Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30901) neduddki válasza BRIKLY (#30898) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tukor korba 24Vos 1200asszalaggal auroraled, mennyezetre meg felteszel ebbol 2-t, eseteg szinte auora 10W-vol 1-et
aurora led: naffalu kiraly u

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30902) Mate válasza BRIKLY (#30898) üzenetére


Mate
nagyúr

Azért nem nagyon kaptál ötletet, mert nem nagyon van olyan megoldás ami minden paraméternek megfelelne.

A legtöbb ledes megoldás aminek jó fénye van, ronda.
Ami jól néz ki és ebbe a keretbe belefér, annak kevés a fénye.
Ami jó néz ki és jó a fénye, az rohad drága.

A helyedben sima lámpát raknék fel. Max. a tükörhöz, kádhoz valami ledes megoldást. Sima ledsort valahova felragasztani és eltakarni.

(#30903) v2_rider


v2_rider
tag

Sziasztok. Nemrég vettünk házat és belül a szobák falainak alján nedves a vakolat. Nem durván csak foltos a festés. A probléma az hogy a kátránypapír szintje magasabban van mint a padló. És sajnos annó ezt csak elvágták és nem hajtották a beton alá vissza. A tervem az hogy kb fél méterre a faltól feltöröm a betont, teszek be papírt és ezt összedolgozom a falban lévővel. Csak hogy tutira menjek olyan vakolatot ajánlhatna valaki ami bírja az esetleges nedvességet. Ilyenkor légátteresztő vagy pont ennek az elenkezője kell? Illetve erre valami speckó festék kell-e, vagy jó az úgymond normál? Válaszokat előre is köszönöm. Még annyi hogy 70es években épült ház, kő lábazattal, ami kb 50cm magas.

[ Szerkesztve ]

(#30904) Sickboy25


Sickboy25
addikt

hi

nos előzőekben megbeszéltük, hogy min. 80 centis kerámialapos tűzhelyet érdemes választanom! De milyen márkában kell gondolkodnom és mire kell figyelnem egy ilyen vásárlásakor? Pontosabban nem is komplett kellene, hanem külön főzőlap és sütő, ha jól gondolom...

Illetve mosogatógépet milyet ajánlanátok?

hűtő, mosógép már kipipálva... :C

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#30905) neduddki válasza v2_rider (#30903) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aranykezu mesterm habositot vakolatja kell Nked, ami mosogatoszerrel keszul, kicsit gyakorolni kell hogy eltalald az aranyokat de nem egy ordongosseg

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30906) neduddki válasza Sickboy25 (#30904) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha nem akarsz 400khuf-ot ratenni akok rnezd meg a ehd8740fok-ot ill annak szelesitett valtozatst a 9740et, aeg ugyaza mint elux csak nemi felasrral...
mosogatogep 88070-es aeg /csendebn teszem hozza hogy a zeolitos boschok zsenialisak na meg az aruk..../

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30907) Sickboy25 válasza neduddki (#30906) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm már nézem is, mosógépünk is aeg lett, a hűtő meg bosch :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#30908) v2_rider válasza neduddki (#30905) üzenetére


v2_rider
tag

Valami "gyári" holmi esetleg? Amit csak fel kell vakolni azt "jóvan"? :-)

(#30909) Sickboy25 válasza neduddki (#30906) üzenetére


Sickboy25
addikt

hú ez a zeolithos cucc nagyon kemény, szerintem ez lesz a nyerő! :D

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#30910) neduddki válasza v2_rider (#30908) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

van de kicsit csubnya az ar majd rakerdezek

udv

neduddki

mod: Sickboy25: arat lattad???:- )

en is csak huto takapork 180 cm inox/acel aeg es bosch kozot tmegy a nezledoes

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30911) Sickboy25 válasza neduddki (#30910) üzenetére


Sickboy25
addikt

láttam, a nem beépíthető még viszonylag beleférne, de a top az már kemény :)

Ezt a hűtőt vásároltuk meg...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#30912) beers válasza v2_rider (#30903) üzenetére


beers
addikt

Én megcsinálnám normálisan a vízszigetelést!
Ha ez nem lesz meg, akkor bármilyen festés és vakolás csak ideiglenes lesz.....!
Mi felvertük az alját teljesen és megcsináltuk újra:

[ Szerkesztve ]

M&N

(#30913) BRIKLY válasza Ton-ton (#30900) üzenetére


BRIKLY
veterán

Tudom milyen, a konyhába mindkettő fekete, nincs vele gondom. Ügyesen kell takarítani és jó az,és fehér fugával szép is :P

(#30902) mate3553 :

Fényerőt nálam lehet egy kicsit másként kell értelmezni. Csak példának mondom hogy az egyik szobát ami 16 négyzetméter, 3 méter 3528-as ledszalag világítja, a konyhát meg 1,5m 5050-es. És elég ennyi. Nem kell nekem fényár, csak lássak. Fürdőben volt hogy 25w-os normál izzó volt, az is elég volt oda.

(#30914) philoxenia válasza BRIKLY (#30913) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

hát aki nem borotválkozik... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30915) neduddki válasza Sickboy25 (#30911) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

braktart lattad? mod ill. itt aparja

udv

neduddki

p.s. a megtakritas flet kerjuk a szmlamara utalni:- )))

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30916) Ton-ton válasza v2_rider (#30903) üzenetére


Ton-ton
tag

Renovex adalékkal lehet ilyen légáteresztőt készíteni, amihez víz, cement, és kétszerrostált kell még, és a kőművesek utálják. (A mosogatószereset amit ajánlottak nem ismerem).
Igen légáteresztő festék kell hozzá, valamint tilos glettelni. Tehát olyan érdes lesz a felületed mint a smirgli, és ez elég bután mutat ha felette glettelt a fal.

http://qtp.hu

(#30917) BRIKLY válasza philoxenia (#30914) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ahhoz sem kell mindenkinek reflektor :DDD

(#30918) Sickboy25 válasza neduddki (#30915) üzenetére


Sickboy25
addikt

állatok, már most imádom... nagyon frankók :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#30919) DeFranco válasza BRIKLY (#30917) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Végül is az arcodat ismered, megy az emlékezetből is :DDD

(#30920) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Nyílászárók cseréjére magánszemélyeknek vannak mostanában pályázatok? Merre tudok érdeklődni a témában?

(#30921) v2_rider válasza Ton-ton (#30916) üzenetére


v2_rider
tag

Köszi az infót.

(#30922) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Nem régiben voltak Pesten leolvasni a gázórát és a 7 év után most először kifogásolták a következőket.
Az egyik cső végén csak egy csap maradt, szerintük ez életveszélyes és egy elzáró végre kellene cserélni.
A másik amit kifogásoltak hogy a gáz csövek fel mennek az álmennyezet felé és ott ágazódik el a fűtéshez és a főzéshez. Szerintük a gáz csövet végig látható helyen kell vezetni vagy szellőzőket kellene raknom az álmennyezetre. Valamint azzal riogattak hogyha legközelebb ellenőrzik és így találják akkor az egész házban kikapcsolják a gázt. Ez valami új szabályozás vagy csak eddig nem figyeltek? Állítólag lesznek most ellenőrzések. Mit gondoltok?

Köszi

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#30923) genndy válasza Teki1986 (#30922) üzenetére


genndy
addikt

Igazuk van, ezek a hatályos jogszabályok. Gázcső végére berendezés kell, vagy egyértelmű lezárás, és a vezetéknek végig látható/kiszellőztetett helyen kell haladnia. Ha sarokban megy akkor úgy is jó ha a vezeték előtt felzár az álmennyezet.
A riogatást nem tudom, de én a helyedben inkább nem veszekednék velük, csináld meg amit kérnek.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#30924) Gyick válasza genndy (#30923) üzenetére


Gyick
őstag

Ez most nekem is aktuális mert indukciós lap lett a régi gáztüzhely helyett..Egy ilyen elzáró menniybe kerül?
meg ehhez nem szerelő rárakni ugye?

(#30925) neduddki válasza Teki1986 (#30922) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

1 igazuk van
2 ha megsem akkor is az elso pont lep elepbe
3 folosleges veluk veszekedni csinaltad meg
4 allitolag komojjabn fogjakja vnni a tavajj oktonberi elszivos izet isleglabbsi epuletgepesz unokaocs ezt hallota /tl sok a mergezes meg moinsig/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30926) Agostino


Agostino
addikt

üdv

szerintetek mit tudok tenni egy olyan csavarral, ami nagyon bele van fogatva egy fém alkatrészbe és maga a csavar anyaga annyira puha, hogy bár a tökéletesen passzoló csillagcsavarhúzó van benne, nem forog el a csavar, a szerszám viszont kezdi megenni a fejet... kifúrni lehet max? ha igen, akkor a csavarboltok vannak annyira "szakosodva" hogy adnak nekem bele passzolót? :F

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#30927) Sickboy25 válasza Agostino (#30926) üzenetére


Sickboy25
addikt

kép? csak fúrni fogod tudni, így látatlanba...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#30928) tudoero válasza beers (#30912) üzenetére


tudoero
újonc

Szia. Ha jól látom ez egy vályogház. A kérdésem az lenne, hogy a rétegeket végig csináltad a padlónál? A falak szigetelve vannak? Ha igen akkor gondolom azzal van egy szintbe az aljzat szigetelés. A falakat hogyan vakoltad fel? Köszönöm!

(#30929) Agostino válasza Sickboy25 (#30927) üzenetére


Agostino
addikt

az sajnos macerás lenne, mert ez a kávéfőzőmnek egy alkatrésze,ami most össze van rakva : ) azért kellene szétszednem, mert ki kell tiszítani, de sehogy nem akarja az igazságot. gyakorlatilag ezt fogatja fel a csavar a vízkazánhoz. itt az alkatrészrajz, ez az 53-as alkatrész lenne asszem.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#30930) Sickboy25 válasza Agostino (#30929) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ha szar minősége van a csavarnak, akkor előfordulhat, hogy megeszi, bár én még soha nem találkoztam olyan esettel, hogy tökéletesen illeszkedő csillag vagy imbusz el kezdi enni a fejet... Az ott nem illeszkedik tökéletesen, csak esetleg úgy látszik... Csillagoknál fontos a mélység is, hogy beleüljön rendesen a csavarba...

A robbantott ábrán is látszódik, hogy rövid csavar így szinte erőlködés nélkül ki kellene jönnie, mert ennek nem szorító szerepe van, csak annyi, hogy a szűrő le ne essen...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#30931) beers válasza tudoero (#30928) üzenetére


beers
addikt

Szia!

Ez a sorrend:
• talajfeltöltés
• kavicságy (hely hiányában 5cm vastag)
• szerelőbeton
• talajnedvesség elleni szigetelés (10mm-es a nevére már nem emlékszem)
ez bonomittal összehozva a falnál lévő szigeteléssel
• lépésálló hőszigetelés
• technológiai szigetelés (építési fólia)
• aljzatbeton
• burkolat (ez most indul....)

más

valakinek nem rémlik, hogy zárt égésű kazán oldalt kivezetett kéményétől mekkora a legkisebb távolság lakótér ajtaja, ablaka felé? :R

A vakolás lemaradt: vakolóhálóra történt, nem volt egyszerű, volt ahol 6-7cm-re jött ki a függő.....

[ Szerkesztve ]

M&N

(#30932) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! No szóval.a következő a helyzet .CSillárkapcsolót

cseréltem egy helyen, ami külön kapcsolja a fürdő lámpát és a wc-ét

is.
Lényeg ami lényeg hogy a régi kapcsolót kiszedve , csak 3 darab

vezeték volt ott. egy fekete egy nulla(kék) és földelés vezetéke

(zöld sárga) a fázis 1 helyre volt kötve , a nulla és földelés a

kapcsoló 1-1 helyére ahova a nulla kell.
na már most, ugyan így kötöttem vissza .
Kérdésem lenne hogy nem 4 darab vezeték kellene legyen a falba? 2

nulla , fázis, föld.
Létezne hogy a zöld a nulla, csak ilyen kábellel van behuzva ?

illetve ha mégsem de egy nulla helyére kötöttem és van rendesen

villany külön külön akkor a földelés nem okozhat gondot már

amennyiben tényleg föld az( pl áram folyna benne) kimérni nem tudom,

előre is köszi!

(#30933) Kombat


Kombat
őstag

Sziasztok!

Múlt héten erkélyajtót cseréltettünk és most nézegetem, hogy hogyan kellene bejavítani körbe a falat mellette, viszont az a gondom, hogy a redőny automatáját annyira szűk helyre rakták, hogy nem lehet kényelmesen használni sem és a bejavítás is problémás lesz miatta.
Képek:



Mint látható az automata és a tok széle között csak kb.0,5 cm hely maradt.

Mit tudtok erre javasolni?

(#30934) genndy válasza batai15 (#30932) üzenetére


genndy
addikt

Nem egészen. Egy normális kapcsoló a fázist szakítja meg, a nulla csak a lámpához megy (nem is szokott ott lenni a kapcsoló kötődobozában). Tehát a három vezetéknek inkább fázis-fázis-földnek kellene lennie. Sőt inkább fázis-fázis-fázisnak - egy bejövő és a két elmenő ha csillárkapcsolós (én még földvezetékkel nem is találkoztam kapcsolónál, de csak itthon, régi panellakásban csináltam meg magamnak a kapcsolókat+konnektorokat).
Nézd össze a lámpával hogy oda milyen vezetékek érkeznek meg.

Kombat: vékony, sniccerrel vágható gipszkarton csík, szilóval fölragasztva. Nekem ilyennel csinálták meg a bejárati ajtómat körbe amikor cseréltettem. Pontos méreteket nem tudom, de barkácsáruházban biztos van választék. meg ha tudod, annyi időre szereld le az automatát.

beers: sajna régen néztem már az OTSZ-t, de minimum egy méter rémlik.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#30935) philoxenia válasza Kombat (#30933) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vedd le az automatákat, tegyél föl egy akkora lécet, amitől még nyílik az ajtó és arra fogasd vissza az automatákat.

batai15: Ha még mérni sem tudsz inkább hívj valakit, aki Nálad jobban ért hozzá, vagy jobban fölszerelt, azért a villany nem játék, elkötésből tűz is lehet, áramütés is...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30937) Kombat


Kombat
őstag

Nem is annyira a bejavítás lenne a gond, hanem hogy nem férek kényelmesen hozzá. (Mármint használat közben..) Ha fordítok rajta, akkor meg felül az "átmenetnél" horzsolódik a gúrtni.

Nekem eddig 3 lehetőség ugrott be:

1. Motoros redőny mozgatás - legjobb megoldás lenne, viszont a legdrágább is
2. Az ajtó mellett a falból levágni kb, 45°-os szögben - Így már hozzáférhető lenne, viszont brutális ráadásul mindkét oldalon kellene hogy ki is nézzen valahogy.
3. Az automatát teljesen kihozni a fal síkjára (kb. 15cm-t) valamivel - egyszerű és olcsó, de nem lesz túl szép.

[ Szerkesztve ]

(#30938) batai15 válasza genndy (#30934) üzenetére


batai15
félisten

fázis-fázis-fázis? tehát akkor 2 elmenő az megy tovább a többi konnektorhoz stb?
mondom 1 zöld sárga , 1 fekete és 1 kék vezetékem van.

(#30939) beers válasza genndy (#30934) üzenetére


beers
addikt

Nekem 2m rémlik......

M&N

(#30940) Nkboy válasza batai15 (#30938) üzenetére


Nkboy
senior tag

Most akkor konnektor, vagy lámpa?

Bocsika :B

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#30941) batai15 válasza Nkboy (#30940) üzenetére


batai15
félisten

Elmondtam hogy csillárkapcsoló. Nézd meg légyszives mire válaszoltam.

(#30942) Kombat válasza batai15 (#30941) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem is mindhárom fázis. Egy be, 2 ki.
[link]

Lap közepén van a csillár kapcsoló bekötése.

[ Szerkesztve ]

(#30943) batai15 válasza Kombat (#30942) üzenetére


batai15
félisten

Ha 3 fázisom van akkor viszont gond nem?
Nem jó a linked amugy.

[ Szerkesztve ]

(#30944) Dluinet válasza batai15 (#30943) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha eddig nem jöttél rá, akkor ne nyúlj hozzá

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#30945) batai15 válasza Dluinet (#30944) üzenetére


batai15
félisten

Figyelj én ugy kötöttem be mindent vissza ahogy volt. így épült a ház, és így lett vissza kötve az új kapcsoló is.

(#30946) batai15


batai15
félisten

Egyébként nem meg ha minden vezetéket bekötöttem ahogy volt, és megy prímán is,de ha szerintetek 3 fázis van akkor ha benne van a kapcsolóba minden vezeték akkor zárlat kellene legyen nem? :U

(#30947) beers válasza batai15 (#30946) üzenetére


beers
addikt

Ha ennyit konyítasz hozzá, akkor én nem erőltetném...

M&N

(#30948) batai15 válasza beers (#30947) üzenetére


batai15
félisten

Már ne haragudjatok, de de ugy tudom ha fázás fázis talákozik az zárlat. javítsatok ki ha tévedek, de ha 3 fázisom van elvileg akkor az zárlat szvsz.
"Szerintem is mindhárom fázis. Egy be, 2 ki."

[ Szerkesztve ]

(#30949) Kombat válasza batai15 (#30948) üzenetére


Kombat
őstag

Nézd meg amit linkeltem.

(#30950) Dluinet válasza batai15 (#30948) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a vezeték színe nem mérvadó, a sárga-zöld ugyan úgy vezeti a fázist, mint a fekete
tehát: nagyon vigyázni kell

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.