Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#90151) TeeJay válasza dewil666 (#90148) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálunk a mostani foscsi sima ablakkal is 26 fok volt végig télen mivel a fal már szigetelt 10cm eps-el.
Szerintem 2 rétegű 1,0K-s üveg is még tűrhető de utána nézek mennyi így a panel hőszigetelő képessége
3 rétegű üveg mellett télen biztos még melegebb lenne nyáron viszont redőny miatt nem sokat vennék észre gondolom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90152) updog válasza TeeJay (#90151) üzenetére


updog
senior tag

Panelba, főleg ha szigetelt, szerintem (hasonló megfontolásból) tök fölösleges a hőtartás miatt drágább ablakot tetetni. Mondjuk mi déli fekvésüek és 5. emeletiek (~körbefűtött) vagyunk, de a régi, repedt, törött, szakadt fa ablakokkal, még a ház szigeteletlen korában sem csavartuk fel 0-ról a fűtést semelyik télen sem, így volt ~25 fok. Azóta volt ablakcsere, és házszigetelés, jövő télen szerintem a klímát járatjuk majd hűtés üzemmódban :D ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#90153) AxBattler válasza updog (#90152) üzenetére


AxBattler
félisten

Most nálam is az a kérdés, hogy 2, vagy 3 réteg... bár nem panel, hanem D-DNY-i fekvésű, nem szeles, körbefűtött, szigeteletlen, régi tégla társas.
Egyébként a régi nyílászáróval is kibírható a hőtartás, csak már tropa a zárszerkezet, és itt-ott igazítani is kellene...

(#90154) pjen
A nagyobb súly miatt mennek tönkre hamarabb a vasalatok?
Mivel a belmagasság elég nagy nálam, így az üvegfelületek sem lesznek kicsik...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90154) pjen válasza AxBattler (#90153) üzenetére


pjen
félisten

Nekem tavaly cserélték.Ablakos mondta,saját maga ellen beszél,de a hármas nem szigetel annyival többet amennyivel drágább.+elég nagy üveg felületek vannak szerinte a vasalás hamar meghalna.Így két rétegű lett.Ő a szakember.

(#90155) LámaZ válasza pjen (#90154) üzenetére


LámaZ
addikt

Csináljatok saját fejlesztésű 3-rétegű ablakot.
Kívül egy réteg üveg, középen polikarbonát vagy plexi, belül megint üveg.
Esetleg szabadalmaztatni, és meghódítani még a kínai piacot is ezzel, és kőgazdag lenni.
Nos?

Legyen minden jó!

(#90156) Dr.Zoo válasza pjen (#90154) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ez érdekes. Nálam pont fordítva volt, megkérdeztem az ablakost, a ház adottságai adottak voltak, mi lenne az optimális? Ha normális vasalat van rajta, a 3 rétegű üveggel szerelt ablaknak sem kellene megmozdulni. Egyértelműen a 3 rétegűt mondta.
Nálunk a legnagyobb egybefüggő ablak, 180x150-es.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#90157) pjen válasza Dr.Zoo (#90156) üzenetére


pjen
félisten

Mondom,nem értek hozzá.

(#90158) Dr.Zoo válasza pjen (#90157) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én sem. :)
Nálunk aki beépíti, gyártja az ablakot.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#90159) YAS-dude válasza TeeJay (#90151) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nekem meg mindig ugyanannyiba kerül a benzin, mert évek óta ötezerért tankolok... ;) :P

(#90160) biker válasza #46372352 (#90150) üzenetére


biker
nagyúr

18m x 2m kétoldalon 72nm két rétegben 140nm vagyis az ajánlott 150-160ml/nm (mert ennyit írnak) az kb 21liter lesz. Az meg 69e ft

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#90161) TeeJay válasza updog (#90152) üzenetére


TeeJay
félisten

Nálunk is minden el van zárva egyedül a kád alatti cső amit nem lehet és így befűti az egész lakást a csövek. Sokat szellőztetünk h lehessen aludni mert 26fok nem kevés.
Én is 2 rétegűt érzem jobb választásnak+redőny elé és 3 gumicsíkos ablakprofillal. De majd ha ott leszek h ablakcsere a lakásban kiderül melyikre milyen ajánlatot kapok

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90162) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Kivitelező csapatot keresnék budapesti lakásfelújításhoz (Kelenföld környéke). Szinte elkeserítő a helyzet, már többen is elérhetetlenné váltak vagy nem vállalták az első árajánlatadás és megtekintés után.

Nagyjából ilyesmi munkákra keresünk kivitelezőket:
- burkolat felszedés (52 m2)
- parkettázás (11 m2)
- csempézés, járólapozás (40 m2)
- boltív kibontás (3 m2)
- festés (45 m2)
- álmennyezet készítés (4 m2)
- kisebb villanyszerelési munkák
- néhány nem túl komoly gépészeti munka

Privátban is jöhet az ajánlat. Köszönöm előre is! :R

"Less but better" - Dieter Rams

(#90163) föccer válasza xEon1337 (#90162) üzenetére


föccer
nagyúr

A boltív kibontása csak ami problémás lehet. A parketta az laminált padló lefektetése lenne, vagy szegezett/ragasztott parketta?

Nem, én sem érek rá, a saját házamat csinálom éjjel nappal...

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90164) koxx válasza xEon1337 (#90162) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szinte lehetetlen találni komplett kivitelező csapatot. :( Én is inkább elkezdtem külön külön felhajtani a szakikat. Még a villanyszerelő nem fix, de remélem találok.

(#90165) xEon1337 válasza föccer (#90163) üzenetére


xEon1337
őstag

A boltív nem teherviselő falban van.
A parketta a régi hagyományos halszálkás kellene hogy legyen, mivel a lakás egy másik helyiségében már olyan van, így egységesíteni kellene.

Lassal eljutunk mi is oda, hogy egyesével kell szakikat keresni, de képzelhetitek mennyi kedvünk van hozzá..

"Less but better" - Dieter Rams

(#90166) TeeJay válasza xEon1337 (#90165) üzenetére


TeeJay
félisten

sőt inkább jobb ha magadnak megcsinálod :K
én hétfőn aljzatkiegyenlítőt tanulmányoztam és a 7nm konyhát szépen leöntöttük egy fickóval utána lesz majd járólapozás.
folyosón én fogom felkapni a régi lamináltat mert felázott és nem jó, valszeg az alatt felkapok betonig mindent és már én fogom magamban az aljzatkiegyenlítőt teríteni
remélem jó lesz de ez van
villanyt kompletten szerelek a lakásban, azt nem bízom másra :D
ma délután plafonra pakoltam fel a polisztirol díszlapokat az egész jó lett úgy a 3. lap felrakása után

de abból kiindulva hogy unokatesóm január végén szereltetett klímát és beszélt egy festővel aki a horony glettelést meg festést vállalta majd a megbeszélt nap reggel már nem jelent meg
inkább jobb ha mindenki nekilát magának kitanulni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90167) koxx válasza TeeJay (#90166) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vannak amiket vagy nem akarok vagy nem tudok magam megcsinalni. Nem igazan szeretnek a 14k/m2-es laminalt lappal kiserletezni :) villanyhoz meg hulye vagyok.

(#90168) Pikkolo^^ válasza xEon1337 (#90165) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A bontást csináld meg magadnak, azzal is előrébb és beljebb is vagy, kivétel ha ott laksz.

(#90169) xEon1337 válasza Pikkolo^^ (#90168) üzenetére


xEon1337
őstag

Az a helyzet, hogy ez egy megbízás, ami elsődlegesen a lakás berendezésére irányult, csak úgy tűnt, hogy van egy megbízható brigád, akikkel a felújítást is meg tudjuk csinálni.. nem jött be eddig a számítás.
Szerencsére nem vad idegen a megbízó és ez csak egy amolyan hétvégi lakás lenne számára, szóval a csúszás nem probléma.

Viszont mivel főállásban dolgozunk mellette, se időnk, se kedvünk nincs megcsinálni ezeket a munkálatokat. Egyszer már felújítottunk egy lakást saját kezűleg, de soha többet nem kívánom azt a mocskot, izzadást, szenvedést.

Igazából a pénz kis túlzással "nem számít", csak legyen valaki, aki elvégzi, amit el kell. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#90170) cOxeR


cOxeR
Ármester

Szerintetek terasz, járda és autóbeálló betonozásra, összesen 140m2, 600 ezer Ft munkadíj mennyire irreális? :) - nekem nagyon annak tűnik... minimális földmunka, meg 28fm szegélykő lerakás, vasháló lerakás.
A beton elsimítása ebből kb 400 ezer. :)
Az anyag nincs benne logikusan.

[ Szerkesztve ]

(#90171) Morris válasza cOxeR (#90170) üzenetére


Morris
veterán

Rohadt drága.
Megjön a mixer és önti a betont. Két terasz (egyenként 16m2) elhúzása volt nálunk fél óra. Egy nap alatt megvan az egész betonosdi.
A szegélykő méterének rakása felénk 1000ft.

Erre én nagyon max 50k-t tartanék reálisnak. Max 80k.

[ Szerkesztve ]

(#90172) runner 125 válasza cOxeR (#90170) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem sok.
Nyugaton nekem 6-7 cm vastagságig 1500/1800ft-ot mondtak m2-erére a beton elhúzására. A vasháló is max csak pár %-ban drágíthatná, de nem ennyivel.
A szegélykő méterét szintúgy 1500 körül szokták rakni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90173) cOxeR válasza Morris (#90171) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én olyan 200-250-et tartanék reálisnak földmunkával, szegéllyel, meg simítással... de ez nekem is irreál. :)

(#90172) runner 125
12cm C20-as beton, de mondom ez csak a munka az anyag az reális 550 körül... a háló, a zsalukő, meg a beton.

[ Szerkesztve ]

(#90174) Morris válasza cOxeR (#90173) üzenetére


Morris
veterán

Én a beton elsímítására írtam az 50-80k-t.
Nem tudni mennyi a földmunka. Nálunk ez 7k/óra + 7k egyszeri kiszállás természetesen géppel és nettó.

A szegélykövezés lassabb dolog.
Igazából idő kérdése az egész.
Én abból indulok ki, hogy az én órabérem bruttó 2k. Ehhez jön a kiszállás. És én kb így számolok.

(#90175) Manitou válasza TeeJay (#90147) üzenetére


Manitou
addikt

A légkamrák növelése egy bizonyos szám után már nem eredményez számottevő javulást. 5 légkamrás is bőven megfelelő. Ha a panelban még a gyári ablak van, attól fényévekre lesz az 1.0-s üveg is. :) Sőt a külső homlokzati faltól ( jelen esetben házgyár vasbetoni szendvicspanel) is jobb lesz, vagy kb azt fogja tudni. Kivéve ha nem lett azóta utólagosan hőszigetelve, bár akkor a nyílászáró is valószinüleg cserélve lett volna :) Jelenleg milyen nyílászáró van ? Ezeknek az új műanyag nyílászáróknak már elég jó a légzárásuk,

(#90176) cOxeR válasza Morris (#90174) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tudom értettem. :)
Földmunka, a terasz részen van csak hátul, elöl maximum szintezni kell.
Mutatok képet várj:
Első rész, itt kell szintezni.
6*10m

ház mellett végig járda szélesség, szinteltolással.

Hátsó terasz meg ki van ásva, és az lenne még megtoldva hátra, ergo a kitermelt föld megy be az oszlopos részhez, ezzel egyúttal elsimul a hátsó rész is.

Szóval én azt gondolom, hogy ez nem irreális földmunka, meg nem is arra adott magas árat... 570 a munkadíj, ebből 430 a beton elterítése. :D A többi a zsaluzás, hálózás, földmunka.

Ez ugye Pest megye... de már látom, hogy nem innen fogok embert találni erre, mármint pest megyéből. :))

[ Szerkesztve ]

(#90177) Morris válasza cOxeR (#90176) üzenetére


Morris
veterán

Én soknak találom a betonozást. 1 nap alatt megvan az egész. Már ha mixeres betont vitetsz.

(#90178) föccer válasza Morris (#90177) üzenetére


föccer
nagyúr

k drágán húzzák a betont. nem csak nálad, ugy általában. Álljatok össze kalákába, bérelj egy lézeres szintezőt, tűvibrátoert, egy simító trepnit. töredékéből megleszel. 140 nm nem sok, pláne ha tudjátok csúzdázni mixerről.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90179) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#90177) Morris, (#90178) föccer
Köszönöm! :) Keresek mást és megcsináltatom, szerencsére sok a munkám, ki tudom fizetni, de nem az irreális lehúzást.
Én eleve mixereset akartam, de ez az ember mindenképp száraz betont akar, amit átkever... lehet itt van a kutya elásva. Gondolom azt lehet ráérősen csinálni a másikat meg ugye tolni kell... mert ketyeg a pumpa ár...

[ Szerkesztve ]

(#90180) föccer válasza cOxeR (#90179) üzenetére


föccer
nagyúr

Én eleve mixereset akartam, de ez az ember mindenképp száraz betont akar amit átkever..

Nem, nem, nem. Ilyet nem csinálunk. Legalábbis a betonozást végző emberek 99,999997%-a nem tudja hogy mit csinál. Én meg merném csinálni, de én a DDC beton üzletágának vezető betontechnológusa vagyok, szóval lehet én nem számítok :DDD

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90181) runner 125 válasza cOxeR (#90179) üzenetére


runner 125
nagyúr

Altalaban a pumpára felszámolnak minimum 3 órát. 1 munka órája ugy 20k, 3 orrával 60, plusz m3-enkent 5-6k a beton helyszínre szállítása. Egy pumpás mixer 7m3 korul tud kiszállítani.
Szóval nagyon sok az anyagnak is a járulékos költsége es persze a mixer beton is önmagában m3-enkent minimum 20k.
Egy normális 4-6 talicskas keverovel ezt 3 ember (1 kever, 1 hordja, 1 húzza) lehúzza kényelmesen 2 nap alatt, helyszínen keverve. Gondolom ugyis termő megy ra, így az sem gaz ha nem 100% pontos a felület.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90182) Morris válasza runner 125 (#90181) üzenetére


Morris
veterán

Nem feltétlen kell pumpa hozzá. Nálam sem volt.
Mondjuk számlát sem kértem :U

(#90183) TeeJay válasza Manitou (#90175) üzenetére


TeeJay
félisten

a panel fal már szigetelve van 10cm EPS-el csak az ablak régi még...
sebaj így vettük a lakást legalább olyan ablakot rakok be ami jó nem pedig úgy vettem hogy valami ócsó ablak lett betéve.
6kamra alá nem mennék azért mert bár hőszigetelésben +1 kamra nem túl sok de hangszigetelésben sokat ér azért. illetve masszívabb is az ablak
jelenlegi ablak sima üveg közte levegő mert ugye két szárny van összecsavarozva :D
a fal nyílván sokkal jobb mint mikor épült hiszen a 10cm EPS elég jól megnöveli a hőszigetelést
ezen agyalok hogy 2 vagy 3 rétegű üvegezéssel nézzek majd ablakokat
én 4lowe-16argon-4lowe 2rétegűre gondoltam az 1,0K-s üvegezés bőven elég kell legyen
mellé meg legalább 6 kamrás VEKA és tripla gumis profillal

áronháznál van VEKA 76mm tripla gumis profil 2rétegű üveggel és a profilban a zártszelvény habbal van kitöltve, szerintem az elég jóféle lehet mert ha kifújják habbal az hang és hőszigetelésben is elég nagyot dob rajta mellé meg tripla gumirétegen nincs az a szél ami átfúj és hangszigetelésben is király
annyi hogy 2 rétegű az üveg de elég az bőven :R

főleg hogy kívül 1000% hogy lesz redőny is és este az mindig le van engedve plusz hangszigetelés meg hőszigetlés miatt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90184) cOxeR válasza föccer (#90180) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mivel műszaki beállítottságú vagyok nekem is az a fura, hogy átkeveréskor azért egy összetétel, meg egy kötési fázis az tuti nem lesz homogén.

(#90185) cOxeR válasza runner 125 (#90181) üzenetére


cOxeR
Ármester

Persze teraszra/ járdára greslap előre meg térkő megy a betonra.
Menne ha a kiszemelt térkövet pl nem 3-4 hónapra ígérnék... de ez meg úgy is odebb van.

(#90186) föccer válasza cOxeR (#90184) üzenetére


föccer
nagyúr

Valahogy úgy kell ezt elképzelni, hogy a cement szemcsék között alapvetően víz (és levegő) van. A cement amikor megköt, apró "tüskék" nőnek ki belőle amik egymásba gabalyodva, a felületükön súrlódnak egymással. Ez a belső súrlódás adja a beton szilárdságát. Ezeknek a tüskéknek a hossza nagyjából ugyan akkora (bár kortól, klinkertől és még még néhány dologtól függ, de a témába vágódóan tekinthetjük azonos hosszúságúaknak).

Naszóval, ha többlet víz kerül a rendszerbe, de ugyan annyi a cement tartalom, akkor a cement szemcsék közötti átlagos távolság megnő, így a tüskék súrlódó felülete csökken, így a beton nyomószilárdsága csökken.

Röviden és nagyon leegyszerűsítve így kell elképzelni.

Ez akkor még csak a nyomószilárdságról beszéltünk, de van még tartósság is, mint pl a fagyállóság. Erre most nem térnék ki bővebben, mert reggelig írnám, de a lényeg, hogy a víz/cement (V/C) tényező emelkedésével (többlet víz) minden tartóssági tulajdonság romlik.

Szóval. Van egy földnedves beton, amit a technológus megtervez mondjuk 140 liter vízzel és 280 kg (/m^3) cementtel (V/C: 0,50) Ezt platón ki lehet szállítani, be lehet döngölni, szép, jó, tervezettnek megfelel. Ellenben önthetővé, de minimum képlékennyé teszik víz hozzáadásával, ami mondjuk +70 liter vízzel lehet elérni, ami már V/C 0,75. A kettő között van minimum 2, de inkább 3 szilárdsági osztályt jelent, nyilván a romlás irányába.

Nah, ezért nem csinálunk földnedves betonból folyós betont. Egyszerűen nem arra van tervezve.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90187) cOxeR válasza föccer (#90186) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, ez így szuper részletes, ennél jobban nem kell bele látnom. :))

(#90188) Pikkolo^^ válasza TeeJay (#90183) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

3 rétegű üvegezés, a légkamrával ne foglalkozzál, csak az eredő U-val. A 10 cm szigetelés annyira nem sok, nekünk 2015-ben már 15 cm-t tettek fel az előző lakásra (panel). Télre szerezzél be párátlanítót, mert a műanyag ablakok miatt nem lesz természetes szellőzés és ezen a konyhai légbeeresztő sem segít. A szellőztetés pedig csak rövid ideig oldja meg a helyzetet.

(#90189) TeeJay válasza Pikkolo^^ (#90188) üzenetére


TeeJay
félisten

itt 2011-ben lett szigetelve mert már lejárt a panelplusz fizetés
akkor gondolom még elég volt a 10cm is bár nem panaszkodok mert fűtés nélkül van 26fok bőven
pára 35% jelenleg, csak akkor megy 50% fölé ha teregetünk ruhát vagy sokat zuhanyoztunk
van elég jó elszívó a fürdő/WC-ben és mindent szépen szellőztet most még mert a régi ablakok engednek be azért levegőt
majd ha cserélve lesz ablak a konyhába automata szellőztetőset kérek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#90190) runner 125 válasza cOxeR (#90185) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha még időben vagy, szerintem a terasz greslapot gondold át. Nekem már kész beton, így nem tudok módosítani, igaz megy rá előtető, így kevésbé lesz kitéve az idjőjárás viszontagságainak, de ha újracsinálnám már térkő menne oda is. Időtállóbb, nem fagy fel soha. A greslap - pláne ha nincs tető fölötte - max 10 év és fagy szétqrja. Bármelyik burkolóval beszéltem, ezt mondták. :(

ui.

Epoxi fugával elvileg ez valamelyeset kitolható, de az meg egy drága cucc, mindenesetre én azzal fogom csináltatni, ha már egyszer így alakult.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90191) Morris válasza runner 125 (#90190) üzenetére


Morris
veterán

És ha alatta vízszigetelés van.
Mert én meg azt hallottam, hogy emiatt, vagyis a vízszigetelés hiánya miatt fagy fel a burkolat.

[ Szerkesztve ]

(#90192) Morris válasza cOxeR (#90185) üzenetére


Morris
veterán

Akkor neked ckt kell és nem a normál beton.

Én térkő alá saját magam keverem szárazon (7:1 sóder-cement arány). Ezt egy kicsit meglocsolom és annyi.

(#90193) lemmy71 válasza runner 125 (#90190) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha betont jól szigetelték és jó anyagból készült, akkor az nem rúgja le a burkoló lapot, főleg a mai szuper ragasztók és fugázó anyagok használatával. Van egy "L" alakú fedett teraszom durván 17nm burkolattal, esőt és a havat a szél sűrűn beveri. Harminc év alatt 1db burkoló lap kottyant meg, és nem ultramodern ragasztóba hanem misungba rakták annak idején a lapokat. Erre az évre tervezem az átburkolást, nem azért mert rossz, csak már idejét múlt és a misungozás miatt nem tetszik a betonszegély, enyhén szólva retró :DDD A bejárati teraszomat én burkoltam kb 20 éve, csúszásmentes greslappal, kapja bőven az esőt és télen a havat, cirka 2nm és 2sor lépcső, CM16 Ceresittel ragasztottam és egyszerű kültéri fugát használtam. A héten kezdtem el felverni, apró szilánkokba jön, mintha oda lenne hegesztve :K Amúgy a MAPEI -nek vannak jóminőségű kül és beltéri víztaszítós és lepergetős anyagai, ráadásul árban és színskálában sem rosszak.

[ Szerkesztve ]

(#90194) cOxeR válasza runner 125 (#90190) üzenetére


cOxeR
Ármester

Esztétikai okok miatt biztos nem lesz terkő, egyszerűen nem akarom azt nézni a nappaliból. Egy 10 éves ingatlanból költözünk és itt is van terasz a sarkánál van egy lap ami eltört és az van fellazulva amugy nekem se fagyott fel, pedig van rajta hó egész télen.
Vélhetően lesz valami fedés is de inkább árnyékolás jelleggel, szóval az telen védelemnek nem játszik.
Gondolkoztam, hogy teszek alá kültéri burkolat fűtést, de szerintem elég lesz ha előre be tudom préselni a keretbe, hogy a garazs-kapu közötti részen legyen, az is ugye 60nm, ne kelljen havat lapatolni. (napelem rendszer lesz, arról üzemel majd)

(#90195) macilaci78 válasza cOxeR (#90194) üzenetére


macilaci78
nagyúr

nekem se fagyott fel, pedig van rajta hó egész télen. - a hó hőszigetel. ;)
Mezőgazdaságban ha kemény tél van, de nincs hó, az őszi vetés el is fagyhat...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#90196) cOxeR válasza macilaci78 (#90195) üzenetére


cOxeR
Ármester

:)) mármint éri nedvesség is, jócskán, erre utaltam. :)

(#90197) Ferike81 válasza xEon1337 (#90165) üzenetére


Ferike81
senior tag

Én most járok a vége felé a felújításnak. 2017.-ben vettem a házat. Mivel csak a felső szint lesz lakórész ezért teljesen át lett alakítva az egész. A tető, a falak, és az aljzatbeton maradt az eredeti. Teljesen új villamos hálózat, új fűtés, új víz, szennyvíz, kiegyenlítőbeton, a falak mindenhol behálózva élvédőzve, bejárati ajtók cseréje, és néhány ablak csere. Kértem 3 helyről árajánlatot komplett felújításra, de már az elsőnél éreztem, hogy külön fogom felvállaltatni. Minden olyan dolgot amit munka mellett meg tudtam csinálni megcsináltam én (bontások, festésben is kicsit, laminált lerakás, külső lépcsőre én raktam a lapokat). Igaz nem volt sürgős, de így is bő másfél év alatt kész lett. A legjobb komplett kivitelezési munkadíjnak a picit több mint a feléért készült el, és így minden szakmunkára a legjobb szakikat találtam meg. És csak amiatt lett másfél év, mert volt olyan aki azt mondta, hogy csak 9 hónap múlva tud jönni. A festők sem vállalták egyszerre az egész házat, így 2018 év elején csinálták az alsó szintet, decemberben a felsőt. Ha van időd a felújításra akkor megéri anyagilag is és szerintem szakmailag is külön szakikkal dolgoztatni. Jahh és ehhez hozzá tartozik, hogy a szabadidőm nagy részét az építkezésen voltam. Viszont van más előnye is. Mikor tudtam csináltam képeket, és tegnap épp ezeket rendezgettem. Jó látni, mennyi mindent meg tud az ember magának csinálni, és milyen jó látni az előtte/utána képeket.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#90198) runner 125 válasza Morris (#90191) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván, az is egy oka lehet, de manapság azért a teraszok 99%-át szerelőbetonnal, GV szigetelsésel és felső estrich-kel építik, így csináltuk mi is, tehát az alulról érkező víz így ki van zárva.
A nagyobb god a szélsőséges kültéri hőmérsékletből fakad, hőtágulás során elég egy minimális hajszálrepedés a fugán, és be fog folyni a víz, majd télen szép lassan elkezdi dolgozni a fagy..

lemmy71

Ok, legyen így. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90199) runner 125


runner 125
nagyúr

Apropó, ha már terasz téma.

Vízvezetőket keresgettem most és néhánynál a reklámfotón látszik egy kék műanyagnak tűnő "lemez" a ragasztóba ágyazva.

Ez micsoda?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#90200) Morris válasza runner 125 (#90199) üzenetére


Morris
veterán

Szerintem ez a dilatációs lemez.
Be van fedve az egész terasz és ez áthidalja a betonban esetlegesen bekövetkező repedéseket és mozgásokat.

Meg is van.

http://burkolasweb.hu/terasz-repedes.html

Rétegelválasztás

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.