Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#124351) Donki Hóte válasza LógaGéza (#124347) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ebből az árból ki kellene jönnie ytong falazással is.

Hosszabb távon bánni fogod a könnyűszerkezetes megoldást.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#124352) Atomgeszi válasza donbig (#124345) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, írok nekik.

És akinek van esetleg ilyen szagelszívós geberit, az mit tud mondani, hogyan vált be? Aktív szénszűrős vagy szabadba engedős?

(#124353) mezis válasza Atomgeszi (#124352) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha rá mód, ki a szabadba! (Szomszédoknak. ;] )

mezis

(#124354) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok. 1 hete fugaztak a furdonkent. Oldalfal bezs alja homok szin. Oldalfallal nincs gond az alja fuga, pedig tarka van ahol vilagosabb van ahol egesz feher. Probaltam surolni, de ugyanolyan sztem anyagaban van! Ez mitol van anyag hiba?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#124355) tothjozsi96 válasza lemmy71 (#124349) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nekem nem jött be az a taknyos anyag. :(( Múltkor írtad, kipróbáltam, nekem nem faja. Nem igazán van gondolkodási idő, áthúznád mégegyszer vagy bármi miatt belehúznál egy kis idő múlva, már bőrösödik. Kezdőként fontos az idő, széria glettnél meg nem sok van..
Részemről marad a FinoBello.
Amúgy a FinoFill-t inkább a Széria mestervakolat-hoz hasonlítanám, ha már 1-30 a FinoFill. ;)

(#124356) Donki Hóte válasza Intel fan11 (#124354) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kiszáradt már teljesen, egyenletesen a fuga mindenhol?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#124357) Intel fan11 válasza Donki Hóte (#124356) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ma 1 hetes a fuga. Gondolom kiszaradt. Egyenletesen mit ertessz?

Battletag: hojszi#2983

(#124358) Donki Hóte válasza Intel fan11 (#124357) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azt, hogy mindenütt csontszáraz a fuga.

A nedves és a kiszáradt részek színe nagyon el tud ütni egymástól.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#124359) tothjozsi96 válasza Intel fan11 (#124354) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Biztonság kedvéért megkérdezem, valaki használta azóta már a helyiséget zuhanyzásra?

(#124360) lemmy71 válasza Intel fan11 (#124354) üzenetére


lemmy71
őstag

Annak már mindegy, majd az idő rendbe teszi egy két használat és eltűnik az különbség. Lehet hogy a lapok alatt a ragasztó sincs rendesen kiszáradva és attól foltosodott be, amúgy így képről nézve igen érdekesen vannak letéve a lapok, bár lehet hogy csak a fotózás rossz.
Az ilyen épített zuhanyt epoxi fugával célszerű fugázni.

#124355 tothjozsi96
"Nekem nem jött be az a taknyos anyag" Mert nem értesz hozzá :N amúgy meg minek simogatni, felkened és lehúzod ennyi a történet :D Minél többször simítod vagy belenyúlsz annál rosszabb lesz :K

(#124361) beers válasza lemmy71 (#124342) üzenetére


beers
addikt

Dolomit a nyelv!
A csövön én is gondolkoztam....
16k egyébként ez a mutatvány, megkérdeztem :(
Itt vannak a képek: [link]
:R

M&N

(#124362) Intel fan11 válasza lemmy71 (#124360) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mit ertessz az alatt, hogy erdekesen van leteve a lap? Expozi fuga az mi? Egyebkent elkepzelheto h nincs kiszaradva teljesen alatta a ragaszto, mert az aljzat beton is uj alatta!. Ido eldonti.

Battletag: hojszi#2983

(#124363) Borisz76 válasza Intel fan11 (#124362) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam 3 hónapig száradt az aljzatbeton....
Aztán burkoltam ,lassan munka után,hétvégén.
Januárban betonoztak, Júliusra lettem meg a teljes burkolással.

Tehát nálad tuti nem száradt meg ki a beton...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#124364) lemmy71 válasza beers (#124361) üzenetére


lemmy71
őstag

Pontosan ilyen ez az enyém is, csak én a húszon valahány év alatt egyszer sem használtam.
Így elnézve első nekifutásra nem adnék érte 16 ezret, átfúrnám a dolomit nyelvet bezenkólva hogy egy sülyésztett csavar belemenjen és úgy fogatnám oda a pálcát. Vagy megfúrod az akasztó fűl felől és belecsavarsz egy kis ragasztóval egy ilyen menetes betétet és ehhez könnyedén odatudod rögzíteni a pálcát. A pálcát egy kidobott ruhaszárító állvány keretéből megtudod csinálni, szerintem az van olyan hosszú :U

(#124365) lemmy71 válasza Intel fan11 (#124362) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha nincs kiszáradva a ragasztó akkor ne csodálkozz hogy olyan foltos a fugád, mert szépen a fugák közt párolog ki a víz. Az aljzat betonod nem játszik bele, mert az gondolom vízszigetelve van.
"Mit ertessz az alatt, hogy erdekesen van leteve a lap?" képen úgy látszik mintha egy két sarok feljebb lenne, de lehet hogy csak a kép becsapós :U
Epoxi fuga olvasd el ;)

(#124366) macilaci78 válasza Borisz76 (#124363) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Épített zuhanykabin, ha van folyékony fólia, nem releváns a beton nedvességtartalma, ha nincs, megette a fene.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#124367) Intel fan11 válasza macilaci78 (#124366) üzenetére


Intel fan11
őstag

Van folyekony folia 2 retegben. Egyebkent ilyen fugaval van csinalva! Amugy nem igazan vagom ezt a folyekonyfoliat. Addig oke h folia ala nem engedi a vizet, de akkor hol lesz a viz? Csemperagasztoba? Mert elobb utobb az a fuga kireped stb. Amugy nem a legtokeletesebb lett az alja lerakasa :U

Battletag: hojszi#2983

(#124368) Intel fan11 válasza tothjozsi96 (#124359) üzenetére


Intel fan11
őstag

Meg szerelvenyezve sincs. Szoval meg nem tusoltunk benne :U

Battletag: hojszi#2983

(#124369) Intel fan11 válasza tothjozsi96 (#124359) üzenetére


Intel fan11
őstag

Amugy miert erdekes, hogy hasznaltuke mar?

Battletag: hojszi#2983

(#124370) Borisz76 válasza macilaci78 (#124366) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam is épített a zuhany és 3 réteg folyékony fólia is van.
Nem akartam / akarom 2-3 év múlva felverni az egészet :)
Így inkább " túlbiztosítottam ".

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#124371) lemmy71 válasza Intel fan11 (#124367) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez nem rossz fuga amit linkeltél, nálam is hasonlóval van fugázva cirka 100m² padló, nincs vele gondom. Tusolóba is elmegy persze, de ahol nap mint nap bőven éri a víz oda epoxi fugát érdemes manapság tenni, ezt a kőművesednek vagy aki rakta tudni kellett volna.
"Amugy nem a legtokeletesebb lett az alja lerakasa" akkor jól láttam, de azzal már nem tudsz mit csinálni, max ha felszeded és újrarakatod, ha "szakember" rakta akkor én újra csináltatnám vele ha az enyém lenne :K

(#124372) macilaci78 válasza Intel fan11 (#124367) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyen fuga van nálam is falon, padlón. Világosabb szín, asszem, 102. Egységes volt a színe, de a burkolás után egy bő héttel volt fugázva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#124373) lemmy71 válasza Borisz76 (#124370) üzenetére


lemmy71
őstag

Úgy is kell az a biztos :K
Nemrég voltam egy helyen és ott már nem folyékony fóliát használtak, hanem valami műgyanta alapú sűrű anyagot kentek fel a falra és arra valami K2 ragasztóval ragasztották fel a gránit lapokat.
Az ember már nem tud lépést tartani ezekkel az új anyagokkal :N

(#124374) Semin


Semin
senior tag

Egy kültéri LED-es reflektort kell cserélnem, mert nem bírta a kiképzést. meg is vettem az utódját de 15 cm vezetékkel adták .... (zárt nem tudom cserélni). toldanom kell.

Hogy lehetne ezt igényesen úgy kivitelezni, hogy időjárás álló legyen a végeredmény?
(Forrasztás + zsugorcső a legjobb?)

(#124375) lemmy71 válasza macilaci78 (#124372) üzenetére


lemmy71
őstag

Amúgy egy hét alatt sem szárad ki rendesen, de fugázható már 4 - 5 nap után is. Ott kell vigyázni ahol padlófűtés van, mert ha hirtelen ráfűtesz a frissen burkolt fugázott padlóra, akár fel is nyomhatja a lapokat.

(#124376) Intel fan11 válasza lemmy71 (#124375) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nincs padlofutes. Radiator van, de meg nincs felszerelve. 2 nap utan volt fugazva! Erdekes mert az oldal fali fuga nem tarka csak az alja, de remeljuk igy lesz es kiszarad idovel. Folyekony folias dolgot amugy vagod hogy hoova lesz a viz ami esetleg betud jutni 1 kesobbi fugarepedessel?

Battletag: hojszi#2983

(#124377) lemmy71 válasza Intel fan11 (#124376) üzenetére


lemmy71
őstag

Ahol bemegy a víz ott is marad, ezért jobb ide az epoxi mert az nem engedi át a nedvességet. Azért kell a folyékony fólia hogy ne menjen tovább a víz a falakra stb.
2 nap, akkor ne csodálkozz, az a ragasztó kemény de nincs kiszáradva, azért ne aggódj nem lesz ott baj. Tegyél el fagymentes helyre a fugából, ha véletlenül javítani kell majd.
Amúgy olyan kis részt mint az a zuhanyzó, nem nyomná fel a padlófűtés, ahhoz nagyobb terület kell.

(#124378) Intel fan11 válasza lemmy71 (#124377) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mar megnyugodtam. Meg ertheto igy a tarkasag. Viszont utolag orulok h nem tudott jonni a vizes ma szerelvenyezni, mert covidos lett. Ma mar ott akartam tusolni. Viszont akkor 1 ideig lehet nem kellene eroltetni a tusolast meg ott. Meg 1 kerdesem lenne futescso meg nincs fenn a radiator csak kilog a foldbol. Viszont bameszkodas kozben megbotlottam benne, de ugy h a fold felszinnel megtort a cso. Kivulrol nem latszik atszakadva csak az egyenes csik h elhajlott. Lehet ebbol gond? Elvileg 5 retegu a cso.

Battletag: hojszi#2983

(#124379) lemmy71 válasza Intel fan11 (#124378) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem vagyok vizes de szerintem nem lesz azzal csővel gond, túl van az biztosítva, ne aggódj miatta ;) A fürdőt már használhatod, a fuga megszáradt, csak az alatta lévő ragasztó kipárolgása miatt lehet foltos.

(#124380) Intel fan11 válasza lemmy71 (#124379) üzenetére


Intel fan11
őstag

Koszi a sok infot! :B

Battletag: hojszi#2983

(#124381) Intel fan11 válasza lemmy71 (#124371) üzenetére


Intel fan11
őstag

Meg annyi, hogy egy baratom burkolta, aki nem burkolo csak szereti csinalni. Mondta, hogy felszedheti, de nem biztos h jobban sikerulne. Amugy igyis ugyis tusolo szonyeget akarunk venni, mert hideg a ko. Nem fog latszani vizzel mar kiprobaltuk az utjat megtalalja! Osszessegeben elegedett vagyok. Nyilvan vannak hibak.

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#124382) lemmy71 válasza Intel fan11 (#124381) üzenetére


lemmy71
őstag

Jól néz ki, tetszik ez az "L" alakú elrendezés, így már nem is látszódnak a padlólap hibák :N
Én is valami hasonlót akarok majd, csak kicsi s fürdőszobám, azon gondolkoztam hogy egyszer összenyitom a mellette lévő kis hálószobával ha gyerek az emeletre költözik :D

(#124383) Intel fan11 válasza lemmy71 (#124382) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezis pici furdo. 1,8x2,8 m. Emeleten van. A kabin 1x1 meter. Nem tudom gyakorlatba mennyire tusolunk ki, de nem szeretnek ra se ajtot se fuggonyt. Ha veletlen kimegy a viz a kinti padlo osszefolyohoz folyik a viz mar kiprobaltam :C .A bejarati ajto melle a kabin bejarathoz lesz rakva 1 torolkozo szaritos radiator. Es obiba neztunk bezs szinu tusolo szonyeget. Abbol akarunk 3at 2t belulre 1et a kabin bejarathoz.

Battletag: hojszi#2983

(#124384) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Van egy ilyen kukatárolónk, és a nagy szél állandóan felborítja kukástól! Adnátok valami tippet, hogyan tudnám lerögzíteni? Alatta viacolor térkő van. A tároló alján elől van egy alumínium léc. Gondoltam ott csavarokkal le lehetne rögzíteni, de mivel!? Hogyan fúrjak a térkőbe? Attól tartok, hogy fúrástól eltörne. Meg nem tudom, ezek a nagy szelek, amik mostanság fújnak, nem-e szednék ki térkövestül együtt :F

(#124385) mezis válasza Gabesz87 (#124384) üzenetére


mezis
nagyúr

Ráülteted azasszonypajtást? ;] :))

mezis

(#124386) macilaci78 válasza Gabesz87 (#124384) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Térkő alatt mi van? Leütni két betonacélt és ahhoz fogatni?
Vagy beton járdalappal lesúlyozni. A járdalapot megfúrod a sarkaiban és a tároló belsejéhez csavarozod. Alu el fog férni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#124387) janakbacsi


janakbacsi
őstag

90 x 90 cm es épített zuhanykabin esetén a padlólap lerakás milyen elrendezésben történjen ha a lap mérete 20 x 60 cm? Hogy mutat szépen?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#124388) Gabesz87 válasza macilaci78 (#124386) üzenetére


Gabesz87
addikt

Passz. Októberben költöztünk a házba, szóval nem tudom, mi lehet alatta. Hát a megoldás biztos jó, csak számomra kissé bonyolult. Egyedül ezt nem hinném hogy Konnyeden kiviteleznem.

(#124389) Winne


Winne
nagyúr

Urak,

A házunkat építik, kitaláltuk a teraszra a WPC burkolatot, amitől most kicsit elbizonytalanodtunk, hogy lehet nem volt jó döntés.

A probléma, hogy el kellett hagyni neki 5 cm-t a betonnal, mert "lábazaton" áll. Most ha mégsem wpc-t szeretnénk, milyen menekülő utunk van?

A meglévő betonra gondolom nem lenne okos betonozni egy pár centit, mit tehetünk?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#124390) Tomko78 válasza Winne (#124389) üzenetére


Tomko78
őstag

2-3 cm már az esztrich beton mehet , megfelelő aládolgozással , véknyabban ha kell arra meg van specko anyag [link]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#124391) Atomgeszi válasza mezis (#124353) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az pont meg is érdemelné, hogy egész nap szagolja :)

Amúgy mekkora lyukat kéne a falba tenni? :D Amiatt reménykedem, hogy elég a belső keringtetés, mert 30-as fal van, plusz rajta 15 cm kőzetgyapot. :DDD Azt ne lenne utólagosan leányálom lyukasztani

(#124392) emre válasza Winne (#124389) üzenetére


emre
veterán

járólap?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#124393) mezis válasza Atomgeszi (#124391) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha jól értelmezem a leírást, akkor kb 40mm-es cső elég, mert van amelyik nem külön csövön szív, hanem ugyanazon a csövön, amelyiken a víz zuhatag megy a tartályból.
Legfeljebb izmosabb ventilátort veszel és intenzívebb lesz a kifújás. Vagyis távolabb fog oszlani a "köd"... ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#124394) Atomgeszi válasza mezis (#124393) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én eddig csak olyat láttam, ami a víz leengedő csőben szív.

De majd írok a geberitnek, hogy hogy van ez.

Attól még élő tapasztalat érdekelne, hátha nem muszáj szétfurnom a házat

(#124395) mezis válasza Atomgeszi (#124394) üzenetére


mezis
nagyúr

Azt hiszem ugyanarra a csőre gondolunk, ami a víztartályt összeköti a WC kagylóval.

mezis

(#124396) Atomgeszi válasza mezis (#124395) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen. :K

(#124397) macilaci78 válasza Winne (#124389) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van olyan rendszer, amire mehet wpc és gres lap is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#124398) KrAt


KrAt
veterán

Hamar epitett zuhany es fuga: az normalis, hogy 3 hete bekoltozott, onnantol naponta hasznalt epitett zuhanyzonal a fuga alja folyamatosan "vizesnek" tunik? Itt latszik, az elso sor csempe folott sotet, utana egyre vilagosabb.
Amit eszrevettem, hogy az also sarokban a fugazas picit mozgas miatt repedezett (a fuggesztett plafonnal is vannak ilyenek) az kozrejatszhat? Folyekony folia van termeszetesen.

[ Szerkesztve ]

(#124399) Winne válasza Tomko78 (#124390) üzenetére


Winne
nagyúr

Mi számít megfelelő aládolgozásnak? Valamii specko fogadórétegre mehet az új beton?

@ #124392 emre : olyan vastag járólap nincs. :D

@ #124397 macilaci78 : a kis lábakra gondolsz?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#124400) Tomko78 válasza Winne (#124399) üzenetére


Tomko78
őstag

Egy ilyen alapozóval átkenni , mondjuk én még egy higabb gruzz réteggel szoktam alá dolgozni 😁 de a mesterek úgy is tudják majd :N [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.