Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hadrian


Hadrian
tag

Remélem lesz mód összehasonlítani a Casio új modelljével!

(#2) juuzer


juuzer
addikt

A képen az egy "sima" (Gen-1) Watch Gt, nem a 2-es! :)

Vamos a la playa.

(#3) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Jó cikk, jó kis termék :C …. regébben voltak polar tesztek is … (2014-15) ilyet nem terveztek ?!

Same shit, different day!

(#4) Maximum1


Maximum1
őstag

Jó későn, lassan itt az új kiadása, vagy éppen ezért írtok róla mert nem viszik...
Itt egy jó régi videó 4 percben és minden benne van.

(#5) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Komoly, drága óra műanyag szíjjal, na ne már... Én az ilyet sose értettem. Oké, hogy Sporty, de legalább bőrből, vagy abból a textil szerű anyagból meglehetne csinálni úgy is, hogy ne üssön el annyira ettől a design-tól. Nem a magával a műanyaggal van (annyira nagy) bajom, hanem főleg az időtállóságával... Nem találok rendes képet róla, de ugye ennek legalább a csatja fémből van? Mert a műanyag csat az már tényleg a legalja. :D (Mondom én: egy 1800Ft-os Q&Q-val járok vagy 10 éve :U , de a múlandó részei már hosszú évek óta lecserélve stabil, fémcsatos bőrszíjra (szintén pár száz Ft-ért).

[ Szerkesztve ]

(#6) Maximum1 válasza SunMount3r (#5) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem műanyag, valami latexes cucc, jó minőség, könnyen tisztítható és úgynevezett QuickFit rendszerű, azt teszel rá amit rendelsz.
Bőrt nem tennék rá, nem sportórára való.

Nekem is az árával van a bajom, 60-70 ezret ér, sajnos bele van árazva a magyar nyelv, ilyen kategóriájú órák nem tudnak magyarul és túl sok a beállítási lehetőség, még magyarul is nehéz megjegyezni.
Amiért nem ér 100 ezret az az 1 év garancia.
Vannak negyedmilliós óráik és csak 1 év rá a gari, ha 2 év lenne szerintem még többet eladnának.

[ Szerkesztve ]

(#7) vanye válasza Maximum1 (#6) üzenetére


vanye
senior tag

Egy országgal nyugatabbra simán megtalálod az órát azon az áron, ami már neked is tetszik: https://www.onlineuhren.at/product/instinct-black/
(Oké, 330-as ojróval lenne meg az a hetvenezer környéki ár, holott ma már nem itt jár a kurzus. :()

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#8) Maximum1 válasza vanye (#7) üzenetére


Maximum1
őstag

Köszi, ez megbízható bolt? rendeltél már innen?
360ft os euróval számolva is 30 ezerrel olcsóbb mint itthon.

Sokáig vágyakoztam erre az instinct-re, de a végén találtam egy Fenix 5-öt még fél év garival 75 ezerért itthon.
Jön az új széria ebből , a hírek szerint kap solar töltést meg véroxigénmérőt meg még kitudja miket a 6-os szériából, ha megkapja a térképes navit és jó áron lesz akkor lehet átnyargalok.
De a mostani helyzet miatt lehet elérhető lesz egy csúcs modell is a közeljövőben, már most is jobb áron van mint itthon, egyértelmű már most hogy itthon nem lesz semmi olcsóbb ha vége ennek az egésznek.

(#9) vanye válasza Maximum1 (#8) üzenetére


vanye
senior tag

Igen, az én grafit-színű Instinctem innen van. Osztrák címre rendeltem az órát még decemberben, így nem volt postaköltség.

Stern des Südens!

(#10) Maximum1 válasza vanye (#9) üzenetére


Maximum1
őstag

Esetleg volt más Garmin órád?
Nekem ez az első kb egy hete van meg, van kézi navigációm azt nagyon szeretem.

(#11) Csapoati válasza SunMount3r (#5) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A Garmin Instinct a küllemével előrevetíti: nem okosóra és nem divatkellék, hanem egy 108/126 ezer forintos, szó szerint terepre és bevetésekre termett aktivitáskövető eszköz, amit küldetés, sziklamászás és sarkvidéki úszás során is maximálisan ki lehet használni.

Ez egy sporteszköz inkább, ahol nem indokolt a bőr szíj. A műanyag állja a leginkább a strapát.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok,
Aki használja! A holdfázist jól jelzi nálatok? Nálam olyan mintha pont fordítva lenne. Úgy értem, mikor csökken a hold, akkor írja, hogy növekvő.. Lehet ezt állítani?

(#13) plo77


plo77
tag

Ennyi pénzért akkor már Coros Apex! Vagy majdnem fele ennyiért Coros Pace! (Nekem page van) :C
Jó lenne teszt róluk,mert megérdemelnék! :)

(#14) savliget válasza plo77 (#13) üzenetére


savliget
tag

Igazad van! Én az Instinct és a Coros Apex közül a Corosra voksoltam.
Zafír üveg, titánium lünetta, alumínium ház (egyszóval strapabíró), színes transreflective kijelző... És kb. dupla annyi működési idő ténylegesen :) Volt Fenix 5 órám, Apex lett helyette. Nálam a Calisthenics edzéseket sokkal jobban, egyenletesebben, gyorsabban leköveti a pulzus tekintetében, mint a Garmin.

(#15) Memmaao


Memmaao
addikt

Most nézem, hogy majd mindenhol felment 108e ftra az ára, pedig 99e volt megjelenése óta. A zerge oldalán most ez a kék 91e Ft. Én egy éve vettem a sárgát 95e ftert, hivatalos magyar garival. Fél évesen cserélték vadiúj órára, mert bahalt a barométer. Azóta tökéletes. Nekem majnem 3 hetet is elmegy , ha nem sportolok, ha heti 3 Spinning vagy elliptikus, akkor 2 hét. Érdemes hazai garival venni, mert egy éven belül automatikusan cserélnek, azon túl élethosszig 50% vételár jár érte, ha behal és cserélni kell bármi Garmin órára.

My name is Bond, James... Dean.

(#16) Maximum1 válasza plo77 (#13) üzenetére


Maximum1
őstag

Nem egy liga, itt a Garmin promo videója, sokat elmond hogy kinek szánják.

Tele van tesztel a net
Pace
Apex
és még vagy 100
Sajna ezek sem tudnak magyarul, de lehet ez csak engem zavar.

(#17) dzsi23 válasza Memmaao (#15) üzenetére


dzsi23
addikt

Muszáj most felvinni az árakat, hogy látványos legyen a leértékelés, amikor kijön az Intinct 2. :)

(#5) SunMount3r:
Öööööööö... whut? Nem tévesztettél topikot? Vagy én tévedtem el? Hogy nézne ki ez az óra (vagy bármelyik műanyag óra) bőrszíjjal? Milyen bőrt raknál egy színes műanyagra? Lehet, hogy velem van a baj, de ezt most nagyon nem értem... Az időtállóság a problémád, és pont bőrt raknál rá, amit a víztől is óvni kell? Hogy lehet bőrszíjban sportolni? Ez a szíj elüt az órától? Gyakorlatilag, mintha egybeöntötték volna...
Amúgy van egy G-Shockom műanyag csattal, köszöni remekül van, és bírja a strapát! :D Műanyag szíj alatt nem az 5000 forintos retro Casiok foszlós szíjára kell gondolni, azért ez az Instinct más kategória.

[ Szerkesztve ]

(#18) Maximum1 válasza dzsi23 (#17) üzenetére


Maximum1
őstag

Az összes termék árát felvitték , van egy support-os csoportjuk ott is van aki megjegyezte
Privát csoport, amíg kapsz engedélyt addig képesítem:

(#19) vanye válasza Maximum1 (#10) üzenetére


vanye
senior tag

Nem volt, ez az első. Amazfit Pace-em volt előtte, de az a túra közbeni többszöri újraindulásaival (miközben én a tracket néztem volna) annyira kivett az idegből, hogy csere lett belőle.

Stern des Südens!

(#20) zoli03


zoli03
őstag

"Akad GPS, GLONASS és Galileo műhold támogatás, akár ezek egyéni használatával vagy kombinációjával hadseregtől függően"

Ez mégis milyen mondat? Csak nekem tűnik értelmetlennek?

(#21) Braddock válasza Memmaao (#15) üzenetére


Braddock
őstag

EÜ?
Jó munkát és kitartást!
Milyen telefonnal készült a kép. Nagyon jó minőségű a fotó, ezért kérdezem. Az óra ebben a sárga színben nagyon ütős.
Köszi

(#22) ( V ) válasza Memmaao (#15) üzenetére


( V )
veterán

No és hol a sárga helikopter? :D

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#23) Predatorr válasza Hadrian (#1) üzenetére


Predatorr
őstag

Na, az áráig olvastam.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#24) dionaea


dionaea
őstag

Jó ez az óra . Egy sima casio gw 9400 90e ft és hát valjuk be ennyi mindent nem tud. ok van pár év a kettő között. De a casio "okos" órája többe kerül és hát elég gyengus, vagy akkora hogy egy tleefont is rakhatnánk a csuklónkra. Az új G shock ahogy mostanában a casio árazásást látjuk többe fog kerülni jóval ettől és hát még csak beszélnek róla

[ Szerkesztve ]

(#25) szpeti40 válasza Braddock (#21) üzenetére


szpeti40
addikt

Rakott már ki szerintem mentős ruhában is képet valamelyik topikba, na azzal nagyon jól nézett ki a sárga óra, nekem akkor tetszett meg ez az óra. A telefon engem is érdekelne.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#26) Maximum1 válasza vanye (#19) üzenetére


Maximum1
őstag

Akkor jól éreztem hogy el kell engedni a xiaomi vonalat.
Elég nehezen jöttem rá hogy csak akkor navigál ha a connekten engedem rá a gpx fájlt, sajna semmi leírást nem találtam hogyan lehetne a maximumot kihozni egy ilyen vaktérképes órából.

(#27) Memmaao válasza Braddock (#21) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, Pécs SBO. A telefon note 10 plus

#szpeti40: nálam a piros és a sárga a két favorit szín. Az új légimentős egyenruhához nagyon megy ez az óra. Nem mellesleg a funkciói is jól jönnek. Relaxans adásakor a stopper, a levegőben az iránytű meg a magasság mérés.

#V: tessék, a helikopter ;)

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#28) Braddock válasza Memmaao (#27) üzenetére


Braddock
őstag

:R

(#29) bLaCkDoGoNe válasza Memmaao (#27) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hősök vagytok! :R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#30) dionaea válasza Memmaao (#27) üzenetére


dionaea
őstag

Van annyira jól kalibrálva hogy lehet hagyatkozni rá? Kérdezném magasság mérő gps alapján mér? És nem légnyomás számolásból?
Egyre jobban bejön ez az óra az utolsó kép amit küldtél tök jól mutatja a "fontos"adatokat.

(#31) Memmaao válasza dionaea (#30) üzenetére


Memmaao
addikt

GPS alapján tud korrigálni és légnyomás alapján is mér. Én általában a pogányi reptéren szoktam kalibràlni, ott 650 láb a magasság. Utána repülés során szépen mutatja az értékeket, az EC műszereivel egyező magasságot. Igaz, én az orvos vagyok és nem a pilóta, de jól jön, hogy látom fent, hogy éppen 2000 lábon vagyunk, vagy a pontos irányt. Még 1998ban kaptam Amerikából egy sárga Casio G shock órát, ez arra emlékeztet. A kórházban rajtam van éjjel, tök jó alvás monitor, illetve így nem maradok le egy hivasrol sem. A helikopteren is tök jól mutatja, hogy riasztás során mennyit ugrik az ember pulzusa. Az értesítések is teljesen jól átjönnek a telefonról. Egész nyáron rajtam volt az összes vizes tevékenység alatt. Nem az első okosóra a kezemen. Sony smartwatch, Samsung gear 2, Samsung gear S2, Huawei watch, Samsung gear S3, Pebble Time round, amazfit pace, amazfit stratos, fossil q hybrid, withing hr sport. AZ eddigi tapasztalataim alapján a transzflektiv kijelző és a hosszú üzemidő a nyerő. Így jelenleg a withings HR sport van meg, a Garmin instinct és örök kedvencem, a Pebble, Ami igaz max 1,5 napot bír, de 15 perc alatt feltölt.

My name is Bond, James... Dean.

(#32) BloodRay válasza Memmaao (#27) üzenetére


BloodRay
veterán

:R
Szuper képek és tapasztalatok!
Én is ebben az órában gondolkoztam mostanában (mint szimpla órab@zi), de egyenlőre elnapoltam.
De jó látni, hogy neked pl valóban mennyire hasznos is tud lenni a mindennapokban.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#33) Memmaao válasza BloodRay (#32) üzenetére


Memmaao
addikt

Én is órabuzi vagyok. De mióta okosórát hordok, nem volt rajtam egy órám sem, pedig van itthon vagy 22 db :)

My name is Bond, James... Dean.

(#34) BloodRay válasza Memmaao (#33) üzenetére


BloodRay
veterán

Többek között ezért is vaciláltam nagyon, hogy megvegyem e az Instinct-et. :) Az biztos, hogy nekem is ritkítanom kellene a készletet.
Fel van adva a lecke... Te meg itt posztolod a jobbnál jobb képeket... :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#35) dionaea válasza Memmaao (#33) üzenetére


dionaea
őstag

Én minden nap mást hordok de van hogy a frontiert több napon keresztül is mert szeretem. Viszont lassan kellene egy másik okos óra. Izgatja a fantáziám ecg mérő óra de ez a garmin most nagyon bejön. Valahogy úgy érzem az okos órák piacán nagy változás nincs mindegyik ugyan azt tudja kB.Hogy hány pixel a kijelző lényegtelen de az ecg egy jó funkció lehet. Viszont napi használatra ez nagyon jó választásnak tűnik gshock okat már unom mert a mostaniak inkább divat órának tűnnek casio mtg meg már nem g shock hogy hamarabb lesz bajom mint az órának.

(#36) UnA válasza zoli03 (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

Mert GPS műholdak azok leginkább hadseregek tulajdonában vannak ;)

(#37) Memmaao válasza dionaea (#35) üzenetére


Memmaao
addikt

Én is úgy voltam vele, hogy megjelenés után hetekig lestem, olvastam a cikkeket, teszteket. Engem egyből megfogott a G shock forma. Aztán meggyőztem magam, hogy nekem kell egy ilyen és nem is bántam meg! Azért eleég sokat van rajtam a withings HR sport is, az így most egy töltéssel simán bír 3 hónapot is. Az EKG nekem nem hiányzik, nincs ritmuszavarom. A pulzusmérő nagyon pontos benne, majdnem hozza edzés szinten a mellkaspántom értékeit, elég jól lereagálja a dinamikus pulzus változásokat. És ezt tényleg nem kell félteni, nem lesz baja, ha az ember nekivágja az ajtófélfának, vagy munka közben odaverem valaminek.

My name is Bond, James... Dean.

(#38) Braddock válasza dionaea (#35) üzenetére


Braddock
őstag

Ez lesz idén a Casio okosóra durranása: [link]

Úgy látom hiába lesz napelemes, nem bírja addig míg ez a Garmin.

Memmaao:
Köszönöm a hasznos tapasztalatokat!

[ Szerkesztve ]

(#39) zoli03 válasza UnA (#36) üzenetére


zoli03
őstag

Nem, a GPS rendszer tulajdonosa az USA, nem az USA hadserege. A Galileo meg egész más tészta, ott még a felügyeletet sem a hadsereg végzi.
De ha a hadsereg is működteti/felügyeli, akkor sincs értelme a cikkben levő mondatnak. Nekem egyéni embernek nem jelent semmilyen hadseregtől függőséget, hogy melyiket használhatom, ez egy teljesen értelmetlen mondat.

(#40) dionaea válasza Braddock (#38) üzenetére


dionaea
őstag

Igen láttam ezt de ahogy mostani árazást nézzük lehet 2 garmint veszel az árából és egyáltalán nem biztos hogy jó is lesz.

Egyre jobban tetszik ez a garmin. Na meglátjuk mi lesz.

(#41) bencze


bencze
senior tag

Ultratrac lesz az, de a Kinizsi 100 téged sem fenyeget egyelőre ahogy elnézem azt a szenvedős 7km-t... :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#42) Bog válasza bencze (#41) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Mondjuk az elmúlt talán három évben minden évben megcsinálta ;)
Más kérdés, hogy Bone éppen kijött valami megfázásból, mikor ezzel az órával elment egy teszt menetre, erdőben.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#43) HKorn


HKorn
addikt

Amazfit T-Rex
+kinézet
+kijelző
+ár
- profi funkciók

Garmin Instinct
+tudás
-ár
-kinézet
-kijelző

Döntse el mindenki melyik a jobb :)

Run&Ride

(#44) sebgutkopf válasza Memmaao (#15) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Tényleg ez az 50% ár jár érte, ha behal, ezt lehet úgy érteni, hogy most van egy hivatalos formából garminom, mondjuk 3 év múlva behal és én egy aktuális újabb típust szeretnék helyette, akkor annak az árából is jön le? Nem csak azonos típusra érvényes?

(#45) sebgutkopf válasza HKorn (#43) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Röviden: pozőröknek Amazfit, sportolóknak meg Garmin. :DD

(#46) HKorn válasza sebgutkopf (#45) üzenetére


HKorn
addikt

Inkább úgy mondanám, hogy amatőröknek simán jó egy Amazfit is, profi, vagy annak vélt sportolóknak meg Garmin.

Run&Ride

(#47) sebgutkopf válasza HKorn (#46) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Persze csak szándékosan görbén egyszerűsítettem :)

(#48) nemethbalazs válasza HKorn (#43) üzenetére


nemethbalazs
tag

Hát azért fene tudja, a kinézet erősen ízlésfüggő, szerintem az Instinct sokkal jobban néz ki :) A transzreflektív kijelző pedig órában eleve jobb mint bármilyen extra szép oled divatmarhaság ;) Az árba nem lehet belekötni. Egyébként inkább Amazfit Stratos 3 mint T-rex :). Órán lássuk már a számlapot egész nap.

[ Szerkesztve ]

(#49) ratobi válasza nemethbalazs (#48) üzenetére


ratobi
senior tag

Nálam is a kijelző miatt lett a befutó..
Ránézek és ott az idő, meg minden ami fontos, nem kell ra várni egy pillanatot sem..

(#50) zoli03 válasza HKorn (#43) üzenetére


zoli03
őstag

A T-Rexnek AMOLED kijelzője van és nincs benne barométer. Akármilyen szabványoknak megfelel, így nekem nem minősül sportórának.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.