Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29951) rayoliviero válasza Mate (#29950) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezen kijelző nincs. Ha elindítok egy áztató programot, akkor leszívja amúgy a vizet, utána leállítom a programot. Csak így tudom eltüntetni belőle a vizet a mosogatási program után. Tehát nem hiszem, hogy dugulás van, mert le tudja szívni a vizet, csak ezt a mosogatási program végén valamiért nem akarja.

(#29952) Mate válasza rayoliviero (#29951) üzenetére


Mate
nagyúr

szűrőket mindet átnézted, illetve a csöveket is?

(#29953) rayoliviero válasza Mate (#29952) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szűrőt igen, csövet nem, mert ahhoz nem egyszerű hozzáférni, úgy be van építve.

(#29954) odrif


odrif
MODERÁTOR

Kétszárnyú kapunyitót keresek. A kapu szárnya 2 m-es.
Melyik típus az ajánlott és a megbízható?
Ennek szerelési költsége kb. mibe kerül?

20 éve a Prohardveren

(#29955) csemberlen válasza odrif (#29954) üzenetére


csemberlen
őstag

2*2 méteres ugye?
Családi ház normál napi néhány nyitással, vagy 32 lakásos társasház napi sok nyitással.
Milyen anyaga, súlya van a kapunak?
Fotó ha a kapu már megvan

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#29956) odrif válasza csemberlen (#29955) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen a kapu 2X2 méteres, családi háznál, napi néhány nyitással.
Anyaga zártszelvény, fa lécekkel.
Képek:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

20 éve a Prohardveren

(#29957) neduddki válasza odrif (#29956) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

epitesz cimboram mondan alakicsd at uszvafuggesztrore, en csak aszondom hormann, probalkoztak az esmerosk sok mindennek a vegne sok szivas es piz utqna ide kotottewk ki

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29958) odrif válasza odrif (#29956) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ja és a kerti lámpától még oda kell varázsolni némi áramot. :DDD

20 éve a Prohardveren

(#29959) csemberlen válasza odrif (#29956) üzenetére


csemberlen
őstag

100e ft körül van egy szett.
A szerelés is kb. ugyanannyi.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#29960) odrif válasza csemberlen (#29959) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ezt néztem.[link]
Szerintem megfelelne nem?

(mondjuk a szerelést kicsi sokallom, de majd meglátjuk.)

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#29961) csemberlen válasza odrif (#29960) üzenetére


csemberlen
őstag

Megfelelhet.
Kell pár dolgot belehegeszteni a kerítésbe, és az ajtóba, hogy meglehessen oldani.
Valamint betáp kell a vezérlő doboznak, és ha nincs a viacolor alatt cső akkor azt is fel kell szedni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#29962) odrif válasza csemberlen (#29961) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszönöm a segítséget.
Így is felújításra szorul a kapu, ugyhogy akkor majd egyben mindent.

20 éve a Prohardveren

(#29963) Mate válasza rayoliviero (#29953) üzenetére


Mate
nagyúr

Ahogy olvasgattam a cső megtörése, csavarodása okozhatja még, de ha be van építve, ez kizárt.

A szűrő gondolom lefogja a nagyobb darabokat, így a dugulás sem valószínű.

Kézikönyvben nem írnak semmit?

(#29964) Baaraanz


Baaraanz
tag

120l-es hajdú bojler csere után a meleg víz nyomás eléggé alacsony. Mi okozhatja?

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#29965) rayoliviero válasza Mate (#29963) üzenetére


rayoliviero
veterán

Csőhöz nem nyúltam, így nem törhetett meg.
Kézikönyv sajna pedig nem ír semmit. És ha dugulás lenne, akkor nem szívná le vizet, ha áztatás funkcióra állítanám, márpedig úgy leszívja tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

(#29966) Mate válasza rayoliviero (#29965) üzenetére


Mate
nagyúr

Írj a cégnek, hogy ilyen esetben mi lehet a gond. Remélhetőleg nem csak bla-bla-bla nincs garancia akkor bla-bla-bla dumát küldik el, hanem segítenek is.

(#29967) rayoliviero válasza Mate (#29966) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ja, az jó ötlet, dobok nekik egy mailt.

(#29968) Mate válasza rayoliviero (#29967) üzenetére


Mate
nagyúr

UPC megoldódott? :)

(#29969) rayoliviero válasza Mate (#29968) üzenetére


rayoliviero
veterán

Csak költöztem végül új albiba, így csak sima költöztetést kellett kérnem a szolgáltatásnak.

(#29970) Mate válasza rayoliviero (#29969) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, de ha jól rémlik gond volt a tv-vel. Nem akartak 1 címre 2-t engedni.

(#29971) rayoliviero válasza Mate (#29970) üzenetére


rayoliviero
veterán

De tök új címre költöztem, ahol nem volt tv szolgáltatás, így nem volt gond.

(#29972) Mate válasza rayoliviero (#29971) üzenetére


Mate
nagyúr

Ja, értem :)

(#29973) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Elkészült az előszoba kövezése.Sajnos a vártnál rosszabb lett a végeredmény.A burkoló az elején 8mm emelkedést saccolt a kövezés, és a szoba parkettája síkjának, amibe bele is egyeztem, mert azt egy burkolatváltóval tudom orvosolni még. A 8mm-ből 2cm lett,és az már nagyon magas,és nem is esztétikus.
Közben megsérült a szobában 2 parkettám, amit cserélni kell, úgyhogy fel kell szednem a parkettát. Ezt el is kezdtem.Alatta láttam, hogy az előző tulaj az eredeti parkettára tette rá az újat, ami kb 2 cm vastag.
Úgy döntöttem, hogy felszedem az egészet, és a szoba padlóját kiöntöm valamivel, ami olcsó.
A szoba 16 nm. Szerintetek mit használjak oda, és mennyit? 3cm-t kéne emelnem a 16nm-en

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#29974) nesa válasza Ace Ventura (#29973) üzenetére


nesa
veterán

Ez gondolom valami tomb lakas tegyel egy reteg valami hangszigetelot azt utanna mehet PL OSB lap sokan szeretnek erre parkettazni manapsag, az osb- bol nutossat vegyel.
15mm es nutos kb 1800ft/nm de van 18 as es 22 is.
En amugy ezt ma divatos szallagparkettat mindegy hogy papir vagy fa alapu panelokbol kitiltanam, plane ugy hogy a hangszigetelest nemteszik ala, kolegamnal voltam es a felso lako mikor maszkalt olyan volt mintha a szobaba jonne menne valaki...

[ Szerkesztve ]

(#29975) Ace Ventura válasza nesa (#29974) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, de nem gond, mert alattam nincs senki.
Én valami annál is olcsóbb megoldásra gondoltam. Esetleg beton?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#29976) Morris válasza Ace Ventura (#29975) üzenetére


Morris
veterán

Fel ne vedd a régi parkettát. Rengeteget szigetel. Inkább bírd ki azt a 2 centi szinteltérést. :U

(#29977) Ace Ventura válasza Morris (#29976) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Akkor arra mit lehetne tenni, hogy magasabb legye? Az új parketta fel van szedve, arra kéne valami 10-12 mm
Láttam parafát 1cm-est bauhausba, de az ára nem volt kiírva.az jó lehet?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#29978) x_o_n válasza Ace Ventura (#29977) üzenetére


x_o_n
veterán

(91,5cm x 61cm) normál parafa lap 1cm vastag az 3300/db

(#29979) föccer válasza Ace Ventura (#29977) üzenetére


föccer
nagyúr

Jó lehet, csak drága. Beton ilyen vékonyan nem lehet tenni. Illetve igen, de az még drágább, mint ha a fát raknád le.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29980) x_o_n válasza Ace Ventura (#29977) üzenetére


x_o_n
veterán

padloponnal kiszintezve és arra valamilyen préselt fa megoldást?azt sokan alkalmazzák,lényegesen kedvezöbb

(#29981) nesa válasza Ace Ventura (#29977) üzenetére


nesa
veterán

A 10mm es OSB cirka 1000ft /nm.

(#29980) x_o_n
Szamold ki hany zsak padlopond kene 10mm re 16nm-en amit amugy se lehet raonteni a fa parkettara akkor aztis felkene szedni es es megtobb kene az OSB a legjobb megoldas ide.

(#29982) x_o_n válasza nesa (#29981) üzenetére


x_o_n
veterán

én az olvastam hogy a parketta fel van szedve.
a padlopont a betonra gondoltam és rá az osb lapot.....de akárhányszor olvasom nem is látom másként.

(#29983) Met válasza x_o_n (#29982) üzenetére


Met
Topikgazda

#29973
Alatta láttam, hogy az előző tulaj az eredeti parkettára tette rá az újat, ami kb 2 cm vastag.

Amúgy tényleg, OSB és arra a laminált, meg is van a szintkülönbség.

Ace Ventura hogy sikerült több mint a dupla magasságra lekövezni az előszobát?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29984) x_o_n válasza Met (#29983) üzenetére


x_o_n
veterán

ez de beteg,parkettára parkettát... akkor félreértettem,de ö is,viszont közvetlen nem jó felrakni akkor is kell valami közé.

(#29985) Met válasza x_o_n (#29984) üzenetére


Met
Topikgazda

Melyik két réteg közé és micsoda? Nyilván a laminált alá kell a fólia.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29986) x_o_n válasza Met (#29985) üzenetére


x_o_n
veterán

a régi parketta és az osb közé,de nyilván a parkettás hülyeséget mondott.

(#29987) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Üdv.

Van egy kb 25-30 négyzetméteres beton alapom. Szeretnék rá építeni valami kis "zeneszobát".
Szerintetek miből lehetne a lehető legolcsóbban,vagy inkább annál is egy kicsit olcsóbban ( ;] ) megoldani?

4 fal,mennyezet,és egy tető.Van egy hülye ötletem.Falak,és egy mennyezet gipszkartonból,kívülről rá vagy 10centi hungarocell,tető meg nád,azt ingyen is tudok szerezni amennyi csak kell.És persze a gipszkarton kapna valami fóliát,vagy ilyesmit,hogy nedvesség ne érje se alulról,se sehonnan.Vélemény?

Ja,és nem,nem várom el hogy ez életem végéig álljon,az sem érdekel ha pár év múlva kezdhetem előröl.

(#29988) DeFranco válasza BRIKLY (#29987) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ööööö... neked nem szigetelned kellene soványdisznó vágtában a vályogot?

(#29989) föccer válasza BRIKLY (#29987) üzenetére


föccer
nagyúr

Vess vályogot és és tapaszd össze sárral. Kb ez a legolcsóbb, amit el tudok képzelni. A tetőre meg gúlába rakott nád jó lehet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29990) fero02 válasza BRIKLY (#29987) üzenetére


fero02
veterán

Nem b@sztatásként, de nemrégen a konyhád alig bírtad kiburkolni, mert hogy nincs pénzed. Most meg csinálnál valamit, de nem bánnád, ha pár év múlva kezdhetnéd újra? :(

Azt tudod, hogy milyen az alap? Alap az egyáltalán, vagy inkább valami betonozott placc? Hiába a könnyűszerkezetes fal, azért lesz annak súlya (tetőszerkezettel se könnyű). Ha valami vékonyka beton, akkor le fog törni idővel...

(#29991) Ace Ventura válasza nesa (#29981) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Igen, ez a baj, hogy a 60 éves gyári parketta lent van, és erre tették rá a mostani lamináltat, amit felszedtem.
Ha a gyárit is felszedem akkor már 3cm-t kell pótolnom 16 nm-en,a mi brutál.
Ez az OSB lapos megoldás tetszene. Akkor úgy nézne ki a dolog, hogy 60 éves parketta, rá OSB, rá a szivacs, és a mostani parketta.Az már 3 faréteg :) Nem gáz ez?

Met
Az előszoba azon része lejtett mint kiderült, és oda több kellett.Ha ezt tudom, akkor a követ veretem fel.Szopacs ez a szintezés...

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#29992) neduddki válasza BRIKLY (#29987) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csalakozom az elotem sozlokhoz ajjaj mi lesz itt moingya

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29993) runner 125 válasza BRIKLY (#29987) üzenetére


runner 125
nagyúr

Agybanbajvan.

_

Valaki nem jár innen IKEA-ba? Már egy ideje pályáznék kettő ilyen tartóra, de sajnos Pesten nem járok.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29994) föccer válasza runner 125 (#29993) üzenetére


föccer
nagyúr

Ajaj. :D

vége van a győri melónak, egy jó ideig nem is járok felétek :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29995) Met


Met
Topikgazda

BRIKLY Igaza van DeFranco-nak, Neked most vihar sebesen kellene a fürdő szigetelésén és talajvíz elvezetésén dolgoznod. Az a beton placc majd jó lesz oda lerakatni a rengeteg cementet és a betonkeverőt. Majd ha kész van a szigetelés és ki tudja még milyen fontos munkák akkor jöhet a szórakozás.

runner 125 mennyire lenne sürgős?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29996) nesa válasza Ace Ventura (#29991) üzenetére


nesa
veterán

Nem dehogy ez egyaltalan nem gaz, sot orulj neki tuti faszan szigetelve leszel lefele.

Azt hogy a hangszigetelot hova erdemes tenni OSB ala vagy fole ezt nemtudom, de valoszinuleg ugy csinalnam hogy OSB ala raknam es az uj szallagparketat ragasztanam az OSB re, de csak akkor ha FA szallag parketta, ha ilyen papir szar akkor forditva csinald (ne b@szd el a jo OSB lemezt) hogy a szigeteles legyen az osb es papir parketta kozt az osb igy kiszolgal 30 garnitura papir szart, szal csak akkor ragaszd le ha minosegi az aru.

Jartam mar olyan helyen is ahol OSB volt tomitve es lakkozva, vegulis az se rossz, biztos jobb mint nehany papir vacak

[ Szerkesztve ]

(#29997) Ace Ventura válasza nesa (#29996) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Én is lassan kezdek barátkozni a gondolattal. Megy le az OSB lap (azt nem kell rögzíteni) rá a szigetelő, az asszem 3 mm, és rá a laminált.
Akkor a 12mm áthidalására nem is kell nekem a 12mm-es OSB, mert ugye 3mm a szigetelő, igy elég a 10mm-es OSB is.Vagy inkább a szigetelőből kellene vékonyabb....

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#29998) nesa válasza Ace Ventura (#29997) üzenetére


nesa
veterán

Ha nagyon penge akarsz lenni lecsavarozhatod par helyen az osb lemezeket.
A szigetelot ugy valaszd meg hogy jolegyen a mostani laminalthoz.

(#29999) x_o_n válasza Ace Ventura (#29997) üzenetére


x_o_n
veterán

Le kell rögziteni.

(#30000) föccer válasza Ace Ventura (#29997) üzenetére


föccer
nagyúr

Nyikorogni fog.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.