Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34301) neduddki válasza Sickboy25 (#34300) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az a;t;ad ;inlet lyric

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34302) genndy válasza neduddki (#34301) üzenetére


genndy
addikt

Ennyire azért ne üssél már mellé, kicsit túlzás ;]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#34303) neduddki válasza genndy (#34302) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

most vlaik ezx amg az ocsutol: - )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34304) szilchi


szilchi
őstag

Szép estèt.Adott egy Hepvorth vízvezeték rendszer.Annyival szeretném bővíteni,hogy egy szomszédos szobába átvezetem a meleg vizet.De ahol rendeltem tavaly a szerelvényeket,ott már nincs a kínálatban.Csak egy "T" idom kellene,egy 15 cm-es darab cső meg egy falikorong.Ha nem találok ilyen idomokat,akkor mivel tudnàm megoldani?

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#34305) fi:zi'k válasza neduddki (#34287) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Majd ha nyerek a lottón, lesz alu radiátor, addig jó nekem a Sanyika is. :))

(#34288) Ton-ton
Ez érdekesen hangzik. Holnap úgyis kell beszélnem megint a burkolóval. Mondjuk lehet nem is ő fogja csinálni, mert kb 3 hétig nem ér rá, annyi munkája van.

Nem tudom konkrétan értesz-e hozzá vagy csak jó tanács volt, így a közösbe dobnám. Előre bocsájtom, hogy laikus vagyok, így csak hangosan gondolkozom és lehet, hogy nem jól.
Több "megoldás" is eszembe jutott, mindegyik onnan indul, hogy legalább a parkettát fel kell szedni, mivel szvsz ez nyikorog leginkább a mozgás miatt.
1. A meglévő párnafák felhasználásával azokra rögzíteni az OSB és gipszkarton lapokat, amire mehetne a burkolat. Természetesen, ha szükséges, a régi üveggyapot szigetelés és a sérült párnafák lecserélése .
2. Ha az előző megoldás működhet, akkor azonos elven csak új párnafákat használni.
3. Nikecell lapok használata az új párnafák alatt vagy felett, így kevesebb párnafa kell, nagyobb a hang és hőszigetelés, bár utóbbi nem szempont. Kérdés, hogy mennyire kellene sűrűn rakni a párnafákat, hogy azok ne törjék össze a Nikecell lapokat.
4. A meglévő párnafa háló kitöltése betonnal, így kisebb térfogat is elegendő lenne. :DDD Bár ez nem hiszem, hogy járható út. Föccer, szerinted? :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34306) elessar válasza fi:zi'k (#34305) üzenetére


elessar
tag

(#34307) fi:zi'k válasza elessar (#34306) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

De én amellett akarom megszüntetni a nyikorgást, hogy a parketta sem marad meg. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34308) Ton-ton válasza fi:zi'k (#34305) üzenetére


Ton-ton
tag

Készítettem már ilyen száraz padlót. Előnye hogy a lépéshang és hőszigetelés is megoldott. Egyébként kis türelemmel nem túl fakezű laikus is meg tudja csinálni, alig nehezebb mint egy laminált lerakása.
Amiket írtál az mind elég barkács megoldásnak tűnik.
Elvben egyébként megteheted, hogy amennyiben teljesen sík a beton, akkor leterítesz hungarocellt, és ráteszed a gipszrost (nem gipszkarton) lapokat, valamilyen ragasztóval (pl. hígabb dryvit ragasztó). De ez csak valóban sík beton aljzat esetén, mert az EPS szépen leköveti az egyenetlenségeket.

http://qtp.hu

(#34309) Gergello


Gergello
addikt

Azt honnan lehet megtudni, hogy egy telekre milyen épületek vannak hivatalosan építve? Földhivatal vagy helyi önkormányzat ? Mi annak a dokumentumnak a neve amit kérni kell ?

(#34310) DonMenyet válasza fi:zi'k (#34305) üzenetére


DonMenyet
tag

Az eddigi leirasaid alapjan ez egy kelenfoldi "kozepso" panellakas?

(#34311) neduddki válasza DonMenyet (#34310) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mintha 14ker lett vona emlegetve

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34312) genndy válasza Gergello (#34309) üzenetére


genndy
addikt

Inkább önkormányzat, az építési engedélyt oda kell benyújtani.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#34313) szabop27


szabop27
csendes tag

Sziasztok!

Tavaly a fürdőszobánk(kb 3x3) újra lett festve, azóta borzasztóan párásodik. Beszerelésre került az alábbi szellőztető ventillátor: [link]
Azonban az a tapasztalat, hogy nem sokat segít a párátlanításban.
Kérdésem: tudtok ajánlani helyette/mellé bevált fürdőszobai szellőztetőket?

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#34314) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

ablakost tud ajánlani valaki, kis munkára? csak az erkélyajtónkat kellene megszerelni, műanyag nyílászáróról van szó.

köszönöm :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34315) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Keresnék olyan páramentesítőt ami nem tartályos kivitelezésű vagy ha igen akkor nem "zörög" működés közben. Alapból egy csővel vezetném el a vizet ezért a tartály felesleges. Viszonylag nagy teljesítmény kellene, mert eléggé nedves a levegő.

Köszi

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#34316) talpas válasza szabop27 (#34313) üzenetére


talpas
aktív tag

Ha nincs levegő utánpótlás a vákum miatt semmi az eltávolított levegő, akár mivel próbálkozhatunk. Ajtón, falban van kialakított légnyílás a beszíváshoz? Nálam natúr Na120-as van, tusolás, törölközés után szinte tiszta a tükör. Automata zsalu működik rendesen? Ha szúnyogháló is van benne az akár 3 hónap alatt eltömődhet. Portalanítás volt? A gond a zsalusokkal, hogy ha nem üzemel, akkor ott nincs természetes huzat sem, ami azért sokat jelent fürdéstől, fürdésig vagy törcsik stb. száradásánál. Sz. én nem tudok jobbat, esetleg nagyobbat. És mi volt festés előtt?

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#34317) Retro DJ válasza szabop27 (#34313) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Mennyit megy a ventilátor? Van-e szellőző a fürdőszoba ajtajában?

Retro

(#34318) Retro DJ válasza Teki1986 (#34315) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Tudom, hogy sokan hülyének néznek majd, de a párásodás megoldásában a páramentesítő csak kezelés és nem a megoldás.

Van páramentesítőm, télen napi 6 litert szed össze egy kb 40m2 alapterületből. Sokat fogyaszt és hangos :(.

Két megoldás van: természetes levegőcsere ami a hő kivezetésével jár télen, be nyáron, a másik a légkezelős megoldás amit visszanyeri a kijuttatott hőmennyiség egy részét.
(Illetve megoldás a megfelelő szerkezetű ház, szigetelés...)

Nekünk a megoldás a pazarlóbb változat, magyarán az ablakon pára hatására nyíló szellőzők, és egy aktív ventilátor ami szinte mindig megy, és folyamatosan mozgatja a levegőt.

Ez azzal jár, hogy a jó meleg megy veszendőbe, viszont nincs penész, és mindig jó a levegő. A szekrénybe sokkal kevésbé "zárt szagú" a ruházat.

Hát ez a "paraszt" megoldás, nem a legjobb, de a penésznél és a betegségnél jobb.

[ Szerkesztve ]

Retro

(#34319) Teki1986 válasza Retro DJ (#34318) üzenetére


Teki1986
tag

A probléma hogy ez egy magas beltérű lakás galériával a földszinten és belső udvarra néz ahol szintén érezhető a "szag". Sajnos a falak sem a legjobbak így gondoltunk az állandó páramentesítő használatához. Persze nem oldja meg a gondot, de lakhatóbb lesz tőle a lakás. Ezért keresek viszonylag csendes működésűt.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#34320) fi:zi'k válasza Ton-ton (#34308) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hmm...nem hangzik rosszul.

Egyébként nem barkács megoldást akarok, csak költséghatékonyat, mivel a betonozás nem opció és a parkettát fel kellene szedni.
Szárazpadló témában a Rigips-et dobta fel először, de ha jól értettem amit mondasz, te nem erről beszéltél.
Sajnos amíg fel nem lesz szedve egy nagyobb szakasz, addig nem tudom hogy mennyire egyenletes az aljzat.
Panel lévén úgy sejtem nem lesz vészes.

(#34310) DonMenyet
Ahogy a kuszabetűs pettyesmacska mondta, 14. ker., Zugló.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34321) szabop27 válasza talpas (#34316) üzenetére


szabop27
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Mind az ajtó aljában, mind a falon van kialakított szellőző. A zsalu működik rendesen. Szúnyoghálóról nem tudok, de megnézem majd este, hogy van-e benne. Portalanítva nem volt... :B
Újrafestés előtt valószínűleg meszes festés volt, az jobban szellőzhetett, mert addig nem állt fenn ez a probléma.

Retro DJ: a zuhanyzás,törölközés,hajszárítás ideje alatt megy az elszívó, ez alatt az idő alatt semmi hatása nincsen. Utána kikapcsolom, ajtót nyitva hagyom, és percek alatt kiszellőzik.

(#34322) Met


Met
Topikgazda

Tilatex-re lehet később más festéket festeni? Dulux, Hera akármi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34323) flegga92 válasza szabop27 (#34321) üzenetére


flegga92
senior tag

Fürdés után legalább fél óráig kellene járatni még. Milyen szellőzőbe van kötve? Mert ha vertikális a szellőző semmit nem ér, ha közvetlen pár méter múlva kiér vízszintesen a lakásból akkor jó. Én is hasonló megoldást akartam a fürdőbe de a légtechnikus lebeszélt róla. Ezek az axiális ventilátorok felfele nem tudják nyomni a levegőt, max 1,5 m magasra. Amint megtelik a párával a cső, nem fog több kimenni akármennyire is szeretnéd. Legfelső szinten talán érhet valamit.

(#34324) szabop27 válasza flegga92 (#34323) üzenetére


szabop27
csendes tag

Plafonba van szerelve, ami felett a padlás van. Itt egy S hurok után függőlegesen van kivezetve a tetőn. Max. 1 méter a függőleges magasság, ami mentén szállítania kell.

(#34325) Ton-ton válasza fi:zi'k (#34320) üzenetére


Ton-ton
tag

De igen. Konkrétan Rigidur lapot használtunk, de a zsákos cuccot nem onnan vettük mert olcsóbb volt más gyártónál. (A gyártóra nem emlékszem csak a vásárlás helyére, az a B+M kft volt).
Panel esetében sima a padló, tehát mehet az EPS (persze csak lépésálló).

http://qtp.hu

(#34326) flegga92 válasza szabop27 (#34324) üzenetére


flegga92
senior tag

Akkor működnie kellene, ha van rendes levegő utánpótlás. De egy félóráig mindenképp járasd, úgy látom van rajta utószellőztetés funkció is.

(#34327) szabop27 válasza flegga92 (#34326) üzenetére


szabop27
csendes tag

Fürdés után ha kinyitom az ajtót, esetleg még az ablakot is, akkor percek alatt kiszellőzik, már felesleges járatni. Olyan megoldás érdekelne engem, ami megakadályozza, hogy egyáltalán le tudjon a felületekre csapódni a pára. Esetleg egy radiális ventillátor?

(#34328) Retro DJ válasza szabop27 (#34321) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Mindenképpen járatni kellene minimum fél órát, és akkor a csukott ajtón "keresztül" is kihúzhatja... Így pedig szépen beszellőzteted a párát a lakásba... :(

Retro

(#34329) fi:zi'k válasza Ton-ton (#34325) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azt esetleg meg tudod mondani, hogy milyen vastagságban, mekkora felületen csináltátok ezt?
No meg kb./pontosan mekkora költsége volt?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34330) flegga92 válasza szabop27 (#34327) üzenetére


flegga92
senior tag

Nem tudom mennyit változna. De ahogy előttem is írta a kolléga csukd be az ajtót és hagyd hogy a ventilátor dolgozzon. Ha hajlandó vagy nagyobb összeget rászánni (100e környéke) akkor egy önszabályzó központi elszívót érdemes feltenni. Én megvárom ezt a telet, hogy a légbevezetőkkel mennyire fog penészedni a fürdő, ha fog akkor valahogy összegyűjtök egy ilyenre.

(#34331) exlepra válasza neduddki (#34271) üzenetére


exlepra
tag

Köszönöm az ötleteket, megoldódott.
Vettem ilyen síkosító zselét amit kábelbehúzáshoz javasoltak, a cső mindkét végéről telenyomtam ami belefért, aztán behúzószalaggal is tunkoltam addig a pontig amíg ment, közben próbálgattam húzni-tolni a kábeleket, egyszer csak megindult és ki is jött.
A 3 koax helyett 1 koax+1 utp megy majd a csőbe.

Tudtok olyan aljzatot miben egyszerre van RJ-45 és koax csatlakozó?

thx.

(#34332) fero02 válasza exlepra (#34331) üzenetére


fero02
veterán

Muszáj aljzatot raknod? Koax esetén (is) csillapítással jár minden csatlakozási pont, ami pl analóg kábeltv szolgáltatásnál hátrány (ront a képminőségen).

(#34333) Ton-ton válasza fi:zi'k (#34329) üzenetére


Ton-ton
tag

Összegre sajnos nem emlékszem, mert generál voltunk és a gipszkartonos munkát + villanyt végeztük mint tényleges fizikai munkát. Ez konkrétan egy fafödémes bérház volt, 10 és 22 cm közti feltöltésre volt szükség, és körülbelül 30 négyzetméteres volt a szoba ami ezzel készült.

http://qtp.hu

(#34334) neduddki válasza exlepra (#34331) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

agya egy keveset vmejjik szetnek hogy kigyutt:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34335) macilaci78 válasza exlepra (#34331) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kínában nincs lehetetlen. ;)
Nekem innen van 2×RJ45 fali aljzatom, működik lassan egy éve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#34336) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Ezekben segítsen valaki...

Tegnap le is festettem volna, de szerintem a csiszolás után, fennmaradt fólia bedunctolta a helyiséget, ami alapból is párás és miközben festettem ilyen ujjbegynyi rétegek lejöttek, mint amikor hámlik a bőr... Mikor az egyik üvegszálhoz értem, annak a szélét konkrétan fel is szedte... Alatta, meg nem tűnt száraznak a glett... Tehát sikerült egy heti munkámat tönkretenni, azzal, hogy nem megfelelően szellőztettem és szerintem ez okozta a problémát!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#34337) Met válasza Sickboy25 (#34336) üzenetére


Met
Topikgazda

Mennyit száradt a glett?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34338) Sickboy25 válasza Met (#34337) üzenetére


Sickboy25
addikt

2 napot, mert nagyon párás a helyiség és nagyon nem akart száradni... Utána meg bedunctoltam, mert elfelejtettem az ajtókeretről levenni a a fóliát csiszolás után...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#34339) neduddki válasza Sickboy25 (#34338) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mezkut-et valszoltak mar?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34340) Sickboy25 válasza neduddki (#34339) üzenetére


Sickboy25
addikt

na várj ezt nem értem...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#34341) looser


looser
addikt

Sziasztok! Egy lakótelepi panel 6m²-es konyhájának régi padlóját fel kellene szedni és újraburkolni. Ezt mennyiből úszhatom meg?

Üdv :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#34342) neduddki válasza Sickboy25 (#34340) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

honeywell:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34343) Sickboy25 válasza neduddki (#34342) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ennyi jött:

"Köszönjük megkeresését.

A Honeywell Lyric termosztát amerikai piacra, ottani szabványoknak való megfeleléssel készült.
Jelenleg sajnos európai szabványoknak megfelelő, CE-jelölésű változata nem létezik, ezért Magyarországon sincs (és nem is lehet) forgalomban. "

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#34344) fi:zi'k válasza neduddki (#34339) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mézkút. :W :DD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#34345) genndy válasza looser (#34341) üzenetére


genndy
addikt

Milyen padló? Linóleum? Mert akkor kb:
Felszedés 1000 Ft/m2, burkolás 3000 Ft/m2 + anyagdíj 3-4000 Ft/m2 járólaptól függően.
Úgyhogy olyan 50e Ft-ből már kijöhet.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#34346) looser válasza genndy (#34345) üzenetére


looser
addikt

Köszi! És ezt általában meg tudják csinálni egy nap alatt? Egyébként járólapot kellene felszedni. Plusz olyan járólapot szeretnénk helyette (a jelenlegi több helyütt van eltörve-töredezve), amit nagyforgalmú helyiségben raknak le és brutál a teherbírása, hogy amíg le nem bontják a házat, ezen egy hajszálrepedés se legyen :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#34347) Gergello válasza genndy (#34312) üzenetére


Gergello
addikt

Kösz. Jövőhéten lesz 1-2 köröm.

(#34348) Met válasza Sickboy25 (#34338) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor most ott áll, lepergő festékkel félszárazon?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#34349) macilaci78 válasza looser (#34346) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Járólapnál nem csak az számít, hogy mennyire hajlamos repedni, törni, hanem hogy ha cserélni akarsz egy lapot, a szomszédja puszta szolidaritásból eltörik-e, ha feszegeted.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#34350) genndy válasza looser (#34346) üzenetére


genndy
addikt

Meg lehet egy nap alatt, nem olyan nagy munka de még kell 2-3 amíg rá is lehet menni (pláne rátenni valamit).
Ha ilyen brutált akarsz akkor viszont 5-6000 Ft/m2 is lehet a lap, ezen ne lepődj meg. Meg a járólap felszedése nem tudom mennyi, lehet hogy drágább.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.