Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#53251) pjen válasza runner 125 (#53212) üzenetére


pjen
félisten

Milyen redőny,nekem pl szekszárdi lécek vannak azt már nem nagyon gyártják sehol. :((

(#53252) dewil666 válasza fero02 (#53248) üzenetére


dewil666
őstag

Igen tokrögzítőre gondolok.

(#53249) föccer
Panelba lesz így igen betonba kell.
Az ajtó súlya 105kg + tok.
Akkor elég kb a 20cm is?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#53253) Siriusb válasza LógaGéza (#53244) üzenetére


Siriusb
veterán

Valószínűleg beütős tiplit kaptál, szóval először húzd bele a csavar fejét a profilba, utána üsd le. Bár ez így elég hülyeség lenne, mert azt jelentené, hogy nem tudod visszabontani.

(#53254) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Kérnék egy kis tanácsot. Nem lakással kapcsolatos (motorhoz kéne), de gondolom nem probléma. A motoromnál a henger és a karburátor között van egy gumi szívótorok, melybe egyik oldalán egy rézcső megy be. Teljesen új, de 2. használatnál a gumi annyira meglágyúlt a hőtől (lehet eredetileg is gyengébben volt benne), hogy mindíg kicsúszik ez a rézcső és a többletlevegőtől leáll és nem indul a motor, ilyenkor mindíg vissza kell dugni és minden oké, de x idő múlva megint kicsúszik. Ezt szeretném beragasztani valamivel, ami bírja a hőterhelést (kb. 100-150 fok)
Szóval gumit és rézcsövet kéne összeragasztani, és fontos, hogy ne olvadjon meg a ragasztó az említett hőfoktartománynál. F.bs ragasztóra gondoltam vagy kétkomponensű epoxy-ra. Ezek vannak itthon.
Szerintetek?

(#53255) macilaci78 válasza LógaGéza (#53244) üzenetére


macilaci78
nagyúr

nem úgy sikerült, hogy a szálak pontosan egymás mellett érjenek véget - legalább van dilatációs hézag, ahogyan azt a lerakási útmutató is megköveteli.

Ezeknél a burkolatváltó profiloknál ez a probléma adott, ezért egy színtiszta műanyag tiplit szoktak adnik, aminek a fehét belehúzod a burkolatváltó alján lévő sínbe, vonalba állítod és a betonba fúrt lyukba beleszúrod. Bontható ez, a burokatváltód kuka lesz, esetleg sérül a két oldalán lévő burkolat felülete is, és a betonból is kiszakadhat egy-egy kis darab a tiplik körül.
Kicsit értelmesebb megoldás az öntapadós burkolatváltó profil, vagy az átmenő csavarral lefúrós, bár ez utóbbinál kénytelen van elviselni a csavarfej látványát.
Kicsit még komolyabb a 2-3 részes profil, ahol a fogadó elemet a betonra csavarozod le és erre rápattintod a burkolatváltót.

dugynok: gumiám pasztából van olyan, ami kimondottan meleg vizet is bírja, 90°C-ig garantált.
Ha jól értem, egy réz csőre kellene rádugni egy gumi csövet, kvázi mint egy csapra egy slagot. Ilyen esetekben a rézcsövet szokták perforálni (amolyan hernyó mintás), amire ráfeszül a cső és egy csőbilinccsel fixálják. Csőbilincsre mindenképp szükséged lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#53256) Siriusb válasza macilaci78 (#53255) üzenetére


Siriusb
veterán

Ja, hát így minden bontható! :DD Te kis Fekete (Maci) Laci. :P

(#53257) Lipton válasza föccer (#53213) üzenetére


Lipton
őstag

Lehet, de milyen lesz? UV szivja, porosodik, stb. Tiszta csik lesz a csere utan nem pedig egyseges.

(#53258) dugynok válasza macilaci78 (#53255) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem egészen. Akkor úgy mondom, hogy egy gumi labdába kéne egy réz csövet odafogatni valamivel, ami 150 fokon se kezd el leválni. Talán így tudom leírní hasonlóan. Bilincs nem lehet, hiszen a rézcsövet dugod a gumiba. Víz nincs, csak nagy hő van ott és nincs rendes szellőzés, hogy hűljön, búrkolt helyen van.

(#53259) macilaci78 válasza dugynok (#53258) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Autós topikban kérdezz rá szerintem. Egy átlagos lakásban a 100-150 °C nem szokott előfordulni, így szerintem nincs igazi rálátása a topiknak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#53260) pjen válasza dugynok (#53258) üzenetére


pjen
félisten

Oda kell drótozni.A réz csőre valamilyen bilincs azt vékony kötöző dróttal hozzá kötni a gumi szívó torokhoz.Sufni tuning,de működhet. :)

[ Szerkesztve ]

(#53261) dugynok


dugynok
senior tag

Megnéztem az f.sb leírását, ott 200 fokot írnak. Lehet maradok annál, annyi azért nincs ott.
Köszönöm a válaszokat :)

(#53262) macilaci78 válasza dugynok (#53261) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy napot hagyd száradni.

Nekem robogóval volt hasonló gond: egy merev bűanyaghoz egy rugalmas gumicsövet kellett rögzíteni, nem sikerült a márkaszervizben sem megcsinálni, alkatrészcsere kell. 4k km alatt az is megadta magát, konstrukciós hiba.
A réz és a gumi hőtágulása, mozgása jelentősen eltér, nem lesz tartós a ragasztás. A réz tart, a ragasztó tart, a gumi és a ragasztó között is lesz tartás, de a gumi anyaga fog elszagadni és leválni a ragasztás mellett.

Szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#53263) Csabroncka válasza pjen (#53260) üzenetére


Csabroncka
addikt

Akár a Simson-nál ;]

"in medias res"

(#53264) pjen válasza Csabroncka (#53263) üzenetére


pjen
félisten

Igy igaz.Ha ragasztgatja a leváló darabok be is kerülnek a motorba.

(#53265) dugynok válasza macilaci78 (#53262) üzenetére


dugynok
senior tag

A gumi nem fog elszakadni,mert 1cm mély, a rézcsövet is annyira kell bedugni. Jobban már nem fog szerintem tágulni a hő hatására sem a gumiban a lyuk. Kicsit félek én is a leválástól, de csaknem... Mellékelek képet, hogy is néz ki. Alkatrész 9 ezer, venni nem akarok, lehet az is megadja magát, mint ez 2. menetnél... A cső olyan hosszú, mint a gumi mélysége, szóval nem lóg ki belül. Szóval lényegében tömíteni/ragasztani kéne annyira (vékony hártya) a két anyag között, hogy ne tudjon kimozogni. Az epoxy ki is lőve, vastag.

Első kép

Második kép

(#53266) Csabroncka válasza dugynok (#53265) üzenetére


Csabroncka
addikt

Próbáld ki, hogy teflonszalaggal betekered a réz csövet, hátha beleszorul annyira, hogy az előbb említett hiba megszűnik, mégis szét lehet később szedni....

"in medias res"

(#53267) dugynok válasza Csabroncka (#53266) üzenetére


dugynok
senior tag

Köszi, lehet az lesz. Az nem megy szét hő hatására?

(#53268) dugynok


dugynok
senior tag

Bocsi a dupláért

Két házzal arrébb kaptam a műhelyből olajteknő tömítőpasztát :) Most szárad.

(#53269) dugynok


dugynok
senior tag

Hát, kutyafüle... Most f.bs-el próbálom, holnapra megszárad. Ha ez sem jön be, marad a kötözés/bilincselés/szorítás...

(#53270) pjen válasza dugynok (#53269) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg vidd el egy gumi sütőshöz,hátha bele tudja vulkanizálni.

(#53271) dugynok válasza pjen (#53270) üzenetére


dugynok
senior tag

Esetleg epoxyval kívülről összeragasztani. Az még bent tudja tartani.

(#53272) pjen válasza dugynok (#53271) üzenetére


pjen
félisten

A részhez és a gumi hoz egyszerre nem sok minden ragad.

(#53273) dugynok válasza pjen (#53272) üzenetére


dugynok
senior tag

Két komponensű epoxy? Azt mindenhez mindennel ajánlják :)

Link

Ilyenem van itthon.

[ Szerkesztve ]

(#53274) Penty


Penty
tag

Sziasztok!
Ablakokat szeretnék cserélni a lakásomban, mert már nagyon rossz állapotban vannak. Egy veszprémi panelről van szó, ahol van 3db kb. 120×150-es, 1db kb. 90×150-es ablak és 1db egyszárnyú erkélyajtó. Cserélt valaki mostanában hasonló paraméterű nyílászárókat? És ha cserélt, akkor le tudná írni, hogy azzal a típusú nyílászáróval, amit beépítettek neki kb. mennyibe került nála összesen a csere? Még mielőtt elmennék konkrét árajánlatokat kérni a környékbeli cégekhez, szeretnék nagyjából tisztában lenni, hogy mire is számítsak.
Köszönöm!

(#53275) csibor válasza Penty (#53274) üzenetére


csibor
őstag

Most rendeltem 140X 150-es 3 rétegű üveggel, salamader, rotó vasalat. fele bukó nyíló. 58K volt. ~25k lett volna csere költsége ha ők csinálják. Tesco soron vannak, nagyon rendesek, és talán a 3 legolcsóbb közt vannak Veszprémben. A pápai úti Adabau talán olcsóbb, de láttam egy beépítésüket :(

(#53276) Penty válasza csibor (#53275) üzenetére


Penty
tag

Köszi az infót!
Az a baj, hogy rengetegféle márka van rengetegféle típussal, én meg nem tudom, mit érdemes, mit nem érdemes, melyik a megbízható márka/típus, melyik a nem megbízható márka/típus, melyik cég végez a városban korrekt munkát, melyik trehányat stb. És persze, hogy végül mindez nagyjából mennyibe fog kerülni. Nem feltétlenül a legolcsóbb ajánlat kell nekem, de persze nem szeretnék 1.5-2-szeres árat fizetni a végén, meg persze az sem lenne jó, ha a trehány munka miatt plusz költségeim, meg kellemetlenségeim lennének utólag.

(#53277) #03969024 válasza dugynok (#53273) üzenetére


#03969024
törölt tag

Tegyél a rézcsőre zsugorcsövet, akár több rétegben, hogy szoruljon a gumicsőben! A rézcsövet pedig nem ártana valahol fixen rögzíteni valami bilincsfélével.

[ Szerkesztve ]

(#53278) dugynok válasza #03969024 (#53277) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem gumicső. Annyi hely meg nincs, hogy zsugorcsövezzek. Éppenhogy egy vékony f.bs réteg elfér. Még azt is szinte kinyomta, ahogy bedugtam.

(#53279) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Nem találtam sajnos jobb topikot, de hátha van, aki tud segíteni:
Melléképületek bontására kell e engedélyt kérni? Ha igen, kitől, van e költsége, feltétele?
Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#53280) föccer válasza DNReNTi (#53279) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, kell.Bemész az önkormányzat hatosáig osztály, építésügyre, akkor ott bármelyik előadó segíteni tud az ilyen kérdésekben. Alapvetően ugyan úgy bontási terv és engedély köteles, mint bármi más épület bontása.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53281) DNReNTi válasza föccer (#53280) üzenetére


DNReNTi
őstag

Értem értem, csodálkoztam is volna ha nem az. Akkor még várok a pusztítással. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#53282) Siriusb válasza DNReNTi (#53281) üzenetére


Siriusb
veterán

Még a fát sem vághatod ki az udvaron csak úgy...

(#53283) philoxenia válasza Siriusb (#53282) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát ezzel vitatkoznék... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53284) pjen válasza DNReNTi (#53281) üzenetére


pjen
félisten

Nem tom merre van,de szerintem a kutya sem keresné.Főleg hogy állandóan változnak a szabályok.

(#53285) Siriusb válasza philoxenia (#53283) üzenetére


Siriusb
veterán

Vácon ezt hallottam, sőt, mivel újat akartak ültetni helyette, még azt is meghatározták, melyik fajtából kell válogatniuk. Mondanom sem kell, egyik sem őshonos faj volt.
Nálunk, Budapesten, az utcán volt 3 fa, 2 korhadt és egy egészséges. Amikor nekiálltam kivágni, sajnos épp felbukkant egy hivatalos emberke... Na, ezután a Városfejlesztési osztály vezetőjével kellett csatát vívni több alkalommal. A végén csak jóváhagyták s küldtek embereket kivágni, az egészségest és az egyik korhadtat, mert azok voltak a napiparancsban. :W
A kertészmérnök végzettségű emberke amikor még lábon álltak a fák és kijött szemlézni, értetlenkedett és azt mondta, sajnálja kivágni. Amikor kivágták a korhadtat, kiderült, belül a törzs több mint fele hiányzott. Úgy utálom már ezt a várost...

(#53286) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Pár hét múlva jönnek ablakot a panel lakásunkban.
Amióta befizettem az előleget, elkezdtem magam kúrálni mindenféle netes rémhírrel. :D
Egyik, hogy könnyen előfordulhat a műanyag ablakcsere után ázás, alsó szomszéd ázása, mivel a szendvics panelek közé befolyhat a víz, stb.
A kérdésem, hogy mire figyeljek amikor beépítik az ablakokat? Mit követeljek meg, és miről ismerem fel a rossz beépítést?
Illetve hallottam gyenge minőségű purhabokról, amik pár év múlva szétporladnak. Ezeket miről ismerem fel?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53287) Csabroncka válasza Bici (#53286) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én a vízmértéket vettem elő, illetve megnéztem, hogy az esővédőket bepattintották-e.

"in medias res"

(#53288) Met válasza Bici (#53286) üzenetére


Met
Topikgazda

A fa tokba építik be vagy azt is kiveszik?

Mit követeljek meg, és miről ismerem fel a rossz beépítést?
A kilincs belül legyen:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53289) r.levente75 válasza Bici (#53286) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem tudom, hogy parapetes e az ablakok közül valamelyik, vagy lesz e párkány? A párkányfogadót rendszeresen elfelejtik betervezni, berakni, helyette a koptató marad! Oldalt ha nincs elég hely a redőnygurtni toknak egy toldót is szoktak betervezni berakni. Purhab a soudal, ami szerintem jó, és az ékek helyét is ki kell fújni utólag. Leggyakoribb hibák. Az hogy függő és vízszint, az alap.

(#53290) philoxenia válasza Siriusb (#53285) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még a fát sem vághatod ki az udvaron csak úgy...

Nálunk, Budapesten, az utcán volt 3 fa, 2 korhadt és egy egészséges.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53291) fess


fess
őstag

Vezeték nélküli csengőt tudtok ajánlani? A héten vettem Lidl-öst, elvileg 150m hatótáv, de kb. 25-öt se tudott. Szilikát falak vannak, ez bezavarhat neki?

(#53292) csemberlen válasza fess (#53291) üzenetére


csemberlen
őstag

Akár az is. valamint ha az adót fémre teszed.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#53293) Siriusb válasza philoxenia (#53290) üzenetére


Siriusb
veterán

Igen, az egyik helyszín az udvaron volt, a másikat csak úgy hozzáfűztem érdekességképpen. Akkor?

(#53294) philoxenia válasza fess (#53291) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt a 150 m-t a Marson mérték külön vákuumban.... ;]

Siriusb: Konkrét szabályt jó lenne látni, az utca az teljesen más tészta, ráadásul az egyik az "úgy hallottam" kategória Vácon, a másik meg Bp. utca... :U
Kb. mintha a Mandrake Linux alapján hivatkoznánk Windows 10-es dolgokra...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53295) pjen válasza fess (#53291) üzenetére


pjen
félisten

Ne vegyél másikat,valahogy old meg a vezetékest.

(#53296) Bici válasza r.levente75 (#53289) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Mit jelent az, hogy "parapetes"?
Lesz párkány elvileg kívül és belül is. A párkányfogadó az egy külön elem? Nem az ablak profil része? mi az a koptató?

Met: Minden új lesz: keret, párkány kívül-belül.

Csabroncka: Hogy néz ki az esővédő és hova kell bepattintani?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#53297) Csabroncka válasza Bici (#53296) üzenetére


Csabroncka
addikt

"in medias res"

(#53298) Melack


Melack
veterán

Lengő hosszabbítót sikeresen megvágtam. Hol tudok hozzá dugót venni -anya? Mert gugli nem barátom, igaz, a nevét sem tudom az alkatrésznek.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#53299) föccer válasza Melack (#53298) üzenetére


föccer
nagyúr

Barmelyik villanyszerelesi boltba. Mondjuk ha kulterre hasznalod, akkor nem szerencses hazilag szerelni, mert a csatlakozasok nem feltetlen lesznem vizzaroak.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#53300) Melack válasza föccer (#53299) üzenetére


Melack
veterán

Szigszalag ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.