Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#91401) föccer válasza Tarill (#91400) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem fog beborulni. Hacsak nem valami űber brutál bénák. De a megbízás ablak beépítésre szól. Nyilván ha beborulna a fal oldala még 10 centit, akkor nem tudják betenni normálisan (elvárt minőségben) az ablakot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#91402) Tarill válasza föccer (#91401) üzenetére


Tarill
őstag

nem tudom hogy akkor kell-e ide kőműves vagy elég-e csak egy ablakos

(#91403) pjen válasza Tarill (#91400) üzenetére


pjen
félisten

Biztos,hogy nem a redöny tok tart bármit is.A felül álltalában csak két léc..Szerintem előbb rakták a falat és áthidalót.Később jött az ablak,és nem stimmelt.

(#91404) Tarill válasza pjen (#91403) üzenetére


Tarill
őstag

és akkor newkem melyik lyukhoz kéne ablak? a mostani ablakméret a redőnytokot leszámítva?

(#91405) pjen válasza Tarill (#91404) üzenetére


pjen
félisten

Nekem ugyanilyen ablakom volt,csak nem volt a redőnytok és az áthidaló között tégla.Én öntöttem és betekertem dróttal,hogy megálljon rajta a vakolat.Én olyan ablakot kértem ahol szintén az ablak tetején van a redőny,szúnyogháló tok.Kivették az ablakot redőnytokkal együtt és pont akkorát hoztak ami kitöltötte kivülről a régi helyét,nem kellett javítani.Viszont belül a műanyag redőnytok kisebb,a hiányt hungarocell lapokkal töltötték ki.Aztán szépen kijavították kartonnal.Ha hívsz egy ablakost tudni fogja.

(#91406) Tarill válasza pjen (#91405) üzenetére


Tarill
őstag

rendben köszi. az lesz! csak nem potyog le az a tégla sor onnan

(#91407) orion1025 válasza Tarill (#91400) üzenetére


orion1025
őstag

Akármi van felette, nem fog az olyan könnyen lejönni. Valami szinte mindig van a redőnytok felett, mert az csak deszkából van.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#91408) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Hali! Kéne egy kis segítség. Ha valaki tud az írjon privát

Csé

(#91409) Borisz76 válasza CsabaSteel (#91408) üzenetére


Borisz76
veterán

Írnék privit....ha tudnám, hogy miben is kell segíteni.....

Ez egy fórum.
Tedd fel nyíltan a kérdésedet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91410) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy ha a kád szélénèl kinyomom purhabbal és utánna rá fugàzok rá rakom a csempe darabokat megmaradnak vagy inkább ragasztó anyaggal vigyem fel? Ez most lett hülyén hangzott de csak egy ötlet. Aki tud segíteni írjon

Csé

(#91411) Met válasza CsabaSteel (#91410) üzenetére


Met
Topikgazda

Fugát a csempék közé szokás tenni nem alá.
Rés van a fal és a kád széle között? Azt nyomnád ki purhabbal és azt fednéd le csempével?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#91412) CsabaSteel válasza Met (#91411) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Igen, a rést nyomnàm ki purhabbal és azt fednèm le csempèvel.

Csé

(#91413) emre válasza CsabaSteel (#91412) üzenetére


emre
veterán

Mekkora a rés?
Eszembe nem jutna purhabbal. Vennék gázbetont ami könnyen alakítható és a csempe ragasztó is megáll rajta

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#91414) CsabaSteel válasza emre (#91413) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Kb 1-2cm a rés. Mi az a gázbeton?

Csé

(#91415) emre válasza CsabaSteel (#91414) üzenetére


emre
veterán

Mobilról nem linkelgetek keress rá.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#91416) Met válasza CsabaSteel (#91412) üzenetére


Met
Topikgazda

A falon van csempe?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#91417) CsabaSteel válasza Met (#91416) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Igen, van

Csé

(#91418) CsabaSteel válasza Met (#91416) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Mért kérded?

[ Szerkesztve ]

Csé

(#91419) Morris válasza CsabaSteel (#91418) üzenetére


Morris
veterán

Miért nem raksz oda vízvetőt?
Ha elég széles, meg is oldja a gondot.

(#91420) CsabaSteel válasza Morris (#91419) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Az van ott de eláll a csempètől és nem szép.

Csé

(#91421) Met válasza CsabaSteel (#91420) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor ragassz fel ilyen öntapadósat [link].
Ezt jobban rá lehet simítani a csempére. Ha biztosra akarsz menni szilóval ragasztod a kádhoz és a csempéhez is.
Az odaragasztott csempedarabok nagy csúnyák lennének.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#91422) CsabaSteel válasza Met (#91421) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Csináltam ilyennel is és ez sem volt az igazi....

Csé

(#91423) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Festenenk. De nem megy. Volt par eve 2-3 helyen a plafonon atnedvesedes es 4 reteg festek sem takarja. Most megprobaltam gipsszel kitakarni a feluletet de ahhoz meg nagy. Milyen modszerrel lehet ezt a barnas viznyomot feherre varazsolni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#91424) Siriusb válasza bitpork (#91423) üzenetére


Siriusb
veterán

Amennyiben száraz és nem kell leverni a vakolatot, ha jól emlékszem wallkyddal szokták lefesteni először, majd ezután mennek rá a falfestékkel.

Szerk.: lehet azt mondod link vagyok, de most már kattinthatsz is. :)

[ Szerkesztve ]

(#91425) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Vettünk konyhabútort, épp most akarom berakni a helyére, de felmerült pár probléma, mégpedig:
- a régi bútornál fali csap volt, most ilyen lesz, ez ugye munkalapból jön ki. A fali csaphoz közvetlenül megy a vízcső, alul semmi kötés, semmi nincs benne. Leszedtem a csapot, a benn lévő könyököket el tudom fordítani annyira, hogy lefele nézzenek - viszont mivel '70es évek végi építés, még vascsövek vannak benn - ezt tudom Henco csővel toldani? Létezik hozzá fordító/miegymás?
- A régi cső szigetelve van valami rongyszerű anyaggal, ez kell a Hencora is? Olyan fél-fél méterről van szó.
- Levéstem a csaptól alulra, ahova a bekötést alakítanám ki. A bútor feletti részre fali panel kerülne, ezt ragaszthatom a csempére?
- Vésés közben ugye lejött pár csempe, olyan részen amit végülis takar a bútor, viszont nem szeretném így hagyni, mivel tudnám nagyjából kijavítani a hiányzó részeket? Nem kell, hogy szép legyen, csak mégse maradjon így...

Köszönöm előre is a segítséget :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#91426) bitpork válasza Siriusb (#91424) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Köszöntem szépen :R
A tetőt javították azóta csak sikerült az ázásnak az 5 éves festés után megesnie :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#91427) bitpork válasza Siriusb (#91424) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még egy kérdés. Ha minden vízbázisú, akkor ez hogy fogja meg illetve erre hogyan lehet vízbázisúval festeni?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#91428) lemmy71 válasza bitpork (#91423) üzenetére


lemmy71
őstag

Az erős foltokat a mennyezeteken régen wallkyddal átkentük de ma nagyon drága és macerásab, manapság az ilyet foltokat megkaparjuk csiszoljuk és telibe húzzuk "széria glettel" attól hófehér lesz. De a mai festékek a kisebb beázási vízfoltokat már eltüntetik, főleg négy rétegben. Elképzelhető hogy nem vártad meg a megfelelő száradási időt és amikor ráfestetted a következő réteget akkor szépen elmostad az előzőt, sokan beleesnek ebbe a hibába :K

(#91429) bitpork válasza lemmy71 (#91428) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

1,5 hét alatt lett feltéve 4 réteg. Meddig kell száradnia?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#91430) lemmy71 válasza bitpork (#91429) üzenetére


lemmy71
őstag

Azt nem tudtam hogy meddig száradt nem volt oda írva, azért írtam hogy "elképzelhető". Ha nem megy a glettelés akkor vegyél egy "finom" csiszolószivacsot csiszold át a foltokat és hengerezd le wallkyddal. Egy jó tanács, máskor alapból csiszold meg az ilyen foltokat festés előtt.

(#91431) LógaGéza válasza LógaGéza (#91425) üzenetére


LógaGéza
addikt

A csöves részt megoldottam (nem is értem miért gondoltam, hogy nem lehet ilyet kapni) , viszont a vésett rész bejavítását még mindig nem tudom mivel tudnám megtenni. Vegyek zsákos falazóhabarcsot, az megoldás lenne erre?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#91432) Met válasza LógaGéza (#91431) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó lesz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#91433) Ace Ventura válasza Met (#91280) üzenetére


Ace Ventura
addikt

MOst értem el odáig, hogy szétbontottuk az egész fürdőszobát.
Milyen csemperagasztót válasszak?
Fürdőkádam lesz. Esetleg vízszigetelés kell külön, vagy csak egyenlítsem ki a falat hálózzam be, aztán mehet a burkolat?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#91434) bitpork válasza lemmy71 (#91430) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Először finom csiszolóval most durvával próbáltam. Sajnos a színeződés nem csak felszíni. A fal száraz.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#91435) Met válasza Ace Ventura (#91433) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha van rá kereted ideged akkor mehet a folyékony fólia, ártani nem árt.
Szintbe húzod a falat csempézésre készre, lekened kétszer folyékony fóliával (sarkokba szalag) és mehet a csempe.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#91436) BullZeye


BullZeye
veterán

Befejeztem erkélyt, szigetelés, sok glettelés meg kültéri festés.
Tegnap lefestettem az erkély korlátot csiszolás után, és most már csak 1 dolog van hátra, amit már tavaly is felvetettem, valamit kezdenem kéne a sárga üveggel. Cserélni nem akarjuk, mert baromi drága, és sárga nem tetszik, az opál pedig túl átlátszó, szóval nem lennénk előrébb.

1) Fehér habosított PVC-t gondoltunk rá, de aztán végül bézs+barna lett az erkély, így az kiesett, más színben azóta nem kerestem.
2) Megmaradt kültéri festéken gondolkodom, hogy 3-4 rétegben rákenem, de az meg ugyanúgy hullámos lenne mint az üveg.
3) Felmerült, hogy esetleg valami padlóra való dolgot tennénk fel, csak nem tudom mit. A könnyebb burkolatok nem vízállóak, a kültériek meg túl nehezek, és macerásak, meg baromi drágák is. (7m2 felület kb)

Van valami ötletetek ami jó lehet? Nem 20 évre tervezzük, így ha pár évet kibír és jól néz ki akkor több mint tökéletes, csak esztétikai szerepe van, kívülről az üveg megmarad vízfogónak, pár év múlva szívesen újracsinálom

Jelenleg (zöld festék még az eredeti 30 éve rákent festék az üvegen...)

[ Szerkesztve ]

(#91437) Ace Ventura válasza Met (#91435) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A kérdés az, hogy mi történik, ha kihagyom? :)
Se keretem, de idegem :DDD
Botrány, hogy megy a pénz, ide 20K-oda 30K, és ezek a nem kalkulált költségek sajnos.

BullZeye
Erre a célra mi tavaly polikarbonátot használtunk. Egy hasonló erkély, munkadíjjal anyaggal 20-25K körül megállt.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#91438) BullZeye válasza Ace Ventura (#91437) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha nem nagy kérés, tudsz róla küldeni egy képet, hogy hogy sikerült? Széleket tömítettétek, vagy csak méretre vágott polikarbonát lett ragasztva? Ami még feleségemben felmerült, hogy ha telibe rakjuk polikarbonáttal az mennyire zavaróan fogja vissza a fényt? Értelemszerűen fentről kap fényt eleget, de nem lett sötét árnyékos a végeredmény?

Vagy átlátszót használtatok?

[ Szerkesztve ]

(#91439) Ace Ventura válasza BullZeye (#91438) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Sajnos nem tudom fotózni, mert azóta már más a tulajdonosa a lakásnak.
Sima víztiszta lemez, ragasztással tettük fel. Bírja az UV-t is, és könnyen munkálható.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#91440) Met válasza Ace Ventura (#91437) üzenetére


Met
Topikgazda

Semmi.
Mi van a fal túloldalán?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#91441) Ace Ventura válasza Met (#91440) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A nappali, és egy kis rész, kb 2 nm az már kültér.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#91442) lemmy71 válasza BullZeye (#91436) üzenetére


lemmy71
őstag

Esetleg nem fordult meg az az ötlet benned hogy síklemezzel takard el az üveget belülről, a link csak egy példa. Maga az a nyomtatott inox lemez sokat kibírna az erkélyeden a nap sem fakítaná ki ott és könnyedén egy nagy tubus FBS -el oda is tudod ragasztani a drótos üveghez, szerintem a forgalmazók többsége a pontos méretre is szabja neked.

(#91443) Met válasza Ace Ventura (#91441) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem létszükséglet.
Én raktam a csempe mögé mert inkább zuhanyzok.
Épített zuhanynál már inkább kellene.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#91444) BullZeye válasza lemmy71 (#91442) üzenetére


BullZeye
veterán

Fémtől óckodik feleségem, mert 8 hónapos lassan totyogó a nyári napon hozzáér és valószínűleg jobban felmelegszik mint a műanyag, nehogy megégesse magát, meg a 0,5mm-es fémlap ha véletlenül lejön akkor elvághatja a kezét ha nem veszem észre.

(#91445) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Gyorsan a felesleges körök: kétbalkezes vagyok, nincs normális szerszámom, sem szaktudásom és lassan már egy ép ujjam sem :)

Szóval: Fürdőszoba-felújításba vágtunk, újracsempézéshez készülődvén a régit verem lefelé és szívok a vakolattal, de nem keveset; iszonyatosan lassan haladok. A falról még csak-csak, de az ytong-ról leverés az kb. mission impossible. Tegnap az egyik falon fogtam, ledózeroltam az egészet "fehérig", nem kíméltem az ytongot sem, de elég szépen le lettem emiatt baszarintva, úgyhogy ma óvatosra vettem a figurát és a favéső+200g-s kalapácshoz mellétettem még egy vasvésőt+800g-s kalapácsot, s igyekeztem csak a bordákat leverni, ahogy a Főnök (Apósom) utasításba adta. A fal egyenetlensége miatt hiába csinálgattam így, még rosszabb lett a helyzet, így végül elkezdtem ismét leverni inkább ytong-ig (mondjuk jóval óvatosabban, mint tegnap), de hogy legalább végezzek. Így is sikerült nyeszlett ~2 m2-t lepucolnom egész nap. Szánalmas és ennek a sokszorosa van még hátra - a hétvégéből viszont már csak egy nap van (oké, ott vannak a hétköznap délutánok is).

Tudnátok esetleg valami tippet, praktikát adni/mondani, hogy érdemes ezt csinálni úgy, hogy ne kelljen egy évig Apósom puffogását hallgatnom és még idén (esetleg holnap) készen legyek a bontással? :)
A szakemberhívás és az Apóscsere nem megoldás :)

Előre is nagyon köszönök minden "felújító" jellegű hozzászólást!

[ Szerkesztve ]

(#91446) föccer válasza Peterhappy (#91445) üzenetére


föccer
nagyúr

Bontókalapács, lapos vésőszár bele oszt adni neki. Egyébként meg széles kézi vésővel is megy, csak fárasztóbb. Spiccvésővel nem igazán megy. :N

Jó szerszámmal a hülye is tud dolgozni, szar szerszámmal meg csak a hülye dolgozik. :)

Széles, hajlított véső, kifejezetten csempe leszedésre van kitalálva. [link]

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#91447) gerisz23 válasza Peterhappy (#91445) üzenetére


gerisz23
őstag

Szólja apósodnak hogy álljon neki Ő is,mert nem végzel (én beleereszteném a vésőgépet,inkább javítanám csempézés előtt az itongot.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#91448) lemmy71 válasza BullZeye (#91444) üzenetére


lemmy71
őstag

A lemez fonákja fehér amit érne a nap, szóval visszaveri a fényt és nem melegszik nem lesz melegebb mint a korlátod. Ha az üvegfelület alaposan le van zsírtalanítva és úgy ragasztod fel FBS -l, akkor azt onnan már leszedni sem tudod, csak kalapáccsal az üveggel együtt :K

(#91449) runner 125 válasza Peterhappy (#91445) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezért találtak ki a végsőgépet... Kézzel szívni, te atyaeg... Berelj vagy kérj kölcsön egy kisgepet, ami mar tud vésni, plusz hozza egy csempeveso.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#91450) lemmy71 válasza Peterhappy (#91445) üzenetére


lemmy71
őstag

#91283

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.