Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#90501) aujjobba válasza orion1025 (#90500) üzenetére


aujjobba
addikt

Esztétika, de ha a 30as szegély kiadja kis lejtővel akkor megfontolom.
Másik megoldás a gabion vagymi, az a fel rács kövekkel megpakolva.

(#90502) Atomantiii válasza Atomgeszi (#90486) üzenetére


Atomantiii
őstag

Új kiépítésnél kötelező a vezérelt mérőhöz is külön fi relét beépíteni. (E-on területen legalábbis biztosan.)

[ Szerkesztve ]

(#90503) orion1025 válasza aujjobba (#90501) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, gabion a neve. Viszont annál is valahogy meg kell oldani a homok bejutását a rácsba, majd onnan a kerítés mellé/szomszédba. Esetleg rakhatsz le CK lapokat a rács elé a homok magasságáig, azon nagyon nem fog átjutni. Sok helyen árulnak fejhulladékot, ezek szállítható darabok (80x125cm), melyeket tovább tudsz vagdosni, és csak lerakod a gabion elé, és szórsz elé földet.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90504) aujjobba válasza orion1025 (#90503) üzenetére


aujjobba
addikt

30 centis szegély fele lógna ki, másik fele meg a fixbetonba, úgy kis lejtéssel rendben is lenne nem feltűnő.
Kérdés, így meg bírna tartani a neki nyomuló homok tömeget?

(#90505) orion1025 válasza aujjobba (#90504) üzenetére


orion1025
őstag

Ha elég magasra betonozod a homok felőli oldalon rézsűsen, akkor meg fogja tartani, mert a beton átveszi ezt a terhet.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90506) Pikkolo^^ válasza Morris (#90498) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az nem kell.

(#90507) szabonagyur válasza macilaci78 (#90471) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi az infókat.

Egyedi mérőset keresünk mindenképpen.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#90508) aujjobba válasza orion1025 (#90505) üzenetére


aujjobba
addikt

Úgy szabad csinálni, hogy a szegélyt a közvetlen a szomszéd lábazat mellé teszem szorosan, és csak alá és a homok felőli oldalra teszek betont?
Vagy a kiásott sáv közepére kell és mindkét oldalra beton plusz alá?

(#90509) proof88 válasza lemmy71 (#90487) üzenetére


proof88
addikt

Köszi, de ha valahol veszek kültéri padot, az eleve valamivel le van kezelve, erre viszont az van írva, hogy kezeletlen fára kell felhordani.
"A kezelt felületnek portól, szennyeződésektől mentesnek kell lennie, semmiféle előkezelése ( kence, lakk, pác, festék, stb. ) nem lehet."
Akkor gyakorlatilag ezt nem tudom én megcsinálni?

(#90510) orion1025 válasza aujjobba (#90508) üzenetére


orion1025
őstag

Nyomd neki a lábazatnak, és rakj azért alá is kellő mennyiségű betont.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90511) Morris válasza Pikkolo^^ (#90506) üzenetére


Morris
veterán

:R
Köszi neked is csemberlen

(#90512) DonThomasino válasza orion1025 (#90489) üzenetére


DonThomasino
veterán

A szigetelést és utolsó réteget el lehet hagyni ?
Én úgy gondoltam 10cm zúzott kő vagy sóder vagy ez a kulé.
Háló majd 10 cm beton.

C 8/10-24-F1
Ez a jelölés mit takar és milyet érdemes?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#90513) aujjobba válasza orion1025 (#90510) üzenetére


aujjobba
addikt

Köszönöm, nekilátok akkor így.
Bele állítom 10 centi betonba, nekinyomom a lábazatnak, majd alaposan megtámasztom betonnal a homok felőli oldalon.

(#90514) YAS-dude válasza aujjobba (#90499) üzenetére


YAS-dude
őstag

Amúgy sem baj, ha nem vízszintes, legalább lefolyik az esővíz.

(#90515) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Épp festek a konyhában Polifarbe platinummal, viszont szomorúan látom, hogy az anno kifröccsent olajfoltokat nem fedi a falon a festék.

2 -3 réteg fedni fogja valószínűleg?

(#90516) Met válasza Atomgeszi (#90515) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem.

A, lekaparod, gletteled, fested

B, kis olajfestékkel lekened, ráfestesz falfestékkel

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#90517) w.miki


w.miki
veterán

MobilGarázsból van ajánlott(abb) típus?
Másik topikban már érdeklődtem, de itt talán több a tapasztalat.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#90518) sigidi


sigidi
tag

Sziasztok!

Adott egy épülőben lévő lakás (fsz + emelet, összesen 80m2), ahol van lehetőség választani padlófűtés vagy radiátoros fűtés között (melegvizes központi, 24kW-os kondenzációs kazán). Nekem ami még felmerült: Radiátoros verzió+ földszinten elektromos padlófűtés. Ti melyiket választanátok ill. melyiknek van egyáltalán jobb hatásfoka?

Köszi,

Expect the unexpected.

(#90519) mezis válasza sigidi (#90518) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Radiátorok az emelete, meleg vízzel padlófűtés a földszinten.

mezis

(#90520) Borisz76 válasza sigidi (#90518) üzenetére


Borisz76
veterán

Elektromos fűtést felejtsd is el.

Padló fűtés, mennyezet fűtés - hűtés....igen, hűtés.

Elektromos fűtéssel nem tudsz hűteni.....kilőve.

Radiátoros fűtés hátránya, hogy a szoba méreteihez képest kicsi a meleget sugárzó radiátor mérete.
Emiatt melegebb...majdnem forró ....vizet kell a kazánnak előállítania.

Ha megnöveled a felület méretét....padlóba teszed a csöveket....., akkor a kazánnak alacsonyabb hőmérsékletű vizet kell előállítania....egységesebb lesz a "meleg" érzet.

A nyári nagy melegben :
A mennyezeti csövekben pedig lehet hideg vizet is keringetni.
( hőcserélővel...pl kút vízét ).

Földszinten padló és mennyezet hűtés, fűtés.
Emeletre pedig mehet a radiátor. Alulról úgy is kapja a meleget télen.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#90521) mezis válasza aujjobba (#90513) üzenetére


mezis
nagyúr

Mert a talaj az csak vízszintes sík lehet. :(
Mi lenne, ha nem a Hortobágyon kellene terepet rendezned ? :F

mezis

(#90522) dewil666 válasza w.miki (#90517) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Mondjuk az összeg elég tág keretek között mozoghat, de én innen rendelek majd egyéni méretűt.
MOBILGARÁZS

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#90523) sigidi válasza Borisz76 (#90520) üzenetére


sigidi
tag

+ mezis: köszi a gyors választ nektek.

Kivitelezés szempontjából nem sokkal bonyolultabb a lenti padló+ fenti radiátor, a teljes padló vagy teljes radiátornál, igaz? Ez a kombó nem tetszik a kivitelezőnek egyedül, amit írtatok ti is, ezért gondoltam az elektromos padlófűtésre a földszinten pluszba. Kb mekkora többletköltség lehet (40m2 alapterület).

Köszi

Expect the unexpected.

(#90524) gerisz23 válasza sigidi (#90523) üzenetére


gerisz23
őstag

Elektromost ha lehet akkor ne,padlófűtést hidegburkolatos helyekre érdemes rakni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#90525) Atomgeszi válasza Met (#90516) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A verzióra nincs már időm.

B verzió lesz a nyerő.

Sima fehér olajfestékkel kell lefesteni? És akkor úgymond az egész egy nagy folt lesz azon a részen? :DDD Vagy hogy kell ezt elképzelni?

[ Szerkesztve ]

(#90526) mezis válasza sigidi (#90523) üzenetére


mezis
nagyúr

Több mint 30 éve készülnek vizes padlófűtések. Minden anyag készen beszerezhető.
Persze egy "újszülöttnek" minden új és bonyolult. Egy kókány mester meg bármit el tud rontani.

mezis

(#90527) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#90525) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, most volt időm googlezni is.
"Zsíros szennyeződések
A zsíros szennyeződések eltávolításában a festett falakon is nagy segítségedre lehet az ecet, illetve az ecet alapú, házilag kikevert tisztítószer. Bár a legtöbb felületen nem fog kárt tenni, érdemes először egy olyan helyen kipróbálni a keveréket, ami egyébként nincs szem előtt, Így tüntetheted el a foltokat a festett falakról – Ha idén is elmaradt a meszeléskülönösen, ha sötétebb színűek a falak. A zsíroldó tisztítószerhez keverj össze fél pohár ecetet negyed pohár szódabikarbónával, majd az egészet oldd fel körülbelül három liter vízben.

A keveréket töltsd szórófejes flakonba és spricceld be vele a szennyezett felületet, majd azonnal töröld át egy tiszta, száraz, nedvszívó ruhával. A makacsabb zsírfoltokat, például amik nem a kezed nyomán, hanem főzés közben kerülnek a falra, egy enyhén nedves ruhára szórt kukoricakeményítővel átdörgölve tudod a legegyszerűbben eltüntetni."

Vagy ez:

"Ha makacsabb vagy régebbi zsírpecséttel van dolgod - legyen szó tapétázott vagy festett falról -, egy kis fogkrém a megoldás. Ne gél állagút válassz, hanem a hagyományos fehéret.

Tegyél egy nagyon keveset egy régi, már nem használatos fogkefére, majd óvatosan, körkörös mozdulatokkal dörzsöld vele az érintett részt addig, amíg a folt eltűnik. A felesleges fogkrémet puha ruhával töröld le - ha a falon nem látszik meg azonnal egy kis nedvesség, a ruhát nedvesen is használhatod."

Vagy csak hanukák ezek?

(#90528) Kiskokó válasza Borisz76 (#90520) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ez azért leírva szép és jó :D
röviden : csak nem ér annyit mint amennyi macera Én is gondolkoztam rajta.
De az se szimpi benne hogy a mennyezet korlátozva van. Így én pl csak a hálóba raktam és csak fűtés a mennyezeten.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#90530) lemmy71 válasza Atomgeszi (#90527) üzenetére


lemmy71
őstag

Csiszolószivaccsal csiszold meg a zsíros felületeket, utána mélyalapozod és fested vagy hengerezed, ennyi az egész. Máskor ha festesz, akkor az ilyen foltos zsíros és firkált részekre húzzál egy vékony glett réteget még alapozás előtt, persze előtte csiszold meg egy kicsit, lekaparni csak akkor szoktuk ha penészes vagy salétromos de az már más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#90531) Atomgeszi válasza lemmy71 (#90530) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Pont ez az, hogy amúgy az előző színen, ami barackvirág volt, egyáltalán nem volt látható. Aztán húzom, és nézem milyen foltos.

Amúgy még átmentem rajta 3 réteggel, így már 90%-os fedésben van, holnap még itthon vagyok, akkor délelőtt lehúzom még egyszer, remélem az már eltünteti teljesen és nem kell hókuszpók.

Mindenesetre köszönöm, legközelebb legalább már tudni fogom. :)

Amúgy már csak a maszkolási tehetségemen bosszankodom:

Hogy szokták ezt szépen maszkolni? Szemre mindenhol jónak tűnt, aztán mégsem.

[ Szerkesztve ]

(#90532) lemmy71 válasza Atomgeszi (#90531) üzenetére


lemmy71
őstag

Jó lesz az, de idő kell a festéknek várd meg még kiszárad, mert csak leszedi a henger az előző réteget ha még nedves a felület. Legközelebb már menni fog, de a snájdolásnál figyelj jobban oda, magyarul az elválasztásnál, hogy ne legyen olyan "fűrészfogas" vagy rakjál körbe egy olcsó 3 - 4 centis hungarocell saroklécet és akkor könnyebben boldogulsz. Most olvasom hogy bosszankodsz a sarok miatt. Nem szoktunk maszkolni, egy jó laposecsettel szépen elhúzzuk hogy egyenes legyen, de holnap még kijavíthatod vagy körbe hungarocellezed a sarkot.

[ Szerkesztve ]

(#90533) vmk válasza Atomgeszi (#90527) üzenetére


vmk
tag

Wallkyd lesz amit keresel.
Ugyan ilyen problémám volt. Tapasztalatlanként az első két réteg festés után visszaütött minden zsír folt.
Azt csináltam, hogy a foltokat lekentem Wallkyd-al, ez kb olyasmi állagú mint az olajfesték, majd száradás után ment rá a szín.
Arra figyelj, hogy a Wallkyd után elég sima lehet a felület, tehát ha van mintázat esetleg, akkor eltűnhet.

(#90534) Ijk


Ijk
nagyúr

Nyomókaros Schell wc öblítőszelepet hogy lehet állítani, nem találok róla infót. Ha teljesen lenyomom a kart az örökkévalóság mire visszanyomja magát a rugó, a víz meg csak folyik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#90535) Met válasza Atomgeszi (#90531) üzenetére


Met
Topikgazda

Első festésnél erre mindenki ráfut ;)
Utána azt csinálják amit lemmy71 írt :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#90536) Atomgeszi válasza lemmy71 (#90532) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Gondolkodtam hungarocell stukkón is, meg azon is, hogy elkérem havertól a lézert és csinálok egy 1 cm fehér vízszintes sávot a függőleges falra is, de végül most megpróbáltam a hagyományos sarok/plafon találkozást. Egy két ilyen fűrészfogas találkozáson kívül amúgy tetszik. Megpróbálom egy vékony ecsettel szintbe hozni, vagy legalább süllyedősbe, akkor talán nem annyira feltűnő. :F

(#90533) vmk :R Most reggelre már a beszűrődő oldal napfénynél sem látszanak az olajfoltok, úgyhogy talán jó lesz.

(#90535) Met Ez nem az első festés, csak eddig mindig telibekentem a plafont is ugyanolyan színnel, vagy pedig volt stukkó körben, és a kutya nem látta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90537) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Cserélt itt valaki régi faablakot, esetleg kapcsolt gerébtokos ablakot műanyagra, ahol azért van forgalom az úton? Mennyivel lett csendesebb a helyiség, érezhetően jobban szigeteli a hangot az új ablaka?

Köszönöm szépen!

(#90538) macilaci78 válasza Lauda (#90537) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#90539) macilaci78 válasza Met (#90535) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a mennyezet alatt kb 35 centivel álltam meg a mennyezet fehér színével, a falszín alatta indult csak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#90540) Met válasza macilaci78 (#90539) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, az is egy jó megoldás, bár ott is maszkolni kell ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#90541) Lauda válasza macilaci78 (#90538) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm, ez jól hangzik! Eléggé megnőtt itt nálunk az autóforgalom és kezd idegesíteni, ezért is gondolkodom az ablakcserén. Azt megkérdezhetem, hogy kb mit vettetek észre? Mondjuk fele annyi zaj szűrődik be? És hogy melyik ablaktípust választottátok? Tokozás, 2-3 rétegű üveg? ;)

(#90542) macilaci78 válasza Lauda (#90541) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Párom választotta... Fa kapcsolt gerébtokos ablak, meglévő fa tokra ráépítve műanyag ablak redőnnyel, rolós szúnyoghálóval, 2 rétegű üveggel.
A ráépítés miatt kisebb az ablaknyílás, sötétebb a szoba, emiatt egy elég gyökér megoldásnak tartom, szívem szerint kibontanám. A műanyag párkány is csak a fára ragasztott 60×60 mm-es műanyag L-profil, ami nincs folyamatosan alátámasztva, ezért támaszkodáskor mozog, a sziló meg elengedett. A külső műanyag profilt megette az UV 6 év alatt, míg a kültérre gyártott műanyagoknak (redőnylefutó, ablak) semmi bajuk...

Ha rendesen meg akarod csináltatni, akkor tokostól dobod ki a régi ablakot. Szerintem.

Vasút megy el az épület mellett, nem ébredek fel az éjszakai tehervonatokra sem csukott ablakkal, a forgalom nem hallatszik be (Budafokira rálátok, de egy utcával beljebb vagyunk). Utcán beszélgetést egyáltalán nem hallok, hangra én elégedett vagyok.

Munkahelyen fa keretben kétrétegű üvegportálunk van, amikor a Szerémin a ház előtt a villamosnak csinálták a helyet, alig hallatszott be valami, miközben az aljzathoz csavarozott fém vázas pult kellemesen masszírozta az alkaromat... Hang szempontjából mindenképpen megéri egy gázzal töltött többrétegű üveggel szerelt ablak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#90543) Lauda válasza macilaci78 (#90542) üzenetére


Lauda
félisten

Régebben én is gondolkodtam azon, hogy a régi tokba építtetem be a műanyag ablakot. Azonban az egyik helyi megbízható és bevált ablakos cég, akik jó minőségben és jó anyagokkal dolgoznak azt mondta, hogy ők ilyet nem vállalnak. Csak és kizárólag úgy építenek be ablakot, ha ki van bontva a régi tok. Gondolkodom még a három rétegű üvegezésen, állítólag az nem sokat számít a hangszigetelésben, inkább a gáztöltés milyensége, ennek még utána kellene olvasnom. Viszont egy ablaknál a harmadik réteg üveg nem olyan nagy összeg, talán 15-20 ezer forintot mondhattak, kértem akkor árajánlatot. Ezen kívül a tok vastagsága, a légkamrák szám sem mindegy. Lehet azt csinálom, hogy megkérem a legvastagabb tokot a háromrétegű üveggel. Inkább kerüljön többe, de akkor már legyen fullos és én sem fogok később azon morfondírozni, hogy jobb lett volna inkább kicsit hozzádobni és megvenni a legjobbat. Bosszantó lehet nektek ez a tokba épített ablak. Akkor biztos jó megoldásnak tűnt. Mindig tanul valamit az ember. ;)

Köszönöm szépen az ötleteidet és a tapasztalatokat! ;)

(#90544) lemmy71 válasza Met (#90540) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem szükséges maszkolni, oda egy vízszintes 2 - 3 centis domború hungarocell lécet szoktunk ragasztani (lehetőleg a sarokléc tükörképéhez hasonlítson) elválasztásnak, vagy akár ragaszthatunk bordűrt is.

(#90545) Atomgeszi válasza Lauda (#90537) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem komplett cserélték a 30 éves ablakot tokkal együtt. Ég és föld, mind hang szempontjából mind "szellőzés". :D

Gondolkodtam hangszigetelt ablakon is, de annyira nem vastag a tetőtér, hogy az ablak legyen a szűk keresztmetszet hang szempontjából.

(#90546) Lauda válasza Atomgeszi (#90545) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi, ennek örülök! :D :) Nálam abban a szobában beton födém van, felette padlás, a fal pedig olyan 30-as körüli. A parapetes gázkonvektor még lehet gyenge pont a külvilág felé, de idővel majd az is meg lesz szüntetve és be lesz falazva a parapetje. ;) Ha úgy adódik, készítek majd álmennyezetet, hogy a padlás felé is szigetelve legyen a szoba, vagy a másik verzió, hogy a padláson a szoba fölé teszek 15-20 centi vastag gyapotot. Utóbbi egyszerűbb és olcsóbb, előbbi viszont szerintem jobban szigetelne, bár ehhez nem értek, csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#90547) orion1025 válasza DonThomasino (#90512) üzenetére


orion1025
őstag

Az első két számjegy a beton szilárdságára utal, a 8/10 átlagos használatra van, mint például terasz betonozáshoz, vagy utólagos betonozáshoz régi ház belterében. Szerelő betonhoz, mert jelenleg te azt készítenél, inkább C12, vagy annál nagyobb értékű kellene. A 24-es szám a te példádban a kavics maximum méretét jelöli, de szerelő betonnál lehet akár 30-is, mert nagy jelentősége nincs, de adott esetben olcsóbb lehet a köbméter ára.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#90548) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Villanyos kérdés jön:

PEN vezetővel bejöttem a PE sínre, PE sínről 10-es rézzel mentem a Fi relé nulla 1-es pontjára. 2-es pontjáról ágaztam a Nulla sínre 10-es rézzel. Fázissal bejöttem Fi relé 1-es pontjára, 2-es pontról fésűs sínnel minden kismegszakítóra, kivéve a hűtőknek szánt kismegszakítónak.. Ennek a kismegszakítónak a Fi Relé 1-es pontjáról hidaltam egy fázist. Viszont amint bedugom a hűtőt, leold a Fi Relé.
A fázist ennek a kismegszakítónak a Fi - Relé 1-es pontjáról(ahol kapja a bejövő fázist), nullát a pedig a nulla sínről, védőt pedig a PE sínről.
Most az oké, hogy, ha leold a Fi relé, ott akkor is van fázis, de akkor ő ugye azt érzékeli most, hogy a nullán és a fázison eltérő áram folyik, ezért leold.
Na de akkor hogy csinálok külön kört, ha a lakásban a Fi előtt szedem szét a PEN-t? :F

Vagy annak a PE sínről kell adni a nullát meg a védőt is?

[ Szerkesztve ]

(#90549) pjen válasza Atomgeszi (#90548) üzenetére


pjen
félisten

A nullát és a földet a Fi előtt közösítetted igaz?Arról a pontról kell elvinni a hűtőhöz a nullát és a földet is.

(#90550) Atomgeszi válasza pjen (#90549) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Fi előtt szétválasztottam PE- sínre. Fi után dedikált nulla sín.

Tehát akkor annak a körnek a PE sínről kell húzni a nullát és védőt is, ahová a PEN vezetőt kötöttem, ha jól értem?!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.