Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) Kolondrum

Köszi, keret kibővült erre. :)

(#36402) lezso6 válasza Kolondrum (#36401) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyébként sajnos az árak eléggé elszálltak a 15-30k közül, így Genius 1250B van ~13k körül meg Microlab Solo 6C 35k környékén, közötte kb semmi.

Ja, és az 1250B alatt nem azt a gémer 2.1-es förmedvény értendő, hanem a fadobozos 2.0. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36403) Kolondrum válasza lezso6 (#36402) üzenetére

Nincsenek nagy igények, jó lesz.

(#36404) BenQhunria válasza lezso6 (#36379) üzenetére


BenQhunria
tag

Értem.Nekem egy Sony bögreszettem volt, leakartak már arról is beszélni.Tény,hogy amennyiért én vettem nem szabadott otthagyni.Aztán eldöntöttem veszek valami értelmesebbet, aztán jöttem ide.Viszont megvoltam győződve , hogy csak is 2.1 akarok, aztán lett belőle egy 7c. :C

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#36405) Shingen válasza Kolondrum (#36401) üzenetére


Shingen
addikt

+1 Genius 1250B

風林火山

(#36406) leslie23


leslie23
tag

újra kaphatók a T&V hangfalak, van Vertrag és Kürbis is BT modullal, illetve nélküle egyaránt.

(#36407) duke válasza Maxtreme (#36054) üzenetére


duke
aktív tag

"Ha jót akarsz a 2020-at nagyon messze kerüld el..
Én nem mondom hogy a 1250b a legjobb megoldás, de hogy az előbbi szörnyű, az egészen biztos."

Idokozben volt "szerencsem" megismerni a Genius 2020-at. Sajnos nem tulzas amit mondtak rolla, tenyleg benan szol. Engem nem is az zavart a legjobban, ahogy szolt, hanem hogy ezt a terben mennyire egyenletlenul teszi. Minden iranyban, tavolsagban durvan mas a hangkep, a hangszin. Mindossze 20-30 centivel lejebb, feljebb, elore, hatra, jobbra, balra, olyan mintha valaki teljes fordulatot tekerne egy kepzeletbeli hangszinszabalyzon. Egyik helyen megszunik a melyhang, masikon a magas szunik meg, vagy epp erosodik.
Eszembe nem jutott volna, hogy letezik ennyire ossze-vissza sugarzo hangszoro.

(#36408) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

10k pénz körül vennék valami zajkeltőt. túl nagy igényeim nincsenek (hallássérült vagyok), a mostani trust noname roncs már sípol, búg, meg gerjed. Z313, Z303, HF1250? vagy valami más?

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36409) Shingen válasza Mr.Csizmás (#36408) üzenetére


Shingen
addikt

Genius 1250B :F

風林火山

(#36410) szabeska válasza Mr.Csizmás (#36408) üzenetére


szabeska
addikt

Genius 1250B :K

F1

(#36411) maxiszalai12


maxiszalai12
tag

Hali! A Genius SP-HF1250B és a Microlab Solo 6C közt mekkora a különbség? Megéri a háromszoros árát a geniusnak a microlab?

(#36412) szpali válasza szpali (#36377) üzenetére


szpali
addikt

Erre valakinek javaslata. ötlete, akármi? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#36413) maxiszalai12 válasza szpali (#36412) üzenetére


maxiszalai12
tag

Szerintem butaság lenne 2.1 et venni és "kidobni" a 2 szatelitet. Ez pénzkidobást jelent.

(#36414) thornadoj válasza maxiszalai12 (#36411) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Az hogy kinek mi mit ér meg relatív. Az sem mindegy mire lenne használva. Annak ellenére, hogy a kis genius is elég szépen szól, én azt gondolom zenehallgatáshoz, figyelembe véve azt hogy hangfalakat hosszú távra vásárolunk, mindenképp érdemes a microlabot venni.

(#36415) maxiszalai12 válasza thornadoj (#36414) üzenetére


maxiszalai12
tag

Legfőképp zenére lennne. Minimum 320kbps. De inkább Flac

(#36416) Degeczi válasza duke (#36407) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Annyiból nem meglepő, h a Genius 2020-on úgy sorakoznak a hangszórómotorok, mint egy kabáton a gombok... és ezt nagyon nehéz úgy megoldani (pláne, ha ugyanabban a sávban dolgozik mind - márpedig az alsó 3 sejthetően igen), h ne interferáljanak egymással, így teljesen logikus, amit írsz: helyzetfüggő lehet, h épp mely frekvenciákon oltják ki egymást az egyes hangszórók

Aztán ezt a tapasztalatod fejeli meg, h beszámolók szerint nagyon megbízhatatlan típus is egyben.

(#36417) lezso6 válasza Degeczi (#36416) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Annyival kiegészíteném, hogy pontosan ezért nem ajánlottak a sok utas hangszórók. Kivéve a Microlab Solo 7C, 9C illetve a Thonet & Vander Hoch, mert ezeknél az alsó hangszóró csak mélyet sugároz, az pedig a nagyobb hullámhossz miatt alig vagy semennyire nem interferál.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36418) zsizsef válasza maxiszalai12 (#36411) üzenetére


zsizsef
senior tag

:K

(#36419) Shingen válasza maxiszalai12 (#36411) üzenetére


Shingen
addikt

ha van rá keret akkor 6C.
van különbség.

風林火山

(#36420) maxiszalai12 válasza Shingen (#36419) üzenetére


maxiszalai12
tag

Értem. Akkor lehet eladom a JBL Boost-ot és beruházok.

(#36421) gtasystem


gtasystem
őstag

ha én min. 36hz 8 inch-hez vagyok szokva, elég nekem egy min. 45hz 6inch-es stúdiómonitor?..

[link]

ez tetszik is és tudja is amit kell és pont el is férne, viszont visszaküldési tortúrát nem szeretnék és ezekhez külön studio sub nincs (ha esetleg mégse lenne elég mély)..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#36422) Rover623 válasza gtasystem (#36421) üzenetére


Rover623
félisten

"ha én min. 36hz 8 inch-hez vagyok szokva, elég nekem egy min. 45hz 6inch-es stúdiómonitor?.."
:F
Ezt csak te tudhatod! :P

primus inter pares

(#36423) lezso6 válasza gtasystem (#36421) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi tud 36 Hz 8 inchet? :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36424) gtasystem válasza lezso6 (#36423) üzenetére


gtasystem
őstag

egy régi mezei hangfal ami tönkrement..

Rover623:
szerintem pont ezért van a fórum, hogy megkérdezzem ha mégse tudom.. :P
de az lehet, hogy inkább valami audiofil topikban kellene megkérdezni.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#36425) lezso6 válasza gtasystem (#36424) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És honnan tudni, hogy 36 Hz? Hallottad is, vagy csak rá volt írva? Mert utóbbi semmi sem jelent, előbbi meg amúgy elég drága dolog.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36426) Degeczi válasza gtasystem (#36424) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, erre választ sehol nem fogsz kapni, csak magad döntheted el próbák alapján...

Felejtsd el a specifikációt: a hangzás sajnos nem olyasmi, amit pár számadattal jellemezni lehetne, abból nem fog kiderülni semmi.

(#36427) gtasystem válasza lezso6 (#36425) üzenetére


gtasystem
őstag

onnan hogy van specifikációja és amúgy mérhető is és hallottam is mert azt használom/tam most írtam..

Degeczi: na ez az, hogy nem szeretnék visszaküldözgetni..
valamiért csak megadják azt a specifikációt..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#36428) Degeczi válasza gtasystem (#36427) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem.
Ez olyasmi, mintha ételt szeretnél specifikációval jellemezni. Van, ami megadható, de az összélmény, az elégedettség nem fog kiderülni számokból, szöveges leírásból.

Egy egyszerű alsó határfrekvencia, ami már önmagában sem tiszta, hogyan is mérték (ha egyáltalán, és nem csak hasraütöttek!) semmit nem mond arról, fölötte mennyire egyenletes a tartomány, hol vannak kiemelések-beszakadások, mennyire kopogós a hangja, stb. Még egy frekvencia-átviteli görbe (amit ritkán adnak közre a legtöbb gyártó) megléte sem mond semmit arról, nálad hogyan fog mindez alakulni - mert a szoba saját akusztikája is durván beleszól a hangzásba...
Aztán mindennek tetejébe ott az egyéni ízlés is.

Szóval vagy meghallgatod valahol (ami még mindig nem garancia arra, h nálad is beválik, de már jó kiindulópont), vagy megrendeled és visszaküldöd, más lehetőség nincs, senki nem dönthet helyetted.

(#36429) gtasystem válasza Degeczi (#36428) üzenetére


gtasystem
őstag

vagyis nem tudod..
értem, azért köszi.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#36430) dudika10 válasza gtasystem (#36429) üzenetére


dudika10
veterán

Eddig egy 180 lóerős autót használtam. Szerintetek, ha veszek most egy 160 lóerőset, az meg fog felelni az igényeimnek?

:U

Nem fog tudni senki válaszolni erre a kérdésedre. Se itt, se máshol. Ha valahol kapsz rá választ - azon kívül, hogy nem tudjuk -, akkor onnan menekülj!

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#36431) gtasystem válasza dudika10 (#36430) üzenetére


gtasystem
őstag

szerintem inkább van ahol tudnak, csak ez nem az a topik.. :)
a hasonlatodnak pedig nem sok köze van ahhoz amit kérdeztem, tudod süketeléshez nem kell külön fórum.. :D

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#36432) lezso6 válasza gtasystem (#36427) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Milyen hangfal? És hány decibellel halkabban, illetve biztosan 36 Hz volt az, vagy csak hallottál valamit, s szerinted az volt? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36433) Degeczi válasza gtasystem (#36431) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pedig helytálló a hasonlat...
(ráadásul az autó teljesítménye még mindig jobban megfogható jellemző, mint az általad írt alsó határfrekvencia, ami semmit nem mond arról, "mennyi mélye" van egy hangszórónak)

(#36434) gtasystem válasza lezso6 (#36432) üzenetére


gtasystem
őstag

szeretnéd tudni mi?.. :D
és válaszolni ki fog, én kérdeztem ám.. :)

Degeczi: szerinted az szerintem nem, maradjunk ennyiben.. ;)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#36435) dudika10 válasza gtasystem (#36431) üzenetére


dudika10
veterán

Vagyunk itt páran, akik nem ma kezdtünk foglalkozni a témával, hanem legalább egy hete. Ha nem hiszel nekünk, akkor tök felesleges kötni az ebet a karóhoz. Menj máshova, ott majd kapsz választ az értelmetlen kérdésedre (vagy nem). :K

Ha mindnenki szembe jön veled az autópályán, akkor azért érdemes elgondolkodni. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#36436) lezso6 válasza gtasystem (#36434) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Válaszolni most neked kéne, mivel az első kérdésed érvénytelen. Hint: aláírásom.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36437) gtasystem válasza lezso6 (#36436) üzenetére


gtasystem
őstag

tévedsz, még mindig nem válaszoltál csak okoskodsz és kérdezősködsz..
nem baj az ha nem tudsz, nem gond az, ez van így jártunk.. :D

dudika10: kicsit lemaradtál, már pár hsz-el ezelőtt rájöttem, hogy ez nem az a topik ahol nem egyhetes szakértők vannak.. :D

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#36438) lezso6 válasza gtasystem (#36437) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem okoskodok, hanem segíteni próbálnék. Mivel primitív kérdésre nincs helyes válasz, jó lenne ha leszállnál a magas lóról, s a hülyeséghez ragaszkodás helyet elgondokodnál azon, hogy mit próbálunk megértetni veled.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36439) gtasystem válasza lezso6 (#36438) üzenetére


gtasystem
őstag

és arra még nem gondoltál, hogy ha esetleg nem tudsz válaszolni egy kérdésre, attól még nem biztos hogy az a primitív?.. :D
amúgy ez csak költői kérdés volt, ne is törd rajta a fejed majd keresek egy másik topikot ahol lehet azért a spongyabob szintnél egy kicsit feljebb is menni.. :R

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#36440) lezso6 válasza gtasystem (#36439) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem nem tudok rá válaszolni, hanem értelmetlen a kérdésed. Ahelyett, hogy nekiállsz itt sértődött laikusként minket minősítgetni, meg kéne értened, hogy miről beszélünk, ez a Te érdeked is. Tehát akkor leírom én is, mégegyszer:

A specifikációkban lévő értékekre nem lehet építeni, csak nagyon homályos határolják be azt, hogy mire képes a hangcucc. Egyrészt marketingokokból jobb értékeket írnak rá, másrészt, ha tényleg teljesíti azt, van egy rakás olyan paramétere még a hangfalaknak, amire nincs mérőszámunk, s nem is tudjuk mérni. Ezért kell meghallgatni, specek alapján nem lehet megítélni a hangzást.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36441) szabeska válasza gtasystem (#36437) üzenetére


szabeska
addikt

Szia! En eddig 8"-os hangfalakon hallgattam zenet, szerinted eleg lesz nekem ezentul egy 6"-os? ;) Az en izlesemhez, allvanyomhoz, szobamhoz, fulemhez, amikrol nem tudhatod, milyenek? :) Ha erre valaszolsz nekem, emelem kalapom :)

F1

(#36442) Kolondrum

1250B megvéve, utolsó volt a speedshopban az aktuális készletből. :R

Szerk: Nem az enyém, még el sem hoztuk haza csak megvettük. Női tulajdonosa lesz. :))

[ Szerkesztve ]

(#36443) flanki válasza Kolondrum (#36442) üzenetére


flanki
aktív tag

Jól jártál vele én már a 3. párat nyüstölöm! Csak óvatosan járasd be! :C

[ Szerkesztve ]

(#36444) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Sziasztok!

Ti milyen hangkártyát vennétek Microlab solo6c hez ? Jelenleg ALC662 kodekes lapom van ezt váltaná később 1151 es platformi. Eddig . XFI_HD - Soundblaster Z ami tetszik .

Zene, film, játék ami menne

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#36445) Met válasza flanki (#36443) üzenetére


Met
nagyúr

A nőt? ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36446) duke válasza Degeczi (#36416) üzenetére


duke
aktív tag

"nehéz úgy megoldani (pláne, ha ugyanabban a sávban dolgozik mind - márpedig az alsó 3 sejthetően igen), h ne interferáljanak egymással"

Ja az tuti, hogy valami interferencia volt. Peldaul a hangszoroktol fel meter tavolsagra, volt egy idealis pont ahol ugy kb atlagossan turhetoen szolt, es ahhoz kepest 5-6 centivel lejebb eltunt a melyhang, majd 10 centivel meg lejebb ujra elokerult. Olyan eles hatarvonalak voltak a hangszinek kozott, hogy az tenyleg csak ugy kepzelheto el, ha hangszorok egymast kioltjak. Hat muszakilag erdekes volt :)

(#36447) varmi2 válasza AngerFîsT (#36444) üzenetére


varmi2
nagyúr

Minimum egy asus xonar dsx, ez a legelső ami ajánlható. Az még jobb, amit te írtál, de drágább is. Úgyhogy rajtad múlik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36448) Kolondrum

[link]
Minden csutkán sem torzít, de nem éri utol az 5.1-et, amúgy kellemes. Még tán veszek magamnak is.
Visszahallgathatja magát. [link]

[ Szerkesztve ]

(#36449) Kolondrum

eZ jobb mint az 1250B?

(#36450) PuMbA válasza Kolondrum (#36448) üzenetére


PuMbA
titán

Csutkára nem tekerünk fel semmit egyből :) Jobb, mint az 5.1, csak még szoknod kell. 1-2 hét múlva tudsz véleményt mondani.

(#36449) Kolondrum: Dehogy jobb, semmi sem jobb nála 20k-ig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.