Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28701) Met


Met
Topikgazda

Köszi nektek, így rákeresve nem lehet átalánydíjas víz meg is lett a cikk
Nem tudtam mit keressek :B

Már csak az a kérdés hogy nekem kell intézni vagy a szolgáltató?
A szolgáltató köteles felszerelni a mérőt, ha a fogyasztó biztosította a feltételeket.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28702) Mate


Mate
nagyúr

Az erkélyünk lámpakapcsolója bent van a szobában. Ez egy világítós kapcsoló. (Gondolom azért, hogy ha pl. redőny le van húzva, akkor is lehessen bent látni, hogy fel van kapcsolva a lámpa)

A gondom csak az, hogy 6 vezeték megy a falban. 3 jön fentről 3 lentről. Kint csak egy sima lámpa van.

Valamelyiket direktbe kéne kötni? Mit mivel, hogyan kössem be? Sima kapcsoló lesz ott, nem világítós.

(#28703) harry válasza Mate (#28702) üzenetére


harry
veterán

Amennyire tudom, a legtöbb kapcsoló egy áramkört szakít meg, tehát praktikusan a fázist (feka/barna), földelést nem szakítunk meg, nullát meg nem szükséges, ha már a másik vezetéken nincs zárva az áramkör. Talán fürdőkben szokták mindkét ágat kapcsolni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28704) qdak válasza Mate (#28702) üzenetére


qdak
addikt

neked ott csak 2 vezeték játszik, jo esetben 2 fekete v barna lesz meg szaggatva 1 kapcsoloval.
persze a gyak mas nekunk vhol olyan vezetékek voltak ami maradt anno a mesternek :D
mindenképp fázist érdemes szakitani, ha esetleg matatnak az e27 ben ne rázza meg az embert ha el is feledkezik :D

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#28705) genndy válasza Mate (#28702) üzenetére


genndy
addikt

Kültérre szoktak kétsarkú kapcsolót is rakni (tehát ami a fázist és a nullát is szakítja) + a föld, megvan a 3 zsinór.
Mik a színeik? AZ elég jól útbaigazít, feltéve hogy szabványosan szerelték.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#28706) Mate


Mate
nagyúr

Holnap megnézem majd, pontosan milyen színűek a kábelek.

A régi kapcsolóba be volt kötve mind a 6. Gondoltam azért van ennyi kábel, hogy világítani is tudjon, bár lehet baromság :D

Villanyszerelő ismerősnek mikor telefonon mondtam ,hogy 6 vezeték van, egyből kérdezte, hogy hány lámpa van kint. Mikor mondtam, hogy 1, akkor azt mondta, hogy érdekes a dolog és így látatlanban nem tud segíteni.

(#28707) genndy válasza Mate (#28706) üzenetére


genndy
addikt

A kapcsolóban lévő lámpa miatt lesz valóban 3 vezeték (a földeléssel hülyeséget mondtam, azt nem viszik be a kapcsolóba).
Pedig pont ma szereltem itthon villanyt... :B Mentségemre szóljon hogy konnektorokat is, azzal kavartam valószínűleg.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#28708) neduddki válasza neduddki (#28685) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

leulok a gep el es Bona Hygilux-os 2014e kartyanptar fogad:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28709) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na befejeződött a lakásfelújításom, a cél annyi volt hogy az 51nm panel lakás belülről úgy nézzen ki mint egy jobb újjáépítés. Az elvárt célt sikerült elérni, viszont többet lakást tuti nem újíttatok fel...:) Ismerős általi kivitelező brigád volt aki csinálta a nagyját, de kb ~100 ezerrel tuti lehúztak anyag költségből, amit lehetetlen lett volna sajnos munka mellett követnem...Viszont ha nem vagyok észnél sokkal több is lehetett volna ez a mínusz szóval nem tudtam mit csinálni lenyeltem. Volt rendesen veszekedés így is de ebbe inkább nem is mennék bele. A lényeg a lényeg az asztalosom viszont iszonyat korrekt volt, annyi volt minden amit megbeszéltünk (nagyon jó áron), úgy csinált mindent ahogy mondtam, ilyen embert nehéz sajnos mindenre találni.

Szóval ha jó asztalos kell aki jó áron dolgozok priviben megadom az elérhetőségét, nekem is itt ajánlotta egy kolléga.

Akit meg esetleg érdekel mit lehet kihozni egy panelból annak szintén küldhetek képeket.

[ Szerkesztve ]

(#28710) SG3rg0 válasza B-L-A-C-K (#28709) üzenetére


SG3rg0
őstag

Szia, én is most fejeztem be a felújítást. Munka mellett halál. A mesterekre ránézni minden úgy legyen ahogy elgondoltad. És a pénz igen ha kell valami akkor az gyorsan kell és akkor gyorsan megy a pénz is. Nálam az 5-10 ezrek röpködtek.

Más:

Rakattam új bejárai ajtót. És felette van egy kis üveg rész olyan szélesen mint amilyen széles maga az ajtó. A lépcsőházba ha felkapcsolják a villanyt zavaróan bevilágít. Nem áttetsző üveg hanem ilyen homályos de zavaró ha éjszaka a fény beszűrődik. Valakinek valami ötlet amivel szépen ki lehetne takarni?
Arra gondoltam hogy kívülről valamilyen fóliával leragasztom.

[ Szerkesztve ]

(#28711) B-L-A-C-K válasza SG3rg0 (#28710) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt már előtte megvolt határozva egy körülbelüli ár, és minden csavarnak tudtam az árát már a végére, az anyag 40%-ért én szereztem be a többit ő. Amit adtam neki elég hamar elfogyott, tudtam hogy kell még nála lenni pénznek, és még kért erre meg arra kamu dumával. Megkérdeztem mennyi van még nála a pénzemből egyszer mondta 20 ezer, mondom akkor még keressen mert 150 nek kellene lennie, na utána már 100 ezer volt nála hirtelen. Akkor mondta még vigyek 70 ezret, mert ennyi még kell, mondom oké, de nézzük meg mire, meg mennyi van még a pénzéből. Persze kiderült egy fillért sem kellett vinnem, nem tudod elszámolni a dolgokkal akkor sem. Ideges lett, látta gáz van, azzal jött én mit turkálok a zsebébe, mondta akkor ez olyan mondjam meg nálam is mennyi pénz van....:) Mondom 1 mi közöd van nálam mennyi pénz van 2. én nem a te zsebedben turkálok mivel nem a te pénzedről kérdezlek hanem arról a pénzről ami az enyém és nálad van anyagra. Na mind1 tudnék még mesélni....A lényeg azt gondolta palimadár vagyok, és kicsit levesz. Ami persze sikerült is neki egy valamilyen szinten, de ha nem hagyom magam ez jóval több is lett volna. Szóval voltak ilyen kis furcsaság.

Az a kis üveg rész az ajtóval volt együtt, fa vagy műanyag? Ha fa, én azt javasolnám az üveget vetesd ki, gipszkartonoztasd be, szépen gletteljétek át, majd fessétek le, és kész.

(#28712) biker válasza Hasaggymeg (#28695) üzenetére


biker
nagyúr

konkrétan az a baj, hogy a két kisszoba északi. a nappali/konyha/előszoba/fürdő ok
nappaliban van a termosztát. beállítva 22,5 fokra
felfűtés alatt és utána pár perccel még minden ok, radiátorok lassan jól belőve, hogy egyszerre lesz a nappaliban 22,5 fok, a kisszobákban 22,2-22,3 körül
de a két szoba hamrabb hűl ki, mire újra indul a termosztát (Exacontrol modulációs, elég stabil amúgy) a kisszobákban 21,2-21,5-re esik, és a gyerek a földön játszva 21 fokban, azért már nem túl jó

erre mondta a kazános, mikor jött a kattogást megszüntetni (ez is egy vicc volt, de működik), hogy felejtsem el a radiátor cserét, ha túlhűl, nem segít, mert fűtéskor jó
tegyem be ide a termosztátot, és a többit szabályozzam le termofejekkel. Csak ugye ehhez cserélni kell az összes fejet :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28713) Nkboy válasza SG3rg0 (#28710) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ha műanyag az ajtó, akkor a felülvilágítóban ki kell cserélni az üveget stadur -ra. Ez a legegyszerűbb megoldás.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#28714) runner 125 válasza B-L-A-C-K (#28711) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez a tendencia sajnos egyre jobban jellemző lesz a magyar iparosra.

Kb. 2 éve a gázszerelő engem is lehúzott, hasonló volt a szitu, konkrétan egy vegyest. kazán beszereléséről volt szó. Kértem tőle árajánlatot, elküldte, átnéztem, kazánt ismerős kapcsán kapásból találtam 50.000ft-tal olcsóbban, meg is mondtam neki h a többi ok, de a kazán nem kell, azt intézem én.
Szintúgy dolgoztam, majd az utolsó napon felhívott, h még ez meg az kell a rendszerhez, átmegy a boltba és megveszi. Már ekkor gyanús volt, de persze a hozzá nem értésem, meg az időhiányom miatt nem volt kapacitásom arra, h pontosan utánaszámoljak, de kb 30 rugóval akkor tuti lehúzott.

Tolj már be képeket, nem tudod megosztani? Drive?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28715) neduddki válasza B-L-A-C-K (#28709) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en aprokat fole szaldtam a betervezett ne, de a fene szamolt vele, hogy a 7nm furdoszobaba csak a csempe 400k lesz, a eloszoba-konyha-etkezobe a disz felert .4nm simaval hogy, rabolntok a reheaura, hogy 10nm hejjett 20nm lesz a falfutes szumma, hogy a konyha dupla magas lesz, hogy a szkrenyhatamogotti rezcso >30k etc.:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28716) runner 125 válasza neduddki (#28715) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mármint az ugye az a rézcső, amit majd az unokád fog csak látni, ha cseréli a bútort? :D ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28717) neduddki válasza runner 125 (#28716) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gen a szekreny hata mogot tesz egy kort a melegviz, mivel az a hideg fal es hogy soha ne peneszedjen-vizesedjen-paljon be

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28718) blackvinyl


blackvinyl
tag

Sziasztok,

Gáz szerelő embert keresnék, Dusnok (Bács-Kiskun megye, Kalocsa közelében) on kellene kicserélni két gáztűzhelyet, a mostani nagyon gyengén süt, megvan a cseredarab, viszont nincs aki megcsinálja. 06204211756

Köszi!

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#28719) biker válasza biker (#28712) üzenetére


biker
nagyúr

Ma szerelgettem, a komplett termosztatot nem akartam bevinni a gyerekhez, mert eltekergetne, szoval kiforrasztottam belole az erzekelo elemet, es azt atvittem a szobaba a gyerekhez egy csatornaban
Igy a kisszoba homersekletet erzekeli a nappaliban :)
Majd kiderul, hogy mikepp mukodik jol, ha a gyereknel 22-t tart, mennyi lesz a nappaliban
Mondjuk oda mindenkepp illene termofej a kandallo miatt, ha futok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28720) genndy válasza runner 125 (#28714) üzenetére


genndy
addikt

Inkább ne toljon be képeket, nehogy valami csúnya ember vérszemet kapjon.
Írj neki privátot, küld képet vagy ad elérhetőséget.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#28721) runner 125 válasza genndy (#28720) üzenetére


runner 125
nagyúr

H mi? Ezt nem értem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28722) szabjan válasza runner 125 (#28714) üzenetére


szabjan
tag

Nagyon sok a kontár /szó szerint értem/ a szakmásban sajnos.
Mint mindegyikben.
Egyébként aki nem tudja /vagy nem akarja/ előre összeírni egy vegyes kazán teljes anyagszükségletét, főleg ha a helyszínen is megnézi, akkor ott probléma van. Vagy tanácstalanság az elején és közben jön rá dolgokra hogy mi kell még, /ez a jobbik eset ha rájön. ..és speciel nem hagyja ki mondjuk a termikus lefúvatót egy zárt rendszerből.../ vagy nem is akar vele foglalkozni előre és hasraütve mond árat.

a vizesember

(#28723) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Ma reggel lettem figyelmes egy érdekes dologra. A wc-be van egy elektromos elszívom ami nem működik. Tudtam róla tervbe van a cserélje. Az elszívó fölött pvc cső megy felfele. És reggel csöpög a víz. Pici cseppek csepegnek leszereltem és nedves volt a ventilátor. Szerintem ez páralecsapódás. Szintzáró szintről van szó.
Szerintetek elég ha kicserélem a ventit hogy működjön és akkor nem lesz ez a páralecsapódás?

Ezt a problémát 10kor érzékeltem de 13:00 után tök száraz. Most megnéztem most is tök száraz. De a ventilátort kiszedvén látszik hogy alatta kicsi rohadás már van. De most tök száraz az egész.

[ Szerkesztve ]

(#28724) genndy válasza SG3rg0 (#28723) üzenetére


genndy
addikt

Igen, páralecsapódás.
Ha eddig működő ventilátornál nem volt gond, akkor oké lesz. De sajnos sok oka lehet, tehát nem biztos hogy megszűnik (én olyanról tudok, hogy a cső egy tetőn kialakított doboz tetejére fújta a levegőt, a doboz oldalán volt a kültéri rács. A hideg fémlemezen lecsapódott a meleg párás levegő és visszacsöpögött a csőbe. A doboz tetejének leszigetelése úgy emlékszem megoldotta).
Lehet még az is, hogy a kültérben/padlástérben (tehát hidegben) menő csőszakasz nincs szigetelve, ekkor arra kéne rátenni hőszigetelést kívülről. Vagy ha a víz amúgy nem zavar, akkor az alsó könyök aljából egy cseppvízvezetéket bekötni valahová (esetleg a könyököt ki is cserélni T-idomra).

Mert hajnalban/reggel még pont olyan hideg volt hogy már lecsapódott.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#28725) SG3rg0 válasza genndy (#28724) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ehhez milyen szaki kell?
A fürdőbe a ventilátor jól működik. Ott hogy nincs csepegés? A két cső össze van kötve?

Ja meg milyet vegyek a helyére? Milyen ventit? Mert akkor lecserélem mind a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#28726) genndy válasza SG3rg0 (#28725) üzenetére


genndy
addikt

Általános légtechnikás/szigetelős ember elég hozzá, inkább az a kérdés hogy mennyire hozzáférhető a cső (aknában, tetőn)...
De ezért írtam, hogy ha működőnél nem volt gond, akkor nem olyan nagy a baj, vegyél egy ventilátort és oké lesz. Most a hideg levegő elég mélyen be tud kúszni, lehűti a csövet aztán ahogy jön a WC-ből a meleg, lecsapódik. Ezért is látod a cseppeket. Ha csak föntről csöpögne akkor kellene valamit már szigetelni is.

A rossz helyett vegyél egy ugyanolyat. Nem tudok típust ajánlani, ilyen kicsiből millió fajta van.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#28727) SG3rg0 válasza genndy (#28726) üzenetére


SG3rg0
őstag

működőnél nem volt gond Ezt hogy érted?
Épp ezt nem tudom eldönteni hogy vajon fent csöpög-e.

(#28728) genndy válasza SG3rg0 (#28727) üzenetére


genndy
addikt

Amikor működött a WC-ben is, akkor az csöpögött? Valószínűleg nem, ha a fürdőben most is működik és nem csöpög.
Cserélj ventilátort az legyen az első. aztán meglátod.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#28729) SG3rg0 válasza genndy (#28728) üzenetére


SG3rg0
őstag

Nemrég költöztem be, nem tudom mi volt régen. De az biztos hogy a venti ami a wcben van ar rég halott.
Még azt nem mondtam hogy a fürdőben akkor megy a venti ha a villanyt felkapcsolom. Néztem olyan ventit ami páraérzékelés és mozgás érzékelős. Kicsit zsebbenyúlós.

(#28730) genndy válasza SG3rg0 (#28729) üzenetére


genndy
addikt

Akkor ne olyat vegyél... Villanykapcsolós jó a WC-be is.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#28731) SG3rg0 válasza genndy (#28730) üzenetére


SG3rg0
őstag

Köszi a segítséget. Szétnézek milyenek vannak.

(#28732) B-L-A-C-K válasza neduddki (#28715) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha úgy megy fölé az anyagárral hogy valósan mert tényleg kell ez meg az, akkor nem érdekel, és nem is idegesít. De itt tudom hogy konkréten mi mennyibe került, munka után mindig felmentem, engem is elküldet pár helyre, illetve a mester meghazudtolta magát 20x kb, azaz lebuktatta saját magát. Plusz nem volt nehéz követnem amúgy mert én vettem a villanyos dolgokat, a csempét, a lamináltat, a kádat, fürdőszobába való dolgokat, ő meg a festéshez való dolgokat, gipszkartonozáshoz, és az ajtókat. Szóval nem az van hogy elfogyott a pénz és kértek még anyagra, vagyis de csak az elfogyott pénz egy része nem az én lakásom anyagára ment...:D

runner 125: Hát igen az is szép, mondjuk nálam ugye nagyobb beruházás volt, és 100 ezer ugymond nem sok, de tudom ez is felesleges volt, viszont ha hagytam volna átb@szatni magam ez mondom még bőven lehetett volna több is.

Képeket mindjárt küldök privátban...

[ Szerkesztve ]

(#28733) neduddki válasza B-L-A-C-K (#28732) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

engem a vellansyzok szerettek, aszontak 3 falusi hazat behuztak volan azbbol a mazzagmennyiseggbol amit en 50nm-re bepakooltattam:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28734) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Létezik olyan spéj, vagy bármi más, amivel az ablak belső felületét befújva, bekenve, az nem párásodik? Vagy legalább a pára helyett vizcseppek jelnnek meg.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#28735) runner 125 válasza macera2 (#28734) üzenetére


runner 125
nagyúr

Motor plexire létezik, én próbáltam annó, de szerintem szart sem ér.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#28736) Dluinet válasza macera2 (#28734) üzenetére


Dluinet
nagyúr

létezik, mármint ez van ráírva, de utána ne akarj kinézni azon az üvegen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28737) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

páraelszívó vételében tudnátok segíteni ?

teleszkópos kellene 60cm-es
és ami fontosabb de ilyen infót sehol nem találtam
hogy legyen hátul a kivezetés és ne oldalt vagy fenn
ha fent van akkor szétkéne mindent bombázni

üzletekben csak ilyet kapni azért próbáltam a neten de ott sem tudtam meg többet

köszi előre is!

(#28738) fero02 válasza Hege1234 (#28737) üzenetére


fero02
veterán

Mivel tudnék nikecelt nikecelhez ragasztani? Kellene egy "dobozt" csinálnom, amit a fúrt kút kútfejére húznék rá télire, csak ez a ragasztó dolog kérdéses.

(#28739) föccer válasza fero02 (#28738) üzenetére


föccer
nagyúr

Sima PVA-val. Csak a kötés végéig össze kell valamivel fogni a felületeket.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28740) FatalEror válasza fero02 (#28738) üzenetére


FatalEror
addikt

Valószínűleg csak is vízbázisú ragasztóval,mivel az oldószeresek sanszos,hogy oldják.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#28741) Met válasza fero02 (#28738) üzenetére


Met
Topikgazda

Kétoldalas ragasztó

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28742) neduddki válasza fero02 (#28738) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ragaszto pur, linket lasd vissza

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28743) fero02


fero02
veterán

Köszi a tippeket! :R

(#28744) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Szakik!

Nekem fűtés kérdésem volna.

Most lett új kazánunk. Ariston nem kondenzációs...

Igazából most költöztünk albérletbe...

110m2 kb.

A hátsó rész tejesen le van szigetelve... elől is körbe de a padlás csak részben.

Most 19-20 fok van,... nekünk ez elég.

De valahogy nem tudunk mit kezdeni a penésszel... szellőztetés semmit nem old meg... folyik a víz a műanyag ablakon.... penész állandóan előjön.
Nagyon zavar mert tisztaság mániás az asszony, meg igaza is van... nem jó dolog.

Mi a fenét lehet csinálni? Túl hideg van nálunk?

Adjatok valami tanácsot-------

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28745) Dluinet válasza Vangelis (#28744) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a pára a hideg felületen csapódik le

a hideg falakat szigeteitek vagy a párát csökkentitek

páracsökkentés: naponta háromszor az összes nyilaszárót kinyitni 3 percre, hogy kereszthuzat legyen

mivel rengeteg nedvességet tárolnak a falak, bútorok, ruhák, ezért minimum fél év szellőztetés után van látható eredménye

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28746) Vangelis válasza Dluinet (#28745) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Szigetelve van minden.....

Kívülről.

Akkor azért lehet, mert nem lakták a házat 1 évig?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28747) Dluinet válasza Vangelis (#28746) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Néhány köbméter víz lehet csak a házban, amint az elillant már száraz is.
Ősszel és tavasszal elég gyenge eredményt lehet elérni szellőztetéssel, mert hasonló az abszulut (nem a relatív) páratartalma a levegőnek, mint ami a házban van.

télen a kinti 100% relatív páratáralmú levegő sokkal szárazabb, mint a benti, csak ilyenkor a többet kell fűteni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28748) Vangelis válasza Dluinet (#28747) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igen... sajna sok szellőztetés eszi a gázt....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#28749) csibor válasza Vangelis (#28748) üzenetére


csibor
őstag

Páraelszívó? Anno vettünk egyet, ha nem is oldotta meg teljesen, de sokat segített.

(#28750) Vangelis válasza csibor (#28749) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát nem tudom... most elég szűkös a költségvetés...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.