Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21028) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Épül a cca 295L-es akváriumunk és segítség kellene.

Találtam egy EHEIM szűrőt (nem írom le a típust, mert nem szeretnék, "gyengeszar", "nemelég hozzá" kommenteket...ennyire futotta, és így sem volt olcsó (20k))

Viszont gondban vagyok a világítással.

70(!) centi a vízoszlop!

Sokan azt mondták, hogy LED-el ne próbálkozzak, mert nem lesz elég..viszont amiket látok neonokat:

1) nagyon nagyon drága
2) nagyon nagyon sokat fogyaszt
3) éjszaka korom sötét lesz! :) (ez egy folyosón lesz akvárium fal..illetve helységek közötti térelválasztó)

Ezért úgy gondoltam, lehet megpróbálkoznék a LED-ekkel.....néztem 5m-es led-szalagot ebay-en, árban egész jó, és vízálló. Az akvin ugyan csúsztatható tető lesz, de felette tervben van egy átadópult jellegű bútorlap is...ami alá be tudok applikálni bármit!

Arra gondoltam hogy SMD 5050-el 5 x 1méteres (mert az akvi méretei 100x42.5x70!) csíkokat készítenék és kapna egy méteres csík kéket is (esetleg, ha találok RGB-ledet, és variálhatom a színt illetve a fényerőt, akkor a hatodik sor kéket kihagyom) ez lenne az éjszakai üzemmód. (sajnos szükséges, mert a helységben éjjel vak sötét van, viszont olykor ki-kijár az ember fia/lánya...lámpakapcsoló meg a túlsó falon van :D)

Szóval, szerintetek a 70cm vízoszlop 5x1méter SMD leddel elégségesen bevilágítható?

Üdv. Lacam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.