Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#52701) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Hali
Budapesten(Újpest) tudtok ajánlani fűtés szerelő szakembert? Panel lakásban tervezek augusztusban 3 db (Radal) radiátort lecserélni. Még nincs átkötési szakasz kialakítva, így gondolom érdemes lenne ezt is most meglépni. Van ajánlott/bevállt típus? az első találat az ALURAD-Viking

(#52702) #33253120 válasza föccer (#52695) üzenetére


#33253120
törölt tag

Felénk Debrecenben lehet kölcsözni gépet, kb úgy néz ki mint a régi 600W-os kartördelős Evig csak nagyobb. Olyan koronával adják amivel kéred, és téglában lehet víz nélkül használni.
Kétemberes az elején a cucc, kókánysági faktor: közepes.
Ár kb 8e Ft/munkanap.

[ Szerkesztve ]

(#52703) #33253120 válasza Armahun (#52698) üzenetére


#33253120
törölt tag

Uramisten. :D

(#52704) werszomjas


werszomjas
őstag

Tehát akkor vagy kölcsönzök egy magfúrót vagy veszek egy ilyen korona fúrót.

Már csak az a kérdés, melyikkel a nagyobb szívás kifúrni.

Árban kb hasonló lehet a kettő, annyi, hogy a korona fúró az megmarad.

üdv

(#52705) föccer válasza werszomjas (#52704) üzenetére


föccer
nagyúr

Korona fúrót javaslom, de combos gép kell hozzá, és rengeteg port fog csinálni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#52706) Met


Met
Topikgazda

Az normális hogy a radiátorokon lévő mérő egy hónap alatt a szobába 1, a konyhába 11-et mért?
Gondolom a kánikula miatt van de akkor is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52707) macilaci78 válasza Met (#52706) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hőmérsékletkülönbséget mér. Ha el tudtad érni, hogy a a levegő gyorsabban hüljön le, mint a radiátor, akkor bizony a radiátor a levegőnek adta le a hőt pont úgy, ahogy azt tőle elvárhatjuk.
Lehet ilyen például nagy főzés utáni szellőztetés alkalmával is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#52708) mm00


mm00
aktív tag

Ha 110-es csövet húztak be a lakásba a konyhai páraelszívóhoz, de a normális páraelszívóknál minimum 125-öset írnak(150 az ajánlott), akkor a készülékben keletkezhet kár, ha rá lesz kötve a 110-esre?

Csőcsere nem alternatíva, mert 2 emeleten át van kivezetve a többi lakón keresztül és már el van falazva.

(#52709) macilaci78 válasza mm00 (#52708) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lefojtja és hangosabb is lesz, de a motort talán nem főzi meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#52710) csemberlen válasza mm00 (#52708) üzenetére


csemberlen
őstag

150hez képest jóval kisebb lesz a légszállítása max. a fele.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#52711) mezis válasza Met (#52706) üzenetére


mezis
nagyúr

Nyárra hőszigeteld az ilyen zsivány radiátort...

mezis

(#52712) szakalistvan válasza Met (#52706) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Nálunk is most volt leolvasás,a fürdőben szinte alig megy a radiátor,mégis ott "fogyott" a legtöbb.Van mellette egy kontroll csík is,a kettő valamilyen szorzata adja meg a tényleges fogyasztást.Akkora át.....s ez a házközponti,ugy számolnak ahogy nekik jólesik.

(#52713) mm00 válasza macilaci78 (#52709) üzenetére


mm00
aktív tag

Köszönöm, akkor talán baja nem lesz :)

Fürdőszobai páraelszívónál, ha mindkét eszköz ugyanannyiba kerül, de az egyik 100-as másik meg 125-ös csőre való és a 125-ösnek kétszer akkora a gyári légszállítása, akkor érdemessebb a 110-es csőhöz a 125-öst venni?

(#52714) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

Szalonnasuto alá szeretnék betonozni nos ezzel kapcsolatban volnának kérdéseim.
Itt egy kép a helyszínről:

A gödör alja es oldala fold,a felso 4 cm foldbe rakott jardalap,es ennek a peremere rogtonoztem egy fa keretet(zsalunak nem nevezném).
Méretei 1,2mx1,2m ,és 25cm mélysége van.

A földet megdöngölöm,majd az also 10cm be betondarabokat,téglát,nagy darab köveket teszek,majd szinbehuzom soderrel,es ujra bedöngölöm.
Erre jon a 15 cm beton.
Ehhez vettem 8 zsák 0-16 os mosott sodert 400 kg,és 2 zsák váci cementet50kg.
Szerintetek a cement elég lesz?
És a teljes mennyiség a 15 cm re?

Azt mondták hogy a gödörben be tudom keverni lapáttal.Ezt hogy csináljam?
Beöntök 4 zsák sódert egy zsák cementet plusz viz és átlapátolom?
Minden tapasztalt embertol szivesen fogadok otleteket,velemenyeket,hisz reggel kezdem.
Elore is koszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52715) pjen válasza Bacusuz (#52714) üzenetére


pjen
félisten

Én a gödör mellett keverném szárazon,aztán vékony réteget beszórnék finoman meglocsolnám,gereblyézném,és igy tovább pár centis rétegenként.

(#52716) föccer válasza Bacusuz (#52714) üzenetére


föccer
nagyúr

216 liter beton kell neked, kb 197 liter lesz a kevereked, max 210. Nagyjabol eleg lesz. Melyik fajta cemented vetted?

250 kg/m3 a cement tartalom, ha kb-ra vissza szamolom, ami a cem ii/b-m (v-ll) 32,5 cementbol, a 0/16-os anyag milensegenek, illetve a hozzadott viznek fuggvenyeben c12 c16 szilardsag korul fog adni.szalonna sutot elbir :)

Kb egy fel talicskanyi fog hianyozni, ha pontosak az adatok.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#52717) Bacusuz válasza pjen (#52715) üzenetére


Bacusuz
őstag

Jo otlet

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52718) Bacusuz válasza föccer (#52716) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem tudom melyiket vettem,de igy meg vagyok nyugodva.
Es vettem egy vashalot is bele.
Koszi a segitseget .es pjennek is

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#52719) Met


Met
Topikgazda

Srácok, szerelt hosszabbítóban a vezeték rögzítésénél akkor most mi az elfogadott?
Kell forrasztani vagy nem? (érvéghüvely nincs) Mert hogy ugye a vezeték sodrott és a kis szálak ugye állnak ahogy akarnak miután rászorult a csavar.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52720) nesa válasza Met (#52719) üzenetére


nesa
veterán

Ne forraszd, jobban érintkezik forrasztás nélkül.

(#52721) pjen válasza Met (#52719) üzenetére


pjen
félisten

Nem szeretik,de kiveszed a csavart és szemet hajtasz rá a vezetékből,jó szorosan aztán behajtod.Nekem még sosem lett hibás.

(#52722) Met válasza nesa (#52720) üzenetére


Met
Topikgazda

Köszi.

pjen Tekergetni nem mindig van hely, ha sikerül akkor kicsit meghajlítom a vezetéket hogy felvegye a csavar fejének ívét és ahogy rászorul kicsit behúzza. De erre sincs mindig lehetőség.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#52723) pjen válasza Met (#52722) üzenetére


pjen
félisten

Ezért veszem ki a csavart,csinálok egy zárt szemet rászorítom a csavarra és vissza hajtom,de ez csak egy javaslat.

(#52724) philoxenia válasza nesa (#52720) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt kétlem... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52725) nesa válasza philoxenia (#52724) üzenetére


nesa
veterán

Forrasztás nélkül sokkal nagyobb felületen érintkezik.

(#52726) capafog23


capafog23
őstag

Albérletbe ilyen Ufo szerű lámpa van: Link

Az a probléma vele hogy felkapcsolom a lámpát és csak villog, mint a stroboszkóp,

Próbáltam levenni a búrát, de nem jöttem rá hogy lehet próbáltam tekergetni de meg se moccan.

Valakinek valami ötlet?

(#52727) Mate válasza capafog23 (#52726) üzenetére


Mate
nagyúr

Vagy 3 csavar szokta tartani, vagy menetes és simán csak le lehet tekerni a fehér műanyag gyűrűt.

[ Szerkesztve ]

(#52728) philoxenia válasza nesa (#52725) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ezt sem írom alá, nekem például olyan puha cinem van itthon, amit a csavar gyakorlatilag teljesen össze tud nyomni.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52729) föccer válasza philoxenia (#52728) üzenetére


föccer
nagyúr

A te korodban már nem akkora gond.

Bocsánat, sőt, duplán bocsánat. :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#52730) philoxenia válasza föccer (#52729) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Felétek gyengék a csavarok? Felénk ilyenek... :U

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52731) föccer válasza philoxenia (#52730) üzenetére


föccer
nagyúr

Kellenek a bánatnak ilyen tág anyák. Egyszer volt hozzá szerencsém, nem éreztem semmit. És mielőtt még lecsapnátok a magas labdát, semmi bajom nincs a saját méretemmel. És a második labdára: általában másnak sem. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#52732) philoxenia válasza föccer (#52731) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát a passzos méret az még lvl. 1 , kb. akkora szakértelem, minthogy betonhoz víz cement és sóder kell... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52733) föccer válasza philoxenia (#52732) üzenetére


föccer
nagyúr

Hiába no, elkényelmesedtem. Mindig megkapom a kedvemre valót. :D

Egyébként meg 10 pontos válasz volt. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#52734) Winner_hun válasza föccer (#52731) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lényeg az önbizalom;]:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#52735) philoxenia válasza föccer (#52733) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#52736) föccer válasza philoxenia (#52735) üzenetére


föccer
nagyúr

Azaz. :K

Ez a kép se Magyarországon készült. Sisak, szemüveg, kesztyű? És még törő sincs a cső végén.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#52737) capafog23 válasza Mate (#52727) üzenetére


capafog23
őstag

Akkor a búrát kéne lecsavarni vagy a keretet?

(#52738) #33253120 válasza capafog23 (#52737) üzenetére


#33253120
törölt tag

A keretet.

(#52739) fero02 válasza Met (#52719) üzenetére


fero02
veterán

Sodrott kábel esetén csak az érvég hüvelyezés az elfogadott. A többi nem jó.

(#52740) Morris


Morris
veterán

Vezérelt áramra milyen fogyasztókat érdemes rákötni a bojler helyett?

(#52741) fero02 válasza Morris (#52740) üzenetére


fero02
veterán

Khm. Ez elvileg nem szabályos... :U

Mielőtt bármit is rákötnél érdemes megfigyelni, hogy milyen gyakran van bekapcsolva. Én esetleg fagyasztóládát kötnék rá.

(#52742) Morris válasza fero02 (#52741) üzenetére


Morris
veterán

Nem én akarom, hanem a szerelőm.
Én meg akarom szüntetni, mert villanybojler nem lesz. De még fagyasztóláda sem.

(#52743) VIPowER válasza Morris (#52740) üzenetére


VIPowER
senior tag

Szerintem a mosógépen kívül kb semmit.

(#52744) fero02 válasza Morris (#52742) üzenetére


fero02
veterán

Hacsak nem 0-24 elérhető a vezérelted elérhetősége, akkor nem sok értelmét látom. Magát a mérést ne szüntesd meg (tehát az óra, megszakító maradjon, illetve a mérőtáblából legyen bent a vezeték vége a lakáselosztódban), mert sosem tudni. Így ha bármi miatt szükséged lenne rá a jövőben, akkor csak be kell kötni és nem kell baszogni a szolgáltatóval. :R

(#52745) Morris válasza fero02 (#52744) üzenetére


Morris
veterán

Ok. Köszi srácok.

(#52746) AndrewBlase válasza fero02 (#52741) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Érdeklődésképpen: Miért nem szabályos?

Én a házfelújítás során "simán elosztottam" a vezérelt áramot, és csináltam egy konnektort a mosógéphez. Jó ideig arról ment a mosómasinka.

Miért mindig én???

(#52747) fero02 válasza VIPowER (#52743) üzenetére


fero02
veterán

És ha akkor veszik el a vezérlést, amikor a mosógép pont a program felénél jár? :DDD

Nem fincsi... :N

AndrewBlase:

Elvileg ez a szabály.

"Ezzel a takarékos megoldással az általános díjszabásnál kedvezőbb áron üzemeltetheti azokat a fixen csatlakoztatott elektromos berendezéseit, amelyek nem igényelnek folyamatos energiaellátást. (Ilyen például a bojler.)"

A hangsúly a "fixen csatlakoztatott" -on van. Amúgy senki nem foglalkozik ezzel... :U

[ Szerkesztve ]

(#52748) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

A múltkor (kb 2 éve :) ) kerestem Click-es rendszerű mosdóleeresztőt, itt valaki ajánlotta is az Alcaplast-ot. Meg is vettem, jól is működött egész idáig, majd tegnap ez történt:

[link]

Egyszerűen magától kettétört az anyag. Még csak használatban sem volt épp, következő használatkor vettem észre, hogy folyik a víz a mosdó alatti szekrénybe, aztán láttam hogy furcsán ferdén áll a felső része a szelepnek.

Ezek szerint ennyit bír az Alcaplast? Így kettétörik 2 év alatt?

Szóval, tud valaki ajánlani olyat, ami talán tovább bírja, és nem szakad ketté magától? :Y Nem baj ha drága, de legyen végre jó.

köszi,
Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#52749) VIPowER válasza fero02 (#52747) üzenetére


VIPowER
senior tag

Relés, automata kapcsolással van megoldva a dolog, tehát nincs olyan hogy nincs áram. Ők amúgy is ált este mosnak.

(#52750) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok! Segítségeteket kérném egy kis vita eldöntésében. Apámmal beszélgettünk a hőszigetelésről és ő azt mondta, hogy ha le lesz szigetelve a házunk (B30) akkor nyáron is hűvösebb lesz majd. Én azt mondtam, hogy lehet egy pár fokkal hűvösebb lesz, de nem számottevően. Kinek van igaza?

Én példának hoztam a könnyűszerkezetes házakat, hogy azok nagyon hamar átmelegednek nyáron. Erre ő azt mondta, hogy nyáron is ugyanúgy számít, hogy milyen vastag a hőszigetelés, mint télen, mert nyáron nem engedi felmelegedni. De én úgy tudom, hogy a felmelegedés ellen a legjobb a nehéz építőanyag (beton, kő), mert nagy a hőtároló képessége.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.