Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#96251) V.Stryker válasza lemmy71 (#96200) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De miért jobb a vízzáró vakolat, mint a lélegző? Ha leverek pl. 60cm-t és vízzáró vakolatot teszek, akkor a víz bezáródik és fentebb megy, fent fog kijönni nem? k
Nem jobb kipárologtatni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#96252) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Egy újabb kérdés:
Ha fel szedem a parkettát ami szurok ágyban van a maradvány szurkot ami a padlón marad mivel tudom fel szedni? Illetve teljesen el kell távolítani ha járólapot akarok majd le tenni?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#96253) pjen válasza dewil666 (#96252) üzenetére


pjen
félisten

Véső géppel,spaklival stb.Esetleg bontó kalapáccsal a betonnal komplett. :)

(#96254) dewil666 válasza pjen (#96253) üzenetére


dewil666
őstag

Vagy le bontom az egész házat és építek egy újat.
:DDD

Betont nem bontanám fel emiatt.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#96255) pjen válasza dewil666 (#96254) üzenetére


pjen
félisten

Csak egy 5let volt,de amúgy tényleg kaparás,vésés. :((

(#96256) dewil666 válasza pjen (#96255) üzenetére


dewil666
őstag

Oké! Nyugi :)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#96257) macilaci78 válasza dewil666 (#96252) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Betonmaró. Sajnos a betonig fel kell szedni, bármi is kerül rá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#96258) pjen válasza dewil666 (#96256) üzenetére


pjen
félisten

:(( -csak azért tettem,mert sz@r meló.Nem neked szólt,a melónak.

(#96259) dewil666 válasza macilaci78 (#96257) üzenetére


dewil666
őstag

Akkor jó kis szórakozás elé nézek :O
Összesen 60nm.

pjen
Így már értem. Biztos utálni fogom.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#96260) pjen válasza dewil666 (#96259) üzenetére


pjen
félisten

Az nem lehet megoldás:felszeded a parkettát,és 5 centit rá betonozol térhálóval?
" Biztos utálni fogom."nem kételkedem :)

(#96261) KrAt válasza mezis (#96250) üzenetére


KrAt
veterán

Az athidalo egyik oldalan kulso futescsovek vannak, ott kb 5 centire van a faltol, a masik oldalon egy 6os valaszfal van, amiben pont kozepen jon fel a cso, amiben a vezetekek lesznek a spotoknak, tehat ott se tudom megfurni. :(

(#96262) dewil666 válasza pjen (#96260) üzenetére


dewil666
őstag

Sajnos nem megoldás, mert az ablakok így is alacsonyan vannak az ajtó nyílásnál is probléma lenne.
Fel szedem a parkettát és meg várom a hideg időt, mert úgy sincs benne fűtés. Lehet akkor hamarabb le pattog a betonról.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#96263) macilaci78 válasza dewil666 (#96262) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem fog lepattogni sajnos. Kapard, vésd, mard fel, ami jön. Ami nagyon nem akarja adni magát, azt hagy ott. Uzin PE 260 alapozó megfelelő tapadóhíd erre, önterülő aljzatkiegyenlítővel telibe húzod a teljes helyiséget és mehet is rá akár a ragasztott parketta is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#96264) lemmy71 válasza dewil666 (#96262) üzenetére


lemmy71
őstag

Csináltass egy lakatossal, 4-es kazánlemezből vagy egy darab ekevasból egy széles raskettát, és mint a spaklit kalapálnád azzal adj a szuroknak, szépen felfog jönni. De a vésőgéphez is lehet venni extra széles lapos vésőt, ráadásul meg is van egy kicsit ívelve így nem szalad bele a betonba, előszeretettel használják csempeleverésnél [link] . Tapadóhídnak használhatsz Mapei Eco Prim Gripet arra meg jöhet a szálerősített Novoplan Maxi aljzatkiegyenlítő.

[ Szerkesztve ]

(#96265) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Néhány héttel ezelőtt érdeklődtem itt betonfödém, padlástér felöli szigetelése kapcsán.
A héten meg is vettem a szükséges tekercses üveggyapotot. 20cm vastagságban lesz leterítve.
Olvastam, hogy a meleg oldalra kell párazáró fóliát teríteni. Ez ebben az esetben is szükséges? Hiszen fűtetlen tetőtéren lesz leterítve a betonra nem hiszem, hogy az alsó szintről feljutna a betonon át a pára...
Illetve ha már veszek fóliát akkor vegyek e duplán és takarjam le a tetejét is, hogy ne porosodjon?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#96266) Siriusb válasza madmike (#96265) üzenetére


Siriusb
veterán

Van, aki azt mondja, ne zárd le a födémet, van aki éppen az ellenkezőjét állítja.
Én hőtükör fóliát raktam alulra, arra a kőzetgyapotot, s ezt lefedtem páraáteresztő fóliával.

(#96267) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Villamos vezetéket kéne a földbe fektetnem.
Kb .10-15m
Mennyibe kerül egy olyan gép munka órája ami képes ezt kiásni,
illetve kijön egyáltalán a szakember egy ilyen kis munkához?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#96268) pjen válasza DonThomasino (#96267) üzenetére


pjen
félisten

Azt elég másfél ásónyomra rakni.Lehet nem is kéne gép. :)

(#96269) DonThomasino válasza pjen (#96268) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ja lehet, csak kiváncsi vagyok.hogy mégis kb mennyi lehet... ;)

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#96270) dewil666 válasza lemmy71 (#96264) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm!
Kedden már kapom is a széles vésőt a beton csiszoló tárcsa is érkezik valamikor :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#96271) csemberlen válasza DonThomasino (#96269) üzenetére


csemberlen
őstag

Googleban megtalálod a választ. Attól függ, hogy a közeledben hol van ilyen gép. Kiszállási dij+óradij 6-8000Ft. ekkora munka 1 óra alatt megvan.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#96272) Morris válasza madmike (#96265) üzenetére


Morris
veterán

Mindenképpen menjen a párazáró fólia a födémre!!!
Simán átmegy a pára. Még a béléstesten is.

(#96273) DonThomasino válasza csemberlen (#96271) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aha köszi.
Ez a gép egy ritka dolognak számít?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#96274) fero02 válasza DonThomasino (#96273) üzenetére


fero02
veterán

Ezt kétféle képen lehet megoldani. A hagyományos markolós-ásós módszerrel (keskeny kanállal), illetve van láncos kaparó is, ami kb 5 cm széles lukat kapar (úgy működik, mint egy láncfűrész). Utóbbinál értelemszerűen kevesebb a gond a temetésnél, míg előbbi módszer a gyakoribb, cserébe munkaigényesebb.

(#96275) DonThomasino válasza fero02 (#96274) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen, én a láncos játékra gondoltam .

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#96276) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! 4x7x2 területet pince szeretnék elektromosan fűteni alkalmanként! Mit érdemes venni mi nem fogyaszt sokat?

Battletag: hojszi#2983

(#96277) pjen válasza Intel fan11 (#96276) üzenetére


pjen
félisten

Elektromossal mindegy,nincs takarékos belőle.Klímával lenne olcsobb.

[ Szerkesztve ]

(#96278) Met válasza Intel fan11 (#96276) üzenetére


Met
Topikgazda

Mindegy mi mert a klímán kívül zabálja az áramot mind.
Valami ventis, az hamar felfűti a levegőt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96279) Kolondrum válasza Morris (#96175) üzenetére

Fa ház van az alapon és vagy 40 éves. Szóval sztem ott semmi sincs. Csak a beton alap a biztos, megtaláltam.

Spet! Ja azt mondta más is, fel kéne törni körbe a betont. Meg mondom ahha mit még nem kéne. Leásni 30cm mélyre utána, fekete bubis víz elvezető, föld, viacolor aztán lábazat téma.
421k-s kémény bélelése árajánlatot kaptam (egyenes kis kemény totál jól szerelhető) inkább feltöltöm betonnal azt is mondtam. Nem normális ez a világ.
Dilis idióta zakkant...

[ Szerkesztve ]

(#96280) lemmy71 válasza V.Stryker (#96251) üzenetére


lemmy71
őstag

Tudom hogy van lélegző vakolat, sokszor használják vert vagy vályog falazásoknál a dohosodás elkerüléséért. De neked alulról jön fel a víz, valószínűleg maga a vakolatod húzza fel, mert ahogy már írtam az alap és az aljzat beton közti találkozásnál lehet sérült a szigetelésed, bár ezt igazából csak ha megbontod akkor fogod pontosan tudni. A lélegző vakolatnál az a víz ugyanúgy kijön majd és hólyagosodni fog a festéked de szerintem a salétrom is csak idő kérdése és újra előjön. De te tudod a te házad a te döntésed. Az OBI -ban [Aquabau] vízzáró vakolat akciós elméletileg.

(#96281) Intel fan11 válasza Met (#96278) üzenetére


Intel fan11
őstag

Pl mit ajanlassz? Vagy esetleg gazpalackos vmi?

Battletag: hojszi#2983

(#96282) lemmy71 válasza dewil666 (#96270) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem tudom hogy érdemes e csiszolással foglalkoznod, ha véső szépen felszedi alaposan felporszívózod utána meg mehet rá a tapadóhíd. Én tavalyelőtt 70nm burkolt törtem fel, misungba volt de valami brutál erős cementes cucc lehetett, egy hétig véstem géppel, 5,5 köbi sitt ment ki a nappali-konyha és a folyosóról. Utána lekentem a Mapei Primer G -vel és arra ment a novoplan maxi, bár az nagyon drága volt :O de a padlófűtés miatt raktam azt, amúgy valami olcsóbbat vettem volna. A praktikerben volt most a Weber -nek akciós az aljzatkiegyenlítője valami 2500 körül volt egy 25kg zsák ha jól emlékszem. Vagy ha vastagabban csinálod akkor cementesztrichet neki. Amit először írtam hogy eco primet használj a novoplan előtt, azt én a teraszon használtam a régi burkolóra, egy kicsit megkevertem a szezont a fazonnal :D

(#96283) pjen válasza Intel fan11 (#96281) üzenetére


pjen
félisten

Gázpalack jó ötlet,egy hőlégfúvóval.

(#96284) Intel fan11 válasza pjen (#96283) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tudsz ilyet ajanlani?

Battletag: hojszi#2983

(#96285) Intel fan11 válasza pjen (#96283) üzenetére


Intel fan11
őstag

Esetleg elektromos konvektor?

Battletag: hojszi#2983

(#96286) pjen válasza Intel fan11 (#96284) üzenetére


pjen
félisten

Nem.Évekkel ezelőtt használtam,de azóta már ki tudja mi kapható.Körbe kell nézni Praktiker,Bauhaus,Obi.Mi most a műhelyben egy siesta palackos fűtőt használunk,nagyon jól melegít,aránylag takarékos.Tök mindegy,elektromosban nincs takarékos.Veszel egy 2 Kw os hősugárzót az óránként 2 Kw ot fogyaszt amíg bevan kapcsolva.Persze,ha tényleg ritkán kell akkor megérheti,hiszen a legkisebb beruházás.

[ Szerkesztve ]

(#96287) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, mindenképpen keresünk majd valami szakít, de hát ha van tippetek.
Átfolyós kazánunk van, ez adja a meleg vizet és a radiátorokat is ez fűti.
Pár napja már fűtünk.
Be kapcsol a fűtés, majd amikor kb 55 fokos lesz a víz el kezd valami nagyon furán zörögni, nem tudom hogy a rendszerben lehet valami piszok és át kéne mosni, vagy a kazánban romlik el valami. Fel vettem a hangot. link
A fura a dologban, ha ezt a hangot hallom, és meg nyitom a meleg vizet, és pár másodperc múlva el zárom akkor már nem csörög. A kazán Westend quastat d D24-1 F típusú.
Van tippetek amit esetleg lehet tenni szerelő hívás előtt, bár van egy olyan érzésem hogy el elkerülhetetlen lesz.

(#96289) Tarill


Tarill
őstag

Sziasztok! Egy újabb témában kérnék segítséget :) ablak, van egy kis 50x40-es ablak a spejzba, illetve 2 régi fa, a belső már mozog is a helyén stb... Na ilyen kicsi ablakot nem tudtak csinálni méretre, a vasalat miatt 50x45 öst tudtak csak csinálni, 40-es kisméretű tégla fal, ha a nyílás két szélénél bevágok ytong fűrésszel 5-5 centit(illetve egy tégla sornyit) és kiveszem az jó lehet? Vagy hogy kéne csak az ablak 7 centijénél véssek egy árkot neki? A másik meg hogy kisméretű téglához milyen tokrögzítő csavar kell? Kell annak valami tipli vagy csak befúrni és mehet a csavar? :R

(#96290) csemberlen válasza Tarill (#96289) üzenetére


csemberlen
őstag

Keress olyan céget ahol csinálnak kisebbet. Most láttam egy helyen, 40*40 nél kisebb ablakot. persze azon volt vagy 15*15 üveg, fény az nem sok jön be rajta.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#96291) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Köszönöm a legutóbbi tanácsokat!

Kapunyitóval kacsolatbam tud valaki segíteni?
Reggelre az egyik fázison nem volt áramom.. Nagy nehezen jöttem rá, hogy a kapunyitóval lett valami... (reggelre félig nyitva volt).

Ez a házas ditec van felszerelve... Valaki tudja, hogy tudom a házat levenni?

[ Szerkesztve ]

(#96292) Tarill válasza csemberlen (#96290) üzenetére


Tarill
őstag

Már meg van az ablak, ezen sincs sok üveg 25x20 centi. Jobban méregetve 41-42 centi a nyílás, a tok meg olyan 44,5 azt a 2-3 centit vakolat leveréssel lehet meg tudod oldani, na majd kiderül :)

(#96293) mezis válasza huliganboy (#96291) üzenetére


mezis
nagyúr

A kulcsával kinyitod azt a fekete ajtót 90 Fokra. Kicsit nehezen fog menni, mert oldani kell a fogaskerék-villanymotor kapcsolatot. ekkor a kaput kézzel tologathatod.

A nyitott fekete lap alatt meg ott van az egy szem csavar, azt kell kicsavarni a burkolat levételéhez.

A továbbiakhoz pedig: [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#96294) Spet válasza Kolondrum (#96279) üzenetére


Spet
addikt

Nalunk anno a kemeny belelest apam es testverem vegeztek el.

Igaz, hogy magyar-magyar keziszotar minden eleme fellett sorolva, de csak anyagkoltseg banta :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96295) Ijk


Ijk
nagyúr

Mosógépszifont hogyan tudnám rögzíteni a falba?
Ma a mosógép kirántotta az egész szifont a falból és elárasztotta a fürdőszobát.
Nincs valami hosszú csonkja, körbetekerem telfonszalaggal és begyömöszölöm az jó lehet?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#96296) Met válasza Ijk (#96295) üzenetére


Met
Topikgazda

Kép?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96297) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Ilyen fajta foglalatban hogy tudom cserélni a fénycsövet?

[link]
[link]
[link]

Nem estem neki még nagyon de fogalmam sincs hol jönne szét.

Let the Zone take me if I am.

(#96298) csemberlen válasza kutga (#96297) üzenetére


csemberlen
őstag

Ügyes húzással, vagyis meg kell húzni a műanyagot a kapcsolóval ellentétes oldalon.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#96299) Met válasza kutga (#96297) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát ami az első képen félig le van jöve azt leszeded teljesen és a másik oldalon is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96300) mezis válasza kutga (#96297) üzenetére


mezis
nagyúr

Bizonyára le kell pattintani vagy húzni azt a műanyag burkolatot, ami takarja a foglalatot.

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.