Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni 2.0/2.1-es hangfalszett ajánlásához. Topic 1.hsz-ét átolvastam, de nem tudok dönteni sajnos. Mostani hsz-ket is kerestem viszont ami kellene nekem az az alábbi.
Ajándékba vásárolnék hangfalat, szerintem 2.0 is tökéletesen megteszi, a mostnai Logitech LS21 2.1 hangrendszer egyik hangszórója emgadta magát.
Helyette keresek olyan rendszert melyben :
- hangszórók picik
- max keret 10-12k
- átlag használatra, max 20W-ig (Logitech LS21 2.1 => 7W volt :DDD )
- márka mindegy (Genius,microlab,Logitech bármi lehet)

Sajnos az első hozzászólásban szereplő Genius 1250/1255B kilőve mert nem fér el az asztalon. (nekem 1250-em van teljes mértékben emg vagyok vele elégedve)
Giga T40/T20 lenne optimális lenne, de sajnos kereten felül van.

Amit néztem az az alábbi:
- Genius 800A
- Logitech Z200

Ezek ajánlottak?
Én szerintem a 800A-t választanám mert a logitech inkább design terén jobb mint teljesítmény alapján (7 vs 20 W)

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#36252) zsolt19900


zsolt19900
őstag

philips fp9400 ilyesmi zenealkalmatosság lehet megfelelő egy a tv-m hangjának teljesebbé tételéhez?

okés, hogy a solo-t ajánlja mindenki, de ez a cuccos itt lenne helyben -használtan megkapnám 4k-ért- és ha azt mondjátok, hogy nem lehet eszeveszettül felesleges megvenni akkor beruháznék rá és majd idővel vennék egy solo-t :)

ki mint mond rá?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36253) BenQhunria válasza Nixon18 (#36239) üzenetére


BenQhunria
tag

Most akciós is .
https://www.aqua.hu/genius-sp-hf1250b-20-fadobozos-hangszoro-207955.html?utm_source=hirlevel&utm_campaign=21-nap-161204&utm_medium=email

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#36254) BenQhunria


BenQhunria
tag

[link]
Majdnem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#36255) VIPowER válasza zsolt19900 (#36252) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha tökéletesen működik akkor persze, jó lehet, viszont nagyobb helyet foglal. Távirányító van hozzá legalább? Ha nincs, akkor nézd meg bekapcsolásnál hol áll be a hangerő, mert ha túl alacsonyan, akkor állandóan állítgatnod kellesz.

(#36256) Nixon18 válasza BenQhunria (#36254) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi a linket!

(#36257) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, régebben néztem az T&V Kürbist de seholsem kapni, aztán néztem a Hoch, abból is a BT verzió meg most 50ért a sima 42-43k.

A kürbis is elég lenne, tudtok valami ahhoz hasonlót ajánlani most?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#36258) zsolt19900 válasza VIPowER (#36255) üzenetére


zsolt19900
őstag

sajnos nincsen, de max. veszek hozzá valami univerzálisat és megpróbálom összepárosítani

de ha jó hangja lehet (a hely nem számít, az van :) ) akkor inkább bepróbálom első körben ezt, mint a 10x annyiba kerülő hangfalpárt

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#36259) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#36257) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Microlab solo 6C-t látom esetleg [link]

(#36260) PuMbA
Jobb mint a T&V?

jack van rajta?

Illetve van egy új és régi verzió belőle ahogy nézem, vajon melyik melyik.

Ahogy nézem az iponos pont a régi, a new feliratúak mind más távirányítóval vannak képeken.

Csak RCA bemenet van rajta? Ha igen akkor az gáz mondjuk.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#36260) PuMbA válasza SkyS1gn (#36259) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt vedd :)

(#36261) TechN7ne válasza PuMbA (#36260) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

De meg hallgatnák egy ilyet ,de sehol sincs soha kitéve ,se Áruházakban sehol...
Kiváncsi volnék az Alesis E. 5-öt le e veri.... ,sztem nem .

(#36262) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#36259) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Apropó, ezek mellé is érdemes lenne egy ilyet beszerezni? FiiO E10K Olympus

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#36263) Degeczi válasza SkyS1gn (#36262) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, jó kis cucc, én is használok ilyet jó ideje (mostanában 7C-hez).
Akkor érdemes, ha fejhallgató is kell néha, mert ezzel az is megoldva jó minőségben (míg a hangszórók többségén vagy nincs hozzá kimenet, vagy csak nagyon gyatra minőségű)

Jack vagy RCA bemenetnek nincs jelentősége, csak kábel-, ill. átalakító kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#36264) PuMbA válasza TechN7ne (#36261) üzenetére


PuMbA
titán

Ez jó kérdés, teljesen más a két rendszer felépítése...de boltban sose állítják ki őket :)

(#36262) Cris99: E helyett inkább X-Fi HD :)

[ Szerkesztve ]

(#36265) SkyS1gn válasza Degeczi (#36263) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Persze hogy mindegy de alapból lehet kötni jack-re? Van ahol irják van ahol meg nem. Pl... RCA/3.5 jack

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#36266) Degeczi válasza SkyS1gn (#36265) üzenetére


Degeczi
nagyúr

7C-n nincs, szerintem 6C-n sem. Egyszerű adatlaphiba.

(ja, a linkeden is van hátlapkép: azon látszik is, h 2 pár RCA bemenet van azon is, nincs jack)

[ Szerkesztve ]

(#36267) Sonja válasza SkyS1gn (#36265) üzenetére


Sonja
veterán

Csak RCA van rajta, de azért írják a 3,5mm-es jack-et, mert adnak hozzá egy jack-sztereó RCA kábelt.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#36268) SkyS1gn válasza Sonja (#36267) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Köszönöm, erre voltam kiváncsi, akkor ez korrekt a gyártótól!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#36269) BenQhunria válasza SkyS1gn (#36259) üzenetére


BenQhunria
tag

Ipon is az újat adják , megkérdeztem , legalábbis remélem !
A forgalmazó a C3107026 kód alatt új-nak jelzi.ezt választ kaptam!

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#36270) Degeczi válasza BenQhunria (#36269) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már vagy 2.5-3 éve volt a típusváltás = kizárt, h bármelyik bolt kínálatában még a régi legyen raktáron, az rég elfogyott volna.

(#36271) BenQhunria válasza Degeczi (#36270) üzenetére


BenQhunria
tag

Értem , megjártam már mással , ugyan ez volt szitu , gondoltam újat adják, de a régit küldték reklamációt nem fogadtak el ,de viszont ott volt 15 nap vissza küldés, erre nem mondtak semmit :D :C

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#36272) duke


duke
aktív tag

Az Microlab solo 6C -rol irtak ezt az Iponon:
"Sziasztok, olyan kérdésem lenne a többi Microlab Solo 6C tulajhoz hogy nekik is jelentkezik plusz zaj az alábbi hangerő szinteken: 01, 04, 07, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 18, 19, 21, 27, 31, 41, 48, 51? Tehát nem az erősítő minimális alapzajáról beszélek hanem azon felül."

Talalkoztatok ilyen hibaval, mert azert ez zavaro lenne ? Tobbek kozott a 6C-n is nagyon gondolkodom.

(#36273) endre166


endre166
tag

Üdv!
Hangfalat szeretnék venni,de nem nagyon értek hozzá ezért a segitségeteket szeretném kérni.
Pc-hez szeretném elsősorban,telefonhoz zenehallgatáshoz.
Kb 15 ezer a keret rá.
2.0 vagy 2.1 éri meg jobban?Lényeg,hogy hangos legyen és viszonylag szépen szóljon.

(#36274) BenQhunria válasza endre166 (#36273) üzenetére


BenQhunria
tag

Nem akarlak elkeseríteni, de 15ezer forint körül ne várj sokat :U

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#36275) endre166 válasza BenQhunria (#36274) üzenetére


endre166
tag

Erre gondoltam, tudom, hogy ennyi pénzért sokat nem kapok,de kis szobába kell csak

(#36276) zsizsef válasza duke (#36272) üzenetére


zsizsef
senior tag

+1. Az enyém az Amazon-ról van. Nem zavaró.

(#36277) #59070464


#59070464
törölt tag

Tascam VL-S3 vagy Fostex PM0.3d?

Felhasznalas csak is kizarolag szovegertes es tobbnyire klasszikus zenek.

(#36278) Digidroid válasza duke (#36272) üzenetére


Digidroid
tag

Microlab solo 7C, és igen jelentkezik, eggyel arrébb rakom és probléma megoldva :K

[ Szerkesztve ]

(#36279) Zoley3 válasza duke (#36272) üzenetére


Zoley3
tag

Nálam is jelen van, közelről kivehető ha nem szól semmi rajta de abszolút nem zavaró, legalább is itthon nm zavart még senkit, max eggyel kettővel kell tovább nyomin és kész ;) Amúgy 1,5 m-ről meg nem is észlelhető ha zizeg ez a hang :N

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#36280) dime27


dime27
őstag

"Drágáim" felkerültek a falra! :))

:R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#36281) Maxtreme válasza endre166 (#36275) üzenetére


Maxtreme
addikt

Ezt nagyon messze kerüld el. (már egy párszor itt kitárgyaltuk)
Olvasd el itt a 17-es kommentet, remekül összefoglalja hogy mi is a probléma az említett hangfalpárral.

(#36282) Tomacko válasza endre166 (#36275) üzenetére


Tomacko
senior tag

Olvasd el azért az összefoglalót, bajod nem lesz tőle, nem okoz megbetegedést. ;]

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#36283) Middle


Middle
csendes tag

Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni, mert teljesen laikus vagyok a témában. Laptopomhoz szeretnék venni egy 2.0-ás hangfalszettet. Mivel a laptop gyakran vándorol ide-oda a szobában, ezért szeretném ha vezeték nélküli lenne a szett. Ugye ha rákeresek a neten, hogy "vezeték nélküli hangfal" millió találatot kiad és fogalmam nincs mit kell nézni ilyenkor az adatlapon, viszont szeretem a jó ár/érték arányú termékeket kizárólag márka alapján nem akarok választani.
Tehát:
-Laptophoz kell
-Zene hallgatására
-Vezeték nélküli
-jó ár/érték arányú
-max 35-40 ezerért
A segítséget előre is köszönöm!

(#36284) thornadoj válasza Middle (#36283) üzenetére


thornadoj
aktív tag

veszel egy bluetooth rca adaptert, és válogatsz az ajánlott dobozok közül. pl. microlab solo 6c

[ Szerkesztve ]

(#36285) Middle válasza thornadoj (#36284) üzenetére


Middle
csendes tag

Köszi a választ ez a megoldás eszembe se jutott, de pont azért tettem fel itt a kérdést :) Esetleg tudsz olyan cuccot ami ennél kicsit mobilabb? Pl ha át akarom vinni egy másik szobába, vagy vinném magammal amikor vidékre utazunk?

(#36286) thornadoj válasza Middle (#36285) üzenetére


thornadoj
aktív tag

a jó ár/érték arányban elengedhetetlen a méret. a genius 1250 is elég szépen szól már, és azon egy szinten van kb a creative t20 kissebb méretben, de drágábban.

(#36287) Shingen válasza dime27 (#36280) üzenetére


Shingen
addikt

Most már nagyobb monitor kell. :P

風林火山

(#36288) duke válasza Zoley3 (#36279) üzenetére


duke
aktív tag

Orulok ha ez vegulis nem nagy gond. Meg amugy is a hangero szabalyzast nagy reszt ugyis szoftverbol csinalja az ember, es nem a hangszoron allitgatja.

(#36289) endre166


endre166
tag

Erről vélemény?

(#36290) Maxtreme válasza endre166 (#36289) üzenetére


Maxtreme
addikt

S(Z)A(R)L
Bár a szóban forgó típust nem hallottam, de a cég többi termékéből kiindulva, SZERINTEM ez is nagyon nagyon messze (el)kerülendő..

[ Szerkesztve ]

(#36291) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy lehet megcsinálni a hangfalakat?
Van 2db 50 wattos hangfalam és levan vágva róluk a csatlakozó mutatom: kep1 és ilyet szeretnék rátenni, hogyan lehet megoldani, illetve hol csinálják meg nekem, mennyibe kerül? Ilyenre kellene megcsinálni: kep2.

Illetve a most vásárolt házimozihoz tudnál csatlakoztatni? ehhez

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#36292) dime27 válasza Shingen (#36287) üzenetére


dime27
őstag

24-es 2k-s lg elég az nekem ;) :U

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#36293) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék vezetéknélküli pc-s rendszer kialakításával kapcsolatban.
Filmezéshez, játékhoz is használnám, szóval a lag és a késés kizárt.
A hangerő másodlagos, inkább legyen tiszta és azért legyen mélyhangzás is :D
A max. keret 50k viszont a media elmagyarázták, hogy azért ennyiből nem fog kijönni olyan ami jól szól és nem késik. Utóbbi probléma volt a meghatározóbb.

Két terméket ajánlották. Az egyiknek van aksis verziója is, tehát hordozni is lehet.
A hangminőséget ki próbálhattam és mit ne mondjak, tényleg baromi jó. Nyilván nem fogok egy Szigetfesztivált ellátni, de itt a betondzsungelben simán elég :D

Amikről szó van, azok a következők:

http://www.digitaltrends.com/music/sonos-vs-denon-heos/

65k-tól indulnak.

Milyen mást tudnátok ajánlani pchez?
Feltételek:
- ne késsen a hang!!!
- ne legyen vezetékes vagy Max. 1 db vezeték legyen amit a konektorba kell dugnom. Tehát ha lehet, akkor egy toronyból álljon.

A segítséget előre is köszönöm!

(#36294) PuMbA válasza #34576640 (#36293) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#36295) PuMbA válasza #34576640 (#36293) üzenetére


PuMbA
titán

Nem nagyon találtam olyat, hogy késleltetés nélkül menjen :) Kis késleltetés mindig lesz, de a drágábbaké alig észrevehető. Sajnos ki kéne próbálnod egyenként az összeset, mert nagyon speciális dolog, amit akarsz. A vezeték nélküli dolgokat én egyébként hanyagolnám, nem véletlenül nem terjedtek el.

[ Szerkesztve ]

(#36296) Tomacko válasza duke (#36288) üzenetére


Tomacko
senior tag

"Meg amugy is a hangero szabalyzast nagy reszt ugyis szoftverbol csinalja az ember, es nem a hangszoron allitgatja."

Akkor én nem vagyok ember, de én bizony mindig hangszórón csinálom a hangerőszabályozást. Már csak azért is mert, ha nem így tenném, akkor egyszerűen elveszene a dinamika is a zenéből. Ha szoftveresen állítom a hangerőt, egyszerűen eltűnik a zenéből az élet, szóval én ezt a legendát, hogy szoftveresen nem állítunk hangerőt, ezt jogosnak érzem :) De nem csak ezért nem így csinálom, egyszerűen nekem így kényelmesebb és gyorsabb, ha a hangszórón tekerem a gombot.

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#36297) szabeska válasza Tomacko (#36296) üzenetére


szabeska
addikt

PC-ről hajtod? Ilyen esetben mennyire állítod a hangerőt a gépen, 50%-ra?

F1

(#36298) Tomacko válasza szabeska (#36297) üzenetére


Tomacko
senior tag

A PC-n nem állítok semmit. Minden maximumon van szoftverben. Én úgy vettem észre, hogy ez így a jó. Nem nem méregetek semmit soha és nem nézegetek diagrammokat, grafikonokat se. Nekem a mérőeszközöm a füleim. Ha meg hallom a tápkábel fordítást egy használtpiaci áron nézve bőven másfél-milliós rendszeren, nagy baj nem lehet velük, ha rájuk hagyatkozom :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#36299) #34576640 válasza PuMbA (#36295) üzenetére


#34576640
törölt tag

És a vezetéknélküli gamer fülesekről mit gondolsz?
Asus strix 20K+ és társai..

(#36300) dudika10 válasza Tomacko (#36298) üzenetére


dudika10
veterán

" Nekem a mérőeszközöm a füleim. "

Ezt kérlek hagyjuk meg a hifi topiknak. Ez hadd maradjon szakmai.
A fül minden, de nem mérőeszköz. És ha gondolod bármikor bebizonyítom, hogy milyen könnyű becsapni a tied is (akár a szemed, vagy bármi más érzékszerved, ezek NEM mérőeszközök). :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.