Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7701) pilu01 válasza csemberlen (#7699) üzenetére


pilu01
senior tag

Ott megyek le a teraszról! :C

(#7702) philoxenia válasza pilu01 (#7701) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mivel van burkolva a fal?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7703) pilu01 válasza philoxenia (#7702) üzenetére


pilu01
senior tag

A pillér dolog marha jó ötlet, de sajnos ikersejtből kalandos lenne kirakni! (több kellene hozzá, mint magához a falhoz) Meg egyébként is megvan rá a méretre vágott könyöklő!

Még semmivel sincs, de a ház szigetelésből megmaradt hungarocel, kis kiegészítéssel talán elég lessz rá kívölről, belül meg vakolat!

(#7704) philoxenia válasza pilu01 (#7703) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fa könyöklő?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7705) pilu01 válasza philoxenia (#7704) üzenetére


pilu01
senior tag

Nem gránit örlemény!

(#7706) philoxenia válasza pilu01 (#7705) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor az oszlopnak is olyas stílusú illene....

Egyébként megcsinálhatod a zsaluzást fektetve is, a fal felőli oldal lenne felül, abba tehetnéd a kiálló vasakat amit a falba beleapplikálhatsz utólag is.... Három-négy ponton szvsz elég lenne összekötni a falat az oszloppal....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7707) pilu01 válasza philoxenia (#7706) üzenetére


pilu01
senior tag

Ezt nem értem igazán! Ez nem különálló oszlop!
Ez a korlátfal része lenne! Minden sor tégla utolsó (fél és egész) darabja hejére kellene v.betont varázsolnom, a falvastagság megtartásával.

(#7708) philoxenia válasza pilu01 (#7707) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Statikailag megfelelően kivitelezhető így is, de esztétikailag csúnya lesz, ha nem oszlopként fejezed be, csonka faldarabnak fog látszani.... Mindenképpen vastagabb befezezést javasolnék....
Az általam imént vázolt megoldás egyébként bármilyen oszlopszélesség esetén megoldható de ha ragaszkodsz a közvetlen zsaluzáshoz legegyszerűbb, ha két oldalon zsaluzol két szélesebb deszka/OSB csíkkal, amire a végén fogatsz egy megfelelő szélességű elemet, ami az általad kívánt megoldás esetén a falvastagság+a zsaluvastagság kétszerese. öt-hat darab méteres hosszúságú kb.10-12-es deszkád ha van otthon, akkor már csak négy darab félméteres kell pántnak, erre már ha nincs más tetőléc is elég lehet, a fal felől kilógatod a pántokat, amit a falhoz szeggel tudsz rögzíteni, ilyen mennyiségű betonnak szinte semmi nyomása nincs.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7709) pilu01 válasza philoxenia (#7708) üzenetére


pilu01
senior tag

Valószinűleg ezt a megoldást fogom választani, köszi a felvilágosításokat!

(#7710) OBrien


OBrien
csendes tag

Sziasztok!

Villanyszerelésben jártas fórumlakóktól szeretnék tanácsot kérni. A minap költöztem új lakásba, és két szobában a beépített galériák alján van 3-3 szpotlámpa hangulatvilágítás céljából.

Az egyik szobában úgy van megoldva a dolog, hogy egy konnektorba kell bedugni valamiféle transzformátort, majd innen megy fel vezeték a fa burkolat alá, a szpotlámpákhoz. A kapcsolásuk már a trafó utáni részen történik egy lengőkapcsolóval, vagyis az egész rendszer lóg a levegőben. Mondanom sem kell, ez kicsit sem célszerű, se nem esztétikus megoldás...

A másik szobában viszont megoldották úgy, hogy semmilyen vezeték nem lóg szabadon. A lámpákat normális fali kapcsolóval lehet fel/le kapcsolni, az összes vezeték a falban van elvezetve.

A bennem felmerült kérdések:
- Szerintetek mi indokolta az első számú szobában a trafó használatát? Pár leírást keresve a neten is úgy írják, hogy a bekötés egyszerűen (hálózati fesz. --> fali kapcsoló --> spot --> spot --> spot) módon működhet, nincs ott trafó. Ehhez valami speciális foglalat, vagy lámpa kell? A kettes számú szobában is kétlem, hogy pl. a burkolat alá elrejtettek volna egy működés közben melegedő transzformátort...

- Ha mégis van valami értelmes magyarázat, hogy miért kellett trafót használni, mi a trafós megoldás pozitív, illetve negatív vonzata?

Előre is köszönöm szépen a felvilágosítást:
obrien

(#7711) csemberlen válasza OBrien (#7710) üzenetére


csemberlen
őstag

Valószinű érintésvédelmi megfontolásból került bele a 12V-os trafó.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7712) atesss válasza OBrien (#7710) üzenetére


atesss
addikt

A trafós megoldást 12V-os lámpáknál szokták használni.
Fő előnye a biztonság, de lehet más is van.
Emellett pont az alacsonyabb fesz miatt a szigeteléseket is vékonyabbra lehet hagyni, vagy szokták úgy is hogy nem is raknak - persze egymástól a két vezetéket el kell ugye mindenképp.
Pl. galériákban, hasonló helyeken a 12V-os halogéneket / hidegtükrösöket egy "fémrúdon" táplálják, ami megfelelő helyen szerintem baromi jól tud kinézni + egyben tartó szerepe is van.
Szpotok is léteznek 12V-osban, de talán ritkábbak.
A kapcsolásuk már a trafó utáni részen történik egy lengőkapcsolóval
Ha a 12V-ot kapcsolod, akkor kisebb feszültséget kell (szigetelés - érintésvédelem kisebb lehet), ellenben nagyobb áramerősségen (nem lehet egyben sok nagy teljesítményű lámpát + robusztusabb kapcsoló kellhet).
A 12V-os foglalatok másmilyenek is (de ezt pontosan én sem ismerem), általában kisebbek, és sokszor nincs érintésvédelmi célú szigetelés.

[ Szerkesztve ]

(#7713) atesss válasza DeFranco (#7671) üzenetére


atesss
addikt

Köszi a segítséget mindenkinek. :R

Hát egyenlőre sajnos nem fogok venni ilyesmit, pénz hiányában...

"5 csillagos LUX fúrószárral" mit jelent itt az 5 csillagos ?

akkor kicsit lötyög előre-hátra
Ezt az ütés szempontjából értem, de akkor így hogy lehet fúrni vele ? :F

És azt hogy egy fúrónál a tokmányt kézzel be tudod csavarni (kattan), és nem kell hozzá tokmánykulcs, hogy hívják ?

(#7714) Met válasza atesss (#7713) üzenetére


Met
Topikgazda

A Luxnál a csillagok száma jelenti a minőséget, kevés csillag gagyi, sok csillag profi, a 3 csillag azt hiszem a Hobby kategória, az 5 a Profi.

Ahogy írta DeFranco kolléga, az SDS-es tokmány-hoz nem kell kulcs és nem kell semmit tekergetni. Amikor berakod kattan és bent marad, előre hátra kicsit lötyög de attól még stabil, kivenni úgy lehet, hogy a tokmány tetején van egy kupak szerűség amit hátra kell húzni.

Mit jelent az SDS rövidítés?

SDS ezt jelenti: "Schnell Drilling System" („Gyorsfúró rendszer”). Az SDS fúrófejek használata a nagyobb forgókalapácsos fúróknál elterjedt. A fúrófejbe mart speciális rés nagyobb kihúzással szembeni ellenállást biztosít a hagyományos három szorítópofás tokmányokban lévő kerek szárú fúrófejekhez képest. A nagyobb kihúzással szembeni ellenállásra szükség van nehéz kőművesmunkáknál.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7715) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Szeretném kikérni a véleményeteket fürdőszoba-fűtés témában.

Jelenleg egy konvektor-szerű alkalmatosság fűtené a fürdőszobát, de több gondom is van vele (szivárog az elzáró csapnál a gáz kicsit, ha nyitva van / egyből a kád fölött van kb 1,5-2 magasságra a padlótól, és mivel nagyon átforrósodik, veszélyes hozzáérni / gyakorlatilag az előlapján ég a láng, és ez nem tetszik) gondolkodom, hogy elektromos megoldásra cserélem.

Két lehetőség jutott eszembe: vagy egy hagyományos elektromos fűtőszál (egy szál, rács előtte, panelokban megszokott), vagy egy törlöközőszárítónak is csúfolt fűtőtest, abból is az elektromos fajta.

Kérdéseim:
- Jól tudom, hogy az első verzió marha sokat fogyaszt, és nehezen fűt?
- Ha ezt a törölközőszárítós megoldást választom, az érintésvédelmileg nem gáz? (ugyanúgy a kád felett lenne, fejemtől kb 20cm-re átlósan felfelé)
- A törölközőszárítós verzióknak ha elektromos, akkor konnektoros dugója van, ugye, és nem kell külön bekötni a rendszerbe?
- Illetve bónusz: van valami alternatív javaslatotok? Nekem mondjuk semmi nem kellene, de eszkimó asszony fázik.

(#7716) csemberlen válasza DeFranco (#7715) üzenetére


csemberlen
őstag

Első verzió keveset fogyaszt, és csak a tárgyakat melegiti a levegőt nem. Ezért ha a kádra "rálát" akkor ideális.
Kád fölött 230 as berendezés csak 235cm magasn kezdődhet. Vagyis amire gondoltál az felejtős, valamint pont ez a verzió nem fog meleget csinálni, de sokat eszik. :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7717) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Én régen gondolkodtam infra panelben, de központi fűtés lett.
Egy kis leírás hozzá.

Ezek talán energiatakarékosabbak mint a többi elektromos hősugárzó.
Asszem plafonra érdemes szerelni a fürdőben.
De a szakik majd megmondják.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7718) DeFranco válasza csemberlen (#7716) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tehát ahány volt feszültségen működik + 5 cm :) Értem én...

Az hogy lehet, hogy csak a tárgyakat melegíti? Mikrohullámú? :) De most komolyan... érdekel.

Ha nem akarok ilyen konvektoros megoldást, akkor ez a kvarclámpa szerű a legmegfelelőbb, vagy van jobb?

@Dluinet: Ha számolgattál vele, van valami tipped, hogy ez csak úgy hasra ütve milyen összeget emészt fel kb 15-18 légköbméterre számolva? Ha egész számmú többszöröse egy hősugárzónak, akkor felejtős. Luxus dolgokra sokat most nincs "kedvem" költeni.

[ Szerkesztve ]

(#7719) Dluinet válasza DeFranco (#7718) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Asszem egy 300W-os kell neked , az kb 30000HUF.
Még egy kis leírás

A google-be pedig infrapanel-t keress

Szerkesztve:
Volt olyan is ami mozgásérzékelős volt, ha alámentél akkor kezdett elfűteni, amit szinte azonnal lehetett érezni, így kapcsoló sem szükséges. Én sokszor bekapcsolva felejteném, azért néztem azt a típust, de ez már tíz éve volt.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7720) DeFranco válasza Dluinet (#7719) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi, most már nagyjából képben vagyok infrapanel ügyileg. Nem olcsó, az tény, bár megvan az előnye. Kérdés, hogy milyen alternatívák vannak...

Köszi a linkeket.

szerkesztve: csak barátnőm meg ne lássa, amit írtál. Nem volna esélyem. :)

[ Szerkesztve ]

(#7721) Dluinet válasza DeFranco (#7720) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A többi elektromos melegítőhöz képest hamar visszahozza az árát.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7722) csemberlen válasza DeFranco (#7718) üzenetére


csemberlen
őstag

Helyesebben azokat a tárgyakat amelyek felé sugároz. Olyan ez mint a reflektor....
Az a panel amit kollega javasolt az jó dolog, szerintem ez a 2 alternativa van, illetve ha felszeded a követ akkor mehet alá elektromos padlófütés. DEVi re keress rá.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7723) DeFranco válasza csemberlen (#7722) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, innentől kezdve önjáróvá válok. Akkor jövök, ha szakember kell (remélem be tudom tartani).

(#7724) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Van egy kb. 17 éves Kludi mosdó csaptelepünk.
A szűrő, illetve a csavarja, ami a belső szűrőrészt ugye megtartja annyira bele volt szorulva, hogy csak úgy tudtuk kiszedni az előbb, hogy átfúrtuk, és egy vastag csavarhúzót átvezettük rajta.
No de a lényeg, hogy most már le van szedve, be van leszedve is WD40-ezve a csavarnál, de a csaptelep egyébként nagyon koszos kívülről, zöldes (réz-oxid ? - vagy lehet ez is valami vegyszer nyoma) lerakódás van rajta + a karnál egy kisebb részen ilyen kis hólyagszerűségek is vannak rajta, valószínűleg valamilyen vegyszer mehetett rá.
Mivel lehetne ezt a csaptelepet hatékonyan tisztítani ?
Vagyis mi az a legerősebb vegyszer, ami még nem károsítja a krómozást, de a legjobban leszedné az ilyen szennyeződéseket ?

Illetve amikor kiszedtem a csaptelepet a kagylóból, az egyik már alapból félig darabokban lévő piros papírszerű szigetelő teljesen szétjött. Mi ez pontosan, és hol kapnék ilyet ?
Illetve mennyire kell egyáltalán (egy még jó állapotban lév gumi szigetelés van, asszem ugyanott) ?

(#7725) Met válasza atesss (#7724) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha krómozott a csap akkor hólyag azt jelenti, hogy le fog pattogni ott előbb utóbb :)

Vízkőhöz a Cillitet szoktam használni, sima Cillit semmi bingbang :D Vagy jó ecetes vízbe beáztatni éjjelre, nem írtad, hogy réz e a csap azt lehet megzöldíti az ecet.

Az a félig lejött szigetelés hol is van pontosan?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7726) atesss válasza Met (#7725) üzenetére


atesss
addikt

Az nem jó hír...
No mind1, végül is nem érdekes annyira hogyan néz ki a csap, ez a legalsó szinten van, hetente 1-2x ha használjuk.

Megnézem van-e itthon, de valoszeg csak sima vízkőoldó van. Az meg lehethogy károsítaná a krómozást, nem ? Vagy próbáljam ki egy kis részen, és ha 1 nap múlva sincs semmi baja, akkor mehet rá ?
Bár az a gond, hogy ezen nem csak vízkő van...

Hát a fúrásnál egy kicsit belefúrtunk a kifolyó résznél, és ott lejött a krómozás, belül egy kicsit sárgás szine van. De ez elvileg csak a krómozás alatt, ha itt bezöldül egy kicsit nem érdekes.

A szigetelést most megnéztem, és a kagyló porcelánja alatt van alulról a szétjött szigetelés, ugye arra megy rá a lefogató fém. A gumi úgy tűnik felülről van, vagyis akkor ide mindenképp kéne beraknom alátétet.
Szerintem elmegyek a 2 buszmegállóra lévő szerelvény-szaküzletbe (mármint legkorábban hétfőn), valoszeg lesz nekik. Ez meg nem egy nagy tétel, úgyhogy mind1 ha drágább lenne kicsit.

(#7727) Ariadne válasza atesss (#7724) üzenetére


Ariadne
őstag

Cif, cillit és társai lehozzák simán, főleg a sűrűbb fajták - rátesz, rajta hagy pár percig, leöblít, örül. :K Barátom vegyész, szóval biztos tudna találni valami durvábbat, de ez is elég szokott lenni. :DDD
Jut eszembe, azt vettem észre, mintha az olcsóbb csaptelepek gyorsabban vízkövesednének kívülről legalábbis (ideiglenes obi gazdaságos csaptelepeink vannak a fürdőben).

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7728) Met válasza atesss (#7726) üzenetére


Met
Topikgazda

Fent a csap és a kagyló között van egy gumi gyűrű ami azt gátolja, hogy a víz lecsorogjon.
Alul a csap rögzítő és a kagyló közötti tömítés azért van, hogy amikor meghúzod ne a porcelánt terheld közvetlenül.
Ha van otthon vastagabb gumi vagy bőr akkor szerintem abból is kivághatod, akár több rétegben felrakva

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7729) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Üdv!

Mennyibe kerül egy sima gázcsap beszereléssel? Csak simán direktbe van bekötve a gáztűzhely, ezen szeretnék változtatni. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7730) Dluinet válasza tomcsi23 (#7729) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azt szeretnéd, hogy elzárható legyen? :U

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7731) tomcsi23 válasza Dluinet (#7730) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igen. A tűzhely is zárja elvileg, de nehogy beadja a kulcsot. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7732) Dluinet válasza tomcsi23 (#7731) üzenetére


Dluinet
nagyúr

2000HUF a golyóscsap
1800HUF a tömítőzsinór
kell hozzá még egy villáskulcs és egy vízpumpafogó.

Már csak a gázt kell elzárni valahol, hogy szerelni lehessen. ó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7733) Met válasza Dluinet (#7732) üzenetére


Met
Topikgazda

Kellhet még flexi cső is :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7734) Dluinet válasza Met (#7733) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Feltételeztem, azzal van összekötve, hogy takarításkor, festésnél arrébb lehessen húzni a tűzhelyet.
A golyóscsapot pedig a cső és a flexi cső közé kell rakni. Kb 10 perc az egész, ha hozzálehet férni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7735) Met válasza Dluinet (#7734) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem feltétlen mert ismerősnél merev csővel volt bekötve és ha a kollégának szintén merev csöves megoldása van akkor fog kelleni a flexicső mivel a tűzhely és a cső vége közötti távolság kisebb lesz egy elzárócsapnyival. :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7736) DeFranco válasza Met (#7735) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Csak érdeklődésképpen: ez a flexicső amiről szó van, ugye nem az a klasszikus flexicső, ami belül gumi, kívül fém(háló)? Ha nem az, akkor milyen cső?

(#7737) Dluinet válasza DeFranco (#7736) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ez a flexi cső

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7738) tomcsi23 válasza Dluinet (#7734) üzenetére


tomcsi23
veterán

Pontosan így van, ahogy írod. A két cső közé szeretném, és hozzá is lehet férni.
Köszi szépen. :R

A szivárgást mivel ellenőrizzem, ha arra nem akarok költeni?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7739) Dluinet válasza tomcsi23 (#7738) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szappanbuborék folyadékkal.
De a Loctite tömítő után nem hiszem, hogy szivárogna.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7740) tomcsi23 válasza Dluinet (#7739) üzenetére


tomcsi23
veterán

Oké, köszi. :R
A gyufa fel sem merült. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7741) Met válasza tomcsi23 (#7740) üzenetére


Met
Topikgazda

Tavaly kijött a gázos, hogy átnézze a Junkers átfolyóst, mondom neki nézzen már rá a Fég-es fali fűtőre, matat a szeleppel, összerakja, gyufával ellenőrizte, hogy nem e szivárog, mondom neki, ez az amit tanítottak nekem mindig, hogy nem szabad? azt mondta neki szabad :DDD

DeFranco elvileg most már csak a sárga flexi csövet lenne szabad használni, amit linkelt Dluinet, azt ami a képen látható évente cserélni kellene

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7742) tomcsi23 válasza Met (#7741) üzenetére


tomcsi23
veterán

Izgalmas lehet, ha valami épp nem jön össze. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7743) csemberlen válasza Met (#7741) üzenetére


csemberlen
őstag

Hát igen az embert sok mindenre tanitják, de az élet picit más. Robbani csak akkor tud a gáz ha zárt térben feltelik a levegő. Namost egy éppen összerakott rendszert amikor gáz alá helyeznek akkor ez nem lehetséges. A csőbe vissza nem tud robbani, tehát kifelé elkezd égni. Ezt jobban meglátni mint a buborékot. Láttam már egy megsérült fém gázvezetéket vagy éve, begyujtották a kijövő gázt, és addig hegesztettek amig el nem aludt :Y

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7744) Hasaggymeg válasza Met (#7741) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Olyan mint mikor a buszsofőr egy pillanatra elengedi min2 kezével a volánt,vagy a villanyszerelő lecsekkol egy élő vezetéket kézháttal.Nem szabad de megtörténik.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7745) philoxenia válasza csemberlen (#7743) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nemrég csőtörés javítását figyeltem, a burkolat lánggal történő vágásakor elaludt a láng. A szerelő állítgatott a két szelepen kicsit, majd az éppen vágott felületen újragyújtotta.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7746) Met


Met
Topikgazda

A fürdőben picit megrepedt a gipszkarton az illesztéseknél (álmennyezet) ott ahol nem volt gyárilag bemélyítve. Szerintetek kezdjek el szarakodni, hogy valamivel tömítsem a pára miatt? 9mm-es lapok, a fördő ajtó csak fürdés idejére van becsukva, van ablak tehát jól szellőztethető és egy Fég fali fűtő van fent ami azért rendesen szárítja a levegőt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7747) AMD Power


AMD Power
titán

Nincs jobb ötletem megkérdezem itt. Kéne nekem egy ágykanapé. Tudtok ajánlani valami jó boltot?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7748) harry


harry
veterán

Sziasztok, Budapesten tudtok mondani egy jó ács/asztalos szakembert? Pontosabban van egy ablakkeret (tok, a falban) felcsiszolni, repedést tömíteni, festeni kellene. Ha jól tudom. Számlára mindenképp szükségünk lesz.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7749) Hasaggymeg válasza philoxenia (#7745) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Éppen épületgépészetet tanítanak nekem és amint bizonyára sejted,pont azok a szakemberek akik rendszeresen csinálják munka közben,szigorúan tiltják az ilyen lánggyújtást.Többek között azért is mert ilyenkor általában az égőfejet,mely végén apró,jól méretezett és sérülékeny fúvó lyuk van,az izzó varrathoz koppintják.
Ebbe a "hibába" mindenki beleesik,hiszen lánggyújtás után félre van téve a szikráztató/gyújtó stb.,fel van helyezve a szemüveg meg esetleg a szaki egy létrán áll és úgy hegeszt,így le kellene szállni,levenni a szemüveget,elővenni a gyújtót és mindezt rossz esetben többször is egy pár perces hegesztés alatt.
Szerintem a biztonsági előírások azok melyeket be kell szigorúan tartani.

met...én nem taknyolnám,majd egy szép napon egyszerre az egészet háló,glett,festés stb.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7750) csemberlen válasza harry (#7748) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem festőre lenne csak szükséged?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.