Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) TechN7ne válasza PuMbA (#36144) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Alesis E. 5 nel jobban szól?

(#36152) BenQhunria válasza thornadoj (#36150) üzenetére


BenQhunria
tag

Azt írták a mesterek itt , hogy nem nagyon tudok hozzá kötni, se a Thonet Hoch és a Solo 7C-hez sem :DD :DDD

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#36153) nana95 válasza BenQhunria (#36152) üzenetére


nana95
tag

Amit én fentebb írtam, úgy hozzá lehet kötni csak ott mind a kettőnek aktívnak kell lennie. Annyi, hogy a 2.0 megy a rendes hangfal kimenetbe, a subot meg a fekete jackbe dugod, vagyis a sub kimenetbe.
Ez Asus Xonar DG hangkártyával működik, de szerintem más hangkártyákkal is meg lehet ezt oldani.
Itt linkelték a Solo 6C + Yamaha Sub, szinte biztos vagyok benne, hogy az is így van össze kötve, én is valami ilyesmit akarnék össze hozni. Össze tudtam kötni így, még egy 4W RMS-es méllyel is, bár értelme annak nem volt csak kipróbáltam. :DD .

(#36154) Maxtreme válasza nana95 (#36153) üzenetére


Maxtreme
addikt

Az elég sufni szerintem.
Ráadásul nem tudod szabályozni a sub és a frontok hangerejét egyszerre, max akkor ha a winben állítod.

(#36155) nana95 válasza Maxtreme (#36154) üzenetére


nana95
tag

Igen csak winben tudsz egyszerre hangot állítani, a mélyet és a sztereot csak egyszer kell piszkálni, mikor egymáshoz hangolod őket. nekem így sztereoban szól + mellette még a láda, az a solo + yamaha is így van megoldva, vagy esetleg külön hangkártyával, mert látom ott a külső creative hangkártya is.

(#36156) Maxtreme válasza nana95 (#36155) üzenetére


Maxtreme
addikt

..és azt hogy oldod meg hogy 2 hangkártyán egyszerre ugyanaz a hangforrás szóljon? :)

Egyébként én így sem tartom igazán jó ötletnek, mert gondolom ilyenkor 5 vagy 4.1-re kell állítanod a hangkártyát (ahhoz hogy a mély egy másik kimeneten megszólaljon) és így már a stereot sem úgy vágja ahogy kell.

(#36157) thornadoj válasza BenQhunria (#36152) üzenetére


thornadoj
aktív tag

megoldható, csak kicsit kompromisszumos, de még mindig jobban jársz, több szempontból is, mint a 2.1-el

(#36158) Maxtreme válasza thornadoj (#36157) üzenetére


Maxtreme
addikt

em tudom mennyi a max összeg amit rászán, de van olyan aktív sztereó szett amin van subkimenet.. :)

(#36159) dudika10 válasza Maxtreme (#36156) üzenetére


dudika10
veterán

Szerencsére tök mindegy, hogy neked sufni megoldásnak tűnik-e vagy sem. Teljesen valid megoldás, használják is.
Két hangkártya? Miért kéne két hangkártya? Rengetegen van sub kimenet (minden 5.1-esen pl), onnantól csak szoftver kérdése, hogy a 2.1-et támogatják-e. És igen, támogatják rendszerint, tehát nem kell se 4.1-et, se 5.1-et beállítani, és nem lesz semmi baj a sztereóval.

Meg youtube video alapján megállapítani, hogy milyen egy szett hangja?! Tucatszor volt téma, hogy NEM teszünk ilyet. Semmi értelme. :U

Úgy látom sokaknak tapasztalatot kéne még gyűjteniük mielőtt elkezdenek aktívan tanácsot adni. :(
(Nem személyes, nem Te vagy az egyetlen ilyen személy, csak most épp Te voltál az utolsó.)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#36160) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Genius sp-hf1250b 1 hét használat után:

Aki zenehallgatásra akarja venni az ne vegyen ilyet. Mély tartomány legjobb részét nem képes megszólaltatni.
A telefonom 1m-es körzetben interferencia zajokat hallat a hangfalból.
Oké, ennyi pénzért ne várjon az ember csodát, de az itt leírt vélemények alapján jobbra számítottam.

Ugyanitt eladó: genius sp-hf1250b

(#36161) dudika10 válasza johnsmithnex (#36160) üzenetére


dudika10
veterán

Milyen rendszered volt eddig, amelyik megszólaltatta a "mély tartomány legjobb részét"?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#36162) johnsmithnex válasza dudika10 (#36161) üzenetére


johnsmithnex
tag

Technix sa-gx130 erölködő,magnat concept 5 hangfalakkal

Az a bajom, hogy 80 Hz alatt nagyon gyengén szól szegény. Nem akarom, hogy remegjen a ház, de van olyan zene amibe a szub basszusok nem szólnak egyáltalán.

Az előző szettet azért adtam el mert panelba nagyok. Kertesházba lehetett hallgatni nyugodtan, de itt a szomszédok nem hiszem hogy díjaznák.
ez a bészteszt zeném 0:26-tól tolja
Solo 6c tulajokat megkérhetném, hogy csekkolják le, hogy mit tud a Microlab?

(#36163) WiZARD


WiZARD
addikt

Mostanában gondolkozok, hogy itthonra kellene valami minőségi hangfalszett (2.0) zenehallgatásra, PC mellé.
Fő szempont a kis méret (asszony így se akar hallani se róla), ami asztalon elfér monitor mellett.
Elektronikus zenére, pop, rock. Árban elég rugalmas vagyok, de nyilván jobb lenne valami olcsóbb.
Mi az amit érdemes megnézni/meghallgatni? Elsőre amiket neten néztem: M-Audio BX5 D2/Carbon, Audioengine A2, árban kb ez a max, ami belefér, de ha féláron van valami ajánlott, azt se bánom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36164) johnsmithnex válasza dudika10 (#36161) üzenetére


johnsmithnex
tag

mondjuk lehet velem is baj van, mert szeretem feljebb tekerni mindig a basszust
kocsiba is van mélyláda

(#36165) pulutodurumo válasza WiZARD (#36163) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A családban van A2. Igazi közeltéri, ha belövöd a hallgatási pozíciót akkor tud csak jól szólni. Viszont keresni kell a jó árú használtakat mert újan nem ér annyit mint amennyit kérnek érte. Sajnos nincs sok választás ilyen kicsi méretben így eléggé vad árakat szabtak a gyártók.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#36166) lezso6 válasza johnsmithnex (#36162) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezeket a yó písz madafaka számokat elsősorban mélyládához találták ki, autóban döngetni. A linkelt számban a D1 hang (37 Hz) van, ez a hang nagyon drága, ha jól akarod megszólaltatni, Microlab se fogja tudni. Bögreszettel pedig nem ér, az 74 Hz-cé konvertálja a hardveres felharmonikusrezonancia-generátorával.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36167) johnsmithnex válasza lezso6 (#36166) üzenetére


johnsmithnex
tag

Van egy lg házi-mozi rendszerem is. Annak a "mélyládája" se képes ezt a hangot kiadni magából.
És nem is konvertálja fel magasabb hangra, tehát egyszerűen nincs basszusa a számnak amikor hallgatom.

De gondolom a mélyláda alatt Te nem az ilyenekre gondoltál :D

Milyen megoldást javasoltok számomra ami azért megfizethető?

(#36168) lezso6 válasza johnsmithnex (#36167) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Logitech Z623. Annál biztos hallani fogsz valamit, csak ugye a minőség. :DD

Eleve egy jó mélyláda ára 100k+ Ft. Esetleg valami jobbféle (logitól ég és föld) kategóriás olcsó 2.1, pl állítólag a Taga inTone 2.1 egész korrekt ilyen viszonylagban, de ez is 90k.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36169) flanki válasza johnsmithnex (#36167) üzenetére


flanki
aktív tag

Szerintem ha az igazi méllyet (37 Hz :D ) akarod hallani akkor az nem lesz megfizethető.

[ Szerkesztve ]

(#36170) Maxtreme válasza lezso6 (#36168) üzenetére


Maxtreme
addikt

Ugyan nem 100k, de esetleg

Tapasztalatból mondom hogy bőven elég az említett "zenéhez"... :)

persze ehhez is ugye kell valami végfok még + frontok sem ártanak annyira.. bár ha csak a mély a lényeg.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36171) lezso6 válasza Maxtreme (#36170) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De ez egy mélyláda, én szettet ajánlottam. :D

Ilyen bassheavy stílusokhoz általában bögreszett dukál, feltéve ha minőség nem számít, csak aggya a méjjet!

Egyébként ez a szám még nem is durva. Vannak azok, ahol 30 Hz körüli hangokkal szeretnék világra hozni a gyomortalmad, na az már őrült kategória. Szerintem ezeknél a számoknál beleszámítják a torzítást és a dinamika hiányát is, nem véletlen, hogy alapból huppog a mély és csak egy csupasz szinusz hullám van odalent. Egy jobb rendszeren élvezhetetlen, hisz csak az alját hallod, nincs torzítás. Viszont ha feltekered a hangerőt, minden elkezd rezegni, és máris jobb. :))

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36172) Maxtreme válasza lezso6 (#36171) üzenetére


Maxtreme
addikt

Okés, csak arra reflektáltam hogy nem kell feltétlenül 100-at kidobni rá, aztán nyilván az is szubjektív hogy kinek mi a jó... :)

De amúgy igen. Itt valóban egy Z623 a megoldás :D

(#36173) johnsmithnex válasza lezso6 (#36171) üzenetére


johnsmithnex
tag

nekem a fizikai képtelenség az elvárásom: olcsón, minőségi mélyet aggyon, úgy, hogy közben minden hang rendben legyen. Létezik ilyen 2.0?
studio monitorok pl KRK rokit? Ezek képesek ilyen széles tartományban minőségre?

(#36174) Maxtreme válasza johnsmithnex (#36173) üzenetére


Maxtreme
addikt

nem
nem
és nem.. :D

(#36175) lezso6 válasza johnsmithnex (#36173) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ezekhez a számokhoz nem kell minőségi mély. A rossz minőségű mélytől lesz teste a mélynek. Nekem stúdió 2.1-em van, elég nyersen, hülyén szól a szám vele. Huppogós, lassú (tipikus autós) mély kell neked ehhez, hogy élvezhető legyen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36176) Maxtreme válasza lezso6 (#36175) üzenetére


Maxtreme
addikt

Mondom...Z623.....
Nem nem, véletlenül sem azért mondom mert van 1 eladóm, meg sem fordult a fejemben :N

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#36177) WiZARD válasza pulutodurumo (#36165) üzenetére


WiZARD
addikt

thx
Közben rájöttem, hogy az M-Audio se az igazi, mert falhoz közel lenne, így hátsó reflex nyílás nem nyerő, és majdnem mindenen hátul van :(

amiket még találtam:
Tannoy REVEAL 402
Alesis - Elevate 5
KRK Rokit 4 G3

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36178) lezso6 válasza WiZARD (#36177) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem értem miért probléma az, ha a reflex közel van a falhoz. A szubomnak alsó port kivezetése van, 5 cm-re van a cső a földtől.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36179) WiZARD válasza lezso6 (#36178) üzenetére


WiZARD
addikt

Ok, esetleg valami konkrét ajánlat, ami kicsi?

(Megrendeltem cybermonday keretein belül 58ért egy Audioengine A2+ -t, de ha találok jobbat, akkor max délelőtt lemondom)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36180) lezso6 válasza WiZARD (#36179) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudom, hogy ez mennyire baj, ugye a szubnál azért csak alsó frekik vannak. Ha közel van a falhoz a hátsó reflexes valószínűleg nagyobb mélykiemelés lesz, illetve puffoghat.

Az Elevate 5-ről volt itt szó, egyik jártasabb tag írta, hogy áráért jó cucc. Egyébként ilyen kis méretben nem fogsz kapni front reflexest, mert nem fér oda.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36181) WiZARD válasza lezso6 (#36180) üzenetére


WiZARD
addikt

Én se tudom, házimozi subom zárt, hangfalak nincsenek a falra tolva.

Felsoroltam párat, ami front reflexes, bár méretben mind 2x nagyobb mint az A2+
Túl sokat nem várok, melóhoz kell vmi háttérzene, minden másra ott a többi cuccom...
Persze közben félek, hogy mégis mit kapok egy ilyen kis izétől.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36182) lezso6 válasza WiZARD (#36181) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az AudioEngine-t én kukáznám a helyedben, az a desktop speakerek Beats-e. Már a számokkal is gond van, 2.75" "wooferje" van, míg az Alesisnek 5". :D

Most nézem az Elevate 5 front portos, ő lesz a barátod. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36183) WiZARD válasza lezso6 (#36182) üzenetére


WiZARD
addikt

Bármi konkrét tipp?

Alapvetően félek bármi ilyen mini szartól, de sajnos nagyobb nem fér el.
Régen B&W 602 S3 volt erre a célra, de új lakásban a gép körül nem volt neki hely :(
Fülest meg utálom egész nap...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36184) lezso6 válasza WiZARD (#36183) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Olvasgass. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36185) WiZARD válasza lezso6 (#36184) üzenetére


WiZARD
addikt

thx, meggondolom

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36186) TechN7ne válasza lezso6 (#36184) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem is Alesis van ,studio monitorozás miatt vettem ,hogy halljak olyan dolgokat is amit egy sima media hangzásban nem nagyon lehet.
Szépen szól ,de nem igazán zene bonára van tervezve ,nem arra van hogy bömböltesse az ember ,arra ez nem való és nem is bírja.

Sima zene hallgatásra nem ajánlom ,ennyiért arra biztosan van jobb megoldás.

Hangzása amúgy az első hetekben dobozos ,aztán az idővel javul ,vagy csak hiszem és szimplán megszokta a fülem.
Magasak szépek ,mélye viszont nem a legminőségibb ,alap lehallgatásra közepesen szólva megteszi.

(#36187) Trakk77


Trakk77
csendes tag

Sziasztok!

Microlab solo 6C-t tervezek venni, főleg zene hallgatásra.
Találok belőle új és régi verziót is az online boltokban.
Design-ra a régi jobban tetszik.
A kérdésem az lenne, hogy van-e valami lényegi különbség a kettő között? Mindegy, hogy melyiket veszem?

(#36188) Degeczi válasza Trakk77 (#36187) üzenetére


Degeczi
nagyúr

hetente előjön a kérdés, de akkor ismét

régit már aligha kapsz újonnan, mert évekkel ezelőtt változott a típus (6C, 7C egyaránt)

(#36189) Trakk77 válasza Degeczi (#36188) üzenetére


Trakk77
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Sajnos nem nagyon volt időm visszaolvasni. A keresőben meg elég felületes voltam - de talán így más még könnyebben megtalálja majd :)

(#36190) BenQhunria válasza Degeczi (#36188) üzenetére


BenQhunria
tag

[link]
Akkor az IPON vagy benézett valamit,vagy tényleg ennyiért van mert ugyanazzal az árral operálnak mint a new, és képen nem a new van!

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#36191) Digidroid válasza BenQhunria (#36190) üzenetére


Digidroid
tag

Én 1-2 hete vettem egyet az iponból, és az újat hozták ki.

(#36192) Degeczi válasza BenQhunria (#36190) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerinted lefényképezik, amit kapnak?
Szerintem kizárt: rákeresnek a típusra, aztán megy a weboldalra a kép, amit találnak - ezek szerint itt a régié, ennyi...

(#36193) BenQhunria


BenQhunria
tag

Meg is kérdezem , mer akkor onnan rendelek!

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#36194) WiZARD válasza TechN7ne (#36186) üzenetére


WiZARD
addikt

thx

Végül a kis méret döntött, és a rengeteg helyen olvasott dícséret, így megvettem az Audioengine A2+ -t.
Elsőre tetszik, féltem a csalódástól, ezért próbáltam rosszat várni. Végül nagy pozitív csalódás lett, hogy egy ekkora kis izé hogy szól ;)

Nyilván még járatni kell, valami alátét se ártana, de a gyáriért nem volt kedvem 9 ezret fizetni.
Veszek egy ilyet és félbevágom...
Időm se volt még nagyon próbálgatni, csak bedugtam a mobilomba. Ha végzek a melóval akkor megnézem mit tud a DAC benne, meg Esi Maya44-ről hajtva milyen.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36195) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Van egy Kurbis szettem. Eddig teljesen hangtalan volt, nem zúgott. Viszont pár napra átvittem máshova, és most raktam vissza az eredeti helyére, ahol most elég hangosan zúg benne a tekercs és ez elég zavaró. Ugyanabba a konnektorba van bedugva, semmi változás, mégis zavaróan zúg. Lehet ezzel valamit csinálni?

(#36196) senlo


senlo
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Vettem egy 5.1-es Edifier m1550 -es szettet amit tv-hez szerettem volna használni. Nincs kibontva a dobozából. Tudom úgy használni az 5.1-est mintha 2.1-es lenne vagy kell a tv-hez vmi átalakító?

(#36197) BenQhunria válasza Degeczi (#36192) üzenetére


BenQhunria
tag

A forgalmazó a C3107026 kód alatt új-nak jelzi. Ennek a száma akkor az új!

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#36198) Tomacko válasza WiZARD (#36177) üzenetére


Tomacko
senior tag

Szia.

Lezso már írta, de nem elég egyértelmű ennyire ez a hátsó reflex nyílás dolog. Szóval ezt kialakítása válogatja, vannak dobozok amik nagyon érzékenyek rá és jól meg is "mutatják" ha máshova helyezed el. Ezekből van több, de ehez is kell a jó hallás. Szóval ha ilyet veszel és relatívan közel kell tedd a falhoz, előtte mindig néz utánna, hogy az adott dobozoknál mi az ajánlott távolság.

Tehát mint hátsó reflex-s doboz vásárló első körben járj ennek utánna. Én is most vagyok ebben a helyzetben, de nem aktív dobozokkal. Én egyszerüen kizártam a lehetőségek közül a hátsó nyilást, mert nagyon nem bírom élvezni a zenét rosszul el helyezett dobozokkal, így mivel szintén relatív közel kell tegyen a falhoz őket, nagy többségénl a mély terjengős kissé vagy jobban mosottas esetleg néhol túlzó is lehet, de hogy nem jó az szinte biztos. De nem törvény ez sem mint sok minden más sem.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#36199) WiZARD válasza Tomacko (#36198) üzenetére


WiZARD
addikt

Köszi, végül a kis méret eldöntötte a kérdést, egyelőre örülök a kis A2+ -nak ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36200) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Lecserélném asztali Pc jelenlegi 10 éves Creative 5.1-es hangfal szettemet. Őt néztem ki:
Logitech Z506 5.1

Jó lesz vagy kb 25-30k értékben van mostanság jobb a piacon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.