Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#90201) LámaZ


LámaZ
addikt

Apropó, padlóburkolás!

Nálam is régebbi parketta van, de még menthető.
Olyan őrültség fordult meg a fejemben, hogy műgyantát öntetek rá, de a szakik szerint nem működik a dolog, mert a legkisebb mozgás miatt szétrepedezne a műgyanta. De ha felszedi az ember a parkettát, akkor már mehet oda a műgyanta padló. Nagyon kényelmes.

A másik: konyhába, előszobába, fürdőbe, WC-be jó ötletnek tartom a csiszolt betont (HTC Superfloor). Persze, igazán csak padlófűtéssel jó ez. Eddig csak ipari létesítményekben használták, de amilyen szép, szerintem el fog terjedni lakóházakban is. A robotporszívók imádnák.

Legyen minden jó!

(#90202) macilaci78 válasza LámaZ (#90201) üzenetére


macilaci78
nagyúr

igazán csak padlófűtéssel jó ez - ez az, ami tavasztól őszig hideg? Én egy hidegburkolatos, padlófűtéses lakásban lettem derékfájós és szoktam rá a benti papucsra.

Gyantából van szálerősített és rugalmas is, de valóban nem tapsol egy mozgó aljzatért.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#90203) LámaZ válasza macilaci78 (#90202) üzenetére


LámaZ
addikt

„ez az, ami tavasztól őszig hideg?”
Na, erre nem gondoltam, akkor tényleg kell a papucs.
Rugalmas műgyantáról még nem hallottam, de ezek szerint létezik.

Legyen minden jó!

(#90204) orion1025 válasza Morris (#90200) üzenetére


orion1025
őstag

Bizony az, felfagyás ellen főleg. Bár ettől még ugyanúgy le tud pattanni a járólap a ragasztóról, ha a fuga nem bírja, meg nincs rendes dilatáció.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90205) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok. Adott egy kb 7 éves Ariston Clas Premium 24 kombi kondenzációs gázkazán. A fűtéssel nincs gond, de a meleg víz az utóbbi időben egyre nagyobb gondot okoz számára, állítólag amikor megeresztik 1-2 percig van, utána csak akkor (megint 1-2 percig), ha újból megnyitják a vizet.
Szerelő szerint égéstér csere oldaná meg, 170eFt-ért, érthető módon akkor már új eszközt lenne inkább érdemes beszerelni szerinte. Van esetleg ajánlott szerelő akitől érdemes lenne másod véleményt kérni, vagy ez ismert jelenség az adott típusnál?

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#90206) LámaZ válasza Dolby (#90205) üzenetére


LámaZ
addikt

7 év után nyögdécsel a Prémium?

Legyen minden jó!

(#90207) eszmilan válasza Dolby (#90205) üzenetére


eszmilan
tag

Nekem egy ugyanilyen 9 éves kazánom van, de eddig nem volt még baja.

(#90208) n@p@lm válasza Dolby (#90205) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nincs esetleg elvízkövesedve a hőcserélő?

(#90209) windlord


windlord
őstag

Tegla tarsas, lakas mennyezet hoszigeteles.

Alacsony belmagassag miatt az eps szigetelesre gondoltam.
Nincs felso szomszed, ures a lakasa, igy hutjuk azt is
..

Milyen vastag hungarocell javalott az amugy is alacsony lakasra?
3-5cm eleg lehet?

(#90210) föccer válasza windlord (#90209) üzenetére


föccer
nagyúr

Minden centi számít és minél vastagabb annál jobb. Olyan vastag legyen, amennyit a pénztárcád és a lehetőségek elbírnak.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90211) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Mi a véleményetek az ingatlan állapotfelmérős szolgáltatásokról?

Használt ingatlan vásárlását tervezzük de sok dologban laikusak vagyunk aztán jó lenne ha lenne egy képünk az ingatlanról, hogy mit várjunk mire készüljünk fel esetleg.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#90212) orion1025 válasza windlord (#90209) üzenetére


orion1025
őstag

Hát én biztos nem nikecellt raknék... Függesztett karton mennyezet + gyapot + hőtükör fólia az emberi megoldás, és sokkal nem drágább.

szabonagyur:

Ha olyan ügyesek, mint felénk, akkor a két szemedben jobban bízz. Láttam már ingatlanosban is olyat, hogy fogalma nem volt róla, mit is árul. Híg a mezőny, nagyon!

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90213) föccer válasza szabonagyur (#90211) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha teljesen laikus vagy a témában, akkor érdemes lehet. Legalább a súlyosabb problémákat fel tudja fedezni a bejárás alkalmával.

Mondjuk sokat nem fizetnék érte, de 10-15k-t megérhet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90214) mokus1


mokus1
addikt

Osszel nem tudtam kijavítani az ablakcsere utan a hibakat. Illetve amugy is egy reszen pereg a festés ezert ott lekaparom.
Így kell majd elvedoznom es kicsit belejavitani a sarkoknal a falba.
Siman csak valao egyszerű vakolattal javítsam es azt mar festhetem is? Kb 1,5cm a legnagyobb javítandó szintkülönbség. Ti milyen anyagot ajánlanátok amivwl könnyű dolgozni?

(#90215) szabonagyur válasza föccer (#90213) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi mindkettőtöknek.

Magán eladótól vennénk a házat, jelenleg laknak benne.

2004-s építésű, alapjában jó állapotban van ránézésre. Igazából csodát nem várok el, mivel annak ellenére, hogy nem kevés összegért adják kell majd rákölteni.

Igazából a rollerre felüléstől akarok megmenekülni ha lehet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#90216) orion1025 válasza szabonagyur (#90215) üzenetére


orion1025
őstag

Én elsőként azt szemrevételezném, hogy minden része legális-e, nincs rajta mókolás, miegymás, mert könnyen bele lehet futni ilyenbe.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90217) mokus1 válasza szabonagyur (#90215) üzenetére


mokus1
addikt

Egy háznál borzasztó nehéz megmondani mi vsn benne. Milyenek a vezetékek csövek de azert 15 eves csupan a haz szóval nem hinnem hogy nagy problemak lehetnenek. Nyilvan ha meglenne sullyedve vagy komolyabb repedés lenne azt látnád vagy látná a szakember.

Orion: Azt hogy ellenorzod hogy legalis? Elkered a gaz es építési terveket majd végig nézed? Ez nem reális nem vennéd észre csak ha nagyon nagy a valtoztatas.

[ Szerkesztve ]

(#90218) orion1025 válasza mokus1 (#90217) üzenetére


orion1025
őstag

Pont ezért felesleges "szakit" keresni, ő sem lát többet, mondani meg bármit lehet. Hőhidat sem fog látni, így ezek az emberek olyanok, mint a természet gyógyászok...

Hozzá építésre gondoltam. Térkép másolat, oszt csók. 2500 pénzért letölthető ügyfélkapus módon, még a tiédet is meg tudom nézni...

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90219) föccer válasza szabonagyur (#90215) üzenetére


föccer
nagyúr

Hrsz, térképmásolat és tulajdoni lap ellenőrzés, előzetes helyszíni bejárás, minden napszakban.

15 éves épületben nagy bajok nem lehetnek. Ha durva hibák vannak azt látni fogod.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90220) szabonagyur válasza orion1025 (#90216) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mókolások nincsenek így ránézésre.

Kondenzációs kazán 2 éves, klíma működik, padlófűtés is ahol van.

(#90217) mokus1: igen ezeket néztem, ilyet nem látok, beázásnak nyoma nincs, penésznek sem.

Plafon az gipszkarton, 1-2 helyen talán nem olyan szépen lett elsimítva de alapjában jó.

(#90219) föccer: bejárás megvolt, amiket le lehet kérni az online rendszerből megvolt, tulaj állításának megfelelő.

Kb. 120nm a ház plusz garázs, amerikai típusú, csak földszint. Fűtésre télen 50.000 Ft-t mondott pl. amit tud igazolni számlával is. Itt egy külső szigetelés még hozhat valamit? Ha minden igaz az hiányzik még.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#90221) orion1025 válasza szabonagyur (#90220) üzenetére


orion1025
őstag

Azért azt csak látod, hogy van-e szigetelve a ház?!

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90222) föccer válasza szabonagyur (#90220) üzenetére


föccer
nagyúr

2004-ben külső szigetelés nélkül készült a ház? Fura. az 50k összesen, vagy 1 hónpra vonatkozott? ;p Az idei tél kifejezetten enyhe volt. Mennyit hűtött rá klímával?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90223) Pikkolo^^ válasza föccer (#90222) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Simán lehet, akkor még nem volt 0,45-s követelmény a külső falra.

(#90224) föccer válasza Pikkolo^^ (#90223) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez most 0,25 nem? Előtte 0,45-ös értéket mikor vezették be?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90225) Morris válasza orion1025 (#90204) üzenetére


Morris
veterán

Honnan lehetne olyan lemezt szerezni?
Kipróbálnám. Úgyis hamarosan burkolom a teraszt.

(#90226) orion1025 válasza Pikkolo^^ (#90223) üzenetére


orion1025
őstag

Attól még egy ésszerűtlen lépés volt, pláne hosszú távra tervezve. Azért nem volt olyan régen 2004, nem a kádár korszak...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90227) orion1025 válasza Morris (#90225) üzenetére


orion1025
őstag

Lehet kapni praktikusabb megoldást is, bár az sem olcsó. Létezik tetőfóliához hasonló gurigás szövet, amit az általad linkelt szerint kell leragasztani. Ha agyon ütnek sem jut eszembe a neve, van hozzá való ragasztó is. Nyáron lett ilyen használva a balatonon, felfagyott előtér újra lapozásához. Pestről lett rendelve, de ha eszembe jutna a neve, könnyebb lenne.

Eszembe jutott! Botament

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90228) szabonagyur válasza föccer (#90222) üzenetére


szabonagyur
félisten

Havi 50 a téli hónapokban 23-24 fokra fűtve mindenhol (kisgyerek miatt).

(#90221) orion1025: ránézésre nem tudom megmondani volt e. Ablak ajtó műanyag, de mivel 2. tulaj nem sok mindenhez ért.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#90229) orion1025 válasza szabonagyur (#90228) üzenetére


orion1025
őstag

A falat megkopogtatva hallod. Ha eps van rajta akkor kopog, ha gyapot, akkor meg tompa hangja van. Ha sima vakolt fal, azt meg úgy is érzed, mert az kemény. Bár messziről látni, hogy van-e szigetelve egy épület.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90230) szabonagyur válasza orion1025 (#90229) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megnézem ezt a kopogtatós dolgot.

Ez amúgy: [link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#90231) Pikkolo^^ válasza föccer (#90224) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

2006-ban vezettékl be, [link]

(#90232) orion1025 válasza szabonagyur (#90230) üzenetére


orion1025
őstag

Elég picik a képek, de a lábazat gyanús, illetve a spaletták is. Miből épült a ház?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90233) lemmy71 válasza windlord (#90209) üzenetére


lemmy71
őstag

Multipor hőszigetelő vagy esetleg néz utána a belső (hőtükrös) parafa szigetelésnek. Nekem is hasonló a problémám, van egy lapostetős garázsom aminek a födémét csak belülről tudom szigetelni. Esetleg valaki nem tud rá egy olcsó és egyszerű megoldást, 6 x 3 a mennyezet egyszerű betonáthidalós és kerámia béléstestes, teteje betonozva és nehézlemezzel szigetelve. Én is ezen a Multiporon gondolkodom vagy kasírozott paplan és egy gipszkarton álmennyezet.

[ Szerkesztve ]

(#90234) szabonagyur válasza orion1025 (#90232) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit értesz az alatt, hogy gyanús?

Téglából :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#90235) orion1025 válasza szabonagyur (#90234) üzenetére


orion1025
őstag

Hogy valóban nincs szigetelve, hanem kapott egy vastagabb vakolást. Az oszlopnál is látszik, hogy egy vékony réteg van a koszorún.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90236) TeeJay


TeeJay
félisten

skacok villamosság anomália

ma délután kentem fel a plafonra a styropor mennyezetburkolókat
és hát mivel még nincs kész a lakás a szobákban csak ilyen renováló villany foglalat lóg a plafonon
minden szobába csillár bekötést csináltam így 4 kábel lóg ki
fekete és barna fázis, kék nulla és zöldsárga föld
fekete és kéken van sorkapoccsal a foglalat egy LED izzónak
barna és zöldsárga csak lógott elvágva egymástól távolra hajtva
csillárkapcsolón mindkét rész fel volt nyomva tehát fekete és barna kábelben is kellett lenni fázisnak
raktam fel a lapot véletlenül kezem véletlenül hozzáért a barnához szerintem és jól megkúrt persze gyorsan el is rántottam. 3fokos létrán álltam a padló laminált padló

kérdésem az lenne ha van Fí relé akkor miért nem oldott le erre?
ha véletlenül a barnát és a zöldsárgát érintettem a kezemhez akkor is le kellett volna oldania nemde?
mégsem oldott le

holnap csinálok Fí relé tesztet de szerintem nem hibás

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90237) biker válasza TeeJay (#90236) üzenetére


biker
nagyúr

Nem volt 30mA, nem old le

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#90238) TeeJay válasza biker (#90237) üzenetére


TeeJay
félisten

Hát ha 30mA alatt volt eléggé jól megk*rt
Azt gondoltam Fí relé mellett egyáltalán nem rázhat meg áram

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90239) csemberlen válasza TeeJay (#90238) üzenetére


csemberlen
őstag

Rosszul gondoltad, van kb 20msec ébredési ideje egyrészt, míg leold.
Másrészt valószinű, hogy pár mA folyt át rajtad.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#90240) dewil666


dewil666
őstag

Srácok!
A fi relé nem csak akkor old le ha a földeles is be van kötve?
De! Ugyanis a nulla és a földeles közötti potenciál különbséget "figyeli" és ha ez megegyezik akkor le old!

Létrán állva nem volt meg részedről a földelés.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#90241) Ferike81 válasza orion1025 (#90226) üzenetére


Ferike81
senior tag

Szüleim háza sincs szigetelve, pedig 2008-ban épült. 38-as A+-os Ytong. Lehet ez a ház is Ytong.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#90242) pjen válasza dewil666 (#90240) üzenetére


pjen
félisten

NEM!A Fi relébe a Fázis és a Nulla van bekötve.Ha e két pont között nagyobb a különbség mint mint a Fi hibaárama,esetünkben 30mA,a Fi leold.Akkor is ha a szomszéd utcában sincs fodelés.Ez a 30 mA szeencsétlen esetben akár halálos is lehet.Nem véletlen írja Hámori a vill szer.ipari kéziönyvben nem életvédelmi relé.

(#90243) dewil666 válasza pjen (#90242) üzenetére


dewil666
őstag

Igen csak a nulla közösítve van a földelessel.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#90244) pjen válasza dewil666 (#90243) üzenetére


pjen
félisten

Igen,de a Fi relé előtt.

(#90245) föccer válasza szabonagyur (#90228) üzenetére


föccer
nagyúr

Havi 50k az nekem soknak tűnik egy ennyire enyhe tél mellett.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90246) dewil666 válasza pjen (#90244) üzenetére


dewil666
őstag

Jaja. Igen rosszúl írtam. A fázishoz nézi mindkettőnek a különbséget.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#90247) pjen válasza dewil666 (#90246) üzenetére


pjen
félisten

Nem,a nullához nézi.Nézd úgy mint egy mérleget.Föld nélkül is működik.

(#90248) TeeJay válasza pjen (#90242) üzenetére


TeeJay
félisten

Jaja Fí relé felső két bemeneten nulla és fázis van, a fázis alul megy sorolóval a kismegszakítókra a nullát meg alulról át kell kötni a nulla sínre a földelés már egyből az elosztó föld sínre megy köze nincs a Fí reléhez.
Akkor igazatok van vagy túl hamar elrántottam a kezem vagy 30mA alatt volt ami megcsípett
Lényeg hogy ettől nagyobb baj ne legyen és védjen

Illetve akkor ha véletlenül fázist és földet fogja meg valaki akkor is véd ugye? Nem csak fázis és nullára

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90249) YAS-dude válasza TeeJay (#90248) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az a lényeg, hogy ami elektron a fázisvezetőn bemegy a lakásba, az a nullavezetőn jöjjön ki. Ha a kettő között különbség van (mert a testeden át, vagy a párás mosogatógép áramkörein át a föld felé, vagy a védővezető felé ment az áram), akkor egy adott értéket elérve (30mA) az ÁVK leold.

(#90250) Viszlát


Viszlát
addikt

Ha jól rémlik, vannak itt villanyszerelők, tőlük, illetve hasonló cipőben járóktól szeretnék egy körülbelüli becslést kérdezni. '81-ben épült, kb. 220nm-es családi ház villanyhálózatát szeretném modernizálni és bővíteni. Jelenleg 2x16A van, alu vezetékekkel, ezt szeretném mai szint szerint, jó minőségű anyagokkal dolgozva, 3x32A-re fejleszteni, bővíteni. 25-ös csövek vannak, tehát az is kérdés, hogy elfér-e az ehhez szükséges vezetékmennyiség/vastagság.

Nagyon alap szinten vagyok csak képben a kérdéskörben, így bármilyen tanácsot, infót szívesen veszek! Áprilisban jönnek felmérni, ajánlatot tenni, addig szeretnék egy kicsit jobban képben lenni.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.