Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple Music

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-04-08 16:16:33

LOGOUT.hu

Apple Music

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3) #86564352


#86564352
törölt tag

Apple Music

amiért tetszik:

hangzás 256 kbps AAC Apple Digital Masters
dalszövegek, videóklippek, interjúk, exkluzívok, rádióállomások

library kezelés, lehet műfaj alapján hallgatni
DJ-k által készített listák is vannak, néhol animáló borítók szépek

megjelenés előtti albumok kezelése, jelzi mikor érkezik a teljes album és már előre el lehet menteni a néhány előre kiadott dallal, megjelenéskor teljessé válik az egész:

UI tetszetős, van világos és sötét téma is
Apple ID miatt 2FA védelem
HUF fizetés, így éves szinten olcsóbb
nincs podcast zene közé keverve
iOS 14.5 verzió hoz listákban daloknál swipe vezérlést

ami vegyes számomra:

a gépi ajánló algoritmus lehetne jobb, ugyanakkor talán nem baj nem olyan pontos, mert így nem csak egy kiismert halmazból ajánl, hanem "talán tetszhet" kategóriából is, segíti a felfedezést

sor végére állítás helyett itt play next és play later módszer van

közösségi funkciók, megosztás, playlist közös szerkesztés

amiben fejlődni kellene, ami nem tetszik:

Spotify-hoz képest platformok és sebesség szempontjából lemaradás
MacOS Music app és Windows iTunes nem elég jó, Windows-ra folyamatban a Music app, addig csak iTunes
music.apple.com web player szintén gyenge és lassú

szerver oldalról mindennek gyorsabbnak kellene lenni
iOS app is néha várakoztat playlist vagy előadó oldalának betöltésekor
keresőnek gyorsabbnak kellene lennie

hiába ökoszisztéma az Apple mottó, nincs Connect funkció az eszközök között
lemondás esetén kérdéses meddig tárolják a gyűjteményt, listákat, nem lehet iCloudra elmenteni, iTunes-ban kell manuálisan exportálni

előadó lapján gyakran a deluxe albumverzió az alapértelmezett a normál helyett
gyakran az album végére hozzáteszik a videóklippeket
Apple ID ország megkötés kínálathoz

nincs crossfade (Android verzión már tesztelik)
nem lehet blokkolni előadókat, műfajokat

(#5) Šolaire válasza #20749568 (#1) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi a totyikot, követem. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#8) rellif


rellif
senior tag

Sziasztok!
Nekem még az is újdonság volt,hogy lehet költözni Spotify-ból Apple Music-ba. :B

(#9) CrAzY88 válasza #20749568 (#7) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Általánosságban is úgy van, hogy sokkal jobban ki tudod használni bármelyik terméküket, amennyiben a többi cuccod is Apple termék.
Tulajdonképpen ez az ökoszisztéma. :DDD

Nekem sem lenne AM-om, ha nem lenne iPhone és egyéb 15 Apple termék/kompatibilis-termék a lakásban.
Összességében egyedül az ajánló algoritmussal nem vagyok kibékülve, minden mással viszont teljesen meg vagyok elégedve.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#11) #86564352 válasza CrAzY88 (#9) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az a probléma, hiába vannak csak Apple eszközeid, kényelmesen nem tudsz ilyet: iPhone elindítasz egy dalt, sort csinálsz és ezt iPad, Macbook folytatnád onnan, telefonról vezérelni a számítógépes lejátszást

Spotify Connect ezt simán tudja akár Android telefonról vezérelni az Apple Macbookon lévő Microsoft Edge böngészőben megnyitott Spotify Web Player mit játszon.

Az Apple Music megjelenés óta csak az iOS, Android appon keresztül jó, ha más eszközök és platformok is képbe kerülnek, akkor már látványosak a szolgáltatás hiányosságai és nagyon lassan haladnak a fejlesztéssel.

Ráadásul ha nyitva hagyom az AM web playert, akkor dobálja az üzenetet látja két eszközön hallgatok zenét, ezt úgy veszi két külön személy és váltsak családi csomagra! iPhone-on ez a popup meg is akasztotta a lejátszást, amíg nem canceleztem.

Más: iOS appnál szeretném, ha a playlists nézet UI több listát mutatna. Egyre nagyobbak a telefonok kijelzői, mégis csak 4 sor listát látni? Régen kisebb kijelző iPodokon jobb volt az információ sűrűség, most pedig görcsöt kap az ember ujja, annyit kell scrollozni.

[ Szerkesztve ]

(#12) #86564352


#86564352
törölt tag

Eszembe jutott egy előny: saját mp3 fájlokat fel lehet tölteni felhőbe, konvertálják AAC és mintha az Apple Music része lenne. Koncertfelvételek és ritkaságok kapcsán hasznos funkció.

És egy nem tetszik apróság is: a nagy popup visszajelzés a kijelző közepén, amikor gyűjteményhez, listához, sorhoz adok egy dalt. Zavaró ahogy régen az iOS hangerő popup, évekig kellett várni 13-as rendszerrel végre diszkrétebb lett.

MusicHarbor appot próbálta valaki? Érdekesek a 3rd party appok, mert sok hiányosságot pótolnak, viszont azért jó lenne a gyári fejlődne gyorsabban.

(#14) Gáben81


Gáben81
senior tag

Nekem a Spoti jobban tetszik, nemcsak maga a design, hanem az algoritmus is sokkal jobb, több mint 1000 nóta van már kedvencekbe(6 év termése). Podcastekről nem is beszélve. Az egyetlen dolog amiért ezt is használnom kell, az az, hogy a Watch-ra csak ezzel lehet offline menteni és nekem ez meg így kell a futáshoz... de nagyon macerás listákat átvinni. Ha tudna a Spotify menteni offline, akkor csak azt használnám… De ezt nyilván tudja az Apple is és ezért nem engedélyezi :D .

[ Szerkesztve ]

(#15) #86564352 válasza Gáben81 (#14) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nekem kifejezetten előny a podcastokat nem keverik a zene közé, ahogy a Spotify. Van az Apple-nél külön Podcast app, ha azt akarok hallgatni, mellesleg jobb is a Spotify Podcastnál. Aki pedig nagyon benne van a podcast hallgatásban, valószínűleg Overcast használó.

Watch offline Spotify téma inkább a Spotify sara. 2018 óta lehetséges lenne Apple részéről, a Spotify nem csinálja. Hasonlóan amikor régen a Spotify nyávogott Siri támogatás miatt, az Apple megcsinálta, a Spotify mégis éveket várt vele. Egy 3rd party app tudott offline Spotify támogatást, a Spotify felvásárolta és azóta semmi. Azon is éveket szórakoztak, hogy iPhone kapcsolat nélkül menjen a stream órán.
Here's Why Spotify Has Been Limited on the Apple Watch (But watchOS 7 Will Change That)
úgy látom Android órán se sietik el: Spotify offline streaming on Wear OS: What's the story (yawning) glory? (wareable.com)

(#16) Gáben81 válasza #86564352 (#15) üzenetére


Gáben81
senior tag

Watch dolgot nem tudtam, többi szubjektív. Spotify :P véleményem szerint akkor is jobb, jobbak a listák, van egyéni hangszínszabályzó(nekem fontos), jobb algoritmus, szép átvezetés. Mondom ezt úgy, hogy amúgy Apple párti vagy, Music sem rossz na :) .

(#17) #86564352 válasza Gáben81 (#16) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mindkettőt használom, mindkettőnek van előnye és hátránya.

(#22) Saskakas18


Saskakas18
tag

Sziasztok,

A hangszínszabályzót nem lehet szerkeszteni? Pl manuálisan állítani a basszus? Sehol nem találom.

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#23) #86564352 válasza Saskakas18 (#22) üzenetére


#86564352
törölt tag

iPhone : csak az adott sablonok vannak, egyénit csak külső app útján

Mac és iTunes

(#24) Gáben81 válasza #86564352 (#23) üzenetére


Gáben81
senior tag

És ez hogy működik? Rendszerszinten?

(#25) #86564352


#86564352
törölt tag

Azért amikor kijön egy új album, megmutatkozik az Apple Music előnye. Már előre pre-release lehet gyűjteménybe rakni, megjelenéskor exkluzív interjú, videóklippek, dalszövegek és albumhoz jegyzet az előadótól az album hátteréről, melyik dal hogyan készült.

(#27) Gáben81 válasza #20749568 (#26) üzenetére


Gáben81
senior tag

Ja igen, ebben lehet valami. Én is inkább lista-pàrti vagyok, eleve a fő irányvonal amit hallgatok, azok abszolút nem mainstream populáris zenék, ebben a stílusban általában kislemezek vannak vagy csak, egy-egy track. Nagyon ritka, hogy én pl. végig hallgassak egy albumot, talán egyszer az elején, de ahhoz nagyon jónak kell lennie. Persze egy válogatás album az más, pl chillout stb.

Na mindegy is, számomra akkor sem
annyira átlátható ez, mint a Spotify. Az meg ahogy az órámra rá kell varázsolni az megér egy külön misét :D .

(#28) domerator


domerator
veterán

Sziasztok,
Az miért van, hogyha mondjuk azt kérem siritől, hogy játsszon Robbie Williamst, akkor játszik 3-4 számot, de utána mindenféle mást kezd lejátszani a netről?
Hogy lehetne ezt megakadályozni?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#32) #86564352


#86564352
törölt tag

Scroll a cikkben az Apple Music változásokhoz:

iOS 14.5 Features: Everything New in iOS 14.5 - MacRumors

Nem vártam az automatikus telepítésre, ezt a verziót nagyon vártam már. Tetszik a swipe funkció végre, a 3 pöttyös popup menü, városi top listák. Ahogy váltogatok library, browse tab és a kereső közt szerintem gyorsabb is lett! :) Apróság, tetszik a régi felhős nyíl ikonból csak a nyíl maradt meg, így letisztultabb. Alakul ez, minden verzióval fejlődik.

(#33) nord_ válasza #20749568 (#26) üzenetére


nord_
veterán

Azért ez rég lehetett. Ha ránézek, akkor csupa válogatást kínál nekem: favourite mix, get up mix, chill mix, new music mix… meg egy csomó best of válogatás az Apple által. Ezeket most nem sorolnám fel, mert ki leszek tiltva topikromboló szófosásra hivatkozással. :D

(#35) #86564352


#86564352
törölt tag

Milyen hülyeség, hogy a dalra swipe funkció előadó top songs részen nem működik.

(#36) hula


hula
csendes tag

Sziasztok!
Lehet, hogy láma vagyok, de képtelen vagyok rájönni, hogy a kezdeti beállításoknál megadott kedvenc műfajokat utólag hogyan lehet módosítani. Iphone app. Már szétgugliztam az agyam, találtam is utalást arra, hogy van rá lehetőség, de mintha nem is erről az appról beszélnének, annyira nem találom a leírt funkciókat. :-(

(#37) #86564352 válasza hula (#36) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azokra a mozgó karikákra gondolsz a Listen Now (korábbi nevén For You) részen?
Nem vagy láma, az Apple a láma. Korábbi verziókban volt rá lehetőség módosítani, ezeket a cikkeket találtad meg, viszont már kivették a reset menüpontot, ilyen volt: How to reset my choices in Apple Music ?

Azóta utólag nincs rá lehetőség, viszont ha szorgalmasan szívezel dalokat az algoritmushoz, akkor javulni fognak az ajánlások, függetlenül az elején mit állítottál be.
Viszont azt is olvastam, hogy a Spotify algoritmusához képest az Apple lazább szándékosan, hogy műfaj beszűkülés helyett más stílust is felfedezhető legyen. (én úgy vettem észre az Apple nagyon szereti a popot és hiphopot, bárcsak lehetne előadókat tiltani itt is)

A kérdésedre visszatérve: szerintem az egyetlen megoldás, ha lemondod az előfizetést, aztán újra és akkor a Listen Now rész üres lesz, nulláról kezdheted a műfajok és ha jól emlékszem három kedvenc irányadó előadó beállítását.

[ Szerkesztve ]

(#38) hula válasza #86564352 (#37) üzenetére


hula
csendes tag

Köszi szépen, végülis szokásomtól némileg eltérően odafigyeltem a kezdeti beállításoknál (a netflixnél csak találomra kattintgattam anno), úgyhogy nincs nagy baj, inkább csak kiegészíteni szerettem volna, de akkor már nem agyalok rajta.
Köszi!

(#39) #86564352


#86564352
törölt tag

Figyelmeztetés: 14.5-nél a swipe törlés nem egyedül a playlistről törli a dalt, hanem a gyűjteményből is. Playlist szerkesztése menübe kell menni.

(#44) #86564352 válasza pethYeti (#40) üzenetére


#86564352
törölt tag

A hírből komoly, hogy extra költség nélkül. Spotify és Tidal ügyvédek már talpon?
A másik durva, hogy előbb van lossless mint gatyába ráznák a szerencsétlen appokat a főbb platformokon és a szerver oldali részt is. Lassú, bugos teljesítmény. Michelin csillagos étterem műanyag tányérral.

Musish külsős lejátszót tesztelte már valaki?

(#46) norbertoth


norbertoth
senior tag

Ez a Lossless Audio gondolom BT-on nem fog megmutatkozni a jelenlegi minőséghez képest, csak hogy már lassan szinte minden vezeték nélküli, akkor most hogy is lesz haszna tulajdonképpen?! :C

Más; nem tudja valaki hogy nem lehet-e beállítani valahol, hogy az egyénileg létrehozott playlist-emben legfelül legyenek a legutóbb hozzáadott dalok?! Érdekes hogy Mac-en van ilyen opció. :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#47) pethYeti válasza norbertoth (#46) üzenetére


pethYeti
addikt

akkor most hogy is lesz haszna tulajdonképpen?!

Nagyon egyszerű pedig. Aki audiophile az most már Apple Musicon havi 1500 Ft-ért tud minden zenét veszteségmentesen hallgatni. Ez nem a bluetooth-t használókra van belőve...

(#48) #86564352 válasza #20749568 (#45) üzenetére


#86564352
törölt tag

Musish: belépés nélkül 30 mp ízelítő módban próbáltam az előbb. Gyors és dalszöveg popup is van. Egy ügyes githubos hobbifejlesztő beta módban gyorsabb honlapot csinál? :) A navigálással nem vagyok kibékülve: playlistről és a lejátszónál se tudok eljutni az előadó lapjára, mert nem kattintható a név. :F
iOS-t leszámítva küzdelmes a zenehallgatás, felfedezés. A beta.music.apple.com se jobb, lassú a normális használathoz, miközben a Spotify web player szárnyal és keresőnél még az elírást is le tudja kezelni. Az iTunes-ról beszélni se érdemes, az csak saját dalok feltöltésére hasznos.

norbertoth: Dolby Atmos menni fog wireless fülhallgatókkal is, alapból be lesz kapcsolva az iPhone, Airpods használók nagy táborának. Lossless célközönsége kisebb és más, az opt-in és plusz hardveres feltételekkel. Nem írták, kiderült még a hagyományos iTunes vásárlásokra nem vonatkozik a lossless upgrade, csak Apple Music streamingnél érhető el. (Nem olyan amikor filmek esetében, ha korábban a HD-ben vásárolt film az új 4K verzióban is külön költség nélkül nézhető.)

(#50) norbertoth


norbertoth
senior tag

Jut eszembe, és mi van az AirPlay-el?! Az sem tudja átvinni a Lossless-t? Az is olyan hogy van is meg nincs is.. én annyira nem szeretem egyébként, mert amikor lejátszok valamit, fáziskéséssel indul el a lejátszás, amikor meg megállítom a zenét akkor meg kell neki pár sec mire leáll, nekem kicsit bukdácsoló technológiának tűnik, pedig a tv-m is támogatja, de a lejátszott videó is szaggat mint az állat, sok haszna nincs, max képekhez.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple Music
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.