Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#89601) pjen válasza Tarill (#89600) üzenetére


pjen
félisten

Ha teszel egy klímát oda,már nem lesz fűtetlen.

(#89602) macilaci78 válasza Tarill (#89598) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi is kidobtuk a gázt, de a bojlert nem tettük vezérelt áramra. Hadd legyen már meleg víz mindig.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#89603) pjen válasza macilaci78 (#89602) üzenetére


pjen
félisten

Egy mágnes kapcsoló megoldás lehet.

(#89604) philoxenia válasza pjen (#89603) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mire?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89605) pjen válasza philoxenia (#89604) üzenetére


pjen
félisten

Hogy mindíg legyen meleg víz,és vezérelt áram is.Tudom nem szabályos de rengetegen használják.Nem is lopja az áramot.

(#89606) Tarill válasza macilaci78 (#89602) üzenetére


Tarill
őstag

de ha éjjel felfűt a bojler abból van egész napra.? plusz még napközbe is van egy-egy órát vezérelt villany elég szokott lenni, igaz mi csak ketten vagyunk

egy kérdés, ezeket a klímával fűtök dolgokat hogy méretezik? egy 20nm-es helységbe kb mekkora teljesítményű szükséges?

[ Szerkesztve ]

(#89607) eastsider válasza eastsider (#89589) üzenetére


eastsider
nagyúr

Köszi mindenkinek, szuper lett, végre kész a fürdő :)

(#89608) orion1025 válasza Tarill (#89606) üzenetére


orion1025
őstag

20nm-be is célszerűbb a 3,5, mert sok esetben annyi, mint a 2,5-ös társa, de van tartalékod. Plána nincs szigetelésed, így én csak ezt venném.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89609) Morris válasza Tarill (#89606) üzenetére


Morris
veterán

Azt azért vedd figyelembe, hogy a légáramlás folyamatos lesz. Vannak akik ezt nem szeretik. (pl én :DDD)

(#89610) Bacusuz válasza Morris (#89609) üzenetére


Bacusuz
őstag

és én sem.
ha tehettem volna a felújításkor a gipszkarton állmenyót fűtöttem/hűtöttem volna, csak akkor nem volt guba.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#89611) macilaci78 válasza Tarill (#89606) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kinek hogy. Ha ittalvó vendégeink vannak, be kell osztanunk így is a 80 litert, pedig zuhanyzó van csak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#89612) Bluebess72


Bluebess72
csendes tag

Sziasztok!
Kerítést tervezek építeni, ahol az oszlopok 1,2m magas (+80cm földben) 40x40-es zárt szelvények lesznek, a kerítés pedig ilyen hegesztett háló, amit 3 vízszintesen felrakott zártszelvényre fogok hegeszteni.
Kérdéseim:

- Milyen anyag vastagságú oszlopot javasoltok?
- Milyen zárt szelvényből legyen a vízszintes merevítés? Én 30x10x1,5-re gondoltam.
- Kell a három sor vízszintes merevítés az 1m magas kerítésre, vagy elég a kettő?
Előre is köszönöm!

(#89613) Pikkolo^^ válasza macilaci78 (#89597) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Mi az a fűtésre optimalizált hőcserélő?

(#89614) Borisz76 válasza Tarill (#89585) üzenetére


Borisz76
veterán

Szigeteld le az egész házat és hűtésre, fűtésre alkalmas klímával szerelt fel.

Ez a legjobb megoldás anyagilag.

Ha több pénzed is van, akkor padlófűtés és mennyezeti fűtés-hűtés egy külső hőszvattyúval.
Ennek magasabb a kivitelezési költsége.

+ Hálózatra visszatermelő napelemes rendszer amivel az áramot megtermeled a mindennapokra.
Ha jut rá pénz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89615) Borisz76 válasza Pikkolo^^ (#89613) üzenetére


Borisz76
veterán

Hőszivattyú lenne szerintem.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89616) mrhero válasza eszmilan (#89562) üzenetére


mrhero
tag

Ha még vásárlás előtt vagy, akkor erősen megfontolandó beleugrani. Ajánlom az utolsó 100-200 hsz-t innen.

(#89617) Viszlát válasza Bluebess72 (#89612) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem vagyok szakember, de összehasonlítva a mi kerítésünkkel, bőven elég az amit írsz, sőt. Nálunk az oszlopok 40x40x2-s zártszelvényből vannak, keresztben pedig 40x20x1,5-esből, szintén 1.20m magasság. De még az 1.80 magas kapuk is ugyanilyen zártszelvényekből vannak, szakember által tervezett és méretezett egyébként.

Ami viszont óriási különbség, hogy nem háló van, hanem szélezetlen akác, átlag 20cm szélességű deszkákkal, tehát lényegesen jelentősebb tömeggel (durván 20 kg/nm, míg a háló csak 2-2.5 kg/nm), hó- és szélteherrel kellett számolni mint a te esetedben, ráadásul kifejezetten szeles hely és hóból is jut bőven. Ebből gondolom, hogy egy hálós kerítéshez bőven elegendő a tervezett.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#89618) macilaci78 válasza Borisz76 (#89615) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#89619) Bluebess72 válasza Viszlát (#89617) üzenetére


Bluebess72
csendes tag

Köszönöm! :-)

(#89620) orion1025 válasza Borisz76 (#89614) üzenetére


orion1025
őstag

Amit leírsz, az alsó hangon is 3-4 milla. Azt is vedd hozzá, hogy a hálózatba visszatermelés sem feltétlenül gazdaságos, mert ha megdöglik az invertered, az megint szép summa, annyit szerintem nem ér. Rendes nagy hőszivattyúhoz geo tarifa, aztán csók, teljesen felesleges a napelem meg visszatermelés, mert kb. sosem térül meg....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89621) Tarill válasza Borisz76 (#89614) üzenetére


Tarill
őstag

Mi lenne az ésszerű sorrend? Előbb egy normális fűtést csinálni vagy előbb leszigetelni a házat?

(#89622) Borisz76 válasza orion1025 (#89620) üzenetére


Borisz76
veterán

Napelem topikba nézz be.

Sok ember rövidtávon gondolkodik...ami néha jó de egy épület, ingatlan esetében nem szerencsés.

Abban van igazad, hogy ami elromolhat az el is romlik.
Általában elmondható , hogy 5 év garancia van az inverterekre.
Van amelyik gyártó többet is vállal.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89623) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!

Linóleum lerakásához kérnék segítséget.
Most is az van letéve, puha, dombornyomott fajta vagy minek kell mondani, a régi is, meg az új is.
A régi alatt nincs semmi, nincs leragasztva, de még néhány puklit sem árt le vésnem az aljzatról, hogy azok se zavarják az összképet..
- rá lehet-e tenni a régire, vagy azt mindenképpen érdemes felszedni?
- kell-e alá valami fólia, mint pl. a laminált padló alá?
- vagy ragasztani lenne a legjobb?
- milyen okosságok vannak még?
pl. műanyag szegőléc van körben, és most vettünk külön minden ajtónyílás elé is fémet, mert a régi hajlamos volt ott felkunkorodni.
:R

(#89624) orion1025 válasza Tarill (#89621) üzenetére


orion1025
őstag

Amire van éppen anyagi keret. Ha a fűtésre futja, én először azt csinálnám meg, a szigetelést apránként is össze lehet rakosgatni.

Borisz76:

Én köszönöm nem vagyok kíváncsi a sok pénzes fröcsögésére, akiknek teljesen mindegy, hogy valami három, vagy öt évig bírja, mert az anyagi keret elbírja. De ez a napelemes móka sem rövid, sem hosszabb távon nem kifizetődő. Még egy nyomorult hőszivattyús vs. normál villany bojler utoléréséhez is több mint öt év kellene az én esetemben, de lehet addig ki sem bírja a szivattyús... Tehát pillanatnyi befektetésnek jó, hogy a havi számla kevesebb, de hosszabb távon totális kudarc anyagilag egy ilyen beruházás.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89625) Borisz76 válasza Tarill (#89621) üzenetére


Borisz76
veterán

Ésszerű sorrend ?

Szerinted ?

Gondold végig logikusan.
1, Modernizálod a fűtésedet jó pénzért.
2, Szezonban a "gatyádat" is kifizeted mert a megtermelt hőenergia szépen elmegy a falakon, ablakokon át a külvilágba. Egész télen megy az új kazán / hőszivattyú mert hiába termeli a meleget ha az elszökik és állandóan pótolnia kell.

Vagy :

1, Leszigeteled az épületet alaposan !
A falakon minimum 15 cm-s de inkább 20 cm-re gondolj !!! ÉS nem csak a falakat....a FÖDÉMET IS !
A födémre még vastagabb ( 40-50 cm ) szigetelés is mehet !!!

Egy kellően vastag, jól kivitelezett szigetelés után a hő megmarad az épületben.
Minimális a veszteség ezért minimálisan kell pótolni.
Ez a pótlás lehet a régi gázkazán vagy akármi ami most is van.

DE

A nagyon vastag és jó szigetelés miatt a levegő nem mozog.
A keletkező pára nem tud eltávozni az épületből.
Emiatt sokkal nagyobb az esélye a penészesedésnek.
A levegőben felgyülemlő vízpára miatt.

Sajnos kellemetlen mellékhatása a nagyon jól leszigetelt épületeknek, hogy meg kell oldani a szellőztetést is !!! Ez pedig egy modern hővisszanyerős, központi szellőztető rendszerrel a leggazdaságosabb.
Gondolom sejted, hogy nem éppen olcsó és az utólagos beépítése is körülményes.

Az igazság az , hogy egy új építésű , új tervezésű háznál ezt is bele kell kalkulálni.
Nagyon sok múlik a JÓ tervezésen és a JÓ kivitelezésen.

orion1025

Nem szeretnék vitázni. Olvasgass a témában, kérdezz.
Sok függ az egyén szokásaitól , életvitelétől is.
Mérlegelni kell, hogy kell e a napelemes befektetés vagy inkább másra költi az illető.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89626) orion1025 válasza Borisz76 (#89625) üzenetére


orion1025
őstag

Azért ez nem ilyen egyszerű. Más sem fizeti ki a gatyáját fűtési szezonban egy átlag szigeteletlen kisméretű téglából épült háznál. Azért egy jó tarifás split nem fogja kiforgatni a vagyonából ha először csak a fűtésre lenne anyagi keret, mert a szigetelést apránként is lehet kivitelezni. Én biztosan a fűtéssel kezdeném, elvégre az egy nagyobb tétel.

Mellesleg meg csak úgy érdekességnek leírom, hogy amíg nem volt leszigetelve a lakótelepi háztömbünk, akkor sem fizettünk többet a gázért éves szinten, mint amióta kapott szigetelést (konvektoros fűtéssel). Tehát én speciel semmit nem vettem észre a sok év alatt, hogy hű de mennyit megtakarítottam, mert kapott egy kis nikecellt...

Borisz76:

Mint írtam, az újgazdagnak tök mindegy az a kiadás, amit elvisz egy ilyen rendszer, őt nem a megtérülési idő fogja érdekelni, illetve az esetleges meghibásodások anyagi vonzata. Rengeteg házat látok minden nap, benne vagyok a "körforgásban", de sokszor csak a sznobság miatt raknak az emberek a házuk tetejére elemet/kollektort, meg azért, mert annyi pénzük van, hogy akkor már legyen olyan is, hiába totális pénzkidobás X évre levetítve. Én sem vitatkozni akarok, de látom a kuncsaftok igényeit, és nagyon sok esetben teljesen életszerűtlen az egész koncepciójuk. Láttam már 300 négyzetes házat infrás fűtéssel, normál tarifás árammal használva, stb. finomságok.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89627) Borisz76 válasza orion1025 (#89626) üzenetére


Borisz76
veterán

Lehet....

de ebben a konkrét példában nem tudjuk, hogy mekkora a ház ( mekkorák a falfelületek ).

Egy kicsi ház esetén lehet a szigetelést olcsóbban megcsinálják mint egy fűtés modernizálást.
( És itt most nem egy split klíma árára és beszerelésére gondolok....hanem egy normális kondenzációs kazánra és padló fűtésre...stb. )

Tehát sok múlik az adott épületen és mérlegelni kell, hogy melyik hozza a "több hasznot" az egyszeri befektetéssel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89628) orion1025 válasza Borisz76 (#89627) üzenetére


orion1025
őstag

Értem amit írsz, rengeteg az ismeretlen tényező, de gondolom a fórumtárs sem rittyent elő a zsebéből több milliókat, hogy minden meglegyen, ezért is lehet opció a split. Nem mellesleg írta, hogy a gáz nem opció (meg is értem, nekem sem kéne gáz többet a büdös életben), tehát a kör erősen szűkült.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89629) Borisz76 válasza orion1025 (#89626) üzenetére


Borisz76
veterán

Én magam nem vagyok része az építőiparnak.
KB 1 éve nézegetem az ingatlanokat és - ezzel egyidőben - érdeklődöm az új ház építésének menete iránt.
Sok infót lapátolok össze a netről és próbálom összhangba rakni az általam látottakkal és tapasztaltakkal.

Kezdjük ott - ahogy írtad is - , hogy 300 nm és infra.
Meg is érdemli az aki ilyet csinál.
Én magam max 140 nm-ben gondolkodom 3 szobával.
Mindezt úgy, hogy van saját lakásunk, tehát nem hajt a tatár, nem rohanok.
Sajnos az utóbbi időkben elszabadultak az árak...akár új, akár használtról van szó.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89630) 426os


426os
őstag

Sziasztok! Ezt hogyan javítanátok?
[kép][kép]
Fali légszelep, nincs mibe belefogatni a rögzítőcsavarjait. Zavaróan hangos, gondolom elszelel az illesztésnél.
Köszönöm előre is!

.

(#89631) TeeJay


TeeJay
félisten

most glettelem a panel konyhát amit decemberben betonig levertem géppel
jövőhéten jön egy szaki járólapozni meg ugye körben lesz szegő lap is
jól tippelem hogy ahol a szegő lesz oda ne kenjek a falra glettet hogy oda a csemperagasztóval küldje fel a szaki?

Rimano Plus A gipsszel glettelek de akkor kihagyom az alsó 10centit hogy ott beton maradjon
illetve az aljzat is fel van verve betonig ami viszonylag elég sima
azt fel kell csak seperni hogy pormentes legyen utána kell még valamivel kezelni csemperagasztó előtt?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89632) orion1025 válasza TeeJay (#89631) üzenetére


orion1025
őstag

Ne kenj a kísérőhöz glettet. A falat és az aljzatot is kend át mélyalapozóval, amit tudsz vízzel is hígítani, így tetemes négyzetre elég egy kisebb flakon is. Van aljzatra Murexines kék lötty, na az elég jó anyag lapozás alá.

Borisz76:

Rengeteg a kókler vállalkozó, tehát jól teszed ha alaposan utána olvasgatsz a saját igényeid megvalósításának koncepciójáról. Ahogy írtam, én ebben a dologban mozgok, naponta látok olyan eseteket, ami még mindig a megdöbbentés határára tud sodorni. Láttam már "jönnek a haverok, köll egy medence" verziót, meg "összeröffenünk, kell vennem egy másik autót" című eseteket... Felénk rengeteg az újgazdag "módi" (igénytelen egysejtű), akiknek nem számít a pénz csak legyen nagyobb meg jobb, mint a szomszédé.

Az infrás eset története pedig frenetikus. Az illető mesélte, hogy járt az egyik cimborjának a slozijába ahol infra fűtés volt, és ez neki megtetszett, ezért az egész háza infás lett.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89633) evilskati válasza orion1025 (#89628) üzenetére


evilskati
aktív tag

Mi a baj a gázzal?

(#89634) orion1025 válasza evilskati (#89633) üzenetére


orion1025
őstag

Hogy veszélyes, hogy sokba kerül a kiépítése, hogy a kondenzációs el tudja színezni a cserepet, hogy hozzám senki ne jöjjön be mindenféle kitalációkkal, hogy mit kell lecserélnem, mert éppen valakinek agymenése volt. Nálam éppen ezért hőszivattyú lesz a háznál H tarifával, és töredékéből le is van tudva a fűtésem a gáz árával megegyező fűtési költségen, vagy adott esetben olcsóbban, és nyáron még hűteni is tudok...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#89635) YAS-dude válasza Tarill (#89621) üzenetére


YAS-dude
őstag

Előbb szigetelni, aztán a szigetelt házhoz méretezni a fűtést.

(#89636) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Rossz, régi, gyenge vakolatba milyen tiplit érdemes tenni? Ha kifúrom a lyukat nem mindig sikerül elsőre jól aztán onnantól kezdve veszett fejsze...hullik szét aztán mire bekerül a tipli már nagyobb lyukat kell odaszenvedni és nem tart már...

(#89637) csemberlen válasza F_Zolee (#89636) üzenetére


csemberlen
őstag

Vakolatba semmilyen tiplit ne tegyél fúrd mélyebbre téglába.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#89638) Borisz76 válasza csemberlen (#89637) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha vályog a fal ( nem tudni mert nem írtad )....

Ha nagy a teher ( Pl : Villanybojler ) és tégla sincs a falban, akkor átmenő menetes szár.
A fal túloldalán bevésve jó nagy alátét, esetleg valami nagyobb fémlemez megfúrva és bemélyítve a falba.

Nagy teherrel nem lehet játszani....ha arról van szó.
Persze egy sima kis könyvespolcot is meg lehet úgy pakolni, hogy kiszakítja a tiplit a falból....

Ha tégla a fal :
Akkor mélyebbre fúrsz és kicsit nagyobb tipli kell.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#89639) F_Zolee válasza csemberlen (#89637) üzenetére


F_Zolee
veterán

Tégla fal. Kis polcot tennék fel. Mélyebbre fúrom de akkor se jó valami, mert a tiplit nem tudom betenni ha eléri a téglát, megáll és csak elkenem a végét a tiplinek. Egyszerűen egy fúrásból nem megy...utána meg cseszhetem. Úgy tűnik akkor többet kell kísérletenem ezzel -.-

(#89640) TeeJay válasza F_Zolee (#89639) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor kicsi fejjel fúrod vagy már szét van kopva a vídia a végén és kisebb lukat fúr csak.
Ytong-ba meg téglába a legkönnyebben fúrni ott szinte bele szalad a fej. Ugyanez panel vasbetonban csak fúró kalapáccsal megy

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#89641) philoxenia válasza TeeJay (#89640) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vagy a tipli nem jó méret/fajta...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89642) F_Zolee válasza TeeJay (#89640) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kopás már esélyes. Csak ha meg nagyobbal fúrok akkor meg a tipli lötyög a vakolat részen...

(#89643) philoxenia válasza F_Zolee (#89642) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem a vakolatban kell tartania a tiplinek.... :N
Hosszabb csavar, hosszabb tipli...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89644) Tarill válasza YAS-dude (#89635) üzenetére


Tarill
őstag

hát igen csak mostt ott tartunk hogy a két hőtárolós miatt elég sok villanyt fizetünk plusz a két kályhába meg fát kell venni :D ez így nem akarom hogy jövő télre is így maradjon. Ja és a két villanykályhás részen nem kell alsógatyába futkozni... a két normál kályhával legaláb be lehet durrantani rendesen.

(#89645) F_Zolee válasza philoxenia (#89643) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezt tudom de mint írtam nem ment a tipli a téglán át-be. Akkor a fej miatt valószínűleg. Egy kis polcnak nem hiszem, hogy 5cmnél hosszabb csavar kellene. Vagy tévedek? :S

(#89646) pjen válasza F_Zolee (#89645) üzenetére


pjen
félisten

Ha befursz a téglába 5 cm ert,beütöd a tiplit az megtart akármilyen polcot.Ha nagyra sikerül a lyuk,nyomd tele gipszel,utána nyomd bele a tiplit.Megköt,megáll.

(#89647) [HUN]Zolee válasza F_Zolee (#89645) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Ha nem kopott a fúró, akkor pont megfelelő lesz a lyuk és nem fog a tipli fennakadni a téglán.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#89648) F_Zolee válasza pjen (#89646) üzenetére


F_Zolee
veterán

Pfú hát a gipszes próbálkozásaim se sikerültek eddig. Igaz akkor fal javítás volt a cél de olyan hamar bekeményedett, hogy ott is emlegettem már mindent. :D Rögös az utam ilyen dolgokban mivel nem sűrűn foglalkoztam ilyenekkel. :D

HunZolee: igen valszeg ez lesz a gond. Régi már az a készlet.

[ Szerkesztve ]

(#89649) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Közben megnéztem a fejet. Az még nincs elkopva. Akkor a tipli marad, hogy nem jó. Az a baj ömlesztve vannak aztán azt se tudom milyen méret. :D

[ Szerkesztve ]

(#89650) Met válasza F_Zolee (#89639) üzenetére


Met
Topikgazda

A fúrószáron bejelölted milyen mélyre kell fúrni? tipli hossz+5 mm
Ha elérted a kellő mélységet, porszívózd ki a lukat és told bele újra a fúrót, majd porszívó megint. Kis törmelék szokott a lukba maradni ami miatt a tipli nem megy be teljesen.

Rossz a fúrási technikád :U

Milyen tipli?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.