Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) V/ válasza Zoli-bácsi (#38950) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az újraküldésnek nem sok értelme van, de másik címre nem fogják küldeni, csak ami a megrendelésben volt. Így pénz vissza és az új címre új megrendelés.

(#38952) Manus4


Manus4
tag

Tegnap megjött az egyik csomagom, 04.14-én rendeltem, 15-én postázták, 17-től eltűnt az éterben , 05.06-án landolt a Mnpkk-ban és tegnap bedobták a postaládába :) .

[ Szerkesztve ]

(#38953) bigdady


bigdady
nagyúr

Hol lehet jelezni ha az eladó jelezte nem adja fel a csomagot de atrakta shippedre és így nem tudok disputot indítani? :R

(#38954) ANT válasza ANT (#38304) üzenetére


ANT
őstag

Ez a rég elveszettnek hitt csomagom ma a semmiből feléledt a rendszerben, olyannyira hogy már kézhez is kaptam. Meg volt lepetés, nem kicsit! :D És a DPD szállította. Hogy a köztes időben hol járt, azt szerintem már soha nem fogom megtudni. Csak kíváncsiságból jó lenne legalább azt kideríteni, hogy végül is honnan származik, de sajnos az eredeti címkét leragasztotta a DPD egy másikkal, amit nem tudok leműteni a nejlontasakról. Nyomkövetésben meg a nagy semmi. De szerintem Kínából indult.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#38955) fairi válasza walakyb (#38948) üzenetére


fairi
addikt

Én gond nélkül megkaptam, egyiket hétfőn, a másikat a nem ajánlottat kedden. vagyis az összes csomag már rég kiküldték a Kicserélőből. ha nem kaptad meg akkor a helyi postád szívat.

(#38956) V/ válasza bigdady (#38953) üzenetére


V/
Topikgazda

10 nap amíg nem lehet ezután, a 11. nap mehet a dispute, de nincs jelzési lehetőség, erre nincs sablonjuk.

(#38957) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

AC/after covid :) totál feleslegesnek érzem, hogy plusz pénzért regisztrált szállítást vegyek....jelenleg 4 ből 3 számom meg sem jelenik a rendszerben nem hogy azt tudjam éppen hol tart valójában :W És az az egy is amit látok faszságokat ír....egyszer Hahn aztán Tallin aztán Hong Kong aztán Hahn ismét..... Átgondolom a jövőben érdemes e egyáltalán Kínából rendelni pl apróbb tételeket. Ma pl már Európából rendeltem akkut....max 5 nap múlva itt lesz

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#38958) V/ válasza anonymus89 (#38949) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak mobil app.

(#38959) V/


V/
Topikgazda

Némi anomália került elő az EU-n kívülről vásárolt termékek vámeljárása és áfa fizetése körül. Amíg a Vámhivatal állásfoglalása nem érkezik meg, az alábbiakat javaslom figyelembe venni.
A magánszemélyek esetén a 10 €-t meg nem haladó Áfa elengedéséről van szó, amit az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése határoz meg.

Az új számolási módszerük (nem az ami leírva a jogszabályban) miatt az elengedhető ÁFA 2020 május hónapban az érvényes árfolyamok miatt 9,45 €-ra jön ki, ez most 3348 Ft és a bruttó értéke a termék árának 35 € vagy 38,01 $ lehet maximum.

(#38960) FrozeN` válasza tothferenc (#38935) üzenetére


FrozeN`
tag

(#38961) anonymus89 válasza V/ (#38958) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#38962) vandor01 válasza V/ (#38959) üzenetére


vandor01
őstag

akkor okoskodtak a fiukak nehogyman a posta elessen a 3500ft-os vamugyintezesi dijtol ha szegenyek annyit meloztak a cuccal.... kipecaztak a szalagrol levelet sms t kuldtek irtak konyveltek szamoltak komunikaltak a VAM felé... etc azt a vegen kiderul hogy 9,9ejro a sarc amit az okos ugyfel kervenyez hogy felejtsuk el mert 10 alatt van.....

de amugy a 9,45 ot nem tizre szokas kerekiteni hanem 9-re kene! :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38963) V/ válasza vandor01 (#38962) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs kerekítés, mert fix forint összeget vesznek alapul és azt számoltam át az érvényes € árfolyammal. De ezt nem a Posta csinálja, szerintem rossz az új vámhivatali szoftver. Majd reagálnak rá valamit.

[ Szerkesztve ]

(#38964) V/ válasza FrozeN` (#38960) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egyértelműen hibás adat, egyrészt nem valódi nyomkövetési szám és másrészt az alábbi időpontokban érkezett meg Magyarországra:
30 Már 2020
02 Ápr 2020
06 Ápr 2020
17 Ápr 2020

(#38965) lemmy9


lemmy9
őstag

Sziasztok!
Elnézést nem kerestem rá a kérdésemre.
Ha nem jött meg időben a termék és full refund volt, (meg is jött a lóvé) hogyan tudnám mégis kifizetni az eladónak?Nem az ő hibája volt, és így lenne korrekt részemről.
Köszönöm.

Szerintem!

(#38966) FrozeN` válasza V/ (#38964) üzenetére


FrozeN`
tag

Oké, akkor van egy ilyenem is... :DD
(még nincs itt)

(#38967) V/ válasza lemmy9 (#38965) üzenetére


V/
Topikgazda

Vedd fel vele a kapcsolatot hogy megjött és kifizetnéd. Aztán majd reagál rá hogy miként.

(#38968) bigdady válasza V/ (#38956) üzenetére


bigdady
nagyúr

12 napja waiting delivery van de azt mondja rendszer 10 napig nem lehet. Pont ez a baj, hogy már eltelt...
Neten a product status meg Awaiting Receipt :U :F
Track: LT040042349NL

(#38969) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Mi van akkor ha egy csomagomat a Bp. 5. sz. kézbesítő bázison kiszállítottak, egyébként meg abszolút nem ott kellene lennie? Eltéríthették?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#38970) jozsohaver


jozsohaver
tag

Na ez a csomag egy istencsapása : 82044779 - ezt a trackinget adta meg az eladó. 35 napja adta fel, az alin ez látszik. Viszont sellers shipping method FR-el adta fel elvileg, amire 25 nap volt eredetileg. Meghosszabbította még plusz 35 nappal. A kérdésem az lenne hogy érdemes erre várni egyáltalán ? Mert sok minden a trackingből nem derül ki. Egyedül a parcelsapp lát dolgokat róla, az is össze-vissza...

Köszönöm!

(#38971) cof válasza jozsohaver (#38970) üzenetére


cof
veterán

Szerintem ez nem a te csomagod.

Destination Amerikai Egyesült Államok

Recipient GILDA GALLARDO

A fogadó ország amerika, és Gilda névre megy. Vagy csak véletlen egybeesés, hogy ezt a számot kaptad te is az eladótól.

Én ráírnék, hogy ez amerikában már egy kézbesített csomag.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#38972) agroman válasza jozsohaver (#38970) üzenetére


agroman
senior tag

jellemzoen nem a francia raktarbol adta fel a csomagot hanem kinabol.
vagy kesobb ad egy masik trackinget vagy bizik a turelmedben es megvarja amig megkapod...

------

(#38973) walakyb válasza V/ (#38959) üzenetére


walakyb
aktív tag

Elore leszogezem, nem veled vitazok.
Nagyon kivancsi lennek arra a vatasra, amire a 10 eurobol 9.45 lesz...
De meg az se igaz, hogy hasonloan a 22-hoz ezt is havonta szamoljak, mert valamikor marc 15-20 kozott szaladt at az euro a 340-en, sot, azota 350 ala se ment...

(#38974) V/ válasza walakyb (#38973) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik része nem világos? Valamiért nem jól számolják.
Hogy elkerüld azt -amíg nem ébrednek fel, nem írják meg hogy tévednek vagy nem tévednek- nektek kiszámoltam, hogy milyen érték az amit biztosan nem fognak áfázni.
Nem kell figyelned rá, de ne csodálkozz ha fizetned kell.
Most nem idézném az egész sztorit, de az a lényeg hogy a jogszabály alapján május hónapban az áfa, amit nem kellene beszedni az 3543 Ft.
Amivel most számol a programjuk az pedig 3348 Ft, egész évre, ez a hiba. Főleg úgy hogy vámértéket, áfaalapot a havi értékkel számolja.

No ez utóbbi értéket "fordítottam" át €-ra, így lett a 10-ből 9,45 € elméleti határ, a forint számít.
Majd ez alapján számoltam ki a bruttó összeget.

A számolási igazságodat nem vizsgálom, de egyértelműen beírtam az Összefoglalóba azt is és a jogszabályi alapot is és nem mellékelek vámhatározatot sem, ami igazolja, ha te nem hiszed el akkor nem hiszed el.
Havonta kell számolni a vámolási árfolyamokat, így ebből következőleg a fizetendő dolgokat is egy adott hónapban az alapján állapítják meg.

138. § [Valutaszámítás]
(1) A Vámkódex 53. cikk (1) bekezdés a) pontja alapján alkalmazandó árfolyam alatt a Magyar Nemzeti Bank által minden hónap utolsó előtti szerdáján közzétett árfolyamot, ha ezen a napon nem tettek közzé átváltási árfolyamot, akkor a legutolsó közzétett hivatalos deviza-középárfolyamot kell érteni.
.
De lehet hogy felesleges volt a figyelmeztetés, átgondolom hogy ilyeneket csináljak-e a továbbiakban, mert mindig meg kell valakinek magyarázni. :F

[ Szerkesztve ]

(#38975) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok Aliról elvileg egy kis csomagot China Post Registered Air Mail postával adtak fel amit majd nálunk is lehet követni RE072603045CN. Ez valóban követhető lesz majd a mi postánknál?

(#38976) V/ válasza Rainman05 (#38975) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen. Bár néha ponttalan, inkább keress az Összefoglalós nyomkövetők közt olyat ami jobban tetszik. 5. Ajánlott nyomkövetési oldalak

(#38977) Rainman05 válasza V/ (#38976) üzenetére


Rainman05
tag

Rendben köszönöm ;)

(#38978) p.t.r válasza V/ (#38974) üzenetére


p.t.r
aktív tag

De lehet hogy felesleges volt a figyelmeztetés...

Nem volt az, én köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#38979) fecus


fecus
őstag

"Dear friend, I have checked your item number; it shows that your package is still on the way to your country. We regret to inform you that the delivery will be delayed due to the novel coronavirus. We'll keep tracking the status and try our best to expedite. Sorry for the inconveniences caused and thanks for your patience. Could you help me to kindly cancel the dispute and wait for some more days? If you still can’t receive it finally, I refund you as you want. Is it good for you? Best regards
Ha most Accept, akkor 10 nap múlva ( 10-én járt le a buyer protection és 25 lenne a reklamálási határidő) újra elindíthatom?
Amúgy kértem, hogy hosszabbítsa meg a buyer protection-t de nem tette. (egy másik megtette és az eredeti határidő után 2 nappal meg is jött a cucca)
Vagy legyek kemény és utasítsam el? :((

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#38980) bigdady válasza bigdady (#38968) üzenetére


bigdady
nagyúr

Egyébként mi ez az awaiting receipt status? :F

(#38981) V/ válasza fecus (#38979) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem elfogadod, hanem törlöd akkor újból lehet indítani, valójában mostani időszakban én 10 napot várok és azután indítom a dispute-t. pont tagnap futott be egy ilyen, a 8. nap.

(#38982) V/ válasza bigdady (#38980) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítónak történő átadásra vár.

(#38983) fecus válasza V/ (#38981) üzenetére


fecus
őstag

Ez a cancel dispute, ugye?
Legközelebb már én is fogok várni.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#38984) V/ válasza fecus (#38983) üzenetére


V/
Topikgazda

igen.

(#38985) walakyb válasza V/ (#38974) üzenetére


walakyb
aktív tag

Konyorgom, mit kellett volna irnom, hogy ne vedd magadra? Direkt oda irtam, hogy nem veled akarok vitatkozni. Senki se mondta, hogy mi a francot okoskodsz, szerintem mindenki koszoni a faradtsagodat.
Es hogy mit nem ertek? Vannak jogszabalyok, amiket nekik is be kell tartani. Ha egy programban hiba van, az nem azt jelenti, hogy akkor onnantol az ugy a franko. Ha valaki reklamal, es kilog a lolab (335-ert sehol se valtanak honapok ota eurot), akkor legalabb ellenorizzek le, hogy mi is a gond, es igenis vallaljak be az elrontott vamolasok korrigalasat. Ha pedig valtoztatnak (esetunkben ugy fest, hogy nem ez tortent), akkor pedig kommunikaljak is azt le rendesen.
Nem szoktam ilyet tenni, de kivetelesen hajlok egyeterteni vandor velemenyevel, erosen lehuzasszagu a dolog...

(#38986) bigdady válasza V/ (#38982) üzenetére


bigdady
nagyúr

De akkor miért nem tudok disputot indítani ha 14 napja átadásra vár?

(#38987) V/ válasza bigdady (#38986) üzenetére


V/
Topikgazda

Légy szíves nézd meg a vásárlás View detail-nál a Logistics Information résznél milyen időpont szerepel a szállítás kezdetére, mert onnan kell számolni a 10 napot.
A vásárlásnál az Order Status az Awaiting delivery legyen.

[ Szerkesztve ]

(#38988) vandor01 válasza walakyb (#38985) üzenetére


vandor01
őstag

vki a postan megszimatolta hogy az ejro ugras szeru arfolyamingasaval kereshetnek tetelenkent 3500ft-ot! azt ki lett adva parancsba! hajra kerekbilincselni.... ja nem :D vamugyintezni.... minek ul ott az a sok jol fizetett melos? dolgozzanak es keressenek kis zsetont! gyakoroljanak 2021-re! :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#38989) V/ válasza vandor01 (#38988) üzenetére


V/
Topikgazda

Kértem hogy az összeesküvés elméleteket hagyjuk.
Akkor leírom még egyszer és utoljára.
Nem a Postánál van probléma.
Ha vámeljárás alá vonja a vámhivatal a postai küldeményt és fizetni kell vámot, áfát akkor a Magyar Posta jogszerűen kéri a vámeljárási költséget.
Ha tehermentes lesz a küldemény akkor nem kérnek vámeljárási költséget.
A vámhivatal vámolási programjába -véleményem szerint- az áfa elengedési értéke rosszul van megadva és ezért a vámhatározat amit nem a posta csinál az a hibás.
Kérlek hogy ebben a témában szállj le a postáról és várjuk meg a vámosok reakcióját a felmerült problémára.

(#38991) TMhun válasza hevizms (#38990) üzenetére


TMhun
tag

Ez akkor azt jelenti, hogy az idézett rögzített árfolyammal számolnak egész évben?

(#38992) V/ válasza TMhun (#38991) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem erről van szó.
Várd már meg hogy rájöjjenek hogy nem stimmel valami.
Tegnap elküldtem a kifogásolást, szoktak rá válaszolni mert hivatalos megkeresés, de nem 48 órán belül.
Felhívtam a figyelmeteket rá, esetleg addig amíg reakció nem történik csak addig az értékig vásárolj amit írtam.

Mindenkitől azt kérem hogy várjuk meg a vámosok nyilatkozatát és azután annak megfelelően számolgatunk.

(#38993) TMhun válasza V/ (#38992) üzenetére


TMhun
tag

Értem, köszönöm!

Kíváncsian várom a reakciójukat.

(#38994) herrká


herrká
senior tag

Sziasztok! Meg lehet változtatni a regisztrációkor megadott e-mail címet? Ha igen, hol kell? Köszönöm!

(#38995) V/ válasza herrká (#38994) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz
My AliExpress
Account settings a menüsor végén
bal oldalt Edit Settings
Security Information Settings résznél Change Email Address

(#38996) herrká válasza V/ (#38995) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!

(#38997) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok
Ezzel a csomaggal mi lehet? Eddigi csomagok megérkeztek feladástól számított 2-4 hét alatt ez lassan 2 hónapja úton van. A csomagszám is RE-CN végű tehát elvileg nem kamu, az Ali oldalán ez az utolsó info:

2020.05.08 08:59 (GMT-7): Arrived at destination country.

Magyar pedig ez:

Felvétel
Felvétel a feladótól
2020.03.21. | 19:00
Szállítás
Kimenő küldemény beérkezése a kicserélőbe
2020.03.22. | 08:12
Szállítás
Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra
2020.03.22. | 14:03
Szállítás
Küldemény előkészítése szállításhoz
2020.03.23. | 10:00
Szállítás
Küldemény átadása nemzetközi szállításra
2020.03.24. | 10:00
Szállítás
Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra
2020.04.24. | 15:52
Szállítás
Küldemény előkészítése szállításhoz
2020.04.25. | 23:45
Szállítás
Küldemény átadása nemzetközi szállításra
2020.04.25. | 23:45
Szállítás
Küldemény átadása nemzetközi szállításra
2020.05.13. | 23:59

(#38998) V/ válasza Repsol600 (#38997) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utolsó bejegyzés az hogy 05.13-án indították útba, így nem érkezhetett meg ide 8.-án.
Nézd meg itt és láthatod a közti megállókat ahova megérkezhetett ha lenyitod a teljes sorokat a piros Show intermediate events-re kattintva.
Ezért is inkább a nyomkövetési számot kérem mert az 1 sor és azután konkrétan tudunk válaszolni, mert amit másoltál az hiányos is lehet.
Lehet hogy ez is vasútra lett átterelve.

(#38999) MasterDeeJay

Március elejei rendeléseim még mindig várakoznak. Az a gond hogy a seller rányom 60 napot és megint várhatok.
Az egyiknek nem volt lekérdezhető trackingja arra nyomtam refundot hátha megadják. A másiknak van tracking de márc 23.ai az utolsó bejegyzés. Erre nem enged nyomni és még 56 napot várhatok. :W
A héten megérkezett egy februári eleji rendelésem. :DDD
Az a gond hogy ezek alaplapok és várnak rá többen is, rendeltem azóta és egy hónap alatt megérkezett szóval a március első heteiben rendetek szerintem nem is kerültek feladásra vagy tényleg elakadtak valahol.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#39000) bigdady válasza V/ (#38987) üzenetére


bigdady
nagyúr

Shipment time 05.05 akkor ez lesz Koszi. Ekkor állíthatta át hogy elküldte a semmit :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.