Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28801) Mate válasza fero02 (#28800) üzenetére


Mate
nagyúr

Azért mert reggel nem tudott kimenni az ajtón és délben írt ide a fórumra nem hiszem, hogy bármi kivetni való lenne a tettében.

(#28802) fero02 válasza Mate (#28801) üzenetére


fero02
veterán

Próbáld már picit érteni a poént... :U

(#28803) Mate válasza fero02 (#28802) üzenetére


Mate
nagyúr

Bocsánat!

Hogy őszinte legyek nem gondoltam viccesnek a dolgot.

(#28804) Gyick válasza fero02 (#28800) üzenetére


Gyick
őstag

Előbb el kellett verni a kutyát :)

(#28805) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok

Mit lehetne házilagosan csinálni azzal ha a padlásra befújja a szél a havat?

Láttam már olyat h osb lapot raktak a gerendákra pl.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#28806) harry válasza kisfer (#28805) üzenetére


harry
veterán

Kisöpörni ;] No de, hogyan tud az oda befújni egyáltalán, vagy milyen padlástér ez?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28807) kisfer válasza harry (#28806) üzenetére


kisfer
aktív tag

Az a legkevesebb.

Tapasztott sár és vagy 30 éves. Üveggyapotot szeretnék majd lerakni rá és jo lenne ha nem érné nedvesség.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#28808) csemberlen válasza kisfer (#28807) üzenetére


csemberlen
őstag

Cserép+léc leszedés+fóliázás, visszarakás a tuti

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#28809) kisfer válasza csemberlen (#28808) üzenetére


kisfer
aktív tag

Azt tudom én is.
De ebben az időben nem lenne a legjobb elkezdeni.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#28810) föccer válasza kisfer (#28809) üzenetére


föccer
nagyúr

Dobj fel egy képet a padlásról, főleg a talpszelemen-szarufa csomópontról.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28811) qdak


qdak
addikt

hello, elöre lépés van a hidegvizes tulgogyasztásos ugyembe:
1 részt az órát lemértuk kb pontosan mér.
viszont mikor fel akartuk irni az állást az órának, azt vettük észre egyszer csak megindul magátol, mikozben a szomszéd (panel közös falban a csö) megnyitotta a tuloldalt a csapot!
egyböl kopogtam, h érdeklödjek, 3x csengettem nem jött ki, sztetek ? (ráadásul a viz bármikor elzárható a folyoson a föcsappal...)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#28812) Alex91 válasza qdak (#28811) üzenetére


Alex91
félisten

Ezek utan en kivancsi lennek a szomszed vizszamlajara! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28813) Morris válasza qdak (#28811) üzenetére


Morris
veterán

Én a magam részéről megkockáztatnék egy garázdaság című bűncselekményt. :D
Hivd ki a rendőrséget, mert ez lopás.

(#28814) qdak válasza Morris (#28813) üzenetére


qdak
addikt

Nem akarok alaptalanul vádaskodni, ez ora hiba tuti nem lehet ?
innentöl rendörség ?

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#28815) Met válasza qdak (#28814) üzenetére


Met
Topikgazda

Óra hiba? Micsoda? :Y
Ha a szomszéd kinyitja a csapot nálad pörög az óra?
Hol laksz? Költözök a szomszédodba ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28816) harry válasza qdak (#28814) üzenetére


harry
veterán

Azt mondod lemértétek, szóval kétlem. De akár a vízműveket is felhívhatod, hogy ilyenkor mi a helyzet.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28817) B-L-A-C-K válasza qdak (#28814) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja óra hiba...., véletlenül a szomszédba Józsi elkezd fürdeni pont akkor indul meg, tuti hiba...:)

(#28818) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Ez nem órahiba, hanem a Rezsiháborúban a rezsicsökkentés egy partizán változata.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28819) qdak válasza harry (#28816) üzenetére


qdak
addikt

voltam 2x azok csak azt mondjak h fizessem be... bár erröl még nem tudnak h a szomszédét is méri.
Jan 2-ig nem dolgoznak :W
A megadott szamukat felhivtam, az ugyelet azt mondta iylennel nem foglalkoznak...
a közös képviselőt hivtam azt mondta h megszerzi a szomszéd számát, meg hiv ki vizugyi szakmebert, de csak jövö héten :(
a számlát 20 á ig kéne(kellet volna) fizetni...

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#28820) Morris válasza qdak (#28819) üzenetére


Morris
veterán

mondom, feljelentés lopás címszó alatt!

(#28821) neduddki válasza Morris (#28820) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ismeretlen tettes ellen aztanmajdmegesmerik:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28822) Morris válasza neduddki (#28821) üzenetére


Morris
veterán

:D

(#28823) harry válasza qdak (#28819) üzenetére


harry
veterán

Csak nehogy fordítva süljön el, aztán majd a végén még rád kenjék, hogy manipuláltál valamit, és direkt hozzájuk kötötted be :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#28824) Met válasza harry (#28823) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, azt akarta hogy a szomszéd fizesse az ő fogyasztását de annyi béna volt hogy fordítva kötötte be :DDD
És már mehet is befizetni a számlát + a sittre is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28825) philoxenia válasza kisfer (#28805) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Legolcsóbb belülről fóliával a szarufákhoz lécezve burkolni, de a fóliát ki kell vezetni a padlásról... Persze ez végleges megoldásnak nem jó, de idén télre megteheti...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#28826) maross


maross
veterán

Hello. Megint aktualis lenne egy paratlanito, anyum uj onkormanyzati lakasaba. Viz csorog az ablakok szelerol, kilincsekrol, szigeteles szar. És még mi allunk a legjobban, peneszfoltok csak a asarkokban vannak, egyelore egy-egy ujjnyi teruleten, szomszed lakasokban (sorhazrol van szo) derekig all a penesz a falon, helyenkent a konnektrobol/szellozoventillatorbol folyik ki a viz es hasonlok. Onkormanyzat valasza a problemara: napi 3x5 perc szelloztetes telen, folyamatos szelloztetes nyaron, es jovo telire eltunik a penesz.

Naszoval, visszaterve, sok hely nincs, sok penz nincs, az 1-2kg-os kis keszulek kategoriaban kellene nezelodni. Ahogy nezem, letezik a 15-20ezres kategoria, folotte 50-60, ketto kozott legures ter. En hauser d400-at hasznaltam, feligmeddig elegedett vagyok vele, nalunk mondjuk nem volt ilyen sulyo a gond. Most pedig egy ilyen conrad sajatmarkasat talaltam. Van jobb ajanlat 20ezerig? + eleg ez ha itt lesz hagyva amig anyum meloban van? 60db a hangero...kicsit sokallom.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28827) Retro DJ válasza maross (#28826) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Ez pénzkidobás szerintem.

Olvastad, hogy 250ml/nap (0,25l/nap) a párátlanító képessége? Nálunk közepes gáz volt, de még így is kiszedett napi 3-5l vizet a mi páramentesítőnk.
Én használtan vettem, de tökéletes állapotban egy gépet. Ez sajnos nem halk, és relatív sokat fogyaszt, de hatásos.

Retro

(#28828) maross válasza Retro DJ (#28827) üzenetére


maross
veterán

Sajnos nem tudom megbecsulni, hogy mennyi eleg ahhoz, hogy csokkenjen a paramennyiseg. Kb 50nm a lakas, nyugodtan mehetne napi 10-12 orat, 33w max fogyasztast irnak ra. ertem en hogy nagyobb = gyorsabb, de ha ez is megteszi a trukkot folyamatos mukodessel, akkor ez jobb nekunk minden szempontbol. Ha azt mondjatok hogy minimum napi 1-2-x literrel kell kinyomatni a lakasbol heteken-honapokon at, mert annyi lesz (tudnam honnan), akkor megprobalom rabeszelni egy durvabb szerkezetre.

bonusz kerdes: lattam hogy minden ilyen 50k-s cucc 10kg es folotte van, kell ezeket mozgatni szobarol szobara, vagy eleg egy helyen? Anyum nincs a toppon mozgasban, foleg nem 10kilos cuccok mozgatasaban, en pedig 100km-re odebb lakom.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28829) csibor válasza maross (#28828) üzenetére


csibor
őstag

Eumig dh-320a 40K az Aldiban általában, próbálj ilyet használtan szerezni . Szerintem árához viszonyítva nagyon jó, két évet használtuk.

(#28830) Pikkolo^^ válasza csibor (#28829) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nálam egy év után elment a gáz belőle és visszafizették az árát, mert nem tudták cserélni. Nevenincs kínai szart nem érdemes venni.

(#28831) maross


maross
veterán

Az utosebb kategoriabol (60k-s felso hatar), a delonghi volt eddig a legszimpibb. Probalom nezni hatha legalabb van kisebb/konnyebb. ez legalabb ismeros marka szamomra + 38db, nem 60.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28832) csibor válasza Pikkolo^^ (#28830) üzenetére


csibor
őstag

Nem védeni akarom, mert nálunk bevált. Azért egy hibás darabból leírni, nem túl sportszerű. Ráadásul még a 3 év garancia is működött.

(#28833) maross


maross
veterán

Ez a Nord a legolcsobb amit talaltam az erosebbek kozul, es markas. . Velemeny? ph ajanlott plecsnit megkapja?

Es itt van az otthonim, ez 400ml/nap, ez az ellenlabasa, baromi olcso es kicsi a masik mellett.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28834) föccer válasza maross (#28833) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha olyan rossz a helyzet, amit leírtál, akkor felesleges pénzkidobás az olcsóbbat venni. Nem lesz érezhető hatása. :( Mindenképpen a nagyobb teljesítményűt javaslom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#28835) Met


Met
Topikgazda

Légkondi aminek van párátlanító üzemmódja nem jó?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28836) maross válasza Met (#28835) üzenetére


maross
veterán

Ha valami klimara gondolsz, az nem ket filler lenne. Megfontolando, de onkormanyzati lakas, nem szivesen ruhaznek be ra 130-150ezret. Sajat lakasba lehet azt tennek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28837) Met válasza maross (#28836) üzenetére


Met
Topikgazda

Le lehet szerelni a klímát ha költözni kell.
De ettől függetlenül nem tudom hogy mennyire hatékony a páramentesítő funkciója.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#28838) Pikkolo^^ válasza csibor (#28832) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Először el kellett vinni a szervizbe (Rothenberger) és ott mondták, hogy ezek ennyit bírnak. Csere készülék már fél éve nincsen, nem is javítják őket.

Met, a klíma párátlanító funkciója semmire sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#28839) Winner_hun válasza maross (#28826) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én ilyet szereztem 1 éve vateráról. Licitálással, használtan. Engem az hogy új legyne nem igazán hat meg, arra jó hogy 2x annyi pénzt elköltsek rá. Esetleg nézz körül ott. Ez 20 litert összeszed egy nap alatt a leírása szerint. Ha mosásból este ki van teregetve a fürdőben akkor reggelre jópár liter víz összegyűlik és az összes ruha száraz. A párszáz ml/nap az szerintem max. kocsiba jó meg szobadísznek.

Egyszer megmértem, 210-220 wattot fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28840) maross válasza Winner_hun (#28839) üzenetére


maross
veterán

Engem se hat meg, csak ha meghal egy ev mulva :). Most nem talaltam jo ajanlatot vateran. Viszont az a conrados amit linkeltem, erosen ugy tunik valami 12ezres brazil/kinai cucc atcimkezve es felárazva. Mekkora a merete ennek a gepnek?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28841) csemberlen válasza maross (#28840) üzenetére


csemberlen
őstag

[link]

Elég picurka.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#28842) Pikkolo^^ válasza Winner_hun (#28839) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az a 20 liter/nap a legideálisabb körülmények között, azaz csak papíron :)

(#28843) Dluinet válasza Pikkolo^^ (#28842) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nyáron 30 fokban simán megcsinálja

ezért is a lakás legmelegebb pontján a leghatékonyabb a párátlanító

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28844) Pikkolo^^ válasza Dluinet (#28843) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nyáron lakásban nem a párátlanítás a fő cél nem a hűtés. Egyébként téli párátlanításról volt szó....

(#28845) neduddki válasza Pikkolo^^ (#28844) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

potosabban az idelkasiparatartalom es levegohomerseglet elerese, jahogyehhez pl Urara Sarara kell...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28846) maross válasza csemberlen (#28841) üzenetére


maross
veterán

Ezt tudom mekkora, a winner fele sinclair erdekelt volna :). Eddig a 43ezres nord fele hajlok, 12l/napnak elegnek kell lennie, az megsem 2-4deci :). Ha a negyedet hozza, az mar tok jo.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28847) neduddki válasza maross (#28846) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ezportald hiozzam, nalam 6+14 lier viz megegy 36ora lalat esigyisepen40%:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28848) Dluinet válasza Pikkolo^^ (#28844) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem arról volt szó hogy: "20 liter/nap a legideálisabb körülmények között,"

inkább arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy nem a lakás leghidegebb részébe kell tenni, ahol rosszabb hatásfokon dolgozik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28849) Pikkolo^^ válasza neduddki (#28845) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ne gyere ezzel a Daikonos marketing dumával.

(#28850) neduddki válasza Pikkolo^^ (#28849) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne egyre a begyepesedett dumaval:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.