Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) Honzi válasza Rabbitf_24 (#1100) üzenetére


Honzi
senior tag

Köszönöm a tanácsokat. :R

Szobabiciklit próbálok beszerezni épp csak még nem tudom milyet sajnos a pénz nem vet fel. :(
Reggelire valami protein és zab csak nem tudom milyet menyit.
Ebére csirke mell brokkoli vagy saláta és egy kis rizs.
Vacsora az elég rejtély számomra. :D
Gyümölcsből zöld alma narancs mehet?

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1102) Rabbitf_24 válasza Honzi (#1101) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Protein => 100% whey protein professional
zab => ezt ki kell kísérletezned. (én 20g-ot eszek, neked lehet, hogy több kell)
Reggelire is mehet még gyümölcs ez mellé.

Igen, narancs és alma az jó. :) Vacsorára mehet túró, tojás. A túróba mehet gyümölcs.
Annyi variáció van, mire mindet kipróbálod már le is fogytál. :K

(#1103) t1 válasza Rabbitf_24 (#1102) üzenetére


t1
addikt

Első 25km-em, félmaratoni időmön javítottam közben 1:52:26 lett , félmaratonnál nulláztam az órát onnan mértem még 4km-t, meg vagyok elégedve :)

[link]
[link]

Szépen lassan robogunk a maraton fele :)

(#1104) Rabbitf_24 válasza t1 (#1103) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

szeptemberben simán 1:50 alatt leszel :K

(#1105) t1 válasza Rabbitf_24 (#1104) üzenetére


t1
addikt

Most is bennem van :) pulzussal is nagyon jól bírtam , csak a 15-16. km körül kezdtem el nyomi, kaptam egy kis társaságot és nem akartam, hogy leelőzzön így megnyomtam, a fm végén megálltam szusszanni odajött hozzám és megköszönte hogy tempót mentem előtte így ő is tudott egy jót menni :D Amúgy 30km körül akartam menni, de a 7-8km fele éreztem, hogy nincsen bennem annyi így inkább egy biztosabb fm-ra mentem rá :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1106) Rabbitf_24 válasza t1 (#1105) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Megfogadtam, hogy nem fogom tolni holnap a versenyen, remélem meg tudom állni és nem kap el a gépszíj. :DDD A sérülés úgy néz ki, hogy meggyógyult, a tegnapi interval futáson még nem volt padlózás, mert féltettem a vádlit... :) Ha holnap egy 11km/h átlaggal lemegy a 21km, akkor az simán ok. Mondjuk kapásból fel kell futni a várba, ott lehet, hogy egy kicsit lassabb leszek.... :)
Majd tolok egy beszámolót, ha végeztem. :)

(#1107) t1 válasza Rabbitf_24 (#1106) üzenetére


t1
addikt

Csak óvatosan de úgy is nyomni fogod :))

Várom a beszámolót, sajnos nekem nem fért be most ez a bringa miatt, de a tihanyi verseny 90%, hogy meg lesz :)

(#1108) Rabbitf_24 válasza t1 (#1107) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Augusztusban nekem sem lesz más, lehet hogy betársulok. :)

(#1109) t1 válasza Rabbitf_24 (#1108) üzenetére


t1
addikt

Nálam csak a melótól függ, sokan mennek szabira lehet dolgoznom kell, ha nem akkor ott a helyem :)

(#1110) Honzi


Honzi
senior tag

Lehet hülye kérdés de szoba biciklire bármi tanács? :D
Nézegetem az árakat ilyen 30 pár ezernél többet nem tudok rászánni de amik ebben az árban vannak mind 80-100kg terhelést bírnak.
Nem tudom mi legyen.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1111) Rabbitf_24 válasza Honzi (#1110) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Annyiért nem kapsz jó biciklit. Ha van rá 30k keret, akkor vegyél egy jó cipőt meg zoknit és irány kocogni, vagy sétálni, ha még nem megy a kocogás. :K

(#1112) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Nos hétvégén sikerült tolni a Night run-on egy 1:47:20-at 21km-en, nemcsak a lábam, már a lelkem is gyógyulgat a balatonfüredi menet után.
Ma még toltam egy levezető-fekészülő 16km-t 11,8-as átlaggal, csütörtökön egy kis interval, aztán hétvégén még egy félmaraton, utána azért lesz egy kis pihenés (tekerés) 1-2 napig. :D

(#1113) Tyer


Tyer
őstag

Segitsetek!!!
Voltam ma BSI-ben, kiderült, hogy közepesen pronáló a lábam...
Nézelődök, de szinte sehol nem lehet igy válogatni... Nem szeretnék drága cipöt, de szeretnék választékot.
Hol keressek?

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#1114) Rabbitf_24 válasza Tyer (#1113) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Maraton man boltba menj, ott kiforgatják a neked való cipőket. :K

(#1115) Tyer válasza Rabbitf_24 (#1114) üzenetére


Tyer
őstag

Itt is mutattak vagy 3mat, de jo lenne egy kicsit nagyobb, meg szabadabb választás...
Meg esetleg ákcijóóó

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#1116) Rabbitf_24 válasza Tyer (#1115) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Pont azért küldtelek a Maraton man-be, mert ott van választék, tudsz próbálni aztán tudsz az alapján olcsót rendelni a netről. Egyébként az Asics GT2000 egy közepesen pronáló cipő, 20-30k között mozog általában.

[ Szerkesztve ]

(#1117) Tyer válasza Rabbitf_24 (#1116) üzenetére


Tyer
őstag

Akkor be fogok nézni!
Köszi a Tippet.

Ui.: Ők is valahol az Árpád hid mellett vannak???

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#1118) Rabbitf_24 válasza Tyer (#1117) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Azt én nem tudom, mert vidéki vagyok, de itt egy cím:

Maratonman Depo Bp 1138 Népfürdő utca 5/c Tel : 061 239 0531

(#1119) Tyer válasza Rabbitf_24 (#1118) üzenetére


Tyer
őstag

Köszi, ez a GT2000 eléggé barátságosan néz ki... :D

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#1120) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Füredi night run félmaraton szösszenet.
Délután eső, aztán gyönyörű 80-90% pára utána. Este gyors csomagátvétel Füreden, minden flottul ment. A rajt itt sem volt szakaszos, de legalább a széles utakon és az első nagy emelkedőnél a tömeg jól szétoszlott. A meleg és a pára nagyon nehezítette a menetet. A szervezők ügyesen megoldották, hogy minden emelkedőt megmásszunk mindhárom körben, amiért utólag is köszönet. :) 6-7 km után éreztem, hogy ez nem lesz egy rekord menet, úgyhogy a tempót is ennek megfelelően állítottam be. 1:49:59 lett a hivatalos idő 11,2 km/h átlaggal. A végén mindenkiről folyt a víz. :) Nagyon jó volt végre drukkolni látni a közönséget, mentek a pacsik, több helyen is kinn voltak zenével, konferálóval hogy bíztassák a népet. Nekem tetszett, megyek jövőre is.

[ Szerkesztve ]

(#1121) Honzi


Honzi
senior tag

Nos 2 hét alatt - 2,5 kg.
Egyenlőre nincs test mozgás. Kell találnom valami költséghatékony megoldást. :(
Edzeni is kéne de előtte le szeretnék dobni pár kilót.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1122) Rabbitf_24 válasza Honzi (#1121) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Az edzéssel tudod ledobni a kilókat. :) Egyébként hajrá, megy az, még ha lassan is.
A legköltséghatékonyabb a túrázás, hosszú séták, esetleg kocogás. Sport mindenképpen kell. :K

(#1123) Honzi válasza Rabbitf_24 (#1122) üzenetére


Honzi
senior tag

Nos csak találtam egy jó szobabiciklit megfelelő áron. :)
Tekeréshez bármi jó tanács?
Végre talán felgyorsíthatóm a folyamatot. :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1124) Rabbitf_24 válasza Honzi (#1123) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Keress a neten edzésterveket. Látatlanban nehéz tanácsot adni. Nem tudom, hogy mennyire bírod az iramot. A lényeg, ha zsírt akarsz égetni akkor maradj az alsó pulzus tartományban, ami 120 körül van kortól függően.

(#1125) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Egy kis edzésterv update. 7 hónapig minden nap húzódzkodtam és ez mellett fekvő vagy guggolás volt a feladat. Most egy radikális változatatás ment végbe a tervben az év második felére.

Minden nap más testrész edzése törénik, most is 2 csoportban, de heti 2x leedzve.

Hétfő: mell/alsó hát vagyis fekvőtámasz variációk (ez az íjász igazán jó... :D ) és a könyv szerinti hídgyakorlat
Kedd: hát/has vagyis húzódzkodás (széles fogással súlymellénnyes és simán) és a könyv szerinti lábemelés
Szerda: láb/váll vagyis guggolás (súllyal, nélküle) + kitörés és vállból nyomás/döntött fekvő
Csütörtök: kar/alsó hát vagyis húzódzkodás (szűk fogással súlymellénnyes és simán) és a könyv szerinti hídgyakorlat
Péntek: mell/has vagyis fekvőtámasz variációk és a könyv szerinti lábemelés
Szombat: láb/váll vagyis guggolás (súllyal, nélküle) + kitörés és vállból nyomás/döntött fekvő

Az eredményekről majd beszámolok képekben. Előre annyit, hogy az első nap után jól eső érzés volt valami újat csinálni. :)

(#1126) Honzi válasza Rabbitf_24 (#1124) üzenetére


Honzi
senior tag

Reggeli zab + protein előtt tekerek szerda óta 25 km-t minden nap pulzusom 130-140 között van.

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1127) Rabbitf_24 válasza Honzi (#1126) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Az okés, ha tudod, akkor még toljél le legalább 10 ütést. Legyen inkább 120-130 és az tökéletes lesz.

(#1128) Honzi


Honzi
senior tag

Megvan az első hónap eddig -6kg most remélem több lesz mert ebből csak kb 1 hét volt ahol már tekerni is tudtam.
Illetve ma vettem a fehérje mellé omega 3-at is remélem érzem majd valami hatását. :D
Tekerés mellet van valami amit még érdemes csinálnom és itthon is megy?
Remélem nem gond hogy ide írom ezeket. :)

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1129) t1 válasza Honzi (#1128) üzenetére


t1
addikt

Gratula :)

Felülés / fekvőtámaszozás ami otthon simán mehet, vannak rá telefonra alkalmazások amik mint egy edzés terv úgy működnek :)

(#1130) Rabbitf_24 válasza Honzi (#1128) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hello.

Vigyázz, hogy tartsd a heti 1kg minuszt, annál többet ne! Nem lóverseny. :)

Ajánlom a figyelmedbe a fegyencedzés című könyvet, 6 gyakolat mesteri elsajátításáról szól, amiket otthon is tudsz gyakorolni, otthon is képes vagy edzeni tökéletesen. Ezek átmozgatják az egész testet és jóval erősebb leszel. Ha kell, akkor segítek az edzéstervben, ha már átlapoztad a könyvet.

Itt láthatod a mostani tervemet.

Kitartás!

[ Szerkesztve ]

(#1131) Rabbitf_24 válasza Rabbitf_24 (#1125) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Vége az első hétnek és nagyon elégedett vagyok a tervvel, szinte minden reggel remegésig edzettem magam, sokkal jobban durrantam, feszültem, egész héten izomlázam volt (most is). :D :D
Megéri variálni, már belátom. Húzódzkodás is sokkal jobban megy így heti 2x, mint amikor heti 6x csináltam, jobban regenerálódok, jobban élvezem. Ez az ami számít. :)

(#1132) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

2 darab 15kg-os tárcsa beszerezve, innentől lesz érdekes a húzódzkodás mindkét napon... ;] ;)

(#1133) Honzi válasza Rabbitf_24 (#1132) üzenetére


Honzi
senior tag

Köszönöm a biztató szavakat. :R
A könyvet ma elolvasom.
Bátor. :D
Szerintem én már az elsőnél megdöglenék bár nekem nincs szükségem az extra súlyra. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1134) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Egy kicsit elmaradtak az update-ek, de a reggeli és a délutáni edzések ettől függetlenül mennek tovább. Nekiálltam résztávozni és ma túlvagyok életem első terep félmaratonján is. Tolódzkodó eszközt rendeltem be, mert nagyon hiányzik ez a fajta mozgás, ez még bele kell hogy férjen a tervbe. Futást az ősz folyamán is és télen is tolom, hogy jobban menjen a fegyenc, jobban bírjam a saját súlyos edzést.
Egyenlőre ennyi. :)

(#1135) Honzi


Honzi
senior tag

Ismét eltelt egy hónap meg még egy kettő nap. :))
Kettő hónap alatt -15kg remélem karácsonyra meg lesz a kitűzött célom első körben.
Egy húzódzkodót akarok most beszerezni [link] ezt néztem ki.
Valakinek valami tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#1136) Rabbitf_24 válasza Honzi (#1135) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Gratula a sikerhez! :R
Pont ilyen húzódzkodóm van, melegen ajánlom, már vagy 1 éve nyüstölöm elég gyakran, de eddig semmi baja.

(#1137) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

De elhanyagoltam a blogot. :B

Az edzés töretlenül megy, törekszek a fegyenc mesterhatos kivitelezésére. Ez egy elég hosszútávú cél, de már a fekvőtámasz - guggolás - húzódzkodással nagyon jó úton haladok. (7/10 lépés mindegyiknél.) A többiek is folyamatban vannak, habár azokat elhanyagoltam eddig, úgyhogy azoknál a 2/10 lépéseknél tartok.

Futásból téli időszámítás van. Heti 61km a tervezett mennyiség. Egy nagyon hosszú 25km-es menet és 3 rövidebb (14,12 és 10) táv van mindhárom másfajta sebességgel. Eddig még bírom... ;]

(#1138) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

MÉRFÖLDKŐ!!!

(#1139) brownus válasza Rabbitf_24 (#1137) üzenetére


brownus
veterán

az már az egykezes fekvő? támaszték nélkül? elő kellene keresnem a könyvet...

én 2 hete kezdtem el komolyabban, értem ez alatt azt, hogy meg is tervezem a napi edzéseket.

(#1140) Rabbitf_24 válasza brownus (#1139) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Most már a 8. lépésnél vagyok. Ez a fél egykezes, de ez zárt lábbal szinte lehetetlen, itt még gondolkodok, hogy ezt hogy kellene megoldani... :F

(#1141) panizzi


panizzi
aktív tag

vége? :Y

no limit

(#1142) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

nincs vége. :N

Mostanában kevesebbet fórumozok, sajnos nincs sok időm.
Még mindig kelek reggel edzeni és meló után is leverek egy edzést.
Ez így heti 12, vasárnap pihenek. :)
Tavaly a futás lefogyasztott én meg erősödni szeretnék, szóval most pihen a futás. :)

Most 89 kiló körül ingázok, sikerült egy kis izmot felpakolni. :B

[ Szerkesztve ]

(#1143) panizzi válasza Rabbitf_24 (#1142) üzenetére


panizzi
aktív tag

futás lefogyaszt

Hányszor, hány helyen mondtam már ezt...
Bár van aki szereti az aszalt gyümölcsöt :Y

no limit

(#1144) Rabbitf_24 válasza panizzi (#1143) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Építkezés mellett örülök, hogy le tudom veretni az edzést. :(
Sajna a munka is eléggé bejött, szóval nehezen, de tartom amit szeretnék.

Mindig az edzést tettem első helyre, de tavaly egy kicsit sok volt a futás, elvesztettem a fókuszt, és egy kicsit túltoltam. Most viszont a helyes úton járok. ;]

(#1145) deicide válasza panizzi (#1143) üzenetére


deicide
veterán

Hülyén néznék ki egy félmaratoni futóversenyen méretes bicepszekkel. És túl hatékony sem lenne, kb felesleges súly. Mások a céljaink. :B

Cserébe én pont telibeszarom, hogy úgy nézek ki, mint a teleszart búvárruha. A lábamnak erősnek kell lennie és kész. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1146) Rabbitf_24 válasza deicide (#1145) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Ez így van, különböző célokhoz különböző utak vezetnek.

Hetente 1x max 2x nagyon alacsony intenzitású futást majd tervezek, hogy ez se maradjon el, de most csinálom azt, amit igazán szeretnék, legalább is így érzem.
A futás is jó volt, sokat bajlódtam/sérültem, de örültem annak az időszaknak is. :)

(#1147) Snoop27 válasza Rabbitf_24 (#1146) üzenetére


Snoop27
őstag

Szia. A kezdetektol nyomon kovetem a fejlodesedet, minden elismeresem. :R Mostanaban hogy haladsz? Sikerult meg kis izmot pakolnod magadra?

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#1148) Rabbitf_24 válasza Snoop27 (#1147) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Szia

köszönöm szépen, inkább egy kis pocakot, de jött izom is, sajnos most egy sebészeti beavatkozás miatt futni sem tudok, szóval csak a húzódzkodás megy. :( 91kg a súly, egy kicsit túllőttem a célon... le kell kotorni egy tizest, hogy újra minden rendben legyen. :)

(#1149) Snoop27 válasza Rabbitf_24 (#1148) üzenetére


Snoop27
őstag

Sziasztok! Mi újság? Mintha "kicsit" behalt volna ez a topic :)

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.