Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31201) Nkboy válasza mirci18 (#31199) üzenetére


Nkboy
senior tag

Sajnos (hivatalosan) nincs más választásod.
Elég sok embert el kell tartani, de ez már nem ide tartozik. Mutyi mindenhol. :(

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#31202) Pikkolo^^ válasza mirci18 (#31199) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem igazán vagy tisztában azzal, hogy egy ember mennyibe van a cégnek. Ezek a díjak nem mondhatóak magasnak.

(#31203) mirci18 válasza biker (#31200) üzenetére


mirci18
addikt

Micsoda még a nyomáspróba is pénzbe kerül?
Tesóméknál csak rajz volt meg óra le s felvétel.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#31204) mirci18 válasza Pikkolo^^ (#31202) üzenetére


mirci18
addikt

Lehet hogy nem vagyok tisztában de egy cégnek akinek a gázát szeretném használni hadd ne sajtoljon már ki belőlem ennyi pénzt.
Félhavi fizetésem a munkabérekre hivatkozva.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#31205) Pikkolo^^ válasza mirci18 (#31204) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ez nem hadne dolog.

(#31206) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

teccik:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31207) beers válasza biker (#31200) üzenetére


beers
addikt

Az új bekötés vagy az óra visszarakása volt 60k?

M&N

(#31208) biker válasza beers (#31207) üzenetére


biker
nagyúr

Uj, de technikailag ugyanaz, ha egyszer kikotottek, csak nyomasproba utan teszik vissza

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31209) beers válasza biker (#31208) üzenetére


beers
addikt

A nyomáspróba ok, de a 60k még pluszba........ :W

M&N

(#31210) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ha már gáz: ha van egy kis gázszag egy mérőóránál és ez jelentve van a gázműveknek (vagy akinek kell) akkor ha jönnek helyrerakni azért kér(het)nek pénzt? Ha pl. a gázóra utáni csatlakozónál van egy kis szivárgás valakinél...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31211) neduddki válasza Winner_hun (#31210) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

incsen csereltek a tomitest es kaptam ra uj plombat, de ennek van v. 5-10 eve leglabb

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31212) mirci18 válasza Pikkolo^^ (#31205) üzenetére


mirci18
addikt

Ha hadd ne, ha hadd de akkor se fog belőlem pénzt kiszedni plusszban a Tigáz.
És pont.
Ha a magyar dolgozó nincs túlfizetve akkor ne rajtunk élősködjön.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#31213) csemberlen válasza Winner_hun (#31210) üzenetére


csemberlen
őstag

Ismerősnél társasházban egyből lezárták a fő gázcsapot, és lehet újra cserélni a fővezetéket :Y
Inkább egy gázszerelőt hívj ki előbb.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#31214) Met válasza Winner_hun (#31210) üzenetére


Met
Topikgazda

Minden gázóránál van egy kis gázszag.
csemberlen nem jó a gázos mert úgy sem nyúlhat az órához, gázműveket kell hívni ahogy tette is.
Egyszer mi is kihívtuk még a régi lakásban, tömítést cseréltek és annyi, ingyen.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31215) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Megbízható duguláselhárítót tud valaki ajánlani Budapesten?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#31216) biker válasza beers (#31209) üzenetére


biker
nagyúr

rosszul emlékeztem, de ettől még idegesebb leszel

Tigáz szerződéskötési díj: 60.500Ft
Közmű egyeztetési díj: 2.850Ft (az már nem tudom mi volt)
Gázterv és nyomáspróba 90.000Ft/lakás ügyintézéssel, beadással, nem nekünk kellett kilincselni
+kazán beüzemelés a kazánosoknak 20.000Ft
+vízrendszer tisztító adalék 17.000Ft

előkerestem, mert perre mentünk, és ot össze volt szedve minden adat :)
ez tigáz gödöllő/vecsés térségi monopóliumi ár

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31217) Mate válasza biker (#31216) üzenetére


Mate
nagyúr

Aztán az árakat látva inkább megcsinálják maguknak az emberek. Egyszer csak elszáll a környék barkácshálózat miatt.

Ekkor a vezetőség kiáll és kijelenti:

4x emeltük a büntetést és 2x a díjakkat. Így már mindenkinek megéri majd törvényes úton csinálnia.....

(#31218) beers válasza biker (#31216) üzenetére


beers
addikt

Egyre jobb......!
Majd beírom a tapasztaltakat!

M&N

(#31219) Integra


Integra
titán

mély sóhaj... :DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31220) Met válasza Integra (#31219) üzenetére


Met
Topikgazda

Hmmm, hova teszi a füvet amit levág?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31221) Integra válasza Met (#31220) üzenetére


Integra
titán

ez az egy kérdés az, ami engem is foglalkoztat :)
amúgy sehova, úgy tűnik a videók alapján. mindig nyír és csak nagyon keveset a fűből

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31222) Met válasza Integra (#31221) üzenetére


Met
Topikgazda

Az szerintem nem egészséges a fűnek, nem rohad el olyan gyorsan a vágott fű. Vagy kéthavonta kell szellőztetni?
Nekem most 1 hét alatt nőtt kb. 7cm-t a fű, ha naponta vágja akkor is elég tetemes mennyiség.

De azért nagyon durva hogy mobillal is el lehet indítani és üzen ha baja van :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31223) neduddki válasza Mate (#31217) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gondsolom nem olvastad hogy osztol szigorura veszil az elszivo inditta gaztuzhejjeket /leglabbis mint a bme mind a banki epuletgepesz bandat ezzel vidicsak/ ill. moindkettenb hallotak a alu belesek acelra cserleserol

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31224) Integra válasza Met (#31222) üzenetére


Integra
titán

ez az, ezért sem értem én sem és sehol sem írják, hogy fuss utána gereblyézni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31225) Met válasza Integra (#31224) üzenetére


Met
Topikgazda

Megnéztem a tartozékait nincs hozzá kis utánfutó ahova szórná fel a nyesedéket, bár ennyi pénzért lehet jár hozzá egy mexikói segédmunkás aki csipesszel szedi fel a fűszálakat utána és elemzi hogy mekkorára kell állítani a vágásmagasságot :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31226) genndy válasza Met (#31220) üzenetére


genndy
addikt

Csak pár mm-t vág, de azt rendszeresen, amit nem is kell összegyűjteni mert ha az ottmarad az állítólag még jó is a fűnek.
Viszont hogy első használat előtt hogy kell megkurtítani a füvet, hogy az az önjárónak is jó legyen, azt én sem tudom :DDD

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#31227) Mate válasza genndy (#31226) üzenetére


Mate
nagyúr

Megnézném telkünkön lévő gyeppel mit csinálna. Első 20 cm-en leégne :D

Mondjuk ennél már csak az eresztisztító robot tűnik jobb befektetésnek :D

(#31228) Integra válasza genndy (#31226) üzenetére


Integra
titán

de nyáron, amikor amúgy hetente jó trágyázással akár 2x simán füvet vágsz, akkor ott hova tűnik el az a rengeteg fű? mert rengeteg marad ott, azt nem fújja el a szél, vagy rohad el pár napon belül. de lehet, hogy nekem marad ki valami a képletből...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31229) nesa válasza Integra (#31228) üzenetére


nesa
veterán

Letezik olyan szer amivel lepermetezem a fuvet es lassabban nol?

(#31230) beers válasza nesa (#31229) üzenetére


beers
addikt

Szerintem nem!

M&N

(#31231) Met válasza Integra (#31228) üzenetére


Met
Topikgazda

Hát ez az, szerintem sem marad ott, esetleg annyi van hogy amikor megy töltésre akkor üríti a tartályt, de ahhoz meg szerintem emberi beavatkozás szükséges.
Ráadásul szerintem kevesebbszer kell tölteni mint üríteni, elég kicsi a gép nem férhet bele túl sok.

nesa szerintem nincs olyan, kevesebb locsolással és nem trágyázással lehet lassítani a növekedésen.
Esetleg van olyan fű fajta ami lassabban nő, a növekedést megállítani lehet pl. Glialkával ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31232) nesa válasza Met (#31231) üzenetére


nesa
veterán

Ja veglegesen a kapazin is jo:)

(#31233) Met


Met
Topikgazda

Végigolvastam az Automower 230 használati utasítását, nincs benne hogy mi történik a nyesedékkel.
10 cm-nél magasabb füvet le kell vágni rendes fűnyíróval, 2-6 cm között lehet állítani a magasságot.
Viszont 55 cm széles a gép és 22 cm a vágás szélesség.

Lehet ez olyan talány hogy ki ölte meg Lora Palmert? :))

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31234) Mate


Mate
nagyúr

(#31235) biker válasza nesa (#31229) üzenetére


biker
nagyúr

Van! 10% sóoldat :)
Határozottan lassan nő majd a fű

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31236) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Szevasztok!

Kérdezni szeretnék riasztó ügyében.
Lenne egy DSC 1404 típusú riasztóm, mikor be üzemelném 1 azon belül 2-es hibakódot ír ki.
Ez a hibaüzenet az alábbiakra szól:
" 2. Sziréna áramköri hiba: A sziréna kör nyitott, vagy a sziréna PTC-je kinyitott (zárlat). "

A ptc-re írja a könyv, hogy:
A "BELL" kimenet védett: ha e csatlakozóról túlságosan nagy áramerősség
folyik (pl. rövidzárlat), akkor a kimenet PTC-je lekapcsolja azt.

Mindent jól kötöttünk össze, nem tudom törölni se az üzenetet.
Volt valakinek hasonló hibajelensége?
Valami ötlete esetleg valakinek?

Köszi előre is,
üdv: Dávid

(#31237) biker válasza Reaper04 (#31236) üzenetére


biker
nagyúr

Nem jol lesz bekotve, vagy jol van bekotve, de programban rossz szirena tipus vagy rossz lezarasi mod van beallitva eol/deol
Engem is szivatott a 1685 anno :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31238) Reaper04 válasza biker (#31237) üzenetére


Reaper04
aktív tag

omg ...
HA értenék hozzá ...

Tudnál esetleg segíteni nekem?
Küldök priviben fényképet a bekötésről (csak kicsiben csináltam először meg, hogy tudjam hogy smint kell majd kötni nagyban ) , tudnál segíteni ? :U

(#31239) biker válasza Reaper04 (#31238) üzenetére


biker
nagyúr

ha a bell + bell - kimenetre kötöttél szirénát, kösd le, és tegyél oda egy 1kOhm ellenállást
ha a hiba megmarad, rossz (vagy már rossz) a panel szerintem
ha olyan kültérid van, amit 5 vezetékkel (vagy 4) bekötöttél szabotázs védelemmel, akkor máshova kell eleve kötni :)

[link] az enyémet így kellett kötni, nem a bell-re + -

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31240) biker válasza Reaper04 (#31236) üzenetére


biker
nagyúr

a könyvében is benne van a sziréna lezáró 1000ohm ellenállás követelése
Hangos riasztási kimenet



700 mA felügyelt sziréna kimenet, lezárás szükséges
(2 A áramerősség határ) 12 VDC
A riasztás típusától függően folyamatos, szaggatott, há- romhangú, vagy CO riasztás jelzésű kimenet
Rövidzár érzékelés - jelzés

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31241) neduddki válasza veze (#30881) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Nked ugye meg orlangos a cirkod, van ojan nap amikor nincs mas forgalom rajta csak az orlang?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31242) Reaper04 válasza biker (#31240) üzenetére


Reaper04
aktív tag

van ellenállás kötve, de hogy 1000ohm-os azt nem tudom :)

Így van bekötve

Központ:

Egyben:

Mit rontottam el ? :U :R

szerk:

Csak a bell + ba van nekem kötve a - az üres. A kettőt kössem össze egy ellenállással? Vagy hogyan is csináljam? :R
Ja és akkor ha jól értem ... a panelra kellene az ellenállás? (csak a teszt erejéig) Vagy amúgy is oda is kellene egy 1000 ohm-os?

[ Szerkesztve ]

(#31243) biker válasza Reaper04 (#31242) üzenetére


biker
nagyúr

Nincs kötve! :)
A bell+ bell- nyitott, mert csak a bell+ indito jele van kötve a szirénára, negativot a tápról kap!
A szirénában az eol ellenállás a Z4 bemenetre van kötve a rajz szerint, nálad meg két üres lábra ha jol vettem ki

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31244) Reaper04 válasza biker (#31243) üzenetére


Reaper04
aktív tag

Jajj Istenem ! :)
No csak hogy értsem én is:

A központ Z4 (zöld színű drót) bemenete a sziréna tamper-report csatijával van kötve, és ott van egy ellenállás.
A bell - ra azért nem kötöttünk semit, mert a képen sem volt oda be rajzolva semmi :F Még is kellett volna?

Mit kössek akkor hová? Kérlek amatőr szinten ha lehet :DDD :R :R

szerk:
Az ellenállás helye a rajzon kicsit érthetetlen a számomra, és azért került a report csati elé mert az én értelmezésem szerint előbbre van ez mint a másik ... de lehet ezt is el rontottam :F
SŐt .. ki se tudom magam fejezni :N

[ Szerkesztve ]

(#31245) Reaper04 válasza Reaper04 (#31244) üzenetére


Reaper04
aktív tag

ömm...
Olvasok egy leírást:
"Amennyiben nem használ (más) hangjelzőt, úgy a riasztóközpont sziréna kimenetét kösse össze egy 1 kohm értékű ellenállással"

Tehát ha jól értem a központ BELL + ját és BELL -ját kössem össze egy 1000ohm-os ellenállással? Illetve ezt próbálod nekem is magyarázni, csak én nem értettem ? :)

(#31246) Winner_hun válasza Met (#31233) üzenetére


Winner_hun
félisten

A Husqvarna Automower® a pengeéles vágókésekkel kíméletesen, szálanként vágja a füvet, ami a hagyományos késekkel nem lehetséges. A folyamatos nyírás során keletkező nyesedék trágyázza a pázsitot, így lesz egészségesen zöld, szőnyegszerű a látvány.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31247) Integra válasza Winner_hun (#31246) üzenetére


Integra
titán

ez egy bizonyos fű növési mennyiségnél valszeg igaz is, de amúgy meg ha műtrágyázol és hetenete 2-3x kell füvet nyírnod, akkor gond lehet, mert még ha le is nyírja, annyi fű nem fog lebomlani egymáson. na majd úgyis jön a kertész talajlazítani, megkérdem, szerintem tudni fogja a választ. van egy gyanúm, hogy kicsit árnyaltabb a kép.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31248) Ton-ton válasza Met (#31214) üzenetére


Ton-ton
tag

Elvben a gáz a csövekben kering. Az már egy kis gond ha gázszag van.
A valóságban tényleg előfordul, de ez jellemzően az óra környékén fellelhető kócos tömítés miatt van. Ez a kötés teljesen megfelelt a városi gázhoz (aminek volt nedvességtartalma, így folyamatosan nedves maradt a kóc és boiztosította a tömítettséget) most viszont már száraz gázt küldenek így nem tökéletes a tömítés.
A többivel egyetértek.

http://qtp.hu

(#31249) biker válasza Reaper04 (#31245) üzenetére


biker
nagyúr

Tehát ha jól értem a központ BELL + ját és BELL -ját kössem össze egy 1000ohm-os ellenállással? Illetve ezt próbálod nekem is magyarázni, csak én nem értettem ?

IGEN!
A szirénát hagyd ahogy van, az egy dolog, a sziréna leírásában NEM LEHET benne, mi kell a központhoz :)
a központ B+ B- közé tegyél egy 1000ohmot!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#31250) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

mennyire szokás állítani a meleg víz hőfokát? Most én 40 °C -ra állítottam, de az szerintem langyi csak :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.