Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#91451) kelna91


kelna91
senior tag

Van valakinek tapasztalata hőtárolós villanykályhával? Valószínűleg valamilyen elektromos fűtésre kell majd cserélnem a gázkonvektort, és ez tűnik a legjobb megoldásnak vezérelt áramról, viszont kicsit tartok az éjszakai felfűtéstől.

Mármint attól, hogy ugye pont éjszaka nem kell fűtés egyáltalán, vagy csak nagyon minimális, hogy jól tudjon aludni az ember, ez meg akkor fűtené a puffertéglákat órákon át, ahogy a csövön kifér. És attól félek, hogy nincs annyira jól leszigetelve, hogy a helyiséget ne fűtse ilyenkor észrevehetően.

(#91452) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv. Szomszéd felöl szeretném a kerítést lecserélni belátás gátlósra és hangszigeteltre. Obiba találtam ami érdekelne. Esetleg tudtok jobbat ajánlani?

[link]

Battletag: hojszi#2983

(#91453) csemberlen válasza kelna91 (#91451) üzenetére


csemberlen
őstag

A fénykorában 90es évek eleje sokat szereltünk.
A hőt 80%-ban a a nappali áramról müködő ventilátor nyomja ki.
A kályha elég kevés hőt sugároz ki magából, olyan kéz meleg.
Viszont a fűtési költség várhatóan meg fog nőni kb a duplájára.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#91454) orion1025 válasza Intel fan11 (#91452) üzenetére


orion1025
őstag

Nem tudom hogyan szeretnél hangszigetelést, de ezekkel a papírlapokkal én nem szórakoznék.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#91455) Peterhappy válasza föccer (#91446) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon koszonom a hasznos es gyors segitseget! Nagyon jo dolgokat mondtstok. Itt kellett volna kezdenem...

@Runner: a csempe vidzonylag konnyen es gyorsan lejott, a vekony ytong miatt nem is gondoltam gepre. Pedig Aposomnak szerintem az is akad.

@Gerisz: ez sajnos nem igy mukodik :N O a teljes furdot lebontana szerintem hqrom ora alatt, de nem fog segiteni. Es az elmult tizenplusz ev alapjan en is inkabb szivok vele napokig, minthogy segitseget kerjek...

@Lemmy: koszi, ez remek otlet (a dryvit halo is)! Ma marad a "kezimunka" nem tudok itthonrol elmenni, de akkor bontok gondolkodas nelkul es meglatom, meddig jutok, holnap meg szerzek egy gepet es veszek egy ilyen szarat, 4000 forintot meger, hogy napokkal hamarabb vegezzek.

Meg egyszer koszonom es tovabbi szep hetveget nektek!

(#91456) pjen válasza kelna91 (#91451) üzenetére


pjen
félisten

Klímás fűtésre nem tudod cserélni a konvektort?

(#91457) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Helló lakatosok, kis tanács kellene.
Adott egy úszókapu terve a fejembe.

Kérdéseim:
A szerkezet kellően stabil lesz így?
4fm a nyíló rész 2fm az ellen rész.
Azért lesz csavarral összefogatva,mert 4fm-ig tudnak egybe szinterezni.

Másik: a C vasat milyen módon rögzítsem a kapu aljához?
Én hegeszteni terveztem, de akkor ugye ott szinter csiszol, majd lejavít.
+Azt mondták a hegesztés meghúzza a C vasat és vetemedik. (Azért azt kétlem).

Ajánlották ,hogy csavarral fogassam azt is.
De milyennel???
Eleve valami süllyesztett fejű jöhet szóba, az is síkra köszörülve a C vas belső tetejével hogy a görgő ne akadjon.
+ Valami önmetszőset tudnák elképzelni.
Valami megoldás erre?????

(#91458) Rotyi válasza ctrlaltdel13 (#91457) üzenetére


Rotyi
aktív tag

A C sínt mindenképpen hegeszteném, nem folyamatosan, hanem szakaszolva. Ebben az eseben viszont javítani kell a szinterezést. Ha itt belefér, akkor az ellensúlynál is azt csinálnám, csavarozás helyett. Ott nem a csavar lesz a kritikus, hanem a zártszelvények horpadása inkább.
Ha van időd rá (általában abból van a legkevesebb tudom), akkor hegeszd össze az egészet, és gondos felületkezelés után fesd le te többször.
Ha előtte te le homokszóratod a nyers acélt, és azt fested rendes vastagságban, rendes festékkel, sokáig jó lesz az is.

[ Szerkesztve ]

Ami majdnem az, az nem az!

(#91459) ctrlaltdel13 válasza Rotyi (#91458) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mindenfélekép szintereztetni fogom.
30 rugó sincs az egész szinterezése, annyiért nem szívok vele.
Gondolj bele a sok csavart dísz közbetét, + még a rejtett helyek.
A vastagfalú zártszelvényt(3mm) biztos nem roppantja meg a csavarozás(kapupánt csavar).
Alul ha jobb ötlet nem jön, marad a szakaszos hegesztés.

(#91460) runner 125 válasza ctrlaltdel13 (#91459) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és mi lenne, ha eleve rozsdamentes anyagból csináltatnád az egészet? Egy gyerekkori cimborám édesapja ezzel foglalkozik, kapukat, kerítéseket, korlátokat gyárt, csak egyedit. Manapság már szinte mindenki rozsdamentesből csináltatja vele, mert fele mint az alu és kb. ugyanaz a tartósság, emellett nem kell felületkezelni. Ő frankón "megpolírozza". Nem lesz fényes giccses, inkább szép "szálcsiszolt" jellegű.

A C profilra csak egy ötlet: mi lenne ha mondjuk 30 cm-enként kifúrnád a C profil azon oldalát, amit a szerkezet zártszelvényéhez csatlakozik és szinteretés után azon furatoknál oda lenne csipetve hegesztővel? Mondjuk 10-es, 13-as átmérőjű is lehet a furat. Aztán nyilván síkra csiszolni, felületkezeli a hegesztést is, h a görgő ne akadjon bennük.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#91461) ctrlaltdel13 válasza runner 125 (#91460) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem tetszik a rozsdamentes.
Matt feketét szeretnék, ezért marad a mángorolt zártszelvény és az ál kovácsoltvas díszitő elemek.

Nem rossz az 5let a C profil felfogatásához, csak az szerintem nem fogna annyit, mintha kívülről lenne mondjuk 40 cm- enként megfogatva.
Sok lenne a járulékos munka( fúrni az 5mm-es acélt 10 helyen, behegeszteni, csiszolni stb).
Kivül meg CO-val megfogat oszt jónapot.(persze szerintem).

(#91462) kelna91 válasza csemberlen (#91453) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi a választ! Ez biztató, tehát nyugodtan lehet majd aludni vele. Azt tudom, hogy kb. a duplája lesz a fűtési költség, de sajnos ez egy olyan kompromisszum, amit úgy tűnik, meg kell kötnöm. Abban bízok valamelyest, hogy mégsem duplája lesz az esetemben, mert a villanykályha ideálisabb helyre fog kerülni (ablak alá), mint a konvektor, úgyhogy jobb hőérzetet fog biztosítani, így kevésbé kell majd befűteni. A konvektorral 24 fok alatt nem igazán éreztem komfortosnak, 20-nál már meg lehetett fagyni.

pjen: A klímámmal szoktam fűteni átmeneti időszakban, de fő fűtésnek nem lenne elegendő, egy H tarifás új klíma pedig nagyon drága lenne. A fő ok pedig, hogy a szomszédok már így is szóltak, hogy fűtéskor hangos a kültéri. Máshová helyezni pedig nem lehetne, és a csóró szomszéd sem fog rendes nyílászárókat berakatni.

(#91463) Intel fan11 válasza orion1025 (#91454) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akkor mit ajanlassz?

Battletag: hojszi#2983

(#91464) Morris


Morris
veterán

Van egy 3x4m-es teraszom. A két 3m-es oldalára húznék fel egy egy falat mert amikor esik az eső rendszerint fúj a szél is és állandóan vizes a terasz annak ellenére hogy tető van felette.
A kérdésem az, hogy szerintetek miből építsem a falat? Ytongból vagy 20-as zsalutéglából?

[ Szerkesztve ]

(#91465) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Adott egy régi vályog ház ami erősen rossz állapotban van.
Az lenne a kérdésem ha elbontanám es a helyére egy ugyan olyan méretű házat építenék a régi vályog alapra (ami meglepő módon jó akkor kell építési engedély procedura vagy olyan mintha csak a falakat cserélném és felújításnak számít?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#91466) föccer válasza dewil666 (#91465) üzenetére


föccer
nagyúr

Mivel tartószerkezetet érint a munka így terv és engedély köteles.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#91467) orion1025 válasza föccer (#91466) üzenetére


orion1025
őstag

Sajnos tévedsz. Ha ugyanazon módon építesz fel egy házat újra, amilyen volt, az csak felújításnak minősül! Ezt első kézből tudom egy földmérőtől. Tehát ha ugyanazon méretekkel, ugyanúgy vissza építesz egy házat, az felújítás kategória.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#91468) Nerazim válasza orion1025 (#91467) üzenetére


Nerazim
őstag

Egy földmérő az akit a legutoljára kérdeznék egy ilyen kérdésben. Előbb egy építészt vagy a hatóságot. Amúgy meg nincs igazad, mert ahogy föccer is mondta tartószerkezetet érint és ez felülír mindent. Amennyiben családi házról van szó és 300 nm alatti akkor egyszerű bejelentési eljárásról van szó, amit az illetékes járási hivatal folytat le.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#91469) orion1025 válasza Nerazim (#91468) üzenetére


orion1025
őstag

Az a földmérő csak részben az (már nem míveli a szakmát), építész és mérnők alap esetben, meg már Ósztriában dolgozik. De mint írtam, egy meglévő koncepciót építesz fel újra, ahhoz ebben az esetben nem kell, mivel egy létező koncepció. Persze ha ácsolt tető helyett rácsost akarsz, akkor már kell.

De amúgy meg a kutyát nem érdekli ha valaki lebont egy tetőt, és azt vissza építi... Az újra lécezés is pár éve engedély köteles volt, mostanra már nem az.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#91470) föccer válasza orion1025 (#91467) üzenetére


föccer
nagyúr

Jelenleg hatályos kormány rendelet a témában.

Az én értelmezésemben nincs benne a lakóházak bontása (ami külön bontási engedély köteles) és építése, csak átalakítás, felújítás bla-bla. A helyreállítás nem fedi le a bontást, max ha életveszélyesnek van minősítve.

[link]

312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet
Hatályos: 2019.02.12 -

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#91471) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Szikkasztó méretezésben nincs valaki otthon?
Egy helyről bekértem a kalkulációt, de irreálisnak tartok 18 db 200 literes ládát egy 170-es alapterületű tetőre.
3,6m3-re jön ki a javasolt tároló kapacitás...
Bementem egy szaküzletbe, ott meg azt mondták tegyek le a 3 ereszhez, 1-1 db 300 litereset és elég az.
Rohadtul nem átlátható, meg hát persze nem is egzaktul számolható.
Ezt ugye nehéz utólag bővíteni... bár nem lehetetlen, de na... sok macerával jár.
Ellenben nem mindegy, hogy 60k a dobozok ára vagy 300k...
Köszi! :)

(#91472) lemmy71 válasza dewil666 (#91465) üzenetére


lemmy71
őstag

A vályog házaknak a szigetelés és az alap volt mindig is az achilles sarka :K Te most találtál egy olyat aminek jó az alapja és még ráadásul a régi építenéd az új házat, ha ez így van akkor nem értem miért is akarod elbontani, miért nem újítod fel inkább :F Vályognál jobb anyagot keresve se találnál, nem kell szigetelni nem penészedik, télen meleg nyáron kellemesen hűvös, se klímát és modern gépészezett nem igényel egy ilyen ház, a tégla házak a nyomába sem érnek. Legyen jó az alap és a vízszigetelés, a mennyezeti "padlás"" paticsolása és csak fa nyílászárók legyenek, ennyi a titka.

(#91473) runner 125 válasza Morris (#91464) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azt mindenképpen vedd figyelembe, h iszonyú hamar le lehet sötétíteni az egész teraszt, ami megöli a terasz feelingjét.. legalábbis én nagyon sokszor látok "praktikus" okokból körbefalazott teraszt, teli tetővel, ami a nap teljes szakában full sötét..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#91474) dewil666 válasza lemmy71 (#91472) üzenetére


dewil666
őstag

"Vályognál jobb anyagot keresve se találnál"
:Y :Y :Y
Nagyon viseltes maga a vályog falazat illetve az egész ház.
Akkor ma miért nem vályogból építkeznek??
Soha életemben nem költöznék vályog házba!
Pont tegnap aludtam egyben és a falban (gipsz kartonnal borítva) csak úgy hemzsegtek a rágcsálók!
Nem véletlenúl a bank sem ad rá hitelt!
A tégla az tégla. Nincs több hozzá fűzni valóm.
Illetve sárból építkezzenek csak a fecskék.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#91475) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A legutóbbi kerítéses vonalon érdeklődnék tovább és kérnék tanácsot Tőletek.

Ezen a kerítésen már nem olyan szépek a fa részek, korhad le lassan.

-Ha felújításra kerülne a sor, akkor manapság már inkább ilyen fautánzatú lemezzel lenne célszerű felújítani nem?

-Illetve a zártszelvényeken nem kéne ilyen kiszellőzető furat? (Talán itt olvastam a fórumon, de lehet tévedek...)

Itt a kerítés fém oszlopain nincs ilyesmi. Talán az még korrekt állapotú amúgy.

(#91476) RexpecT válasza dewil666 (#91474) üzenetére


RexpecT
addikt

Ha normális beton alapja van, és védett a vizesedéstől akkor nem rossz, de ez szinte csak az új vályogházakra igaz, amiből elvétve építenek egyet-egyet.

(#91477) mezis válasza csubuka (#91475) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, kell az a szellőztető furat, vagy tömd tele betonnal.

mezis

(#91478) ColdMan válasza dewil666 (#91474) üzenetére


ColdMan
tag

"Soha életemben nem költöznék vályog házba!
Pont tegnap aludtam egyben és a falban (gipsz kartonnal borítva) csak úgy hemzsegtek a rágcsálók!"

A gipszkartonhoz csak gratulálni tudok a tulajnak...

(#91479) Morris válasza runner 125 (#91473) üzenetére


Morris
veterán

Kénytelen vagyok megcsinálni, mert télen a hótól alig lehet kimenni az ajtón.
Első terasz amúgy. Itt nem lényeg, hogy sötét vagy világos. Ne csapjon oda a hó meg az eső.
A hátsó terasz privátabb.

[ Szerkesztve ]

(#91480) runner 125 válasza Morris (#91479) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ytong szabad térbe szerintem kockázatos, tehát zsalukő, de mondom, én biztosan gondolkodnék valamilyen alternatív megoldáshoz. Elhuzható "függöny", tolóajtó, stb. A lényeg h "szellősebb" és fényes maradjon a terasz..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#91481) Morris válasza runner 125 (#91480) üzenetére


Morris
veterán

Tennék bele ablakot. Mindkét oldalra egy-egy 150x30-as álló fix ablakot.
Zsaluzián is gondolkodtam. Az sokkal jobb lenne, de kb 3x olyan drága.

(#91482) TeeJay válasza dewil666 (#91474) üzenetére


TeeJay
félisten

ha annyi pénzem lenne én monolitbeton házat építtetnék
[link]

15cm fal + 25-30cm grafit eps szigetelés homlokzaton, 40cm a tetőn :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#91483) Borisz76 válasza TeeJay (#91482) üzenetére


Borisz76
veterán

Legjobb !

Szerintem is a beton a legjobb alapanyag, tartós, erős.
Külső szigeteléssel pedig minimális az energiaigénye....mivel hatalmas a hőtároló képessége a puszta tömege miatt.

Egy dologra kell rettentően odafigyelni és nem szabad elsiklani felette : a tervezés !

Ha tehetném beton házat építenék.
Most is abban lakom ...csak nem egy ház hanem tömb....15 lakással.
Klasszikus bérház.

Ebben csak egy dolog rossz....a szomszédok....pláne ha felülről leáztatnak amire az utóbbi 3 hónapban 2X is volt példa. Nem tudom, hogy mit csinál öreganyám az emeleti fürdőben de a villanykapcsolóból folyt nálam a víz.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#91484) TeeJay válasza Borisz76 (#91483) üzenetére


TeeJay
félisten

én mindig is beton házat szerettem volna csak még hiányzik a lottó főnyeremény
25-30cm EPS szigeteléssel azt hiszem talán már passzív ház szintű a szigetelése
nekem lapostetős is jó úgysem kell padlás, arra 40cm szigetelés szintén király
illetve hűtés fűtés meg a föld alatti csőrendszeres megoldással
és hőcserélős szellőztetővel így csak minimális ráfűtés kell télen, nyáron meg nem kell klíma
mert a föld alatti 18fokos levegő mindent lehűt
rokonomnak 3éves családi háza van 3. kerületben ott már szellőztető rendszer van bitang nagy légszűrős egységgel csak ott még földszinten szívja be a levegőt nem föld alatt így a nyári melegben sajnos felmelegszik a ház hiába van rajta 20cm szigetelés
tetőre meg mehet vagon napelem meg napkollektor is aztán melegvíz is van olcsón meg áramra is ráteker
de jó is lenne most a 60nm panel helyett :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#91485) csubuka válasza mezis (#91477) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi! És ezt valamelyik oldalába a tetőkupak közelében?

(#91486) lemmy71 válasza dewil666 (#91474) üzenetére


lemmy71
őstag

Csak a tisztánlátás véget egy két mondat és részemről le is zárom ezt a vályog házas témát, végül is mindenki abban lakik amiben akar. Vályog épületeket nem szigetelünk nikecellel és nem is kartonozzuk belülről a falakat, kerüljük az erősen műgyantás légzáró festékeket és nemesvakolatokat is. Az hogy ahol te voltál és rovarok és rágcsálok voltak, az ugyan úgy tégla beton vagy faszerkezetes épületben is előfordulhat. Ez nem a vályog hibája, ez az épület állapota, karbantartása és esetleg az ingatlan helyétől is függhet. Az meg hogy hitelt nem add rá a bank, az egy kissé érdekes, én is használtam banki fedezetként vályog lakóingatlant. A bank szónélkül elfogadta és nem az érdekelte hogy miből van, hanem hogy mennyit ér :K Esetleg ha valaki tanya vásárlásában gondolkodik, akkor érdemes utána nézni a felújítás és gazdálkodással kapcsolatos pályázatoknak. „A Tanyafejlesztési Program kiemelt célja a tanyarendszer korszerű megújítása, valamint az ott élők helyzetének javítása, gazdálkodásának támogatása.” Elméletileg 2015 februártól indult a program és 2020 –ig tart, évente akár többször is kiírhatják.

[ Szerkesztve ]

(#91487) mezis válasza csubuka (#91485) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, magasan és oldalt. Lehetőleg akkora lyukat, hogy a darazsak is átférjenek rajta. ;]
Szeretni fogják, tető van a fejük felett, jó meleg hely....
Én ikább levágnám a tetejét és kitölteném aprószemű betonnal. (A vasbeton oszlop mégis csak tartósabb. :DDD )

mezis

(#91488) pjen válasza csubuka (#91475) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 30 éve vannak zárt szelvény oszlopjaim,szellőztető nélkül,tetején lezárva.Semmi bajuk.

(#91489) pjen válasza TeeJay (#91484) üzenetére


pjen
félisten

Miért kell a betonházhoz főnyeremény?Nálunk mikor épült a telep ,pár ház előre gyártott elemekből épült,mint a panel.azok voltak a legolcsóbbak.

(#91490) biker válasza lemmy71 (#91486) üzenetére


biker
nagyúr

van olyan elem (isoteq, meg leiernek is tán) ami üreges polisztirol, lego kocka, két soronként vasalod és öntöd betonnal, hőszigetelt, gyors, tiszta. nem kell főnyeremény hozzá

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#91491) ProdyG


ProdyG
senior tag

Létrát szeretnék venni kertes házhoz, univerzális felhasználásra (tetőt piszkálni, padlástérbe felmenni ilyesmi).
3 méter magasságig fel kéne mennie. Lehet nem a legjobb helyen kérdezek... milyet érdemes vennem? van valami jó tanács esetleg? :)

(#91492) Pttypang


Pttypang
veterán

Milyen koltsegei lehetnek tulajdonresz atirasnak? Egy harmad lakast iratnek a nevemre a meglevo harmadom melle. 55nm panel, erteke 8 millio kornyeke (?) a mostani husos arakon tippre.

Everybody lies.

(#91493) ProdyG válasza Pttypang (#91492) üzenetére


ProdyG
senior tag

én úgy tudom a családon belüli ingatlan(rész) "ajándékozás" illetékmentes, így csak az ügyvédi költséggel kell számolni.

(#91494) AxBattler válasza ProdyG (#91493) üzenetére


AxBattler
félisten

Tudtommal nem csak az ingatlan, hanem egyéb ajándék is illetékmentes közvetlen családtagok között.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#91495) Eyesis


Eyesis
őstag

Sziasztok,

Már elindult a lakáshitel törlesztés, és még albérletben vagyunk.
Májustól lehetett volna elkezdeni a felújítást, de sajnos az előre megbeszélt kivitelező eltűnt.
Amit nagyon szeretnénk mindenképp, két gyerekkel beköltözés előtt meglépni, arra keresnék olyan szakembereket, akik május/június-ban (esetelg júliusban) meg tudnák csinálni a következőket:

- parketta nyikorgás megszüntetése (kb 35nm, lehet fel kéne szedni hozzá, talán betonozás vagy homok, vagy OSB lap)
- alumínium kábelek rézre cserélése (lehet vésés kell hozzá)
- egy válaszfal lebontása, és kicsit máshol felépítése gipszkartonból tolóajtóval (315mm magas, 500mm hosszú)

Budapest XI. kerület Újbuda központ környékén.

Köszi előre is minden segítséget, építő jellegű kommentet.

Eyesis

(#91496) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kész:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#91497) csubuka válasza mezis (#91487) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi!

Akkor furat nem lesz fúrva...

(#91488) pjen: Köszi neked is! Ha így furat nélkül is bírják, akkor marad úgy ahogy van, ezzel a részével nem fogok felújításkor tökölni.

Ami lényeg az úgy is a fát valami gondozásmentesre cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#91498) Shadowfax válasza Winner_hun (#91496) üzenetére


Shadowfax
addikt

Gyönyörű lett, gratulálok. ;) :R

(#91499) Eyesis válasza Winner_hun (#91496) üzenetére


Eyesis
őstag

Nagyon jól néz ki, nem kis munka lehetett!

Eyesis

(#91500) Pttypang válasza ProdyG (#91493) üzenetére


Pttypang
veterán

Koszonom, ez szazezres tetel, vagy alatti vajon? milyen ugyvedet keressek ehhez?

Everybody lies.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.