Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33151) neduddki válasza Pikkolo^^ (#33150) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Te ma kotoszkodos anpod van vagy tenhyleg nem erted???
a koreoket vezerlem kozvetlenul az osztonal nincs betapigeny es hosszu jel mazzag

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33152) Pikkolo^^ válasza neduddki (#33151) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A helyesírási hibás hozzászólás a tiéd.

"eeszus esetben a szelepmozgatok az oszton lognak es nem a szobabkban"
"Tudomásom szerint ez sem gond"
"dragabb serulekenyebb koromenyesebb, csak a szokas miatt bohockodnak soka meg igy"

Nem vettél tudomást arról amit írtam.

A radiátor szelepmozgató rádiós, a zóna pedig kábeles. A általad javasolt Danfoss esetén sincsen ez másképp.

(#33153) neduddki válasza Pikkolo^^ (#33152) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mar csak azt mond meg nekm hun van radiator, me a Sickboy25 tudtommal feluletfutese van
amugy isten mencsen meg engem megy egy radios vacaktol a lakasban, igy is sokallom

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33154) Pikkolo^^ válasza neduddki (#33153) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

;) olvasd el mit tud a rendszer.

(#33155) neduddki válasza Pikkolo^^ (#33154) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

ez sajnos nem vlasz

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33156) Pikkolo^^ válasza neduddki (#33155) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem válasz, majd utánaolvasol ha tényleg érdekel és nem csak kötekedni akartál olyannal.

(#33157) neduddki válasza Pikkolo^^ (#33156) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tom mit tud d rendser tul sokszor vehihragam mar, gyariakakl is, fogoxzza meg ey kicsit;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33158) becsitibi válasza talpas (#33149) üzenetére


becsitibi
senior tag

Hali

Ez soha nem volt festve,úgy vettem.Az ajtó tokja az fenyőből van,én valami szürkés színre gondoltam,a lényeg hogy nagyjából egyforma legyen festés után a tok,és az ajtó is.4 db ajtót kéne lefestenem a tokokkal együtt,a festék ára nem számít.Tehát akkor valami zománc festék lenne a jó?

(#33159) _Petya_ válasza becsitibi (#33158) üzenetére


_Petya_
őstag

Az ajtó fa részeire lenolaj, majd ha beszívta, akkor 1 réteg Trinát alapozó, majd 1 réteg Trinát zománc. Én így csináltam, jó lett.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#33160) ALI_G válasza biker (#33111) üzenetére


ALI_G
veterán

tény, hogy nehéz eset az ürge :)

(#33161) talpas válasza becsitibi (#33158) üzenetére


talpas
aktív tag

_Petya_ leírta.Aztán a szín nem változtat a sorrenden semmit, alapozás, majd zománc. Értem, nem volt festve, gyári "fehér" a nyíló, így vetted. Sokan hiszik rajta az alapozás arra nem költenek. De sokkal szebb ha újra alapot kap. Tapasztalatból írom, ha gyerek is van a családban, legyen zománc /ne matt/ a fedőréteg, ezer éve a legkönnyebben takarítható festett felület! Ha te fested, javaslom szivacshengerrel felhordani, majd ha sima felületet akarsz, /tok/ ecsettel végighúzni. Alapozó száradása után 150-essel lehúzni a szemcséket, portalanítani és mehet a fedőréteg. Én a nyílón is kihúzom ecsettel, a henger, ebben az esetben a festék terítésében segít. Mindez felhelyezett ajtón is elvégezhető.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#33162) Met


Met
Topikgazda

Csempéhez milyen flex korong való? A vídiás?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33163) föccer válasza Met (#33162) üzenetére


föccer
nagyúr

2 fajta is jó, mind a kettő gyémántszórásos tárcsa. A teli korongot csak vizes vágóban lehet használni a szekventáltat csak szárazon.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33164) Met válasza föccer (#33163) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez a teli vagy a szekventált? Mert van olyan is ami olyan mint a fűrész.
Mivel flexbe kell ezért a víz kizárva, max egy vödör vízben vágok:D
Igazából jó esetben 5 db 50 cm széles lapot kell elvágni hosszában. Kértem kölcsön csempevágot de az 50-es lap nem fér bele:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33165) sanzik válasza Met (#33164) üzenetére


sanzik
senior tag

megveszed a legegyszerűbb,legolcsóbbat ,azt az 5 db lapot valószínűleg el fogja vágni

(#33166) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Pesten keresek megbízható, igényesen dolgozó ablakos céget.

Nyílászáró csere lenne, régi fa ablak helyett korszerű műanyag.

Személyes tapasztalat alapján várnék néhány tippet. :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#33167) föccer válasza Met (#33164) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez szekventált. Tökéletes lesz (meg jó hangos, meg jó poros, de ez ezzel jár. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33168) BRIKLY


BRIKLY
veterán

3-4cm friss betonra mennyi idő után lehet járólapozni?
Házi beton, 3/1-es keverés. A cement: DDC CEM II/B-M

(#33169) biker : és valójában mennyi? Ki fogom várni,van mit tenni addig.

[ Szerkesztve ]

(#33169) biker válasza BRIKLY (#33168) üzenetére


biker
nagyúr

neked két hét :)
akkor kb 4 nap múlva ráteszed, és talán megmarad :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33170) Met válasza föccer (#33167) üzenetére


Met
Topikgazda

Majd az ablakban vágom ;]
A csodafegyverről el is feledkeztem, kézi csempevágó :DDD

sanzik köszi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33171) föccer válasza BRIKLY (#33168) üzenetére


föccer
nagyúr

Én legalább 1 hétig nem hagynám kiszáradni (locsolás, fóliázás), majd utána a burkolás előtt viszont hagyni kell kiszáradni, ami viszont nagyon sok mindentől függ, hogy mennyi idő.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33172) sanzik válasza BRIKLY (#33168) üzenetére


sanzik
senior tag

megfelelő utókezeléssel 1 hétig nedvesen tartod
majd ezután illene várni minimum 2-3 hetet

(#33173) BRIKLY válasza föccer (#33171) üzenetére


BRIKLY
veterán

2 részben betonoztam a fürdőt,hogy lehessen bent mozogni. Az egyik felét már 1 hete,közben egyszer meglocsoltam mikor már kezdett világosodni,meg egyszer tegnap,mikor már száraznak tűnt,de nagyon szomjas volt :D Nem fóliázgattam,időjárás nem éri,még a nap se süt rá. Ezt a locsolgatás dolgot sosem tudtam,hogy mikor kell,és miért.
Járólapozni viszont onnan kell kezdenem,amit tegnap betonoztam.Még 2 hetet nem igazán akarok várni, de persze elkapkodni sem akarom.

(#33174) BRIKLY válasza sanzik (#33172) üzenetére


BRIKLY
veterán

3 cm betont egy hónapig dédelgessek? :Y ezt azért kicsit túlzásnak tartom.

(#33175) Met


Met
Topikgazda

Csak igaza lesz biker-nek ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33176) Ton-ton válasza föccer (#33163) üzenetére


Ton-ton
tag

Tévedsz. Van mindkettő flexre, és vizes vágóba is. A szekventáltat puhább anyagokhoz szokás használni, tehát mázas cserép lapokhoz, a gresshez inkább a sima való. Illetve flexbe inkább a simát szokás használni, mert kevésbé pattog le a vágás széle (nem tudod tökéletesen vonalban tartani kézből vezetve).

http://qtp.hu

(#33177) Ton-ton válasza Met (#33175) üzenetére


Ton-ton
tag

Ugye? Mondta előre... :D

http://qtp.hu

(#33178) föccer válasza BRIKLY (#33173) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem a locsolás, a lényeg, hanem a nedvesen tartás. Tök mindegy,m hogy milyen módszerrel. A BMVLL cement egyébként is érzékenyebb az utókezelés hiányára, lévén elég alacsony a klinkerhányad benne. Ha már kiszáradt, akkor kb mindegy neki. Persze beton kérdésben én egy kicsit elfogult vagyok. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33179) pepe091 válasza BRIKLY (#33174) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nevetséges. Minek jössz akkor tanácsért, ha úgysem fogadod meg? Ha picit is ismered mondjuk föccert a fórumról, tudhatod, hogy ezzel foglalkozik, és "kicsit" nagyobb dolgokban mint egy fürdő. Az ő tanácsát talán érdemes lenne megfogadni... A végén aztán megint az lesz, hogy a segítséget nyújtókat cseszed le, hogy miért nem mondtak el ezt meg azt. :U

(#33180) sanzik válasza BRIKLY (#33174) üzenetére


sanzik
senior tag

Ha másnap rá tudsz már menni a betonra az nem jelenti azt,hogy már meg is kötött.
Ez egy hosszabb folyamat és kötéshez pedig víz kell,ezért kell locsolni.
A teljes kötési idő alatt a beton viszont némileg zsugorodik.
Ha ezt túl korán ellátod egy merev burkolattal akkor ez a száradás következtében jelentkező zsugorodás elszakíthatja a rajta lévő burkolatot is.
Valamint a bent maradt nedvesség kipárolgása is gondot okozhat a burkolaton.

(#33181) Ton-ton válasza BRIKLY (#33173) üzenetére


Ton-ton
tag

Azt szokták mondani, hogy 95-98%-ban köt meg a beton 28 nap alatt. A fólia takarás csak azért javasolt hogy kevesebbet kelljen locsolni (egyébként erősebb is lesz tőle a beton mivel a hő egy részét is benn tartja, ami beltérben előny, tűző napsütésben lehet vele gond).
Házilagos kivitelnél (főleg hogy a beton is az) mindenképp javasolt megvárni a 3 hetet. Ha előbb leburkolod azt kockáztatod hogy fel fog jönni a lap...
Van olyan technológia egyébként hogy vákummal kiszívják a friss betonból a vizet, így az 70%-ig terhelhető (jellemzően bevásárlóközpontoknál alkalmazzák, így azonnal lehet a vázszerkezetet szerelni), de ott is 28 nap alatt köt meg a beton.

http://qtp.hu

(#33182) biker válasza Met (#33175) üzenetére


biker
nagyúr

Szerintem már le is burkolta, és utólag érdeklődik :)

Ha a héten egyszer locsolta, úgyis mindegy

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33183) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk érdekes a dolog, nekünk anno ú.n. "száraz betonba" rakták a lapot és utána volt locsolva, nem vált föl azóta sem...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33184) föccer válasza Ton-ton (#33181) üzenetére


föccer
nagyúr

Jaj, azért ez így ebben a formában eléggé sántít. Jöjjön akkor egy kis beton gyorstalpaló pár sorban. :)

Elsőként különböztessük meg a kötési és a szilárdulási folyamatokat. A kötési folyamat (kötés idő eleje/vége) az alapvetően egy cement (szabványos) tulajdonság (kitalált fogalom). A beton kötésének az az időt nevezzük, amíg a cement kötési ideje be nem fejeződik, ami tipikusan órákban mérhető idő. A beton szilárdulása az ez fizikai/kémiai folyamat, ami során (az egyszerűség kedvéért csak így) a cementben kialakuló ethringitek kristályok összefonódása kialakítja azt a belső súrlódást, amit mi, hétköznapi nyelven úgy tapasztalunk, hogy megszilárdul, megkeményedik a beton. Tehát a szilárdulási folyamat egy természetes jelenség. A szilárdulása a betonnak elvileg sohasem fejeződik be, amíg víz van jelen a rendszerben, gyakorlatilag néhány héttől, néhány hónapig (extrém esetben néhány évig) kimutatható folyamat. Az, hogy egy beton a végszilárdságának mennyi százalékát éri el 28 napos korra az nagyon sok mindentől függ, de csak nagyon ritkán éri el ezt a kifejezetten magas 95-98%-ot. Inkább 70-90% az ipari alkalmazásnál. (a 28 nap egyébként a hatályos szabványok szerinti minősítő kora a betonnak).

A fólia takarás csak azért kell, hogy ne száradjon ki a beton. (a cement hidratációjához) kémia vízre van szüksége. Annak hőszigetelő képessége gyakorlatilag elhanyagolható. Van olyan eset (téli betonozás), amikor meg kell védeni a betont a gyors kihűléstől, de akkor a PE fólia kevés, alá mindenképpen be kell tenni geotextilt, jobb esetben geofilcet. A hőmérséklet növekedése a cement kémiai kötési/szilárdulási folyamatait gyorsítja, viszont károsan befolyásolja a kialakuló szilárdságot, arról nem is beszélve, hogy extrém módon növeli a beton vízvesztését, ami egy bizonyos után nem védhető meg a kiszáradástól. 50-55 °C hőmérsékletig a szilárdulási folyamatok nem károsodnak jelentős mértékben. 70 fok felett viszont már jeletősé válik a beton kémiai folyamatainak változása, így ezt mindeképpen kerülendő. Ugyan akkor egy más megszilárdult beton (ala végszilárdsághoz közeli, kiszáradt beton) jóval érzéketlenebb a hőterhelésre, mint a zöldbeton (nagyon kis szilárdsággal, az élete elején lévő beton). A M.O.-on használat folyami kavicsok 453 °C-ot bírnak ki, amely elérésénél gyakorlatilag felrobbannak. Addig nem kell félni. Ha ennél nagyobb hőterhelésű betont akartok készíteni, akkor hívjatok. :)

Vákumbeton technológiát nem azért alkalmazzák, hogy a vizet kiszívják a betonból, hanem azért, hogy a lehető legjobban tömörítsék. Tehát a légzárványokat, és egyéb levegőt is kiszedjék. Persze ha nem túl jó a beton, akkor a vizet is kiszívják vele, de alapvetően ez kerülendő, hibás technológia.

Ezt az így az 70%-ig terhelhető (jellemzően bevásárlóközpontoknál alkalmazzák, így azonnal lehet a vázszerkezetet szerelni), de ott is 28 nap alatt köt meg a beton. nem teljesen értem.

A cementnek időre van szüksége, hogy a kötése lezajlódjon és szilárduljon. Persze vannak azonnal kizsaluzhatóságot biztosító technológiák (ezek tipikusan földnedves technológiák), amikor is a beton állékonyságát (nem szilárdságát!!!) a beton alkotóinak felületi érdességén kialakuló súrlódás biztosítja. Ez viszont elhanyagolható állékonyságot ad a szerkezetnek, semmiképpen nem nevezhetném azonnal terhelhetőnek. Legjobb esetben is lépésállónak.

Bocs, szakmai ártalom. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33185) philoxenia válasza föccer (#33184) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ráadásul nem mindegy a felhasználási terület sem, szerkezeti betonoknál nyilván jóval hosszabb időt kell várni, mint aljzatbetonnál. Az aljzatbeton hosszú távú repedésmentességét általában nem vasalással, hanem az aljzat és a ráhelyezett aljzatbeton tömörítésével próbáljuk elérni. A házilag készített betonok az ipariaknál már csak az alapanyagok és a bedolgozás minőségi különbségei miatt is jóval gyengébb minőségűek, de ha valaki nem olvas utána, még azon a minőségen is sokat ronthat. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33186) sanzik válasza philoxenia (#33185) üzenetére


sanzik
senior tag

És akkor itt emelném ki,hogy a lakossági,házilag készített betonoknál,de még ha szakember csinálja akkor is gyakori hiba a nem megfelelő víz-cement arány.
Nagyon szeretik túlvizezni keverésnél a betont,mert könnyebb lehúzni.
A végeredmény meg egy felporló,burkolásra alkalmatlan nem megfelelő tapadó szilárdságú aljzat.
Az esetek nagy részében betoncsiszolással és felület szilárdító anyag használatával lehet csak megfelelő fogadó képes aljzatot létrehozni.
Ennek a költségei meg meglepetésként szokta érni a megrendelőt....

(#33187) neduddki válasza sanzik (#33186) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hacsak a vizet szeretnek, de meg a cemente is tuladagoljak:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#33188) DeFranco válasza föccer (#33184) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, én ezt értem bár nem olvastam el mert túl hosszú és nincs erre nekem időm, de miért nem szóltál előre, most itt állok a lebetonozott fürdőkádammal és nem tudok fürdeni mert nincs járólap. :Y

(#33189) philoxenia válasza sanzik (#33186) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ráadásul a kavics (sóder) minősége is rossz a legtöbbször, iszapos, nem jó arányú. Anno úgy olvastam amúgy, hogy a betonnál arra kell törekedni, hogy olyan konzisztenciájú legyen, ami a rendelkezésre álló eszközökkel még épp bedolgozható. Nem is említem már, hogy még arra is ügyelni kéne, milyen kémiai hatásoknak lesz kitéve a kész beton, mert nem mindegy milyen cementet használsz kémiailag agresszívabb környezetben...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33190) Met


Met
Topikgazda

Na tessék, föccer kiélhette beton fétisét, most jó nektek? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33191) philoxenia válasza Met (#33190) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

18+

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33192) föccer


föccer
nagyúr

Jajj, mit tettem. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33193) talpas válasza philoxenia (#33189) üzenetére


talpas
aktív tag

Igen, ahol a melósok lehu...ozták ott tényleg nagy a sör által előidézett konz.....bomlás ;] A fű sem bírja, nem még a beton, V. fordítva?

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#33194) unknownerror


unknownerror
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Ariston Pro TS villanybojlert szeretnék kitakarítani egy rokonnál, de fogalmam nincs, hogy hogyan szedjem szét. Előtte Hajdú volt, azt nem volt nagy dolog szétszedni, összerakni.

Na de amikor leengedtem, leszedtem az alaplapot, "há ez meg mi?" kérdéssel álltam szemben.
Próbáltam feszegetni, forgatgatni, nyomogatni, de nem jött sehogy ki. Megsérteni nem szerettem volna a tömítést, így inkább hagytam a dolgot, majd amikor megint erre járok, és lesz időm.

Hogyan tudnám kiszedni a fűtőszálat ebből a bojlerből?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33195) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Egy gyors kérdés ha a javító gipsz még nem fehéredett ki, akkor arra glettelni nem szabad ugye? Koszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#33196) Met válasza Sickboy25 (#33195) üzenetére


Met
Topikgazda

Tapintásra nedves?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33197) Sickboy25 válasza Met (#33196) üzenetére


Sickboy25
addikt

Annyira nem, de csiszolasnal is darabosan jon le nem pedig porallagban

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#33198) szuszinho válasza Met (#33196) üzenetére


szuszinho
őstag

LOL :DD

(#33199) Met válasza Sickboy25 (#33197) üzenetére


Met
Topikgazda

Én megvárnám míg csiszolható lesz. Azért kérdeztem a nedvességet mert amit gletteltem és kicsit vastagabban van a glett nem fehéredett ki viszont száraz mert vagy 2 hete csináltam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#33200) Sickboy25 válasza Met (#33199) üzenetére


Sickboy25
addikt

Koszonom szepen!

Mas: lépcső zsaluzast vállal valaki? Tatára kellene...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.