Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) janihunk


janihunk
senior tag

Sziasztok játèkra Ps4 hez ès Pc hez szeretnèk lehetőleg fa hangrendszert. Aktiv 5.1 et távirányitoval. Filmeket is szeretem. ár olyan 30-50 között gondoltam... köszönöm.

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#36852) varmi2 válasza janihunk (#36851) üzenetére


varmi2
nagyúr

Első lépés. Olvasd el az összefglalót. Ekkora keretből 2.0 jön ki, nem 5.1. Ha egy hangfal fa, az még nem jelent semmit. Attól még nem fog jól szolni. Az összefglalóba van ajánlott 2.0.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36853) PuMbA válasza janihunk (#36851) üzenetére


PuMbA
titán

Thonet Kürbis :)

(#36850) enterlaci: Milyen szivacsra gondoltál? A legfontosabb a mögötted lévő falnál egy / több nagyobb polc vagy szekrény vagy akármi, ami jól megtöri / elnyeli a hangokat. Ezután szinte ugyanolyan mértékben fontos a két oldal és utoljára az előtted lévő fal, de egyébként bármely fal tud csinálni nagy zűrzavart, ha pont úgy jön ki az elhelyezés és a szoba méretei. KRK hanyagolós az ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#36854) Qlux


Qlux
tag

Sziasztok!

Ezt a tipust (Mackie MR8mk3) ugye darab aron ertekesitik igy nekem ebbol kettot kell megvegyek. Ugye az aktiv hangfalaknal az egyik erositos a masik passziv. Most akkor itt lesz ket erositos hangfalam? Szukseges speci(kulso) hangkartya a meghajtasahoz? Mennyire durva ebben a basszus, nem szeretnem azert, hogy levigye a fejemet a gep elott, inkabb akkor 6" valtozatot vennem.

(#36855) enterlaci válasza PuMbA (#36853) üzenetére


enterlaci
senior tag

Ilyen "szivacs" cuccost láttam, van itt is többféle, ezek a holmik jók asztallapra?
Lesz gondom a mögöttem lévő fal kiválasztásával, holnap előszedem a mérőszalit és mérek hova férne el jól a hangfal. Az is lehet, hogy állvány lesz jobban elhelyezhető szóval nem zárok ki semmilyen megoldást egyenlőre.
KRK OK.
Amúgy, bár nem ez a totyik, szerinted sacc per kábé mekkora min.összegben gondolkozzak majd DAC választásnál.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36856) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Egy Genius SP-HF1250B 2.0 hangfalpár a monitor mellett zavarhatja azt vagy jól le van "szigetelve"?

(#36857) #59070464


#59070464
törölt tag

Tobb, mint egy honapja kerdeztem, hogy a Tascam VL-S3 vagy Fostex PM0.3d-t vegyem. Orulok, hogy nem erkezett ra valasztast befolyasolo valasz. Annek ellenere, hogy elobbit sem hallottam, orulok, hogy az utobbit valasztottam. Ezt azert mondom igy, mert egy honap hasznalatot kovetoen erosen ketelkedem, hogy ennyi penzbol ennel jobbat valoban ki lehet hozni. Raadasul nincs tejfolosdoboz, SpaceX raketa vagy diszkogomb formaja, tenyleg ugy nez ki, amilyennek egy hangsugarzonak lennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#36858) varmi2 válasza Csacse (#36856) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha lcd monitorod van, akkor nem, mert arra nem hat a mágnes. De ha crt, akkor nem kizárt, hogy a monitor szélén látszani fog. Persze attól is függ, hogy mennyire van közel a monitorhoz.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36859) Degeczi válasza Csacse (#36856) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tizenéve a CRT monitorok voltak érzékenyek a hangszórók mágneses terére, ezért volt fontos akkoriban a belső mágneses árnyékolás. LCD monitorral mindennek már semmi jelentősége, az nem érzékeny a mágneses térre, így nem gond, h a mai hangszórók már nem mindig vannak (és ahogy a belső képet nézem, a 1250B hangszórómágnesek körül sincs ilyesmi)

(#36860) Csacse válasza Degeczi (#36859) üzenetére


Csacse
tag

Értem, akkor szükségtelen. :DDD

(#36861) johnsmithnex válasza Degeczi (#36859) üzenetére


johnsmithnex
tag

Ha jobban megnézed akkor látszik hogy a hangszórók mágnesén van még egy-egy mágnes ami biztosítja az árnyékolást.

(#36862) janihunk válasza PuMbA (#36853) üzenetére


janihunk
senior tag

most genius 5005 van. valami hasonló kellenne....

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#36863) PuMbA válasza enterlaci (#36855) üzenetére


PuMbA
titán

Az eredeti Auralex Mopad néven megy, olyan próbálj, hogy hoz-e javulást és ha igen, akkor megveheted :)

(#36862) janihunk: Logitech Z506-ot megveheted, ha tényleg azt akarsz, de amit linkeltem Thonet az sokkal jobb hangminőségű, hiszen ugyanannyi pénzből 2 db hangfal mindig jobban fog szólni :) Térhatás meg nem nagyon létezik ilyen olcsó 5.1-nél.

[ Szerkesztve ]

(#36864) Tavares


Tavares
tag

sziasztok, tudtok ajánlani olyan 2.1 hangrendszert, amin van optikai bemenet? Az se baj ha nem méregdrága :DDD

(#36865) PuMbA válasza Tavares (#36864) üzenetére


PuMbA
titán

Edifier C2XD :)

Más: új 5"-os Modecom hangfal.

[ Szerkesztve ]

(#36866) Tavares válasza PuMbA (#36865) üzenetére


Tavares
tag

:R :R :R

(#36867) smiti válasza PuMbA (#36865) üzenetére


smiti
addikt

Végre történik valami ? :B

(#36868) PuMbA válasza smiti (#36867) üzenetére


PuMbA
titán

Normális hangfal olcsón-ra gondolsz? :)

(#36869) smiti válasza PuMbA (#36868) üzenetére


smiti
addikt

Valami olyasmire. Én sajnálom hogy a Modecom-ok eltűntek a kínálatból.

(#36870) enterlaci


enterlaci
senior tag

Urak,

ezek a rendszerek vajon mit tudnak? (többes számban, mert van pl Yamaha és más is ahogy látom)
Azért tűnt fel, mert mire megvennék egy belépő szintű 5" stúdió hangfalpárat 70-80k-ért és egy DAC-ot ami tegyük fel 30-40k akkor 110-120ezer környékén járok és nincs ilyen extra szolgáltatásom mint hálózati lejátszás, rádió satöbbi, amik külön még plusz pénzbe kerülnének. Tudom, most végül is pc-s topikban vagyunk, de örülnék olyan megoldásnak itthonra ahová nem muszáj bekapcsolni a pc-t.

A kérdés lényegében az, hogy ezek az 5" körüli mikro hifik vajon tudják azt mint egy 5" körüli belépő stúdió/multimédiás hangfal?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36871) berobi78 válasza enterlaci (#36870) üzenetére


berobi78
tag

Szerintem simán jó lehet. Én egyszer hallottam az MM-ben egy 80k-s hifit, ami körbe röhögi a Solo 6C-met. Csak nem emlékszem mi volt az. Én is zenehallgatásra és film nézésre vettem, nem kötöm pc-re, csak egy raspberry pi-re, hifiberry dac-al, de így már arban 80-nál tartok. Lehet elég lett volna egy ilyesmi hifi.

(#36872) Bukk900 válasza enterlaci (#36870) üzenetére


Bukk900
őstag

Én is egy ilyen mini hifi tervezek. Az Advance Acoustic UM20 kis hangfal már megvan és egy Tangent Ampster bt-t gondoltam mellé. Telefonról mehet az online streaming... :)

(#36873) Degeczi válasza enterlaci (#36870) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Denon-ok valóban jók, ismerősnél is van egy régebbi, tetszik.
Persze nem is olcsóak, de legalább nem is pénzkidobás.

(#36874) Pr0GrEsSiVe

Sziasztok,

Érdemes a 2.1 SONY HT-CT80 hangprojektort analóg helyett optikával csatlakoztatni a számítógéphez? Optikai kimenet nincs az alaplapon de van SDPIF csati. Az működne ha optikai átalakítóval csatlakoztatnám a SDPIF csatiba?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36875) varmi2 válasza Pr0GrEsSiVe (#36874) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nehogy azt hidd, hogy ez annyira oltárian jól szól. Ennyi pénzből vehetsz normális 2.0-t, ami lealázza ezt. Nincs rajta opticai bemenet, csak bt, és analóg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36876) Pr0GrEsSiVe válasza varmi2 (#36875) üzenetére

Pedig van rajta, sony weboldalán elírták..
Egyébként ebbe az árkategóriába ez a Sony szól a legjobban, nulla dobozhang, pedig végigpörgettem az LG meg a Samsungot is 35-50k kategóriába.

[ Szerkesztve ]

(#36877) varmi2 válasza Pr0GrEsSiVe (#36876) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az első linekn amit írtál nem írja. De a tövbit továbbra is fenntartom.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#36878) Laca19 (a) válasza enterlaci (#36870) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Én is valami hasonlóban gondolkodom. Nemrég egy Microlab Solo 9C-ben nagyot csalódtam.

Egyelőre a két kiszemelt:

Denon D-M40 - 130000Ft
Panasonic PMX70 - 75000 Ft
Nem tudom a Denon jobb lehet-e, és főleg annyival amennyivel többe kerül.

(Ezt nem konkrétan Neked írtam, csak úgy az utolsó pár hozzászólásra, ha már szóbakerültek ezek a "komolyabb" mini HiFi-k.)

[ Szerkesztve ]

http://www.diesel.com

(#36879) enterlaci


enterlaci
senior tag

Köszi mindenkinek a választ!
Szóval van keresnivaló a mikro hifik között ha minőségi zenehallgatást szeretnék csak azt nem tudom mennyi.
Denonokról vannak jó vélemények és a Yamahákról?
Vajon hol lehet ilyeneket hallgatózni? Nagy áruházak zajos környezetében nyilván nem..

(#36872) Bukk900 Neked honnan jött ez a párosítás, illetve hogyan jutottál ezekre a magoldásokra?

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36880) Bukk900 válasza enterlaci (#36879) üzenetére


Bukk900
őstag

Genius 1250B van itthon, hiába kötöttem egy komolyabb DAC-ra, nem hozta a várt szintet... ez a francia pont adódott, külsőre tetszett, a hangja is illett az akusztikus zenéimhez, így elhoztam...
Ehhez viszont kell egy erősítő... kis méretű, hogy asztalon, polcon is elférjen, legyen benne bluetooth, hogy a család többi tagja is tudjon csatlakozni telefonnal, táblagéppel, laptoppal.
Kínából akartam rendelni, valami hasonlót 20-30k körül: [link] de ezeket is világos hangúnak mondják és lehet, hogy nem illenének össze.
A másik fórumon ajánlották a Tangent-et, azt tudja, ami nekem kell, a tesztekben kellemes, meleg hangúnak írták, jó sztereó színpaddal, így teszek vele egy próbát!

(#36881) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Mivel annó itt sok segítséget kaptam a dobozokkal kapcsolatban, reménykedem, hátha tudtok segíteni. :) Azért agyalok ezen, mert hangprojektort sajnos nem tudnék megfelelően elhelyezni.

Egy érdeklődő kérdésem lenne, mégpedig, a TVm alatt van egy Genius 1250. Lecseréltem az LG TV-met Samsung-ra, és ezen nincs fejhallgatókimenet, viszont van benne BT.

Esetleg innen valaki tud-e olyan BT-s adapterről, amihez van távirányító, és lehet hozzá csatlakoztatni a hangfalat?

Véleményem szubjektív...

(#36882) Bukk900 válasza hackeeeee (#36881) üzenetére


Bukk900
őstag

BT adapter [link], ha van optikai digitális kimenet akkor ez [link] a tv távirányítója ezeket is szabályozza jobb esetben. Scart aljzat nincs esetleg? Azon van analóg hang kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#36883) hackeeeee válasza Bukk900 (#36882) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szia!

Köszönöm a tippeket.

Digitális kimeneten szinte biztos, hogy nem tudok a tv távjával hangerőt szabályozni. Legalábbis a TV-n biztosan nem. Próbáltam. :( Ugyan ez van BT-n is, ezért kellene hangerőszabályzós kütyü. Alaphelyzetben ugyan ez van BT-n is, vagyis ha BT-s eszköz csatlakoztatva van, akkor mutat egy kis BT vagy digitális kimenet ikont, és nem történik semmi, lock-olja a hangerőszabályzást ebben az esetben a TV.

Ez a philips cucc tetszik, de pont a fentebb leírtak miatt keresek olyat amihez esetleg van táv, vagy alkalmazás.

Öhm, nincs scart. :N

Ugye a hangfalon van hangerőszabályzó, csak jó lenne, ha nem kellene állandóan felkelni, stb.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36884) Bukk900 válasza hackeeeee (#36883) üzenetére


Bukk900
őstag

Törölhető...

[ Szerkesztve ]

(#36885) enterlaci válasza Bukk900 (#36880) üzenetére


enterlaci
senior tag

Nem hangzik rosszul a sztori! Rákerestem a hangfaladra, már nem is gyártják régóta de méretében pár tesztet megnyert. Hol érdemes böngészni az ilyen holmikat?

Akárhogy nézem azok mikro hifik amik tudnak mindenféle hálózati megosztást, inkább 150-től kezdődnek. A te megoldásod hálózati szempontból ugyan "csak" BT-vel megy de jóval olcsóbb is. Minőségben pedig nem hinném hogy ordas nagy különbség alakulhat ki a kettő megoldás között.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36886) Bukk900 válasza enterlaci (#36885) üzenetére


Bukk900
őstag

Hifipiac-ról vettem, érdemes nézelődni az AVX, Hardverapro fórumain is.
A Tangentről jövő héten tudok majd nyilatkozni :) a Teac hasonló cucca ellenében is ezt ajánlották, pedig az árban duplája... van otthon egy Denon DA300USB dac, így össze tudom majd hasonlítani a BT képességével.

[ Szerkesztve ]

(#36887) enterlaci válasza Bukk900 (#36886) üzenetére


enterlaci
senior tag

Hm, az a Denon-os cucc sem tűnik gagyinak! :) Szóval kíváncsi vagyok mit mondasz a Tangentről, mert a Teac ugyan pofára jobban tetszik, de a tesztek nem igazán győztek meg annyi pénzért.
A Tangentnél hogyan oldható meg a pc-s flac lejátszás? Arra is kíváncsi lennék hogy a Tangentnél bluetooth-nak mekkora hatótávolsága lesz. Egyenlőre panellakás sajnálatos vasbeton problémáit kellene áthidalnom valahogy.

Hangfalak választása nem egyszerű ha nincs tapasztalat. Neked van ötleted számomra, vagy hol lehetne tippeket gyűjteni?
Elektronikus, pop, pop-rock, jazz stílusok, kábé egyforma arányban.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36888) enterlaci válasza enterlaci (#36887) üzenetére


enterlaci
senior tag

Azt közben megtaláltam, hogy én 3,5mm jack-en tudnám etetni pc-ről a Tangentet.

(#36889) Xonar DGX van most a gépben.

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36889) Bukk900 válasza enterlaci (#36887) üzenetére


Bukk900
őstag

Ha van az alaplapon digitális SPDIF audio kimenet, akkor arra lehet kötni, ha nincs, akkor kell közéjük egy USB/SPDIF átalakító.
Hangfal választásban itt tudnak segíteni, [link]
(#36888) enterlaci: az is egy megoldás, ha megfelelő minőségű az analóg kimeneted.

[ Szerkesztve ]

(#36890) Bodz válasza Bukk900 (#36886) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Mondjuk a Teac egy korrekt (nyilván csak a kis mindenes kategóriában gondolkozva) usb dac is, így használva hangfallal megéri az árát. Meg még ott a bt, illetve a füles kimenete sem hallgathatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#36891) Bukk900 válasza Bodz (#36890) üzenetére


Bukk900
őstag

Igen, akinek szüksége van a plusz szolgáltatásaira, lehet megfontolandó. Nekem van dac és fejeserősítő és a Tangent-tel már túllőttem az eredeti 50k-s keretet.
Alesis Elevate 5, vagy Solo 6C-n gondolkodtam egy Philips BT adapterrel... remélem megéri az 50%-os felár...

(#36892) enterlaci válasza Bodz (#36890) üzenetére


enterlaci
senior tag

A véleményedre picit jobban adok, mint egy számomra vad idegen tesztelő leírására. Akkor nem satírozom le a listámról, elvégre fejes alá sem ártana valami.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#36893) Oryctolagus válasza hackeeeee (#36883) üzenetére


Oryctolagus
tag

Nekem is hasonló gondom volt.
Vettem egy Scart-RCA kábelt és egy 1250b-t.
Aztán kiderült hogy a Scart kábelt kicsit át kellett alakítanom hogy a kimeneti hangot kezelje.
Majdnem örültem is csak a hangerőt nem tudtam távolról kezelni, illetve ami még inkább zavaró az az hogy ha USB-ről néztem filmet akkor lekapcsolta a Scartot, tehát újra a TV saját hangszórója üzemelt.
Egyébként ha szimpla tévéadást nézek semmi gond csak lekell venni a hangerőt mert a TV hangszórói és a scartra kötött hangszóró hangja elcsúszik egymáshoz képest.

Meguntam, ezért ha lesz egy kis időm leveszem a hátlapot és lehúzom a PCB-ről a saját hangszóróit aztán kap egy kivezetését amire rákötöm a saját hangszórómat.

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra.

(#36894) hackeeeee válasza Oryctolagus (#36893) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én elkezdtem 2.0-s BT-s hangfalpárt keresni, meglátjuk mit ajánlanak.

Véleményem szubjektív...

(#36895) smiti válasza hackeeeee (#36894) üzenetére


smiti
addikt

THONET-VANDER Kürbis BT újra kapható. ;)

(#36896) Shingen válasza smiti (#36895) üzenetére


Shingen
addikt

Lassan minden kapható újból, microlab, kürbis :D

風林火山

(#36897) hackeeeee válasza smiti (#36895) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De ahhoz sincs táv, ha jól tudom.. Vagy, van?

Pont Thonet-ből keresünk valamit.

Véleményem szubjektív...

(#36898) hackeeeee válasza hackeeeee (#36897) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Noh, hát T&V Hoch-ot ajánlottak Nekem, de látva, horror áron. :(

Plusz az túl nagy lenne, nem férne el a 1250B helyére.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#36899) Bukk900 válasza hackeeeee (#36898) üzenetére


Bukk900
őstag

Abból a Kugel a távos, drága dolog a kényelem... [link]

(#36900) hackeeeee válasza Bukk900 (#36899) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Oké, azt hiszem Én ezt feladom, és valszeg egy Soundbar lesz, és kész...

Nem is feltétlen a kényelem, csak sajna a tv-n nem tudok BT-n és optikai kimeneten hangerőt szabályozni, így kellene alternatív megoldás. :(

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.