Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#136151) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Keresek egy megbízható kőművest Békéscsabára, terasz+kerítés építésre. Sajnos lemondta akit találtam, pedig ő végre egy jó szaki. Talált jobban fizető munkát.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#136152) WasabiTrsr válasza Nirvatti (#136144) üzenetére


WasabiTrsr
csendes tag

Mi helyben talaltunk embereket akik vallalnak muszaki ellenorzest amugy is, es mivel helyben laktak, igy kb. barmikor eljottek amikor mi is raertunk. Nekunk bevalt.

Irtunk a Komkel-nek is de szerintem ok dupla aron vallaltak volna utazasi koltseggel meg mindennel egyutt.

Meg kell mondanom, hogy nagyon megerte, mert elore elmondtak hogy szerintuk mit kell surgosen es mennyiert megjavitani - olyanra amire en mint hozzanemerto nem is gondolnek.
Mas esetben meg megnyugtattak, hogy ez nem olyan nagy baj.
Egyik (40 eves) haznal mivel domboldalban volt, elmagyarazta, hogy kellett volna elfolyo rendszert epiteni, ugyhogy rogton ki is hagytuk. Masiknal, alig 10 eves emeleti lakas, pedig eszrevette hogy konkretan elvalt a padlo a faltol, meg a repedesekbol tudjak, hogy mi a baja a haznak. :)
Meg ha van otlet atalakitasra, akkor azt is rogton lehet kerdezni, hogy szerintuk megoldhato-e.

Annyiban is jobb, hogy ismerik a helyi epito cegeket, es rogton tudtak, hogy ki epitette, es altalaban milyen szokott lenni, sokszor lattak ahogy epul.

Egyik vegen adott papirt is rola, hogy miket latott, de szerintem a szobeli ertekeles eleg. Ugyis veszem/nemveszem az eredmeny.

[ Szerkesztve ]

(#136153) YAS-dude válasza Red_Bull (#136134) üzenetére


YAS-dude
őstag

Normális esetben kell vízszigetelés a talajpára ellen, de ahogy érzitek, csak egy járda...

(#136154) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok,

30 éves ház födém szigetelésre mi ajánlott?

Jeneleg van rajta üveggyapot néhol meg-meg taposva, ezt gondoltam első körben eltávolítani, hűtükörrel megteríteném a padlást, utána rámenne 20 centi új üveggyapot + ahol járnuk oda valami lépésálló, és arra rámehetne még az, amit leszedtem

Ez így mennyire elegendő/jó megoldás?

Ha jól tévedek, ezek akkor szigetelnek jól, ha nincsenek agyon taposva igaz?

A mennyezet amúgy stukatúr ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#136155) Inhouse válasza 6030D (#136094) üzenetére


Inhouse
őstag

A középső oszlop az csak design...nem? Annak ott nem sok szerkezeti szerepe van...

Üdv Inhouse

(#136156) razorbenke92 válasza envagyok (#136150) üzenetére

Fali csaptelep vagy mosogató csaptelep?

Biztos alul csöpög? Tud olyat is, hogy felül könnyezik a karnál, csak nem látod mert gyorsan leszalad alulra.

Amikkel én találkoztam, azok általában javíthatóak voltak. Egyszer volt kivétel, ott a folyamatos vízkalapács elrepesztette a csaptelep testét (de az természeténél fogva csak az elzárt csaptelepet veri, tehát elzárt állapotban is csöpögött).

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#136157) Z_A_P válasza razorbenke92 (#136156) üzenetére


Z_A_P
addikt

folyamatos vízkalapács

Olyan szerintem nalunk is van :(
A mosogep, de akar egy csap elzarasa koppan szinte az egesz csovezetek.
Parazok is miatta.

OK

(#136158) pjen válasza Red_Bull (#136134) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem kell, enyém alatt és a tesom járdája alatt sincs. Szomszéd idestova 15 éve burkoltatta a betont neki sincs.

(#136159) mezis válasza envagyok (#136150) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kerámia betét cserélhető. Előbb ki kell szerelni, mert két fajtája is van: 35mm és 40mm magas.

mezis

(#136160) szőröscica válasza mezis (#136159) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem feltétlen oldja meg sajnos, nekem is volt konyhai Teka csapom, az is alul eresztett és az új betét se segített rajta, komplett csere lett a vége. De sokszor tényleg nehéz megállapítani a csepegés forrását, elképzelhető, hogy jó lesz.

Lehet érdemes először egy olcsó betéttel megnéznie, mert a belevaló mofém jó drága lesz, és ha nem az a gond, akkor kidobott pénz volt.

(#136161) razorbenke92 válasza szőröscica (#136160) üzenetére

Bizony, azért kérdeztem a fórumtárstól, hogy fali csap e, mert annak a forgókarban két hibája is tud lenni:
- Becsípődik, és elszakad a gumitömítés. Filléres tétel cserélni
- Lelazul a hollandi, ami a hattyúnyakat rögzíti -> csak meg kell húzni
- Elpattan a hollandi (elég vékony anyag, hogy kecses legyen a design). Ez is javítható, de az már inkább a gányolós topic :DDD Én egy ötrétegű cső idomról vettem le a hollandit, és tettem át a hattyúnyakra.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#136162) 6030D válasza Inhouse (#136155) üzenetére


6030D
Ármester

Nem értek hozzá, de lehet, hogy az az elképzelés, hogy a faltól függetlenül is legyen egy tartása, és kettővel meg elvileg ollóként eldőlhet. Amúgy ha jól értettem,akkor nekünk a 3 oszlop a sarokban úgy lesz, hogy háromszöget alkot. Ha megvan a terv, majd berakom.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#136163) pjen válasza szőröscica (#136160) üzenetére


pjen
félisten

Én hívtam vizest, haver ingyen jött. Azt mondta csere. Szintén alul folyt valahol.

(#136164) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Fedett kocsibealló betonozott aljának a felületét mivel lehetne még erősebbé, kopásállóbbá tenni? Gondolok itt betonfestékre vagy esetleg önterülő aljzatkiegyenlítőre.
Van valakinek ötlete tapasztalata?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#136165) pjen válasza dewil666 (#136164) üzenetére


pjen
félisten

Műgyantával, csak drága.

(#136166) envagyok válasza razorbenke92 (#136161) üzenetére


envagyok
veterán

A mosogatóból jön ki felfele, kihúzható zuhanyoztazóval.
Ilyesmi:

És alul ahonnan jön ki a 2 bemenő cső, éa a zuhanyfej tartalék csöve, onnan csöpörészik be a mosogató alatti kukába.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#136167) macilaci78 válasza pjen (#136165) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Műgyantáztattam a tárolót, pár alkalommal támasztottam le a kb 75 kilós robogót, az oldaltámasz kevésbé karcolta meg, mint a sztenderd.
Nem a kopásállóság vezérelt, hanem hogy pormentes legyen és tisztén tudjam tartani akár felmosással is. Azt persze tudja.

Ahol a kereket cserélem (krokodilemelő, bak, stb), ott aszfaltozva van a garázsszint. A salgó polcok talpa természetesen megnyomta, tetem alá fa lapot. De az asztal 10 centis gumikereke is megnyomta, illetve a kocsival is mindig ugyanoda állok, első, hátsó kerekek helye is kivehető.

Greslapot szokták mondani, hogy az jó. Valóban a fentiektől jóval ellenállóbb felület, ha jól van lerakva, meg sem reped.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#136168) mezis válasza envagyok (#136166) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor nem a csapbetéttel van gond, hanem a csatlakozásokkal, bekötő csövekkel vagy a zuhany hajlékony csövével.

mezis

(#136169) Dorian válasza envagyok (#136166) üzenetére


Dorian
félisten

Nézd meg, hogy felül a csapfej és cső csatlakozása nem lazult-e kicsit ki. Nálunk volt már ilyen, és ami ott kifolyik, az végig visszafolyik a csövön és lent csepeg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#136170) dewil666 válasza macilaci78 (#136167) üzenetére


dewil666
őstag

baumit betofill jó lehet a beton felületre ahol autó fog parkolni?
Vagy Mapei Planex?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#136171) macilaci78 válasza dewil666 (#136170) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom. :B
Van, aki kültéri aljzatkiegyenlítőt használt és elégedett vele. Felhasználástól, elvárásoktól sok függ.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#136172) pjen válasza macilaci78 (#136171) üzenetére


pjen
félisten

A régi melóhelyemen csúszás gátló burkolat volt10x10 es lapok. Sok helyen feltört, járt rajta béka, kézi és molnár kocsi, diesel és villany tari, néha még teherautó is. Leöntötték műgyantával, a következő 10 évben ugyanolyan használat mellett hibátlan maradt. Nem volt olcsó.

(#136173) lemmy71 válasza macilaci78 (#136171) üzenetére


lemmy71
őstag

Az aljzatkiegyenlítő egy köztes anyag, amit burkolni vagy valamivel le kell fedni. Különben egy két év és az egészet felsepred :K
Nálam a garázsban 15 éve 30x30 márványőrleményes gress lap van. Jól bírja a lecsöpögő sós hólét, a krokodil emelő vaskerekét stb.

(#136174) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

Kókányolás lvl. 999

Kb. 2 hónapja kültéren betonoztattunk. Nem is olcsón. Mint utólag kiderült jól meg lettem szivatva kihasználva a hozzá nem értésemet. Alapból homok ágyra került egy fólia, majd arra rá a 7-8cm-es beton. Elméletileg nem lesz nagy súly rajta, kerti kiülő lesz pár székkel meg asztallal. Persze hálózás nélkül. Tudom, utólag már látom mire kellett volna figyelni, de nem gondoltam hogy egy betonozás ekkora kálváriát tud okozni...
Amikor csinálták nem voltak fagyok, de azért a biztonság kedvéért kapott Kalcidurt.
A betonozás elkészülte után 3-4 héttel már lehetett seperni a betont. Lesöpörtem róla egy porréteget, másnap szinte kezdhettem újra.
Közben persze beszéltem a vállalkozóval, és megigérte hogy jön és ránéz. Persze Ő nem látott túl nagy hibát, azt mondta hogy egy vékony rétegen feljött a cementlé.
Ezt megerősíti az időközben szerzett infóm is, miszerint ha fóliát raknak a beton alá akkor a víz nem tud csak a tetején távozni, ami magával visz egy kis cementet, és ez a cementlé állt meg a tetején, ez prolik. De szerintük a porló réteg alatt tök jó beton van.
Mivel ők nagyon nem értek rá a garanciálsi javítsára (korrekt, ugye?) így kérték hogy amíg kiérnek locsolgassam, néha mossam le, porszívózzam fel. Hát én hülye ezeket meg is csináltam. Felsöpörtem, felporszívóztam, leslagoltam, majd másnap lehengereltem mélyalapozóval, szinte higitatlanúl. Ezt másnap megcsináltam még egyszer.
Talán mintha javult volna, de körömmel még mindig könnyedén fel tudom kaparni a beton tetjét, illetve ha párszor megdörzsölöm a cipőmmel egy adott pontot, akkor máris megjelenik a por. És én erre a felületre burkolni szeretnék...

Ezt elmondtam a kivitelezőnek, hogy semmire nem mentem az alapozózással, ide Mapei ProsFas kell. Ő persze megígérte a javítást. Nagy nehezen kijöttek, neki is láttak, én nem voltam otthon, de feleségem szerint fehér/kékes folyadékkal öntik le, amiből egyértelmű volt nekem, hogy ez nem Mapei ProsFas hanem sima Mapei Primer G mélyalapozó. Tehát hiába írtam le hogy én már kétszer megcsináltam ezt, ők haramadjára is alapozózni akartak. Nyilván, mert ez az olcsó. Ráadsúl holnap megint jönni akarnak, és a tetejét fel akarják önteni padloponnal.

Én teljesen laikus vagyok a témában, de szerintem megint csak a kókányolás megy... Ha egy porózus felületre ráterítenek akármilyen vastag padlopon-t akkor az ugyanúgy rossz alap lesz, nem? Burkolni akarok rá gres lappal, nem hiányzik nekem az, hogy 1 év múlva feljöjjön az egész.

[ Szerkesztve ]

(#136175) pjen válasza Harcipocok84 (#136174) üzenetére


pjen
félisten

Kültéren 10cm nél nem betonozunk vékonyabban és a szélén körmöt öntünk. A fólia a tetejére esetleg jó lett volna, hogy ne égjen meg. Alá se tettem volna homolot, inkább jól le kellett volna döngölni a földet.

(#136176) adam3 válasza pjen (#136175) üzenetére


adam3
aktív tag

Rémálom ami megy itt betonozás terén :(

Nekem a terasz esetén bár sávalap készült de a közepén csak lábbal tiporták az agyagos földet és arra dobták a vashálót majd ment a beton (10-15 centi épp amennyire sikerült elegyengetni), később kiderült hogy a géppel döngölt agyagra kellett volna kavics, és arra a beton mert így felnyomhatja a talajpára ha megfagy... Az erkélyemen a második évben felfagyott a járólap és most a cseppentő helyett a homlokzaton keresztül szivárog ki az eső cseppentő alatt. Talán a vízszigetelés még megfogta és legalább a házba nem jön be a víz...

Szomszédnál a ház fele lejtett a terasz, költhetett még több százezret a kiegyenlítésre.

Építkezés elkészülte után mikor azt gondoltam most már megpihenhetek, a hobbim a kömkel és szakiellenőr videók/cikkek bogarászáza, listába szedve mi lehet még elb@szva amit javítani kell utólag :(((

(#136177) envagyok válasza Dorian (#136169) üzenetére


envagyok
veterán

Azt nem tudom írtam-e, hogy akkor csöpög ha kinyitom a csapot.
Elzárva nem.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#136178) Dorian válasza envagyok (#136177) üzenetére


Dorian
félisten

Nyilván, hiszen abban a csaphoz csatlakozó csőben akkor kerülhet víz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#136179) weiss válasza pjen (#136175) üzenetére


weiss
addikt

szélén körmöt öntünk

Ez mit jelent?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#136180) envagyok válasza Dorian (#136178) üzenetére


envagyok
veterán

Szóval...
A hosszabbító csővel van a gond.

A fémhálón belül elengedett valami, kábelt mozgatva spriccel át a víz.
Hol érdemes ilyen kábelt venni?
Gondolom nem cserélhető.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#136181) pjen válasza weiss (#136179) üzenetére


pjen
félisten

A szélén kis árkot húzok például egy kapával, és ott nem 10 cm lesz a beton, hanem 15-20cm.

(#136182) tyielow válasza bandi0000 (#136154) üzenetére


tyielow
aktív tag

Ha jól értem, akkor felszednéd a régit, és újra leraknád az egészet, kezdve a hőtükörrel? Nekem ennyi réteg már overkillnek tűnik. Tudtommal 20 cm a minimum ajánlott, de inkább 25-30 cm elegendő is. Azt nem tudom, hogy a gyapot vegyítve lépésállóval hogy viselkedik, gondolom nem para.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#136183) tothjozsi96 válasza bandi0000 (#136154) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Én az új gyapotot nem koszolnám össze a régivel, külön teríteném az újat és a régit. A hőtükör csak úgy működne hogyha közvetlen a mennyezetben lenne, így a födémen sok értelme nem lenne. Egyébként sem ajánlott a fafödémen párazáró fóliát teríteni. Ha tervezel gipszkarton mennyezetet, akkor majd helyiségenként oda kellene tenned a fóliát hogy megfogja a párát és ne tudjon feljutni a padlásra. A gyapotot érdemes lenne valamilyen páraáteresztő fóliával letakarni, hogyha nincs tetőfólia a cserepek alatt.

Üdv.

(#136184) mezis válasza envagyok (#136180) üzenetére


mezis
nagyúr

Leszereled a csövet és bemész vele egy alkatrész boltba, vagy interneten "lutrizol".

mezis

(#136185) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

A szaki időközben módosította a már egyszer módosított tervét, és mégsem padlopont önt ki a porzó betonra, hanem ezt:



Már nem tudom mit gondoljak... Alapból azt mondanám hogy egy lealapozózott, de ettől még gyenge/poroló felső rétegre rákenni egy festéket nem a legjobb megoldás... De olvasom rajta hogy betoncserép pergését is megakadályozza... Akkor akár még jó is lehet?

(#136186) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Indirekt tárolóból milyen márkák preferáltak? Láttam olyat is, hogy 10 év gari, gondolom az azért sokat számít! Pl. Hajdu-k. 1 vagy 2 hőcserélős, az számít? Ill. mi a jelentősége?
Jelenleg egy ilyen 500! literes tárolónk van, de mivel nyáron is elmegy 50m3 gáz a fűtésére, cserélnénk kisebbre, mert elég overkill (legalább is másik topik HSZ-ai alapján). 4-en vagyunk, feleségem szeret forró vízzel fürdeni, gyerekek kád vízben. Mosogatógépet használjuk, de azért mellette néha kézzel mosogatunk folyóvíz alatt, ill. nagy ritkán, ha itt alszanak anyósomék és sógoromék, akkor 9-en vagyunk, szóval nem szeretnék olyat, hogy hoppá, elfogyott a melegvíz, nem mindenki tud fürdeni. Úgyhogy ilyen biztonságio tartalékot figyelembe véve mekkora tároló kellene? A kondi kazán egy ilyen: [link]

(#136187) feloman


feloman
aktív tag

Sziasztok!
Parkettánk körülbelül egy éve újíttattuk fel vízbázisú parkettalakkal - bitumenbe van rakva a parketta. Egyre több helyen ilyen lett a parketta, hézagok jelentek meg a lécek között és recseg is mikor rálépünk:


Ezt mi okozhatta ilyen kevés idő után? Mielőtt felhívnám aki csinálta, információkat szeretnék kérni tőletek, nehogy megvezessen. Ezzel amúgy lehet valamit kezdeni?
Előre is köszönöm a segítséget!

felo

(#136188) tothjozsi96 válasza Harcipocok84 (#136185) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Instagram-on írj a Progresszív burkolónak.
Egy jó tanács, ha máskor ide vagy bárhova máshova írsz valamit akkor mellékelj fényképet is, mert így nehéz erre bármit is mondani.

(#136189) daninet válasza feloman (#136187) üzenetére


daninet
veterán

ez millió dologtól lehet, pl:
nem egyenletes az aljzat
nem rögzíti már a bitumen a parkettákat
hőmérséklet ingadozás
nem megfelelő rögzítés a széleken
fentiek kombinációja

alapvetően ez a fajta padlóburkolat erre a problémára nagyon érzékeny. Amikor felújították akkor csak csiszolták / újrafestették vagy felszedték és újrarakták? Attól függően, hogy milyen régi alatta a bitumen, ez mindig meg fog történni. A bitumen idővel rideg lesz és törik. Nem véletlen nem használják ma már.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#136190) feloman válasza daninet (#136189) üzenetére


feloman
aktív tag

Szia!
Köszönöm a válaszod!
Csak csiszolták és újrafestették. Régi fa nyílászáró lett cserélve műanyagra. Sokat szellőztetünk, de házközpontú fűtés van, állandóan meleg - a régi tulaj is mondta hogy nagyon meleg volt állandóan, 25 fok körül. Az épület 30 éves, nem mai... Akkor lehet a bitumen lett rideg... Akkor erre nem sok javítási lehetőség van, ami hosszú távon jó lenne ha jól értem? Lehet inkább fel kellene szedni és laminált parkettát rakni helyette, az biztosan nem nyikorogna, időtálló lenne?

felo

(#136191) tothjozsi96 válasza feloman (#136190) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát akkor szerintem meg is van. Ablakcsere miatt lehet magas páratartalom, ami hatással van a parkettára.

(#136192) feloman válasza tothjozsi96 (#136191) üzenetére


feloman
aktív tag

Értem, akkor ez a ludas.. Lehet valamit kezdeni vele? Vagy veszett fejsze?

felo

(#136193) tothjozsi96 válasza feloman (#136192) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát, szerintem most hagyd így. Majd ha fel lesz újra csiszolva akkor úgyis a hézagokat kitöltik a felcsiszolt anyaggal. Most szerintem nem tudsz mitévő lenni. A hiba okát kellene megtalálni, de elvileg 60% feletti páratartalom nem tesz jót a parkettának. Járj utána, de én így tudom.

(#136194) dabgergo


dabgergo
őstag

Kerti faházat szeretnék építeni, szerszámtárolót, semmi nagyon komolyat.

Csak h szép legyen, kívülről pluszba tennék hasonlóan a képen látható módhoz bramac léceket:

Kérdésem az lenne, hogy OSB-t vagy lambériát ajánjátok a falnak amire majd a léceket csavarozom?
Illetve a talaj lejtése miatt van egy hely ahol a ház faoldala érintkezni fog a földdel. Itt a fal és a föld közé érdemes valamit tenni h ne korhadjon el a fa hosszabb idő után sem, ugye? Mit javasoltok ide?

(#136195) macilaci78 válasza feloman (#136187) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csertölgy, kissé rosszabb tulajdonságú, mint az hagyomanyos: puhább és mozgékonyabb.
Száraz a levegő, szárad a fa és zsugorodik.
Felújításkor csiszolták, tömítették, majd lakkozták. A tömítéshez a fa saját porát keverték be tömítőanyaggal, vagy lakkal. Ez másképp mozog, mint a fa, a fa mozgása eltöri, elaprózza és a porszívó kihúzza.
1 év, megvolt a párás tavasz, száraz nyár, a nagy esők, a párás ősz, a téli fűtésszezon.

A bitumen kiszáradt itt-ott, már nem tart, elvált a fa, ezért recseg. Csak teljes bontással, aljzatjavítással lehet megcsinálni.
Az eseti javítás nem tartós, amikor megfúrják a parkettát itt-ott és aláinjektálnak ragasztót, mert az a ragasztó nem tapad a bitumenhez.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#136196) daninet válasza dabgergo (#136194) üzenetére


daninet
veterán

osb kicsit ellenállóbb az elemeknek cserébe csúnyább (bár ez szubjektív)
Alapvetően építőiparban gyorsházakhoz is OSB-t használnak.

A fa ne érintkezzen a talajjal ha lehet. Ha lesz valami beton alapja az első két sor legyen inkább zsalukő

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#136197) macilaci78 válasza feloman (#136190) üzenetére


macilaci78
nagyúr

"fel kellene szedni és laminált parkettát rakni helyette, az biztosan nem nyikorogna" - hát persze... ;] Mintha ebben a topikban sose jött még fel olyan kérdés, hogy nyikorog a laminált?
A mai árak mellett ide ragasztott hagyományos parkett jól lerakni 40k/m2 alatt nem áll meg. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#136198) dabgergo válasza daninet (#136196) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
Akkor OSB nem csak olcsóbb de ellenállóbb is.
Igazából kívülről nem fog látszani, belül meg tőlem lehet olyan amilyen, akár le is lehet festeni stb.

Ahol érintkezik/érintkezne a földdel a fal, oda zsalukű helyett nem lehet vmi kátrányos vagy hasonló vékony fóliát tenni? Nem értek hozzá csak láttam videókban ilyesmit, fogalmam sincs mi a neve.

Egyébként kb. milyen vastag gerendákat érdemes használni egy 2x3-as háznál? Videókben nagyon különbözőeket láttam, OBI-ban vehető faházakról nem is beszélve (azok nem tűnnek túl stabilnak).

(#136199) dabgergo válasza dabgergo (#136198) üzenetére


dabgergo
őstag

Azt nézem még h van ilyen magas vízállóságú OSB is, lehet h az első sort ilyenből lenne érdemes tenni, nem?

https://finnfatelep.hu/termek/osb4-magas-vizallosagu-22mm/

Egyébként kell a 22mm van vékonyabb is elég lehet faház oldalának?

(#136200) lemmy71 válasza Harcipocok84 (#136185) üzenetére


lemmy71
őstag

Egy darabig bírni fogja, csináltunk már mi is ilyet, de nem lesz hosszú életű :N
Ahhoz hogy tökéletes legyen, akkor 2K műgyantás tapadóhiddal kell először kiönteni és arra mehet a "betonjavító" de anyag árban az majdnem hogy drágább mint egy új beton :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.