Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Kolondrum válasza pulutodurumo (#36550) üzenetére

Nekem is hasonló kéne. Gépeben van Bt és a kábelt így kiiktatná. Hm.

(#36552) sg22


sg22
senior tag

Sziasztok!

Szeretnek egy kis segitseget kerni a szakiktol. Van egy par Behringer Truth 2xxx studio monitorom, passziv, erositovel hasznalom. Par evesek, hasznaltan vettem. Amikor megjottek realizaltam h a mely nagyon keves, vettem egy brutal melynomot is hozza, de sehogy sem jo. Egyszeruen nem adja vissza elegge tisztan. Mixelni szoktam 4/4-et, foleg house, tech-house, techno zeneket.

Eldontottem hogy kell egy normalis aktiv hangfal paros, ez igy nagyon gyenge. Ha felveszem a 300 euros JBL fejhallgatomat egyszeruen tokeletesen tisztan hallom, mikozben meg mixelek egyszeruen elvesznek a reszletek. Nem lehet igy normalisan mixelni. Ehhez ert itt valaki? Mit ajanlanatok?

Ha lehet akkor nem vennek extra melynyomot, szerintem nagyon eltulozza a zenet, meg nem nagyon ertek hozza, osszeparositani meg beallitani ugy hogy tokeletes legyen nagyon nehez szerintem.

DAC mindenkeppen szukseges hozza? Van egy kontrollerem es arra vannak/lennenek rakotve a hangfalak, van beepitett hangkartyaja (Pioneer DDJ SB2).

Olyan paros kene amiben van mely rendesen, de nem tul sok, pont ami kell a technohoz. Illetve ha nem muszaj ne legyen tul draga : ) i.e. max 300 eur, de ha 100-200 eur kozott van valami jo kis paros az igen jo lenne.

Koszonom sracok! :R

what should I do about this?!

(#36553) lezso6 válasza sg22 (#36552) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Melyik Berhinger? 6.5" vagy 8"? Nekem aktív változat, a B3031 van, s az pont egy kicsi mélykiemelt. :D

Brutál mélynyomó az milyen típus? Ha valami olcsó brummogós szemét, akkor pedig nem csoda, hogy nem jó. :(

Fejhallgatóknál általában komoly (6-12 dB+) mélykiemelés van. Attól tartok nem a Behringerjeid tudnak kevés mélyet, mármint ha elég mélyre mennek le, s tényleg csak a mennyiséggel van problémád.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36554) sg22 válasza lezso6 (#36553) üzenetére


sg22
senior tag

Ez a melynomom van, nem olcso szemet :)
Nem tudom hogy hogy allitsam be az az igazsag, meg hogy hova tegyem. Meg hogy egyaltalan illik e ide.

Behringer truth b2030p hangfalaim vannak.

what should I do about this?!

(#36555) lezso6 válasza sg22 (#36554) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem stúdió sub, ami ugyan van még lehet jó, de van rajta bass boost kapcsoló, ami eléggé jajj. :D Azok a 6.5" behringerek ilyen zenéhez tényleg kevesek, s úgy tudom amúgy sem nagy számok.

Szerintem szabadulj meg a mostani nyűgös setuptól, s kb 2-300k-ból vegyél valami aktív 8" sztereó rendszert, azzal nem fogod megbánni. Természetesen hallgass meg többet is, hogy melyik jó, lehetőleg ne vakon válassz..

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36556) sg22 válasza lezso6 (#36555) üzenetére


sg22
senior tag

igen, en is erre a kovetkeztetesre jutottam, ezert volt az elso kerdesem. milyet ajanlanatok? nem sokara fogok koltozni, nem akarok sokat kolteni erre, majd par honap mulva, de addig is vennek valami normalisabb hangfalat.

mondjuk 50-60k-ig van valami ajanlott aktiv hangszoro par ?

what should I do about this?!

(#36557) lezso6 válasza sg22 (#36556) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

50-60k-s cuccot mire szeretnéd használni? Abban biztos nem lesz több mély. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36558) sg22 válasza sg22 (#36556) üzenetére


sg22
senior tag

raszurtem aktiv+8", innen valami ajanlhato?

what should I do about this?!

(#36559) PpenoO válasza sg22 (#36558) üzenetére


PpenoO
őstag

Ezek többnyire darabárak, szóval alsó hangon 110 a pár.

Ha elengedhetetlen a mély-hangsúlyosság + elektronikus zene és van pénzed rá akkor ne sajnáld, vegyél Focal Alpha 80ast, abban nem fogsz csalódni, esetleg az M-Audio M3-8ast amennyiben kiegyenlítettebb hangzás kell.

(#36560) sg22 válasza PpenoO (#36559) üzenetére


sg22
senior tag

Koszi a segitseget! Ez a focal jol hangzik :R Ez melle nemkell melnyomo ugye ?

[ Szerkesztve ]

what should I do about this?!

(#36561) Kolondrum

Media Marktban 26k a 1250B. Vicc. :D

(#36562) Maxtreme válasza Kolondrum (#36561) üzenetére


Maxtreme
addikt

Adnak hozzá luxusprostit is? :DD

(#36563) pulutodurumo válasza Maxtreme (#36562) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Csak olvassák a fórumot. Ha elkezdjük lehordani hogy ne vegye senki, majd csökken az ára. :DDD

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#36564) thornadoj válasza Kolondrum (#36561) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Me' hülye azé' nem vagyok!

(#36565) PpenoO válasza sg22 (#36560) üzenetére


PpenoO
őstag

Amennyiben szimplán csak zenehallgatásra kell és nem ablakokat meg tányérokat akarsz táncoltatni akkor nem kell sub. Igaz van egy két stílus ami megköveteli a 30 ne adjisten 2x Hzt, oda ezek is kevesek. Techno/House/Trance/Electrohoz elég kell legyen, DnB és társaihoz már lehet nem elég.

(#36566) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
az milyen megoldás lenne, hogy egy 2.0-t rákötök a xonar d1 front kimenetére és egy subot a subra? aztán 5.1-et bekapcsolom a xonar szoftverében... ez gondolom így tré lenne ha 5.1-re keverné a jelet, hiszen center, meg side nincs, de ha mindegyikre ugyanazt a jelet küldöm? :) akkor elvileg 2.1 lesz belőle...

vagy 2.0-t a frontra, a side-ra meg a subot, aztán mindegyikre ugyanazt a jelet küldöm... van 4.0 lehetőség is a szoftverben, akkora front meg a side szól, de ha jól tudom ezen belül még van olyan, hogy 4.0-ra keverje, tehát térhangzás (de mivel a side-on sub van, így nem lenne jó a hangzás), vagy mindegyik kimenetre ugyanaz a jel menjen... tehát ekkor a 2.0 elvileg megkapja az eredeti hangot, meg a sub is, de a sub ugye csak bizonyos frekvenciáig tudja lejátszani... így rosszul szólna? :)

+ a sub csak film és tuc-tuc zene alkalmával lenne aktiválva :D egyéb esetben a szoftverben 2.0-ra lenne állítva és csak a 2.0 szólna....

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#36567) lezso6 válasza PpenoO (#36565) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tuctuc vonalhoz nem kell sok, DnB-hez is elég a ~39 Hz, bár a 35-öt meghálálja, de az ritka. Hiphop cuccokhoz kellhet a 25-30 Hz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36568) pisti124


pisti124
csendes tag

Sziasztok!

Kaptam ajándékba egy ilyen szettet, az lenne a kérdésem, hogyan tudnám bekötni a PC-be, hogy 5.1-be szóljon?
Összesen ennyi kábel volt hozzá, jelenleg így van bekötve, de így csak stereo-ba szól.
Hogy lehetne ezt megoldani, hogy 5.1-be szóljon?

(#36569) Maxtreme válasza pisti124 (#36568) üzenetére


Maxtreme
addikt

Először is kell még neked 2db rca-jack kábel.

Másodszor volt "szerencsém" ehhez a szethez. Lényeg hogy jár hozzá 1 kis papír, amire le van írva a helyes bekötési sorrend.
Ami a hangfalra van írva ( Front left, right, center stb) az totális baromság. A bemeneteknél és a hangszóró kimenetekénél is igaz!

Kb annyit ér az egész amennyibe kerül... Vagy lehet hogy annyit sem.

A legviccesebb az egészben hogy a hangszórók csak 2 utasnak tűnnek, ha jobban megnézi az ember könnyen feltűnik hogy a dóm dísz... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36570) pisti124 válasza Maxtreme (#36569) üzenetére


pisti124
csendes tag

Pontosan milyen kábel kell hozzá, tudnál képet mutatni róla?
Van a mélynyomón USB is, olvastam az emagos linken, hogy valaki USB-n kötötte össze.
Létezik, hogy egy USB kábelen keresztül a számítógéphez kötve szólna 5.1-be?

(#36571) VIPowER válasza pisti124 (#36570) üzenetére


VIPowER
senior tag

A meglévő mellé még kettő ilyen kell : [link]

(#36572) Maxtreme válasza pisti124 (#36570) üzenetére


Maxtreme
addikt

Usb-n?
Én a szimpla pendrive bemenettel nem kötném össze, mert lesznek ott "érdekes" dolgok..

(#36573) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Nem igazán tudom hol kellene ezt megkérdeznem sry.

Van egy problémám egy Logitech Z506 rendszerrel. Mostanában elkezdett folyamatosan hangerőtől / bemenettől függetlenül ilyen "szzzzzzz" hangot kiadni magából. Akkor is csinálja, ha nincs rákötve semmilyen bemenet. Lehet ezzel kezdeni valamit házilag, olcsón?

Köszi

(#36574) Lucky77


Lucky77
csendes tag

Sziasztok !

Mivel itt nagyon lehúztátok ahogy láttam, Z906 alternatívát keresek. Házimozinak lenne használva, néha játszani (PS4 tervben) és zenét hallgatni (EDM). Nincsenek túl nagy igényeim, Chromecast Audio (többnyire 320kbps spotify) lenne rákötve és a PS4 optikaival. Filmeket nem mindig eredeti nyelven nézem, így nem mindig DTS a hang. Itthon használtan 50-60 körül ki lehet fogni Z906-ot vagy Z5500-at, kb. 80-am van a rendszerre. Nézegettem a Teufel Concept E 450 Digital-t, és az Edifier S760D-t de ezek már árban a duplájánál vannak. Ti mit ajánlotok, esetleg valami kevésbé ismert márka ? A Teufelről es az Edifierről mi a tapasztalatok a Logihoz képest ? Optikai bemenet kell rá.

(#36575) pisti124 válasza pisti124 (#36570) üzenetére


pisti124
csendes tag

Sikerült megvennem a kábeleket hozzá de sehogy sem tudom megoldani úgy hogy jó legyen mert vagy csak a mély szól ha nem akkor csak a két hátsó jobb esetben vagy egy oldalsó vagy egy sem.Én nem vagyok egy műszaki zseni sajnos és ez az első 5.1-es hangfalszettem amit kaptam,és nagy valószínűséggel az utolsó is ha ilyen babrás visszaadom akárki adja.
Már mindent dugtam mindenhova és amit eddig elértem az amit az előbbiekben leírtam.Ami papírt kaptam hozzá bekötés terén az semmit sem ér mert ha úgy bekötöm akkor sem szól mind.

(#36576) jamez válasza Lucky77 (#36574) üzenetére


jamez
senior tag

Valahol próbáld ki. ha neked tetszik vedd meg. :K

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#36577) Lucky77 válasza pisti124 (#36575) üzenetére


Lucky77
csendes tag

Ahogy látom a képen a sztereo bemenetre volt kötve, próbált meg alatta a DVD audio input-ba kötni (FL - bal első FR- jobb első és ez alattiakba). Gépen próbálkoztál már audio beállításokkal ?

(#36578) pisti124 válasza Lucky77 (#36577) üzenetére


pisti124
csendes tag

kipróbáltam nem működik ugy sem gépen eddig még csak annyit csináltam hogy a realteket letöltöttem és azon próbálkozom vagy is tesztelem hogy melyik szól.Konkrét beállításokat nem csináltam még.

(#36579) JonDen


JonDen
csendes tag

Sziasztok, Kürbis BT hangfalam pár napja elkezdett ütemesen dobolni/dobogni, ezen kívül semmilyen hangot nem ad ki magából, nem világít, nem csinál semmit. A garancia természetesen múlt év végén lejárt. Mi lehet a probléma és hova tudnám elvinni szervizeltetni?

[ Szerkesztve ]

(#36580) lezso6 válasza JonDen (#36579) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bekapcsolva? Próbáld ki másik konnektorban, ellenőrizd jack kábel nélkül, hogy csinálja-e.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36581) JonDen válasza lezso6 (#36580) üzenetére


JonDen
csendes tag

Csinálja jack nélkül is, másik konnektorban is. Ahogy áram alá helyezem és bekapcsolom, kezdi a doboló hangot

[ Szerkesztve ]

(#36582) lezso6 válasza JonDen (#36581) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hang van? Másik szoba, stb, csak hogy kizárjunk mindent?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36583) JonDen válasza lezso6 (#36582) üzenetére


JonDen
csendes tag

Mármint, hogy ad-e ki hangot a hangfal? Nem, csak az ütemes dobolást/dobogást, amit kikapcsolás után is folytat egy rövid ideig, egyre nagyobb időközökkel. Mint amikor a szív szép lassan feladja a szolgálatot...

A hangfal led sem világít és az is mindegy, hol próbálom, melyik konnektorban, melyik helyiségben.

[ Szerkesztve ]

(#36584) lezso6 válasza JonDen (#36583) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Zene alatt pl csinálja-e van-e valami változás.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36585) JonDen válasza lezso6 (#36584) üzenetére


JonDen
csendes tag

Néma, zene helyett is a dobogás van

(#36586) lezso6 válasza JonDen (#36585) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Oh, fakk. Akkor a pattogás valószínűleg azt jelenti, hogy ki-be próbál kapcsolgatni, csak valahogy nem sikerül. :( Ez utóbbi lehet azért, mert meghalt a fő szűrőkondi, s hullámzik a feszültség. Legyen így, ez olcsó. Szét kéne kapni, s rámérni a kondikra, hogy megvan-e a kapacitás.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36587) Ádám16


Ádám16
addikt

Sziasztok!
Nem tudom, mikor lett frissítve az összefoglaló, de a 10-15k-s 2.0-k közül még mindig a Genius SP-HF1250B és SP-HF1255B az ajánlottak?
Köszönöm!

Szerk.: Amennyiben igen, honnan érdemes leginkább beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#36588) JonDen válasza lezso6 (#36586) üzenetére


JonDen
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

Abban tudnál (vagy bárki más) még esetleg tanácsot adni, hogy hova érdemes elvinnem szervizbe Pesten? Én nem értek ezekhez a dolgokhoz, a neten meg sok céget látok, akik ebben utaznak.

(#36589) lezso6 válasza Ádám16 (#36587) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen. Onnan szerezd meg, ahol olcsó és könnyű gariztatni, ha esetleg pórul járnál.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36590) lezso6 válasza JonDen (#36588) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tudom, nem vagyok pesti. Picit hozzáérrtő, forrasztópákát már látott Ismerősöd nincs? Attól tartok a szerviz nem érné meg, 5-10k-t szerintem elkérnének érte.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36591) Ádám16 válasza lezso6 (#36589) üzenetére


Ádám16
addikt

Köszönöm!
Még egy kérdésem lenne. Ebben az árkategóriában ha garanciával rendelkező használt terméket választanék, akkor van-e olyan termék, amely lényegesen jobb ezekhez képest, vagy inkább ennyiért újat érdemes?

(#36592) JonDen válasza lezso6 (#36590) üzenetére


JonDen
csendes tag

Meg tudom oldani, köszi a tanácsot.

(#36593) lezso6 válasza Ádám16 (#36591) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Összefoglalóban van írva pár típus, de nem tudom mennyiért érnék meg. Itt jelenleg újonnan csak a Microlab Solo 6C ajánlott az Genius 1250 után. Amíg a Thonet Kürbis 25k körül volt, addig megérte, de azóta elszállt az ára, s annyiba kerül, mint a Microlab.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36594) Ádám16 válasza lezso6 (#36593) üzenetére


Ádám16
addikt

Azok közül nem találtam használtan most a piacon, így akkor marad az 1250.
Köszönöm segítséged!

(#36595) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

Hali!

Napokban olvasgattam itt fórumon és Iponon ,hogy bizonyos szinteknél van valamilyen "zaj" na most ez a dolog elbizonytalanított a Microlab Solo 6c-től mivel kb 80-90 cm re lenne tőlem, és félek ,hogy zavarna ez a hang.
Esetleg valakinek van ugyan ilyen hangfala és tudna erről mesélni,hogy mennyire alap tartozéka a hangfalnak és ,hogy ha nem szól semmi csak be van kapcsolva akkor erőteljesen búg vagy sem ?

Egy XFI-Hd -ra gondoltam mellé ,de még agyalok ,hogy mennyire tudná meghajtani, szeretném ,ha úgy adná vissza a zenei stílusokat ( Dubstep , Electro, Techno, EDM ) , hogy leesen az állam ,hogy ez mennyire r*hadtúl jól szól :D Zene - Film - Játék a felhasználási célom.

Belső hangkártyára érdemes váltani egyébként ?

Thx

I Say Anger you say FisT!

(#36596) Barokk válasza AngerFîsT (#36595) üzenetére


Barokk
csendes tag

Szia!

Nekem Microlab Solo 6c van kb. 2 hónapja. Amikor olvastam itt a fórumon erről a problémáról, ellenőriztem, hogy nálam jelentkezik-e, de viszonylag közelről (20-30 cm) sem hallottam a kérdéses zajt.

Úgyhogy szerintem nem típushiba, de egyes készülékeknél ezek szerint jelentkezhet. Kérdés, hogy mennyire gyakori.

Egyébként én X-Fi HD mellé vettem és ez a kombináció az árához képest igazán jól szólt. (Azóta viszont feljebb váltottam DAC szinten.)

[ Szerkesztve ]

(#36597) Degeczi válasza AngerFîsT (#36595) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha olvasod a jelenség leírást, akkor látod, h ez nem egy fix alapzaj (és nem is trafózúgás, bűgás), hanem a hangerőszabályozás néhány lépcsőjén jelentkező furcsa (valószínűleg digitális eredetű) zaj - viszont egyetlen fokozattal odébb léptetve a hangerőt, azonnal teljesen meg is szűnik, ezért nem okoz valós gondot közelről sem.

(#36598) zsizsef válasza Degeczi (#36597) üzenetére


zsizsef
senior tag

Megerősítem.

(#36599) ot93 válasza zsizsef (#36598) üzenetére


ot93
senior tag

Nekem is csak bizonyos hanegerőknél van ilyen és főleg alacsonyabb hangerőknél, ahol nem annyira használom...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#36600) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Ez a SP-HF1250B még mindig best-buy?
Szükségem van plusz kábelra, ha televízióhoz használnám?

Köszönöm a válaszokat!

Per aspera ad astra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.