Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#136601) szaszyka válasza A Zéé (#136598) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. Akkor ha besz.rik a kémény nélküli gázbojlerem a távhős lakásomban, akkor is csak kondenzációs kazánra tudom cserélni, hiába csak melegvízre lenne szükségem?
Nálunk is lement kb 5-6 éve ez a kéménybélelős mizéria, érdekes módon a közös képviselő mind a 17 lépcsőházában, mindig ugyanaz a vállalkozó Furanflexezett, a közös képviselő haverja....

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#136602) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Nem, ez nem érdekes, ez a várható érték. :(((

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#136603) A Zéé válasza szaszyka (#136601) üzenetére


A Zéé
addikt

ugyanolyan eszközt visszarakhatsz, ha arra van pecsétes gázterved.
De csak ugyanolyant. Nem hasonlót, nem újabbat, ugyanazt a típust, ami fenn volt. Persze ez gumibugi, mert csomó helyről nincs pecsétes gázterv, szóval elvileg bármit vissza lehetne rakni, és amíg nincs valamiért ellenőrzés, a kutya se foglalkozik vele, de igazából más eszközt már venni sem nagyon lehet.

Vagy B verzióként elektromos bojler kell (rosszabb esetben mérőhely szabványosítással, teljesítmény bővítéssel, kutyafülével...).

Just a simple Lineman...

(#136604) nesh144 válasza nesh144 (#136541) üzenetére


nesh144
csendes tag

Sziasztok,

#136542 csababarca
#136543 macilaci78
#136545 tyielow

köszönöm szépen a tanácsokat, lényegében én is így láttam reaálisabbnak a dolgot, hogy használt ház jó tartószerkezetekkel. Mindenképp visszaigazolás, amit írtatok és nagy hála nektek!

Mielőtt azt gondolnátok sokan, hogy csak kontárkodni szeretnénk, tudni kell, hogy már jó pár lakás felújításon, 2 éve teljes tetőcserén (mi magunk csináltuk, falun, senkit sem érdekelt) és 2008-ban egy egész családi ház felépítésén til vagyunk már, szóval van releváns tapasztalat (plussz ugye más munkák, meg a "képzettségek")

Következő kérdésem: ugye itt már beépített közművek vannak, miket kell engedélyeztetni?
Nagyvonalakban így oszlana meg az általam gondolt munkamegosztások:
- Villany: szerelését mi magunk csinálnánk egy villanyszerelő segítségével, viszont ha jól sejtem ezt kötelező/ajánlott engedélyeztetni, felülvizsgáltatni utána? (Erre is lenne ismerős, aki a mi általunk végzett munkát egyébként át tudná venni)
- Víz: ha jól sejtem ezt úgy módosítom kb ahogy akarom
- Fűtés / Gáz: A fűtés (padló, radiátorok, csövek) kiépítését megcisnálhatjuk mi? A gázkazán cseréhez pedig gondolom kell a szaki aláírása (meg ezt magunknak amúgy se mernénk)

Plussz kiszemelt házaknál van 2-3 akár 4 db kémény is. Ezekre kell engedély az elbontásra?

Köszönöm! :R

(#136605) szaszyka válasza A Zéé (#136603) üzenetére


szaszyka
senior tag

Köszönöm szépen a választ, erre "számítottam". És még sokan csodálkoznak, hogy egyre többen köttetik ki a gázt a távhős társasházi lakásokban.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#136606) pjen válasza nesh144 (#136604) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg, ha az órahoz nem nyúlsz, lakáson belül azt csinálsz a villannyal és vizzel amit akarsz.

(#136607) macilaci78 válasza nesh144 (#136604) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Villany: érintésvédelmi vizsgálat, jegyzőkönyv biztosan kell, illetve ha az órához hozzá kell nyúlni (pl táblához menő vezeték cseréje, bővítés, akármi miatt), akkor polombabontáshoz regisztrált villanyszerelő kell.

Víz: ha a vízórához nem nyúlsz és a csatornába nem vezeted a csapadékvizet, akkor kb senkit sem érdekel.

Fűtés, gáz: ha gázfogyasztóhoz hozzányúlsz, akkor elvileg le kell venni a gázórát, amit a szolgáltató csinál. A fekete leves, hogy a visszarakáshoz már az aktuálisan hatályos szabályoknak kell megfelelni, esélyesen gázterv, kémény, stb. Egy kazán cserénél nem tudom, de mi át is helyeztük a kazánt a kéménystrand szomszédos oldalára.
Bejelentettük a szolgáltatónál, a saját gépészünk elzárta a gázórát, a fogyasztókat leszerelte, a csövek végét a megmaradt csapokkal elzárta. Kijöttek, elvitték a lépcsőházban lévő mérőt, utána lettek levágva a csövek a lakáson belül. Kéménybélelés után felrakta a gépész a kazánt, réz csővel odaállt odaállt a megmaradt gázcsővel egy vonalba egy könyökkel. Gázterv a már elkészült vezetékekkel, kéménnyel. Majd jött a regisztrált gázos, egy méteres egyenes csővel összekötötte a megmaradt csövet az új könyökkel, ellenőrizte a többi kötést, földelést, jegyzőkönyv, mehetett fel az új gázóra.
A kazán mögötti csöveket a gépészen kívül nem nézte meg senki, tehát a hideg, meleg víz, fűtéscsövek.
Kazán is kapott egy garis üzembe helyezést, miután már 1,5 hónapja használtuk fűtésre is a lakásba beköltözve.

Kémény: ha nem kötsz rá, a gáztervnél kérdezz rá szerintem, hogy fel se tüntessék a használaton kívüli, elbontásra ítélt kéményeket. A kéményseprőt úgyis csak az a kémény fogja érdekelni, amiben füst is van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#136608) Atomgeszi válasza macilaci78 (#136607) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Használt háznál a villanyóra után a kutyát nem érdekli, hogy mit csinálsz.

(#136609) csababarca


csababarca
őstag

a matt falfestékek általában tükröződésmentesek?
a magnat-nál láttam olyat, hogy non-reflex (tükröződés-mentes).
de van a hérának, polifarbenak is fehér matt falfestéke, azok is ilyenek?

asszony lelkemre kötötte, hogy lekapartatja velem, ha nem ilyet kenetek a falra :D

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#136610) macilaci78 válasza Atomgeszi (#136608) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A villanyórához nem nyúltunk, de a kazán, gáz-, vízvezetékek földelését megnézték. Mondjuk, csak szemrevételezéssel, ami elég könnyű feladat volt. Igaz, nem a villanyos, hanek a gázos.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#136611) A Zéé válasza macilaci78 (#136610) üzenetére


A Zéé
addikt

az EPH pontok meglétének ellenőrzése a gáz meó része, igen.

Just a simple Lineman...

(#136612) Z_A_P válasza lemmy71 (#136597) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R
Akkor pl ez kene: [link]
Amugy baromi jo lesz 2-3 cm-en dolgozni, csiszolni, hogy kozben a feher vakolat ne seruljon :(((

OK

(#136613) Tamy válasza pjen (#136606) üzenetére


Tamy
senior tag

Villannyal elvileg pont nem csinálhatsz semmit, gyakorlatilag persze a kutya nem nézi/tudja. Anno én úgy tanultam, hogy villanyszerelő végzettséggel, de nem a szakmában dolgozóként csak magadnak (értsd gondolom, hogy a saját tulajdonú, vagy a bejelentett lakcímeden) szerelhetsz legálisan villanyt. Igaz, ez nem tegnap volt, de meglepődnék, és szomorú lenne, ha azóta enyhítettek volna ezen.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#136614) macilaci78 válasza Tamy (#136613) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Facebook csoportban is valaki "nagy hanggal" bizonygatta, hogy még lámpát se tehetek fel magamnak, ha nem konnektorba dugós. Ugyanígy nem pattinthatok össze ledszalagot fémházas, sorkapcsos tápegységgel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#136615) Atomgeszi válasza Tamy (#136613) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Vízzel sem. Elméletileg mindenhez szakirányú végzettség kell. De, ha veszel egy házat, és otthon magadnak megcsinálod ezeket a dolgokat, senki nem fog kérdezni semmit.

Max, ha valaki meghal, mert megrázta az áram, belefulladt a vízbe, felrobbant a kazán, gázmérgezést kapott a család stb. stb.

[ Szerkesztve ]

(#136616) Atomgeszi válasza macilaci78 (#136614) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"A 21/2010. (V. 14.) NFGM rendelet az egyes ipari és kereskedelmi tevékenységek gyakorlásához szükséges képesítésekről egyértelműen leírja, hogy villanyszerelést csak villanyszerelő végezhet. A rendelet így fogalmaz: „1. § (1) A rendelet mellékletében meghatározott tevékenységek… csak az ott megjelölt képesítéssel, illetve a *** jelöléssel ellátott tevékenységek esetén a rendeletben meghatározott, akkreditált felnőttképzést folytató intézmény által szervezett, akkreditált képzési program sikeres elvégzéséről szóló igazolás (a továbbiakban: szaktanfolyami képzettség) birtokában végezhetők.”"

(#136617) Tamy válasza Atomgeszi (#136615) üzenetére


Tamy
senior tag

Így van, ezért írtam, hogy gyakorlatilag senkit nem érdekel, legalábbis addig, amíg nincs baj.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#136618) Victoryus válasza A Zéé (#136598) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Igen, valami ilyesmire jutottam én is. De szegény időseket meg jól felidegelik, meg ráveszik a cserére... :W Akkor amíg nem romlanak el a jelenlegi vízmelegítő meg konvektor addig maradnak. Hacsak nem omlik tényleg a kémény belseje.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#136619) csemberlen válasza pjen (#136606) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha jól értemezem a kérdését akkor egy félkész házról beszélünk. Lakhatásihoz netán e-naplóhoz kell vállalkozó.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#136620) pjen válasza csemberlen (#136619) üzenetére


pjen
félisten

Én inkább úgy értelmeztem, hogy egy használt ház amit kalákában felújítanak. Lehet, hogy én értettem félre. :)
"ugye itt már beépített közművek vannak, miket kell engedélyeztetni?" én ebből indultam ki. Ezekszerint már van lakhatási a házon. :)

[ Szerkesztve ]

(#136621) Atomgeszi válasza pjen (#136620) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én is úgy értettem, hogy mi az olcsóbb:

megvenni egy használt házat, aminek a főfalai maradnak(hogy ne kelljen engedély), de azon belül minden ki van cserélve az utolsó porszemig

vagy megvenni a telket és felhúzni egy új házat.

(#136622) pjen válasza Atomgeszi (#136621) üzenetére


pjen
félisten

Igen erre gondolok én is. Nem kell lakhatási, benn a villany, a gáz, a víz, csatorna. A gázon kívül azt csinál amit akar.

(#136623) csemberlen válasza pjen (#136620) üzenetére


csemberlen
őstag

idézet:
Az fogalmazódott meg bennem az, hogy mennyibe kerülhet egy olyan épület, amely csak tartószerkezetig készül (alap, falak, terő, ablakok) valamint, hogy lehetséges-e manapság csak eddig építtetni, innentől kezdve pedig magának csinálnia az embernek.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#136624) pjen válasza csemberlen (#136623) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom, bármi lehet. Itt a telepen az átlag lakások kora 30év.Az utcánk elején mult év nyarán cserélt gazdát egy ház. Ha hiszed, ha nem csak a falak a tető és a közművek maradtak. Még a fal se mind és mindez kalákában. Semmihez nem kellett papír. Nekem is békéscsabai mázas szilorozott cserép volt a házon, mint majdnem mindenkinek. Hívtam egy ács brigádot és mindenféle papír munka nélkül átépítették zsindelyesre.

(#136625) Atomgeszi válasza pjen (#136624) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Teljesen más.

A kolléga nulláról akar építeni Vagy használt házat, amit felújít.

Lehet kalákában nulláról, de a végén akkor is kell használatbavételi, amihez kellenek bizonyos papírok.

(#136626) pjen válasza Atomgeszi (#136625) üzenetére


pjen
félisten

Igy van, de eddig pont arról beszéltünk, hogy olcsóbb egy használtat felújítani.ahogy írtad is 131621 hsz edben is. 0 ról picit drágább és macerásabb. Olyant is láttam már, hogy a villanyórát felállványoztak mert uj falat raktak köré.

(#136627) Atomgeszi válasza pjen (#136626) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, olcsóbb. Csak ugye közbejött, hogy mihez kell papír, és mihez nem.

(#136628) pjen válasza Atomgeszi (#136627) üzenetére


pjen
félisten

Pont ez a lényeg, egy használtat úgy fel lehet újítani, hogy egyáltalán nem kell papír.

(#136629) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

gipszkarton emelőt láttatok valahol normális áron?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#136630) föccer válasza bajnokpityu (#136629) üzenetére


föccer
nagyúr

szerszamoutlet.hu sok minden van, tűrhető áron.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#136631) tothjozsi96 válasza föccer (#136630) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én innen többet semmit se veszek. Vettem egy új flexet és berakták a flex mellé azt az 5 vágókorongot amit még rendeltem. Jól összecseszte a flexet. Bár nem azért vettem hogy kitegyem a falra dísznek, de ez gáz. Kicserélték és kaptam egy másikat, de nekem ez tényleg nem fér bele.

Hozzáteszem, lehet hogy máshol is ugyanígy csomagolták volna be.

(#136632) bajnokpityu válasza föccer (#136630) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem találtam semmit..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#136633) simauser válasza sanzi89 (#9283) üzenetére


simauser
tag

Régi hozzászólás, de nekem egy az egyben ugyanez a problémám: ablakcsere után nem megfelelő szigetelés, purhabozás, és befúj a szél a fal, az ablak és a műanyag takaróléc között (és egy-két helyen érzem, hogy hidegebb is).

Láttam, hogy küzdöttél ezzel, neked mi vált be? Arra gondoltam, hogy - mivel hála istennek még nincs festve, csak a takarólemezek körbe, amit lehet pótolni - leszedem őket, megnézem, hová kell purhab, és nyomok oda, finoman, ahogyan a fórumban tanácsolták. Gond lehet, hogy már van bent hab, így esetleg az meggátolja, hogy oda is jusson ahová kéne . . . ezt valahogy ki kéne vágni onnan?

Sajnos, most, hogy viharos lett az eső, pont azt a sarkot vágja, kis víz is megjelent belül, pedig egyszer már körbehúztam kintről szilóval, de talán nem elég magasan, ott is volt rés.

A tervem: takaró bontás, purhab, és ami esetleg megmaradt rés (kintről) sok-sok ecetes sziló, amíg ki nem tölti, majd újra kihúzni. Mi is magasan vagyunk, 4. emelet.

Purhabból milyen fajtát érdemes ilyen célra használni?

Are you threatening me, Master Jedi?

(#136634) AxBattler válasza simauser (#136633) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy 12 éves hozzászólásra reagáltál. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#136635) OPiiPO válasza AxBattler (#136634) üzenetére


OPiiPO
addikt

A user a mai napig aktív, és a probléma még mindig lehet valid ;)

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#136636) tothjozsi96 válasza simauser (#136633) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Valós probléma, szerintem a legtöbb helyen így van ez. Ha nagyon fúj a szél és az ablak tokja mellé teszem a kezem, én magam is érzem hogy húz be valamennyi levegő. Pont tegnap néztem, itt elég szeles idő volt felénk. Nálunk jól lett kipurhabozva, lefotóztam az összes beépített ablakot, mégis érzem azt hogy képes behúzni a nagyobb szél. Szerintem ez mindenhol így van, nem azt mondom hogy táncol a függöny, mert nem, de valamennyi levegő képes bejutni szelesebb időben.

Én a helyedben a műanyagtakarólécet kiszedném, az ablak káváját pedig úgy alakítanám ki hogy vagy gipszkarton, vagy XPS-el. Az ablaktok mellé kell beilleszteni ezeket, majd a végén az ablaktok és a gipszkarton közötti nagyon minimális hézagot egy komolyabb akrillal kihúznám. Szerintem hiába fújod ki újra purhabbal, de azért szedd le a takarólécet, hátha tényleg hibás beépítés, de nem hinném.

Hogyha van redőnyöd, ami belső oldalon van, nálam például az is húzza be a levegőt. A gurtnibevezetőjénél érzem hogy ott rendesen befúj a levegő. Az is megtéveszthet.

(#136637) F_Gergely válasza simauser (#136633) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nekem ilyen levegő behúzásokra egy dolog bevált: szélvédőragasztó. 100%-ra soha nem köt meg, soha nem szárad ki, rugalmas, UV álló, vízáll és mindenhez is tapad - nagyon, viszont könnyen letakarítható frissen pl fehér ablakkeretről ha mégis összekennéd vele.. Nagy hézagoknál nyilván nem játszik, de rések tömítéséhez kiváló.
Most észre vettem hogy beázik a garázs a tetőlemezek illesztéseinél, nyáron majd leveszem a lemezeket és szintén ezzel fogom kitömíteni. Örök élet +1 nap.

(#136638) AxBattler válasza OPiiPO (#136635) üzenetére


AxBattler
félisten

Legyen így! :D :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#136639) A Zéé


A Zéé
addikt

Műanyag gyeprácsot rakott már valaki közületek?
Elég ergya a parkolóhely, ahova be tudok állni, egy kicsit igazítanék rajta...

2 kérdésem lenne igazából:
- kell köré szegély, vagy nem? Az egyik alkalmazástechnika azt írja, hogy kell, a másik meg azt, hogy nem...
- a másik kérdésem a rétegrend lenne. ACO-s alkalmazástechnika azt mondja, hogy 25-30 cm vastag, jó vízvezető képességű, terhelhető alsó réteg kell alá, arra 5 cm kiegyenlítő, majd ez a rács. Nekem viszont a fő bajom az, hogy ilyen semmilyen agyagos talaj van, nem vezeti el a vizet. A képen látható víz még három nap múlva is ott lesz a nyomvályúban, és sárba szállunk ki. A vizet nagyon elvezetni nem tudom sehova sem, szóval félek attól, hogy beengedjek oda a 40 cm-be egy halom vizet, ami lehet, hogy sosem jön ki belőle. Ez a bajom a szegéllyel is... Ezért gondolkozom azon, hogy kivennék csak 10 cm-et a talajból, betömöríteném, raknék alá geotextilt, 5 cm zúzott kavicsot, és arra a rácsot földdel. Vajon elég lenne ez?

Just a simple Lineman...

(#136640) pjen válasza A Zéé (#136639) üzenetére


pjen
félisten

Én kivennék 20 cm talajt aztán 5 centi kavics és 15centi beton. :) Tudom nem ezt kérdezted, de a gyepráccsal csak a bajod lesz.

(#136641) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

kis segítséget kérnék.
Van egy 5x5 méteres térkövezett részünk, ami fölé tetőt tervezek csinálni, összesen 2x4 oszloppal (12x12es gerendák). Az oszlopok helyeinél visszaszedtem a térkövet, alatta kiszedtem a 15-20cm döngölt bazalt követ és 15ös lyukfúróval kiszedtem kb 80 centi mélyen a földet. Ezt betonoznám, majd utólag kifúrnám menetes szárnak amit vegyidübellel rögzítenék és tennék ilyen oszloptartó vasat:

Úgy szeretném az egészet csinálni, hogy a beton csak a terkő aljáig érjen, felette vissza tudjam tenni a követ, amiben csak egy lyuk lenne a menetes szárnak, a lényeg hogy ne látszódjon szinte semmi. Szerintetek magát a vasat hogy rögzítsem? Ültessem rá a térkőre és húzzam rá anyával, vagy a vasalat alá is tegyek egy anyát, ezzel elemelve a térkőtől pár centit és úgy rögzítsem, így még a pontos magasságot is be tudnám állítani, nem kell az oszlopokat külön méretre vágni.
Ti hogy csinálnátok, jó lenne így egyáltalán?

(#136642) A Zéé válasza pjen (#136640) üzenetére


A Zéé
addikt

a nyers erős megoldás nekem is ez lenne, de olyan kevés a zöldterület így is, nem akarok még abból is elvenni.

Just a simple Lineman...

(#136643) Z_A_P válasza varsam (#136641) üzenetére


Z_A_P
addikt

5ös lyukfúróval kiszedtem kb 80 centi mélyen a földet

Milyen atmeroju lett a luk?

OK

(#136644) varsam válasza Z_A_P (#136643) üzenetére


varsam
őstag

15cm-es a fúró, kb 16cm a lyuk.

(#136645) pjen válasza varsam (#136641) üzenetére


pjen
félisten

Mért akarsz a betonba fúrni, rögtön tedd a betonba a szárat. Tekerj rá 1-2 anyát vagy hegessz rá valamit keresztben. Ha megkötúgy rögzíted az oszlop tartót ahogy akarod.

(#136646) pjen válasza A Zéé (#136642) üzenetére


pjen
félisten

Ha sokat parkolsz rajta úgyse marad meg a fű.

(#136647) macilaci78 válasza A Zéé (#136639) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Használj betonrácsot! 22 éve nincs vele gond.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#136648) tyielow válasza pjen (#136645) üzenetére


tyielow
aktív tag

Pontosan. Hány ilyen barom videó van a neten. + Lebetonoznak 80 centit azt beleszúrkál utólag egy 15 cm hosszú vasat... :D

YouTube: toty1ka

(#136649) pjen válasza tyielow (#136648) üzenetére


pjen
félisten

Ráadásul egy 15 centis beton rúd esetleg szana szét reped egy huszas fúrótól.

(#136650) Morris válasza tothjozsi96 (#136636) üzenetére


Morris
veterán

Én meg továbbra is azt mondom, hogy mindenhova toktoldót kell rakatni. Drága egy kicsit, de szépen rá lehet vakolni vagy xps-ezni és nem lesz ilyen gond.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.