Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#7851) Hasaggymeg válasza Integra (#7850) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Több Hüppe-t szereltünk,képem is van róla csak nem tudom linkelni.Lényeg,hogy jó minőségűek,áruk amúgy tükrözi is ezt.CD-t is adtak hozzájuk,de az nem nekünk segített a beszerelésnél,hanem a tulajt hivatott további költekezésre sarkallni. :((
Nem ismerem a Willeroy csapokat,lehet,hogy jók de én nem keverném a szezont a fazonnal és jó porcelánt (előbb említettek közül), jó csaptelepmárkával (Grohe,Hansa,Kludi) kombinálnék.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7852) Hasaggymeg válasza runner 125 (#7847) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Először nagyon körülményes a biztonságos és igényes kivitelezése.Nyitott tágulási tartály a tetőtérben,falba,a kandalló mellé szerelt szivattyúegység,fagyálló folyadék a primer körben stb.és a végén csodálkozol,hogy hiába ülsz mellé,nem igazán ad ki meleget mint egy cserépkályha.Gáz nélkül meg nem csak akkor hordod a nappalin keresztül a piszkos fát mikor kedved támad egyet dögleni a haverokkal ( ;] ) a medvebőrön,hanem naponta többször is,mert nincs alternatíva.
A kandallót ,de a cserépkályhát is szinte mindig egy falhoz közel kell tenni,hisz kémény a ház közepén nem szokott lenni.Amúgy a cserépkályhákat régen a falba építették,így melegítve min2 helyiséget.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7853) Met válasza Integra (#7849) üzenetére


Met
Topikgazda

Én ugyan nem:)
3D-re 3D Studio Max, 2d-re Corel, Illu, vagy PS

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#7854) Integra válasza Hasaggymeg (#7851) üzenetére


Integra
titán

hüppe-ből alapvetően a zuhanyzó az ami érdekel.
elnézést, nem willeroy csapot akartam írni, hanem mosdót és wc-t, meg bidét. :)
azt nem tudom még hogy a willeroy kinek a csapjaival dolgozik alapvetően.
alapvetően tégla lap alapterületű zuhanyzóban gondolkodom. hogy tálcás lesz e vagy sem, ez attól függ, hogy a lefolyót hogy fogom tudni megoldani. jóval elegánsabb, ha úgy kövezem le, hogy legyen egy elvezető csatorna és megdöntve a kövezés. ha nem tudom, akkor tálcás megoldás kell.
de még bőven azon agyalok, hogy hogy nézzen ki és mi legyen a beosztás. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7855) runner 125 válasza Hasaggymeg (#7852) üzenetére


runner 125
nagyúr

philoxenia

Köszi.

-------------------------

Értelek, akkor lehet, h hagyva lesz az egész a francba, s inkább beszerelünk egy vegyes-tüzelésű kazánt.

E kapcsán; a különböző teljesítmények, hány m2-re értendők?
Olvastam olyat is, h érdemes inkább kicsivel kisebb teljesítményűt venni, h folyamatos legyen a működése.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7856) philoxenia válasza runner 125 (#7855) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megjegyzem még, hogy a vegyes tüzelésű kályhába évek óta alig gyújtunk be, noha sok mázsa tölgyfa porosodik a fészerben, éppen a kosz miatt....
A gázos tényleg egy álom, de igencsak drága manapság már rakatni egy méretesebbet..... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7857) runner 125 válasza philoxenia (#7856) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pff, akkor alternatíva?
..bár nekünk van egy totál különálló, külön bejáratú helységünk a ház és a garázs között, s oda rakatnánk a vegyestüzelésűt.

A gázkülönbözet nem rég jött ki, 160k. Ezért is szeretnénk valami olcsóbb megoldást. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7858) philoxenia válasza runner 125 (#7857) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra a helyre olyan vegyes tüzelésű kazánt tegyetek, aminek nagy a tűztere, sok vegyes hulladékot el tudtok benne égetni...Azt nem tudom igazán, hogy vegyes tüzelésnél mindenképpen kell-e tágulási tartály, mert az gondolom sok meleget elvihet, bár nyilván szigetelhető. A használati meleg vízre a gáz olcsó, ott nem érdemes szvsz kínlódni a vegyestüzeléssel, nálunk 30m3 gáz fogy kb. nyáron havonta főzés és meleg víz együtt...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7859) R. Bagoly


R. Bagoly
csendes tag

Milyen zárbetétet vegyek?

Most cseréltetnénk bejárati ajtót. A régi ajtónkban egy elég jó zárbetét volt. Yale márkájú, nem csak a lapján, hanem oldalt is fúrt kulcsos. Csak a kulcsra ránézve is látszik, hogy sokkal precízebb szerkezet, mint amiket manapság tömegesen árulnak a barkácsáruházakban kínai fúrt kulcsos zárbetét néven.
A baj az, hogy az új ajtó szélesebb, nem jó bele ez a betét.
Milyet vegyek, ami jó is, és nagyobb biztonságot nyújt, mint a "gazdaságos" 1000Ft-os zárbetét?
Árban kb 10eFt körüli összeget szánnék rá.
Az új ajtóban lévő zár egyébként öt pontos, törésvédő pajzzsal rendelkezik.
Gyárilag is adtak hozzá egy betétet, ez van benne most, de az is a legegyszerűbb típusú betét. Valami komolyabbat szeretnék.

Esetleg ezt néztem, de ez már egy kicsit drágább: [link]

Másik kérdés, hogy ilyen 5 pontos zárnál, egy komolyabb (törés, húzás, fúrás, stb. biztos) zárbetéttel szerelve is jó, ha van az ajtón másodzár is?
Olyan szép új ez az ajtó, nem szívesen furkálnám meg. De a tanácsos, akkor felszerelek még egy zárat.

(#7860) Hasaggymeg válasza runner 125 (#7855) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nagyon durva ökölszabály,60W/lég-m3 .

(#7858) philoxenia K-Ö-T-E-L-E-Z-Ő a tágulási tartály!Szakirodalom szerint nyitott,de egy nagyobb (átlagos 120m2 családi háznál min.30-50l) zárt tágulási tartály,további szakszerűen elhelyezett biztonsági szeleppel,is megteszi.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7861) R. Bagoly válasza runner 125 (#7855) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Persze, hogy kell tágulási a vegyes kazánhoz is. A víz nem tudja, hogy most gázzal, vagy fával lett melegítve. Csak azt tudja hogy melegszik és ettől tágulnia kell valahova.

Én egyébként tavaly vettem egy új öntvény vegyes kazánt. Gyári adat szerint 4bar üzemi nyomást bír. Ennek ellenére a leírásában benne van, hogy tilos zárt rendszerre kötni.
De már mondjuk hallottam olyan esetet, hogy zártra kötötték biztonsági lefúvóval, biztonsági hűtőkörrel és nagyméretű zárt tágulásival. Semmi probléma nem lett ebből. De gondolom a beüzemelésnél így nem veszik át és így egyből ugrik a gyári garancia is a kazánra.

(Ezt #7858-ra írtam, bocsi, félrenyomtam.)

[ Szerkesztve ]

(#7862) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Egy vegyes rendszer rajza:[link] Leírások a kérdéskörben:[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7863) Sipi


Sipi
addikt

Sziasztok!

Konvektor-szerelés, -csere előtt állok, régi és elavult (életveszélyes...) FÉG darabjaimat kellene modernizálni. Sajnos, csak konvektoros megoldás jöhet szóba.

Első körben tud valaki egy megbízható szerelőt ajánlani? Az egyiknek elromlott legalább az őrláng melletti bimetálja, cserélni kellene.

Második körben: milyen konvektorok léteznek, miket érdemes számításba venni? Neten nagyon sokat keresgéltem, de összesen három márkát találtam, ebből kettő borzalmasan ronda, a harmadik pedig FÉG, ami csak simán ronda, és nincsenek olyan jó mutatói (pl. hatásfok), mint a többinek.
Egyszer találtam az OBI-ban egy DEMRAD nevű konvektort, erről pl. semmiféle infót nem leltem neten.

Ha megvan a kiszemelt példány, hogyan tudom beszereltetni? (Mivel parapetes, némi kőművesmunka is kell hozzá.)

Köszönöm!
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#7864) Dluinet válasza Sipi (#7863) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Pelgrim szerintem szép, ráadásul kevesebb helyt foglal, mert nem áll el a faltól.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7865) Integra


Integra
titán

óóó, mi jutott eszembe..
lakás zajcsillapítás.
hogy lehetne a hálószobámban zajt csillapítani? a födém sajnos a liftnek a hangját továbbítja és reggel azért hallom ha megindul:( van bárminemű megoldás erre???

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7866) Hasaggymeg válasza philoxenia (#7862) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az árát nem írja egy ilyen rendszernek? ;]
"...lakás zajcsillapítás..."...általában szinte reménytelen. :(

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7867) Flashcash válasza Integra (#7865) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem kollégám magyarázta ezt a témát régebben. Sok kamumegoldás és sufni-tuning van ami nem ér semmit.

Az egészhez józanul, fizikailag átgondolva kell viszonyulni, és eldönteni mi megvalósítható és mi nem.

-Hasonlóan pl. a hőhidakho, ugyanúgy vannak zajhidak, amelyeket meg kellene szüntetni, csak ez sok esetben nem lehetséges. (pl. radiátor csövek, de az általad említett födém is ilyen, ezeket a problémákat sok esetben csak az építéskor lehet kezelni utólag már nem)
-A zajt leghatékonyabban úgy lehet csillapítani ha a keletkezés helyén elnyeljük és nem engedjük pl. a védendő falba jutni.
-Zajt elnyelni csak arra megfelelő anyagokkal lehet. pl. vastag kőzetgyapot (a sok apró szál valóban elnyeli az energiát), sokan említik a hungarocellt de elég megkopogtatnod, és kiderül, hogy nem igazán megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#7868) Integra válasza Flashcash (#7867) üzenetére


Integra
titán

vagyis szinte reménytelen?
jó ez a ház alapvetően, az igényesebbek közé tartozik kivitelezésben is és anyaghasználatban, összességében nagyon elégedett vagyok, de az úsztatott födémet azt kispórolták itt is. nem is tudom, hogy van e bp-en épület amiben lenne ilyen födém.. :( :DDD
a liftaknát sem szigetelték ki, pedig nem lett volna nagy kunszt és sokba sem került volna..
nincsen radiátor hang, nincsen wc hang se igazán, se fürdés hang. csak a liftet hallom ha megnyikkan. bár most azt mondják hogy épp generálozzák, de csodákat nem hiszek, hogy elkussol.. mert amikor megrándulnak a kábelek, azt hallom néha.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7870) runner 125 válasza Integra (#7865) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tojástartó. :DDD

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7871) runner 125 válasza Hasaggymeg (#7860) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi az infókat, philoxenia neked is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7872) adm válasza Integra (#7868) üzenetére


adm
őstag

ha felvonó, akkor valószínűleg a liftkabin és/vagy az ellensúly mozgását hallod, ha hidraulikus lift, akkor az emelő szerkezet mozgását. a jelenség pedig a testhang, ami akkor is érzékelhető ha nem a szinteden van a lift és ami ellen utólag nagyon nehéz védekezni. lépcsőházaknál, liftaknáknál a védekezést vagy a tompítást ideális esetben megtervezik. vannak erre speciális elemek, de simán a szerkezet kialakítással is csökkenthető a testhang. ha az épület vasbeton vázas vagy (jellemzően) vasbeton falas akkor a jelenség még erősebb lehet. jelentkezik némi léghang is, de egy újabb liftnél lényegében csak akkor ha a lift áthalad a szinteden.

igazából az sem teljes megoldás ha körbe hangszigeteled a lakást, mert az inkább a léghangok ellen hatásos. meg kéne figyelned hogy mit érzékelsz. csak hallod vagy vagy érzékelsz kis remegés is? és ha már szigeteléssel próbálkozol akkor se polisztirolhab lemezekkel vagy tojástartóval csináld.

én az eladás előtti utolsó elkeseredésemben egy 12cm vastag gipszkarton előtét falat tennék a lift felőli fal(ak)ra. a 2 réteg gipszkarton és a fal közé pedig közepes vagy nagyobb sűrűségű (>60kg/m3) kőzetgyapotot tennék.

utólag leginkább csak a zajforrást érdemes tompítani, ami ebben az esetben a vezetősín,és a görgők vagy az emelőszerkezet. ha másokat is zavar meg kell nézni hogy lehet-e jobb minőségű alkatrészekkel csendesíteni rajta.

az úsztatott aljzatnál pedig sajnos előfordul hogy a 3-4-5 centi polisztirolhab lemez helyett 1-2 centi polifoam kerül be. tulajdonosként elkérheted a terveket, és bízhatsz benne hogy az alapján építették meg...

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#7873) R. Bagoly válasza R. Bagoly (#7859) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Még mindig aktuális a kérdés...

(#7874) Dluinet válasza R. Bagoly (#7873) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ha megnézel egy ELZETT kulcsot, akkor három hajlítást látsz benne. A biztonságos kulcsokban legalább négy hajlítás van. Ez ökölszabály.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7875) Integra válasza adm (#7872) üzenetére


Integra
titán

félreértettél, nem akarom a lakást eladni, mert befektetésnek vettem, ha házat veszek, akkor is megtartom, nagyon jó helyen van, nagyon jó házban, nagyon jó közlekedéssel, nincsen szomszédom se, pont olyan az elhelyezkedése.

és tudok élni a lift hangjával is, mert csak egy bizonyos esetben hallom csak, amúgy meg síri csönd van. de ha már egyszer szétverem a fél lakást, akkor lehet, hogy megpróbálkozom a lift hangjának csillapitásával is, feltéve, hogy valóban hatékony megoldást találok rá.
most a közös képviselőtől probálom a tervrajzokat elkérni a lakásra, mert nekem csak egy mérnöki alaprajzom van a4-es lapom, másom nincsen, aztán próbálom őket faggatni erről a lift kérdésről is. bár kétlem, hogy bármit is lépnének a lift felújításon túl, ami talán csöndesebbé teszi a liftet újra. max abban tud segíteni, hogy az én csillapításom a liftnél felhasznált technikának megfelelő.
szigetelni egyedül a hálóban kéne, csak ott vezeti valamiért a hangot a födém.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7876) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok, lehet nagyon elborult dolgot kérdezek:

Salakbetonblokk-tégla házban lakunk, és a plafon tapétázva van. A födém elemek széle mentén a tapétán látszik egy csík, mintha félbe hajtották volna, és utána tették volna fel. Ez a csík néha jobban, néha kevésbé domborodik ki. Az lenne a kérdésem, hogy ez a külső hőmérséklet változás miatti dilatációs mozgástól van (ha van egyáltalán ilyen), vagy valami egészen mástól, és amit írtam, olyan nincs is? És ez amúgy normális?

Tudni kell, hogy ezekben a házakban, ha nem tapéta van a palfonon, hanem festés, akkor az jellemzően hajszálreped.

(#7877) Hasaggymeg válasza DeFranco (#7876) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Lehet,hogy az a hygrométeretek. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7878) adm válasza Integra (#7875) üzenetére


adm
őstag

nem értettelek félre. én adnám el főleg ha a hálóban nagyon zavarna...

meg kéne figyelned hogy mit csinál a lift amikor a zavaró hangot hallod és megpróbálni célirányosan azt kiiktatni. és azt is hogy csak hallod-e vagy érzed is a rezgést.

ideális esetben a meglévő szerelt válaszfalakban is kellene lennie szigetelésnek, ezt sem ártana megtudni. külön a hangszigetelés akkor éri meg ha rezgést nem vagy kevésbé érzel.

a kialakítástól függ, de a léghangot akár egy gardrób szekrény is csillapíthatja.

16core - 32thread - 64gb

(#7879) Integra válasza adm (#7878) üzenetére


Integra
titán

szerintem nincsen rezgés, csak hang, soha nem éreztem vibrálást, remegést. a hang akkor van csak amikor a lift megmozdul valamelyik irányba vagy éppen megáll.
a falaim nem vasbeton, 25 centis téglák, kívül belül, a lakásban pedig az elválasztó falak 10 centisek. de a födém gondolom vasbeton szerkezetű.

"ideális esetben a meglévő szerelt válaszfalakban is kellene lennie szigetelésnek, ezt sem ártana megtudni" - itt mely falakra gondolsz?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7880) adm válasza DeFranco (#7876) üzenetére


adm
őstag

dilatációs mozgás ugyan van, de családi ház méretben elenyésző méretű (mm nagyságrend). 40-60m körül szokták meghatározni a dilatációs egységeket.

viszont a tapéta ettől nem szokott hólyagosodni.
1. a kisebb baj ha csak a tapéta ragasztó kezd fáradni és a félbehajtott tapétát a szélén már nem tudja tartani.
2. nagyobb probléma ha valamilyen mértékben hőhidas koszorú és esetleg műanyag tapéta miatt hólyagosodik. óvatosan próbálj meg a tapéta széle alá nyúlni, ha nyirkos akkor egyértelmű a dolog. viszont elképzelhető hogy csak a tél vége felé tapintható a nyirkosság, attól a folyamat ugyan az sajnos.

16core - 32thread - 64gb

(#7881) adm válasza Integra (#7879) üzenetére


adm
őstag

a 25 centis fal lakáselválasztónak elmegy, de külső határoló falnak nem túl combos. jó ideje már családi háznál sem kap engedélyt. főleg vasbeton vázas házakban vázkitöltőként fordult elő. legalább hőszigetelt?

a szerelt fallal gipszkarton falra gondoltam. nem említetted, csak a nagy átépítésből gondoltam, hogy gipszkartonból vannak a válaszfalak.

16core - 32thread - 64gb

(#7882) Integra válasza adm (#7881) üzenetére


Integra
titán

nem, 10-es téglák, szerencsére nincsen gipszkarton.
persze, hőszigetelt teljesen, 35ezerből megvan egy teljes téli fűtési szezonom.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7883) DeFranco válasza adm (#7880) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Társasház, 4 emeletes. Nincs félbehajtva a tapéta, csak én szeretem rendes szakmai fogalmak híján ilyen költői képekben kifejezni magam. Alá nem tudom nyúlni, mert nincs hol, megbontani pedig ezért nem szeretném, de nem is hiszem hogy nyirkos.

Egész kicsit domború, talán egy 2-3 mm lehet (plafon, úgy hogy nehezen tudom mgbecsülni). A mérete (domborúsága) mintha változna, és úgy figyeltük meg, hogy a tartós időjárás változások mentén.

Nyilván valami tök egyszerű, normális dolog, csak kíváncsi vagyok, hogy mi. Ami tény, az az, hogy ezekben a házakban (a 3. házban lakom a környéken, mind ugyanakkor, ugyanúgy épültek, konkrétan látom az előző kettőt az ablakból) mindenhol vannak repedések a palfon festésében, vagy csíkok, ha tapétázva van, a homlokzattal párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

(#7884) adm válasza Integra (#7882) üzenetére


adm
őstag

az kellemes fűtési költségnek egy szezonra.
akkor érdemes beszélned a közös képviselővel, a lakókkal főleg az alattad-fölötted lakókkal és megnézni lehet-e a liften halkítani.
ha ez nem jön be, akkor érdemes szigetelni illetve átrendezni a szobát.

16core - 32thread - 64gb

(#7885) Integra válasza adm (#7884) üzenetére


Integra
titán

alul csak az autók, teremgarázs felett lakom, az utca szint komplett teremgarázs:)
felettem egy csaj lakik, nincsen gond vele, oldalsó szomszéd meg zéró.
hogy a liften zajcsillapítani, háááát, azt nemtom, azt se hogy hogyan lehetne utólag. meg hogy közösen fizetnék e, mikor valszeg ez nem minden lakást érint..
persze felvetem mindenképpen, csak nem kergetek illúziókat :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7886) adm válasza Integra (#7885) üzenetére


adm
őstag

nem is azért hogy gond van vele, hanem hátha őt is meg másokat is zavar a lift.:D
utólag a vezetősínt, ha vannak görgők vagy az ellensúlyt lehetne megnézni. ezek elméletben nem nagy költségek, ha meg felújítás alatt van akkor eleve most lenne érdemes.

(#7883) DeFranco
nagyságrendileg ez a csík 20-25cm-re vagy 60-90cm-re van a faltól?

16core - 32thread - 64gb

(#7887) DeFranco válasza adm (#7886) üzenetére


DeFranco
nagyúr

60-90 (kb 90) a homlokzattól, illetve kb 2m-el bentebb vele párhuzamosan.

[ Szerkesztve ]

(#7888) Integra válasza adm (#7886) üzenetére


Integra
titán

naja, ahhoz nem ártana mo-n lennem... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7889) Integra


Integra
titán

roca szanitereket ismeri valaki?
azt mondják nagyon jó a vízkő taszító képessége és nagyon sokáig megőrzi a színét is.
kezdek nem elájulni a willeroy-tól..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7890) tildy válasza Sipi (#7863) üzenetére


tildy
nagyúr

Hugomnál ilyen van:
http://www.feg.hu/feg.php?page=termek&sub=konvektorok&termek=zeuszf850

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7891) Hasaggymeg válasza Integra (#7889) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Amint már írtam,nem ajánlom.Többet szereltünk (kb.15WC és ugyanannyi mosdó,na meg bidet is),billegnek,szar a kiöntésük és némelynek a rögzítése is gyatra,és zöme csálé.1 cm eltérés sem ritka,nem tudom milyen matricákban öntik de én soha nem vennék Roca-t.
Ami a vízkőtaszítást illeti,egy rendesen tisztán tartott Alföldi is örök darab.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#7892) Integra válasza Hasaggymeg (#7891) üzenetére


Integra
titán

jaj, a roca-s rész kimaradt :B
következő szombaton megyek egy nagy lakberendezési centrumba, szerintem az egész napot ott fogom tölteni, de legalább nagyon sok márkát és termékskálát végig fogok tudni nézni. belső építészem már van, aki szakmailag szétosztja nekem a zészt, ha hülye vagyok:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7893) R. Bagoly


R. Bagoly
csendes tag

Mi a különbség a vékonylazúr és a vastaglazúr között?

Annyit sikerült utánaolvasnom, hogy a vékonylazúr teljesen beivódik a fába, míg a vastaglazúr a fa felületén hoz létre egy lakkszerű filmet.

Új, natúr, borovi fenyő bejárati ajtó festéséhez melyik a jobb? Az ajtót közvetlenül eső sosem fogja érni, mert egy fedett teraszról nyílik. Esetleg csak napfény érheti. De ha jól tudom vékony és vastaglazúrból is van UV-álló.

(#7894) Dluinet válasza R. Bagoly (#7893) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Beltérre vékonylazúr
Kültérre és nyílászárokra vastaglazúr.
Te lehet rosszul tudom.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7895) philoxenia válasza R. Bagoly (#7893) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Xyladecornál például ez.[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7896) R. Bagoly válasza philoxenia (#7895) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

"A Xyladecor vastag és a vékony lazúr között két alapvető különbség van, amiket Ön is írt: a vékony nem képez réteget a felületen, viszont tartalmaz favédőszert, a vastg réteget képez, de nincs benne favédőszer."

És mi van akkor, ha alapozás után lefestem vékonylazúrral és utána ugyan olyan színű vastaglazúrral. Akkor favédőszerrel is lenne impregnálva és védőréteg is lenne a fán.
Vagy ez hülyeség? Hogy szokták csinálni?

(#7897) Dluinet válasza R. Bagoly (#7896) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vastag lazúrral így szoktam:
a felületet megcsiszolom kb 150es papírral
favédővel lekenem
megszárad (nyáron szabadban egy óra, télen lakásban akár fél nap)
favédővel lekenem
megszárad
vastaglazúrral lekenem
megszárad (nyáron szabadban fél nap, télen lakásban akár több mint egy nap)
a felületet megcsiszolom kb 300-320as papírral
vastaglazúrral lekenem

A festékbe (favédőbe) az ecset végét kb 3-5mm mártom bele, és kicsit lecsöpögtetem, hogy alig maradjon az ecseten (nem húzom le a doboz szélén, max a doboz belsejéhez hozzányomom).
Mindig lehelet vékonyan kenek, a festék nem folyik meg a fán.
Mindig száliránnyal párhuzamosan húzom az ecsetet.
Amit festek mindig vízszintesen helyezem el.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7898) philoxenia válasza R. Bagoly (#7896) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Alapvetően attól is függ, mit is festesz... Nálam például a bejárati ajtó kívülről a védelem után vastaglazúrral van lekenve, de belülről a jobb szellőzés miatt csak vékony Xyladecor van kenve, a külső tereken favorizálom a Sadolint, de az erősen igénybe vett helyeken, Betalazurral kenek, ellenben az már jobban takar, elviszi a fa természetes színét, a sötétebbek az erezetet is jobban takarják... A Lazurán vékonylazúr nekem kevés lett pár év alatt lucfenyőn és kültéren, ezért hanyagolom, de van nyilván olyan terület, ahol az lenne az optimális...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7899) R. Bagoly


R. Bagoly
csendes tag

Kösz a hasznos válaszokat!

Én egyébként ezt néztem: [link]
Ez valami favédő alapozót és ha jól értem vékonylazúrt tartalmaz egyben. Ára a töredéke lenne annak, mintha megvenném a 3-4eFt-os alapozót + a vastaglazúrt. Egy-egy teljes doboz egy ajtóra úgysem fogyna el.
De ezek szerint mindenképp vastaglazúr kell legalább a külső oldalra.

Legjobb lenne, ha a fa természetes színe maradna meg, szóval valami színtelen festék lenne a legjobb. Nem ragaszkodom a sötét színekhez.

[ Szerkesztve ]

(#7900) philoxenia válasza R. Bagoly (#7899) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A külső oldalon a csapadék és a napfény terhelésétől is függ a bevonat szükségessége. A fa fajtája és minősége is számít, volt-e kezelve valamivel az ajtó...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.