Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95951) pjen válasza kunberci (#95950) üzenetére


pjen
félisten

Igen fateréknál is egy megkerülőben van a szivattyú 1 colon.2 szeleppel.lehet váltani,hogy gravitációs vagy szivattyús legyen.

(#95952) kunberci válasza pjen (#95951) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nálunk is így van, de a sima gravitációs fűtésre már nem állítjuk, minden esetben a keringető szivattyúval használjuk. Az eredeti kérdésre visszatérve simán használhatja a fórumtárs a rendszerét digitális termosztáttal is. Az utcába én is szereltem fel analóg termosztát helyett digitálisat computherm Q3-at.

(#95953) lemmy71 válasza pjen (#95949) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen a vegyestüzelésűnél nálunk is csak rásegítésként ment a szivattyú a hetvenes években. De mikor földgázra váltottunk a 82 körül, onnantól folyamatosan egyes fokozatban ment a grundfos az éti 25 -s kazánnal együtt. Több mint húsz évig így működött hibátlanul.
kunberci:
Nem igazán tesz jót 100wattos fogyasztót kapcsolgatni ezeknek a mai műmodern termosztátoknak, kivéve ha van bennük valami jó minőségű relé ami ezt bírja. Én elhiszem hogy van 90 -100 watt körüli szivattyú is, de vannak 200watt körüliek is :K a fórumtárs pedig nem írta konkrétan hogy az övé milyen teljesítményű. Ezért javasoltam neki hogy járja alaposan körül a dolgot, nehogy az legyen hogy a tizedik kapcsolás után a termosztát megadja magát. Nálam és a faternál a szülői házban is étik voltak hasonlóan bekötve, 14 éve cseréltük le a komplett rendszert, de a fater grundfos szivattyúját elraktam, az még eredeti békebeli darab nem volt szívem kidobni, csak az én csehszlovák sever -em ment az ócskavasba. De majd elő ásom és megnézem a pontos adatait ;) nálunk [így] volt bekötve.

(#95954) kunberci válasza lemmy71 (#95953) üzenetére


kunberci
aktív tag

Igen így van, ahogy írod, csak pontosítani akartam, hogy nem a kazán a lényeg, hanem a szivattyú. A 100 W teljesítmény az kevesebb mint fél amper. A Computherm Q3-as termosztátot néztem hirtelen: terhelhetőség 8A (2A induktív terhelés). Elméletileg bőven bírnia kellene.

[ Szerkesztve ]

(#95955) LógaGéza válasza lemmy71 (#95942) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem a hőmérséklet a baj, hanem az idő. Sajna nem tudok megállni a ház előtt (vagyis megtudnék, csak mióta feltörték az autót, nem nagyon akarok), ezért olyan megoldás kellene, ami egy nap alatt elkészíthető, és át lehet rajta hajtani autóval. Ahogy nézem, ez vagy a murvázás lenne, vagy a térkövezés. Az utóbbi számításaim szerint sokkal drágábbra jön ki ( 30cm zúzott kő, 5cm folyami homok, plusz a térkő - ez így jó amúgy?), viszont a murvára nem tudom milyen rétegrend kell, hova miből mennyi és mekkora kell...
Esetleg van más opcióm erre?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#95956) Morris válasza LógaGéza (#95955) üzenetére


Morris
veterán

A murvának nagyon nézz utána, mert sok helyen mészkőből van az a murva. Ezt pedig nem szabad térkő alá rakni!

(#95957) Walsh


Walsh
csendes tag

Sziasztok!

Konyha felújításához keresek vinyl padlót.
Arbiton klikkes vinylel van valakinek tapasztalata? 4,5mm-eset néztem ki, de nem tudom milyen minőséget képviselhet. Kb 10e/m^2.

Paradont néztem még, de az ennek a duplája sajnos.

Tarkettet még nem láttam személyesen, de neten starfloor click 30 hasonló árban van, mint a fent említett Arbiton. Esetleg kicsit drágábban (13k/m^2) Berry Alloc Dream Click pro.

Ezek az árak szerintetek versenyképesek, vagy valahol ki lehet fogni olcsóbban? Jó lehet az Arbiton, vagy inkább nézelődjek tovább?

Előre is köszi!

(#95958) kunberci válasza LógaGéza (#95955) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!
Térkőnél jó a 30cm zúzott kő pl: (0-20as) töltésnek. Szintezésnek (5 cm) szintén zúzott követ szoktak tenni 0-4est. A besöpréshez szoktak használni folyami homokot.

[ Szerkesztve ]

(#95959) LógaGéza válasza Morris (#95956) üzenetére


LógaGéza
addikt

Neem, a murva az egy B verzió lenne 15-20mm-es kerti murva fedésre gondoltam, de erről semmit nem találtam, hogy miként lenne jó.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#95960) Morris válasza LógaGéza (#95959) üzenetére


Morris
veterán

Honnan szerzed?
Mert amúgy nekem is az kéne. De csak akkor ha nem mészkőből van.

(#95961) windlord válasza windlord (#95947) üzenetére


windlord
őstag

Annyit meg, hogy a repedes kb. 5cm hosszu, es ultravekony.
Annyira azert eleg, hogy ateressze a vizet.

(#95962) lemmy71 válasza windlord (#95961) üzenetére


lemmy71
őstag

Azt igazán alulról tudnád megragasztani ha végig repedt, műgyanta és üvegszövet kombinációjával, persze csak ha károsodás nélkül könnyedén kitudod emelni a kádat, és a repedés elejénél és a végénél meg kell fúrni hogy a feszültségtől ne repedjen tovább. Vannak zománc javító anyagok, én annak idején valami kétkomponensű anyaggal javítottam a zuhanytálcát, bár nekem nem repedés hanem egy pici lyuk volt, szépen eltakarta szinte nem is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#95963) windlord válasza lemmy71 (#95962) üzenetére


windlord
őstag

Olvastam ezt a taktikat.
Megfurom, kiszelesitem es bekennem.

Milyen ketkomponensu cucc a jo?
Hol, milyen boltba erdeklodjek?

(#95964) lemmy71 válasza windlord (#95963) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen egy ötös furat már elég szerintem, de azt pontosan a repedés végétől fúrd, lehetőleg lépcsős fúróval. Maga a repedést [gyököld] ki, magyarul csiszold vagy kapard ki barázda formára. Kétkomponensű műgyanta alapú ragasztó millió egy létezik nagyon nagy a választék, talán valami szakboltban érdeklődj pl. loctite boltban.

[ Szerkesztve ]

(#95965) macilaci78 válasza Walsh (#95957) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kopásállóságokat is hasonlítsd össze.
Például ha jól tudom, az itthon kapható Arbiton klikkesek 33-asok, míg a Tarkettnél a 30-as szám a 0,30 mm vastag kopót jelenti, ami csak 31- es.
Az Arbiton vinylek idehaza újak, de más termékeit régóta használják megelégedéssel. A Tarkett és Parador is jó. Van még Gerflor, a Berry, Objectflor, HomeFloor, rzek rendben vannak.
Magicfloor és Cera magyar termék, mármint magyar cég gyártatja Kínában a rossz nyelvek szerint a tanúsítványokkal egxütt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#95966) koxx válasza Walsh (#95957) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mi a laurumnal vettuk ezt szinten konyhaba. [link] Nem a legolcsobb viszont rohadt jo.

(#95967) #74459392 válasza Walsh (#95957) üzenetére


#74459392
törölt tag

esetleg laminált padló?
ennyiért (inkább olcsóbban) már ac5-ös vízálló is van

(#95968) macilaci78 válasza #74459392 (#95967) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez csak szemantika, de a laminált nem vízálló, csak víztűrő. A vízálló azt jelenti, hogy akár a medence alját is burkolhatod vele, de erre egyik laminált gyártó sem vállal garanciát. Amire vállalnak, hogy a termék x ideig ellenáll a 100% páratartalomnak és nem a víznek. Eszerint vannak 8, 24, 48, 72 órás termékek. És a minősítés csak arról szól, hogy az adott idő leteltével a termék még lerakható, a klikk nem sérül. Hogy a dekorréteg elszíneződik-e például, arról a fáma nem szól.

koxx: a Wicanders pedig azért rohadt jó, mert a HDF hordozóréteg alatt van egy parafa hátfal alátétként. Nem is 4,5 mm vastag.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#95969) Dorian válasza LógaGéza (#95955) üzenetére


Dorian
félisten

Ha autóval akarsz rámenni, akkor a térkő alá nem elég a zúzot kő + homok, ilyenkor sovány beton kell a térkő alá, különben egy idő után helyenként megsüllyed.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#95970) koxx válasza macilaci78 (#95968) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Úgyám :K Mi még raktunk alá 2milis parafa lemezt mert meglévő járólapra lett fektetve. Így biztos nem fog kopogni.

(#95971) m.zoli01 válasza lemmy71 (#95937) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Az leírása alapján 6A a kapcsolható áramerősség. Computherm Q7 Rf-et néztem ki. Rendben, köszi szépen. Azért ragaszkodnék ehhez a termosztáthoz mert a régi analógot a konyhában szerelték fel. Ez pedig vezeték nélküli lenne. Hiába van egybe nyitva a lakás összes szobája nyilván a konyhába mindig melegebb van. :)
Értem, a hőfokot majd feljebb nyomom akkor. És ha jól gondolom a csőtermosztátot a kimenő ágra kellene tenni ?

(#95972) m.zoli01 válasza kunberci (#95941) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Értem, a mostaninál nálam még így is kevesebbszer kapcsol majd gyanítom. Meg a termosztát mérési pontosságát 0,1-0,5 ig lehet állítani. Rendben, akkor majd feltolom a vízhőfokot. Nekem azért tetszik ez a programozhatóság mert nappal senki nincs otthon, akkor elég lenne max 20 fok meg éjjel, aztán mielőtt munkából hazaérünk meg estére jólenne 21-22 fok. :)
Megnéztem a keringetőt. Ez az adattáblája.Elméletileg 50/80-as. Ezt meg a kazánt egy Computherm Q7 elbírhat?

(#95973) m.zoli01 válasza kunberci (#95952) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Nálam ugye mindenképp gravitációs a rendszerem, a keringető csak rásegítene. Be is van rakva a keringető csak nincs áram alatt. Mostantól lesz majd. :) Csak nálam nincs külön ágon hanem egyből a visszatérő ágra építették be a keringetőt.

(#95974) macilaci78 válasza koxx (#95970) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 2 mm és a 10 mm vastag parafa alátét is ugyanúgy 17 dB zajcsillapítással bír, önmagában emiatt felesleges volt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#95975) #74459392 válasza macilaci78 (#95968) üzenetére


#74459392
törölt tag

jogos, de konyhában egy fazék víznél több nem nagyon kerülhet a földre :D

(#95976) macilaci78 válasza #74459392 (#95975) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kivéve, amikor a mosogatógép, vagy a szifon ereszt és szép csendben áztatja a padlót. Igaz, mire ezt észreveszed, már a bútor is rohad esetleg, minden fáj.
De a fazék víz ha épp forrásban van, esetleg nem leteszed, hanem elejted... De olyat is láttam már, hogy a serpenyőben lángoló olajat a tűzhelyről a lakáson keresztül vitték ki a teraszra, út közben meg ki-ki löttyent, a biztosító pedig bő 2 hónapja csak a száját húzza...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#95977) koxx válasza macilaci78 (#95974) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem volt akkora plusz költség a padlóhoz képest. Nem akartuk, hogy kopogjon, bár sztem enélkül is simán jó lett volna.

(#95978) pjen válasza m.zoli01 (#95971) üzenetére


pjen
félisten

Ha a computherm viszi a kazánt a szivattyúval,akkor minek a cső termosztát?

(#95979) m.zoli01 válasza pjen (#95978) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Ez már csak kiváncsiságból. :) Lehet-e ezzel még gazdaságosabb a rendszer. Vagy nem ér annyit mint amennyi előnye lenne, ha lenne egyáltalán.

(#95980) kunberci válasza m.zoli01 (#95972) üzenetére


kunberci
aktív tag

Simán. 0.28A, és 0.45A a két állás a szivattyún, ami azt jelenti, hogy 230V-nál első állásban 65W, második állásban 104W a fogyasztása. A Computherm Q7 RF-nek is terhelhetőség 8A (induktív terhelés 2A). Nálad a második terhelést kell nézni (induktív) ez 2A. A szivattyú meg 0,45A fogyaszt második max álláson. Elméletileg még 4x5ször ekkora terhelést is el kell bírnia a termosztátnak. Én a helyedben mindenképpen használnám a keringető szivattyút, amit a kazánnal együtt használnék (a szoba termosztát kapcsolná a kazánt, és a szivattyút is). Viszont én elfelejteném a csőtermosztátot, semmi jelentősége nincsen.

(A 8A terhelést, akkor nézheted, ha Ohm-os terhelést teszel a termosztátra pl: elektromos fűtőtest, olajradiátor.)

[ Szerkesztve ]

(#95981) kunberci válasza m.zoli01 (#95973) üzenetére


kunberci
aktív tag

Később, ha esetleg meghibásodik a szivattyúd érdemes lenne kicserélni egy Grundfos-ra, vagy Wilo-ra. Mást nem alakítanék a rendszereden.

(#95982) sztanozs


sztanozs
veterán

Szivattyúról jut eszembe, erre valaki? [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#95983) Voice24


Voice24
őstag

Esetleg [erre] nincs valakinek tapasztalata, infója?

(#95984) kunberci válasza m.zoli01 (#95973) üzenetére


kunberci
aktív tag

Amennyiben a szivattyúd a visszatérő ágba van betéve, és a fűtéscsöved le van szűkítve a szivattyú méretére, akkor a gravitációs fűtésed nem lehet nagyon hatékony. Ebben az esetben mindenképp használni kellene a keringető szivattyút a kazánnal együtt.

(#95985) pjen válasza Voice24 (#95929) üzenetére


pjen
félisten

Mi van ha behúzod fehér tapétával,vagy lefested a barna ajtót?

(#95986) m.zoli01 válasza kunberci (#95980) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Remek, köszönöm szépen. :) Okés, jövőhéten be lesz kötve a termosztát remélem aztán tesztelek. Tavaly írtam majdnem minden nap a fogyasztást, szóval lesznek referencia értékeim. Akkor csőtermosztát nem lesz így. Köszönöm a kiegészítést, az elektromossághoz igencsak hülye vagyok. :) De így tanulhatok legalább. :)

(#95987) m.zoli01 válasza kunberci (#95981) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Okés, köszi a tippet. Van valamilyen konkrét típus szám is amilyet érdemes majd vennem, ha úgy adódik?

(#95988) Novics


Novics
senior tag

Szakik!

A napokban belevágok a födém szigetelésének. Egy utolsó rúgásra lenne még szükségem. :D
'75-ben épül ház, 2003-ban felújítva, bővítve. 75-ös rész betongerendás, salakos - ha jól gondolom, hogy az a világosszürke cucc, amibe gond nélkül megy markolatig a csavarhúzó, az az - az új részen fagerendás lógatott gipszkarton. Most mind a két részen üveggyapot van lerakva - csak úgy. A terv az, hogy a teljes födém kap 2x15 cm kőzetgyapotot, és az új részen rámegy az üveggyapot is.
A fóliázással kapcsolatban lenne kérdésem, hogy azt hogyan oldjam meg. Jelenleg csak le van terítve az üveggyapot a régi részen, nincsen alatt fólia. Elvileg az a javasolt, hogy legyen alatta párazáró, és az úgy, hogy legyen alatta egy légrés. A salakba nyilván nem tudom rögzíteni a léceket, a betont meg nem furkálnám meg, szóval inkább csak leraknám egymás mellé a léceket. Milyen vastag léceket, és milyen távolságra kell lerakni? Tetőlécek egymástól 30 cm-re megfelelnek? Csak leraknám őket, és ráteríteném a fóliát, nem szögelek, csavarozok semmit.

(Amúgy még úgy indult az egész, hogy nem lesz párazáró meg légrés, mert macera, meg plusz költség, de aztán gondoltam, ha már nekiállok, akkor megpróbálom normálisan megcsinálni. De lebeszélhető vagyok róla, ha túl van lihegve ez a párásodás dolog.)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#95989) m.zoli01 válasza kunberci (#95984) üzenetére


m.zoli01
csendes tag

Igen a végén le van szűkítve, ma azért megnézem pontosan, hogy honnan van leszűkítve.A rendszerben van 2 30 környéki és 3 20 tag környéki radiátor, szóval elég sok víz van a rendszerben. :)

(#95990) Morris válasza Novics (#95988) üzenetére


Morris
veterán

Mindenképpen menjen alá párazáró fólia!!!!

(#95991) kunberci válasza m.zoli01 (#95986) üzenetére


kunberci
aktív tag

Te fogod bekötni a termosztátot? Nem egy ördöngösség. Úgy működik, mint egy egypólusú kapcsoló. Fázist kell megszakítani vele. Nagyon nagy energiamegtakarítást ne várj a rendszertől, nálunk akkor csökkent a gázfogyasztás lényegesen, amikor nyílászáró csere, födém szigetelés, és homlokzat szigetelés is megtörtént. A 2500 m3 évi fogyasztás ekkor esett vissza 1000 m3 fogyasztásra.

(#95992) kunberci válasza m.zoli01 (#95987) üzenetére


kunberci
aktív tag

A régebbi szivattyúk többet fogyasztottak mint a mostaniak, de sokkal megbízhatóbbak voltak. Most már az EU miatt csak energia hatékony keringető szivattyúkat tudsz vásárolni. Nekem még mind a két rendszerhez van régi Grundfos szivattyúm tartalékba. Mint márkát javasoltam a Grundfos-t, és a Wilo-t. Mostaniakat nem annyira ismerem, hogy bátran ajánljalak közülük, de ezek még jó minőségűnek számítanak egy átlagos otthoni felhasználónak.
Keringető szivattyúk.

Talán egy Grundfos Alpha 1

[ Szerkesztve ]

(#95993) pjen válasza kunberci (#95992) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 30 éves a C24,de 100W alatt fogyaszt a Wilo.Bár 5 éve a pinyóban pihen ,5 klima fűt helyette. :)

(#95994) kunberci válasza pjen (#95993) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nálunk marad a gáz. Esély se lenne 5db klíma szerelésére sem. Ott kezdődik, hogy 5 klíma ára, plusz telepítés, esetleg villanyóra szabványosítás is kellene. Szétfúrni a házat klíma telepítés kapcsán, kábel-csatornázni minden helységben. Nem egyszerű dolog ez sem. Minden helységbe kellene hivatalosan klíma, mert a szerelők azt mondják, hogy 1 klíma egy helység. Majd lehet, hogy lesz egy nálunk is hűtésre, de ez is a jövő zenéje.

Nem beszélve arról, hogy a gáznál 29 év után most cseréltem először gázszelepet kb mindennel együtt 50-55 ezer volt. A klímákat megnézném majd 15-20 év múlva. A régi gázszelep is javítható lett volna, csak vettem egy újat. A régibe egy 2 ezer Ft-os alkatrést kellett cserélni (termo mágnes).

[ Szerkesztve ]

(#95995) windlord válasza lemmy71 (#95964) üzenetére


windlord
őstag

Megoldva a akril repedes.
3mm furat a hajszalrepedes vegeibe, majd a furoval felbovitettem a repedes szeleit. Loctide 3430 epoxival beltoltottem, de elotte jol zsirtalanitottam.

Szerintem jo lett, csak annyi a hiba, hogy viztiszta a ragaszto, nem feher :)

(#95996) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Mivel egyáltalán nem mozgok otthon a festés és tapétázásban így kis útmutatást kérnék. Szomszéd idős néninek a wc-jét (panel) kicsit meg kellett bontani mert a szennyvízcső pont nála adta meg magát. Sajnos biztosítása nem volt és a társasházé nem fizetett semmit mivel az elöregedett csőhálózat miatt 30e Ft-os önrész van ilyen esetben...
Mivel anyagilag nem úgy áll, megpróbálkoznék neki segíteni csak ugye nem nagyon csináltam ilyesmit.
Csatolom a képet [kép]
Szeretném a wc-t kifesteni és a kibontott részt újratapétázni. Ha jól gondolom először festés majd tapéta. Falfixet vegyek mindenképp? Tapétázásnál a kiálló csonk/vízcső/szennyvízcső-nél hogyan érdemes megoldani a tapétázást? Törekedjek arra és inkább méretezzek úgy hogy a tapéta szélére essenek ezek a részek? Mármint úgy értem hogy ne a tapéta közepénél legyenek a kiálló részek (inkább a szélénél lógjon ki és vágjam le majd?) ? Mit javasoltok? Mire érdemes figyelni? Mivel csúnyíthatom el nagyon a dolgokat? :D
Gondolom nem nagy dolog de inkább kérdezek az okosabbaktól. :R

(#95997) Met válasza gorje (#95996) üzenetére


Met
Topikgazda

A hátlap ha jól látom levehető. Azt nem kell festeni tapétázás előtt, tisztítod, zsírtalanítod és mehet rá a tapéta.
Ha leveszed úgy könnyebb tapétázni. Gondolom szélesebb mint a tapéta.

Falat is festenéd vagy csak a hátlapot akarod rendbe tenni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95998) macilaci78 válasza gorje (#95996) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szomszéd idős néninek nyilván van szerető családja, aki majd jól lefikázza a segítő szándék végeredményét. Kell ez neked? Szerintem...
Ha már annyira segíteni akarsz, beszéld meg a közös képviselővel, hogy a gondnok anyagár + egy tálca sörért megcsinálja. Ott legalább lesz némi rutin. Még lehet, maradék anyag is akad.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#95999) gorje válasza Met (#95997) üzenetére


gorje
senior tag

A falat is festenem es hatlapra tapeta.
macilaci: nem nagyon van senkije... mondjuk igy. A kozos kepviselo pedig elhunyt nemreg. Masik szomszed segitett volna neki de csak mondta 1 honapja es azota semmi. Termeszetesen ertem azt amit akarsz mondani ezzel.

(#96000) Walsh válasza macilaci78 (#95965) üzenetére


Walsh
csendes tag

Köszi a gyors választ mindannyiótoknak!

Amit kinéztünk, az 31-es kopásállóságú. Érdemes otthonra is 33-as kopásállóságút venni?

koxx: Wicandersről még nem hallottam, köszi a tippet!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.