Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7801) Dluinet válasza _stick_ (#7800) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tudom nem ezt a választ várod, de nálam a szigetelés oldotta meg a problémát.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7802) Rive válasza _stick_ (#7800) üzenetére


Rive
veterán

Próbáltam már én is sokat, de igazából minden csak időleges megoldást adott. Penész ellen a legjobb még a hipó volt, illetve a falfesték leszedése. Maj' szigetelünk, ha lesz rá lóvé. Az - ha nem párosul valami agyatlan fajta ablakcserével - általában megoldja.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7803) Met válasza Hasaggymeg (#7799) üzenetére


Met
Topikgazda

2 évig még kibírja remélem. Rá volt írva a csőre, hogy 2012-ig jó :D
Mondjuk remélem 2 év múlva nem ott fogok lakni :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7804) _stick_ válasza Rive (#7802) üzenetére


_stick_
őstag

Új építésű házról van szó, 2 éve épült, a közeljövőben nem lesz szigetelés :)

(#7805) Ariadne válasza _stick_ (#7804) üzenetére


Ariadne
őstag

Akkor viszont jótálláson belüli a dolog, nézd meg a szerződést, amivel vetted, keresd meg a kivitelezőt és az eladót is, és itt a jogszabály, lobogtasd. Nem lesz egyszerű...

Sajnos esélyes, hogy szinte lehetetlenné tették a jótállás érvényesítését (pl. megszűnt a cég), mivel tipikusan ilyen szempontból nagyon szemét szerződéseket szoktak adni új építésűeknél, és aki nem íratja át az ügyvédjével, az ilyenkor nagyon pórul járhat. De ne legyen igazam...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#7806) csemberlen válasza _stick_ (#7804) üzenetére


csemberlen
őstag

2 éve épült hőszigetelés nélkül :Y :W

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7807) biker válasza csemberlen (#7806) üzenetére


biker
nagyúr

mienk 5 éve épül, 38-as porotherm, vastag vakolat, szigetelés nélkül, és nincs penész.
lehet műanyag bugyolálás nélkül is jó házat építeni, persze a 2.-on egy lakónál nincs olyan nm ahol ne lenne penész, de hogy ők mit csinálnak, azt nem tudom.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7808) csemberlen válasza biker (#7807) üzenetére


csemberlen
őstag

Ezzel nem azt akartam mondani, hogy hőszigeteléshiánya=penészedés. Hanem azt, hogy ha nem ingyen van a fűtőanyagod akkor nagyon megéri a külső hőszigetelés. Én 10 éve építkeztem 30hőszig tégla + 5+4 hőszg van rajta.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7809) Rive válasza _stick_ (#7804) üzenetére


Rive
veterán

Az cumi.

Vannak általános tanácsok penész ellen a neten (teregess kevesebbet, szellőztess többet, csukd a fürdőajtót, rakd távolabb a szekrényt a faltól, ne fűts annyit, ne rakj semmit a sarokba meg a többi triviális, korlátozott érvényességű dolog), de ha egyszer penészedik, akkor vagy csinálsz valami brutálisat, vagy mindig gond lesz vele. Keress egy szakembert, aki szakvélemény-képes, és faggasd ki az esélyeidről a jótállást illetően.

A hipó meg jó. És olcsó.

Ui.: mennyi szok' lenni a páratartalom?

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#7810) Hasaggymeg válasza _stick_ (#7800) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az tűzoltás.A hőhidat kellene megszüntetni és a nedvességtartalmat a házban csökkenteni.A hőhíd ügy az húzósabb,nem mindig lehet egyszerűen megoldani,de több fűtés,több szellőztetés és kevesebb páratartalommal vissza szorítható a penész.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7811) rii


rii
nagyúr

hello

tanákozott mán'valaki ócsó'és jó kétrtekerős zuhancsappal? Mert az egykaroshoz - ahogy Eddie Izzard is megszonta' - már-már páncélszekrény feltörő füllel-képességekkel kell rendelkezni, hogy eltaláld az az 0,1 mm, ahol neked jó a kar állása )-:

előre is köszinger!!!!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7812) Dluinet válasza rii (#7811) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Igen, 25000HUF körül van, egyik oldalon a hőfokot állítod, a másikon az erősséget.

Szerkesztve:
Neve:TERMOSZTÁTOS ZUHANYCSAP

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7813) rii válasza Dluinet (#7812) üzenetére


rii
nagyúr

Oo

telyószagú kib*sz*tt málnabokor

nekem csak hidegcsapos-melegcsapos (söröscspaos) megoldásra van pénzem ... think at simple vagy mi .... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7814) Met válasza rii (#7813) üzenetére


Met
Topikgazda

Van itt azé occóbban is

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7815) rebugra


rebugra
aktív tag

Remélem tud valaki segíteni. A helyzet a következő:

Nagyon régi átfolyós vízmelegítőnk van. (FÉG) Lás képen:

A hiba a következő:

Megnyitom a meleg vizet, bekapcsolt, és melegíti a vizet, ez eddig ok. De: ha megnyitom mellé a hideg vizet is, akkor a gáz kialszik. Ha elzárom a hideg vizet, akkor újra begyújt, és melegít. Olyan mintha nyomás probléma lenne. Ez a cirkó a konyhába van, a mellette lévő mosogatónál működik is rendesen, meleg+hideg folyik a langyos víz, de fenn a fürdőszobába már gondok vannak. Eddig működött, kb 2 napja csinálja ezt, miután az utcába csinálták a vizet, és elzárták 30percre, Mikor visszajött, a levegős víz kicsit "köpködött" (ahogy ilyenkor szokta), és azóta valami nem ok az átfolyó rendszerrel. Víz nyomás olyan mint volt. De vagy csak meleg (azaz forró víz folyik), ha mellé nyitok hideget, hogy langyos vizem legyen,akkor csak a hideg folyik.

Köszönöm.

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#7816) Dluinet válasza rebugra (#7815) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A vízszűrőjét ki kell tisztítani. De lehet a hőcserélőben akadt el a szennyeződés.
Amikor megnyitod a hideg vizet, a víz a kisebb ellenállású utat választva nem folyik át a kazánon.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7817) Hasaggymeg válasza Met (#7814) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ferromix-et ne ajánlj senkinek.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7818) Met válasza Hasaggymeg (#7817) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem konkrétan ajánlom ezt a márkát, csak hogy lehet kapni olcsóbban is 2 csapos zuhany csaptelepet.
Gondolom a következő kérdés az lett volna, hogy a Ferromix jó márka e. :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7819) runner 125 válasza runner 125 (#7759) üzenetére


runner 125
nagyúr

Senki? :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7820) Integra


Integra
titán

olyan oldalakat keresek, ahol ötleteket, variációkat találok fürdőszobákra.
viszonylag kicsi a fürdőm, standard négyzet alapterületű, kb 2x2 méter (talán picit nagyobb), egyik felében a kád, aztán maradékban csap és vele szemben mosógép. ki akarom dobni a kádat, zuhanyzót szeretnék ajtó nélkül egy üvegfallal, padlófűtéssel, lekövezve, középen lefolyóval, új mosdó, csap és beépített mosógép, illetve valahogy szekrényt is megoldani a mosógép felett.

illetve wc-t is szétakarom verni, mert új csésze kell, mert ami most benne van, az egyszerűen kicsi:DDD téglalap alapterületű, egyik oldalában a wc, vele szemben a bidé és a kettő között a falon kis mosdó csapteleppel. mind a wc, mind a bidé a földbe megy le azonnal. meg lehet ilyen esetben csinálni azt, hogy az új wc és bidé a falba legyen felcsavarozva és rejtett tartályos legyen?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7821) Met válasza Integra (#7820) üzenetére


Met
Topikgazda

google :DDD

A zuhanyzónak kell minimum 1 méter de inkább több, hogy kényelmesen elférj/férjetek benne :)) , test alkattól függően. Ahhoz, hogy a víz ne menjen minden felé az 1 méter üvegszélesség szerintem kevés. Tehát az elképzelésem szerint a fürdőből egy 2x1m-es részét elveszi a zuhanyzó, a maradék helyre kellene berakni a mosógépet és a mosdót. Amit meg is lehetne oldani ha nem lenne ajtó és nem akarnál közlekedni benne :) Mert vagy a mosógép van a zuhanyzó bejáratánál vagy a mosdó.

Szerintem mérd le és rajzold le a fürdő alapterületét, hol az ajtó, mérd ki, hogy mennyi hely kell a zuhanyhoz, mekkora a mosógép stb. és akkor látod, hogy mennyi hely marad. Meg lehet építeni minden csak nem biztos, hogy használható lesz.

Beépített tartályos wc lehet ha elég vastag a fal, ha nem akkor lehet egy kis álfalat építeni és abba a tartályt. A lefolyó kiállást csak meg kell hosszabbítani a falig, illetve azon túl. A víz szerelő fog szeretni, hogy ennyi munkát adsz neki ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7822) tikodi


tikodi
tag

valaki help!

Dirsan DS 8020 XG kandalló
7 KW, öntvény vegyes tüzelésű kandalló,
íves, szürke,
felső füstcső kivezetésű,
füstcső átmérője: 120 mm,
Méret magXszélXmély: 100x570x350 mm

Egy 7kw-os kandalló mekkora légtérre elég? van erre valami kalkulátor? Egyik oldalon se irják :(((

(#7823) Integra válasza Met (#7821) üzenetére


Integra
titán

megcsinálom, meg pár fotót majd, oszt linkelem:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7824) csemberlen válasza Integra (#7820) üzenetére


csemberlen
őstag

A helyszüke miatt nem gondoltál még WC+bidé kombora?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7825) Integra válasza csemberlen (#7824) üzenetére


Integra
titán

nem, eszembe sem jutott. de gondolom egy ilyen ára simán többszöröse, mintha egy minőségi wc-t meg bidét veszek. nem ismerem ezeket.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7826) csemberlen válasza Integra (#7825) üzenetére


csemberlen
őstag

Nemigazán kerül többe, mint a 2 külön dolog. Gyakorlatilag a wc deszkájába van beépitve a bidé. Nézz utána pár percet megér.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7827) Integra válasza csemberlen (#7826) üzenetére


Integra
titán

megnézem mindenképpen.
akkor egy jóval nagyobb wc+bidét tudnék beépíteni, és vele szembe pedig egy nagyobb csapot, alatta kis szekrénnyel.

fürdőbe meg alapvetően a hüppe megoldásaiból indultam ki, ezek a letisztult, minimalista design megoldások érdekelnek. minél kevesebb felület legyen megtörve, minél kevesebb sarokkal és mindent könnyedén takarítani, tisztán tartani tudjak.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7828) Met válasza Integra (#7827) üzenetére


Met
Topikgazda

Neked ilyen wc+bidé kisebbségi komplexusod van? :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7829) Integra válasza Met (#7828) üzenetére


Integra
titán

ezt most nem értem:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7830) Met válasza Integra (#7829) üzenetére


Met
Topikgazda

új csésze kell, mert ami most benne van, az egyszerűen kicsi

akkor egy jóval nagyobb wc+bidét tudnék beépíteni

Mi lehet kicsi egy wc-n?:) Láttam már sokat, nagy méretkülönbséget nem vettem észre, max. a mostani falra szerelhetőek nagyobbak

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7831) Integra válasza Met (#7830) üzenetére


Integra
titán

ráülsz és kicsi, érted..
a tököd elöl nekiverődik a csészének, hogy mondjam másképp:DDD
olyat akarok, falra szerelhetőt, na majd jól megsasolom azokat is:)

először meg akarok válni a fő bútoroktól, hátha kellenek valakinek.
szép újszerűek, de nekem csak a helyet foglalják.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7832) Met válasza Integra (#7831) üzenetére


Met
Topikgazda

:DDD :C

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7833) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Panellakás ablakcsere, pontosabban komplett erkélyfal csere előtt állok, de sajnos műszaki képzetség híján, nem tudok eligazodni a különböző lehetőségek között.
Mivel nem kevés pénzről van szó, szeretném a lehető leggondosabban elkölteni.
Nem a legolcsóbb, hanem a legjobb, a legésszerűbb megoldást keresem, de nem szeretnék a semmiért súlyos tízezreket áldozni csak azért, mert laikus fejjel jobbnak hangzik, jobbnak gondolom. Ezért szeretnék tőletek segítséget kérni.
Remélem, van közöttetek olyan ember, aki a kereskedőktől függetlenül, megalapozott szakmai tudással segíteni tud a kérdésem, és a dilemmám eldöntésében. :U
Szóval egy keleti tájolású panellakás erkélyfal cseréje előtt állok, ami magában foglalja az ablakokat, az erkélyajtót, valamint egy Stadúr falat is.
A beépítési méret 300cmx240cm, az ablak méretek 210x150cm ablak, 90x240cm erkélyajtó, valamint 90x210cm Stadúr fal fix ablakkeretben.
Több kérdésem is volna ezzel kapcsolatban.
1: általában mennyi a tokok K (U) értéke?
2: a 24mm-es Stadúrnak mi a K (U) értéke?
3: a tokok K (U) értéke mennyire fontos a végeredmény tekintetében?
4: mennyire éri meg egy 3 rétegű ablakra kifizetni a felárat, egy panellakásban? Érezhető lenne-e a komfortérzeten, és a fűtés számlán az a 20-25% felár, amivel a 3 rétegű üveggel készült ablak drágább lenne?
5: a 3 rétegű üveggel szerelt (Marshall M-LUX) erkélyfal alsó részére érdemes lenne-e drágább, 36mm-es vastagságú Stadúrt kérni, vagy az alap 24mm-es is elég lenne?
6: ha már 3 rétegű az üvegezés, érdemesebb lenne-e még több felárat kifeztve, bélelt tokot rendelni, amiben a tok alsó részében körbefut egy habszivacs szerű tokszigetelés, ha a szárny szigeteletlen (Oknoplast Thermic 90), ami kb. még 20% felárat jelent a Marshall árához képest?
Számadatokban, beépítési díj nélkül: a 2 rétegű üveggel szerelt ablak (Talán Aluplast Ideall 4000 profil) 160.000.-Ft, a 3 rétegű üveggel szerelt Marshall M-Lux 6 légkamrás ablak 205.000.-Ft, az Oknoplast Thermic 90 bélelt tokos profillal készült ablak 260.000.-Ft lenne, 24mm-es Stadúros kivitelben.
A 36mm-es Stadúr felár kb. 50.000.-Ft plusz, a fenti összegeken felül, de erre még nem kaptam pontos árat. :(
Szerintetek meddig éri meg elmenni árban, hol van az a határ, amikor már lényegesen nagyobb kiadással, csak minimális hő megtakarítás érhető el, vagyis ahol már nincs arányban a vélelmezett haszon, és a kiadási többlet költség.
Elsősorban, ahogy azt már a bevezetőben is megírtam, szakértői segítséget várok, de természetesen bárki véleményét szívesen veszem, amit ez úton is, előre is köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7834) csemberlen válasza klepto (#7833) üzenetére


csemberlen
őstag

Én 3 réteg + exrák helyett redőnyt épitenék be. Gondolom várható hőszigetelés, a legfontosabb, hogy a szélén toktoldós legyen, hogy ha jön rá a nikecell akkor ne zavarjon.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7835) klepto válasza csemberlen (#7834) üzenetére


klepto
addikt

A redőny majd későbbi móka lenne, most csak előkészítést kérek, kérnék rá.
Gondolom, 20 éven belül csak elérnek hozzánk is a szigetelők, ha akkor még állnak a panelek, de nálunk az erkély nem kiugrós, hanem a fal síkjában az erkély külső rácsa van, és az ablak van beljebb kb.1,5m-el.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7836) csemberlen válasza klepto (#7835) üzenetére


csemberlen
őstag

Sejtem laktam olyanba, de a 2 teraszt elválasztó falat is illik szigetelni, onnantól gondod lesz, meg a másik oldal gondolom a szomszédod szoba fala. Amilyen fütésszámlák vannak társasházban előbb lesz szerintem mint 20 év.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#7837) Hasaggymeg válasza tikodi (#7822) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

7 kW~120-140 m3 közepesen szigetelt lakás fűtése.Durván...

(#7819) runner 125...Edilkamint szereltünk vagy 3-at,kandallóban jónak számít,én kandallót nem szerelnék,akkor inkább 1-cserépkályha+gázfűtés.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7838) Hasaggymeg válasza Integra (#7831) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"...nekiverődik a csészének..."

Ne Pléjbój-t vigyél magaddal olvasnivalónak a WC-re! :DDD

(#7835) klepto...hármas ablak a panelben olyan mint fedélzeti számítógép a Trabantban.A lakás összárával arányos beruházás térülhet meg valaha.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7839) Integra válasza Hasaggymeg (#7838) üzenetére


Integra
titán

na jól van most már, elég lesz a mókából.. :DDD

mivel érdemes foglalkozni? laufen, villeroy?
ki gyárt ilyen kombinált szép és megbízható cuccost?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7840) Hasaggymeg válasza Integra (#7839) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Laufen,Willeroy,Alföldi(Willeroy csoport),Duravit,Keramag...ennyittok.Roca-t ellenjavallom!

Kozben ezt találtam,Nekünk monoblokkos Fondo WC van,gyönyörűen öblít.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7841) Integra válasza Hasaggymeg (#7840) üzenetére


Integra
titán

köszi az infokat.
lemértem a fürdőt és a mosdót, majd google sketch-up-ban megcsinálom a lakás alaprajzot, egész jó cucc, szoktad használni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7842) Hasaggymeg válasza Integra (#7841) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem ismerem,küldj linket.Mátőtötmislefelé!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7843) Met válasza Hasaggymeg (#7842) üzenetére


Met
Topikgazda

link :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7844) Integra válasza Hasaggymeg (#7842) üzenetére


Integra
titán

klikk

kezdenek egész jó ötleteim lenni a fürdőre és ez a koltyóbidékombó is szimpatikus, csak éppen nem találom ezeket a gyártó oldalán. :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7845) philoxenia válasza Hasaggymeg (#7837) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Cserépkályha gázzal.... Persze nagyon drága, de hosszútávon....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7846) Hasaggymeg válasza philoxenia (#7845) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Vagy igen. :K Csak gondolom a gáz ára miatt szeretné a kandallót,van mit eltüzelni.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7847) runner 125 válasza Hasaggymeg (#7837) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem köszi.
..de miért is? Gazadaságosabb, vagy miért?
Őszintén szólva jókat olvastam a vízteres kandallókról, illetve, h rá lehet kötni a gáz központi fűtésre, s akár a melegvízre is. :U Ezért tűnt jó alternatívának.

..nem beszélve arról, h nagyszülők által, fedett helyen baromi sok fa tüzelőanyagunk volna.

mod.
Igazság szerint még az sem eldöntött, h csak tűzteret szeretnénk, s köré építeni a kandallót, vagy éppen kályha jellegű, fém kandallót. :U Azzal viszont számolni kell, h a hely szűkös, nem is hosszban, hanem inkább széltében. Magyarán jó volna, ha minél közelebb lenne a falhoz. Ennek tudatában melyik a nyerőbb választás?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7848) philoxenia válasza runner 125 (#7847) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A cserépkályhának jobb a hőhasznosítása általánosságban, a nagy tömeg jól tárolja a hőt. /két kályhánk is van, egy gázos és egy vegyes tüzelésű/ hátránya a nehézkesebb kormolás, ha sokat tüzelsz benne olyasmit. Helyigénye alapból nagyobb, ellenben nincs gyulladásveszély a kályhának neki is dőlhetsz. A kandalló maga kisebb helyet igényel, de nagyobb távolságra tehetsz csak tőle bútort.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7849) Integra válasza Met (#7843) üzenetére


Integra
titán

te használod netán?
szopok az alaprajzzal, még egy falat se tudok jelenleg felhúzni, meg méreteket megadni.. :(((:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7850) Integra válasza Hasaggymeg (#7840) üzenetére


Integra
titán

willeroy-nak van egész jó mosdó/csap/tükör megvalósítása, meg pár budija is bejön, ahogy a nagy méretű csempék is. de kombináltat nem találtam az oldalukon.
zuhanyozóban viszont a hüppe veri.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.