Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) venember83 válasza baluka26 (#6698) üzenetére


venember83
nagyúr

Neki egyszerű, mert meg tudta tanulni, ennyi. Ahogy az angolt se tudja mindenki megtanulni, mert ugye hány példa van rá nemzetek vezetőinek a szintjén is, úgy a németet sem, mivel a nyelv szépen fűszerezett nemekkel, igés vonzatokkal, kötött szórend mondaton belül meg csomó idegesítő apróság. Alapfokon persze könnyűnek tűnhet, de a mindennapi beszédhez és szövegértéshez az édeskevés. :)

(#6702) baluka26 válasza Integra (#6699) üzenetére


baluka26
veterán

"Bemagolni" - az én gondolataim szerint egy nyelvet érteni kell, nem bemagolni. Németből is tudom még, ami fontos, és a világos, pontos fogalmazáshoz kell. De a haladóbb nyelvtan-nem csak szerintem-nehéz.
Angolt értem annyira, hogy szépen tudok fogalmazni sok helyzetben.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6703) Integra válasza cyberkind (#6700) üzenetére


Integra
titán

ha te 10 éve tanulod, akkor már megbocsáss, de durva user error van nálad, valami hiányzik, nincsen affinitásod, motivációd és még sorolhatnám. nem akarod igazán megtanulni, könnyebb azt mondani, hogy nem tudom.. a sikeres embereket az választja el a sikertelenektől, hogy azt mondják, megcsinálom, csakazértis. és addig teszik magukat oda amíg sikerül. nem akarok ebből vitát szítani, meg nem szeretném, hogy félreértsetek, vagy hogy bárkit lenézek, de azzal soha senki nem ment semmire, hogy megsimogatták a fejét, mert valami nem ment. azzal lehet elérni bármit is, hogy kőkeményen odateszed magad és megtalálod a módját, hogy elérd. a nyelvtanulás ugyanez. rengeteg idő, verejték, akarás és gyakorlás. ha nem fontos számodra, nem mozgat meg, nincsen igazi célod, nem is fog menni. ha igazán akarod, úgyis megtalálod a módját. :) minden más szerintem önigazolás és kifogás keresés. és megint csak ne érts félre, nagyon sok ember választja ez utóbbit, ezért is van ilyen kevés sikeres ember.
na de tényleg befejeztem ezt a témát. :)

balu:
igen, úgy gondolom, hogy vannak nyelvtani, ragozási táblák, amiket bekell biflázni úgy, mint a szorzótáblát ált iskola elsőben. mert mikor összerakod a mondatod, ezek szépen idővel automatikusan fognak beugrani sok gyakorlás mellett. nem vagyok nyelvtanár, nekem így ment részben. az, hogy valakinek van esetleg tehetsége a nyelvekhez, nem jelenti azt, hogy tudni is fog. ugyanúgy megkell ezeket tanulnia és szerintem ez az egyik legjobb megoldás ezekre.
csak ismételni tudom magam, ingyen nem jön semmi. :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6704) baluka26 válasza Integra (#6703) üzenetére


baluka26
veterán

Teljesen igazad van amúgy.

Én megtanultam ezeket a táblázatokat párszor, de akárhogy is használom, mindig elfelejtem. Névelőket is inkább szóvégződésből mondom meg, mint abból, hogy bemagoltam. Egyszerűen ez valamiért nem rögzült. Sajnos van ilyen.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6705) Integra


Integra
titán

hogy lehet az hogy a sport1 adja a kézi vb-t és nem az m1?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6706) baluka26 válasza Integra (#6705) üzenetére


baluka26
veterán

Kapaszkodj meg: ők vették meg a jogokat. :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6707) Integra válasza baluka26 (#6706) üzenetére


Integra
titán

nagyon jó, büntetik az egész országot ezzel a gagyi sd adás minőséggel, csodás...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6708) Richard! válasza Integra (#6707) üzenetére


Richard!
addikt

a hétvégi Barcelona meccs is elvileg HD-ban ment.de kb olyan szar volt a minősége,mint a sportklubnak :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#6709) baluka26 válasza Integra (#6707) üzenetére


baluka26
veterán

Itt Digi műholdon egyébként sincs HD sajna.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6710) KisTücsök válasza Integra (#6697) üzenetére


KisTücsök
addikt

Persze. Csak előbb az angol legyen perfect, ha már ennyi évet "beleöltem". Aztán jöhet a német.

(#6711) Integra válasza baluka26 (#6709) üzenetére


Integra
titán

műholdas sugárzásnál egyik sem hd sajnos.. csak kábelen. szerintem valami licensz vagy sugárzási szerződés kötheti meg a kezüket hogy nincsen műholdon keresztül hd.. vagy csak sima kőkorszak van még náluk technikailag..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6712) fatal` válasza Integra (#6711) üzenetére


fatal`
titán

Kábelen is sok helyen csak SD, mert basszák adni, hiába köti szerződés őket január 1-től. Bár én nem fizettem elő, de a szolgáltatóm fórumán olvastam, hogy fekete kép a HD helyén és nem csak ennél a szolgáltatónál. Gyakorlatilag csak a UPC-nél jön a sport 1 hd-ban.

Mondjuk legalább nem DHP közvetíti... Bár Gundellel semmi gond nem lett volna és legalább hd lenne, de ez van. Úgy látszik csak 2012 végéig volt fontos, hogy a közszolgálati adó adja a magyar érdekeltségű sporteseményeket.

(#6713) Tibiajax válasza Integra (#6711) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

..vagy csak nincs még hozzá transzponder-kapacitás

(#6714) Ijk válasza baluka26 (#6709) üzenetére


Ijk
nagyúr

Micsoda? A Digi műholdon nem sugároz HD-t?

És tényleg most nézem lyngsaton. Még jó hogy nem fizettem rá elő.
Ja egyébként nincs mindenhol digi kábel, nálunk például csak invitel van, amin ugyebár nincs digisport 2. Úgyhogy elmehet a magyar televíziózás a ...

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6715) baluka26 válasza Ijk (#6714) üzenetére


baluka26
veterán

Itt sincs Digi kábel. Sőt! Itt még UPC kábel sincs. Csak T-Home, abból inkább kösz, nem. Eddigi analóg helyi szolgáltatóhoz képest Digi istenkirály :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6716) Ijk válasza baluka26 (#6715) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én most a skysportsot koptatom, szerencsére az angol szinte mindig azokat a meccseket adja amelyek érdekelnek. (Barca :D )
A magyar tv meg egy 1000ft-os teszkós szobaantennán jön, nyáron az hozta az EB-t és az Olimpiát HD-ban, kifogástalan minőségben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#6717) #56268288 válasza Integra (#6703) üzenetére


#56268288
törölt tag

Nekem is németet kellett tanulnom. Kellett azért, mert A-s osztályba jártam és az A-sok németet, a B-sek angolt tanultak, a C-sek is németet - de ott lehet tanultak angolt is egyesek, nem tudom.
Az igazat megvallva, mindig is sz**tam a németre. Mindig a tanárokat idegesítettem, amiért anyámat be is hívták sokszor. De ötödikben átraktak a rosszabbik csoportba, akkor 5-ös lettem év végén, azóta se.. :DDD
Azután 4-3-3 ált.suliban.

Már azt vettem észre akkor is - ált.isk.-ban -, hogy tudtam a szavakat, amiket néha csakúgy benyögtem, ha valaki nem tudta. Pedig nem tanultam már akkor sem - a németet meg főleg. Aztán szakközép 9. osztályában, nyertem egy német versenyt.. Aztán már a versenyek sem olyanok voltak, hanem más feladatokat kellett csinálni, meg csapatokban kellett, úgyhogy többet sem voltam első. Még másodikban asszem 2-4. lehettem - valahol ott körül ?! Szakközépben voltunk 8-an németesek, a többi tizen x fő, angolos. Én voltam a legjobb németes, pedig még akkor sem tanultam, Egyszerűen értettem órán, amennyiben figyeltem és nem hülyéskedtem.. Be lehet magolni, de szerintem sokat nem ér el vele az illető, szerintem.

Nekem jó nyelvérzékem van - szerintem -, de nem használom ki. Kiszeretném, de valahogy nincs kedvem hozzá.. Leülni és tanulni németet vagy angolt.. Áhh, ez nem az én valamim - nem találom a megfelelő szót. Majd talán egyszer.

(#6718) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Egyre inkább úgy érzem ,hogy jönni fog Guardiola,nagyon kíváncsi vagyok rá :))

(#6719) pohár


pohár
félisten

Marcelo kezd, kíváncsi vagyok, hogy mennyit fog bírni a 90 percből

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6720) baluka26


baluka26
veterán

Integra, nézted spanyolokat?!
Csak közé raktak negyven gólt :DD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6721) 7600 GS válasza pohár (#6719) üzenetére


7600 GS
addikt

Szerintem 60-at.

(#6722) fatal` válasza baluka26 (#6720) üzenetére


fatal`
titán

Ez hogy sikerült? Csak az első félidőből láttam pár percet, akkor kb ugyanakkora volt a különbség, mint ellenünk tegnap. :D

(#6723) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Nem tudom mit nézzek ma: Real meccset, vagy magyar kézit. Gondolom itt egy öntetűen az utóbbit mondjátok. De jó meccsre számítok ezzel a 0 védelemmel és a kedvenc támadósorommal. Érdekesség, hogy elvileg Di Maria ott volt a sajtótájékoztatón, még sincs a kezdőben.

De ilyen nincs, még a félidő is kb ugyanakkor van (21 00 Real, 21 15 kézi) :W

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#6724) baluka26 válasza fatal` (#6722) üzenetére


baluka26
veterán

Spanyolok világklasszisok, az auszik meg nagyon gyengék és el is fáradtak.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6725) fatal` válasza baluka26 (#6724) üzenetére


fatal`
titán

Tisztában vagyok vele, talán több kézit nézek, mint focit. Csak 40 gólra azért nem számítottam, azt hittem megállnak ők is 30 körül, mint mi :D

(#6726) NyxNyxNyx válasza fatal` (#6725) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Reméljük belefáradtak(bár kétlem).

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#6727) Sztbeni válasza baluka26 (#6698) üzenetére


Sztbeni
őstag

szerintem nem nehéz nyelv a német. Eléggé jól beszélem már. Az angol viszont brutális. Nem megy. :( Nem is tetszik. Inkább valami latint tanulnék helyette.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#6728) giigz válasza Sztbeni (#6727) üzenetére


giigz
veterán

Nekem pont fordítva. Németre abszolút nem vagyok fogékony, az angolt meg szeretem.

(#6729) Sztbeni válasza giigz (#6728) üzenetére


Sztbeni
őstag

ez emberfüggő. Kinek mit fog fel jobban az agya :). A németben is vannak hülyeségek, a legnagyobb hülyeség a névelő, de sehol sincs az angol igeidőkhöz képest xD

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#6730) bandus


bandus
veterán

ez a jonas ügyes gyerek :D 10 m-ről üres kaput is képes elhibázni. ennek ellenére eléggé nyom most a valencia, csak idő kérdése és kiegyenlít szerintem :(

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6731) Tibiajax válasza bandus (#6730) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

drukkoljunk együtt neki <kézdörzsölős szmájli>

(#6732) mascarpone


mascarpone
csendes tag

Ez marha jó :DDD [link]

Integra: Hát azért egyszerűnek nem mondanám a németet. 12 évig tanultam (általános+gimi), sikerült összehozni egy rigó utcai nyelvvizsgát, de én csak sz*ptam ezzel a nyelvvel, pedig Ausztriát nagyon szeretem, főleg Bécset (akármekkora közhely is), családom osztrák származású is.. Például ott vannak a névelők. Egy random szónak honnan fenéből tudod a névelőjét ? Persze vannak szabályok a várósokról, márkákról, végződésekről stb., de 90%-ban nincs rá egyértelmű szabály. Ha szar a névelő, buktad a ragozást és nem tudsz semmit. Ott vannak még az igevonzatok, amik majdnem minden igénél más, nincs is rá normális szabály, ráadásul nem egyértelmű mindig, hogy akkusativ vagy dativ jön utána, ne adj isten genitiv. Akkor még ott vannak a siches igék, a passzív több formája, kötőmód meg még az anyám kínja.Németo. és Ausztrián kívül a kutyát nem érdekli a nyelv..
Ráadásul a német tanulás is sokkal nehézkesebb, a német zene pocsék, ráadásul a németek totál odavannak a gettorappért, ami már Amerikában is ciki, német szinkron borzasztó, német filmek 1-2 kivételtől eltekintve említésre se méltóak (Az elveszett Jézus Krisztus videó nyomában és társai)..
Annyi előnye viszont van, hogy a kiejtést nem kell nagyon tanulni, szerintem egyszerű, nincs annyi szívás mint az angol 43 hangzójával, ráadásul az angolok több betűt is máshogy képeznek.

Végre kibeszéltem magamat, uff :D

[ Szerkesztve ]

(#6733) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

jajj hát mit csinálsz már Palacio?.. végigviszed a félpályán aztán felrakod a ficakba?? az isten áldjon már meg téged

(#6734) -HajTömeg- válasza Tibiajax (#6733) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Felébredtek :DDD

Pf 2-2 :D Ez kész. 5p-e 1:0 volt.
Kíváncsi lennék hányan fogadtak rá,hogy 3 gól esik a 75. perc után :))

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#6735) Tibiajax válasza mascarpone (#6732) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

huu, nyugi Integra, erre nem kel majd válaszolnod, ha nem nagyon akarsz..
:D

(#6736) baluka26 válasza mascarpone (#6732) üzenetére


baluka26
veterán

Itt azért a valóságnál sokkal negatívabb marketinget csapsz a német nyelvnek...:D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6737) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

ezt nem hiszem el, mi történik Milánóban

ilyen nincs bzmeg

(#6738) pohár


pohár
félisten

:D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6739) baluka26 válasza Tibiajax (#6737) üzenetére


baluka26
veterán

Az a szabcsi gól pazar volt.

Egyébként jó, hogy tele van stadion. Oh wait :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6740) bandus válasza Tibiajax (#6731) üzenetére


bandus
veterán

na egy szép kontrával meg egy mákos öngóllal csak leverjük ezt a valensziát, de nem lefutott így a továbbjutás, kelleni fog egy gól a mestalla-ban. ez a coentrao meg baszki, még bedobni sem tud, a bedobásai legalább felét elbassza :W

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6741) Tibiajax válasza baluka26 (#6739) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

kemény ez a meccs...

bandus, mielőtt még félreértenél, ironikusan írtam csak, h drukkoljunk együtt..

[ Szerkesztve ]

(#6742) baluka26 válasza Tibiajax (#6741) üzenetére


baluka26
veterán

Fasza az iram most.

Te Tibcsi, miért van csak negyedház? Ennyire szarnak az olaszok a kupára?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6743) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Főnök, a 76. percben 1:0, pedig 2:2-re fogadtunk Bágszinál.
Odaszóljak?

Alias: Júzer error

(#6744) bandus válasza Tibiajax (#6741) üzenetére


bandus
veterán

meg se fordult a fejemben, ennyire azért követem a topikot :) csak konstatáltam, hogy a real ma is csak árnyéka votl régi önmagának, és kis szerencsével minimum x-re hozhatta volna a valencia a meccset.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6745) NyxNyxNyx válasza bandus (#6740) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Azt hiszem abban kiegyezhetünk, hogy Coentrao ma önmagához képest szar volt. Kedvencem, de ma ő volt a legrosszabb a csapatból.(azért így is összehozott egy kvázi gólpasszt)

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#6746) NyxNyxNyx válasza -HajTömeg- (#6743) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Az Inter kapus jól visszahúzta a kezét a második Bologna gólnál. :DD De azért az első Bologna gól, meg a második Inter gól nem hiszem, hogy bunda volt :D

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#6747) mascarpone


mascarpone
csendes tag

A torrentés sporttévés promóra senki nem reagál? :(

HajTömeg: Nekem bejövős :)
bandus: Nekem a madridról mindig ez jut eszembe, akárhogyan is játszik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6748) bandus válasza Tibiajax (#6741) üzenetére


bandus
veterán

te figyimár, az a real mez hogyér eladó? :) meg mekkora az az m-es méret? le tudod esetleg mérni? amúgy 183cm/78kg, rámjön? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6749) -HajTömeg- válasza NyxNyxNyx (#6746) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Csak viccből írtam.
Persze az Olaszoknál sosem tudni... ;]

mascarpone Én reagálok!

Nem vicces :DD

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#6750) Tibiajax válasza bandus (#6748) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

simán jó lesz rád.. bővebb fazon
5ezer pénzért vesztegetem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.