destination).
Tehát ez unión belüli árumozgatás.
Erre küldenek egy SMS-t, hogy vámeljárás megkezdve -> látogassam meg a posta.hu/vam oldalt.....

Erre szerintetek az unión belüli szabad áruforgalomról szóló törvénnyel válaszoljak vagy az összefoglalóban is említett "kiskaput" használjam? (áru értéke 33.8$)

Köszi szépen előre is a segítséget :R

(#40000) csaba17 válasza bcl (#39998) üzenetére


csaba17
senior tag

Helló!

Én paypal-nál újra hozzáadtam a kártyát, ott pl megadtam a cvv kódot is.

Itt most próbaképp töröltem alipayről a kártyát, új hozzáadásnál meg 3x elrontottam az alipay passwordot(az aliexpress jelszavam adtam meg)
Közben megtaláltam de 15-16 óráig ki vagyok tiltva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.