Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#96501) jegenye77


jegenye77
addikt

Keretre nem gondoltam, hogy kellene.
Maga a három bútorlap nem tartja meg?
Mint itt ezen a képen :
Ezt a vastagabb lapokat minek nevezik?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#96502) macilaci78 válasza jegenye77 (#96498) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vannak vízálló bútorlapok, azzal, vagy vízálló MDF festve.
Felülre jó a sima konyha munkalap is. Hátul a két függőleges lábat kösd össze fent és valahol lent 1-1 10 cm magas bútorlappal, hogy oldalra ne mozogjon. A két gép közé csak akkor kell a lap, ha súlyt akarsz rápakolni.
Esetleg ha fix helyen vannak a gépek, akkor két helyen odadübelezheted a falhoz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#96503) jegenye77 válasza macilaci78 (#96502) üzenetére


jegenye77
addikt

Ez a merevítés jó ötlet. Akkor nem kell neki a keret.
Falhoz nem tudom rögzíteni. Nagy súly nem lesz rajta. Ennek csak annyi lenne a szerepe, hogy kicsit eltakarja ezeket a nagy gépeket.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#96504) Viszlát válasza jegenye77 (#96501) üzenetére


Viszlát
addikt

Könnyített bútorlapnak vagy könnyített faforgácslapnak hívják. Az Egger Eurolight szériája talán a legkönnyebben elérhető MO-n.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#96505) jegenye77 válasza Viszlát (#96504) üzenetére


jegenye77
addikt

Ezek bírják a vizet vagy a párát?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#96506) Viszlát válasza jegenye77 (#96505) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, annyira mint bármilyen laminált bútorlap. Ha ügyesen le van élfóliázva, akkor sokáig eltart.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#96507) jegenye77


jegenye77
addikt

Köszönöm mindenkinek!
Holnap megnézem milyen anyagot tudok beszerezni és megcsinálom.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#96508) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Panel lakás, fa ablakkereteit szeretném lefesteni mivel eléggé le van pattogva és hólyagosodva. Mivel nem nagyon vagyok jártas a témában így érdeklődnék hogy milyen festéket és szükséges hozzávalókat ajánlanátok és mi módon járjak el? :R

(#96509) Spet válasza gorje (#96508) üzenetére


Spet
addikt

Csiszoló papír (durva, illetve finom is). Csiszolással eltávolítod a festéket (lehetőleg annyira, hogy a fa látszódjon csak festék minimálisan maradhat a mélyedésekben). Ezután két lehetőséged van: vagy kezeled első körben fa alapozóval, vagy pedig rögtön fested.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#96510) Atomgeszi válasza gerisz23 (#96496) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha a rács helyére rakom, akkor Te is úgy érted, hogy egy síkban lesz a fallal, ugye? De akkor hogy rögzítem be ebbe a lukba a gipszkartont?
Aztán, ha sikerült rögzíteni, akkor a gispzkartonnak a 120/125-ös lyukat kivágni és erre felrögzíteni.

Nekem már csak ez a gipszkarton rögzítés a kérdés.. :D

(#96511) lemmy71 válasza gorje (#96508) üzenetére


lemmy71
őstag

Hőlégfúvóval melegítsd és raskettával nagyon szépen letudod kaparni, a csiszolással csak porolni fogsz. Alapozd félóajjal vagy a lazúrnak a saját alapozóját is használhatod, utána két réteg milesi vékonylazurral átkened. Ha színre akarod festeni akkor először trinát mester alapozó és utána két réteg trinát mester zománc. Persze más márkákat is használhatsz, de ezek bevált minőségi festékek.

(#96512) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy offtopic a kérdésem.

Festeni szeretném a falakat a lakásban. Ehhez keresek Pesten olyan festékboltot, ahol meg lehet nézni hungarocellre vagy falra kenve a színeket. Nem szeretném, ha felkenés után derülne ki, hogy teljesen más az árnyalat, mint a dobozon vagy a színkártyán. (mosható falfestéket szeretnék venni) Tudtok ilyen boltról?

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#96513) Met válasza ztoldy (#96512) üzenetére


Met
Topikgazda

Ilyen bolt szerintem nincs.
Senki nem kever ki festéket "talánra" és nem is bontanak ki készre kevert festéket.
De sokra nem mennél azzal hogy a boltban felkenve hogy néz ki mert úgy is a faladon derül ki hogy milyen lesz a színe.
Duluxból lehet rendelni próbafestéket, ezt otthon felkened, valószínűleg a dobozos is olyan színű lesz mint a mintafesték.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96514) Atomgeszi válasza ztoldy (#96512) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálunk mindkét háztartási boltban fel vannak kenve a színek ilyen kb 30x30-as hungarocell lapra a Poli Farbe Platinum színei.
Persze otthon nagy felületen olyan fényviszonyok között azért mást fog mutatni így is.

(#96515) Tarill


Tarill
őstag

Hy. Régi 4 lábas 380-as hosszabítóhoz a három fázis mellett a védőföld a 4. ugye nem a 0!? :R
Illetve kb 15m es hosszabító kellene annak elég 5x2.5-ös (vagy 4x2.5 ha van olyan) kábel alkalmi használatra? Max 10A menne fázisonként

[ Szerkesztve ]

(#96516) csemberlen válasza Tarill (#96515) üzenetére


csemberlen
őstag

1: igen védőföld
2: mindkettő alkalmas hosszú távon is

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#96517) Tarill válasza csemberlen (#96516) üzenetére


Tarill
őstag

:R

(#96518) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok. Konyhába szeretnék az alsó és felső konyhaszekrény közé a régebbi csempére valamilyen tapétát.vagy üvegfóliát. Mennyire tartósak ezek és mire kell ügyelni?

(#96519) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tegnap glettelést csiszoltam. Csinálom, csinálom, már a fél szoba megvan. Hú mondom mennyit bír ez a szalag, hogy a fenébe, tegnap négyzetméterenként kellett egy csík.
Megfordítom: " Made in West Germany". A pincében találtam, 30 éves minimum.

[ Szerkesztve ]

(#96520) gerisz23 válasza Atomgeszi (#96510) üzenetére


gerisz23
őstag

Vannak jóféle ragasztóhabok,de ha pl fa szerkezet van akkor 2 darab léccel is rögzítheted a gk lapot.Nem tudom milyen a födémed

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#96521) Atomgeszi válasza gerisz23 (#96520) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Pozdorja a jelenlegi, de ide is tennék gipszkarton mennyezetet, csak még a sorrendet nem tudom, hogy előbb legyen meg a gipszkarton mennyezet vagy előbb az elszívó és a lyuk.

(#96522) jegenye77


jegenye77
addikt

Így sikerült összedobni.
Ezt a fát mivel kezeljem le? Elég az asztalokhoz is használt pl. IKEA-s olajos ápoló vagy esetleg lakkal kenjem át?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#96523) koxx válasza jegenye77 (#96522) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy főzdefesztes poharat vélek felfedezni :))

(#96524) jegenye77 válasza koxx (#96523) üzenetére


jegenye77
addikt

Sajnos nem az :(
[Benediktiner ] - es grátisz pohár.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#96525) koxx válasza jegenye77 (#96524) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Afene, pedig ami nekem van az teljesen így néz ki.
Hogy ne csak off legyek, beltérre elég lenne egy vékony lakk réteg nem?

(#96526) jegenye77 válasza koxx (#96525) üzenetére


jegenye77
addikt

Én is arra tippelek.
Elég párás szokott lenni a fürdőszoba tusolás után.
Gondolom a lakk csak védené valamennyire.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#96527) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello. Van aki jártasabb a fűtési kérdésekben? Nemrég nyitott fűtési rendszerről átálltunk zártra. Nyomás probléma lenne. Ha üzemel a gázkazán akkor ahogy egyre többször megy úgy lesz kevesebb az alapnyomás. Viz eddig egyedül az egyik radiátor csapjánal csepeg minimálisan. Ez okozhatna napi -0.2-3bar esést?

(#96528) pjen válasza F_Zolee (#96527) üzenetére


pjen
félisten

Igen,sajna a nyomás gyorsan elmegy,ha csöpög valahol.De lehet még levevő is a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

(#96529) Met válasza jegenye77 (#96526) üzenetére


Met
Topikgazda

Elég a lakk.
Első réteg után valószínűleg át kell csiszolni mert kiszőrösödik. Majd mehet a második réteg.
Viszont minden oldalra kellene lakk.
A lábára meg tegyél bútor csúszótalpat, hogy ha folyik ki víz ne a lap szívja fel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#96530) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Ha hátsó ki vezetésű wc csészét veszek akkor azt meg lehet csinálni, hogy a ki vezetésére azonnal könyökkel indulok lefelé majd ismét könyökkel víz szintesen?
Azért kellene így csinálni mert 170-180 cm vízszintes cső jönne a könyökök után amire zuhanykabin lenne építve.
Ezért nem jó ha a hátsó ki vezetésből indulna a vízszintes cső mert magasan lenne.
Az alsó ki vezetésű wc meg azért lehet rossz mert a wc és fürdő helyiség között fal van beton alappal és inkább a téglát vésném mint a beton alapot.
Esetleg valakinek ötlete?
Köszönöm szépen a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#96531) F_Zolee válasza pjen (#96528) üzenetére


F_Zolee
veterán

De ennek nem konstansan kéne csökkennie? Mert fűtéskor csökken jobban de nem csöpög gyorsabban ahogy észre vettem. Légtelenítésre majd rápróbálok de ekkora mértéknél nem gondolnék rá. Meg ha levegős a rendszer azt azért hallani is.

(#96532) jegenye77 válasza Met (#96529) üzenetére


jegenye77
addikt

Raktam ilyen talpat alá.
Akkor átkenem szépen az egészet mindenhol és akkor bírja.
Köszönöm!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#96533) pjen válasza F_Zolee (#96531) üzenetére


pjen
félisten

Én sosem hallottam a levegőt,csak ha kiengedtem.

(#96534) gerisz23 válasza F_Zolee (#96527) üzenetére


gerisz23
őstag

Tágulási tartályodba nem enged a lufi?
Ha régi vascsöves rendszered van abból azért többnek kell fogynia hogy nagyon leessen a nyomás.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#96535) F_Zolee válasza gerisz23 (#96534) üzenetére


F_Zolee
veterán

Zsír új a tágulási, csövek pedig rézből vannak.

(#96536) gerisz23


gerisz23
őstag

Akkor ott valami árulás van,meg kell keresni hol szivárog a rendszer.Nekem az egyik sarokszelepnél engedett -pont a legrosszabb helyen,újratömítettem azóta úgy néz ki jó.1-2 dl is számít ha kevés víz van a rendszerben.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#96537) macilaci78 válasza jegenye77 (#96526) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olaj inkább, a mai lakkok porózusak, ez meg egy szíjácsos bükk anyag, nagyon könnyen felveszi a vizet.
Szedd szét és a bütü oldalt is kend le akár valami lenolajos kencével, két rétegben, közte 12 óra száradási idő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#96538) F_Zolee válasza gerisz23 (#96536) üzenetére


F_Zolee
veterán

Másik érdekesség, hogy ha vegyestüzelést használunk akkor meg könnyen emelkedik 1barral is úgy, hogy nincs extra hőfok se, 60 körüli.

(#96539) jegenye77 válasza macilaci78 (#96537) üzenetére


jegenye77
addikt

És az akkor jobb mint egy kültéri lazúr?
Vagy akkor ez : [link] ilyet használok a konyhai natúr faasztalra is.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#96540) gerisz23 válasza F_Zolee (#96538) üzenetére


gerisz23
őstag

Visszacsapó szelepeket raktak be?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#96541) F_Zolee válasza gerisz23 (#96540) üzenetére


F_Zolee
veterán

Hát azzal nem vagyok képben, hogy mit is takarna az. Biztonsági szelep az van azt tudom. Hol kellene legyen? Ezzel a rendszer átalakítással csak ennyi történt. Csövezés már megvolt csak a nyílt tágulási tartály lett kiiktatva, mert tönkre ment aztán későbbiekre való tekintettel zártat csináltattam.

[ Szerkesztve ]

(#96542) gerisz23 válasza F_Zolee (#96541) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha megy a gáz kazán nem engedi a vegyes felé a meleg vizet cirkulálni.ha vegyes megy akkor meg azt nem engedi a gázkazán felé.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#96543) macilaci78 válasza jegenye77 (#96539) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Még mindig jobb ez az olaj, mint egy akármilyen lakk, szerintem.
A lakknak viszont nagyobb a mechanikai ellenállása, de a vizet is jobban odaengedi a fához.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#96544) jegenye77 válasza macilaci78 (#96543) üzenetére


jegenye77
addikt

Nekem a legfontosabb, hogy a pára ne tegye tönkre. Az, hogy esetleg lenne rajta pár karc nem annyira vészes mint, hogy totál szét menjen a nedvességtől.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#96545) F_Zolee válasza gerisz23 (#96542) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jaa, hát alapban van csap rajta, hogy ki lehessen zárni a vegyest. Ha gázról megy akkor mindig le van zárva.

(#96546) gerisz23 válasza F_Zolee (#96545) üzenetére


gerisz23
őstag

Akkor a csöpögő szeleped javításával kezdenék,ha utána is lesz szivárgás akkor lehet tovább keresgélni.Én megnyomattam az egész rendszert 4,5 bar-ral mielőtt feltöltöttem vízzel,1 nap alatt szökött el nagyon kevés levegő,vizes próbánál meglett a bibi,csak pár csepp volt naponta,de egy új rendszer ne eresszen sehol.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#96547) F_Zolee válasza gerisz23 (#96546) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ugye ez nem új rendszer így vannak bőven hibái. Főleg, hogy anno még a vízszintet se ismerték a csövek építésénél. :D De mindenképp le lesz cserélve az a szelep. De azóta újabb probléma adódott, együtt orvosolva kezdődhet majd újabb tesztidőszak. Igaz a csepegésnél elég volt 1x is begyújtani, hogy kiderüljön a nyomás csökkenés...

(#96548) pjen válasza F_Zolee (#96547) üzenetére


pjen
félisten

A csöveknek nem kell vizszintesnek lenni,főleg az előre menőknek nem.

(#96549) lemmy71 válasza jegenye77 (#96544) üzenetére


lemmy71
őstag

Csak úgy hideg lenolajjal ne kend le, azt úgy kültéren alkalmazzák. Ha mindenáron természetes fényt és védelmet akarsz a fának, akkor a lenolajat forrald fel és egy rongylabdával körkörösen dörzsöld be vele a felületet. Ezt ismételd meg három négy alkalommal, egy két napi száradás után. Léteznek viaszok is amit ugyan így felmelegítünk és bedörzsöljük az anyagba, az "asztalos klubban" a múltkorában ez téma volt.

(#96550) lemmy71


lemmy71
őstag

Bazalt kockakő lerakásában szeretnék egy kis segítséget kérni. Sikerült szereznem kb 10 nm. 10X10 bazalt kockát, persze vannak benne nagyobbak és kisebbek is, szegélynek 30X30cm macskakövet rakok körbe egy kis betonba úgy mint a térburkolószegélynél. De maga a kis kockákat mibe tegyem, olvastam olyat hogy jól megdöngölt tükör alapba 30cm sódert és abba rakni, de láttam olyat is ahol valamilyen CKT jellegű betonágyba rakták és a betonágyba vasháló is volt. És a fugázás, itt is sokféléről olvastam, kvarc fugázóhomok, apró kőzúzalék, durvaszemcsés homok, bazalt liszt, valami olyan kellene ami természetes és időálló, félig fedett helyen lesz lerakva, terhelve nem lesz autó nem jár rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.