Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#137401) 6030D válasza AXisBOLD (#137397) üzenetére


6030D
Ármester

Ha el tudod tenni olyan helyre a bojlert, hogy nem látszik, akkor a Hajdu. Nekünk Velis Evo van, igaz fektetve, de melegebbet csinál a fürdőben, mint előtte a Hajdú, szóval a hőszigetelése gyengébb. És nyűgösebb is, drágább a karbantartása, ha meg nem foglalkozol vele, akkor 5-6 éven belül a cseréje. Most 100 l-es a Velis, előtte 120 l-es Hajdu volt. A 100 l-es Velis 50 fokra állítva elegendő 2 felnőtt + 1 gyereknek. Ha vendégek jönnek, akkor meg felhúzom nagyobb hőfokra. A rekord 6 felnőtt zuhanyzása és 2 kádnyi gyerek fürdetése volt, mindenki meleg vízben fürdött.
Hajduból vennék 120-150 literest, ha ezen lehet spórolni az árajánlattal, ha nem akkor a 200-ast. És nem lesz szem előtt.

Még egy: nekünk a Velis vezéreltről sem csinált elegendő melegvizet, bár ez fektetve van felrakva. De ha így mondjuk 30%-kal kevesebbet is kell tudnia, akkor is 2 embernek egy 100 literes bojler 80 fokra állítva legyen már elég két zuhanyzásra meg napi mondjuk 6 langyos vizes kézmosásra.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137402) ctrlaltdel13 válasza AXisBOLD (#137400) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nálam 120-as Hajdú van vezérelten.
3 fő, 2 teli sarokkád plussz az én pancsolásom amit használunk.
Azt kiszolgálja.
Négy főre keveselném.

Havi 240-280 a kw a fogyasztása.
Ha bojler mellett döntessz, csak állót a fekvőbe hamarabb keveredik a víz, úgy hallottam.
Amit nem használsz el, meg úgy is megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#137403) Eagl3 válasza AXisBOLD (#137400) üzenetére


Eagl3
veterán

A hőszivattyú nem tud HMV-t csinálni?

(#137404) pjen válasza Eagl3 (#137403) üzenetére


pjen
félisten

De tud.

(#137405) macilaci78 válasza AXisBOLD (#137397) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk 2 főre (zuhanyzó, mosdókagyló, kéttálcás mosogató) időnként kevés volt a 80 literes.
Ha mindketten hajat is mostunk, akkor kapkodni kellett.
Ugyanakkor 4 fővel is elég gyors zuhannyal.
Mindkét esetben a mosogatást megelőzte a fürdés.
Nem volt vezérelt áram.

A bojler mérettől függetlenül csak annyi vizet melegít fel, amennyit használtok belőle, a többit csak melegen tartja. A melegen tartás kevesebb energia a melegítésnél, ráadásul a nagyobb tömeg jobban is tartja a hőenergiát. Azonos arányok mellett a nagyobb tartálynál az egységnyi térfogatra jutó felület, ahol a hő távozhat, kisebb.

Én a 200 literes felé terelnélek, de legalább 120 literes.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#137406) AXisBOLD válasza 6030D (#137401) üzenetére


AXisBOLD
addikt

megy a háztartásiba, köszi akkor ezek alapján is inkább a Hajdu.

#137402 ctrlaltdel13: köszi oda is! Még egy pont a Hajdu mellett :)

Aurea mediocritas

(#137407) Eagl3 válasza pjen (#137404) üzenetére


Eagl3
veterán

Ebben az esetben nem lenne jobb egy indirekt tároló (esetlegesen fűtőbetéttel ha a hőszipka beadná a kulcsot valamiért)?

(#137408) pjen válasza Eagl3 (#137407) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a hőszikában alapból van valamilyen fűtőtest, legalábbis a legtöbbnél olvastam. Szakembert, telepítőt kell megkérdezni a konkrét kivitelezésről.

(#137409) razorbenke92 válasza Eagl3 (#137407) üzenetére

A hőszipkás indirektnél azt is mérlegelni kell, hogy a hőszivattyú mekkora hőmérsékletet tud maximum beküldeni. Ha mondjuk csak 50 fokot tud, akkor:
- Nagyobb indirekt tartály kell, hogy a víz ne hűljön el gyorsan a hideg utánpótlás miatt
- Nagyobb tartályhoz nagyobb fűtőbetét kell, mert ha beüt a baj, akkor tudnia kell bizonyos időn belül felfűteni a vizet.
- Nagyobb tartálynál ildomos időnként ráfűteni 60 fok fölé. Ezt még egy-egy hőszivattyú elvileg tudja, de ha nem akkor fűtőbetéttel. Amennyiben tartósan 60 fok alatt van a víz a tartályban, eközben el-eltölt időt a 38-42 fok körüli tartományban (aka: "elfogy a melegvíz"), akkor a legionella el tud szaporodni.

Szerk.: Vákumcsöves napkollektornál én pl ezért hagytam fent a villanybojlert, sorbakötve a HMV keringetővel, saját vezérléssel. Így ha nincs napenergia, nem kell a 300 liter indirektet felfűtenem, emellett ha csak annyi nap van, hogy a hűtőfolyadék 30-40 fokra melegedjen, azal is sok energiát le tudok hozni.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#137410) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Van itt olyan aki a Makita gépet már garanciáztatott?
Ha igen, hogy működik?

Kitöltöttem a garancia igény bejelentést, leírtam a hibát, meg volt ott egy szerviz választó opció. Környékemen nincs ezért a központi szervizt jelöltem. Na igen, beküldtem ezt a formanyomtatványt az adataimmal, ennek a másolatát elküldték emailben de semmi kiírás nem volt hogy majd keresünk, vagy hogy juttasd el számunkra a gépet.

Valakinek van ilyen téren tapasztalata?

(#137411) LOTR válasza AXisBOLD (#137400) üzenetére


LOTR
addikt

nem kevés az a 800k, de talán érdemes számolgatni (bár az is kérdés lehet, hogy mit tekintünk "megtérülésnek", a fogyasztási szokásaitokat is te ismered, így sokkal pontosabban meg tudod határozni a megtérülést, de látatlanban azt mondanám, hogy jóval előbb térül meg, mint gondolod):

kell mondjuk 3x16 + 16 + 16A a 3db órának, ebből 32 ingyenes, maradt 3x16, azaz amit még meg kell venni, az kb 48*5k, a szabványos mérőhelyek 3*70k, az egyből 450k (+350k egyéb anyag és munkadíjra)

mindezt azért, hogy a hmvhez és a fűtéshez használt energiát 24ft alatt vásárold a 70 helyett, vagyis harmad áron

hmvre talán 1500kwh el fog menni - tehát ~100k helyett 35k/év az üzemeltetés, így kb 3-5 év alatt megtérül a vezérelt beruházásod

ugyan ezen logika mentén (és mert fűtésre általában még több energia is kell, mint hmv-re) sem gondolnám azt, hogy a H tarifának hosszabb lenne a megtérülési ideje

One Ring to rule them all

(#137412) LOTR válasza pjen (#137408) üzenetére


LOTR
addikt

a sima levegős hőszivattyú (klíma) is tud hmv-t csinálni?
mert általában erre pl a levegő-víz hőszivattyú a megoldás, de a kollégánál ugye nem ilyen van

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#137413) pjen válasza LOTR (#137412) üzenetére


pjen
félisten

A kérdés ez volt: A hőszivattyú nem tud HMV-t csinálni? válasz, de tud. Hogy a kollégánál milyen van az az Ő gondja. A levegő levegő hőszipkát a köznyelv egyébként is klímának hívja. Ha a klíma hőcserélőjét burkolod vizköpennyel mint ahogy sokan csinálják a levegő levegő hőszipka is tud HMV t csinálni , :) sőt fűtenek is vele.

[ Szerkesztve ]

(#137414) csababarca


csababarca
őstag

Hőszivattyús topikot nem találom, így itt megkérdezem hátha:
Panasonic Aquarea
Kit-WXC09H3E8
(UX09HE8/SXC09H3E8) 7 kW
hűtő, 9 kW fűtőteljesítményű
Osztott kivitelű T-CAP
levegő-víz hőszivattyú, 3
fázisú, 3 kW kiegészítő
fűtőbetéttel

Erre kaptam árajánlatot, 100L puffertartállyal.
Kérdésem, hogy 3x16A áll rendelkezésre, az fedezni ennek az igényeit? Mielőtt fizetnék, azért szeretném több helyről körbekérdezni, én nem értek hozzá.
Mivel nagy összeg kifizetéséről van szó, ezért biztosra akarok menni.

Ha nem szükséges, most bővítéssel nem bajlódnék, mert az EON majdnem két évig szívatott. H tarifát megigénylem majd, de ahhoz ezt meg kell venni, mert le kell hozzá adni az adatokat.
Emellett alap dolgok lesznek a házban, sütő, főzőlap, mosogatógép, mosógép, szárítógép, hűtő.
Előre is köszi, ha valaki válaszol, vagy ajánl ehhez topikot.

Illetve melegvíz előállítására itt csak egy HMW jöhet szóba, vagy villanybojlerrel is össze lehet hozni ezt a feladatot? (ez egy abszolút laikus kérdés)

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#137415) LOTR válasza csababarca (#137414) üzenetére


LOTR
addikt

Minden ami hőszivattyú

One Ring to rule them all

(#137416) Chris0321 válasza tothjozsi96 (#137410) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Nekem még nem kellett és van a szomszéd városban szervíz így nem is lenne problémás. A helyedben felhívnám a szervízt és megkérdezném mi ilyenkor a teendő. Nem tudom lesz-e valaki aki tud tapasztalatból segíteni.

(#137417) 6030D válasza Speederer (#137374) üzenetére


6030D
Ármester

Bádogos haver azt mondja, ilyen esetben hungarocell tiplivel a legegyszerűbb.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#137418) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Magas ágyást építek,

5x15os deszkakbol

130cm hosszú, 70cm széles és 60cm magas

Kérdés,

Levagtam 4db 60cm darabot, hogy azokat rakjam a sarokb és annak furjam a két oldalt, ez szükséges vagy furjam csak simán egymásnak?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#137419) AXisBOLD válasza macilaci78 (#137405) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, hogy kifejtetted, így már biztos, hogy a 200 literes Hajdu lesz.

Már csak a vezérelt áram bevezetést kell kitalálni, hogy legyen-e vagy se.

#137403 Eagl3 & #137404 pjen: levegő-levegős nem tud (ez olyan mint pl egy inverteres klíma)

Aurea mediocritas

(#137420) pjen válasza AXisBOLD (#137419) üzenetére


pjen
félisten

Igen a levegő- levegő köznyelven a klima. Hőszivattyúnak inkább a viz-víz, levegő-víz szerkezeteket szoktuk hívni.

(#137421) z0d1@Ku$ válasza Vismajor01 (#137418) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Valami merevítőt raknék neki én is, de én előfúrnám, mert a deszka simán ketrérepedhet ahogy hajtod be a csavart.

(#137422) tyielow válasza Vismajor01 (#137418) üzenetére


tyielow
aktív tag

Nos, én csináltam alapból egy 390 * 240-es magaságyást. Óriásinak bizonyult, így az 1/3-át töltöttük csak fel (130*240). Sarkokban és közpen merevítés. 2x colosdeszka magas.

Most így néz ki, az öntözőcsöveket még eligazítjuk. 1 hete fut a project

5x5-ös ellenlécből készültek a cölöpök. A tied kisebb, szerintem túlzás lenne ekkora méret. Bár vastag a deszkád. Valamit farigcsálj oda, az a tuti :D

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#137423) csemberlen válasza csababarca (#137414) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem ez 1 fázisú, és valószinűleg kevés lesz a 16A- Nincs H tarifád?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#137424) csababarca válasza csemberlen (#137423) üzenetére


csababarca
őstag

Biztosan három fázisú.
nevében is ott van.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#137425) Dorian válasza tyielow (#137422) üzenetére


Dorian
félisten

A belsejét ki kellett volna égetni, vagy lekezelni

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137426) pjen válasza csababarca (#137414) üzenetére


pjen
félisten

Ha 3 fázisú bőven elég lesz a 3x16A a hőszipkának.

(#137427) Stylewars_kp válasza Vismajor01 (#137418) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ezt még kezeld valamivel. Ahogy látom gombaölővel volt kezelve. Nehogy beleoldódjon valami a földbe. Égetéssel mondjuk vagy majd mondanak valami okosabbat. Illetve dörken lemezzel vond be belülről.

(#137428) csababarca válasza pjen (#137426) üzenetére


csababarca
őstag

Köszi. Megrendelem.
Remélem jó lesz, azt hittem nagyobb teljesítményű kell, de két épületgépész is a rendszerleírás alapján arra jutott, hogy ez a 9kw-os nekünk bőven elég.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#137429) AXisBOLD válasza LOTR (#137411) üzenetére


AXisBOLD
addikt

alanyi jogon nem jár az 1*32A nappali mellé 1*32A vezérelt is? Én így tudom.

a ~70 HUF nappali ára nem csak a kedvezményes szint feletti mennyiségre vonatkozik?
A nappali kedvezményes ~36 HUF körül van most?

annyi oldal van ami ezzel foglalkozik, teljesen el vagyok tévedve, hogy most milyen díjak vannak és hogy kell kalkulálni (alap díj + rendszerhasználat + áfa, stb...).

De ha kijönne a matek, hogy 3-5 éveb belül megtérül, akkor nem kérdés, be kell tenni.
Viszont én 10-15 éveket számolok itt ki, ami meg annyira nem nagy deal.

Aurea mediocritas

(#137430) Dorian válasza AXisBOLD (#137429) üzenetére


Dorian
félisten

Nem jár. Nemrég fizettem be a meglévő 32A mellé 160ezret a másik óra másik 32A-éra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137431) szekera


szekera
csendes tag

Sziasztok!
Makita gépcsaládból keresek akkus fúró-csavarozó gépet.
Ezt néztem ki otthoni, családi házas használatra: Makita DDF458Z (91 Nm, 2000 rpm)
3Ah-ás 18V-os LXT akkum már van a korábban megvásárolt kerti szegélyvágóhoz (DUM604RF)
jó lesz? v. más javaslat-ajánlás?

(#137432) LOTR válasza AXisBOLD (#137429) üzenetére


LOTR
addikt

[link]
2523kwh/év fogyasztásig ~36ft, ami összesen kb 90k ft villanyszámla
fölötte ~70ft/kwh

H tarifa fűtési időszakban mindig ~24ft (különben meg az A1 tarifa feltételei érvényesek rá)
B (vezérelt) tarifa 2523kwh/év fogyasztásig ~24ft, fölötte ~60ft/kwh

az áram ára valószínűleg a közeljövőben sem lesz olcsóbb és a vezérelt áram valószínűleg sosem lesz drágább, mint a sima

ha abból indulunk ki, hogy hmvre és fűtésre már 70ft-ért kellene A1-ről vételezni az áramot, akkor látható, hogy harmadáron van a B és a H tarifa, ha utóbbi kettő mérőn évente összesen csak 3500kwh áramot fogyasztotok (hmv+fűtésköltség), akkor kb 160k-t spóroltok évente (3500*70 - 3500*24), ami 800k/160k = 5 éves megtérülést jelent
(tehát számolva azzal, hogy az A1-en is van alapból évente 2500kwh fogyasztás feltételezhető, hogy 5 éven belüli lenne a megtérülés)

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#137433) Fodorr Tamás válasza macilaci78 (#137305) üzenetére


Fodorr Tamás
újonc

Köszi! Családi ház. Végül ezt választottam: https://forschnit.com/product/kaputelefonok/futura-digital-kaputelefon/vdk-47161-szett/

Nagyon meg vagyok elégedve vele. :) Pont azt tudja amit egy kaputelefonnak tudnia kell.

(#137434) AXisBOLD válasza LOTR (#137432) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi a linket!

A levezetést viszont nem értem, a teljes nappali áram fogyasztásából vonod ki a vezérelt fogyasztást, nem pedig a kettő különbözetét a teljes nappali fogyasztásból. Illetve itt tudni kellene, hogy mennyi megy el HMV-re, mert csak annak (nappali mínusz vezérelt HMW-re) különbözetét kellene kivonni a teljes fogyasztásból, nem?

lehet nem említettem külön, de a H óra kiépítése alapból be van tervezve a költségvetésbe, tehát annak kedvezményes díját most ne vegyük ide bele, mert azt nem kell külön kifizetni, csak "meg kell igényelnem az ampereket" az E.on-nál, ha kész a ház.

#137430 Dorian: szomorú, akkor vagy változott, vagy félre tájékoztatott az ismerős... köszi

Aurea mediocritas

(#137435) Dorian válasza AXisBOLD (#137434) üzenetére


Dorian
félisten

Korábban nem kellett érte fizetni, de már jó ideje igen

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#137436) Vismajor01 válasza Fodorr Tamás (#137433) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szia,

itt fizikailag össze kell kötni a kinti vevőt meg a bentit? Áramot tudok adni a kintinek, de hogy kötöm össze a bentivel, vezetéknélkül össze tudnak kapcsolódni?

Csak mert nekem 50 méterre van a kertkapu ahova kéne...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#137437) Vismajor01 válasza Stylewars_kp (#137427) üzenetére


Vismajor01
addikt

Le lesz csiszolva és lazúrozva.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#137438) YAS-dude válasza szekera (#137431) üzenetére


YAS-dude
őstag

Jó lesz. Otthonra egy életen át kiszolgál.

(#137439) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Melyik tipli fajta alkalmas arra, hogy egy bútort megtartson az eldőléstől?

A parkettaszegély miatt nem lesz teljesen behajtva a falig, vagyis azok a tiplik nem jók, amik csak a teljes meghúzástól szorulnak bele a falba.
Nyíró igénybevétel nem lesz, csak húzó.
Betonfalról van szó.

Köszi előre is válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#137440) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Kertes haznal honnan tudom megallapitani hogy a jobb v balodali kerites az enyem?

(#137441) YAS-dude válasza BUZZLGHTYR (#137440) üzenetére


YAS-dude
őstag

Az utcán a kapuddal szemben állva a jobboldali a tiéd

(#137442) KrAt válasza YAS-dude (#137441) üzenetére


KrAt
veterán

Kivétel, ahol nem, mert nálunk a bal oldalon van a ház, és az a kerítés a tied :)

(#137443) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Akkor ennek hol lehet utana jarni? Mert pont a bal oldalon van a haz es azt a keritest megcsinaltuk anno x eve.
Aztan most ugyalakult h a szomszed elkapta anyamat, hogy ideje lenne mar megcsinaltatni a keritest, nyilvan ez a jobb oldali .. :F

(#137444) Borisz76 válasza BUZZLGHTYR (#137440) üzenetére


Borisz76
veterán

A házaddal szemben állva...amelyik oldalon a házad van az a tied.
Ha van "kertláb" szomszéd...azaz hátulról is van szomszédod, az pedig felesben szokott lenni. 50% a tied , 50 % a hátsó szomszédé.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#137445) BUZZLGHTYR válasza Borisz76 (#137444) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

Vilagos, koszonom! akkor mosthogy okoskodott a szomszed, az ove a kerites, alkoholista f*sz. Igy valoszinuleg fel is jelentem a picsaba, ha nekem nem mert szolni es az anyamat kezdte el szidni. Azmeg erdekelne, hogy hol kell bejelenteni/feljelenteni a csavot?

(#137446) macilaci78 válasza AXisBOLD (#137419) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk nem volt kérdés a vezérelt áram. Mindig legyen otthon melegvíz, ne csak akkor, amikor a szolgáltató úgy gondolja.
1×25A-ről bővítettünk 3×16A-re, új mérőhely, lehetett volna vezérelt áram is, de nem érdekelt.

Átfolyós gázbojlert és gázfőzőlapot cseréltünk 80 literes bojlerre (1200W) és indukciós főzőlapra. A felújítás után a lakás rezsije talán havi egy ezressel emelkedett. Nagyon sok év alatt térült volna meg a vezérelt óra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#137447) macilaci78 válasza szekera (#137431) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mire akarod használni? Jó lesz, de nincs ütvecsavarozó, se ütvefúró funkció, főleg nem fúrókalapács.
Fémbe, fába több, mint elég, bútorösszeszereléshez lehet, nehéz/nagy is lesz.
Ahol nem kell ütvefúrni, pl ytong, üreges tégla, oda elég.
De betonbanem is kell erőltetni.

Én egy sokkal kisebb, 1 kilós Makitát vettem régen, meg most egy vezetékes fúrókalapácsot SDS és gyorstokmánnyal az új lakásba, mert itt már van betonfal is. Az ütvefúrót pedig visszaadtam apámnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#137448) macilaci78 válasza Bici (#137439) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én az SX8-at tenném 5-ös csavarral. A bútor teteje alatt 10-15 centivel csavaroztam a falhoz egy darab hilti-szalagot, aminek a másik felét a szekrény tetején 2 darab 3×15-ös csavarral rögzítettem.
Hilti szalag volt kéznél, de redőnygurtniból is vághattam volna valamekkora darabot.

A lényeg, hogy ha nem a szekrény tetejével van egy vonalban, akkor dőlés esetén az erő nem egy az egyben húzóerő, hanem eg része nyíró erő, amire jobban tart.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#137449) macilaci78 válasza BUZZLGHTYR (#137443) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A jegyző megmondja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#137450) JóGéza válasza BUZZLGHTYR (#137440) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A jobb oldali a tied , kivéve, ha a Helyi Építési Szabályzat mást mond.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.