Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95051) rii válasza fero02 (#95040) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a segitséget .-)
nekem mindketto "tetszik" ... makitaba persze a nevet is meg kell fizetni ...

(#95040) fero02 : itthoni barkacs .-)
fészert-csurt ... meg ilyesmiket csinalni .-)
( kecskeolat, disznoolat, teraszt faval beburkolni ... és még sok amit le se merek irni .-)))

(#95041) Morris: ja de persze jo az ugy .-) csak 1 körben legyenek meg .-)

vezetékes az van csak az akkus mar megpusztult .-) meg hulye konstrukcio (csak a gépbe' lehet az akkut tolteni) ... és vezetékest nem vinnék be a kecsokhoz ... ami idegen targy azt mind megragjak ... és furas közbe figyelni h a 22o-as kabelt ne ragjak .... hat az nagyon nem jo moka .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#95052) Lauda válasza csemberlen (#95031) üzenetére


Lauda
félisten

csemberlen, koxx, Met

6-os fúróval fúrok műanyag beütődűbelnek likakat aljzatbetonba és betongerenda plafonba. :) A fúró egy metabo sima kézi fúró , amit tud ütvefúrni is. Az erővel nincs gond, a fúró az első két likat simán vitte, a harmadiknál kezdett haldoklani. Ma kifúrtam vele azt is azért, mondom annak már tökmindegy, illetve sikerült kettőt a plafonba is fúrni vele. A falat vitte mint a vajat, a betonban nem bírt sokat. A fúró alpen profi beton 6mm. Jó lenne valami olyan fúró, amivel nem csak három likat tudnék kifúrni. :R :B

(#95053) lemmy71 válasza Lauda (#95052) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez kell neked, darabra is megveheted de szerintem így gazdaságosabb. Ha nem fogsz vele vasat a betonba akkor viszi mint kés a vajat, de a betonvas könnyen kitörheti a vídiát.

(#95054) koxx válasza lemmy71 (#95053) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha betonvas is varhato akkor makita nemesis furoszarakat erdemes beszerezni. [link]
Egyebkent barmelyik nagyobb markanak az alap sds plus gepei jok lehetnek ilyen celra.

(#95055) fero02 válasza rii (#95051) üzenetére


fero02
veterán

Nem tud annyival többet a Makita, mint amennyivel drágább.
Én több, mint otthoni barkácsra használom ezért is bátran ajánlom. A héten vettem új akkut is a géphez.

(#95056) pjen válasza TeeJay (#95048) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni lefolyó tisztírót,több félét is.Nálam működnek.

(#95057) koxx válasza TeeJay (#95048) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mr Muscle sztem jó cucc, nálunk eddig bevált.

(#95058) sanzi89 válasza Lauda (#95052) üzenetére


sanzi89
addikt

Még egy szavazat a Makita Nemesis-re. Ég és föld pl. a Parkside SDS-es géphez mellékelt fúrószárhoz képest.
Nem tudom milyen a géped, de sajnos beton fúrásra SDS-es gép kell.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#95059) Morris


Morris
veterán

Lassan csinálom a terasztetőt és nem tudom, hogy facsavarral vagy szeggel rögzítsem a dolgokat (cseréplécet, szellőzőszalagot, fóliát, ellenlécet)

(#95060) sanzi89 válasza Morris (#95059) üzenetére


sanzi89
addikt

Csavar vs. szög.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#95061) emre válasza sanzi89 (#95060) üzenetére


emre
veterán

Hát, valszeg épület asztalosnak jó a csávó, de azért egy fémipari alapképzés ráférne. :DDD

Akinek meg nincs szegbelövője az álljon neki kalapálni mindent? :N Vagy inkább mindent is....
Szerintem meg technológia függő, vagyis mit csinálsz és hogyan. Ha van gép, és van segítség pontosan le van szabva minden akkor szeggel gyorsabban lehet haladni.
De ha valaki lelkes amatőr, egyedül dolgozik, nem biztos magában, akkor oda jobb a könnyebben bontható csavar.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#95062) sanzi89 válasza emre (#95061) üzenetére


sanzi89
addikt

Én nem értek hozzá, nem szakmám, hobbim se nagyon. Otthon azzal dolgozok, amelyiket hamarabb megtalálom. :D Csak azért linkeltem, mert pont tegnap futottam bele más miatt a videóba, gondoltam megosztom a gondolatokat, az értékelését meg mindenkinek magára bízom.

Nekem pl. egy kicsi elektromos "szegbelövőm" van, lambériát, vékony OSB lapot lehet vele rögzíteni, hogy a helyén maradjon. Utána meg rámegyek csavarral, hogy biztos legyen.

De múltkor találtam egy fagyis dobozni szöget otthon, így az anyáméknak készített kutyaházban nagyrészt szegek vannak. Ugráltam is rajta 80 kilóval, szóval nagyjából rendben volt.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#95063) Met válasza Lauda (#95052) üzenetére


Met
Topikgazda

Az erővel nincs gond,
De van, az ütvefúróval nem lehet tartósan betont fúrni, jó fúrószárral sem. Hiába erős elvileg, ahhoz hogy üssön pörgetni kell mint állat, túlmelegszik a lapka és kikopik, azért bírt csak két lukat.
Betonhoz fúrókalapács+jó fúrószár kell.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95064) Met válasza TeeJay (#95048) üzenetére


Met
Topikgazda

Mit akarsz kitakarítani rajta?
Igazán hatékony tisztítást csak mechanikus úton lehet elérni (csőgörény).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95065) Lauda válasza lemmy71 (#95053) üzenetére


Lauda
félisten

lemmy71, koxx, sanzi89, Met

Koszonom szepen az otleteket! :B :R

(#95066) ctrlaltdel13 válasza Morris (#95059) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szerkezet: Ács szerkezeti csavar(8x.....hosszúval)
Léceket sima huzalszeg.
Szellőző szalagot 4,2x25-ös opel csavar.

(#95067) Lauda


Lauda
félisten

Szerintetek ez jófajta gép? HITACHI (HIKOKI) DH24PH Fúró-vésőkalapács kofferben SDS-Plus (730W/2,7J) + tokmány

A hitachit úgy tudom nagyon jó gépeket gyárt, ehhez van +tokmány is. Nem tudom az a 2,7J ütés energia mennyire megfelelő. :)

(#95068) koxx válasza Lauda (#95067) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez jó gép, nézegettem én is magamnak. Melléraksz egy nemesis fúrószár készletet aztán mehet a meló.
Nagyobb vésési munkákra persze már komolyabb gép kéne, de neked most nem arra kell.

(#95069) Lauda válasza koxx (#95068) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi! :R Csak azon agyalok, hogy szükségem van-e rá, vagy vegyek betonfúrókat és három likanként eldobom. Egyébként van hogy fél évig elő sem veszem a fúrógépet. Persze ha egy ilyet venne az ember, az szolgálja valószínű egy életig itthon. A metabo gépeim is megvannak vagy tíz éve. ;)

[ Szerkesztve ]

(#95070) koxx válasza Lauda (#95069) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ilyen jellegű felhasználásra valszeg élettartamig kiszolgál :) a fúrószárak szintén. Pl ez a stanley gép egy 10essel olcsóbb [link]

(#95071) ctrlaltdel13 válasza Lauda (#95067) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Komámnál 5 évet bírt, de addig tette a dolgát.
Nem a motorja halt meg, valami kikopott a tokmányba belül, mert kidobálja munka közben az sds szárt.
Ajánlott vétel.

(#95072) Lauda válasza koxx (#95070) üzenetére


Lauda
félisten

Ezekkel a gépekkel már könnyű betont fúrni? Nem készül ki ugyan úgy a fúrószár? :) Gondolom itt kisebb a fordulat és nagyokat üt. Még nem volt fúrókalapácsom, nem ismerem ezeket a gépeket.

ctrlaltdel13 :R

[ Szerkesztve ]

(#95073) toyone


toyone
őstag

Sziasztok!

Tudnátok olyan ablakost ajánlani aki Budapest XIII. kerületében el tudna vállalni egy 3. emeleti társasház konyha ablakának cseréjét?

Egy öreg fa keretes ablakot kell tokostul kiszedni és a helyére berakni egy újat.
Nagy extra nem szükséges, nyitható,dönthető és szellőzős a gáz miatt. Jelenlegi méret 154*93.

Köszönöm!

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#95074) KoVee84


KoVee84
senior tag

Sziasztok!

Adott egy XVI. kerületi lakás, ahol nagyjából 75 m2 kellene hidegburkolni, amire kaptam egy 7.000 Ft/m2-es ajánlatot. A 75-ből 45 ráadásul 120x60-as lapokkal lesz burkolva, kvázi 3 lap lerakása két m2. Ez nooormális? :Y

(#95075) koxx válasza Lauda (#95072) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

En 16os furoval furtam utoljara betonba, kellett kapaszkodnom kicsit, de vitte mint a vajat pedig nem volt profi a gep meg a furoszár se. Egy olyan 4 elu sds szárral+ a hikoki gep sztem nem lesz gondod.

(#95076) pjen válasza KoVee84 (#95074) üzenetére


pjen
félisten

Azokat a nagy lapokat drágábban rakják.

(#95077) ctrlaltdel13 válasza KoVee84 (#95074) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha benne van minden + akkor igen.
Nálunk 4500 körül van+ élvédőzés+ fugázás+ tökömtudja mi még.
Szóval nagyságrendileg ez is akörül van.

(#95078) bazsimano válasza KoVee84 (#95074) üzenetére


bazsimano
őstag

nagyobb lapokat ha jol tudom dragabban rakjak, annyira nem szeretik oket :)
de oruljel, hogy legalabb talaltal burkolot :DD::d en meg azt sem :D

(#95079) darkrock válasza fero02 (#95037) üzenetére


darkrock
aktív tag

Köszi.
Még annyi, hogy a redőny 144x144cm legyen ugye, nem 146x146.

(#95080) Lauda válasza koxx (#95075) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! :R

(#95081) Met válasza koxx (#95070) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez "csak" ütvefúr.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#95082) koxx válasza Met (#95081) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha nem akar vésni akkor elég :) csak az ára miatt linkeltem.

(#95083) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

5 éve felújítás volt nálunk, és a nagy belmagasságot (360cm) nem bontható álmennyezettel csökkenttettük a kivitelezővel 310 cm-re. Az álmennyezetbe spotvilágítás került, és kőzetgyapotot tettek szigetelésként a gipszkarton fölé, azonban tűzveszélyességre hivatkozva a kőzetgyapot nem lett fóliával körbevéve, merthogy a spotok és vezetékek ott futottak alatta közvetlenül.

Ekkor én kivetettem a szerelőkkel a kőzetgyapotot az álmennyezet felől, azonban mint kiderült, ezt csak a nappaliban tették meg, a hálószoba-fürdő-wc helyiségekben továbbra is ott figyel a gipszkarton túloldalán, és közvetlen kapcsolatban van a lakás levegőjével a spot résein keresztül.

Mit gondoltok, mennyire egészségkárosító ez, és ha az, akkor miként lehetne ezt a helyzetet megoldani?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#95084) KoVee84 válasza bazsimano (#95078) üzenetére


KoVee84
senior tag

Persze hogy találtam, mert január utolsó hetétől kell jönnie dolgozni :DDD
Hallom mindenhonnan, hogy mennyire nehéz szakembert találni, ezért én már most fixálom őket, pedig dec 31-én kapjuk csak meg a kulcsot.
A nagy lapokat meg mindenki raimondi-val rakja, szvsz nem rakétatudomány.
Egyébként a 7000-et úgy mondta, hogy kb annyira jön ki, de anyagktg nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#95085) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!
Adott egy kültéri beton falfelület rajta egy ki tudja mikori kőporos vakolat mészfestékkel újrafestve. A vakolat néhány helyen hiányzik illetve repedezett. Hogyan lehetne felújítani? Vékony vagy simítóvakolattal síkba húzom utána mehet rá nemesvakolat vagy kültéri falfesték?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#95086) bazsimano válasza KoVee84 (#95084) üzenetére


bazsimano
őstag

:))) ugyes :)
nalunk csak egy nagyon kis melo lenne...es persze ez a baj :) de meg keresgelek hatha talalok valakit :)

(#95087) pjen válasza KoVee84 (#95084) üzenetére


pjen
félisten

akkor is emelgetni kell azokat,térden állva.

(#95088) Morris válasza ctrlaltdel13 (#95066) üzenetére


Morris
veterán

Thx :R

(#95089) Novics


Novics
senior tag

Hali szakik!

Szürkevíz-rendszerrel kapcsolatban van valakinek tapasztalata itt? Jövőre a nagy felújítás során - amihez már most foglalom be a szakikat - szeretnénk azt is kiépíteni. Találtam DIY megoldásokat, meg több cégest is, de azoknál meg semmi konkrétum - legalábbis nem sok.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#95090) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok!
A festék kaparásnak van valami trükkje?
Egy téglaház első emeleti lakásában vagyunk és elkezdtem lekaparni a festéket. kb 35 évnyi festék van rajta, 2-3 réteg lehet.
Sok helyen jól lejön, de van, ahol nagyon ragaszkodik.

A plafonon lévő festék eltávolításának van valami plusz trükkje?

A glett gondolom mehet a lekapart falfelületre, portalanítás, mélyalapozás után, ugye?
Úgy kell elképzelni, hogy 90%-ban a régi glettszerűség fent van f@szán, egy-két helyen jött az is és a vakolat látszik konkrétan.
Ha kell, rakok fel majd képet.
Előre is köszönöm.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#95091) koxx válasza FerNandor (#95090) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mélyalapozást akarsz glettelés előtt?
Jobbfajta spakli, kitartás és türelem, túl sok trükk nincs.

(#95092) Blackhole13 válasza Lipton (#95020) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszönöm a segítséget.
Körbetelefonálva 0-50-es bazalt nem igazán van sehol Pest környékén, 0-20-ast tudnak. Így változik valamit a bérlendő tömörítő fajtája vagy 120-as lapvibrátor jó lesz?

(#95093) Davidkoma


Davidkoma
tag

Üdv!

Erkélybeépítésnél aluminium-nyílászáróban gondolkodok.

Nyilván más árkategória, mint a műanyag, de nagyságrendileg mennyi lehet? Duplája?
Méret: 270x140, és csak egyetlen ablak cseréjéről lenne szó, az igények sem elrugaszkodottak.

Világos, hogy ezt alu-s cégektől is kérdezhetném, de
1. nem akkora volumen, lehet, ilyen kis megrendelésre rá sem mozdulnak
2. erre telefonon nem tudnak szerintem választ mondani, menjek el vagy hívassam ki őket
3. Ha sejteném, hogy 1.5x 2x 3x, mint egy műanyag nagyjából, akkor eleve más-más irányt vet a spekulálás

Netán valakinél nem volt ilyen (vagy más) alu-beépítés a közelmultban?
Köszi!

(#95094) Fr3eWar válasza Davidkoma (#95093) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Miért gondolkozol aluban?

Önmagában kitöltés nélküli profilok beltéri használatra javasoltak, mert nincs bennük hőhid megszakítás.
Ha beltér-kültér kapcsolatra kell, akkor igen drága spéci profil kell. Vagy választhatsz Fa/műanyag nyílászárót, melyre ALU borítást raknak, ez jellemzően az alap nyílászáró + 50% felárat takar.

Referenciaként, nekem egy 240x150-es bejárati ajtó kellett, ezt most Faipari vállalattal gyártatom fából 620+ÁFA áron. Műanyagból lett volna 300-400 közötti.
Aluból (ami szigeteléssel kitöltött cellákkal készült volna) került volna 1,6millióba.

[ Szerkesztve ]

(#95095) Ispy válasza Lipton (#95020) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem is soderral csinálják most a térkövet, 10 centi beton, soderágy, térkő.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#95096) Davidkoma válasza Fr3eWar (#95094) üzenetére


Davidkoma
tag

Jelenleg is be van építve az erkélyablak huszon-sok éve.
Ami van, igazából nem sokat ér hőszigetelés szempontjából (nudli vékony 1x üveg egyedi vaskeretben), de ha műanyagot rakatnék, az ~200k körül lenne.
A lakás többi nyílászárója műanyag, (háromszárnyú mind), de a középső ablakszárny nyitása elég korlátozott.
Ami van jelenleg az erkélyen, azt a hitvány pánt miatt elég jól ki lehet nyitni, nem foglal el sok helyet az erkély kis alapterületéből.

Sokfelé (nem lakáscélú ingatlanokban) láttam új beépítésű alut és nagyon jól néz ki.
El bírnám "viselni" itthonra is, (optikailag, nem anyagilag, ha kurvadrága!)

A hőhidas kérdésre kínálnak megoldást (legalább is reklámozzák, hogy gyártanak-kínálnak ilyet is, olyat is.
Beltéri és nem fűtött helyiséges kültéri használatra és fűtöttre is.

A fa+alu borításút én is láttam reklámozni, de nem gondolkodom benne.

Sok lépcsőházi bejárati ajtó/portál is kiváltódik ilyen alusra, de fingom nincs ez mekkora beruházás a társasházaknak.

(#95097) FerNandor válasza koxx (#95091) üzenetére


FerNandor
őstag

Úgy rémlik, hogy glettelés előtt is kell valami kence, nem?
A plafonra sincs semmi trükk? :U

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#95098) szaszyka válasza FerNandor (#95097) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. Éppen 60 évnyi festéket kaparok le a konyháról, mennyezetről is. Nekem a spakli élének/hegyének “elkopása” után kíndzenvedés volt azzal, ezért inkább sniccerrel (kartonvágó kés) csinálom, és amint elkopik a hegye máris töröm le. Aldiban most volt csomagban festékkaparó+ 3féle kartonvágó kés, mindegyikhez 10-10 tartalék penge 1500-ért. Remélem elég lesz a végéig. Elég szenvedős így is, mondjuk nálam 4 réteg festék van, plusz 1, vagy 2 glettelés az eredeti, 60 éves rétegen még. Édesanyja 1000 évig fog élni aki ennyi réteget felrakott a falra :D

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#95099) koxx válasza FerNandor (#95097) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nalam a szakik nem kentek fel semmit, csak a finomglett utan kellett volna 1-2 helyen, de vegul nem lett.

(#95100) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Ablakcserében kérném segítségeteket.
Van a padlásunkon egy 129cm * 131cm (széllesség * magasság) méretű faablak amit cserélnünk kell. Be lett szerezve egy 118cm * 118cm-es műanyag ablak. Mivel elég nagy a méretkülönbség a két ablak között ezért elsőnek toktoldóval gondoltam áthidalni a problémát. 2 darab 118 * 4-es és 1 darab 126*10-es toktoldó kb. 20 eFt-ba kerülne ami az ablak árának majdnem fele.
Ezért kérdezném hogy van-e más járható út a hézagok eltüntetésére? Mivel az ablak a szigeteletlen padláson van ezért nem lényeges ha hőhíd alakulna ki, valamint az esztétikum se igazán lényeges.

Segítséget előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.