Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33951) Met válasza szuszinho (#33950) üzenetére


Met
Topikgazda

Én néznék valami alu vagy műanyag profilt oda. Akár egy olyan profil amit a csempéhez használnak a sarkoknál.
Nagyon nem szép amikor egy ekkora rés kivan nyomva szilóval.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33952) föccer válasza szuszinho (#33950) üzenetére


föccer
nagyúr

Az első tökéletes. Illetve ha nagyon akarod csicsázni, akkor veszel színezettet. Valamivel drágább, de mutatósabb.

(#33951) Met: Ha szépen meg van csinálva, akkor nem csúnyább, mint egy profil. A profil alá meg bemehet a szennyeződés, ami viszont ritka gusztustalan tud lenni. :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33953) Met válasza föccer (#33952) üzenetére


Met
Topikgazda

Úgy gondoltam hogy szilóba ültetni a profilt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33954) szuszinho válasza föccer (#33952) üzenetére


szuszinho
őstag

Telibe nyomjam ki vele? Ne tegyek kartonpapírt a sziló alá?

(#33955) föccer válasza Met (#33953) üzenetére


föccer
nagyúr

A profil pereménél, úgy is meg tud tapadni a szennyeződés.

szuszinho: És simán, beletolnám a résbe úgy, hogy a felső részéről 2-3 mm-nyit kinyomódjon. Majd sima, latex gumikesztyűt felhúznék, megnedvesíteném az egyik úját és egy határozott, nyugodt mozdulattal lesimítanám. hogy egy szép ívben kössön meg a falburkolat és a mosdótál között.

ps: a telibe annyit jelent, hogy a résbe mac 5-6 mm-ert fog belemenni.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33956) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!
Remélem jó topic. Szóval lenne egy Gorenje beépített villany sütő, ami egyszer csak leverte a 16A biztit, vissza lett nyomva, viszont azóta a belső lámpája nem világít, a kezelőgombok világítanak, de pl. sütni sem süt, nem melegíti a belseje sem. Mit lehetne tenni?
Típusát sem tudom sajnos, kívülről csak gorenje felirat van.
Köszi!

(#33957) Mate válasza Atomgeszi (#33956) üzenetére


Mate
nagyúr

Órája villog?

Elektromos sütőket többnyire be kell állítani áramszünet után, másképp biztonsági okokból nem indul el.

[ Szerkesztve ]

(#33958) Retro DJ válasza Atomgeszi (#33956) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Garis meg?

Retro

(#33959) Atomgeszi válasza Mate (#33957) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, villog az órája, de semmi gombra nem reagál. Csak villog bármit nyomok

(#33960) föccer válasza Atomgeszi (#33959) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha hosszan nyomod, akkor sem tudod beállítani?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33961) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#33959) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sikerült beállítani az időt most jó :) köszönöm mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(#33962) Mate válasza Atomgeszi (#33961) üzenetére


Mate
nagyúr

Probléma megoldva :)

(#33963) harry


harry
veterán

Foglalkozott már esetleg valaki infrapaneles fűtéssel?

Volna egy helyiség, ahol jelenleg nincs fűtés, ide keresek valami megoldást, paraméterek:
- "pince", de inkább földszint, lévén ferde a telek, így ez a szoba a föld szintjén van, felette lakótér.
- 1 fal homlokzat, rétegrend: 8cm hőszigetelés, ránézésre ilyen tégla, bent 5cm gyapot és GK előtétfal. Van rajta egy ablak is, talán 90*90-es, két réteg, egyéb értéket passzolom.
- 3 könnyűszerkezetes fal választja el a többi fűtetlen helyiségtől, GK, 15cm üveggyapot, GK lap.
- álmennyezet, szintén GK + 15cm gyapot
- beton aljzaton csempe, erre kerül valami padlószőnyeg még
- 3.5*4.5m, 2.5m magas =~ 40m^3 légtér
- télen jellemzően 13°C körüli hőmérséklet szokott lenni
- nem szükséges állandóan fűteni, inkább az a fontos, hogy ha ott vagyunk, akkor gyorsan legyen meleg
- sokszor 1-2 fő lenne ott, sarokban lévő asztalnál, elsősorban itt fontos a hőérzet

Néztem pár oldalt a méretezéssel kapcsolatban, sok helyen csak légmennyiségre számolnak, ami szerintem önmagában hülyeség, lévén nem mindegy milyen a szigetelése a szobának, szóval inkább azt kéne megnézni, mekkora a hőveszteség, és én milyen meleget szeretnék (vagy mennyivel melegebbet, ami kb. 10°C).

Elég lehet egy infrapanel, mondjuk kb. a szobának azon a felén, amerre ülni fogok? Középre nem tenném, lévén lefelé sugároz, és ha a sarokban vagyok, pont ezt a remek előnyét nem érezném.
Vagy legyen kettő, akár külön kapcsolható, függően attól, hogy hányan vagyunk bent / hol fontosabb, hogy meleg legyen?
Illetve mekkora teljesítményűt, 400W? Még kettővel is számolva kevésnek tűnik, már így "szemre", hogy nem éri el az 1kW-os teljesítményt, de nem tudom, érzetre milyen lenne.

Illetve gondolkodok még kiegészítő fűtésen, a sarokban lévő asztal alá, lábhoz tenni valamilyen hasonló sugárzó fűtést, gyanítom ez is sokat segítene lokálisan.

Esetleg tudtok javasolni valakit, aki tud ebben segíteni, és ajánlanátok? (szakembert)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33964) föccer válasza harry (#33963) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy kis teatűzhely nem férne el a sarokban? Kémény van hozzá? Ezekben az infra panelekben sosem bíztam... 400W-os teljesítmény kb csak arra elég, hogy a villanyórát tekerje.

üdv, fö

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33965) harry válasza föccer (#33964) üzenetére


harry
veterán

Nem tanyán vagyunk.

Az infrapanelnek meg alapvetően pont az volna előnye, hogy egy kisebb teljesítmény mellett is jobb hőérzetet okoz, szemben pl. egy 1-2kW-os áramzabáló olajradiátorral. Ettől persze még lehet, hogy szükséges a nagyobb teljesítmény, és be kéne rakni 3db 400-ast, nem tudom, hogyan kell ide fűtést méretezni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33966) neduddki válasza harry (#33963) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

winwattal tucc hejseget meretezni, de sajnos ojj mertekben eldragult az infapanal hogy nrm eri meg beszerelni, panaszkododtt infarapane manis villanyszerelo esmerso

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33967) Retro DJ válasza harry (#33963) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Egy üzletben láttam kiegészítő fűtésként ilyen paneleket, az ott dolgozók nem nagyon voltak elragadtatva tőle, az ülőhely magasságában volt felszerelve, az alsó végtagok állandóan fáztak, ha egy picit kimozdultak előle, akkor meg nagyon fáztak.

A másik srácnak meg fájt a feje tőle állítólag.

200-300W kb lábfűtésnek jó.

Én ahogy számolgattam nekem legalább 3-4 300W-os panel volt tervezve. Aztán ugye ennek semmilyen hőtárolása sincsen.

Elvetettem. Persze szívesen tennék próbát valakinél egy működő rendszernél.

Retro

(#33968) harry


harry
veterán

Sajnos "kipróbálni" kissé drága, már 1db 400W-os panel is 40-50k között van + apróságok.

Köszi a programot, ha minden igaz, akkor a szoba téli hőszükséglete 566W. Elég profi, sok mindent be lehet állítani.
Érdekes, hogy ebből ~430W "filtrációs hőveszteség", ami légcsereszám alapján számolódik, ahol hagytam a 0.8/h értéket, de ezt passzolom, hogy is nézne ki a valóságban, pl. ha délután beülök 4 órára és nincs szellőzés, csukott ajtók...? Ha 0-ra állítom, akkor csak a transzmissziós hőveszteség játszik, ami a fentiek alapján 138 W, ami mondjuk logikus.

1-2kW-os hősugárzókkal fűteni azért költségesnek tűnik, de lehet veszek egyet, és egy telet megnézek, pl. mennyire fűtik fel a szobát, mennyit fogyasztanak ehhez, de azért jó lenne valami kézzelfoghatóbb megoldás.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33969) neduddki válasza harry (#33968) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

egy 2kW -15fokos kongyi pl fuji luca, icu fh, etc /de lehet hogy semmi ertleme kolteni ere egy alap -15foks is megteszi/

udv

neduddki

mod: pl ez volt az elso amireraakdtam; pana, fuji lmca

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33970) fi:zi'k válasza konci79 (#33944) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nem mondta mennyi külön a munkadíj. Nálam csak kevés vésés lesz szerencsére.
Az anyagot nem tudom mennyiért hozza, csak annyit mondott, hogy nagyker áron.

(#33945) Retro DJ
Az ismerős, aki ajánlotta, szintén villanyász, csak most kezdődött múlthéten egy kötbéres melója és nem tudta vállalni. 100%-ig bízok benne, hogy nem ajánlott volna kóklert.
Vagy 15-20 éve biztos itt van ez a tűzhely, szóval igen. :)

---
Egyébként most beszéltem vele, természetesen a kapcsolók és dugaljak nincsenek benne a ~150e-ben.
Ha csak keveset kell vésni, jellemzően mennyi idő egy ilyen meló?

A Schrack kapcsolókat is meri vki?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33971) zoltan6 válasza fi:zi'k (#33970) üzenetére


zoltan6
őstag

így szerintem,teljesen reális az ár szerelvények nélkül.

(#33972) harry válasza neduddki (#33969) üzenetére


harry
veterán

Felmerült bennem a légkondi ötlete is, de igazából csak fűtésre kellene (nyáron is inkább hűvös, a pince jellege miatt), így meg kihasználatlannak / drágának érzem a 200k körüli klímát, avagy akkor fele ennyiből infrapanel :F

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33973) zoli03


zoli03
őstag

Ilyen kompakt fénycsövet próbált már valaki? Az adatai (40W és 3172 lumen) alapján eléggé meggyőző.

(#33974) Dluinet válasza harry (#33972) üzenetére


Dluinet
nagyúr

olyat vegyél amihez olcsó áramot kapsz
érdeklődj az áramszolgáltatódnál

H tarifa

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33975) harry válasza Dluinet (#33974) üzenetére


harry
veterán

Mármint egy ~félmilliós hőszivattyúra gondolsz?
Azért tartsuk szem előtt, hogy nem egy egész ház ellátásáról van szó, hanem egy 16m^2 szobáról, ráadásul nem is feltétlenül minden nap / egész nap, csak alkalomszerűen...
Onnan indult a dolog, hogy az 5-10k közötti hősugárzók, bár talán elegendőek lennének, azért mégis csak sokat fogyasztanak, ezek helyett keresnél alternatívát, pl. infrapanel, csak erről meg elég kevés tapasztalatot találok, és nehéz kitalálni, mennyi / mekkora kéne, ér-e annyit stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33976) Dluinet válasza harry (#33975) üzenetére


Dluinet
nagyúr

légkondira gondolok

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#33977) neduddki válasza harry (#33972) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en egy fillert ne mtennek infarab csak kongyiba, keress voissz amijjen oertozatos poizbe kerul a vel valo futes:- )

udv

neduddki

mod: Dluinet: mutass neken egy ojajn -15ost mai nem rohogi ki a h/g-t???;- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33978) fero02 válasza harry (#33975) üzenetére


fero02
veterán

Ilyen kis helység és időszakos használat miatt nem volna érdemes inkább egy ventillátoros hősugárzót használni?

(#33979) neduddki válasza harry (#33975) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mit jelent az alkalomszeruen?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33980) fi:zi'k válasza zoltan6 (#33971) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A két kérdésre esetleg tudsz válaszolni?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33981) harry válasza fero02 (#33978) üzenetére


harry
veterán

Ez volt az alap elképzelés, csak gondoltam, ha egy ~50k-s 500W panellal is felfűthetem a szobát, annyit még megérne a dolog az alacsonyabb üzemeltetési költség miatt.

Mivel még nincs kész / használatban a szoba, azért nem tudom, mennyire hideg, vagy egyáltalán mennyi időt töltenénk ott, ezért lehet az lesz, hogy szerzek egy egyszerű hősugárzót, és megnézem, mennyit kell használni (időben, teljesítményben), és ez mennyi pénzt is jelent. Aztán megnézzük, azt a pénzt mennyi idő alatt hozná-be a klíma.
Alkalomszerűen: hétköznap esténként, hétvégén többet, de nem feltétlenül minden nap. Amolyan dolgozószoba helyiség. Jelenleg nincs használatban, így nehéz megmondani, de szerintem berendezzük hamarosan, és akkor legalább az kialakul, mennyit lennénk ott.

Ha már klíma témánál vagyunk: van az emeleten két háló, 2*16m^2 terület, felmerült, hogy esetleg kiegészítő fűtés (itt tényleg csak 2-4°C-ról van szó) + nyáron hűtésre jó lenne egy inverteres klíma. Sokat nem mennének, jellemzően késő délutántól lefekvésig időintervallumban, hétvégén némileg többet.
Szóval nem max.-on folyton; két beltérit így rá lehet kötni egy kültéri egységre? Avagy a 2*200e helyett ki lehet hozni ezt pl. 1*200+100-ból? Vagy csak szettben árusítják / használható?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33982) neduddki válasza harry (#33981) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ekkora teljesimenyben jobbna jarsz ha ket monoslittel nyomod, mintha 1 dualla, legiunkabb uzmeltetesben, de kiepeitesbensem bizots hogy sokkal beljebb vagy

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33983) fero02 válasza harry (#33981) üzenetére


fero02
veterán

Ha nincs kihűlve a szoba, akkor szerintem hamar megkeveri elviselhető hőmérsékletűre a levegőt. Vagy esetleg ilyet tudnék elképzelni még.

(#33984) neduddki válasza fero02 (#33983) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kerde hogy gazszagot hogy birja

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33985) harry válasza neduddki (#33982) üzenetére


harry
veterán

Ja most nézem csak a duál inverteresek árát, hát ez tényleg húzósabb...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#33986) konci79 válasza fi:zi'k (#33970) üzenetére


konci79
őstag

Nálam ketten voltak,2-3 nap alatt megvolt.

(#33987) philoxenia válasza ALI_G (#33930) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33988) flegga92 válasza harry (#33985) üzenetére


flegga92
senior tag

Én is dualt akartam, de a klímás lebeszélt róla olcsóbb is lett. Bár én On/Off rendszerűt vettem, egyrészt olcsóbb volt másrészt tán tartósabbak, kisebb a javítási költség is. Inverteresben egy panelcsere elég húzós lehet. Fogyasztás szempontjából pedig kiszámoltam, hogy amennyivel kevesebbet fogyasztana annyival drágább, persze ez használati mód kérdése. Az inverteres klímákkal pedig alacsonyabb külső hőmérsékletig lehet fűteni ill, páramentesíteni.

(#33989) fi:zi'k válasza konci79 (#33986) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor ez stimmel.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33990) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na vettem elemt, igu kiderutl hogy ~1.5m magassagban a falak 23.6fokosak, midnehol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33991) macera2


macera2
aktív tag

Van tippetek, hogy 25.5 mm-es, (+- 0.5 mm) külső átmérőjü, vas csövet, v. rudat hol lehetne beszerezni? Van ilyen egyáltalán? Kb. 2 x 3 m-es kellene. Előre is köszönet a válaszokért.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#33992) fi:zi'k válasza macera2 (#33991) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi lesz belőle?
Egyébként ez gyanúsan 1"-os lesz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33993) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#33913) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Szóval amennyire az elején belelendültem, hogy amit tudok megcsinálok saját kezűleg, most úgy tűnik annyira nem lesz rá mód.
Úgyhogy szakikat keresek. :( Ez jó mert így tényleg rendben lesz (legalábbis merem remélni), és nyilván rossz, mert jóval többe fog kerülni.
A villanyász már megvan, vizessel holnap beszélek. Akire még szükségem lenne:
-szobafestő: leglettelni a falat úgy, hogy az festhető legyen, tehát finom glettelés kell
-burkoló: járólap lerakása, parketta alatti részeken szintkiegyenlítés, ha szükséges

Emellett ha tudtok ajánlani tisztán dolgozó és megbízható klímást, illetve ajtóst.
Klíma ügyben a klímás topikot ugyan figyelem, de szerelőre azért jöhet tipp.
Ajtó terén az eddig olvasottak alapján a Nivo tűnik befutónak. Vélemények?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#33994) macera2 válasza fi:zi'k (#33992) üzenetére


macera2
aktív tag

Olyan műanyag gyűrük fognak rajta mozogni, amimek a belső átmárője 27.5 mm. A megvezetés ílyen 25.5 mm-es csőnél van rendbe. Van ilyen meglévő csövem, innét vettem a méretet, csak rövid, 1.5 m.es. Amivel idáig találkoztam, az v. 21.5 v. 27.5 mm-es.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#33995) DonMenyet válasza fi:zi'k (#33993) üzenetére


DonMenyet
tag

Nálunk végül Nívó lett beszerelve. Elég macerás helyre kellett beszerelniük de szépen megoldották.
Jelenleg annyi problémám van, hogy becsukásnál kicsit nyikorog (mintha valahol feszülne?) valamint ugyanezen ok miatt kicsit nehezen csukódik. Azt mondták a szigetelés majd felveszi az ajtó formáját és jobb lesz, de az elmúlt két hónapban nem lett jobb.
Egyértelmű véleményt még nem mondanék, mert a problémát még nem jeleztem feléjük. Van rá több év garancia, gondolom javítani fogják és akkor teljesen elégedett leszek.

(#33996) RoyalFlush válasza DonMenyet (#33995) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Mi is Nivo ajtót szereltettünk be 2 éve, nekünk nincs vele semmilyen jellegű problémánk.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#33997) _Petya_ válasza RoyalFlush (#33996) üzenetére


_Petya_
őstag

+1 a Nívó-ra. Atomkirály, elpusztíthatatlan.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#33998) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már nagyon sokszor cseréltem zárbetétet, de ez most kifogott rajtam:

Superlock van írva a takarólemezre. Zárbetét rögzítő csavart kiszedtem, betétet a kulccsal elkezdtem kiszedni, ahogy szoktam, de magakad, ennél tovább egyszerűen nem jön ki, hiába mozgatom bármerre finoman vagy erővel:

A hátsó takarólemezt kicsavaroztam, alánéztem, de nem láttam, hogy valami ott fogná. Leszedni egyelőre az egész kilincset, mindent nem mertem, nehogy szétessen az egész és a kezemben maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#33999) biker válasza Kalandor (#33998) üzenetére


biker
nagyúr

superlok: Yardeni a zárbetét, fogaskerék van a végén, le kell venni a takaró lemezt, másképp nem jön ki!
Ilyen ajtónk volt régen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#34000) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

tetőcsere elött állok, mindenképpen betoncserepet szeretnék (a szerkezet elbírja).
Bramac vs Terran. ezen gondolkodom. Egyik tetőfedő ezt ajánlja, a másik azt.

Van valakinek tapasztalata, észrevétele, véleménye ezzel kapcsolatban?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.