Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29551) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Valaki rakott már fel Alumínium redőnyt? Hőszigetelést tekintve állítólag jobb mint a sima műanyag.

(#29552) neduddki válasza SG3rg0 (#29551) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igen ahang es hoszigetlesben is

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29553) Dluinet válasza SG3rg0 (#29551) üzenetére


Dluinet
nagyúr

többszörös a súlya, ezért a nők a 1,5 méternél szélesebbet nem tudják felhúzni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29554) biker válasza Dluinet (#29553) üzenetére


biker
nagyúr

Szerinted...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29555) Dluinet válasza biker (#29554) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mondom: nők
amit beraktál képet, az csak nőnek látszó ork

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29556) Nkboy válasza Dluinet (#29553) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ebben az esetben, a motoros redőny a megoldás. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#29557) runner 125 válasza Dluinet (#29555) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ami ráadásul kamu is, még a feje sem eredeti, s annak ellenére, h valóban női test van a képen, szét van húzva PS-sel. Ilyen formára még egy szétszteroidozott nő sem képes.
:)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#29558) x_o_n válasza runner 125 (#29557) üzenetére


x_o_n
veterán

persze,egy ilyen izmos nőnek eléggé férfias és eltorzult feje van érdemes megnézni..vagy inkább nem...

(#29559) Nkboy válasza x_o_n (#29558) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ezekre a "csajokra" nem érvényes, a nem ittál még eleget kategória? :DD

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#29560) Integra


Integra
titán

hogy rohadjon meg a duracell... mert biztos szivárgás biztos ha lemerült... dugnám le a torkán annak aki ilyet hazudik.. :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29561) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

A gázóránk hangoskodik, eddig nem csinálta, ma kezdte el, és egész nap hallottam.

Olyan, mintha lehetne hallani, hogy áramlik a gáz, ha elzárom a csapot, akkor megszűnik a hang, ha kinyitom újra csinálja, függetlenül attól hogy van-e gáz vételezés a lakásban vagy nincs.

Ez normális jelenség :F
(A szöszmötölés a csap nyitás-zárás hangja, a búgó hangot adja az óra)

üdv

(#29562) fero02 válasza werszomjas (#29561) üzenetére


fero02
veterán

Vedd le az erős mágnest az oldaláról! ;] :DDD

(#29563) Dluinet válasza werszomjas (#29561) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hívd ki a gázművet, de előtte olvass el mindent az óracserékől, és a hiteles lezárásról

szerezz 5 tanút az óracsere idejére, meg szerelj fel kamerát
imádkozz
keress ügyvédet
imádkozz
xanax
imádkozz
xanax
ne parázz
pálinka
:DDD :DDD

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29564) werszomjas


werszomjas
őstag

Köszönöm, a segítséget, és akkor most komolyra fordítva a szót, mennyire vészes ez a dolog?

Sajnos már csak jövő héten tudok vele foglalkozni.

üdv

(#29565) Dluinet válasza werszomjas (#29564) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez a kijövő alkalmazottól és főnőkétől függ
ha nem te hívód, akkor egyszer csak fog jönni egy

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29566) werszomjas válasza Dluinet (#29565) üzenetére


werszomjas
őstag

Ezt most nem teljesen értem.

Tisztában vagyok egy gázóra csere folyamatával, nem is ez a kérdés, hanem hogy miért adja ezt a hangot, és hogy normális-e ez.

üdv

(#29567) föccer válasza werszomjas (#29564) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnos nem teljesen alaptalan a lenti "vicces" hozzászólás. Komolyra fordítva a szót: Elsőként gázművek, hibabejéltest felhívni. Kihangsúlyozni a telefonba, hogy hirtelen, bármi beavatkozás nélkül kezdte ezt csinálni. És tényleg érdemes egy olyan videót is készíteni róla, amin látszódik, hogy a zárjegyek sértetlenek, nincs rajta mágnes, látszik a sorozatszáma.

Sajnos jó esély van rá, hogy rád húzzák a vizes lepedőt. :( Gázművektől minden kitelik. Ennek kivédésre készítsd elő az elmúlt jó néhány év befizetett gázszámláit. Időjósóktól beszerezni a hozzájuk tartozó átlagos hőmérsékleteket. Ha volt az elmúlt időben szigetelés, fűtés korszerűsítés, akkor az azt bizonyító számlákat előkészíteni, amivel igazolod, hogy miért is csökkent az átlagos gázfogyasztás.

Sok sikert.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29568) Dluinet válasza werszomjas (#29566) üzenetére


Dluinet
nagyúr

asszem ez teljesen irreleváns kérdés hogy miért adja ezt a hangot, te úgysem nyúlhatsz hozzá
biztos, hogy nem normális

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29569) werszomjas válasza föccer (#29567) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi.

Majd körültekintő leszek, remélem addig nem robbanunk fel.

üdv

(#29570) föccer válasza werszomjas (#29569) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért robbannál? :))

A videót természetesen úgy kell elkészíteni, hogy amikor kiérkeztek a gázos szakemberek. Rajta lehetnek ők is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29571) macera2 válasza runner 125 (#29557) üzenetére


macera2
aktív tag

Kicsit visszaolvastam. Mintha a hölgyet manipuláltnak tartottad volna. Na ez valódi. Szinte érezni az izzadságszagot.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#29572) Integra válasza SG3rg0 (#29551) üzenetére


Integra
titán

mindenben jobb. ha van pénz rá, akkor csak hőszigetelt alu redőnyt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29573) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Tudtok ajánlani valami olyan WC tartájt ami víztakarékos? Vagy van rajta olyan gomb ami kis dologhoz kell illetve nagy dologhoz.

(#29574) B-L-A-C-K válasza SG3rg0 (#29573) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk olyan kis és nagy gombos van, ha hazaérek megnézem neked pontosan milyen...

(#29575) genndy válasza SG3rg0 (#29573) üzenetére


genndy
addikt

Geberitnek biztosan van ilyenje.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#29576) alázógyík válasza SG3rg0 (#29573) üzenetére


alázógyík
őstag

Geberit AP116.

Jó minőségű, 2 féle öblítési móddal. :K

(#29577) axioma válasza SG3rg0 (#29573) üzenetére


axioma
veterán

A kulon gombos is megoldas, meg van amelyik addig engedi a vizet, amig nyomod-huzod (felszerelestol fugg). Anno a panelben ilyenunk volt mert egyeb okok miatt felul kellett legyen es ott ugye csak huzni lehet, raadasul olcso is, Dömötör wc-tartaly, csak azt tedd meg, hogy ami el szokott torni benne kereszt (elado tudni fogja) 200Ft-os muanyag alkatresz, azt vegyel hozza es legyen mindig egy tartalekba, mert 1-2 evente cserelni kell, olyankor jo ha keznel van, nem varni kell a bolt nyitvatartasara.
(Mondjuk bo 5 eves info, lehet hoyg azota valtozott valami... de elotte evekig ez volt es mindig kaphato volt meg az alkatresze is.)

[ Szerkesztve ]

(#29578) genndy válasza axioma (#29577) üzenetére


genndy
addikt

Friss Dömötöröm van a panelben nekem is (és a régi is az volt), OBI-ban is láttam, biztos hogy még mindig árulják sok helyen. Az is valóban víztakarékos, húzási időtől függ a mennyiség :K Csak kolléga nem írta hogy alsó-vagy felső tartályt keres-e.
A cserealkatrész tippet köszi, még időben beszerzek pár darabot :R

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#29579) Mate válasza genndy (#29578) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekünk is friss dömötör van. De nem a sima, hanem Dömötör lux (Van még Eco is ha jól tudom, ami extra mód víztakarékos vagy mi a franc). Ez szigetelt és addig megy a víz, amíg nyomja az ember.

(#29580) alázógyík


alázógyík
őstag

Ezek a Dömötör motyók még 1983-ban lettek tervezve? ;]

(#29581) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Igem, ezt néztem én is Geberit AP116. Alsó tartályos és felül van egy gomb amit nyomni kell kicsit itt is lehet szabályozni a mennyiséget de nem olyan finoman. Nem mondanám víztakarékosnak.
A fentebbi ezzel a kétféle öblítéssel takarékosnak mondható?

(#29582) alázógyík válasza SG3rg0 (#29581) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez 2 gombos. :U

(#29583) SG3rg0 válasza alázógyík (#29582) üzenetére


SG3rg0
őstag

Az enyém alsó tartályos és egy gombos.

(#29584) _BM_


_BM_
senior tag

Sziasztok!

Ytong alapra kell fektetnem porcelán zuhanytálcát. Milyen anyagot kenjek közéjük? Szilikon jó?

[ Szerkesztve ]

(#29585) _BM_ válasza SG3rg0 (#29581) üzenetére


_BM_
senior tag

Egygombossal is lehet takarékoskodni. Az öblítés indítása után egy másodperccel visszabillented a gombot. Nekem nagyon tetszik a slim Merox. Kiváló megoldás a standard (szűk) paneles klotyókban.

(#29586) föccer válasza _BM_ (#29584) üzenetére


föccer
nagyúr

Simán habarcsot raknák alá.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29587) _BM_ válasza föccer (#29586) üzenetére


_BM_
senior tag

Már késő. Akrilos szilikont nyomtam neki. Remélem jó lesz, mert billegett olyan 3-4 mm-t :C
A habarcsot nem szeretem billegős helyeken. Előbb-utóbb kiszopósodik. Ha meg nagyon megragasztom, akkor az életben nem tudom felemelni (ha valami gáz van).

[ Szerkesztve ]

(#29588) Met válasza _BM_ (#29587) üzenetére


Met
Topikgazda

A szilikonnak pont az a lényege hogy rugalmas marad :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29589) biker válasza _BM_ (#29587) üzenetére


biker
nagyúr

akrilos szilikon :W :W :W :W :W :W :W
van az akrilos és van a szilikon(sziloplaszt)
nincs akrilos szilikon

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29590) _BM_ válasza biker (#29589) üzenetére


_BM_
senior tag

Most akkor mi a szarra fektessem? Már leraktam vagy 4 órája, és még mindig lágy :U

(#29591) föccer válasza _BM_ (#29590) üzenetére


föccer
nagyúr

Szilikon a levegő nedvességtartalmára köt meg. Napi ~1mm mélység sebességgel. Ha rendesen kihabarcsolod, akkor nem fog billegni. Pont azért kell habarcsolni. És ez csak ágyazó cucc. Kerámiához nem is nagyon köt hozzá. Ha aláfeszítesz egy kicsit simán felválik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29592) biker válasza _BM_ (#29590) üzenetére


biker
nagyúr

az akrilos kb 24 óra alatt keményedik ki, de a kültéri 10mm-es hézagot is tűrő az nekem 3 nap volt.
A fürdőszbai szaniter szilikon kellett volna neked.
Az akril kikötött ereje is töredéke a szilikonénak. Én ott használom, ahol esélyes, hogy bontani kell, mert a szilikont el nem bontod...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29593) _BM_


_BM_
senior tag

Flex csemperagasztó habarcs nem jó?

(#29594) szabjan válasza alázógyík (#29580) üzenetére


szabjan
tag

A sima dömötör kb akkor. :D Az új sem lett jobb sokkal.
A higiénia ami szintén koppintmány volt az egykori jobb időket élt gorenje termékéről.
De az még a kezdeti időkben használható volt. Azután egyre igénytelenebb lett a fröccsöntés és ment a levesbe. A 90 es évek közepén még volt egy olyan időszak amikor inkábba régi fadobozos WC tartály megtartását ajánlottam a kuncsaftoknak, dobolyi szelep beépítésével. Majd 2000 es évek előtt kicsivel megjelent a mai Geberit tartályok gorenje változata és pár év múlva hálistennek az eredeti is. Azt azóta nem lehet lepofozni a palettáról és még sokáig nem is valószínű.
A víztakarékosságról néhány szót.
Tudjátok én cserélgetem azokat a WC-ket, amiken sokéve takarékoskodnak. :D
Szerintem ezzel el is mondtam mindent. Ráadásul a rövid öblítések miatti hugykő nem csak a WC-t rendezi le hanem a lefolyórendszerben is olyan lerakódásokat csinál ami semmivel el nem távolítható.
Úgyhogy csínján bánni a takarékos öblítéssel.

a vizesember

(#29595) harry válasza szabjan (#29594) üzenetére


harry
veterán

Mindenesetre egy szabályozható megoldás azért hasznos, rossz nézni, ahogy az egyik tartályunk az egész tartalmát a wc-be önti gombnyomásra... főleg, ha esetleg készülődik a család, többen is mennek, megvárni míg visszatölt, stb. De mondjuk gondolom elég lehet a leeresztőszelepet cserélni, maga a tartály úgy emlékszem itthon mindegyik wc-n ugyanaz, csak az említett esetén más a szelep (eleve csak egy nagy gomb van, nem ilyen dupla). Ami amúgy nem billenőgomb a tartály oldalán, hanem középen egy fém nyomógomb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#29596) nesa válasza szabjan (#29594) üzenetére


nesa
veterán

Igy van hosszu oblites a tuti, plane csaladi hazba ahol akar 30m is kell kuszni/uszni a trutyinak mire eler valahova, panelba ez 30cm, munkahelyi WC-t panelos kolega mindig eldugaszolta, ott kb 80m kellet uszini a masszanak azmeg alandon csak blugyantott a tartalyon... volt dugulas boven ez miatt.

[ Szerkesztve ]

(#29597) DeFranco válasza szabjan (#29594) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez egy nagyon érdekes és hasznos infó...

(#29598) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szeretnék fenyőből készült íróasztalon felületi sérüléseket javítani. Eddigi kutakodásaim alapján talán a keményviasz lenne a legjobb megoldás, ezen a videón elég meggyőző. Tudja valaki, hogy ilyesmit hol lehet beszerezni? Esetleg szakember, aki vállal ilyet?

<< Heimdal >>

(#29599) Dluinet válasza Retekegér (#29598) üzenetére


Dluinet
nagyúr

veszel egy keményfából készült asztalt.

Kicseréltetném a gyártóval, mert nem megfelelő fát használt használt bútor készítésére.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29600) Retekegér válasza Dluinet (#29599) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ja, hát egy Ikeában vásárolt fenyőfa íróasztalról van szó, a sérülések, karcok a mindennapi használat során keletkeztek.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.